Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2012. augusztus 28. 11:42180601.

    Szia Erika!

     

    Köszönöm ,hogy gondoltál ránk. Nagyon szupert az a net, így a szeretteinkel napi kapcsoltaban lehet lenni.

    NIncs távolság, nem kell várni a postást a levéllel, és a telefont, ami még most is nagyon drága.

     

    Jövőre én is ültetek paradicsomot. Akkor hagytam abba mikor a Tigi hozzánk kerűlt, mindig lepisilte és akkor már valahogy elment a kedvem tőle.

     

    Az aszalás talán még nem késő. Most már nem olyan égető a nap. Tényleg csak aszal.

     

     

    előzmény:
    erry (180591)
    2012-08-28  08:19
  2. 2012. augusztus 28. 11:34180600.

    Ildike!

     

    Nálatok is agyagos talaj van? Alsóörsön van olyan és bizony nagyon nehéz kezelni.

    Próbálkoztam virágot ültetni de mostanra csak egy pár rózsabokor maradt.Az egész telek füves.

     

    Itthon puha homokos, és bár még nem ültettem krumplit, lehet, hogy a szükség még rákényszerít.

    MIndenesetre most lehangoló látvány, sok növény elszáradt, hiába locsolom az nem az igazi. Inkább csak túlélésre kapnak kis vizet, hogy jövőre is kihajtsanak.

     

    Most feladtam a gazzal való harcomat is. Hiába akarom rendbe tenni,ha a hátsó meg az egyik oldalsó szomszéd nem csinálja, a magokat átfújja a szél és nálam is kikel.

     

    Nekem se kell főzni, már a hűtőben a kaja amit rendeltünk.  

    előzmény:
    franci47 (180598)
    2012-08-28  11:19
  3. 2012. augusztus 28. 11:20180599.

    Szia Ilike!

     

    Emesédnek boldog szülinapot kívánok.

     

     

    Szép nagy lány , a 18 év egy mérföldkő az életében.Nálatok is 18 év a nagykorúség kezdete? 

    Lassan elkezdi a saját felnőtt életét élni. Sok sikert neki!!!!!! 

     

     

    előzmény:
    fili48 (180590)
    2012-08-28  07:33
  4. 2012. augusztus 28. 11:19180598.

    Sziasztok!

     

    Gabi kakaskája előtt már  jóval előbb felkeltem.

    Kiszedtem 2,5 sor krumplit. Nagyon kemény. Úgy érzem kell nekem ez a fizikai munka a kondi megtartásához.

    Most abbahagytam, pihenni is. Főzni nem kell.

     

    Emesének boldog szülinapot kívánok

    Ilike kéremszépen átadni. 

     

    Itt remek idő van, igaz reggel 10 fok volt, kicsit fáztam még kint, de aztán melegem is lett.

     

    Erika az én aszalásom nem sikerült, kidobtam az egészet. 

    Abban a forróságban kellett volna csinálni. Azért Te csak próbálkozz vele, én már nem. 

     

    A nap gondolata:

     

     

    Ha nem létezne megbocsátás, senkinek sem volnának barátai. Arfred Capus

     

                                                        

     

             

  5. 2012. augusztus 28. 11:11180597.

    Szép napot Menedék!

     

    Nekem szépnek ígérkezik, az időjárás nekem való,jól aludtam.

    Olvasgattam a neten a gerincsérvről, ha időben kezelésbe veszik, nyomtalanúl elmúlik.Olyan nagy baj nem lehet, mert a focizástól sincs eltiltva. Most alig érzi, de mire kezdődik az egyetem rendbe kell hozni.

     

    Az már rosszabb ,hogy az édesapjuk kórházba kerűlt ,mert besárgúlt. Lehet, hogy köve van mint Picinek volt. 

     

    Borsika bizony nagyon hamar elment ez a 53 év. Voltak szép időszakok és rosszabbak is.Sajnos ha haragszom rád volt akkor hetekig néma csendben  éltünk egymás mellett, aztán mindig kibékűltünk. Én nem voltam veszekedős inkább bőgőmasina. Mostanra már szépen összecsiszolódtunk. Ha mondja a magáét ,mindent ráhagyok, aztán azt csinálok amit akarok./ de jó ,hogy nem olvassa mit írok/

     

    Borsika a teletexet nagyon ajánlom. Általában kiirják hányadik oldalon van, odakapcsoltok ott megjelenik a kép is de alatta van a felirat.Sokkal jobban tudod a műsort élvezni ha érted miről szól. Mellette a hang is szól úgy ,hogy Árpád is simán nézheti. A feliratot neki nem kell figyelni.

    Nagy segítség a rosszúl hallóknak.

     

    előzmény:
    BORS (180589)
    2012-08-28  06:52
  6. 2012. augusztus 28. 10:55180596.

                        EMESÉNEK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!

     

     

     

     

     

     

    Mikor a kiskertemben jártam, Kedves .... mit hallottam? Sárga rigó azt fütyülte, a tücsök meg hegedülte. Igen Kedves ünnep van ma, a Emesének Születése napja! Soká éljél azt kívánom, a szívemből muzsikálom Isten éltessen!

     

    előzmény:
    fili48 (180590)
    2012-08-28  07:33
  7. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 10:51180595.
    Csak bekukkantottam, hátha jött még valaki, de tévedtem, akkor megyek is... 
  8. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 08:30180594.
    Ez meg lemaradt, mielőtt szó érné a ház elejét! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180592)
    2012-08-28  08:23
  9. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 08:25180593.

    Emesének boldog szülinapot kivánok! 

     

    Julcsikának még sok évet együtt!  

  10. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 28. 08:23180592.

    Jó reggelt Menedék! Reggel 12 fok volt, csak néztem, nem akartam hinni a szememnek, bár sarkig tárt ablaknál az éjszaka kissé fáztam, be kellett hajtani. Lassan, de melegszik. Ez azért túl hideg hirtelen. Gyorsan kimosom az ágynemüket, remélem estig megszárad.  Kellemes dolog a friss ágynemüben lefeküdni. 

    Sajnos a töltött paprika megbüdösödött... Most lenne a 3-ik nap... nem esszük meg, a kutyáé lesz a 4 db töltelék. Le kell mosni a paradicsomot róla, azt nem szereti, meg a paprikát sem. Most törhetem a fejem másik ebéden. Azt hiszem diós-mákos tészta lesz.  

  11. 2012. augusztus 28. 08:19180591.

    Szép jó reggelt!

     

    Szia Ilike!

     

    Emesédnek nagyon boldog születésnapot kívánok!!!!!!

     

    Itt kissé hűvös a reggel.......15 fok volt kora reggel.......de már süt a nap....

    Megyek leszedem az érett paradicsomokat......jó lenne tudni neki kezdhetek az aszalásnak vagy sem....

    Jó a kedvem, kora reggel már beszéltem Bettymmel......vett laptopot, így könnyebben tudjuk tartani a kapcsolatot......

     

    Julcsika utólag Nektek is még sok boldog évet kívánok!!!!!!!!

     

    Mindenkinek kellemes szép napot!!!!!!!

    előzmény:
    fili48 (180590)
    2012-08-28  07:33
  12. 2012. augusztus 28. 07:33180590.

    Jó reggelt kívánok!

     

       Gyönyörű napsütés,kellemes hűs hőmérséklet!-kell ennél több???

     

     

    Ma  :  Ágoston,Ágost,Hermia,Hermiás,Hermiusz,Jermák és Mimóza napja van,valamint Emesém 18. szülinapja.

    előzmény:
    BORS (180589)
    2012-08-28  06:52
  13. 2012. augusztus 28. 06:52180589.

    drága Julcsika

     

    Kívánok nagyon boldog házassági évfordulót. Csodaszép évszám, amit megértetek együtt. Meghatódás nélkül aligha lehet végig gondolni az eltelt éveket ugye? ..Gratulálok nektek.

    Sajnálom, hogy az unokádnál bajt állapított meg az orvos. Gyorsan intézkedtek a lányka szülei. Szép tőlük. Így nem kell időtlen időig várni a vizsgálat elvégzésére.

    Kedveseim, jóreggelt kívánok Mindenkinek!

    Remélem jól aludtatok és teli energiával ébredt mindenki!

    Itt nagyon szép idő van, fontolgatjuk mit csináljunk ma, ami hasznos?! holnap megint nem vagyok itthon.

    telefonozni fogunk: fodrászhoz, fülorvoshoz időpont kérése.

     

    A pupom tele van a lassan 50 éve szeretett papával: mindíg megvétózza az ötleteimet az étrenddel kapcsolatban. Isteni ötleteim helyett folyvást eszem a zöldséget, már lassan makogni fogok akár a nyúl. Egyébként így is nő a hasam, mert "melléeszem", hogy jólakjak.

     

    Egy "feltalálónak" energiadús táplálékot kell ennie. Tegnap feltaláltam a hangoskönyv használatát, ...ma a teletex-et fogom agyilag feldolgozni.

    Minden kell nekem, ami segít a világgal való kommunikálásomban.

    Az RTL-en van egy sor műsor, amit olvshatok, ha megtanulom a nyomatót és a tartalomj.-ket használni.

     

     

    előzmény:
    ukacsita (180586)
    2012-08-27  23:00
  14. 2012. augusztus 27. 23:23180588.

    Ildike köszönöm szépen .

     

    Mi már olyan régen vagyunk együtt, sokkal többet mint külön.

     

    Én nem félek, átéltem már sok rosszat, háborút , forradalmat, kilábaltunk belőle.

     

    De mostanában két dolog van amit azonnal elkapcsolok a tv-ben a reklámokat és a politikát.

     

    Azon kívűl jöhet minden, aztán szerencsére ott a távkacsoló , ha nem érdekel semmi egy gombnyomás és kinnt maradt a világ.

     

    Kár mérgelődni úgysem az lesz amit mi akarunk. Szerencsére a neten aztán tényleg lehet válogatni mit nézek meg.

     

    Most pl a kádat a fürdőszobába. Ahogy engedem a vizet mindig van egy pár öngyilkos éjjeli lepke mielőtt beszállok azokat szedegetem ki ,és repítem ki az ablakon. 

     

    MIndenkinek nagyon jó éjszakát kívánok. Nincs meleg jókat lehet alukálni 

     

     

    előzmény:
    franci47 (180577)
    2012-08-27  16:20
  15. 2012. augusztus 27. 23:11180587.

    Veronka!

    Te is úgy jársz ,mint én az Alsóörsi laptoppal. Az hogy kicsik voltak a betük az egy dolog, de nem volt megfelelő asztal, a dohányzóasztalnál görnyedtem és meresztettem a szemem.

    No nekem a filmnézés azért jó volt. Odahúztam az asztal széléhez a gépet, elhevertem a kanapén és úgy moziztam.Itthon azért nézek ritkán filmet mert itt kell űlni a gép előtt és az én derekam sem egészséges.

     

    Máténak protekciója volt.Mikor telefonált csodálkoztam  is ,hogy lehet, hogy vasárnap csinálják a vizsgálatot, de a csaj éppen ügyeletes volt.Állítólag Máté szimpatikus a szülőknek,én azt sem tudtam ,hogy orvos az anyuka. Még nem olyan régi a kapcsolat ,hogy megismerjük őket. Érdekes az eredményt cd-n kapta meg, ilyet még nem is hallottam. Nem tudom a dokink mit kezd vele.  

    előzmény:
    veracsek (180581)
    2012-08-27  20:33
  16. 2012. augusztus 27. 23:00180586.

    Ilike ez az évforduló már az 53. volt. 

    Az 50.megünnepeltük, ugye az volt az arany, de azóta csak magunkba gondolunk rá legalább is én.

     

    Ugye nyaralás után voltunk, Ildiék meg éppen elkezdték.

     

    Nagyon régen volt. Nem tartottunk nagy esküvőt, csak a szűk család és pár közeli barát.  

    előzmény:
    fili48 (180571)
    2012-08-27  15:23
  17. 2012. augusztus 27. 22:53180585.

    Szép estét Menedék!

     

    Annuska Máténál ez a hátfájás foglalkozási ártalom.Az elmúlt évben rengeteget kellett rajzolni, sokszor hajnalig csinálta. Aztán persze másnap egészen görnyedt volt.

    Remélem ez az utolsó év már nem lesz ilyen kemény, habár év végén a diplomamunkája is főleg rajzokból áll.

    Hiába mindent meg kell tanúlni függetlenűl ,hogy ma már a mérnöki rajzokat is számítógépes programokkal csinálják.

    Csütörtökön jön a dokink ha igaz letelt a szabija és idejön Máté is mert nekik is ugyanez a családorvosuk.Majd megmondja hova kell menni.Mit kell tenni. 

     

    előzmény:
    Nusimama (180567)
    2012-08-27  15:12
  18. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 22:20180584.
    Pici! Lehet, hogy már nem vagy itt, csak megkérdezem, hogy Virág is ugye most megy iskolába, mint Balázs? 1-én évnyitó... kisérők csak korlátozott számban. Csak bemutatkozás lesz, elfoglalják a helyüket, ismerkednek a tanitónővel, aztán annyi. Még jó, hogy megengedik, hogy az elsősöket kísérjék... Nem igy képzeltem, nem ezt vártam... 
    előzmény:
    picivirág (180582)
    2012-08-27  21:25
  19. 2012. augusztus 27. 22:17180583.

    Én is benéztem még.

    Délután itt volt a Dalma a Danival. (a fiúja..Baján lakik..régi család...Eta lehet ismerné).

    Gyorsan sütöttem egy kis szilvás sütit.

    Új recept szerint..nagyon eccerű..és naccerű!

    Becsomagoltam a maradékot nekik..meg még a sósból is volt jócskán.

    Isteni idő volt ahogy lementem a Botival..most este.

    Maradhatna.

     

    Pici

    biztos jól érzitek magatokat.

    Te is, hogy a kedvükre tehetsz az uncsiknak..ők meg azért mert a kedvükre teszel.

    Igy van ez a nagymamáknál.

  20. 2012. augusztus 27. 21:25180582.

    Szervusztok!

    Eltelt egy nap. Nagyon jó volt. Nem zavart, hogy reggel esett az eső, a gyerekek jót játszottak bent. Ettek is annyit, hogy nem voltam "szomorú"

    Aztán Boldizsárral elmentünk a fodrászatba, most olyan kopika. 

    Sajnos az oviban a nagy trambulinon nem tudtunk ugrálni, mert az eső elől le volt takarva. Majd ha nem esik, holnap, akkor megyünk. 

    Holnap bolonyait főzök és sütünk kókuszos linzert is. 

  21. 2012. augusztus 27. 20:33180581.

    Nagyon örülök a piros pontnak, de nem érdemlem meg, ez természetes, Ti is ugyanezt tenétek, ha lenne alkalmatok rá!

     

    Julcsika: sajnálom Mátét. de hatalmas szerencse, hogy ilyen hamar hozzá jutott a vizsgálathoz, nekem ugyanott két hónapot kellett rá várnom, még jó, hogy a pace makert pár héttel később kaptam, mert azután nem lehetett volna megcsinálni. 

    előzmény:
    Nusimama (180564)
    2012-08-27  15:02
  22. 2012. augusztus 27. 20:27180580.

    Szervusztok!

     

    Ilikém, csak kutyafuttában olvasok, mert keveset ülök a gépnél, és ahogy írtam, nagyon rossz az ergonómiai kialakítás, a monitor túl magasan van, és nehezen olvasható.

    Azért átfutottam a nagyját.

    Holnap már otthonról jelentkezem, feltéve, hogy nem lesz túl késő. 

    előzmény:
    fili48 (180536)
    2012-08-27  07:07
  23. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 17:29180579.
    Ez igy nem győzelem! Tessék elismerni, hogy igazam van!  Én egy autószerelő felesége vagyok! Most olyan, mintha megadtad volna magad! Elméletileg sokat tudok a vezetésről... csak a gyakorlat ne lenne... 
    előzmény:
    fili48 (180569)
    2012-08-27  15:15
  24. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 17:20180578.
    Annuskám.... azt nem mondtam! Csak arra céloztam, hogy netán ha igy lesz, akkor lelkifurdalásom lesz, ha nem.... de azt hiszem vállalom... pedig úgy igyekszik az a  srác! Nézzétek meg mennyit öregedett, pocakosodott. Még a sportot (foci) is hanyagolja szerintem. Teljesen beleöregszik ebbe az országkormányzásba!  Nem úgy, mint mi, akik csak állandóan biráljuk...   De tényleg! Létezik olyan vezető, aki valóban a nép érdekeit képes nézni és nem a saját köreiét? Olyan jó lenne egy ilyet találni, aztán rá szavazni! Már előre viszolygok a szavazástól. Miért, kire, minek? Hagyjanak békét! Mint egy báb, mindig elmegyünk és keresünk egy semleges megoldást, ami biztos nem jön be, legalább nem szidjuk magunkat. 
    előzmény:
    Nusimama (180570)
    2012-08-27  15:20
  25. 2012. augusztus 27. 16:20180577.

    Sziasztok Lányok

     

    Itt már javában süt a nap, egyáltalán semmi hideg.

    Délelőtt kicsit kint voltam, kitakarítottam a konyhát, mostam egyet.

    Tettem el a  fagyasztóba ubisalit. 

    Borsika ráérsz szeptemberben lecsózni. 

    Nagyon ügyes vagy, gratulálok. 

     

    Ettem maradék ebédet, ezután megnéztem - befejeztem az elkezdett filmemet. Most vége. Kicsit szomorú vagyok, de jó volt a vége. 

    Mindig beleszeretek a főszereplőbe, megtehetem ugye - nincs féltékenység- haha.

     Pötyi feltétlen nézd meg, már írtam róla.

     

    Julika nagyon édesek a gyerekek, és a gyermekszáj is nagyon jó. 

    Látod mindjárt tovább is vitték a gondolatot. 

     

    Ilikém a képzelet.... néha káros lehet, főleg, ha negativumba megy át.

    Előfordul ez is az is.

    A hulló falevél..... nagyon szép, valamikor táncoltam rá. Emlék.

    Bandika nagyon aranyos, vidám kisfiu. 

     

    Annuskám nem is idéztél semmit, de a kimondott gondolat nagyon jó.

    Gondolkodjunk, tehát vagyunk. 

    Nyugdijcsökkentés mindenképpen lesz, csak nem kimondottan úgy, hogy a bruttó kevesebb lesz. Megondják.... nem kell "félni". 

     

    Julcsikám gratulálok nektek, a házassági évfordulótokhoz.

     

    Ja még.... kipróbáltam a krumpliszedést. Nagy erő kell hozzá. Olyan kemény a föld. Nem is tudom mennyit fognak kérni az idén, ha úgy veszed. 

     

    Puszi mindenkinek

     

     

     

  26. 2012. augusztus 27. 16:16180576.

    "Különben is O.V. elsösorban a kettös állampolgárságot elnyertekre számit."

     

     

     

    Azokra is fölöslegesen,...amúgy szám szerint is kevesen vannak.Csecsemőtől 96 évesig vannak vagy 100.000-en .( 1 %)

    előzmény:
    Nusimama (180570)
    2012-08-27  15:20
  27. 2012. augusztus 27. 15:58180575.

     nyugdíjas ráér!

     

    És valóban! Hová is sietnénk??

    előzmény:
    Nusimama (180561)
    2012-08-27  14:45
  28. 2012. augusztus 27. 15:47180574.

     Igen Borsikám!

     

        Határozottan kisebb volt Bandika!  (tegnap,tegnapelőtti fotók,és nem én,hanem az apja követte el)

     

     

    Hozok neked ,meg persze mindenkinek egy aranyos kis videót,...

     

     

    a kutya...-nézd végig-aranyos 

     

     

    és neked Yves Montand  :  Hulló faleveleit

     

    YVES MONTAND - Les Feuilles Mortes - YouTube 

     

    nem azonosak...

     

    YVES MONTAND - Les Feuilles Mortes - YouTube 

     

     

    és még 86 Yves Montand szám

     

    Yves Montand-La Bicyclette - 86 videó 

    előzmény:
    BORS (180556)
    2012-08-27  12:57
  29. 2012. augusztus 27. 15:47180573.

    még egyet, Annuska még egyet!! ..megérdemlem, mert

    megcsináltam!! totál egyedül, istenbizony, komolyan!

    Szóval a konyhaasztalán ülök, és a fülemen a fejhallgató, amiben egy könyvet hallgatok, ..szóval a MEK hangoskönyvtárában vagyok. Szuper, mert közben nektek írok. Az uncsim azt mondta, "mama te ne kisérletezz, úgy sem tudod megcsinálni!!" ...hahh mekkorát tévedett! Egy kicsit kutakodtam a súgókban, aztán ide meg odadugtam a drótokat, a fejembe csaptam a hallgatót, és ime. Ha akarok, felállok és közben megsütöm a palacsintákat.

    Persze, csak ha muszáj.

     Tőlem még az is kitellik, hogy lefotózom így magam. A szkájpra új képet teszek fel. Ez a tudományosnak tünő, pont megfelelő lesz.

    Pam-pam-pam, ..ha belemerülök, igen, ilyenek jönnek ki belőlem.

    Lehet, hogy egy Einstein veszett el bennem. Hűű de nagyon  elveszett.

     

    Nem is tudom, ..pályát kéne módosítanom?! ...meggondolom.

    előzmény:
    Nusimama (180564)
    2012-08-27  15:02
  30. 2012. augusztus 27. 15:34180572.

     

    ...ha érdembeni választ kapsz,az esetleges kérdésedre,-ugye megosztod velünk???

    Érdekelne!!

    előzmény:
    picivirág (180554)
    2012-08-27  12:15
  31. 2012. augusztus 27. 15:23180571.

     

     

       Én is gratulálok a tietekhez Julcsikám,bár azt nem árultad el,hány évvel köröztél le minket!

     

    Nagyon sajnálom,hogy Máténak már ilyen kora ifjúságában kínlódnia kell ezzel a kórsággal.Remélem sikerül kikezelni,hisz még rugalmas a szervezete. Drukkolok érte.

    előzmény:
    ukacsita (180551)
    2012-08-27  10:46
  32. 2012. augusztus 27. 15:20180570.

    Miért Gabi, ha nem csökkentik a nyd.t, akkor Te Viktóra SZAVAZÓL?

     

    Ne hidd, hogy a nyugdijasok , akik látják a családjuk- fiúk, unokájuk- kinlodását  nem fognak gondolkodni a szavazásnál. Különben is O.V. elsösorban a kettös állampolgárságot elnyertekre számit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180560)
    2012-08-27  13:37
  33. 2012. augusztus 27. 15:15180569.

    Gabikám!

     

    Nem bocsátkozom fölösleges vitába veled. Igazad úgyis csak neked lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180559)
    2012-08-27  13:23
  34. 2012. augusztus 27. 15:14180568.
     Julikám a kis Virág nagyon ésszerü kérdést tett fel. Ugye a gyerekek mi mindenre oda figyelnek.
    előzmény:
    picivirág (180554)
    2012-08-27  12:15
  35. 2012. augusztus 27. 15:12180567.
    Julcsika nagyon sajnálom Mátét. Egy fiatalember , s már ilyen bajjal kinlodik. Nem emelte meg magát? Minden esetre nagyon kell vigyáznia.
    előzmény:
    ukacsita (180551)
    2012-08-27  10:46
  36. 2012. augusztus 27. 15:09180566.
    Bocs én Müllert irtam Popper helyett. Hol jár az eszem?
    előzmény:
    franci47 (180540)
    2012-08-27  08:27
  37. 2012. augusztus 27. 15:06180565.

     Ildike, ez a gondolat jó, csak Müller P.  kár, hogy nem  egészitette ki azzal, hogy a fantázia sok esetben az új megteremtését, a terv megvalósitását segiti.  /gondolom és valóm én/

     

     

    előzmény:
    franci47 (180540)
    2012-08-27  08:27
  38. 2012. augusztus 27. 15:02180564.

     Borsikám. kivánságodnak eleget teszek.

     

     

    Veronkának és Borsikának  pirospont és dicséret bejegyezve!

    előzmény:
    BORS (180539)
    2012-08-27  08:21
  39. 2012. augusztus 27. 14:53180563.
    Ildike irigy vagyok. Nálatok esett az eső? Itt egy csepp sem. Pedig nagyok kéne.
    előzmény:
    franci47 (180532)
    2012-08-26  19:09
  40. 2012. augusztus 27. 14:52180562.
     Julika, Boldi jólmegnyult. Legalább is a kép ezt mutatja.
    előzmény:
    picivirág (180531)
    2012-08-26  19:07
  41. 2012. augusztus 27. 14:45180561.

    Szervusztok

     

    Végre  itt vagyok.  Szombat reggel kaptam a Gzmüvektől egy levelet, melyben értesitettek, hogy hétfőn, azaz ma 10-14 óra között várjam a szerelöt, mert a gázórát kicserélik. Igaz oda irták a levél aljára, hogy ha az időpont nem felel meg akkor hivjam öket. szombaton? egy kicsit vicces. Kit találtam volna ott.?

     

    A lényeg, hogy ma vártam és vártam, már ettem a kefét, mivel 14 óra volt és szerelö sehol. 14,o5 kor beállitott végre és 5 perc alatt lecserélte a régi órát, újra. Szóval ez volt a mai nap története. Most potolom a lemaradásom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180560)
    2012-08-27  13:37
  42. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 13:37180560.
    Bármilyen negativ lépés a nyugdijakkal, az mind szavazó kiesést jelent! Ettől pedig félnek! 
    előzmény:
    potymama (180558)
    2012-08-27  13:12
  43. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 13:23180559.
    Azért mi sem állunk meg csak úgy simán, sebességbe tesszük és utána állitjuk le. Télen meg azért jobb nem használni a kéziféket, mert a felcsapódott nedvességtől gyakran lefagy.  Ha behúzott állapotban fagy be, akkor nem lehet elinditani a kocsit. Kellemetlen lehet! 
    előzmény:
    fili48 (180552)
    2012-08-27  10:51
  44. 2012. augusztus 27. 13:12180558.

    Gabika

    ne örülj előre...csökkenteni nem csökkentik..majd megadóztatják...Az MÁr mindjárt más!!!

    De ne így legyen!

     

    Sziasztok!

     

    Itt is átvonult a vihar...ez annyiból állt, hogy akkorát dörgött éjjel..ijedtemben majd le estem az ágyról..mondjuk a szél az fújt..nem lehetett kereszthuzatot csinálni..és aztán 1-2 percig csöpögött az eső!!

     

    Nagyon nagy szárazság van!

     

    Reggel lángost sütöttem...asszem későn ebédelünk!!! Vagy nem is.

     

    Én is kitakarítottam ..ahol a papok táncolnak..hátha betéved valaki..legalább a porcicákat ne lássa.

     

     

  45. 2012. augusztus 27. 12:58180557.
    .-dom a kezébe vette a rejtvényt, orrán a szemügéje, és már alszik is. Pöfög, mint a Thomas. A gőzmozdony.

    Ilike sajnos, nem látom mi van a képen, gondolom Bandika, amikor kisebb volt. Csak besötétül, és forog, hogy várjak. Majd talán később.

    Olyan finom tepsis zöldséget süttem, hogy nosza! Amit találtam - keménységi foka szerint - megdinszteltem, aztán beborítottam egy kp-es tepsibe s lepirítottam.é - rá tejfel került.

    Még ma palacsintázásra készülök, a múltkor elmaradt.

     

    Nálunk erősen fúj a szél, de a nap is jócskán süt.

     

    Voltam a kerti pihenőt kisöpörni, ..száraz levelek, stb., .. de kemény volt!

    Amit jobbra összetoltam, balra átfúútta a szél. Nagy harc volt, mire zsákba került.

     

    Délután lehet, hogy gyerekezem, mert Ildim megy iskolát takarítani a többi szülővel. Addig olvasom a Quo vdist, illetve nézem a filmrészleteket. Úgy kell nekem! ..Jobb volna a Gerard Philiph-el a Fekete tulipán! Emlékeztek rá? Olyan szerelmes voltam bele. Micsoda romantikus pasi volt!

    Nagyon jó volt nálam még az Yves Montand is. Ő énekelte a Hulló faleveleket, ugye? No, mik nem jutnak eszembe!

    előzmény:
    fili48 (180549)
    2012-08-27  10:39
  46. 2012. augusztus 27. 12:57180556.

    Á.-dom a kezébe vette a rejtvényt, orrán a szemügéje, és már alszik is. Pöfög, mint a Thomas. A gőzmozdony.

    Ilike sajnos, nem látom mi van a képen, gondolom Bandika, amikor kisebb volt. Csak besötétül, és forog, hogy várjak. Majd talán később.

    Olyan finom tepsis zöldséget süttem, hogy nosza! Amit találtam - keménységi foka szerint - megdinszteltem, aztán beborítottam egy kp-es tepsibe s lepirítottam.é - rá tejfel került.

    Még ma palacsintázásra készülök, a múltkor elmaradt.

     

    Nálunk erősen fúj a szél, de a nap is jócskán süt.

     

    Voltam a kerti pihenőt kisöpörni, ..száraz levelek, stb., .. de kemény volt!

    Amit jobbra összetoltam, balra átfúútta a szél. Nagy harc volt, mire zsákba került.

     

    Délután lehet, hogy gyerekezem, mert Ildim megy iskolát takarítani a többi szülővel. Addig olvasom a Quo vdist, illetve nézem a filmrészleteket. Úgy kell nekem! ..Jobb volna a Gerard Philiph-el a Fekete tulipán! Emlékeztek rá? Olyan szerelmes voltam bele. Micsoda romantikus pasi volt!

    Nagyon jó volt nálam még az Yves Montand is. Ő énekelte a Hulló faleveleket, ugye? No, mik nem jutnak eszembe!

     

    előzmény:
    fili48 (180549)
    2012-08-27  10:39
  47. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 12:31180555.
    Ó istenem... örülök, ha nem fogják csökkenteni a nyugdijakat. Nagyon sokat beszélnek róla. Nem merik meglépni, mert félnek attól, hogy elvesztik a nyugdíjas szavazóikat. Elég sokan vagyunk még egyelőre! Ha nem csökkenti, rá szavazunk? Ügyes húzás! 
    előzmény:
    picivirág (180554)
    2012-08-27  12:15
  48. 2012. augusztus 27. 12:15180554.

    Virág nagyon bölcs kérdése:

    "Ha az öregeknek nem kell a vonaton, meg a buszon fizetni, akkor a boltban miért nem kapnak ingyen mindent?????

    Talán írjak Viktornak? Konzultáljanak vele erről a javaslatról?

  49. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 27. 12:10180553.
    Borsókám eljött az ideje annak, hogy irigyeljelek a füled miatt! Reggel óta visit a szomszéd riasztója! Ez addig fog tartani, amig este haza nem jönnek...   Ráadásul a szomszéd kutyája minden szirénázáskor elkezd vonyitani...  szirénázás, vonyitás, szünet, aztán kezdődik előlről! Remélem nem utaztak el két hétre! 
  50. 2012. augusztus 27. 10:51180552.

    Én minden egyes parkolásnál használom,ha indokolja a domborzat,ha nem...már rég rááll a kezem.Így esetleg nem lehet eltaszítani a járgányt,vagy egy enyhe emelkedőnél nem önállósítja magát,meglepetést okozva.. Előírás is,- az elméleti órákon is tanítják!

    Szóval,-bekövetkezett,de nem hibás,aki behúzta! Figyelmetlen volt a sofőr,viszont a kellemetlenség is az övé volt. Sajnálom,hogy pont most Julikáékkal,-de mással is előfordul,olykor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180543)
    2012-08-27  09:06

Címlap

top