Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 16. 19:38273351.

    Az én lementett linkemen amin a Macsi albuma van frissül magától. Látom a te képeidet és az utólag Macsinak küldött képeket is amit feltett.

    előzmény:
    franci47 (273350)
    2017-09-16  19:22
  2. 2017. szeptember 16. 19:22273350.

    Kedves Lányok, tökre lemerült a telefonom. Feltöltés után  nem is tudom hova tegyem fel a képet. 


    Anikónál a macskákat már nem is tudtam lefényképezni. Közben jött a keresztfiam, így csak tolódott a feltöltés.


     


    Macsikám, akkor még egyszer elküldöd a  kép linkjét, ha újabb képet teszel bele, mert  én lementettem az  albumot, és ha frissitve van, belekerül az újabb kép, a nálam lévő album is automatikusan frissül-e? Szóval kell-e nekem egy új link tőled? 


    Olvastam, hogy mindenki másképp látja a dolgokat, honnan milyen szögből fényképez. 


     


    Magdikám, sajnos  a kínai film küldése nem megy, mert ami Ritánál van, az kétrészre van vágva, és össze kell illeszteni, amit te nem csinálsz meg. Ma még egyszer megnézem a sorozatbaráton, és  ha  látom a magyar feliratot, akkor szólok, tegnap szöveg nélkül ment nálam.  De ha megy akkor egy újabb imélcímet csinálj a gmailra, amivel majd ott belépsz, mert úgy emlékszem a régivel nem tudtál bemenni.


    Lányok ti nem tudjátok, de rémséges éjszakám volt B-n.  Másnap reggel mint akit fejbevertek úgy ébredtem, a kis alvás után,--- alig aludtam.


     


    Ma már talán kicsit kipihentem magam.  

  3. 2017. szeptember 16. 17:54273349.

    Kedves Lányok.


    Eláll a szavam. Ildi lehozta az ajándékokat, annyi szépséget és finomságot kaptam, hogy csak ámulok, és mielőtt az ámulattól megfeledkeznék róla,


    NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK.


    Egyenlőre itt van minden körülöttem, és  csak örülök. Nem csak az ajándékoknak, hanem főleg annak, hogy közétek tartozhatok. Köszönöm!!!!!


    Véget ért a szüreti felvonulás, igazán csinos menyasszony volt B.      Felléptek még fiatal néptáncosok, és a helyi asszonyklub táncoslábú tagjai is. Harsogott az utca a zene-bonától.

  4. 2017. szeptember 16. 17:12273348.

    Köszönöm szépen.

    előzmény:
    Picivirág1 (273346)
    2017-09-16  16:39
  5. 2017. szeptember 16. 17:12273347.

    Ezt találtam:Az ültetés ideje kardinális kérdés, és jellemző vitatéma a hobbikertészek között. A néphagyomány az ideális ültetési időt szeptemberre, az iskolakezdés idejére teszi, de ha elkéstünk vele se essünk kétségbe..október hó is jó az ültetésre.


    A kiültetés ideje mellett az ültetés mélysége is döntő tényező,a tulipánok és jácintok 10-15 centiméterre ültethetők.


    Banális dolog, de figyeljünk arra, hogy fejjel (csúccsal) felfelé helyezzük a hagymákat a földbe, ha nem így cselekszünk, nem történik tragédia, a hagyma ki fog hajtanai, de a felesleges kanyar megtétele sok erőt kivesz a növényből, így biztos nem lesz olyan szép, mint szabályosan lehelyezett társai.


    A majdan elvirágzó növények hagymáit nem szükséges kiásni, az elvirágzott részek leszáradás utáni lemetszését (ez majd csak május-júniusban lesz időszerű) követően a hagymák maradhatnak a helyükön, három-négy éven keresztül újra és újra ki fognak hajtani.

  6. 2017. szeptember 16. 16:39273346.
  7. 2017. szeptember 16. 16:39273345.

    Macsi!


    10-15 cm mélyre...a lapos vége megy a földbe, a hegyesen fog hajtani. 

    előzmény:
    macska54 (273344)
    2017-09-16  16:24
  8. 2017. szeptember 16. 16:24273344.

    A tuli hagymákat is most kell? És melyik vége megy lefelé?

  9. 2017. szeptember 16. 16:22273343.

    De nem küldte. 

    előzmény:
    silinga (273341)
    2017-09-16  16:11
  10. 2017. szeptember 16. 16:14273342.

    Julika....csak sikerült rád ijeszteni.....


    Erika......ha vittél évelő virág magot, azt most kell elvetni, hogy jövőre már virágozzék....


     

    előzmény:
    Picivirág1 (273336)
    2017-09-16  15:05
  11. 2017. szeptember 16. 16:11273341.

    Macs...én Ildikó többi képére gondoltam....az nem baj,ha van már hasonló....minden fotós kicsit más szemmel  lát..

    előzmény:
    macska54 (273337)
    2017-09-16  15:07
  12. 2017. szeptember 16. 15:44273340.

    Sziasztok!


     


    Tegnap én is nagyon jól aludtam, a BK után azonnal elnyomott az álom és reggel 1/2 7-ig aludtam. Akkor kaptam egy üzit Kiserától, lerobban elkapott valami vírust. Mentem bevásárolni neki, megfőztem a húslevest. Betegség esetén nála ez a gyógyszer.


    Közben visszaemlékeztem az elmúlt eseményekre.......annyi minden kimaradt, elfelejtettem megkérdezni, elmondani. A szép emlékek megmaradnak és jó visszagondolni.


    Elültettem Francika palántáit, Magdi tulipánjait is el lehet dugdosni, ugye?Sacika magjai maradnak tavaszra......


    Annuska, hívlak és majd megbeszéljük mikor érsz rá, hogy elvigyem neked a lányok ajándékait és Saci magjait....Hívhatsz is, akár skypon is, ha ráérsz és akkor repülök hozzád Anyuka......


    Megyek képeket nézegetni.......jó újra és újra megnézni, kiegészítve az újabb képekkel....mindig eszembe jut valami a képhez kapcsolódó történés.....


     


    Reggel, zuhanyozás után ráálltam a régóta haragba lévő mérlegre, na most sem lett a kedvencem......plusz egy kiló (köszönhető a sok fimon sütinek, stb). Most le kéne dolgozni, de itt vannak azok a finom csokik.....hogy lehet megállni, hogy ne kóstoljak meg legalább egyet. Még bírom, de a fejembe állandóan ott motoszkál a kisördög.....és mondogatja:csak egyet kóstolj meg......de erős vagyok...tartom magam...de meddig?


     


    Elküldöm, mert már háromszor kellet megszakítanom......a végén valahová máshová megy.......


     


     

  13. 2017. szeptember 16. 15:42273339.

    Szervusztok!


    Még én is nagyon sokat gondolok az elmúlt időre, amit együtt töltöttünk.


    Nekem az is külön öröm volt, hogy megismerhettem Pötyit. Így teljes a létszám.


    Azt hiszem ez a tali sokáig emlékezetes marad.


    Tegnap jóformán egész nap az uracskámnak, ma Adrikának meséltem.Na azért takarítottam is nehogy hiányozzon a mozgás.


    Magdi, gondolom holnap lesz B.nagy élménybeszámolója családi körben.Láttam a FB.Semmi fáradtság nem látszik rajta, pedig jó hosszú volt az út hazáig.


    Saci köszönöm az üdvözlést.Már mikor megjöttem rögtön átadtam./megelőlegeztem/


    Ildikó a hibiszkusz magot mikor kell elültetni?Most, vagy tavasszal?


    Várom a képet B. menyasszonyról.


    Julika köszi az értesítést.

  14. 2017. szeptember 16. 15:19273338.

    Saci azt mondta, bocs, hogy kiegészíti!!!! Erre kérek mindenkit...csak mondja, csak mondja....hiszen annyi inger ért minket, hogy nem is lehet egyszerre mindenre vissza emlékzni és mindenkire más és másként hatottak dolgok, más szemszögből is érdekesek leheteknek a történések. 


    Füvet nyírok ma egész nap. A kis géppel ilyen sokáig, de ez nagyon jó mélyen nyír. Még egy pici van hátra de egyszerre nem tudom megcsinálni, be kell jöjjek pihenni..a lakás meg szalad, a csirke combok kiengedtek...mindjárt töltöm...csak holnap frissre sütöm meg. 

  15. 2017. szeptember 16. 15:07273337.

    Sacika amit Ildikó tegnap beküldött nekem azt még tegnap betettem az albumba. Ma ajánlotta, hogy küld még. Válaszoltam neki küldje és máris hozzá rakom. Azt mondta nem fontos. Most akkor nem értem. Azt válaszolta úgy is van már olyan kép.


    Marika ma küldte, de már az is hozzá van téve.

    előzmény:
    silinga (273332)
    2017-09-16  13:50
  16. 2017. szeptember 16. 15:05273336.

    Saci!


    Nem fáradság!!!!Küldeni fogom!!!!!A következő tali soká lesz....és "félek" hogy a végén beugrasz érte

    előzmény:
    silinga (273334)
    2017-09-16  14:40
  17. 2017. szeptember 16. 14:52273335.

    Kislányok! Marika képeit is (33 db) hozzá tettem az albumhoz. Akit érdekel nyissa meg a linket. 

  18. 2017. szeptember 16. 14:40273334.

    Julika....nem azért írtam.....a fotózáshoz áttettem a másik asztalra, onnan már nem emlékszem a történésekre...figyelmetlen voltam és csak itthon vettem észre, hogy hiányzik, virágostól.......A levendulát nagyon szeretem, de ne fáradj a feladással.....majd elhozod a következő talira......vagy esetleg elugrok érte....

    előzmény:
    Picivirág1 (273333)
    2017-09-16  14:29
  19. 2017. szeptember 16. 14:29273333.

    Sacikám!


    Nem tudom, hová tűnhetetta dobozomban egy levendula maradt, magamat is beleszámoltam úgy látszik. De ha választasz a lenedula, -száraz, extra száraz bőrre, vagy a kovaföldes test és samponszappan, vagy a csipkebogyó bőrfiatalító hatású szappan közül már holnap ..nem, hétfőn küldöm is. Válasszál, mert valamelyiket úgy is elküldöm. És a virág is eltűnt? Mert az is van. Kár, hogy nem ott szóltál..de így meg van választási lehetőséged. Ildi képei már fenn vannak, Macsi oda tette az enyémet is, de csak a felét tudtam feltölteni, nem enegdett többet a gép. majd Timiére töltjük és úgy küldi át. 

    előzmény:
    silinga (273332)
    2017-09-16  13:50
  20. 2017. szeptember 16. 13:50273332.

    Szép délutánt Mindenkinek!


    Azt hiszem ma még nem írtam...vagy igen...Az égiek kegyesek voltak hozzánk, hogy kellemes időt biztosítottak.....hogy a társaság az volt az már természetes...


    Gyönyörködök a sok szép ajándékomban....


    Julika....bocs, de kiegészíteném a sok kapott szépség sorát a vidám szerencsét hozó elefánttal csoki kíséretében Borsikától.......a szépítő fátyolba burkolózó szappannal Erikától......hogy tavasszal is emlékezzünk, mikor a Magditól kapott tulipánok szirmot bontanak.....aztán nem utolsó sorban Tőled, Julikától a finom illatú, kézi hajtogatású dísszel csomagolt illatos szappannal./nagy bánatomra az én különleges rózsaillatum eltünt, ami semmit nem von le a jó szándékból/


    Aranyos lehetett Julika és Lajos vidám beszélgetése....Magdi rövidke találkozása Barbarával, amit majd biztos követ részletes beszámoló......ami a beszámolót illeti remélem Erika személyesen is beszámol "Anyukának"


    Ildikó...sajnálom, hogy késett a busz......a stram " menyasszonyról" várjuk a képeket...


    Marika...biztos téged is nagyon vártak...elfelejtettem a kedves párodnak üdvözletet küldeni...ezennel pótolom...


    Macs....ha Ildikó nem bánja én örülnék neki, ha Ildikó képeit is hozzátennéd a már meglévőkhöz...


    Annuska, Anikó....nagyon sokat gondoltunk rátok ...hiányoztatok....mivel soha nem mondjuk, hogy soha remélem még lesz alkalom...

  21. 2017. szeptember 16. 13:45273331.

    Szervusztok


    Remélem kipihentétek magatokat és még sokat fogtok mesélni a tali élményeiről.


    Macsi nem pörögni, de térdelni sem tudok, s nem is merném megpróbálni, de ezek a férfiak nagyon ügyesek. Vajon az ő térdük meddig birja?


    Lányok olyan jó olvasni soraitokat. Csak ugy sugárzik belöle a  jókedv. Sok kedves élményben volt részetek.


    Julika, nagyon hiányoltak a ciccek?


    Ildike, a facera teszed majd fel Bencéről készülő képeket?


    Itt reggel nagyon borongós volt, de most már süt a nap.


    Magdika, találkozásod B-vel biztos nagy öröm volt. Akkor ma lesz a nagy beszámoló? Jó szilvalekvár fözést.


    Kellemes hétvégét kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (273330)
    2017-09-16  13:11
  22. 2017. szeptember 16. 13:11273330.

    Szép napot Mindenkinek!


    Még mindig az elmúlt napok hatása alatt vagyok.Annyira jó volt veletek lenni.Julika olyan szépen beszámolt mindenről.Annyi apró momentum van ami az embernek  úgy napközben beugrik ...., hogy még ezt ,meg azt meg kellett volna  beszélni. A kezdeti izgalmak teljesen elmúltak ...miután Kelenföldön már el tudtam igazodni ...majd jött Pötyi.Aztán mikor leértünk a sok lépcsőn ....a parkolóban ott integetett Macsi ....olyan volt mintha ezer éve ismernénk egymást.


    A  folyamatosan bővülő képeket nézve...újra felelvenitem az eseményeket.KÖSZÖNET MINDENÉRT!!!!


    Barbara megérkezett. Az este mire átértem már készülődött a barátaival való találkozásra.Éppen sminkelt ...de közben állandóan kérdezett...és akkor  hogy volt, mi volt,stb?Juditot is annyira érdekelt minden ....sőt Zs. is odatelepedett.Barbara majd holnap tart élménybeszámolót.Nagyon jól érezte magát.


    Reggel voltam a piacon. Fől a szilvalekvár .....szerintem egész délután.Legalább meleg lesz a lakásban .


    Szerencsénk volt az idővel ....mert itt most egyáltalán nem jó.


    Ildikém ....nagyon várom a képeket a "menyasszonyról"....biztos jó móka lesz.


    Pötyikém ....nagyon tetszett Lajos és Julika beszélgetése ...meg ,hogy kis Zsuzsi is részesült a finomságokból.


     


    Gondolok mindenkire .....sok puszi !!!!!

  23. 2017. szeptember 16. 12:48273329.

    Ildikó most látom ..kínai filmet keresel, azokat nem gyűjtöm..csak kevés van lementve..ez nincs amit keresel.

  24. 2017. szeptember 16. 12:40273328.

    Sziasztok!


    Felénk olyan meleg van! Azt hiszem 30 fokot jósoltak..lesz is annyi.


    Igen..Lajos teljesen kiakadt, mert beszéltem Julikával egy pár szót..ő ide ült mellém és nem kapcsoltam be a kamerát.


    Azt mondta biztos szégyellem hogy ő is itt van!


    Kénytelen voltam visszahívni Julikát és bekapcsolni a kamerátés akkor itt sziporkázott mellettem.


    Olyan érdekes...olyan nehezen indultam neki ennek a Baracskának, nem voltam valami jól.


    Ahogy odaértem attól kezdve semmi bajom....gyógyító hatással voltatok rám!!!


    Ildi..kó! Láttam a Facén a képeket, amit feltettél a környezetről.


    Mutattad a telefonon is..de ott nem mutatott annyit mint a nagy képernyőn.


    Szédületesen jó!!!


    A filmet mindjárt megnézem meg van-e?


    Annyi egyforma című van..utána kell néznem.


     


     

  25. 2017. szeptember 16. 12:33273327.

    Nem szükséges, a tóról csináltam a felvételekt, párat már fel is tettem a  FB-ra. 


    Nagyon jó lett Macsi a videó a haletetésről. Kikísértem a lányokat és  nem láttam, vagy Borsikával voltam. 


     


     

    előzmény:
    macska54 (273326)
    2017-09-16  11:57
  26. 2017. szeptember 16. 11:57273326.

    Ha gondolod küld és beteszem az albumba. 

    előzmény:
    franci47 (273325)
    2017-09-16  11:50
  27. 2017. szeptember 16. 11:50273325.

    Sziasztok Lányok.


     


    Korábban lefeküdtem talán mint szoktam. Nagyon elfáradtam. Én az utazásban mindig nagyon elfáradok.


    Noémi eljött érte a buszállomásra /Klári nagylánya/ .


    Próbáltam magamhoz térni, összeszedtem a rengeteg lehullott diót /leverte az eső/  ennek összeszedését rábiztam a gyerekekre.


    Megvárt engem. Kávéztam, tengtem-lengtem.  közben haza értek.


    Kutakodtam a neten egy film után. Esetleg  Pöstyi, vagy Anikó nincs meg valamelyiteknek a Summers Desire?  


    Nem tudtam megnézni a Sunshinet sem, akkor gondolhatjátok milyen voltam. Szörnyű éjszakám volt  B-kán. 


    Ma reggeli rendes ébredés után vissza kellett feküdnöm, és aludtam még egy kicsit. 


     


    Köszönöm szépen a beszámolót a szép képeket,és nem utolsó sorban  Saciéknak a szállítást.   Nem kellett cipelnem semmit csak Kanizsára és vissza, és még a buszmegállóba is elkisért a két Saci. Ott még vártam majdnem negyed órát, sokat késett a busz. Így csak a következő buszt értem volna el, de ez sem lett volna baj. 


    Főztem cukorborsó főzeléket.  Már eszem is, valahogy úgy kivántam.


    Nagyon aranyosak, kedvesek voltatok, próbáltam én is a maximumot kihozni magamból.


    Julika, kösz az értesítést.


    Ma itt szüreti felvonulás lesz. Bence lesz a menyasszony. Most tele van az előtér függönnyel. Abba fog öltözni. Majd megmutatom.


    Macsi, vannak még fotóim a környékről, nem tudom akarod-e,csak kettőt tettem fel. 


     


    Nem mentem Zegre sem, majd hétfőn. 


     


     

  28. 2017. szeptember 16. 11:03273324.

    Aranyos. Már mint Pötyi férje. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273323)
    2017-09-16  10:56
  29. 2017. szeptember 16. 10:56273323.

    Most beszéltem Pötyivel sypon. Láttam is őket, Lajost is. Beszéltem vele, szegény "csont és bőr"...amíg Pötyi az egereket meg a cicát varrta nem is kapott enni...panaszkodott..ridegtartáson volt miattunkOlyan vidám volt, jó volt hallani a viccelődését. Azt mondta nem tudott aludni, annyira aggódott,  hogyan bánunk a feleségével????Már ezért megérte "elhagyni" egy őt napra...különben mikor beszéltem volna vele


    Hogy legközelebb ne tegyük ki ilyen megpróbáltatásnak , szüntessük be az ajándékozást. Már adtunk egymásnak annyi mindent, annyi kedves emlék gyűlt már össze, hogy a személyes megjelenéssel tegyük emlékezetessé ezeket a találkozókat. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273321)
    2017-09-16  08:35
  30. 2017. szeptember 16. 10:52273322.

    előzmény:
    Picivirág1 (273321)
    2017-09-16  08:35
  31. 2017. szeptember 16. 08:35273321.

    Macsikám!


    Lehet, hogy a  forgás, az ugrás még menne, de azt a térdre esést nem vállalom

    előzmény:
    macska54 (273320)
    2017-09-16  08:10
  32. 2017. szeptember 16. 07:45273319.

    Na már én is megjártam a piacot. Muszáj volt egy kis sonkát és szilvát vennem. Ma nem időztem, mert olyan fáradtnak érzem a derekam és nem tudtam leülni a padokra mert vizes volt. Haza jöttem. Lehet majd du. elmegyek csavarogni. Persze nem bizti. Macim majd csak vas. este jön haza. Versenyen van. Nincs kiről gondoskodni most. 

  33. 2017. szeptember 16. 07:40273318.

    Szervusztok.


    Talán mindenki kipihente magát, és jól aludt.


    Nálunk esett az eső, épp most áll el, készülök Zeg-re, majd beöltözök. Utálom ezt a liccs-poccsos időt, de inkább az eső mint a hó.


    Szép hétvégét kívánok.

  34. 2017. szeptember 16. 07:36273317.

    Szervusztok!


    Simán bejutottam..bekopogtam, "megkérdezte" ki vagyok, bejelentkeztem és itt vagyok. 


    Tegnap este már fél 9 kor, miután lefektettem a cicákat én is lefeküdtem...nem bírtam megvárni a Barátokat...azonnal elaludtamAludtam fél 6 ig. Aztán gyorsan mentem a cicákért, picit ettek és jöttek szeretgetni, az ágyba. Én egy kicsit ejtőztem, emlékeztem.


    Szinte előttem volt a panzió nappilija és láttam azt a piaci hangulatot amit Saci virágmagjai igéztek. Borsika szorgalmasan csavargatta a stanicliket, fiolák kerültek elő és ment a virágmag osztogatás. 


     Előttem van a doboz amiben a sok kis egér közepén ott trónol a macskaA cicák már szemeztek Pötyi egérkéjével, mondtam, ez nem az ő zsákmányuk. Micsoda munka, mennyi munkaóra lehetett ebben a sok kis egérben? 


    A vonaton "csodálkozva" láttam a  hogy a két diák lány csuklóján ugyan olyan karkötő volt mint az enyémen.Akkor most mi nagyon divatosak vagyunk Ildi jóvoltából? 


    Anikó "légkeverő" légkondija már az idén nem lesz "bekapcsolva", de lesz még nyár, és lesz még alkalom üzembe helyezni. Egyszer kaptam Annuskától legyezőt és egy nagy kánikulai napon, amikor egy másik topik találkozóról, Soporonból, mentem Grázba végig nagyon jó szolgálatot tett. 


    A különleges édességek azon a játék  dobozon raktározódnak amit láthattatok. Timi megjegyezte, anya, te egy raklap édességet kaptál..aztán óvva figyelmeztett, ez több heti adag


    Annyira tömény volt ez az egy nap hogy nem is lehet ilyen hamar feldolgozni. 


    Sok a dolgom, takarítani, főzni kell...de vidáman, frissen fogok hozzá


     

  35. 2017. szeptember 16. 04:13273316.

    Jó reggelt mindenkinek! 

  36. 2017. szeptember 15. 21:37273315.

    Minden szép, minden jó volt!!!!


    Kivéve, hogy elfelejtettem leszállni a vonatról felfelé menet a KÖKI-nél..elbambultam.


    Úgy, hogy a Nyugatiban kötöttem ki..Magdi meg már várt Kelenföldön.


    Egy nő elmagyarázta merre menjek..3-as Metró aztán 4-es Metró..eddig meg addig.


    A Metrót se találtam..nem hogy a hármast.


    A legjobb megoldást találtam és a legdrágábbat..taxival mentem...de odaértem!!!


    Magdi is megvárt!!( nem sokat késtem)


    Megnéztem a képeket...nagyon jók!!(persze el is mentettem)


    Akinek nem sikerült írjon emailt..elküldöm.

  37. 2017. szeptember 15. 20:39273314.

    További szép estét, jó éjszakát mindenkinek. 

  38. 2017. szeptember 15. 19:21273313.

    Köszönöm a kibővített albumot. Köszönöm mindenkinek a képeket.


    Köszönöm, hogy megemlítettetek bennünket, itthon- maradtakat.


    Szuper csajok vagytok.


    Jó pihenést kívánok.

  39. 2017. szeptember 15. 18:51273312.

    Julika képei is bent van az albumban.

  40. 2017. szeptember 15. 18:20273311.

    Szervusztok!


     


    Én már nagyon régen itthon voltam, de jött Kisera és élménybeszámolót kellett tartani....


     


    Julika nagyon szépen  és részletesen beszámoltál.....nem is tudom mit lehet ehhez hozzáfűzni. Nagyon jó volt, nagyon nagyon jól éreztem magam. Jó egy ilyen összetartó baráti társaságnak a tagja lenni......Itt vannak a polcomon a sok szép ajándék, ránézek és látlak benneteket......Jó volt a sok nevetés, a jó kis beszélgetés.....


    Köszönöm Macsi a jó szervezést, remek szállás, remek ebéd, na és nem beszélve a sok finomságról amivel gondoskodtál öreg barátnőidről.


     


    Nektek Lányok köszönöm, hogy vagytok és veletek együtt megélhettem ezeket a szép perceket, órákat, napot.


     


    Kedves Anikó és Annuska! Nagyon hiányoztatok, emlegettünk  és nagyon hiányoltunk benneteket!!!!!! A képeken majd látjátok  milyen szép helyen voltunk és milyen jó hangulat volt.


     


    Most többet nem tudok írni, mert még nem is tudnám sorba rakni az eseményeket. Majd lecsillapodok (vagy nem) és akkor majd mesélek. Most ha nem haragszotok Ernőnek mesélek, nagy összevisszaságban, mert mindig eszembe jut valami érdekes esemény, vagy történet.......


     


    További szép estét mindenkinek a saját ágyikójában.....és Pötyikém ha nagy csönd lesz a szobádban, gondolj ránk Borsikával....


     


     

  41. 2017. szeptember 15. 18:18273310.

    És kis Saciét is hozzá tettem. 

    előzmény:
    macska54 (273309)
    2017-09-15  17:37
  42. 2017. szeptember 15. 17:37273309.

    Lányok! Megkaptam Ildikótól a képeket. 15 db. Hozzá tettem az albumhoz. Ha újra kinyitjátok a linket megtaláljátok alul. 

  43. 2017. szeptember 15. 16:36273308.

    Szervusztok megfáradt utasok!


     Lassan már mindenki bejelentkezzik. Én is csak azt tudom mondani, mint Anikó, hogy fájó szivvel olvastam Julika részletes beszámolóját és néztem meg Macsi nagyszerü fotóit. 


    Láttam a megérkezést, az asztal társaságot. Izlet az itóka? Olyanok voltatok a kertben mint a csintalan tinik. A finom ebéden kivül a sok süti és torta, gyümi. Szóval duskáltatók a jóban. Macsi  által tálalt vacsi és reggeli gondolom biztositotta, hogy senki ne menjen éhes gyomorral haza.


    Irásaitókból azt tudom leszürni, hogy nagyon jól éreztétek magatokat, megint lesz visszaemlékezés legalább 1 évig .Mi itthon maradtak pedig a Ti élményeitek alapján élhetjük meg ennek a talinak eseményeit.

    előzmény:
    Sacika44 (273306)
    2017-09-15  16:25
  44. 2017. szeptember 15. 16:35273307.

    Sziasztok!


    Hazaértem épségben..útitársam is volt felhívtam a kis Zsuzsit gyorsan összekapta magát és még elérte az én vonatomat.


    Nagyon jó szolgálatot tett az útra csomagolt elemózsia..felfalta.


    Majd jövök, még nem olvastam vissza!!


     

  45. 2017. szeptember 15. 16:25273306.

    Szervusztok!


    Már majdnem mindenki jelentkezett mire én ideérek.


    Julika szinte percről percre leírt minden szépet és jót.


    Nagyon jó volt találkozni veletek. Úgy érzem, kezdem kezdem belakni a Menedékházat.


    Szép környezet, kedves társak, jó hangulat.Kell ennél több?


    Az ajándékokat egyenlőre sorba raktam és ha ránézek mindig eszembe jut az együtt töltött idő.


    Köszönöm Macsinak a szervezést, a finom falatokat és nektek ezt a csodálatos két napot.


    Annuska, Anikó nektek is köszi a házőrzést és a figyelmet amivel követtetek minket.


     

  46. 2017. szeptember 15. 16:15273305.

    Julika köszönöm ezt a szép tartalmas beszámolót, csaK MEGFÁJDULT A SZÍVEM EGY KICSIT, HOGY NEM LEHETTEM VELETEK. /fenn akadt, nincsenek véletlenek/


    Gyorsan megnéztem a képeket, meg kell hogy dicsérjek mindenkit, nem változtatok semmit, üdék és csinosak vagytok, mint mindig.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (273303)
    2017-09-15  15:56
  47. 2017. szeptember 15. 16:14273304.

    Julika szépen össze foglaltad. Köszönöm.


    Kedves Lányok! Köszönöm mindenkinek ezt a másfél szép napot/találkozót. Jó volt veletek. Végre tudom társítani a beírókat akiknek most már az arcát is ismerem. Remélem jövőre is össze tudjuk hozni a talit és akkor már Anikó és Nusimama is velünk lesz. Legyen szép a további napotok is. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273303)
    2017-09-15  15:56
  48. 2017. szeptember 15. 15:56273303.

    2. rész


    Séta után ismét a tereaszon ültünk le, Saci festeni való gyömölcsös kosarat tett elénk...barack, körte, szőlő, szilva volt a fonott kosárban, aminek az volt a külön érdekessége, hogy kisSaci készítette....Erika és Pötyi sós sütijét majszoltuk hozzá..alapoztunk a vacsorához. 


    A vacsora külön fejezetet érdemel.


    Macsi otthonról hozta a hideg tálakat, meleg szeretettel kínálta a felsorolni is sok fínomságot: padlizsán krém, körözött, vaj, kenőmájas, füstölt nyelv, töltött sonka tekercs, kétféle kolbász, liba tepertő, mesés sült hús..sajt, parika, paradicsom, hagyma, kovi uborka..ugye, felsorolni is sok...hát még mindenből enni...maradt is bőven reggelre. teáztunk, eszegettünk...a maradékot pedig elcsomagoltuk. Ilyen vendéglátó volt Macsi...és  mi hálás vendégek, barátok vagyunk. Nagyon köszönjük a szervezést, a levezetést,,azt a figyelmet, szeretetet, amivel körbe vett minket. 


    A vacsora nagyon jó hangulatban telt...sokat megtudtunk egymásról, régi munkahelyi történeteket meséltünk, beszéltünk a családról..és betegséget, fájdalmat feledtünka nappaliban voltunk, bátran hangoskodhattünk, hiszen senkit nem zavartunk.


    Szokás szerint megajándékoztuk egymást, Pötyi remekelt, egy macskát varrt és a mellé rendelve egereket...azt mi kaptuk..valami édesek..felsorolni sem tudom azt a sok kedves ajándékot, emléket amit szeretettel adtunk egymásnak. Az édességeket majd megesszük, de Magdi tuláp hagymája tavasszal ismét emlékeztetni fog a találkozóra. 


     


    Sacika!


    Neked külön köszönöm azt a gondos csomagolást amiben el tudtam hozni a selyem akácot. Már vettünk is földet, jó földet, mert oda ahová ültetem nem nagyon jó..de ápolni, gondozni fogom. 


    Ennyit mondok én...egyenlőre,,mást is szóhoz engedet!!!


     

  49. 2017. szeptember 15. 15:43273302.

    Amire leírtam már jött is Julika. Olvasom a beszámolót, várom a folytatást.

Címlap

top