Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 10. 16:19273151.

    Szervusztok


     Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel:


     Anikó Petinek nagyon jó egészséget, sok sikert és boldogságot kivánok


    Marika,  Adrikának sok boldogságot, és minden szépet és jót kivánok.


    Macsi gondolom sok  szép látnivalóban van részetek. Jó szórakozást és szerencsés hazatérést kivánok.


    Sacika, az jó hir, hogy párod jobban van és remélhetőleg az új gyogyszer eredményes lesz. A Te csont leleted milyen lett.?


    Erika, eltaláltad, igen. Remélem semmi komoly baj nem lesz a kezeddel. Jobbulást kivánok.


    Minden olvastam. Julika, sámánnal való találkozását, a dombra való felmenetelt.


    Macsi gólyásképe nagyon tetszett.


    Pötyike, akkor Te egy kicsit jobban vagy? A szédülés mitől van?


    Ildike, Bence hogy érzi magát az önálló életben?


    Lányok., voltam dokinál. Erős zuzodás van a baloldalamon,ami a hónaljtól a combomig tart. Sajnos a régi bordatörés helyét is  megütöttem.  Levegővétel, köhögés stb. bizony gondot okoz.


    Az éjszakai alvás is még ülve történik. Állitólag  lassan mulik el. 


    Kivánok mindenkinek kellemes délutánt.

    előzmény:
    macska54 (273150)
    2017-09-10  14:18
  2. 2017. szeptember 10. 14:18273150.

    előzmény:
    Picivirág1 (273147)
    2017-09-10  11:55
  3. 2017. szeptember 10. 14:10273149.

    Kedvencem, köszönöm a keresést, ölellek érte. Lányok, minden rendben egy kis náthán kívül, de határidős munkát kaptam a gyerekektől. Iskolai besegítés. Azt nyomatom 1000-el. Sietek, mert ugye nem hagyhatom cserben a csemetémet, aztán pláne,meg sőt is, utazom, ..hétfőtő-kedd-szerda még kezelés. Csüt.-pént. kihagyva, ..majd utólag bepótolhatom. Kérek elnézést, majd leszek, ha kész leszek. Love, és hajrá, ..húzzatok bele Ti is. 

    előzmény:
    ancsa46 (273136)
    2017-09-10  09:41
  4. 2017. szeptember 10. 13:05273148.

    előzmény:
    Picivirág1 (273147)
    2017-09-10  11:55
  5. 2017. szeptember 10. 11:55273147.

    Pötyika!


    Majd össze kapaszkodunk...de addig..oda is kell jutni....nekem metróval..inkább mennék lovas kocsival

    előzmény:
    potymama (273143)
    2017-09-10  11:09
  6. 2017. szeptember 10. 11:20273146.

    Láttátok a képen,  milyen magasan volt a jurta? Az utolsó rész kimondottan meredek volt...na, ezt érzi a térdem..és vele én is

  7. 2017. szeptember 10. 11:18273145.

    Sacika!


    Vettem az üzenetet, török szekfűra vágyom!! Viszek edényt...edényként..fiolát...nehogy azt hidd, kiló számra kérem

    előzmény:
    silinga (273142)
    2017-09-10  10:54
  8. 2017. szeptember 10. 11:11273144.

    Jééé!! Saci írását nem húzta szét az nlc.


    Az enyém dupla sorközökkel ment át.


    Ki érti ezt???

  9. 2017. szeptember 10. 11:09273143.

    Sziasztok!


    Maratoni beszélgetést folytattunk a fiammal..valamit elállítottam a telefonomon..vagy inkább nem frissítettem és azt állítgattuk be..sikerült.


    Eddig nem mertem kijelenteni...de szépen javulgatok.


    A hajolgatás még nem megy...de kihagyom.


    Sajnos még meg- meg szédülök ez a leg kellemetlenebb.


    Ma nem is főzök..rendelek pizzát.


    Erika nem szúrta meg semmi a kezedet?


    Pici tüske? A bogár csípésnek helye lenne azt látni lehetne.


    Kíváncsi vagyok mitől lehet..te is gondolom!


    Ildikó..én is láttam a rajzodat a Facen..nehéz lehetett, de nagyon jól sikerült!!!!


    Mert ez már nem egy egyszerű arckép..itt az érzelmeket is le kellett rajzolni.

  10. 2017. szeptember 10. 10:54273142.

    Kedves Lányok!


    Még időben megírom, hogy aki kért valamilyen magot, az hozzon valamit amibe  elviszi.../gyógyszeres doboz, kicsi, tasak ...stb/.....................Sajnos nincs időm kiadagolni.....viszek olyant is amit nem kértetek, mivel felesleg, ha nem lesz gazdája kidobjuk...

  11. 2017. szeptember 10. 10:50273141.

    Marika...nagyon ügyes vagy az átültetéssel.....mi tavasszal szoktuk.......Viszont tegnap szedtünk futómuskátli hajtásokat , az éjjel fonnyadt kicsit és ma beültetjük, mire jön a hideg begyökerezik.....ez lesz a jövő évi alap... álló muskátlit is jó lenne, de az idén nem igazán lettek szépek, talán sikerül ezeket átteleltetni és jövőre összeszedik magukat........


    .Tavaly volt egy rossz döntésem......mivel a leanderek nagyon szépen telelnek a garázsba ide raktuk a muskátlikat is és még sok mást, tavaszra mind elfagyott......


    Adrikádnak utólag kívánok minden szépet és jót.....

    előzmény:
    Sacika44 (273139)
    2017-09-10  10:17
  12. 2017. szeptember 10. 10:37273140.

    Láttam a FB-on-on Ildi rajzát.....zseniális !!!


     


     


     


    Megosztottam fotókat Barbaráról ....az idővonalamon ...ha valakit érdekel ....mert még mindig nem tudtam feltenni.

    előzmény:
    harangvirag08 (273138)
    2017-09-10  10:14
  13. 2017. szeptember 10. 10:17273139.

    Szervusztok!


    Tegnap többször benéztem, olvastam minden jót és rosszat.


    Anikó köszönöm, hogy gondoltál Adrikára és rám.


    Kicsit megkésve de annál nagyobb szeretettel köszöntöm Petidet.


    Julika jó programod volt.Mi finomat ebédeltetek?


    Saci, Erika,Julika, Magdi és biztos a többiek is finomat főztök.


    Nálunk rakott krumpli és paradicsomleves a menü.Desszert szőlő és kukorica lesz.


    Tegnap elkezdtem átültetni a szobanövényeket.


    12 cseréppel megcsináltam, maradt még pár mára.


    Annuska, hogy vagy?Ugye már javulgatsz.


    Macsi kellemes időtök van, jó ilyenkor a természetben sétálgatni.


     


    Kenegessétek, gyógyítsátok magatokat.Minden gondot és bajt űzzetek messzire.


    További szép napot.


     


     


     

  14. 2017. szeptember 10. 10:14273138.

    Ildikém ...megjött minden ....köszönöm...a film 24-ig itt van.vagy!


    Ma délutánra filmezést terveztem .....de rájöttem... ki kell bújnom a gubóból....és elindulni valamerre.


    Én a levesekkel úgy vagyok...általában  azt szeretem amit én főzök, jó tartalmasakat..Már olyan sokszor felvetődött főleg télen ...miért nem rendelek kaját....hát pont ez miatt. Étteremben  én kizárólag a májgaluska levest szoktam rendelni /az utóbbi időben egyre ritkábban járok ilyen helyeken /.Judit nagyon finom "rémleveseket" főz ....ez nekem abszolut nem megy.


    Sztrapacskát én is ennék most.....egy hatalmas tányérral....ennek Zsolt a nagymestere..majd a "tali után"neki veselkedek.


     


     

    előzmény:
    franci47 (273131)
    2017-09-10  09:13
  15. 2017. szeptember 10. 09:51273137.

    Hűűűű..de finomat esztek! Én még nem csináltam húsos rakott cukkinit, ma az első...remélen jó lesz...paradicsom saláta lesz hozzá. Levest ritkán főzök az egy tál étel mellé, Timi nem igényli, nem eszi...tartalmas leveeket szoktam és utána sem kér semmit. nekem ez így kényelmes...és én is így szoktam étkezni...ha én főzök. Étteremben mindig rendelek levest

    előzmény:
    silinga (273134)
    2017-09-10  09:27
  16. 2017. szeptember 10. 09:41273136.

    Szervusztok.


    Már lemelegedett rólam a kardigán. Reggeli körletrend után kimentem a garázsba, elrendeztem a megszárított fűszernövényeket, levendulát, kicsit rámoltam is. Volt egy talicska építési törmelékem még a kerítés renoválásból, azt is elrendeztem. Úgy érzem sosem érek a végére.


    Tegnapi sétánk Ildivel nagyon jól sikerült, igaz elfáradtam, szédelgős voltam, de ennél jobb programunk nem lehetett volna.


    Macsinak integettem, már biztosan helyszínen van.


    Erika jobbulást, feltétlen mutasd meg orvosnak a kezedet.


    Julika, nagyon szép programod volt tegnap, sajnálom hogy kellemetlen érzésed támadt, biztosan elfáradtál amire felértél a jurtához. Érdekes lehetett a sámán rituálé, azért gondolom nem igazi sámánok voltak.


    Magdikám akkor laza napod lesz ma, a húsleves nálam kedvenc, szeretem az illatát is amikor fől.


    Annuska várlak, remélem jobb hírt hozol már.


    Saci voltál a Bereczki esten?


    Pötyi, Leona egy nagyon talpraesett csajszi, olyan mint Alexa, megállják a helyüket az életben.


    Borsikám rendben vagy?


    Mintha Marikát sem láttam volna tegnap.

  17. 2017. szeptember 10. 09:40273135.

    Jaj miért nem szóltatok? 


    Küldöm sorban. 23. felirat is ott van.  Valamikor az éjjel kész lett. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273133)
    2017-09-10  09:24
  18. 2017. szeptember 10. 09:27273134.

    Szép napot Mindenkinek!


    Remélem eseménytelen lesz a vasárnap.........


    Készül az ebéd nálam is....halászlé , paprikás sült hal , a haltejet rántom.. krumpli és patisszon lesz a köret. esetleg még sült alma........sütés nem lesz...Saci hoz  egy szilvás morzsasütit, szerinte finom..


    Buliban nem voltam......a hang teljesen idehallatszott...azért a kép hiányzott...


    Vigyázzatok kezekre, lábakra, mindenre......aki beteg gyógyuljon, borogasson, kenegessen........Annuskát én sem láttam, remélem nem lett nagyobb a baj...

  19. 2017. szeptember 10. 09:24273133.

    a 21 22 felirat már itt volt, de film csak 21 ig volt. 

    előzmény:
    franci47 (273131)
    2017-09-10  09:13
  20. 2017. szeptember 10. 09:14273132.

    Szép napot Mindenkinek!


    Jöttem én is házőrzőnek.


    Belekapok ebbe-abba....enyhén szétszórt vagyok.Már fől a klasszikus húslevesem.....mára ez a feladat.


    Erikám csak úgy "általánosan " fáj a kezem....majd délután befáslizom.Az esésnek már nincs nyoma.Majd a tali után el kell mennem a kézsebészhez.Judit már megmosolygott ...mert minden fontos dolgot  ez utánra halasztok.Mintha hetekre elmennékde látja, hogy ez milyen fontos nekem.


    Macsiék már biztosan gyönyörködnek a szép tájban .....a kora őszi erdőben  stb.


     


    Annuskát én is várom !!!...és Mindenkit!!!!


    Megyek mert magamnak lecsós csirkét csinálok .....félek odaég.


     


     

    előzmény:
    erry (273130)
    2017-09-10  08:30
  21. 2017. szeptember 10. 09:13273131.

    Jó reggelt. 


    Igazi őszies idő van. Nem bánom. 


     


    Erika, valahol az útközben elveszhetett a sztrapacska. /hú de nehezen írtam ide. 


    Julika, Magdi, elküldtem a 23-as feliratot is a Sunshinehez. Nem tudom meddig van nálatok a film.


    Majd írjátok meg. Arra gondolok, hogy 24-ig.


     


    Jó főzöcskézést, és jobbulás mindenkinek. Majd jövök még. 


     

  22. 2017. szeptember 10. 08:30273130.

    Jó reggelt!


     


    Jövök Julika, segítek vigyázni a házra......


     


    Szépen süt a nap, azt hiszem kellemes idő lesz ma.....


    Magdi mi történt a kezeddel? Az esésből maradt vissza, vagy valami újabb? Mára az én kezem meghízott, duplájára.......Ha nem változik, hétfőn doki látogatás lesz.......Muszáj, mert nem tudom ökölbe szorítani és fogni sem.......


     


    Francika a sztrapacska minden formában az egyik kedvencem........de hiába kerestem, sehol nem találtam.....pedig az ablak is nyitva volt......


    Annuskát tegnap nem láttam, vagy csak figyelmetlen voltam? Remélem nem rosszabbodott az állapota....


    Pötyi te hogy vagy? Van valami változás? Jobban vagy?


    Sacika voltál tegnap bulizni?


     


    Dolgozik Juliskám......szegény kénytelen vasárnap is dolgozni......rengeteg ágyneműt hoztunk haza.......meg egyéb holmikat.....Mindjárt teregethetek is........Aztán főzés, karaj és tarja csontból leves, sok zöldséggel...Ernőnek karajt rántok, magamnak tököt.....a köret csak egy laza saláta......A desszert pedig isteni finom pölöskei muskotályos szőlő.....


     


    Legyen nagyon szép napotok!


     


    Macsi jó utat és kellemes élményekkel gyere haza........várni fogunk!


     


     

  23. 2017. szeptember 10. 08:21273129.

    Még csak én vigyázok a házra?


    Nem baj...feltettem az ebédet, nézelődök a eten. Ezt találtam a tegnapi napról.


    https://www.beol.hu/kozelet/helyi-kozelet/csaba-kiralyfit -unneplik-szombaton-bekescsaban-1013623/

  24. 2017. szeptember 10. 06:57273128.

    Szervusztok!


    Jövök vigyázni a házra. Macsi már úton van. Nagyon jót aludtam, szokásomtól eltérően 6 kor ébredtem. Szaladtam a cicákért akik bekajáltak, már egy kicsit lenyugodva fekszik a kezem mellett Vince. Mire ezt leírtam már megint a kezemre akar feküdni..minden reggel ezt a harcot vívjuk..de nem lehet haragudni rá.Hiszen engem szeret, hozzám akar  érni.  Vince győzött..nem tudok tovább írni..majd jövök, ha elaludt. Most rakott cukkinit főzök.


     


     


     

  25. 2017. szeptember 10. 06:57273127.

    Szervusztok!


    Jövök vigyázni a házra. Macsi már úton van. Nagyon jót aludtam, szokásomtól eltérően 6 kor ébredtem. Szaladtam a cicákért akik bekajáltak, már egy kicsit lenyugodva fekszik a kezem mellett Vince. Mire ezt leírtam már megint a kezemre akar feküdni..minden reggel ezt a harcot vívjuk..de nem lehet haragudni rá.Hiszen engem szeret, hozzám akar  érni.  Vince győzött..nem tudok tovább írni..majd jövök, ha elaludt. Most rakott cukkinit főzök.


     


     


     

  26. 2017. szeptember 10. 04:53273126.

    Jó reggelt mindenkinek. 


    Majd valamikor jövök. Vigyázzatok a házra. 

  27. 2017. szeptember 9. 20:36273125.

    Szívesen beülnék egyet dobolni, akármire is. 


    Én annyira élvezem a dobot, elhallgatom csak úgy magában is. Tánccal még inkább. 


     


    Mindjárt küldöm Julika a filmet. Zsepit készíts elő a 2. részhez. 


     


    Erikám, küldöm  a sztrapacskát, már tegnap is azt főztem. Nagyon sok koszos edényt  csináltam. el kellett mosogatni, elrakni. Szalonnát is kellett pirítani. 


    Jó lesz kis pörccel, sajttal, kevés sülthagymával, és tejföllel? 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (273116)
    2017-09-09  19:06
  28. 2017. szeptember 9. 20:26273124.

    Jobbulást mindenkinek akinek valamije fáj. Olvastam mindent. Én is elfáradtam. Egész nap képeket csináltam. Már fáj a szemem. 


    További szép estét, jó éjszakát mindenkinek. 

  29. 2017. szeptember 9. 20:25273123.

    Köszönöm Ildikém a filmet és a feliratot.


     


     


    Szép délutánotok volt....jó séta ...szép környezetben...


    Erikám ...borogasd a kezedet....nekem az ütés elmúlt ....de van mááásik...neked a bal, nekem a jobb....majd csinálunk a kettőből egyet .


    Én még nem voltam ilyen sámán szertartáson....csak láttam filmekben...nem tudom mit éreznék.Jó lenne kipróbálni ....de előtte sokat kellene olvasni ezzel kapcsolatban ....mert az ismereteim ...finoman fogalmazva ....hézagosak.


    Annuska ..enyhült a fájdalom?


     


     


    Jó éjszakát!


     

    előzmény:
    franci47 (273114)
    2017-09-09  18:27
  30. 2017. szeptember 9. 20:24273122.

    Pici..megnéztem a megyeri dobosokat...majdnem sztranszba estem!!!


    Érdekes..biztos van hatása az emberre..főleg aki dobol..arra.

  31. 2017. szeptember 9. 20:19273121.

    Befutott Zsuzsi unokám...sztorizott az évkezdésről az egyetemen.


    Új szobatársuk van, mert az előző csajt nem vették vissza...hárman laknak egy szobában.


    És ők hárman már nagyon össze voltak szokva..most meg jött ez az új kislány...rózsaszínű papucsban, rózsaszín tükörrel ..rózsaszín körmökkel.(másod éves)


    De nem fogják kiutálni..majd hozzájuk szokik!

  32. 2017. szeptember 9. 20:04273120.

    Erika elolvastam most. Csütörtökön a máv pénztárnál 3/4 kilenckor. Megkeresem a máv pénztárt. Köszönöm szépen. Jobbulást a kezedre! Sajnos ma nem értem rá jelentkezni. Elnézést. Munkát kaptam. 

  33. 2017. szeptember 9. 19:22273119.

    Sajnos csak privát megosztáősban küldte el Zsuzsi a képeket. Azokból nem tudok kivenni. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273118)
    2017-09-09  19:12
  34. 2017. szeptember 9. 19:12273118.

    ttps://plus.google.com/u/0/photos/107356546312095661685/alb ums/6463819865765402993?authkey=CL3Pko7k8tntNg&cfem=1


    próba

  35. 2017. szeptember 9. 19:10273117.

    Szervusztok!


     


    Elvégeztünk mindent, jól eső érzéssel jöttünk haza.......Nem tudom a bal kezemmel mi történt, bedagadt és fáj......a múlt heti ütés helye.......lehet megerőltettem, de ebcsont beforr......


     


    Remélem Annuska és Pötyi is javulgat, semmi akadálya nem lesz a talinak.......


    Annuska nagyon kikaptál a fiadtól?


    Borsika !  Olvastad az üzenetemet? Csütörtökön 3/4 9-kor találkozunk a MÁV pénztárnál.......Írj egy pár sort ha olvastad!!!!!!!!!!!!!


     


    Francika abból a sztrapacskából repíts ide egy tányérkával, légyszi,,,,,


     


    Megyek borogatni és kenegetni.....


    További szép estét!!!!!!!!!

  36. 2017. szeptember 9. 19:06273116.

    Egy kicsit megérintett a dolog, főleg akkor, amikor már kiálltam a körből és leültem egy székre, távolabb. Onnan hallgattam a dobokat és az olyan különleges hatással lett egyszer csak rám. Először halkan doboltak aztán egyre hangosabban és elég sokáig, közben olyan volt mint ha relaxáltam volna...átjárt a dob lüktetése..lehet, hogy valamit átadtak nekem is.?Érdekes volt de nem fogok járni a dob körbe. Ők a megyeri dobosok


    https://www.youtube.com/watch?v=DrSgHlo2Lo8

    előzmény:
    potymama (273113)
    2017-09-09  17:43
  37. 2017. szeptember 9. 18:59273115.

    Ildikém!


    Végül nagyon érdekes volt, mindent megcsináltam amit kellett, álltam a locsolást, vettem amit venni kellett...de nem igazán vagyok ebben a dologban tájékozott. Nagyon sok embert érdekel, vesz benne részt, teljes oda adással, áhitattal---a jurta nagyon magasan volt, elfárdtam mire megmásztam a dombot. Sokan voltak a jurtában, nem a kisugrzással volt a baj. Én még akkor mentem be amikor nem volt bent senki aztán bezúdultak és és az nekem rossz volt...de a művekről nagyon szépen beszéltek, én kint szívtam a friss levegőt..nagyon magas az a domb. 


    Kérem azt a filmet!!!!

    előzmény:
    franci47 (273114)
    2017-09-09  18:27
  38. 2017. szeptember 9. 18:27273114.

    Kedves Lányok!


     


    Délelőtt elment mindenfélével.  Főztem, rajzot fotóztam, majd felteszem a FB-ra. 


    Közben Bence összerakta a székemet, most az a baj, hogy alacsony az asztalom. Majd valahogy megoldom.  Bár a szék liftes, de a  szemügémhez  így sem jó, hogy a legalacsonyabban van. Most könyvek sora van a monitor alatt. Mindenféle szótár. 


    Később , Anikóval, délután elmentünk sétaként a hegyre. elfáradtunk. Még találtunk gyümölcsöt is, ettünk is, sőt még csokikát is.


    Benneteket is olvastunk. Most értünk haza, megittam a du. kávémat, és  egy sütikét. 


    Magdikám elküldtem a könnyes filmet, aki akar meghatót látni, az szóljon. Nagyon szép film volt két részben.


    Ezen kívül mindjárt küldöm a 22-es rész feliratát Ritától. 


    Nekem is lesz esti szórakozásom, de először még megint sztrapacskát kell gyártani Bencének. 


     


    Julikám, olvastam a kiállítás megnyitásán  sámán is jelen volt. Hát igen, nagy divat lett a sámánkodás. Ezek szerint megáldott benneteket, vagy legalábbis azt akarta. Az akarat is pozitív tulajdonság.  A fehérség locsolásáról még nem olvastam soha,  de transzba szoktak esni még régen.  Mai sámánok már nem alkalmazzák úgy tudom. 


    A zöld kapun az átmenetel is valami jó dolog, állítólag a Búj búj zöld ág c. gyermekdalocska is valami ilyet jelképez. 


    Ha nem érezted magad jól a kiállítás helyszínén a jurtában, akkor az nagyon rossz helyen volt. Ezt egy sámánnak tudni kéne, ha igazi.  Remélem kipihented már magad. Várom a képeket, gondolom ide nem lehet feltenni. 


    Na most küldöm a feliratot, aztán sztrapacskázok. 


     


     

  39. 2017. szeptember 9. 17:43273113.

    " olyan magyarkodóan voltak öltözve"


    Ez nagyon tetszett!!!


    Én is voltam egyszer egy ilyen ünnepségen..a sámánok igyekeztek felidézni a rég múltat..csak hát honnan is tudhatnák..mi meg nem értettük..mert honnan is tudhatnánk.


    Nem szeretem amikor idézgetik a régi dolgokat..mennyivel mást jelentettek azok az akkori világban az akkori felfogásban mi már azt nem tudjuk megérteni.

  40. 2017. szeptember 9. 17:24273112.

    Akkor ez nem a ti napotok volt. Majd legközelebb más jobban sikeredik. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273111)
    2017-09-09  17:03
  41. 2017. szeptember 9. 17:03273111.

    Szervusztok!


    Itthon vagyok. Ez az ünnepség elég szoktatlan nekem. Még soha nem láttam ilyet és nem is nagyon értettem. Olyan sámánkodás volt. nagyon sokan voltak, nagy dobbal a kezükben, fehér ruhában.. sokan kaftánban, olyan magyarkodóan voltak öltözve. A sámán körbe járt, hirdette az "igét" aztán egy szertartásra vonultunk. Minkenki egy füstölőn ment át, majd átbújt egy zöld kapun...körbe álltunk, különféle hókuszókok voltak, a nagy kört körbe locsolták vízzal egy idő után át kellett lépni, feltett kézzel megfordulni...a sámán körba szalaggált, mondott valamiket, néha egészen magán kívül volt...látványos volt, de nekem olyan mint egy mesejáték...ja, meg valami fehér löttyel is locsoltak, olyan volt mint a ló tej... A dobosok viszont halálosan komolyan vették, verték a dobot..zengett az egész környék....égett a tűz...én már nem bírtam állni, tábolabbról figyeltem...ülve.  


    Aztán megnyitották a kiállítást, lent...mert a kiállítás egy domb tetetján volt a jurtába. Föl vánszorogtam, nagyon szépen rendezték be a kiállítást de én nem bírtam a jurta levegőjét, nyomasztott...kimentem majd Zsuzsi segített lejönni a meredeken..még voltak programok, de mi azt nem vártuk meg...majd lesznek képek, Marika csinálta és majd Zsuzsi teszi föl. A csaba parkban ebédeltünk ahol nagyon sokat kellett várni...

  42. 2017. szeptember 9. 14:45273110.

    Szép napot Mindenkinek!


    Elmentek a vendégeim ....most végeztem ,már szárad a mosásom, elpakolom a vendégágyneműt....ma már nem csinálok semmit.


    Az éjjel megint szokás szerint sokáig fent voltunk..Későn érkeztek meg....pedig Judit meghívott bennünket a borünnepre a Fő térre....hát oda már nem jutottunk el.


    Sacikám ...örülök, hogy Józsi jobban van.Feltétlenül menj el a Bereczki estre.


    Julika érezd magad jól az ünnepségen...most fogom elolvasni amit feltettél.


    Már nem emlékszem ma vagy holnap lesz a traktoros felvonulás .Ildikém ....csinálj fotókat.Bence biztos sok élménnyel érkezett haza.


    Pötyikém ....majd előkerülnek....az enyémek is szanaszét vannak.


    Macsi ....szép időt, jó kirándulást ....holnapra!

    előzmény:
    silinga (273109)
    2017-09-09  12:57
  43. 2017. szeptember 9. 12:57273109.

    Kellemes délutánt Mindenkinek!


    Itt is nagyon szép idő vn, de azért ez már nem a nyári hőség....szerencsére..


    Pötyike, Annuska....jobban vagytok e egy kicsit?


    Julika....nálunk meg  dödölle fesztivál második napja van....renget rendezvénnyel , amik közül egyedük a Bereczki estre vagyok kíváncsi....ha idevetődik családtag elmegyek...ha nem így jártam..


     


     


     

  44. 2017. szeptember 9. 12:12273108.

    Elő fognak kerülni. Na ettől én nem félek. Valami finom mindig haza viszi a gyerekeket a Mamához. 


    Nagyon helyes, hogy volt felső fürdő rucija is. Sztem az kell minden kislánynak. Ő nekik már van önérzetük. 

    előzmény:
    potymama (273107)
    2017-09-09  11:47
  45. 2017. szeptember 9. 11:47273107.

    Sziasztok!


    Mit szóltok ehhez a nyárhoz?


    Legalábbis Szegeden az van.


    Megfőztem az ebédet...zöldbab levest és tojásos nokedli lesz fejes salátával.


    Egész héten húst ettünk..ma pihenő nap van.


    A kis családom úgy eltűnt..remélem nem költöztek el?


    Dalmáékat 1 hete nem láttam (Diót se)..a Zsuzsi állítólag hazajött már csütörtökön, de ilyenkor 2 napig alszik.


    Alexáékról se sokat tudok..csak annyit Leonának nagyon tetszik az iskola..csak teljesen fel volt háborodva, hogy fiúk lányok egy helyen öltöznek át a torna órára.


    Brazília nagyon "prűd" ilyen szempontból...Leona nem volt 2 éves és ha mentek a tengerpartra olyan fürdőruhát kellett ráadni aminek volt melltartója, Alexa se fürdött bikini alsóba hanem egy kis farmer nadrág, short volt rajta.


    Jövő héttől viszik őket úszni..azt hiszem minden nap. Leona már egész jól evickél a vizben, de ráfér egy kis gyakorlás.

  46. 2017. szeptember 9. 11:16273106.

    Jó szórakozást, érezd jól magad. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273103)
    2017-09-09  10:36
  47. 2017. szeptember 9. 10:46273105.

    Ja...és Csaba királyfinak nincs köze Békéscsabához. Csak úgy, kitaláltak egy ünnepet...mert hagyománynak lenni kell...azt őrizni kell. Minden település igyekszik kitalálni magának valamit...annyi fesztivál, falu nap van , hogy csak na....mulasson, szórakozzon a nép. Én is oda megyek, szórakozni. 


    ha valakit véletenül érdekelné Békéscsaba nevének eredete itt van. 


    http://behir.hu/bekescsaba-anno-csaba-nevenek-eredete/


    Ma olyan "Szabad egyetemet" tartok

    előzmény:
    Picivirág1 (273104)
    2017-09-09  10:39
  48. 2017. szeptember 9. 10:39273104.
    előzmény:
    Picivirág1 (273103)
    2017-09-09  10:36
  49. 2017. szeptember 9. 10:36273103.

    http://www.csabatv.hu/node/7336


    Ide megyek mindjárt.


    Bal oldalon a a picike asszony a nemez klub vezetője, jobb oldalon a duci, a műv ház vezetője. Majd Zsuzsiék csinálnak képet, az én gépem Timinál van. Valahol bent fogunk ebédelni, talán a Csaba Parkban. 

  50. 2017. szeptember 9. 10:24273102.

    Persze, h. a barátod vagyok Julika! Nagy megtiszteltetés számomra. Mi lelte az "é" betűdet? Nem vettem spenótot, mert nem találtam. Tököt vettem. Az még jobb. Újhagymát, ...lucullus paradicsomot, ..wc papírt, almát, sokat. Zöldségcsomót levesbe. Gyógyszereket, ... h. a fene egye meg, olyan sokat kérnek értük. Bementem a zsibire is. Az is a közelben van, ..mindenfélét árulnak. Főleg gyerekholmikat. Nem vettem semmit. A kapuban Mici kutya fogadott, örömében kinyúlt a rácson a két mellső lábával és mellbelökött. Bolond ez az eb. Esteaz egyik tvcsatornán nemzetközi kutyakiállítást néztem. Háááát, őrület, hány fajta és fazonú kutya van!  Milyen peckesen tudnak felvonulni!  Vár a főzés és egy kis vasalás. Kellemes időtöltést kívánok nektek.

    előzmény:
    Picivirág1 (273096)
    2017-09-09  06:48

Címlap

top