Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 12. 14:24273201.

    Halló Kislányok! Mivel Borsika nem tud bejönni az ajtón itt tolmácsolom a hozzám intézett szavait a fb chat-en közreadásra. 


    Kis türelmemet kéri az NLC, aztán válaszolnak, h. hogy jutok be Hozzátok! szia Macsikám! Mondom mindenkinek, h. gondolok rátok, Love mindenkit. Voltam szurin, vettem egy papucsot a kirándulásunkra, egy kicsit ledőltem, mert a kezelés után gyengus vagyok. Most jöttem, de zárva az ajtó. Már megvan a listám, mit kell vinni, böröndke elől, majd csakbele kell rakodni. Mommeg lécci: Annuskát és Anikót nagyon sajnálom, ha. nem tudnak jönni. Marikánka Boldog névnapot kívánok szeretettel. Istenke éltesse! Rád is gondolok 1000-el, meg fogom nézni a videódat, biztos nagyon izgi.


    jaj, ...a puszit, meg az öleléseket lefelejtettem, ..megy nektek sok-sok!!!!igenn de javítsd ki a hh. hibákat. Szeretlek!


    Válaszoltam : Én is.

  2. 2017. szeptember 12. 13:45273200.

    Marika...boldog névnapot kívánok!!


    Ma tartod? Annyi Mária nap van! Valamikor a múlt héten is volt.

  3. 2017. szeptember 12. 13:43273199.

    Már nagyon unom ezt a kilépés-belépést...


    Sziasztok!


    Sajnálom Annuska, hogy nem találkozunk..veled találkoztam először a topikból.


    Álltál a cukrászda ajtajában és vártad a jó népet. De rég volt...vagy 12 éve?


    Vettem egy nadrágot ma, elkeserítő..semmi se jön rám.


    Rétegesen kell öltöznünk..csütörtökön meleg, pénteken hideg lesz.


    Nagyon megrémültem délelőtt..akartam fizetni a nadrágért és nem volt meg a kártyám! Komolyan..percek alatt filmszakadás..még szerencse hogy volt pénz nálam. Azt tudtam, hogy utoljára a Tescoban volt nálam reggel..hazafelé rohantam a Tescoba ...és ott volt!!


    Ilyen még nem fordult elő velem, pedig vagy 20 éve van kártyám..igen ez az érintős szokatlan..rajta felejtettem. De minden O.K...meglett. Jó tanulság volt!


     

  4. 2017. szeptember 12. 13:43273198.

    Szervusztok.


    Marika, nagyon boldog névnapot kívánok, jó erőt, egészséget.


    Már hajnal óta fent vagyok, végig kísértem kis családom utazását. Már hírt is kaptam felőlük, szakadó esőben indultak, de  ragyogó napsütés 25 fokos tengervíz, pazar szállás teljes ellátással fogadta őket.


    Annuska, akkor nem leszek egyedül aki itthonról drukkol, hogy a talin jó idő legyen, a hangulat miatt nem aggódok. Sajnálom, hogy ennyire komoly sérülésed lett, ez kényszerpihenő a javából.

  5. 2017. szeptember 12. 12:12273197.

    Sajnos a kép lemaradt- Nem jelenik meg.


    Erika, Nikidnek, nagyon jó egészséget és sok sok örömöt kivánok.


    Kezed hogy van?


    Macsi jó kirándulás lehetett, kösz, a képek. A gólyás videó nagyon érdekes.


    Magdika, gyorsan elszaladt az idő. Szinte hihetetlen, hogy már jön haza B.Gondolom teli élménnyekkel.


    Borsika, megint briliroztál.


    Sacika, ez nagyon jó, hogy csak 2 évente kell menni. Ez már fél siker.


    Ildike, buszke lehetsz uncsidra. Igazán talpra esett fiatalemberré vált.


    Julika, ez indulás elötti nagy bevásárlás?


    Pötyike, sikerült nacit venni?


    Lányok nagyon fáj a szivem ahogy olvasom soraitokat. A nagy készülödés, csupa izgalom. Biztos nagyon jól fogjátók magatokat érezni


    Anikó, mi itthonról drukkolunk majd , hogy nagyon jól sikerüljön az összejövetel, és várjuk az irott és képes beszámolót.


     

    előzmény:
    Nusimama (273196)
    2017-09-12  12:03
  6. 2017. szeptember 12. 12:03273196.

     


    Marika névnapod alkalmából nagyon jó egészséget, sok boldogságot, örömöt kivánok

    előzmény:
    harangvirag08 (273195)
    2017-09-12  11:58
  7. 2017. szeptember 12. 11:58273195.

    Annuska ...nagyon sajnálom, hogy nem tudsz jönni....hiányozni fogsz!!!!


    Mielőbbi javulást kívánok!

  8. 2017. szeptember 12. 11:56273194.

    Sajnálom, hogy nem tudsz jönni. Jobbulást kívánok. 

    előzmény:
    Nusimama (273193)
    2017-09-12  11:15
  9. 2017. szeptember 12. 11:15273193.

    Szervusztok


     Ez most próba, hogy bwetudok-e lépni.


     Mivel tegnap egyáltalán nem engedett be a nlc, igy ez egy ujabb próbálkozás-


     Tegnap beszéltem Macsival és Erikával is. Sajnos az oldalam nem javul még, igy akár mennyire szerettem volna menni a talira, akkor sem  tudom vállalni. Azért tegnap más is történt. Voltam a térdemmel annál a dokinál akit Macsi ajánlott, s meg is kaptam a szurit. Egyenlöre nem érzek változást, de remélem nekem is segiteni fog. Macsinak köszönet az irányitásért a dokihoz. Most ha sikerül elkezdek vissza olvasni.

    előzmény:
    Picivirág1 (273192)
    2017-09-12  10:15
  10. 2017. szeptember 12. 10:15273192.

    Szervusztok!


    Az éjjel nagy eső volt és nagy szél lehetett mert minden szanaszét volt az udvaron, a locsót, vödröt jól megkergette. Most lehűlt a levegő.


    Elővettem a bőröndöt, a kicsi gurulósat, amit a repülőre vettem. Ennyire vagyok már előre. Ugye Baracskára nem kell jegyet venni? Zónázó vonatnak néztem. Ma már nem megyek be Csabára...azt hiszem, de holnap megveszem a jegyet és lemodom a nyaralói tv-t. Azt mindig le kell mondani mert különben fizethetem. Így csak 250 Ft a fenntartás. 


    Most csak úgy, tengek lengek, ebédem van..mindjárt megyek a receptért, tegnap csak felirattam, olyankor még nincs ott az orvos..most sem lesz, csak az asszintens adja ide. ma jött a nyugdíj, lehet költeni. A gurulós kocsival megyek a cicáknak is veszek enni valót..ha elmegyek ne éhezzenek. 

  11. 2017. szeptember 12. 09:23273191.

    Magdika! Sajnos nem frissítenek minden nap a sateliten. Bár kéne. A legutolsó frissítés 10-én volt. Akkor kaptunk Báróról információt kb 20 nap után. Nem adott jelet magáról. Nyilván olyan helyen tartózkodott ahol nem volt vétel.  Nem mindig adnak jeleket le a gólyák. És még azt se frissítik. Most ide teszek egy linket amin látható mind az öt jeladósunk, de ahogy látni fogod a dátumokból is nem mind friss. A fent említett két ok miatt. Vagy a gólya nincs vételi körzetben vagy mert a kedves megbízott nem ér rá vele foglalkozni. Tényleg nagyon sok munkája van. 


    5 jeladós gólyánk.

    előzmény:
    harangvirag08 (273189)
    2017-09-12  08:00
  12. 2017. szeptember 12. 08:09273190.

    Azt hiszem összeolvadnak a hsz-ek. Remélem  nem marad így.


    Minden újítás nagyon sokáig tart. Szerintem csak kísérleteznek, hogy  tudnák újjá varázsolni. Aztán belefutnak egy kijavíthatatlan hibába.


    Mindenkinek szép napot. 


     

  13. 2017. szeptember 12. 08:00273189.

    Jó reggelt! A gólyás videó zenéjére próbálok felébredni ....nagyon jó volt. A gólyavonulás  félelmetesen szép.Ennyien ...egyszerre.A magyarok talán már célba is értek ? Báróról nincsen semmi hír?Valamelyik nap utána olvastam egy kicsit...igen érdekes dolgokat tudtam meg.


    Itt álmosító, nyűgös idő van...15 fokkal,de érdekes nem érzem hidegnek.


     


    Be kell mennem az állomásra ...megvenni az IC pótjegyeket.


     


     


    Marika ...küldtem neked egy csokor virágot ....de   ....így  csak gondolatban. Szép ünneplést.


     


    Megyek megnézem Boscót ....ma az én gondjaimra van bízva.


     


     


    Legyen szép a napotok.

  14. 2017. szeptember 12. 07:50273188.

    Marika ....nagyon boldog névnapot  kívánok!

  15. 2017. szeptember 12. 07:34273187.

    Jó reggelt.


     


    Itt szomorkás az idő.


    Talán nem ered el az eső, Zegre megyek. Van intézni való,  gyógyszertár, vásárolni is kell. 


     


    Kedves Marika!


    Sok szeretettel köszöntelek és kívánok nagyon sok boldogságot,


                                                                              jó egészséget


                                                                              névnapod alkalmából.


     


     

  16. 2017. szeptember 12. 04:43273186.

    Jó reggelt mindenkinek.


    Itt órák óta szakadó eső van. 


    Kedves Marika! Ha te ma nap tartod a névnapod akkor nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel. Legyen olyan a napod amilyennek megálmodtad. 


    És ha van még Máriánk azoknak is minden szépet jót. 

  17. 2017. szeptember 11. 21:45273185.

    Megnéztem a gólyákat..ilyen klassz zenével..nagyon élvezetes volt!!

    előzmény:
    macska54 (273184)
    2017-09-11  20:05
  18. 2017. szeptember 11. 20:05273184.

    Fantasztikus-számomra nagyon. Gólyás, ha nem érdekel lépj tovább. Nem harizok érte. 

  19. 2017. szeptember 11. 19:41273183.

    Jó éjszakát, pihend ki magad, mert csütörtökön primőrnek kell lenned neked is és az egész kis csapatunknak. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273182)
    2017-09-11  19:31
  20. 2017. szeptember 11. 19:31273182.

    Jó éjt...búcsúzik a Pici máára!!!!Ma olyan sok sokk.. ért...megyek pihenni!!!

  21. 2017. szeptember 11. 18:47273181.

    Jó hogy már előttem kipróbáltátok a belépést, így nekem már simán ment.


    Nálunk jó kis eső volt, olyan záporféle, nagyon fülledt párás a levegő.


    Megjöttek a cicák, és birtokba vették a házat,most épp vacsoráznak.


    Sacikám, a cicák elvitele lehetetlen, 2 egyenként 5 kg.-os cica, kennelekkel, és egyéb felszerelésekkel együtt egy külön autó kellene, arról nem beszélve, hogy szabadon kellene engedni őket ott. Nagyon aranyos vagy hogy próbálsz megoldást találni, köszönöm szépen.


    Erika, sajnálom hogy a doki ilyen slendrián módon vizsgált meg, sajnos egyre inkább csak magunknak kell megtalálnunk a gyógymódot.

  22. 2017. szeptember 11. 18:22273180.

    Arra azért kiváncsi lennék mikor lehet képet majd betenni. Én ma is próbáltam, be is teszi, látszik, de mire elküldöm a hsz-t már nincs ott. Van egy topik ahol agyon szídják az NLC-ét.


    Itt lehet írkálni mindent. Én nem fogok, mert nem etikus.

  23. 2017. szeptember 11. 17:36273179.

    jó, hogy mondod....most villámgyors gatyapróbát tartottam ....hát éppen , hogy . Itt feszül , ott egy hurka ....de majd elmegy.Annyi gönce van az embernek...ilyenkor meg mégsem találok megfelelőt.Az időjárás sem jelez valami jót.


    Én nagyon nem szeretek csomagolni.Van amikor reggel beszórok mindent.. ha hosszan szuttyogok ...valami mindig elmarad.Mikor a temetésre mentem ...a harisnyás zacskóm maradt itthon ....benne az alvózoknim.Anneliese meg Németországban hagyta ugyanezt de mire én odaértem már jól  bevásároltígy jutott nekem is.


    Évikém ....egy dolog biztos...  fürdőruha és szalmakalap nem kell ...de azonkívül bármi.


    Engem is megszívatott az nlc.


    Erikám....ez a doktor tényleg bosszantó....az én módszerem a borogatás...persze az sem használ mindig.


    Annyi mindent akartam írni ....de a mérgelődéstől üres lett a fejem.

    előzmény:
    potymama (273174)
    2017-09-11  16:59
  24. 2017. szeptember 11. 17:28273178.

    Itt vagyok. Éppen itt van Anikó.


     

  25. 2017. szeptember 11. 17:25273177.

    Jajjj...lányok, de nagy munka volt bejönni...telefonos segítséget is kértem, Macsi adott...bénáztam, de végül itt vagyok. 


    Annyira izgulok, hogy mindenki bírja ki csütörtökig. Azokon kívül akik nem tudnak jönni. .....Előveszem a bőröndöt és gondolkodóba esek. 

  26. 2017. szeptember 11. 17:17273176.

    Baracska- Időjárás.


    Szolgálati Közlemény!


    Úgy hozzatok ruhát, hogy reggel- és - este már mindenképp hűvös van. Különösen a mi korunkban. Egy meleg nadrág, pulóvert mindenki elbír. Az nem baj ha esetleg 2 napig hordja. Senki nem fogja megszólni. És zárt cipőt is hozzatok amiben lehet ücsörögni (ne fázzon a láb) meg esetleg sétálni is. Vagy melegebb zoknit. Annál rosszabb nincs mikor fázik valaki.

  27. 2017. szeptember 11. 17:06273175.

    Lányom!


    Most  beszéltem Erikával. Lépjetek ki az NLC-ből és lépjetek vissza. Akkor már csak a bejelentkezésre kell katt és tudtok írni. 

  28. 2017. szeptember 11. 16:59273174.

    Egy órát vacakoltam mire beléptem..állandóan kiírta a "fórumról tiltva vagy".


    És most nem is tudom mit akartam írni!!


    Erika..jó orvosod van!


    Ezt amit elmondott mi is tudtuk..igaz?


    Remélem lelohad a daganat és elmúlik nyomtalanul.


    Én is olyan bajban vagyok, még jó, hogy előszedtem amire gondoltam felveszem..hát..nem jön rám!!!


    Na most itt állok pucéran!


    Holnap kell valami gatyót néznem gyorsan magamra.

  29. 2017. szeptember 11. 16:45273173.

    Sziasztok!


     


    Voltam orvosnál, de minek? Semmi olyat nem mondott, amit eddig nem csináltam.....Annyit mondott: vagy csípés vagy erőltetés.....hiába mondtam, hogy egyik sem.....nem érdekelte.....Ha fáj kenegessem, borogassam és vegyek be fájdalomcsillapítót......


    Még szerencse, hogy a bal kezemmel van gond.....így kivasaltam, de már van egy újabb adag......Ennyit csináltam ma, a többiti ami szembe jött, azt nagy ívben kikerültem......Pihentetem, csütörtökre fittnek kell lenni......


    Még én sem tudom mibe menjek, hideg lesz vagy meleg........majd kiderül......még egy próba csomagolás is kéne, kis táska vagy a nagyobb.....mibe fér majd bele.....Van ugye gond?


     


    További szép napot!

  30. 2017. szeptember 11. 14:37273172.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nálunk egyáltalán nincs hőség.....sőt....délelőtt csepergett az eső miután kitrítettem a ruhákat.....összeszedtem....arra elállt, újra kihordtam...most lesem, hogy el ne ázzon..


    Erika....Nikidet utólag köszöntöm.....neked gyors kézgyógyulást...


    Annuska.....kérdezted az eredményemet, annyit javult a csontom. hogy legközelebb csak két év mulva kell mennem....azt hiszem ebbe kategóriába elvonják az injekciót......aztán majd újra romlik...ördögi kör.....ja és az írás szerint túlsúlyos vagyok, ami egyáltalán nem érdekel.....Te hogy vagy?Van e egy kakaslépésnyi javulás?


    Pötyike......remélem téged elhagy a szédülés....az otthoni ügyeletet meg tudod oldani ugye?


    Magdi....nagyon jók Barbara képei....csupa mosoly ez a kislány....biztos ő is nagyon várja a találkozást...


    Macs.....nagyon szép helyen jártatok.....aranyos az élő bejelentkezésetek...bár nekem az előző uti nevetős a kedvencem..


    Julika....javul e a térded? Talán nem is kellett volna a nagy dombra felmásznod....


    Ildikó.....a traktoros találkozó nagyon jó lehetett......Bence hajrája aranyos....nem gondoltam, hogy ilyen sok jármű lesz....először azt hittem körbe-körbe mennek.....de hát nem...


    Anikó....jó vendégvárást....nem tudnád a cicát elhozni veled....ugyis ott lesz a hoedozója?


    Marika...lefogyott e a szilvátok?Én egy kicsit tudtam csak aszalni, nincs aki leszedje és hazahozza..


    Borsika....nagyon ügyes segítő vagy.....irodalmi vagy valami más feladaton dolgoztok?


    Nálam zajlik az élet....ma reggel mégis megjött a festő....nem számítottam ma rá....azért csak lett ebéd....../mivel a festő egyben jó barát is meg szoktam őt is kínálni/........tegnapról halászlé és túrós tészta, jó sok pirított szalonnával.....volt kis szépséghibája, nem találtam itthon kockás tésztát...megcsináltam szarvacskából...


    Irigylem aki már pakol....én is nagyon előre szoktam, most nem került még rá sor....és a fejemben sem állt össze.....egyenlőre még nyáriban gondolkodom....aztán majd az utolsó percben meglátjuk.....nincs semmi szép, sőt praktikus  kiránduló ruhám ....azért emiatt biztos nem maradok itthon..


    Mindenki gyógyítsa és erősítse magát...közel a "nagy utazás"..


     

  31. 2017. szeptember 11. 13:22273171.

    Megjöttem...nagyon fáradt lettem...kánikulai meleg van. 


    Egy csomó telefont is intéztem, , visza hozták a kézimun kákat, szerencsére, nem nekem kellett érte menni..most "'szalad" a lakás. 


    Bors!


    Még semmit sem pakoltam, még fejben sincs meg semmi, mit is , melyik rongyomat vegyem fel. majd szerdán megyek jegyet venni...pestig kell gyorsvonati pót jegy. 

  32. 2017. szeptember 11. 12:56273170.

    Megőrülök! Tényleg, a "kis Bence"   egyetemista lett? És koleszba jár? Ne már!! Nahát, ..hihetetlen! Csak nem rég volt, hogy izgultunk az érettségi vizsgákért,  meg, hogy el ne zúgjon a motorjával száguldozás közben, .és akkor .az autóvezetést még nem is említettem!!!...na, már csajozik is, ..hát hogy megnőtt ez a helyes talpra esett kisfiú!  Sok erőt, kitartást az új életéhez,  ..sikereket a tanuláshoz. Jó volt a traktoros videó, ..megnéztem ám!!  Neked is gratula Ildike!  Mostantól majd, hogy nincs itthon Bence, ..mit fogsz kezdeni a fölös szabadidőddel??? :- )))) 


    Kislányok, szia! ..Nemrég jöttem meg a szuriról, utána  azonban még be kellett "ugrani" a könyvtárba könyv-anyagot választani a II. sz. irodalmi feladathoz, amiben a segéd munkát megint  fölvállaltam. Az ember amit vállal, ...khhmm..próbálja is megoldani. Ezt nagyon elkapkodtam, .


    : -  (((    ez kissé keményebb téma. Az a baj, h. mindkettő határidős,  - mindkét  határidő erre a hétre esik. Későn szóltak, néma gyereknek pedig az anyja sem érti a szavát. Erről ennyit. 


    Nekem már be kéne készíteni a nagy" tengeri" utazó böröndöm, ..fogadok, h. csak az utolsó pillanatban lesz rá időm. Peches vagyok, ..és sikerhajhász. Már alig várom, hogy megint kapjak sok dícsérő és hála puszit az illetékesektől!!  : - )))))


     Ma kőlevest főzök:  Vizet forralok, só, ..bors, .. bele egy nagy kő, ..sok-sok  .zöldség, egy nagy pulykaszárny, ..ott magában halkan elrotyog, ...jaj nincs cérnametéltem, majd Kérek azénIldimtől. Ha megszáll az irodalmi ihlet közben, akkor csak   belecsapok a   billentyűkbe és lepötyögtetem amit összepusiztam  a könyvből és kijött  a fejemből. Wikit tilos használni.


    Édes lányok, Hogy vagytok? Annuska sajnállak a fájásért. Merséltem az enyémeknek, hogy jártál. Jobbulást kívánnak ők is.


    Anikó, kincsem  mit kívánjak, hol ne fájjon? Sehol ugye? Gondolok rád. Erika vigyázz a kezeidre. Meg volt-e a téliesítés? 


    Magdika, kis örökmozgónk,  ..arra gondoltam, h. ha Boscó veled megy a másik házba, akkor már meg is volt az ő sétája is. 


    Pötyike, semmi lenkeség ám! Kerüld a sütőt és a vágó-szúró tárgyakat. Alexának sok sikert a tanuláshoz. Őrület, h. micsoda bátrak és vállalkozó készek ezek a mai fiatalok! Drukkolok Nekik. 


    Julika, most szívesen ülnék Timikéd keze alá, bizony mondom. Vagy megfázott, v. elfeküdtem a nyakam, úgy fáj, alig birtam reggel a nyakam mozgatni. A reuma kenőcsöt tettem rá. 


    Szagolgatott is a kezelőnő, Ilike, mi ez a szag? Nem mondtam meg, .mert.mérges voltam rá, ..ő meg rám. Kicsit előbb értem oda és magamtól besétáltam 15 perccel előbb. A többiek is ezt csinálják. Duzzogott, én is duzzogtam. Közben el is aludtam az ágyon. 


    Marika szia, most aztán ki vele! ...Félek, nem lesz időnk majd eleget beszélgetni a talin, meg majd el is felejtem megkérdezni, hogy 


    hálistennek, Te teljesen egészséges vagy? sosem jön ki egy gyűszűnyi panasz sem a szádon!!?? Vagy még arra is gondolok, hogy nagyon finoman és visszafogottan, sosem nyafizol semmi miatt. Ne is fájjon semmid, ..örülök ám neki, csak bohóckodtam egy kicsit, h. mosolyogj egyet. 


    Macsi, jaj Macsi, ..minek ülsz fel olyan veszedelmes izékre, ..ahol még a hajad is lobog!? Még bajod esik, akkor pedig ki vezényli le a Csipet-csapatot? Kódoroghatunk majd a Baracska utcáin  nélküled, hegyre fel, völgybe le, ..beleesünk a tóba. Én nem tudok úszni. Fürdőruhát kell vinni egyáltalán? Van egy rongyrázi szalmakalapom, vmi ürüggyel  belekéne csempészni a podgyászomba, h. eldicsekedhessek vele. Szalag is van rajta, de sehogy nem illene a kopott melegítőmhöz.


    Sacika, és Julika, ..fogadok, h. nektek már totál kész a csomitok!!! És vasalni valótok sincs! Én nem tudom, hogy szúrom el az időm ennyire, h.nem haladok semerre! Amikor itt volt Eri, a nappaliban állt a vasalódeszi, és egy formás ruhakupac. Ha látná, h. a helyzet változatlan azóta is. 


    Megyek, mert nem lesz kész a kőlevesem. Hagyjak belőle valakinek? Ez még rázósabb ugye, mint pl. egy zacskós leves. Ha bááár, ..én pl. simán megeszem a májgombóc levest. Legfeljebb nem olvasom el az összetevőit. Azt már nem. 


    .... ..


    Meg kéne tudni, milyen névnap van, még majd megint mulasztok, ..Marka szépnevű Adrijának utólag kívánok boldog névnapot!!!


     

    előzmény:
    franci47 (273166)
    2017-09-11  09:02
  33. 2017. szeptember 11. 12:51273169.

    Sziasztok!


    Én is megjártam Lillafüredet lélekben..sokszor voltunk mi is ott kirándulgatni.


    Olyan meleg van..31 fok és tűz a nap.Mérges vagyok..tegnap már olyan jól voltam, mára megint fáj a hátam...persze már azért kibírható.


    Pici..nézz be a skypera!!


    Irtam, hogy légy szíves add meg a telefonszámodat..ne ide...a skypera!!


    Kellene egy új listát készíteni, mert tudom Annuskáé is megváltozott, azt hiszem Ildinek is új telója van.


     

  34. 2017. szeptember 11. 10:56273168.

    Magdikám, sajnos nem küldtem el neked a 24-es feliratot. 


    Betettem a FB-os üzenetbe. Jó, hogy írtál. 


    Bocsi a tévedésért. 


  35. 2017. szeptember 11. 09:04273167.

    vagyok, de bízok benne, hogy lesz még alkalom.

    előzmény:
    macska54 (273165)
    2017-09-11  08:49
  36. 2017. szeptember 11. 09:02273166.

    Jó reggelt Mindenkinek. 


     


    Köszönöm a szépséges képeket. Igazán nagyon szép felvételek. Gyönyörű a tavas  táj,nekem az tetszik legjobban. 


     


    Ma igazán jól aludtam, remélem meg is lesz a látszatja ma,vagyis szeretnék több mindent elpakolni a bőröndömbe.


    Erika, muszáj neked most ilyen dagadt kézzel ennyit dolgoznod? Kis pihenő talán apasztaná a dagadást. 


    Annuska előbbi kérdésedre a válasz: Bence nagyon jól érzi magát a koleszban, az egyetemen. Reméljük nem változik meg a helyzet, hogy megutálná. Remélem meggyógyulsz annyira, hogy el tudsz jönni.  Nagyon szeretném.


    Borsika, végezd el a futásodat, amit még kell, csak ki ne merülj benne.


    Nekem is lesz még egy-két köröm. 


    Marikám, most az ősszel a megmaradt rózsák a helyükre kerülnek, remélem már nem lesz mozgás ott a szomszéd részéről. 


    Kicsit felhősödik az ég. Most egy kicsit nem kívánom az esőt.


     


     


     

    előzmény:
    macska54 (273159)
    2017-09-11  05:01
  37. 2017. szeptember 11. 08:49273165.

    Erika Nikijének minden szépet, jót kívánok.


    Era kiváncsi vagyok mit mondanak a rendelőben.


    Anikó nagyon sajnálom, hogy nem tudsz jönni.


    Annuska kúráld magad. Számítok rád a talin. 


    Magdika ne sírj. A régi emlékek szépek.

  38. 2017. szeptember 11. 08:27273164.

    Szervusztok.


    Már írtam egyet, és elnyomtam valahová.


    Köszönöm Peti utólagos köszöntését, mindig jókor jön.


    Erika, Nikinek nagyon boldog névnapot kívánok, egészséget, boldogságot, sok sikert az életben. Jó hogy elmész a dokihoz, kíváncsi vagyok mitől dagadhatott meg a kezed.


    Már fél ötkor felkeltem, 1 kg. lisztből sütöttem hajtoványt,  jó lesz rágcsának. Beatrixék hamarosan érkeznek, most hozzák a cicákat, a szülőket meg viszik, holnap hajnali 3-ra kell kimenni a repülőtérre, Görögországba, Zakhyntos szigetre mennek.


    Macsi, köszi a képeket, most fogom csak megnézni őket, jártam ott párszor, mindig lenyűgözött a táj.


    Annuska, örülök hogy ha picit is de valamivel könnyebben vagy, sajnos  hosszadalmas lesz a gyógyulás.


    Magdikám, megnéztem Barbara képeit, volt program bőven, nagyon szép Fernanda anyukája.


    Itt beborult, lehet hogy eltalálták és tényleg eső lesz.

  39. 2017. szeptember 11. 08:27273163.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Erikám .....sok szeretettel köszöntöm Nikit....minden jót kívánok!


    Még bambulok .....valahogy nem tudom mivel kezdjek pedig van tennivalóm.


    Macsi ...megnéztem a képeket. Szép napotok volt.Kicsit előhozta  a régi emlékeimet....csodálatos hely .....de ezer éve nem jártam arra.


    Tegnap délután méregtelenítettem ...természetes módon ...zenét hallgattam és bőgtem .Kell ez néha.Többek közt megtaláltam  a Halleluját....a Kulka énekelte magyarul a Dohány utcai zsinagógában....beleborzongtam.Olyan Bródy számokat amit még sosem hallottam .....és hát újra elsirattam Cipőt .Jó, hogy az esti filmben voltak vidám részek  így azért abból is kijutott.


    Barbaráék tegnap  visszaértek Fernandáék házához.3025 km-t utaztak az elmúlt időben.Megkezdődött a visszaszámlálás.....már nagyon várjuk.Igaz ...akkor érkezik amikor én utazom .....de majd bepótoljuk.


    Várom Annuskát ....olyan jó lenne ha tudna jönni... nagyon .


    Minden fájónak enyhülést! Legyen szép a napotok.

  40. 2017. szeptember 11. 08:14273162.

    Jó reggelt!


     


    Itt borongós az idő, de hideg nincs......megyek a dokihoz, mert nem javul, hanem egyre jobban dagad a kezem....egy jó van benne, olyan sima a kezemen a bőr, mint ifjonti koromban......


     


    Kora reggel már megjártam Lillafüredet, Macsi jóvoltából. Nemcsak Julikának, nekem is nagyon szép emlék fűződik ide.


    Mára sok mindent tervezek, majd meglátom mi lesz belőle......főzni biztos kell. A füstölt csont már fő, fejtett bab leves lesz....Vár egy nagy adag vasalni való is.....Juliskám most is dolgozik, nehogy kifogyjon a vasalni való......A fürdőszobai szekrényeket szeretném rendbe rakni....tegnap elkezdtem, de nem értem a végére.....majd ma......


     


    Francika köszönöm Nikim köszöntését, tegnap volt, de csak vasárnap tartjuk, mert dolgozós volt......


     


    Indulok a rendelőbe, bár már elég későn van, ilyenkor hétfő reggel megrohamozzák a nyugdíjasok... ja, hogy én is az vagyok


     


    Legyen nagyon szép és kellemes napotok! A betegeknek jobbulást!

  41. 2017. szeptember 11. 05:16273161.

    Macsikám!


    Nagyon szép képeket készítettél...de Lillafüredről nem is lehet mást!!!!Nagyon szeretem, ott voltunk nászúton....illetve Tapolcán de oda is kirándultunk. Szép emlék. 17.-én lesz 50 éve. 

    előzmény:
    macska54 (273159)
    2017-09-11  05:01
  42. 2017. szeptember 11. 05:10273160.

    Szervusztok!


    Ildike!


    Majd mindenki felovassa a "házi feladatot".. abban legyen benne minden...akkor pótolni lehet a felejtett ismeretet, adatot.


    Korán keltem, jól kialadtam magam. Olyan jó nyitott ablaknál aludni, frissen ébred az ember. Ma megint paradicsomot főzök be, nagyon szépen, folyamatosan érik, nem győzzük enni. Télen olyan jó az ivólé. 


    Délelőtt Csabára megyek..valamikor dél körül kövök haza. 

    előzmény:
    franci47 (273158)
    2017-09-10  22:57
  43. 2017. szeptember 11. 05:01273159.
  44. 2017. szeptember 10. 22:57273158.

    Lányok, fel kell írnom a talin az unokák nevét. Csak halványan emlékszem a már ismertekre, de az újakra még úgysem.


    Erika, Nikidnek boldogságos névnapot kívánok. 


    Ha nem így lenne, akkor is kívánom. 


    Puszillak benneteket, kicsit sokáig fennmaradtam. 


     


     


     


     


     

  45. 2017. szeptember 10. 20:46273157.

    Szia Macsi, örülök, h ogy megjöttél.


     


    Lányok, Sunshine 24 rész itt  lesz.

  46. 2017. szeptember 10. 20:40273156.

    Sziasztok. Kösz, hogy megnéztétek.


     


    Bizony nagyon sokféle járgány volt, és volt olyan is, amelyik csak ki lett állítva.


    Kettőt is megnéztem, le is fényképeztem, megérdeklődtem a sok férfi bámulótól /mármint akiknek ugyancsak tetszett a gépezet/ hogy mi is az, és mi a haszna, mire is való. 


    Majd talán valamikor FB-os oldalon lesz. Az összes járgányt lefényképeztem. 


    Bence a végén azért jött olyan soká, mert előtte tönkrement két  traktor, és várta, hogy  majd csak elindulnak, de felmondták a szolgálatot.  Így a végén jött egyedül. Tomi szalad előtte piros pólóban, mert videózta. Egyszer annyira meglódultak, hogy Tomi megingott a traktoron. 


    Sietni kellett, mert Bence 3 órakor indult vissza, ráértek volna még, de aki vitte, annak mennie kellett.  De így mégis olcsóbb az út, és kényelmesebb is, mintha vonattal, vagy busszal menne. Télen nem fog járni a srác. Akkor lehet, hogy Oszkározni fog. 


    Én elfáradtam.  Sokat ácsorogtam a rendezvény helyszínén a Válicka melletti réten. Igaz ültem is, mert Klárinál volt szék, ő is kint volt.  Nyertem egy pólót is. 


    Édes Lányok, készülök nagyon a csütörtöki talira.


    Marika kedves unokádnak  Adrikának utólag kívánok minden szépet és jót. 


    Kellemes estét. 


    Lányok, megpróbálom letölteni nektek még a Rita féle film utolsó két részét, de sajnos de. a mega letöltő nem teljesített többet.Két részt már nem engedett letölteni, így a feltöltés is meghiúsult. 


     

    előzmény:
    potymama (273153)
    2017-09-10  17:13
  47. 2017. szeptember 10. 20:09273155.

    Szép, jó estét mindenkinek. Most értem haza ebben a pillanatban. Az élő videót leszedtem menet közben a fb, mert a tesóm azt mondta, hogy nem jó. Képek majd később lesznek. Lehet csak holnap. Remélem mindenki rendben van. 


    Jó éjszakát mindenkinek. 

  48. 2017. szeptember 10. 17:23273154.

    Annuska!


    Akkor te olcsón fogod megúszni a szállás költséget. Neked nem kérünk ágyat...te majd üldögélsz


    Bocsánat!!! Ez egy cicc volt...tudom, nem illeik ilyennel viccelni. Kívánom, hogy csütörtökig gyógyulj meg!!!!


    Macsi , a hős, a  rettenthetetlennek hitt  Macsink, be van tojva a libegőn

    előzmény:
    Nusimama (273151)
    2017-09-10  16:19
  49. 2017. szeptember 10. 17:13273153.

    Láttam Bencét a traktoros felvonuláson!

  50. 2017. szeptember 10. 16:26273152.

    Nálunk teljesen beborult az ég ....ebből eredően nem mentem sehova.


    Megnéztem a traktorok vonulását Botfán ...mennyi volt!!! Bence volt a sor vége  egy... szuper járgánnyal....csak úgy " süvített".


     


    Évikém ...jó munkát ....látod milyen "hasznosítható" nagyi vagy.....minden elismerésem a tiéd.


    Marikám ....minden elmaradt köszöntést most pótolok...sok örömöt kívánok.

Címlap

top