Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2005. május 5. 14:31251.
    Jól van Marika! Örülünk, hogy nem történt bajod! :))

    Gondolatban segítünk a sütés-főzésben. Az alvós vendégeket pedig most éppen nem irigylem Tőled. :(

    Érezzétek jól Magatokat a ballagáson is és az esküvőn is. Majd koccintunk a mi borunkkal az egészségetekre. Aztán mesélj ám! Milyen volt a ballagás, sírtál-e? Szép volt-e a menyasszony, milyen volt a ruhája? Mit ettetek, mi a divat manapság? Szóval mindenre kíváncsiak vagyunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690724 (250)
     
  2. Torolt_felhasznalo_690724
    Torolt_felhasznalo_690724
    2005. május 5. 14:24250.
    Sziasztok Drága csillagaim!!!!!!!!
    Puszilok mindenkit!!!!!!az újakat , és akik nem olyan újak csak nem ismerjük egymást!!!!!!!!
    Nincs semmi baj, csak behavazódtam:sürgős munka, holnap ballagás, holnapután esküvőre megyek.
    A ballagásra, itt alvó, vidéki rokonok is jönnek.
    Szóval nem unatkozom, sokat gondolok rátok , ne felejtsetek el ti sem!!!!
    Este azért megpróbálok visszaolvasni, hogy ne maradjak le nagyon!!!!!!
    Örül a lelkem, hogy hiányoltatok!!!!
    Megyek is mert a lányommal ma sütünk főzünk.
    Mindenkit ölelek, puszilok, este megpróbálok jönni :Marika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. május 5. 14:20249.
    Szegény szatigor!
    Itt a jó idő. Biztosan a kertben kell dolgoznia. :(

    Dapazso Gabikánk most alszik,
    Rózsas/Eta pedig , hmm. . . vajon mit csinál? Kertészkedik? Főz? Kismanókra vigyáz?
    Visszanéztem gyorsan az eddigi baírásokat. Nagyon szépek, és értékesek. Úgy örülök Nektek. :))

    A legtöbb verset eddig "foka" kűldte. Lesz mit átmásolnom!!!

    Virgóka! - ma már gyere ide is egy kicsit. Nem kell mindoig dolgozni. :)

    Bigi-mam/ Mária! Remélem ma már jobban vannak az idzületeid?

    Eduma Kedves! Mi a keresztneved? És kíváncsi vagyok, hogy a keresztszemes hímzésed miért éppen térképet ábrázol? Milyen térképet varrsz?

    Snebaj! - már voltál nálunk, gyere megint. Itt csend, nyugalom és béke hono. Erre vágytál. Ugye?

    Heömano Kedves! Már elfogyott a kuglóf amit hoztál. És megint szívesen játszanánk a kismanóddal, amíg szunyókálnál egyett a hátsó kert árnyékában. Gyere- várunk.

    Szeretet@ Kedves! Te is bekukkantottál hozzánk, siess vissza, a madarak egész nap csicseregnek. :)

    Kedves Faustus Doktor! Nagyon megkapóak a beírásaid. Szvasen olvassuk. Mesélj még a környezetedről. :)

    Bbari Kedves! Te is hoztál nekünk epret. Erről jutott eszembe, hogy az eperről kimutatták a "zsírégető" hatását. Magyarul ez azt jelenti, hogy fogyókúrázóknak való gyümölcs.

    Végezetül kűldök fogyózónak és nem fogyózónak egy finomságot eperből:

    EPRES CSIRKEMELL

    Hozzávalók 4 személyre:
    4 nagyobb csirkemell, 5 dkg eper, só, bors, mustár, méz, borecet ízlés szerint
    A csirkemelleket vastagabb szeletekre vágjuk, majd pácba tesszük, legalább 1 órára. (Páchoz kell: mustár, méz, só, bors) Majd a hús mindkét oldalát kevés olajon megsütjük, és végül egy szűrőpapírra kitesszük. A visszamaradt olajba kevés mézet keverünk, és belerakjuk a félbe vágott epreket. Gyorsan átsütjük, de, hogy ne legyen túl édes, egy kevés borecetet csepegtetünk rá.
    Tálaláskor a húst meglocsoljuk ezzel a mártással, és mellé párolt rizst adunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. május 5. 13:27248.
    Szervusz CirmiJó és heva55!

    Örömmel látlak Benneteket a házunk táján. A neveteket más topikokból már ismerem, - gyertek gyakran. Jó társaság verődött össze. Mint háziasszonyotok, Rátok is figyelek majd. A csokit köszönjük, és miután megkóstoltuk, eltesszük az almáriumba, hogy jusson belőle az unokáknak is valami, ha erre jönnének.

    Cirmike, nem kell, hogy lógjon a nyelvecskéd a hegymászástól, van pónifogatunk, "aki" egy ekhós kisszekeret húz maga után, hogy a fáradtabbak, fájós lábúak este is, és rossz időben is azzal közlekedhessenek le, s fe. De újabban jött egy csacsifogati is, azzal napsütésben lehet kocsikázni. :)

    Edumának mindannyiunk nevében köszönöm a gyönyörű ír verset, és minden verset, amit kűldtök. Már korábban említettem, hogy a szép beírásokat összegyűjtöm egy Vendégkönyvbe, ha jelzitek, hogy oda szántátok. De másképpen határoztam, MINDEN VERSET és IDÉZETET össze fogok gyűjteni. (Csak legyen rá időm. :((( )

    Tsaliz hozhatod a friss kenyeret, amit a pulykaraguhoz sütöttem a kemencében már elfogyott.

    Tamás remekeltél a raguval. Isteni fincsi volt! :)) Köszönjük a receptet is. Nem is olyan bonyolult. Itt is igazolódik az én felfogásom, hogy amiben 7 dolognál több van az már gyanús. Egyszerűen is lehet finomat készíteni.

    Hédike! Sör nélkül is lehet készíteni természetesen, de borral is. Ez utóbbi akkor jöhet számításba, ha kicsit öreg a hús. :))
    Borunk különben is van, kaptuk az erdőkerülőtől. Gyöngyösi medok, és csopaki rizling. No meg friss patakvízéből igazi "szikvíz". A pincében megtaláljátok, csak le ne guruljatok a lépcsőn.

    Bocsánat Tamás (nagycsalád feje)Ö, ha most helyetted válaszoltam a sörrel vagy borral való főzési módról :))

    Mamácska Hol vagy? Már aggódunk Érted! Csak nem történt valami bajod?! :((

    Marcsikám! Örülök, hogy sikerüt régi ismerőst varázsolni Hozzád is ebben a topikban. Látod a régi jó barátok megtalálják egymást. De tartozol még egy beszámolóval az akadályversenyről! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 5. 12:56247.
    Köszönöm :) Nagyon kényelmes ez a nyugágy, és kellemes itt nálatok. Hümmm nagyon finom szamóca, és üdítően friss forrásvíz! Én meg hoztam egy kis csokit. Tessék, tessék vegyetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (246)
     
  6. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 5. 11:58246.
    Örömmel látunk mindenkit! A hűtőben találsz friss reggeli szedésű szamócát - a kávéfőző is mindig frissen adja a kávét.
    A teraszon kényelmes széke várnak, de a nyugágyban is megpihenhetsz :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799831 (245)
     
  7. Torolt_felhasznalo_799831
    Torolt_felhasznalo_799831
    2005. május 5. 11:41245.
    kipp-kopp! Szabad bejönni? Itt kirándulgatok, felmásztam a hegyen, szakadék szélén gyalog jöttem, nyelvem bokámig lóg! Kipiheghetem itt magam?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 5. 10:52244.
    Szép délelőttöt!

    Mire végig olvasom az előzőeket, már le is jár a pihi idő :-( Tegnap délután anyáknapi köszöntés volt az oviban, utána pedig anyukámat köszöntöttük, aki Monika (nem elírás, rövid o-val :-). Viszont hoztam egy ősi ír áldást, mi tegnap ezt kaptuk (többek közt) anyák napjára:

    "Legyen életutad járható,
    azt kérem számodra.
    Fagyos, dermesztő napokon
    valakitől kapj mindig meleg szavakat.
    Sötét éjszakáidat
    telihold világítsa meg,
    és járható út vezessen mindig házadig,
    s örök hazádig.

    Ha bajban vagy,
    Isten ne aludjon bárkádban soha.
    Oltalmazón borítsa föléd tenyerét,
    és útjaid fölfelé vezessenek.

    Az időjárás ne legyen ellenséged,
    hátszéllel járj,
    s a vihar ne sodorjon szakadékba.
    Mire az ördög észbe kap,
    hogy te arra jártál,
    már régen a mennyországban
    legyen otthonod!"

    További szép napot mindannyiótoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 5. 10:13243.
    Szép napot Mindenkinek! Ma már nem esik. Gyönyörű napsütés van errefelé. Köszi a kévét. Majd jövök, de most rohannom kell. Puszi Nektek! :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 5. 08:52242.
    Hát, úgy látszik elszundikáltam egy kicsit. . . . ami nem is csoda éjjel 1/2 1 volt, mire a vacsoráról hazaértünk. Hajnalban keltem. . . hát. . . . tükröt mindenesetre letakartam ((((((
    Kedves i. nora sorstársak vagyunk ami a hidegfrontot illeti. Ez túlzottan biztosan nem vígasztal, de az együttérzés tudata talán jól esik. Remélem hamar túljutunk a dolgon.
    rozsa62- én betakargattalak, nagyon békésen szuszukáltál, remélem szépeket álmodtál ))))
    Hedi a szalonnasütés remek ötlet a közeli pékségből finom, friss foszlós kenyeret viszek. Jut belőle mindenkinek. Sajnos nem ídőzhetek itt sokáig, holnap középső gyermekem szülinapja, készülnöm kell rá. De estére ha másképp nem, a csacsifogattal feljövök közétek. Hozom a kenyeret. Szép tartalmas és vidám napot kívánok mindenkinek. Aliz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 5. 08:33241.
    Sziasztok, szia Hédike!
    Mamácskaaaaa!!!!!!!!!Hol vagy???????????
    Csak nincs valami baj???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788300 (239)
     
  12. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 5. 08:30240.
    Kávéfőzőt bekapcsoltam, már jön is a friss reggeli energiabomba :-)
    Délelőttre nassnak szamócát tettem a hűtőbe - hajnalban szedtem a patakparton. A Menedékház körül sok szamóca van ám - igaz, még kevés piroslik, de szerintem nem is győzzük majd megenni!
    Szép az idő - este még talán tábortüzet is gyújthatunk. Szalonnasütés, sült hagyma, friss kenyér - nyammm, szép emlékek törnek elő ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_788300
    Torolt_felhasznalo_788300
    2005. május 5. 08:27239.
    Tessék mondani, sör nélkül is készíthető ez a fincsi pörkölt? merthogy én még a sör szagát sem szeretem, nemhogy az ízét - bár azt hiszem alapjában véve a főzés során az alkohol elpárolog, csakhát a tudat, hogy sör van benne :-(
    előzmény:
    nagycsalad (235)
     
  14. 2005. május 5. 08:17238.
    Szia Te huncut "lókötő"!!!:))))) Még Te mersz nekem szemrehányást tenni???:))) HIHETETLEN!! No, Rád ismertem! Bizony, hogy kerestelek-SOKSZOR! Tudod mi van a hazug ember és a sánta kutya hasonlatban. . . ?:) Node hozzájuk képest TE???:)))) Jajjj, de örülök NEKED!:)))
    Gyere minél hamarabb ide vissza is, jó???? Kereslek majd. . . .
    Puszi, rosszat ne halljak ám!!:)**********
    Marcsi
    előzmény:
    heva55 (234)
     
  15. 2005. május 5. 08:16237.
    Köszönöm a szép verset - a többiek nevében is- és persze a tájékoztatást a bemoldalról. Puszi
    előzmény:
    foka (196)
     
  16. 2005. május 5. 07:15236.
    És ha ezt megeszi, már nem is kell inni, mert berúgott!:)))
    előzmény:
    nagycsalad (235)
     
  17. 2005. május 5. 06:35235.
    Sziasztok! Itt nagycsalád Tamása - végre ideértem, de már rohanok is!
    Szóval a recept:
    2 kg hús (lehet bármilyen , mi inkább pulykát eszünk, de lehet disznó/marha is)
    hagymát megdinszteled zsírban, amit füstölt szalonna kiolvasztásából nyersz. dinsztelés után pulykánál fehérre dinszteled a húst, kellőképpen fűszerezd pörköltnek(fokhagymát is használhatsz) és felöntöd sörrel, hogy ellepje ( a Szalon sör tapasztalataim szerint a legízesebb) és főzöd, fedő nélkül. Az elpárolgó folyadékot sörrel pótolod. (ehhez a hús mennyiséghez kb 4-5 üveg sör szükséges) Bográcsban készítve még finomabb. Utántöltögetésnél figyelni kell a hús puhaságát, mert ha túl hígra sikeredik a szaftja, nem igazán jó (körömpörkölt állagú szaftnak kell lennie). Mikor megpuhult a hús, mirelit zborsót, kb fél kilónyit belefőzöl, ezáltal lesz tavaszi sörös ragu.

    Ha marad sör, evés után meg lehet inni!
    Ha egy étkezésre nem fogy el a pörkölt, rizseshúsnak vagy tarhonyáshúsnak kiváló
    A pörkölthöz köretnek bármit adhatsz!

    Jó étvágyat!
    előzmény:
    Buriburi (232)
     
  18. 2005. május 4. 23:59234.
    Szia Marcsi! Hát megvagy!Szép, mondhatom, most már csak topikokban foglak utólérni?Hát ezt érdemlem vénségemre? Sehol egy múltszázadi telefon, vagy egy személyes találkozó?:)))))))))))
    előzmény:
    szoprán (222)
     
  19. 2005. május 4. 23:53233.
    Kioltottam a tüzet, elmosogattam és eloltottam a lámpákat. Helyén van minden, Mamácska már nincs semmi dolgod, csak olvasni kell. És, ha hön valaki éjjeli bagoly vagy vándor fogadd szeretettel.

    A pónifogat is az istállóban van, így maradj itt, az egyik vendégszobába megágyaztam Neked. A konyha pultján találsz még némi harapni valót is, és forró teát. Biztosan átfáztál mire ide értél.

    A sötétben pedig egyedül ne mászkálj, mert még elesel.

    Jó éjszakát Mindenkinek, álmodjatok szépeket, holnap találkozunk megint. Remélem! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. május 4. 23:38232.
    Kedves Zsuzsanna! Zsuzsika? Zsu? - hogy szereted?

    Talán már túl vagy a munka nehezén. Látod, mi meg megyünk aludni, de még várható Mamácska, aki ilyenkor szokott feljönni a műhelyből. Tudod ő cipőfelsőrészeket varr a házuk alagsorában. Délidőben kukkant ide egy kicsit, aztután meg ilyenkor. Ráadásul tekintettel van az unokáira is, akik szintén szeretnének számítógéphez jutni.

    A receptet ne feledd! - lehet, hogy ha az idő engedi - meg a családom egyéb elképzelései -, akkor megfőzném én is bográcsban ezt a finomságot.
    Nagyon szeretek főzni - azt mondják tudok is. Elsősorban a népi egyszerű ételeket kedvelem. A flancos, külföldmániásokat nem. Elvem az egyszerűség, szerintem amiben 7 alapvető alkotórésznél több van, az már gyanús.

    Minek agyon variálni a dolgokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 4. 23:32231.
    Kicsit kilógott a lábod, - betakartam. Bár, lehet, hogy direkt dugtad ki. Bekészítettem a kávéfőzőbe ami kell, reggel csak be kell kapcsolni a gépet. Álmodj szépeket! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (225)
     
  22. 2005. május 4. 23:31230.
    Nyugodalmas jó éjtszakát, mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. május 4. 23:30229.
    Jó éjszakát Marcsika! Pihend ki a nap fáradalmait. Azért holnap, ha lesz időd, mesélj nekünk az "akadályversenyről". Mi már olyan régen nem játszottunk ilyen játékot. : )) Most megsímogatom a fájós derekadat, teszek rá meleg takarót, és leoltom a lámpát. aludjál jól! :)))
    előzmény:
    szoprán (227)
     
  24. 2005. május 4. 23:28228.
    Vigyázz Magadra! - és vegyél fel kabátot meg sálat! Hideg a mai éjszaka. És hideg kőre se ne ülj, mert nem melegítette fel a Nap!

    A természet hangja csodálatos tud lenni. Még a viharnak is megvan a saját muzsikája.

    Szoprán - Marcsi már tudja rólam, hogy nem tudok énekelni, sajnos! De a hangokat nagyon szeretem hallgatni.

    (Kivéve a ház falába beköltözött tücsökét, aki a fugák között énekelt egy nyáron át, mindig éjjel. A fülemtől 1, 5 méterre. Az bizony fárasztó nyár volt. )

    Most viszont aggódva várom a kis "zöldgyíkomat". Aki már évek óta a terasz lábazati kövei között él. 10 cm-es a drágám, ehhez jön még a frkocskája. Délutánonként a házfalán szokott napozni. Már ki kellett volna búőjnia. De ebben az időben? Hmm? Nem tudom mi lesz vele? Él-e még?
    előzmény:
    Dr.Faustus (226)
     
  25. 2005. május 4. 23:08227.
    Még gyerekoromban nagy divatja volt, hogy elképzelték a jövőt, a jövő emberét. . . Elterjedtek azok a könyvek, filmek amik ezt a kérdést boncolgatták:Mi lenne, ha a gépek vennék át a hatalmat? Hátborzongató volt belegondolni!!!!! És: ÍME! Haladunk errefelé? Remélem még időben vége lesz ennek a rossz álomnak!

    Egyébként valóban igaz, hogy a kisbaba hallja a hangokat-elsősorban az anyjáét - erre alapul a zeneterápia is. :)
    Kodály szerint a zene szeretete már a fogantatáskor kezdődik, akárcsak a zenetanulás.

    Szép jó éjszakát!
    előzmény:
    Buriburi (224)
     
  26. 2005. május 4. 23:00226.
    Örülök, kedves Buriburi, hogy gondolatokat tudtam ébreszteni, és továbbfűzöd. Amit írtam, nemcsak SZOBÁBÓL, de saját tapasztalatomból kerültek szövegformába.

    Nagyon szeretem a természetet. Szeretek elmélázni, hogy mennyi mindent jobban tud, mint mi. . . Szinte mindent.

    Igen, mert gyűlölködni, egymást irtani nem tud.

    Kegyetlen is, de ésszel. A gyengének pusztulni kell, hogy rossz gént ne örökíthessen. Viszont táplálékául lesz a ragadozóknak. Ő maga "selejt", de még így is hasznára van másnak, ennivalóként.

    Elgondolkodom sokszor azon, hogy nem lehetett szeretőszívű a Teremtő.
    Mert akkor nem egy másik élet megölése kellene ahhoz, hogy mi jóllakjunk, fejlődjünk. Hiszen meg kell ölni a sertést, a szárnyast, a növényt ki kell vennünk a földből: megannyi gyilkosság, mert ÉLETEKET ÖLÜNK, HOGY EHESSÜNK!. . . .

    Ha SZERETET vezérelte volna a TEREMTÉST, akkor az életfenntartást nem más élet elpusztításához kötötte volna. . . .

    A szegény földigilisztát élvezettel bekapja a csirke; azt meg elviszi a héjja, ha nem az ember vágja le előbb. . . Az embert meg megöli a mikroszkópikus méretű vírus. . . És mind táplálkozásért öl. . .

    Az általad látottakkal kapcsolatban: eszembe jut egy régi film, ha jól tudom: "Néma sikoly" volt a címe. Bemutatta, hogy miként öl meg a kaparókanál egy egészséges, aranyos kis életet az anyaméhben. . . .

    Igen, nagyok vagyunk, mi emberek. . . . AZ ÖLDÖKLÉSBEN!!. . . .

    Bocsánatot kérek, hogy éppen este kanyarodtak ide a gondolatok. Pedig a TERMÉSZET olyan tiszta, olyan megnyugtató tud lenni. . .

    Kicsit kimegyek, megnyugodni: hallgatom a békakoncertet. Újabban basszushangú énekeseik is vannak, így méggyönyörűbb a hangverseny: Unkák is bekapcsolódtak a kórusba. . .
    előzmény:
    Buriburi (224)
     
  27. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 4. 22:42225.
    Mindenkinek szép jóéjszakát! Aki utoljára fekszik le takargasson be.
    Eta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. május 4. 22:31224.
    Kedves Dr. Faustus!

    A denevérek és az emberi tudás! Erről éppen az a napokban látott film jut az eszembe, amely a kisbaba "benti" életét mutatta meg nekünk 2 órás műsorban. Egészen a kezdet kezdetétől. Elfelejtettem, hogy sok számítógépes trükköt látok, mert maga a történés tartalma annyira magával ragadó volt. Egy 11 hetes embrió, és akkor kezd dobogni a szíve. 24 hetesen lépeget. Ezután öltögeti a nyelvét, grimaszokat vág a bélműködés hangjaira, a mama hangjára - a zenére és a kiabálásra. Szopja az ujjacskáját. És mosolyog. Nem lenne szabad az emberi tudással visszaélni, és Istent játszva embereket "ölni" vagy "gyártani"!

    Sem a művi vetélés sem a génmanipuláció nem vezet semmi jóra. Előbb utóbb nagy baj lehet belőle. Mi történne, ha olyan embereket "gyártanának" amilyet szeretnének? Kiket? Katonákat? Érzelem nélküli gépeket? Ennek ez lenne a vége. De ekkor már szerintem mindennek vége.
    előzmény:
    Dr.Faustus (223)
     
  29. 2005. május 4. 22:13223.
    Bocsánat, későn vettem észre: KEDVES Tsalíz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2005. május 4. 22:08222.
    Most az is volt, de az gondolom a front miatt. Annyira fáj a csípőízületem, hogy nem tudok menni-le kell ülni, de aztán az se jó. . . , stb. Mostmár kisugárzik a lábamba amolyan vándorló-fájdalomként.
    No, panasznapnak vége!( Pénteken megyek megint kezelésre. )

    Nekem megvan ez a könyv, bár nem tudom ki írta ABO vércsoport diéta.
    Jó, hogy mondod, elő is veszem!

    Szóval sokat tettél-vettél i. nora. Akkor fáradt, de elégedett vagy, igaz?
    Eta-porszívó? Még nem hallottam, de jó!:)
    PusziRózsa!!:)
    előzmény:
    Buriburi (218)
     
  31. 2005. május 4. 22:06221.
    194- re:

    Ketves Tsaliz! Már felszabadítottad a bemlapodat, végignéztem mindent. Gyönyörű helyen van a "Menedékház" - atok. És aprólékosan gondozott.

    Bírjátok erővel. . .

    ---- Nekem már nem megy.

    Valamikor csodálatos rózsakertünk volt. Már ez is a múltté, hiszen elment a KIRÁLYNŐJÜK is. . . Azóta nagyon leegyszerűsödött és leépült minden.
                                                                 *

    Inkább ballagok az esti erdőben, hallgatom a hangjait. . . És ilyenkor lehet a legjobban eltűnődni, elgondolkodni életünk értelmén. . . Az alkonyatban elnézgetem a hangtalanul repdeső denevéreket. . . Rengeteg szúnyogot elfogyasztanak; szinte teljesen vakok, és mégis, jobban tájékozódnak, mint sok más élőlény. . . Ők már évezredek óta használják a radart, amit mi, emberek, fáradtságos munkával találtunk ki, és veregetjük vállunkat, hogy milyen okosak vagyunk. . . És a Természet évezredek óta tudja már mindazt, amit mi most nagy diadallal saját érdemünkként tartunk számon. . .

    Milyen csodás a kabócakórus, a béka - koncert. . . . Még véletlenül sincs egyetlen fals hang sem bennük. . . Megnyugtató, lelki békét segítő, stresszoldó ZENE. . . És nem kell hozzá sem frakk, sem szmoking, sem méregdrága hangszerek. . . Csak egy kellemes kis pázsit, egy fa tövében, ahova elnyújtózkodva leül az ember, és hallgat, és nézdelődik. . . Ha elringat a természet melódiája, ez az álom pihentető, nyugodt, feltöltő, erőtadó lesz. Ki tudja: álmunkban még a jó öreg fa is mesélhet nekünk hosszú életéről. . . Érdemes meghallgatni. . .

    Jó éjtszakát, mindenkinek!

    Aludjatok jól, és álmodjatok nagyon szépeket!

    előzmény:
    tsaliz (194)
     
  32. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 4. 22:01220.
    Na próbálj, csak meg végképp elmenni! Meglátod, hogy a térdemre fektetlek és fel szoknya le a bugyi és lesz nagy dádá.
    előzmény:
    i.nora (215)
     
  33. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 4. 21:59219.
    Katikám és Marcsikám!
    A porszívót Nóri érti, mert egy másik topickban aláítam a nevem és egy kedves kötözködös Barátom rögtön rácsapott, hogy hát ez egy porszívó. Egyébként tényleg Eta porszívónk van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. május 4. 21:57218.
    Miben nyilvánul meg a rosszulléted? Szédülsz? Fáj valamid? És mit tudsz ellene tenni?
    előzmény:
    i.nora (215)
     
  35. 2005. május 4. 21:55217.
    Szia! - de jó, hogy megjöttél. Már aggódtam - csak nem történt valami bajod? A vendégek elmentek, takarítom a romokat, és közben ide-ide pillogok.

    Most jutott el hozzám egy érdekes orvosi megfigyelés, tapasztalat, - amely még az 1950-es évekből eredeztethető, hogy "vércsoport" szerint is lehet diétázni. Szanatóriumi betegeknél vették először észre, hogy ugyanaz a diétás étel az egyiknek árt, a másiknak használ. Végül megtalálták az összefüggést és a magyarázatot, melyet a vércsoport jelentett.
    Még könyvet is írt róla 1996-ban egy Dr. Peterr J. D. Adamo nevű orvos. Mind a mai napig sokat vitatkoznak róla. De egy Azstráliában élő magyar gyógyszerész is rájött erre, még korábban. Ő a magyarság vérét vizsgálta elsősorban.
    Most olvasom a tudnivalókat ezekről, majd ahogy haladok vele, mindig informállak Benneteket dióhéjban.
    előzmény:
    szoprán (214)
     
  36. 2005. május 4. 21:55216.
    Mint az iskolában! Felsorolás megtörtént, kezdődhet az óra!:)))
    előzmény:
    szoprán (214)
     
  37. 2005. május 4. 21:53215.
    Csak láttál volna ma, milyen pörgős voltam! Alig éltem ebben a hideg frontban. Hú egyszer ilyenkor fogok biztos elmenni végleg. Olyan beteg tudok lenni, hogy mindig elszomorodok. Már rendben vagyok, de ma délután háromig kész voltam. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (210)
     
  38. 2005. május 4. 21:42214.
    Lemaradtam egy strófával, szia Rózsa!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (211)
     
  39. 2005. május 4. 21:42213.
    Szép, jó estét!:)
    "Irígykedve" olvastam milyen jóízűeket beszélgettetek!:) Bigi-mama de aranyos vagy, hogy közben rám is gondoltál!:)
    Megvolt az akadályverseny, de a suliba szorultunk, mert nagyon készülődött a vihar. Aztán mégsem jött, de megmondom őszintén:nekem így is nagyon hosszú volt(mivel nem tudtam leülni sem d. u-ra meglehetősen rosszul lettem), de jól sikerült. Ez tanulmányi vetélkedő volt játékos formában a kerületről, az ország nevezetességeiről. Nagyon élvezték, mi is! (Nem volt könnyű, de megérte!)

    Megnéztem tsaliz szép kis házát, nagyon jó lehet ott!:) Zsuzsa nagycsaládját!:) Bizony nagyon szép család, rengeteg öröm és gond lehet, az unalmat viszont biztos, hogy nincs!:)
    Szatigor egy cicáját elfogadnám!!! Fóka megint szép verset ajándékozott, Eduma ritkán ér rá-kár! (Igaz én sem nagyon. )
    Hédike:milyen jó, hogy otthon érzed magad!:)
    Anci biztos jön, ha belefárad a gazolásba és mesél a gyerekeiről?!
    (Gondolom Zsuzsának is lenne mesélnivalója , ha lenne egy kis ideje!)
    Szia i. nóra!:))) Jó, hogy jöttél!:)
    Dapazsóka:már hiányoltam a főzési tanácsadót!
    Virgókámnak jó pihenést kívánok!!!:)
    Persze mindenki másnak is aki fáradt(Bigi-mama aludj jól!).
    Rózsa még nem volt? Burika elmentek a vendégek? Lehet Mamácskát már nem tudom megvárni, nekem is hosszú volt a nap. . . . Ne dolgozz túl sokáig!!!:)*********
    Sziasztok!
    előzmény:
    bigi-mami (207)
     
  40. 2005. május 4. 21:39212.
    Szia! - az a csirke pulyka, :) és még nem kaptuk meg a receptet. Zsuzsinak ilyenkor van a munka dandárja, majd később jön közénk.
    A prszívós megjegyzésed nagyon tetszik, :)))
    Pihend ki magad, rád fér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_194906 (211)
     
  41. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 4. 21:32211.
    Ma bébiszitter voltam a két kisebb uncsikámnál. Sokat játszottunk, de rendesen ki is fárasztottak.
    Meg akarom nézni még azt a csirke gulyást, meg a többi hozzászólást, amit még nem értem rá elolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_194906
    Torolt_felhasznalo_194906
    2005. május 4. 21:28210.
    Szia Kedves ismerős! Örülök, hogy megtaláltál bennünket. Foglalj helyet nálunk, egyél, igyál és pihenj meg végre egy kicsit testileg és lelkileg is.
    Ha békére vágysz egy kicsit, itt megtalálod, utánna rohanhatsz tovább, mert tudom, hogy Te attól pörgősebb vagy, hogy sokáig egy helyben ücsörögj.
    Szeretettel üdvözöllek Eta (de nem a porszívó)
    előzmény:
    i.nora (206)
     
  43. Torolt_felhasznalo_607791
    Torolt_felhasznalo_607791
    2005. május 4. 21:17209.
    Szép estét kívánok Mindenkinek!

    Most csak annyi időre kukkantok be a Menedékházba, hogy -elolvasgatva beírásaitokat -köszöntselek Benneteket. Ma nagyon sok dolgom volt, nemrég értem haza, és elfáradtam.
    További kellemes beszéldetést, a nyugovóra térőknek jó pihenést kívánok!
    Sziasztok! Üdv. : Júlia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2005. május 4. 21:08208.
    Szia! :))

    Ne csak kukkants, hanem légy a vendégünk is, legyél időnként a ház lakója. Szívesen fogadunk.

    Kedves Mária! Bigi-mami!

    Gyógyulj meg minél előbb. Csak pihentesd a kezed. Jó éjszakát!
    előzmény:
    i.nora (206)
     
  45. 2005. május 4. 21:03207.
    Ha nem haragszotok én most elvonulok, lefekszem, mert nagyon bedurrantak a kezemen a kisüzeleteim. Jött az időváltozás és már csak gyógyszerrel tudom egy kicsit korrigálni. Remélem holnapra egy kicsit jobb lesz. További jó beszélgetést, puszilok mindenkit Mária
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2005. május 4. 20:38206.
    Szevasztok!

    Benéztem erre a menedékhelyre és mit látok? Sok-sok ismerőst, még olyat is, akit már ezer éve nem láttam, de nagyon jól esett, hogy egy ilyen helyre bekukkantani. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_250523
    Torolt_felhasznalo_250523
    2005. május 4. 20:20205.
    Igyekszem!
    előzmény:
    Buriburi (203)
     
  48. 2005. május 4. 20:18204.
    Marcsííí! Halihóóó! Hol vagy? Csak nincs valami bajod? Hová kűldjem a pónifogatot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2005. május 4. 20:17203.
    Szeretettel üdvözöllek! - és használd a Házat. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250523 (202)
     
  50. Torolt_felhasznalo_250523
    Torolt_felhasznalo_250523
    2005. május 4. 20:14202.
    Szia Buriburi! jó estét! Lehet hogy már itt is találkoztunk nem tudom de én voltam az egyik topicon ahol közölted az új topicodat. Magamról 44 éves vagyok férj két fiú 19 év szakközépisibe jár, akicsi 13 év ált. isi. Szeretek mindent ami azélettel kapcsolatos beszélni róla. mint mindenhol bele olvasgatok kiváncsi vagyok az emberek véleményére de azt nem ha veszekednek meg csak 2 emberbeszélget. 2 napig nem voltam egy kis gaz volt még az eperben azt kapáltuk meg a férjemmel nem bír dolgozni meg én se de hát segítség az nincs.
    előzmény:
    Buriburi (201)
     

Címlap

top