Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2012. augusztus 22. 12:38180301.

    Julika... jöhetnél hálótársnak, csak pár éjszakáról van szó.

     

    Te legalább elismered, hogy duruzsolsz, de Papa mindig azt mondja, hogy hiszen nem is alszik.

    Pedig olyan jó alvó...velem ellentétben......, hogy már akkor alszik ha elindul az ágy felé!! Sőt  fotelban , padon is.

     

     

    Csak délután, ha próbálom elcsenni a távirányítót  óvatosan oda osonva ,akkor riad fel és méltatlankodik, hogy nézi!!!!

     

    előzmény:
    picivirág (180291)
    2012-08-22  11:45
  2. 2012. augusztus 22. 12:33180300.

    Fekete ruhám nekem is kevés volt, szigorúan csak temetésre.Nem is szeretem  és rosszul is áll.

     

     

    Most aztán van bőven, van amit kaptam, van amit vettem, van amit "turtak" a lányok..

     

    El tudod képzenli feketében  --na jó kicsi fehér mintával----az idei nyarat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180289)
    2012-08-22  11:16
  3. 2012. augusztus 22. 12:30180299.

    Ildikém... ez a "senkit sem érdekel" nekem is ismerős. Amig tudtuk szépítgettük, de fogy az erőnk, egyre csúnyább, gondozatlanabb.

     

    Itt  még az eladás sem jöhet szóba.Nagyon sokra ki van írva, hogy eladó, de mindegyikhez van kicsi telek és ugye ahol dolgozni is kéne az senkinek se kell.

     

    Na majd valahogy csak lesz .

    előzmény:
    franci47 (180288)
    2012-08-22  11:12
  4. 2012. augusztus 22. 12:26180298.

     

     

    Jóétvágyat!!!!!!!!!!

     

    Vasárnapig- akkor viharos szél, eső-  tart a nagy meleg.

    előzmény:
    Nusimama (180297)
    2012-08-22  12:18
  5. 2012. augusztus 22. 12:18180297.
     Ugye milyen jó, hogy van kép és vissza emlékszik az ember a sok szép pillanatra.
    előzmény:
    silinga (180286)
    2012-08-22  10:32
  6. 2012. augusztus 22. 12:17180296.

    Sacikám, én részben kényelmi szempontból választottam az infuziót. Igy kevesebbet kell menni. Lekopogom, egyenlöre semmi probléma nincs. Tegnap egy kicsit anyátlan voltam, de ez a melegnek is betudható.

     

     

    Sokáig leszel egyedül?

    előzmény:
    silinga (180281)
    2012-08-22  10:12
  7. 2012. augusztus 22. 12:13180295.
    Ilike, ez a szépkorú nagyi nagyon jól néz ki. Szinte hihetetlen az arca alapján elhinni, hogy 96 éves. Isten éltese még sokáig.
    előzmény:
    fili48 (180278)
    2012-08-22  09:26
  8. 2012. augusztus 22. 12:09180294.
    Veronka tetszik a napi gondolat, föleg az utolsó mondat.
    előzmény:
    veracsek (180274)
    2012-08-22  08:10
  9. 2012. augusztus 22. 11:57180293.

    Szervusztok

     

    Egy ujabb -nagyon- meleg  napunkon.

     

    Reggel neki álltam  kimostam, már félig, vagy egészen szárazak a ruhák. Megyek összeszedni,csak elöször veletek akartam egy kicsit társalogni.  Tegnap este nem akart lehülni a levegő, még hajnalban is meleg volt.

     

     

    előzmény:
    Buriburi (1)
    2005-05-02  13:38
  10. 2012. augusztus 22. 11:51180292.

    Ildikém!

    Addig ne add el, amíg el nem megyünk, meg nem nézzük. Csak addig tartson a tapasztás vagy ha nem...hát,kisnyúl

    Tudom ám, hogy csak úgy mondtad az eladást. Ahogy ismerlek, Te az utolsó leheleteddel is föl fogsz menni 

    előzmény:
    franci47 (180288)
    2012-08-22  11:12
  11. 2012. augusztus 22. 11:45180291.

    Szervusz Sacika!

    Meddig vagy egyedül? Ne menjek hozzád horkolni egy kicsit????

    Én olyan édesen duruzsolok...így képzelem el, de más azt mondja horkolás bíz'acsak azért, hogy ne érezd magad egyedül

    Azt a szennyvíz vezetési mizériát ismerem. Nálunk mostanra rendeződött, két év után. Most viszont nagyon szépek az utcák 

    Most egy kicsit kiszaladtam a forróságba, kérdés volt a miskolciaktól, banki dolgokat hogyan lehet intézni halál után ? lyan jó, hogy itt annyira készségesek , privát adnak tanácsot. 

    előzmény:
    silinga (180281)
    2012-08-22  10:12
  12. 2012. augusztus 22. 11:28180290.

    Szép napot Menedék!

    Irtam ,elszállt, és nincs erőm mégegyszer megírni.

     

    Megvagyok ,melegem van,majd csak enyhűl .

     

     

    Mindenkinek szép napot kívánok, 

    előzmény:
    silinga (180281)
    2012-08-22  10:12
  13. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 11:16180289.
    Sajnos ez a ritka haj engem is gondolkodóba ejtett. A paróka rettenetesen meleg, viszket alatta a fejbőr. A kendő meg lenyomja, az sem egészséges, nem is szellőzik. Szegény nagymamámat nem lehetett lebeszélni róla. A "parkett" ruháról sem, meg a kékfestő kötényről sem. Anyukám mindig győzködte, de sikertelenül. Nekem egyetlen fekete ruhám sincsen, legalábbis az arcom közelében. Hosszú nadrágom és szoknyám van, de blúz, pullóver nincs. Rettenetesen áll. Én bármit felveszek a miniszoknyán és a magas sarkú cipőn kivül. Mondjuk a piros soha sem tartozott a kedvenc szineim közé. Lehet, hogy a fiataloknak mi is maradinak tűnünk? Na majd kivallatom a menyemet, hátha őszintén megmondja! 
    előzmény:
    silinga (180287)
    2012-08-22  10:35
  14. 2012. augusztus 22. 11:12180288.

    Sziasztok!

     

    Postán voltam és boltban.

    Elmentem egy jó kivágott könnyű blúzban, még fél 8-kor.

    Akkor majdnem fáztam, mire megjöttem már az is sok volt.

     

    Buszról leszállva bementem Anikóhoz, kicsit ott időztem, most reggeliztem, előtte locsoltam és adtam enni az állatoknak. 

     

    Talán lecsó lesz. Még van a tegnapi sóskából, talán Bence megeszi. Nagyon szerette tegnap.

     

    Sacikám meszelés ügyben? Még hátra van a padlástérről lefesteni azt a kis háromszöveg.

    Ja és a lábazatot kell még le kell festeni. Az betonból öntött, de már az is pizledezik. 

    Így fog maradni, a családból senkit sem érdekel, ha nem tudok majd elmenni, akkor eladom. Elmulatom az árát. Legszívesebben olyan csúnyán írtam volna le, de majd ti kitaláljátok mi is akart lenni.

    Ez egy tömés ház, agyaggal kenegettük /nem hájjal/ de az agyag sem marad fent a mészen, fogja magát és ledobja. Ezért nehéz, mert lyukak közben keletkeznek. Közben ugye vakargatjuk róla meszet, és még nagyobb lyukat csinálunk. Nagy lyuk ledobja a sarat.

    Bíztam a mészben, hogy majd az összetartja és nem reped meg.

    Kétszer meszeltem, sűrű mésszel, nem túl szerencsés így sem a következő időszakra, mert nehezebb lesz leszedni, ha az időjárás kikezdi és újra kell kenegetni.

    Új képem nincs róla, majd felteszem a régit.

     

    Borsikám pározzuk össze a fejünket, az enyém is fáj. Most ittam egyet /teát/ és várom, hogy feloldja a fejfájást. Próbáld ki. 

     

    Vera szépek az idézetek. 

     

    A nap gondolata

     

     

    Ne kívülről nézz önmagadra, hanem belülről nézz kifelé!

     

     

    A valóságot csak a tudat képes megváltoztatni. Erre jöttem rá. Ahhoz, hogy a dolgok megváltozzanak, nem kell hozzájuk nyúlni, csak másként kell nézni őket. Nem kell ehhez semmi, csak annyi, hogy egy pillanatra másképp essen a fény a felületre, és láthatóvá váljék a tükör mögötti írás. Egyszer csak előtted van, és alig hiszed el, hogy eddig nem vetted észre.

    Arthur Japin

     

                                                  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  15. 2012. augusztus 22. 10:35180287.
    Gabikám...nekem lehet, hogy lesz kendőm...vagy parókám? Már most alig van hajam és ha ebből még fogy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180283)
    2012-08-22  10:16
  16. 2012. augusztus 22. 10:32180286.

    Ilikém.......Mintha az én Anyukámat látnám.Ő is ilyen volt, és ennyi idős.Bocs!

     

     

     

     

    előzmény:
    fili48 (180278)
    2012-08-22  09:26
  17. 2012. augusztus 22. 10:20180285.

    .sötét és önző lehet az a szomszéd. 

    Gabóca, tudod, nem a miénk az a zene-felszerelés, ..itthonra aligha képzeltünk el ilyesmit, ....bááár, ezek a srácok képesek és megkérik a Jézuskától karácsonyra. Ezt susogták maguk közt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180276)
    2012-08-22  08:42
  18. 2012. augusztus 22. 10:16180284.
    ..ezt nem hiszem el!! Még hogy kezdesz lustulni Sacikám? ..ugyan már. Használd ki a rövidke magányodat és pihengess. Megtámogattad Papát, elmondom majd, had örvendjen. Tudjátok, hogy nekem is átfutott a fejemen a lecsó-eltevés? 
    előzmény:
    silinga (180281)
    2012-08-22  10:12
  19. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 10:16180283.
    Nagyon aranyos Rozi anyukája! Milyen élénkek a szemei! Csak az a kendő a fején! Ilyen melegben is rajta van? Jaj... Ugye nekünk nem lesz? Igaz, nekem már haj sem lesz a fejemen, de meghalnék a kendőben. Nagymamámnak is volt, méghozzá kettő! Egy hátrakötve, a másik előre... Eszembe jutott, hogy az iszlám nők sem mutatkozhatnak fedetlen fejjel... Lehet, hogy onnan ered? 
    előzmény:
    fili48 (180278)
    2012-08-22  09:26
  20. 2012. augusztus 22. 10:13180282.
    Igen jók, találóak ezek a gondolatok!!
    előzmény:
    veracsek (180274)
    2012-08-22  08:10
  21. 2012. augusztus 22. 10:12180281.

    Szép jó  napot!

     

    Nagyon rosszul aludtam egyedül itthon.Papa nagyon horkol, talán az hiányzott?Pedig egész éjjel szólt mellettem a rádió!

     

    Ilike  kávéjától a szép helyen talán alakulok.

     

    Erika  te is tudsz lusta  lenni?

     

    Mondjuk engem is elért.Minden csupa por az utcán, udvaron és mindenütt.Az egy éve elkezdett csatornázás sose készül el.

    Ott tartok, hogy azt keresem miért is nem kell valamit csinálnom, nemhogy hozzákezdenék!

     

    Évike aranyos a zenekar.Nálunk Misi selypít nagyon, imádom amikor mesél.

    Igenis a párodnak igaza van, mégis csak kell valamit elrakni a télre.Mennyire örülsz majd a saját finomságnak!

     

    Gabika   sajnállak a szomszédok miatt. Nálunk is nagy a zaj még én szoktam  elnézést kérni a szomszédtól. Mondja, hogy nem zavarja , szeretik a gyerekeket.A Másik szomszédba meg szintén vannak unokák, néha bandáznak is együtt.

     

    Julika  drága kis ovónéni  --- amilyenből nagyon sok kellene --- ha nem sürgős ne indulj utnak, tartogasd az erődet.

     

    Annuska láttam megkaptad az infúziódat, ugye nem volt rossz utóhatása?Nekem szept.elején lesz esedékes a negyedéves vénás inj.Lehet kényelmesebb lenne az évi egyszeri inf.?

     

    Verácska  szép igaz gondolatokat hoztál, és juszt sem lesz rossz idő a hét végétől, csak kicsit  enyhül a hőség, ami nem is baj.

     

    Pötyike  képzeld tegnap varrtam, már ha ez varrás.Te és a jó varrók biztos jót derültetek volna.Egy nadrág szárát vágtam  le és varrtam fel, persze kézzel.Egy fél napot eltököltem vele és elég ronda lett.

     

    Ildikó  tart e még ameszelésed?

    Még nem is mondtam a mi hegyi meszelésünknek /nem a borospincéé, azt most csinálják Papáék/  nem lett jó vége. Nagyon rücskös volt a fal és papa szépen rásimított.Aztán kezdte meszelni és este jöttek a gyerekek és mondták, hogy nem lett volna szabad simítani, mert ez egy "lélegzős" vakolás és speciális valamivel kellett volna lekenni.

    Hát már így volt két éve .........Erre  abbahagytuk és ugy maradt csuful...

     

    Julcsika   bírod e még a meleget? Kitartás talán jön az enyhűlés

    Zöldül e még valami körülötted? Ma téptem fel az uborkámat  olyan száraz volt, hogy szinte zörgött!

     

    Szép, pihenős napot mindenkinek!

  22. 2012. augusztus 22. 10:12180280.

    ..Ó igen Veronikám, ..valóban azt mondta, de vhogy megfeledkezik magáról, amikor elrakni valót lát. Úgy kezdte, hogy nekem csak is nekem szilvát tesz el, hogy az anyagcserém hosszú távon biztos legyen! Aztán meglátta a paprikákat és a káposztát, és  beindult a fantáziája. Azóta már cseresznye p-kákat is töltögetett meg a gyerekeknek. Ma csak kovi ubinak valót vettünk, valamint kisdinnyét és apró sárga paprikát. 

    Legalább nem unatkozik.

     

    Én is szép napot kívánok, ...mondjátok, mikor lesz vége a hőségnek?

    Ma zöldbabfözit készítek, rá valami virslifélével.

    Holnap nem leszek itthon, megyek a lányunokámhoz kötelezőt olvasni.

    Megyek még azért is, mert szegénykémet baleset érte, üvegbe lépett, és egyelőre mankóra van uttalva. Szóval ha tudok, segítek. Megígértem a pénteket és a hétfőt is. Meglátjuk, kellek-e? Itthon Ildim fog a papával törődni.

     

     

     

    előzmény:
    veracsek (180275)
    2012-08-22  08:17
  23. 2012. augusztus 22. 09:54180279.
    Nagyon aranyos Rozy anyukája!
    előzmény:
    fili48 (180278)
    2012-08-22  09:26
  24. 2012. augusztus 22. 09:26180278.

    Nálunk krumplipaprikás,koviubival a rendelés,az elmaradhatatlan dinnye kiegészítővel,...bár lassan megfontolandó.Most emelik a dinnye árát,...szezon végen!! Vagy most gyűrűzött ide be a saját termés őrület???

     

    Na!  Ébredezik Brigitta is,megyek adok neki "reggelit",de még ide teszem Rozi 96 éves anyukáját előbb...előre vetítendő,hogy ilyen életvidámak is maradhatunk,mint Ő.

    előzmény:
    picivirág (180273)
    2012-08-22  08:00
  25. 2012. augusztus 22. 09:16180277.

    Szép meleg nyári napot!

     

    Azt hiszem ezt nem is kell kívánni, mert meleg az már most van....és lesz még melegebb is.....

     

    Még mindig tart a lustaságom, most a meleg miatt....csak főzök és azt is módjával.....Tegnap például megfőztem az almalevest, mára már meghűlt.....van még maradék főzelék, pörkölt.....Holnap is csak lecsó lesz....ez gyors is és Öcsi szereti, nekem meg talán grízes tészta lesz.....vagy csak egy saláta.....

     

    Már most melegem van, mi lesz itt később......Most vakondot játszunk, kora hajnalban jól kiszellőztettünk és lehúztuk a redönyt, bekapcsoltuk a ventillátort.....félhomály van.....de legalább elviselhető a hőmérséklet a szobában.......

     

    Mindenkinek kellemesen eltöltött szép napot!!!!!!

  26. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 22. 08:42180276.
    Jó reggelt kivánok! Ma is jó meleg lesz... Borsikám, nálunk nem lehetnek ilyen hangszerei a gyerekeknek a szomszédok miatt. Tegnap délután kerekedett egy veszekedés abból, hogy hétfőn hangosan hancuroztak a medencében. Zavarta a második szomszédot, akinek nincs unokája. Különben tudná, hogy medencézés közben több gyerek nem lehet csöndben.  Nagy szócsata kerekedett, majdnem tettlegességig fajult... Én meg közéjük álltam. Egyszer engem is lecsapnak, de nem baj. Lacinak meg kell tanulni kitérni az ilyen kihivások elől. Ez nem gyávaság, hanem józanság. Mindenki ezt teszi, segiteni senki sem jött. Ilyen szomszédság török átok. Ennek megfelelően az álmom sem volt valami pihentető és kellemes. 
  27. 2012. augusztus 22. 08:17180275.

    Ja, ezt még elfelejtettem:

     

    Borsika: mintha nagyon következetes Á.-od azt mondta volna, hogy idén nem fogtok elrakni semmit!

     

    Új és szomorú Parázs-unk remélhetőleg ismét fog jelentkezni, már kissé vidámabban! 

     

    Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!

     

    (Az nlc megint sz@rakodik, elsikasztotta ezt a hsz-emet, mot lemásolom, mileőtt elküldeném. )

  28. 2012. augusztus 22. 08:10180274.

    Szervusztok!

     

    Jót nevettem szegény fájós fejű Borsika hsz.-én, olyan humorral tudja előadni a nyomorát, hogy muszáj megmosolyogni! 

     

    Ilike: a hely éás a menü is nagyon megfelel, jól belakmároztam!

     

    Julika: igazad van, mi tegnap du. elmentünk valahová, csak a légkondis kocsival, annyi gyaloglás volt, hogy pár métert mentünk egy zebráig, és át az úttesten, de majd megfőttem ennyi alatt is. Bezzeg a hét végére vacak időt jósolnak, pedig akkor kellene valami kellemes, mert többet leszünk szabadban!

     

    Nektek is ide teszek két gondolatot, amiket a másik topikomra feltettem ma reggel, nagyon tetszenek: 

  29. 2012. augusztus 22. 08:00180273.

    Már másodszorra fagy le a gépem, írás közben. 

    Pedig olyan jót nevettem az olimpiai kenyéren. Nagyon vicces, jó humorú a magyar. Mindenről eszébe jut valami jópofa. Persze biztosan más népekkel is így van, csak ugye én ezt ismerem, ezen nevetek

    Szervusztok!

    Itt is kellemes a reggel.

    A takszövbe kell mennem, meg Csabára is kellene, de kánikulában nem utazom. És nem főzök nagyokat. Szezonális kaját eszem, tojásos lecsót. Szeretem, könnyű elkészíteni.... 

    Szép napot mindenkinek 

  30. 2012. augusztus 22. 07:43180272.

    Én úgy is értelmesen olvastam,ahogy leírtad  Borsika!!

     

     

        JÓ REGGELT KÍVÁNOK!

     

    Madárcsicsergős,verőfényes szép nyári reggelre ébredtem.

    Kibeszéltük a Sárisápi 20. a környéki falu rendezvényeket,a mama köszöntését 96. szülinapján,(majd hozok fotót,mert úgy látszik nagy az NLC-nek,nem engedi feltenni)

     

    ERIKA!!!

     

     

       Hol vagy?...mi baj van?....nem tetszik a szűkszavúságod!

    Bántott valaki?...mond meg,-elintézem!

     

    előzmény:
    BORS (180271)
    2012-08-22  06:58
  31. 2012. augusztus 22. 06:58180271.

    lemondok. Megyek a sarokba.

    Állandóan hibázok. ..hááát még amit nem is veszek észre!!

    tehát jav.: hoztam /kakas/pótlót.  Talán így értelmes.

  32. 2012. augusztus 22. 06:54180270.

    óreggeltt! illetve Jóreggelt kíván

     

    tegnap még igen morcos, mára tán   még savanyább

     

    borsévi. Fáj a fejem, alig látok tőle. Hova  guríjjam? Nem kell nekem  ilyen fej. No, majd egy kávé, ..az rendbe tesz. Kértek ti is? ..Álmosság kiiktatva.

    Nem lehet álmosan a piacon koncentrálni! Oda megyünk almapaprikát venni.

    Á.-dom megtölti káposztával télire.

    ------------ 

    Tettem fel egyenlőre 1 db. fotót a családi buliról, ahol Szili /a szőke gitárral/ és Áron /a barna dobbal/ - gondoskodtak a zenéről nekünk és a szomszédságnak.

    ----------------

     

     

     Nincs valami baj?

    hol a Gabika megszokott friss kakasa? ..

    Hoztam pótót, ..fetete tatast. Amikor Ildikém kicsike volt, kétségbeejtően selypített. Persze, nem volt helyes dolog, de igen sokat nevettünk a kiejtésén. Mondattuk vele, hogy fekete kakas taraja. Aggódtunk is, tán soha nem fog rendesen beszélni. Aztán egy napon tisztán, szépen beszélni kezdett.

    --------------------

     

    Ja, amikor kicsik voltak a lányaink:...volt a kertes házban egy vörös kakasunk, akkorára nőtt, hogy amikor levágtuk, 3  felé is el tudtuk osztani. Le kellett vágni, mert féltek a gyerekeink tőle. Még a vizsla kutya is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180269)
    2012-08-21  21:31
  33. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 21. 21:31180269.
    Az APEH (mostmár NAV) egy külön hülye banda. Több kirendeltsége van, aztán nem egyeztetnek! Istven óvjon meg bennünket tőle! 
    előzmény:
    potymama (180268)
    2012-08-21  21:24
  34. 2012. augusztus 21. 21:24180268.

    Ügyes voltál Gabóca!

     

    Nekünk is be kell menni az adó hivatalba...vagy hogy nevezik most.

    Tavaly is és most is kihoztak valami késedelmi kamatot a lakás illetékére.

     

    Én nem tudom..a mult évben bementünk..vittük a papirokat...visszavonták.

    Most megint kiküldték..de halmozva a tavalyival.

    Megint nekünk kell bizonygatnunk, hogy igazunk van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180265)
    2012-08-21  21:14
  35. 2012. augusztus 21. 21:22180267.

    Pardon.!!!.a kezem kéne satuba rakni!!..

     

    Jav.: ..mellettem ülnél és mesélnél.

     

     

  36. 2012. augusztus 21. 21:19180266.

    Ildike szia. ..de megörültem neked, gyorsan végig olvastam, ..olyan, mintha mellettem él és mesélnél. Hosszú, forró nyár lesz, ..hagyjátok elől a fürdőrucikat. Tudom  én, annyi munkád van, aligha érsz rá, legfeljebb csak megmártózni.Anikó rendes, hogy segít neked. Kész lett-e a házfestés?

    -------------------

    Ez itt egy délután elkezdett hsz. Most fejezném be.

    Na, közben kiderült,ma jön Piroska és gyorsan rendet raktam.

    Ezzel a süketségemmel annyi bajom van, mindent félreértek, ..aztán jókat veszekszünk. szerencsére hamar ki is békülünk.

     Egyébként semmi újat nem mondott, reciket írt és elmesélte mit tett el télire.

    Most ment el.

    --------------------------

     

     

    előzmény:
    franci47 (180238)
    2012-08-21  09:28
  37. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 21. 21:14180265.
    De a lelkedben most is óvónéni maradtál... ezért lettél irigylésre méltóan tökéletes nagyi! Én meg titkárnő, aki örömmel alkot táblázatokat! (lásd: cimlista)  Na persze ez csak kis része a "tudományomnak". Nemrégen elintéztem az Aegon biztositóval egy vitás ügyünket, és még pénzt is fizettek vissza! Én folytattam le email-ben a levelezést és a bizonyitási eljárást! Mondhatni győztem! 
    előzmény:
    picivirág (180260)
    2012-08-21  19:52
  38. 2012. augusztus 21. 20:21180264.

    Lányok!

    Köszönöm az együtérzést.

    Tényleg nagyon érzékenyen érint. 

    Már semmi lesz olyan, mint eddig volt.

    Úgy örültem, hogy Timinek volt Gábor, olyan jó apa pótló tudott lenni.  

  39. 2012. augusztus 21. 20:18180263.
    Most telefonált egy volt kolléganőm, hogy egy kedves férfi kollégánk szintén meghalt (az első munkahelyemen volt aszisztens, később egyetemet végzett, azt hiszem fiatalabb nálunk). 
  40. 2012. augusztus 21. 20:11180262.
    Nektek is szép utat!
    előzmény:
    silinga (180248)
    2012-08-21  12:48
  41. 2012. augusztus 21. 19:55180261.
    előzmény:
    picivirág (180260)
    2012-08-21  19:52
  42. 2012. augusztus 21. 19:52180260.

    Pötyikém!

    Eszemben sincs megvétózni. Egy óvónő egy életen át "sámlin ül", guggol, mert csak úgy lehet bekötni a sok kis cipőt, ugarbugrál, énekel egész nap,   az étel osztás hajlított derékkal...jajj, az szörnyű..és ez bizony nagyon megviseli a testet. Én 57 évesen mentem nyugdíjba, de nagyon vártam már. 

    Úgy hallottam nem tervezik a 70 éves korhatárt. 

    előzmény:
    potymama (180258)
    2012-08-21  19:22
  43. 2012. augusztus 21. 19:51180259.

     

    Gabi!

     

       Nálunk nőknek 55,illetve férfiaknak 60 év volt a nyugdíjkorhatár a nehéziparban 2000 előtt,(ma már sokkal több) ahol bizony sok volt a munkanélküli fiatal mérnök,egyetemről,szakiskolából kikerült fiatal.Így egy rövid időszakra hoztak olyan rendelkezést,hogy azok az 50 éves nők,akik 30 év munkaviszonnyal rendelkeznek,illetve 55 éves férfiak 35 év munkaviszonnyal akik akarnak,elmehetnek korhatáros nyugdíjba. 1 évig volt hatályos a rendelkezés.Én akkor 51 éves voltam,32 év szolgálattal,5 éves Emesével,akit már 2 éve egyedül nevelt Melinda,...így természetes volt,hogy azonnal beadtam a nyugdíjazási kérelmem és fél év alatt meg is kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_109248 (180253)
    2012-08-21  13:48
  44. 2012. augusztus 21. 19:22180258.

    Ezért nem értem, hogy fel akarják emelni még a nyugdij korhatárt...azt hiszem 70 évre.

     

    Mit tud egy 70 éves ember dolgozni???

    Képzeld aki pld. szalag mellett dolgozik...de egy tanítónő...ovónénit nem merek mondani, mert lehet ketten is megvétozzák...de bizony nem való már semmilyen munka ilyen idős embereknek.

    Arról nem is beszélve...hányan nem is élik meg ezt a kort.

     

    Na!

    Beszéljünk vidámabb dolgokról...de miről?? 

  45. 2012. augusztus 21. 19:21180257.

    Fogadd őszinte részvétem Julika.

     Együttérzünk a bánatotokban.

     

    ----------------------------------------- -------

     

     

    előzmény:
    picivirág (180232)
    2012-08-21  08:31
  46. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 21. 18:24180256.
    Erről a lhetőségről még nem is hallottam! Irigyellek benneteket, mert 52 éves koromban én még üde fiatalasszony voltam, akár csak ti! Aztán csak lefelé ment a mutató... Bár most is élvezem a nyugdijas létet, de már másra nem is nagyon vagyok képes, és ez nagy különbség! Pl. jönni-menni, tevékenykedni! 
    előzmény:
    potymama (180254)
    2012-08-21  16:36
  47. 2012. augusztus 21. 16:38180255.
    Őszinte részvétem!
    előzmény:
    picivirág (180252)
    2012-08-21  13:43
  48. 2012. augusztus 21. 16:36180254.

    Sziasztok!

     

    Annuska

    én is úgy le vagyok lassulva...mondhatnám lusta vagyok!!!

    Fogjuk a melegre.

     

    Picikém

    megdöbbenve olvastam a hírt. Ilyen hirtelen, biztos a szive vitte el szegényt.

    Részvétem.

     

    Tegnap nagyon el voltam veszve, estére hivatalosak voltunk itt a házban egy ismerőshöz a tűzijátékot megnézni.

    Nagyon nem akaródzott menni.

    Arról nem beszélve sütnöm is kellett...hajtovány lett belőle.

    Végül egész jól sikerült a buli 5-6  ismerős házaspár volt ott.

    Írtam már, ez a lakás a legfelső emeleten van és nagy terasza van (majdnem nagyobb mint a lakás)..jó a kilátás és este a Tisza felől hűvös levegő fujdogált.

     

    Most a kisZsuzsi van itt ..megtartotta az élménybeszámolót a welnes hétvégéről amit nyertek.

    Megnyerték...de majdnem mindenért fizetni kellett nekik..ez is jó, mi???

     

    Gabi

    képzeld..én is 52 éves koromban mentem nyugdíjba.

    És milyen jó, mert a következő évben már nem lett volna rá lehetőség.

  49. Torolt_felhasznalo_109248
    Torolt_felhasznalo_109248
    2012. augusztus 21. 13:48180253.
    " Mi akkor élveztük,hogy nyugdíjasok vagyunk,... " Ilikém, te már 52 évesen nyugdijas voltál? Nálunk 57 volt a korkedvezményes, még 2-t rádolgoztam, 59 voltam, amikor nyugdijba mentem. Most már ezt sem lehet... Mire a mostaniak nyugdijba kerülnek, már nem tudják élvezni. 
    előzmény:
    fili48 (180240)
    2012-08-21  10:08
  50. 2012. augusztus 21. 13:43180252.

    Nekem sincs semmi kedvem. Csak tengek, lengek, minden gondolatom Miskolcon van. Majd csak 9. után tudják eltemetni, mert Bence nem kap szabadságot. Szept 9.re volt ütemezve, csak akkor jöhet haza. A másik fiú sem kapott repülő jegyet, hogy haza jöhessen Malagáról.  Ő ott nyaral egy társasággal. Úgy is hamvasztották volna, így legalább mindenki itthon lesz akkor. Most Timi ment ki Mályiba, ott is fog aludni. 

    Egy bambuszt hozott Gábor. Ezt elültettük, és most nagyon drukkolok, hogy meg is fakadjon. Ez majd mindig rá emékeztet majd. 

     

    előzmény:
    Nusimama (180251)
    2012-08-21  13:08

Címlap

top