Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 24. 11:54275151.

    jaj, ezt még megmutatnám Nektek:  Á r o n   (16 éves uncsim)     saját kezű munkája,  az osztályfőnök szülijére készült torta. 

  2. 2017. november 24. 11:43275150.

    Én  kívánok szép napot, mert már  a reggelről lemaradtam. Dolgom volt, de közben Rátok is gondoltam ám! Legyen lenkeség-mentes napotok! Most rágcsálok egy kiflivéget a gyógyszerem alá. Fáj a kobakom.  De én mit sem törődtem vele,   óriási  rendet raktam. Jön Tecus. Őnála olllyan rend van, h. az már képtelenség. Kétségbbejtő. Én a nyomába sem léphetek. 


    Hogy vagytok kedveseim? Mindenkinek örülök, aki írt magáról.


    Napocska vagytok nekem. Szóval egy kis napsugár,  egyhangú életemben. 


    Bezzeg kint nem süt, sőt, csepereg az eső. Mit akar? ..nem fog a lábtörlőm megszáradni. 


    Kineveztem egy rövid futó szönyeget lábtörlőnek. Azért rövid, mert Miciék megették a többit. Szépen levágom, lehet h. el is szegem.Nem is igazán értem? .. nem érdekli őket a papucs, ..mit esznek ezeken a lábtörlőkön?  Na, ..és hosszú távon igen sokba kerül ez a szenvedélyük nekem.


    Magdika, hogy haladnak a festők a munkával? Boscóra nincs panasz rágcsálás ügyben?


    Sacika mit intézel ilyen sürgősséggel?


    Marika mit főzöl karácsonykor? Van-e már terved? Mi a kedvenc nálatok?


    Lányok, kérlek írjatok jó ünnepi ételeket, amit szoktatok, lehessen ötletet meríteni belőle. Előre is köszönöm. 


     

    előzmény:
    macska54 (275143)
    2017-11-24  04:43
  3. 2017. november 24. 10:49275149.

    Marika jó kis mozgalmas napod lehetett tegnap. Gondolom azért tényleg elfáradtál.


    Már én is készülök javába a karácsonyra. Ma reggel ép a tüdőgondozós hölgyeknek szedtem össze finomságokat. Már szépen be is csomiztam. (nem fogad el pénz a Dr.-nő. ) .... és olyan becsületesen végzi a munkáját az asszisztenciával együtt. Tavaly is vittem nekik. Sztem örültek.


    5. v. 6.án már díszítem a házat is. 


    Itt is nagyon szürke minden, de engem nem tántorít el a délutáni csavargástól. Nekem ez a legszebb időszak. Adventre való készülődés, hangolódás. 

    előzmény:
    Sacika44 (275148)
    2017-11-24  10:31
  4. 2017. november 24. 10:31275148.

    Szervusztok!


    Macsi hangulatos képeit nézve szebb lett a napom.


    Hozzájöttek Julika vidámságai.Még szerencse,hogy így indítunk, mert ahogy kinézek az ablakon csak szomorú szürkeséget látok.


    Finom ebédetek lesz.


    Tegnap olyan későn és fáradtan értem haza, hogy csak olvastam, de írni már nem volt erőm.


    1o előtt indultam és fél kilenc volt mikor haza jöttem.Judittal találkoztunk az Örsön és nyakunkba vettük a várost.Andrisnak kerestünk névnapi ajándékot és a karácsonyi vásárlást is megkezdtük. Mi értünk rá és a család apraja nagyja megkért, hogy az ő nevükben is próbáljunk intézkedni.Ez úgy történt, hogy időnként forró dróton tartottuk a kapcsolatot.Közben ebédeltünk.Háromra értünk hazájuk,gyorsan ittunk egy kávét, azután elsétáltunk Zsófiért.J. elment kocsival Andrisért.Uzsonna beszélgetés, játszás.Mama maradj még, olyan jó, hogy itt vagy.Hétkor már muszáj volt indulni.P.elhozott a metróig és így is másfél óra volt mire hazaértem.Mikor picik voltak és hetente egyszer, kétszer mentem meg se kottyant.Kijöttem a gyakorlatból.Arról nem is beszélve, hogy múlnak az évek.


    Ez volt a tegnapi nap.


    Megyek főzni, mert a végén nem lesz ebéd.

  5. 2017. november 24. 09:58275147.

    Macsikám!


    Nem én találtam ki, olvastam...én nem tudok ilyesmit kitalálni és viccet sem tudom megjegyezni

    előzmény:
    macska54 (275145)
    2017-11-24  09:28
  6. 2017. november 24. 09:44275146.

    Csak akkor lesz jó ebéd, ha vissza kapcsolják a vizet. A múltkor is csőtörés vagy mi volt a szomszéd ház előtt..azóta őriztem egy locsoló vizet, szükségállapotra való tekintettel. Tegnap feloldottam..mondom minek poshadjon, úgy  is jó már...kiöntöttem   Erre ma megint úszik az utcamilyen jó lett volna ha nem meghagyom..de féltem, befagy... Timi azon gondolkodik, hogy elmegy Zsuzsiékhoz, 3 házzal odébb..azt hiszem neki más vezetékről megy. ...Most jött visszalesz ebéd

    előzmény:
    macska54 (275145)
    2017-11-24  09:28
  7. 2017. november 24. 09:28275145.

    Julika tudom a nótát, de nem gondoltam arra, hogy arra gondolsz. 


    Finom lesz az ebéd. 

    előzmény:
    Picivirág1 (275144)
    2017-11-24  08:51
  8. 2017. november 24. 08:51275144.

    Szervusztok!


    Kezdjük vidáman a napot:


    A testrészek nyugdíjba szeretnének menni, ezért gyűlést rendeznek.
    Megszólal a szem:
    - Én már olyan sok csúnyát láttam életemben, el szeretnék menni egy sötétebb helyre!
    Megszólal a fül:
    - Én már olyan sok csúnyát hallottam, el szeretnék menni egy csendesebb helyre!
    - Én is nyugdíjba szeretnék menni - szól valaki a hátsó sorból.
    Az elnök ráförmed:

    - Álljon fel, aki beszélt!
    - Ej, ha én fel tudnék állni, nem mennék nyugdíjba!!!


     Apu, hol van Afrika?
    - Nem tudom kisfiam, anyád takarított.


     Hallotta?


    Kovácsék válnak.Vajon kinek a hibájából?


    – A férj az oka mindennek.
    – De hiszen az egy rendes ember!
    – Mégis hibázott Valamelyik este korábban ment haza...

    – Csak nem beteg, szomszédasszony?
    – Dehogy vagyok beteg. Miből gondolja?
    – Mert látom, hogy naponta orvos jár magához
    – Na és aztán? Magához is jár egy tűzoltó, mégsem kérdem, hogy ég-e a ház.


     


    A multkor olyan derültem Macsin. Nem értette az én "óvodás" viccemet ..mi van a macska fején?  Ugye aki maj 40 évig volt "óvodás" az tudja, hogy cirmos cica haj....Ildi tudta..folytatta


    Már befűtöttem, Timi porszívózott és készül a yskbe, meleg paplan vesz meg párnát a konyha székre..meg amit félpénzért megkíván. 


    Borsó levest és brokkolit ebédelünk "csőben " sütve. 


     


     

  9. 2017. november 24. 04:43275143.

    Jó reggelt mindenkinek.

  10. 2017. november 23. 22:02275142.

    Deeeeeeeee az enyém. Ott írtam az album címében. Jó vastag bundás, meleg. Nagyon-nagyon vastag a bundája, báránybőrből van. 


    UGG csizma története.


     

    előzmény:
    potymama (275141)
    2017-11-23  21:28
  11. 2017. november 23. 21:28275141.

    Saci láttam "egérkét" a szép asztalodon . El sem tudom képzelni milyen "üzleti" tárgyalásod lehet, de sok sikert kívánok hozzá.


    Macsi gyönyörűek a kivilágított házak, érdekes ahogy a videót néztem az jutott eszembe a sok ember aki ott járkál nem is látja , mert ez messziről szép. És a csizmácska? Csak nem a tiéd?

  12. 2017. november 23. 20:34275140.

    További szép estét...

  13. 2017. november 23. 19:11275139.

    Szép estét mindenkinek. Mindenkit olvastam és örülök, hogy majdnem minden rendben van a házunk táján. Nem szólítok meg mindenkit név szerint, hisz tudjátok ott vagytok mindannyian  a -ben. Ezzel szemben hoztam nektek egy csodát. Nekem az volt. 



    Az első és a hatodik kocka az film. Érdemes rákattintani és megvárni míg betölt és megnézni. Egyszerűen gyönyörű.
    A fények elvarázsoltak engem.
     


    Mindenkinek sok-sok puszi.
  14. 2017. november 23. 18:36275138.

    Szép estét Mindenkinek!


    Nappal minden kávészünetemben olvastalak benneteket......írni csak most van végre időm...


    A fűrészelés után ki kellett takarítanom a műhelyt...rengeteg fűrészpor lett, egy részét elraktároztam, ha esetleg jeges járda lesz jó lesz szóró anyagnak.....közben kicsit átrendeztem a leanderokat, vagyis távolabb húztam  őket az ajtótól...Főznöm is kellett...leves maradék gulyás , a mellé resztelt máj...


    Julika...gratulálok a sok szép munkához....ügyes és szép a csapat....teljesen rendbe jött a füled?


    Pötyike...örülök, veled együtt, hogy a lányodék megjöttek és látták Alexáék életterét....nagyon ügyes az a "kislány"


    Borsika....elfogytak e a hulló leveleid?Nálunk a kiwi még csak most kezd hullani, nem bánnám ha már vége lenne...


    Erika...ügyeske vagy...én még nem jöttem kis csomaggal a bevásárlásból....


    Anikó....örülök, hogy jobban vagy.....kíváncsi vagyok mikor jön a behívód...


    Ildikó....az első 20 rész felíratát megkaptam... köszönöm......film egyáltalán nem érkezett...csinos a beöltözött Negró...


    Marika....merre csavarogtál?


    Magdi.....látom elég jól alakul a festés....addig pihenjél, Boscó biztos élvezi a helyzetet...


    Macsi...nekem is meg van a karácsonyi kacsacombom......2400 ft volt kilója.....írtad, hogy mennek fölfelé az árak, hát megvettem....több mint 3 kg volt  tíz darab....igaz nagyon szép, de az árától kicsit szédültem..


    Annuska...téged nem láttalak...kiértékelték e már az eredményedet?


    Holnap reggel a csarnokba megyek, most én is kevés mindenért, de mindig így indultam és megértem hazacuccolni..


    Lassan alakulnak  a karácsonyi ajándékok...Remélem nem néznek be ide...A nagylányoknak márkás pipere,........ vőmnek spinning/nem tudom hogy kell írni/.....  Verának sikerült  megszereznem Polcz A. és Mészöly M levelezését..:A bilincs a szabadság legyen.....nem olcsó, pedig 25 %-os kedvezménnyel sikerült hozzájutni.....beleolvastam, nagyon jónak tűnik....a többin még agyalok....és


    ugye szülinap is lesz papa és Saci..


    Kedves lányok szorítsatok nekem....egy üzleti tárgyalás közepén vagyok és szeretném ha átverés nélkül kerülnék ki....ha túl leszek, írok róla


    1. A szépen felújított asztalom


    2. A most nyíló virágom...élőben sokkal szebb

  15. 2017. november 23. 17:17275137.

    Magdi!


    Nem értettél félre semmit. Kirakodás, bemutatkozás volt a megyei közművelődés szervezők előtt.  volt és vásár is, de nem jótékony célra. Szalma képeslapot vettek, azt egy Kati gyönyörűen csinálja és mint írtam Irénke gyöngy ékszereket, karkötőt és fülbevalót adott el. Mi "csak" azt mutattok meg, milyen ügyesek vagyunk. Nóri cipzáras táskákat rendelt a lányainak. Ő vette meg a fonalat meg a táskát én csak kihímzem, magyaros motívummal. Ez volt a kérés. 

    előzmény:
    harangvirag08 (275136)
    2017-11-23  16:00
  16. 2017. november 23. 16:00275136.

    Julikám..én ebben a kavarodásban... ami  körülöttem van... félreértettem valamit....azt hittem, hogy kiállítás és jótékonysági vásár is lesz....ezért kérdeztem....úgy


    általánosságban gondoltam.Mit varrsz a Nóri lányoknak?


    Erika...én is szeretem a novellákat...előjegyeztem magamnak amit olvasol.


     


    Marika...merre jártál ma?

    előzmény:
    Picivirág1 (275133)
    2017-11-23  14:15
  17. 2017. november 23. 15:11275135.

    Szervusztok!


     


    Végre ideértem én is és látom mennyi minden történt......Nálunk semmi különös, piacon voltam, nem kellett semmi különös csak gyümölcs......és még borjú májat kellett vennem szombatra......Annyira kevés minden kellet, hogy nem csoda, hogy a citromot elfelejtettem.......


    Francika érdekes lehetett az előadás......meghallgattam volna én is....Negró csuda jól néz ki...


    Ancsa nálatok szép idő volt, itt ezt nem lehetett elmondani, szürke, nyirkos.....ezt nem szeretem


    Marika merre menőkélsz?


    Pötyi akkor minden rendben Alexáéknál......megnyugtató a családnak...


    Annuska nagyon várlak az eredménnyel.....ugye minden jó...


    Julika megnéztem a FB-n is a kiállítást......nem tudom miért, de nem mindig tudok lájkolni.....tetszett....és az is, hogy a macskák kertészkedtek...


    Borsikám te kis ezermester....csak megcsináltad a függönyt......ügyes vagy!


    Sacikám nálatok mi újság? Kezed? Használ a kezelés?


    Magdi akkor egész jól haladnak a festők.....nemsokára már a saját ágyadban alhatsz.....Boscó meg élvezi a társaságod.....


    Macsi el sem tudom képzelni, hogy nem pörgősek a napjaid....azért piacozás volt?


     


    Kaptam egy könyvet kölcsön, aktuális.....Egy csésze vigasz karácsonyra a címe.......olyan jó kis novellák vannak benne a karácsonyról.......Meg az is jó, hogy novellák, így nem tudok nagyon belemerülni.....


     


    Megyek is, olvasok egy kicsit, mert megérdemlem........a mai tervek teljesítve.....igaz nem sokat terveztem....


     


    További szép napot!

  18. 2017. november 23. 14:16275134.

    ja..meg én azért olyan kis inas vagyok...olyan hobbi varró. és ez nem szerénység!!!!!Tisztában vagyok a képességeimmel. 

    előzmény:
    Picivirág1 (275133)
    2017-11-23  14:15
  19. 2017. november 23. 14:15275133.

    Magdikám!


    Én egyáltalán nem akarok árulni. Én szívesem kiteregetem a dolgaimat, de eladni nem szeretném. Szeretem elajándékozni. Marika meg Zsuzsi csináltak olyan idény jellegű, karácsonyi dolgokat, Irénke az ékszereket..most a nyári táskáknak nincs nagy szezonja. Esetleg a könyvborítóim, amik elmennének, nagyon nézegették, de nem szívesen válok meg tőlük pénzért...annyit úgy sem fizetnek érte, hogy megérje. de majd meglátom. Most Nóri lányainak, menyének varrok..ennek jobban örülök. 

    előzmény:
    harangvirag08 (275131)
    2017-11-23  13:24
  20. 2017. november 23. 13:42275132.

    Anikó...örülök,hogy jól vagy.


    Kérdezted haza járok e?Általában reggel szoktam menni.Kávét főzök...kicsit szemlélődök.Ma sikerült egy zsák hulladékot a kukába hordani.Rengeteg fóliát, meg papirt használ fel.Ma már nem jutottam a tűzhelyig ...mert a konyha is be van "csomagolva".


    Nagyon jó könyvet olvasok:Susan Viggs:Aranyló nyár ...még nem olvastam ettől az írótól.


    Annuska mit mutatott a mérés? Van már eredmény?


     


    Legyen szép a napotok


     

    előzmény:
    ancsa46 (275129)
    2017-11-23  11:00
  21. 2017. november 23. 13:24275131.

    Sziasztok!


    Itt reggel óta ködös,nyirkos idő van.Úgy volt,hogy amíg nálam szárad a festés a fiú átjön ide és elvégzi a javításokat.A nyáron ugye előbb lett a festés,majd később rakták be az ajtókat...mert nem gyártották le időre őket.A festő főnök úgy gondolta,hogy az ajtók berakása után nem lesz sok javítani való.Van bizony jócskán.J.összeírta amit kell...a fiú átjött és mondta....most nincs értelme belekezdeni,mert akkor nálam csúszik minden.Én is úgy gondoltam.Majd hétfőn  jön ide.Szépen,tisztán dolgozik....alaposan....ami ugye lassan megy.Már nagyon költöznék haza,pedig jó sorom van....csak éppen aludni nem tudok.beste zuhanok az ágyba....éjfél után ébredek és forgolódom.Boscó járt legjobban...mert egész nap bent alszik,és horkol nagyokat.


    Ildikém...nagyon jó lehetett az előadás.Ez a téma engem is érdekel.Negró olyan aranyos a jelmezben.Tűrte?


    Pötyi nagyon megnyugtató,hogy a lányodék saját szemükkel látták,hogy élnek Alexáék.Kívánom,hogy váljanak valóra a terveik.


    Julika tartalmas napod volt.Láttalak a Fb-on.Szépek vagytok!Ment a bolt?


    Gondolok mindenkire...elküldöm mielőtt elszáll.Vigyázzatok magatokra.


     

  22. 2017. november 23. 11:49275130.

    Szervusztok!


    Tegnap sok olvasni valót hoztam, ma később jöttem. Bokros teendőim voltak. Begyújtás, tüzelő felhordás a teraszra, tea főzés, tök sütés...a cicákkal való játék..mind mind nagyon fontos volt. tegnap a cicák megbosszulták, hogy itthon hagytam őket. Komoly mezőgazdasági munkát végeztek, ástak...a felesleget kikaparták a cserépből.. szerintem nem volt az felesleges, de jó játék lehetett. Pedig már karton lapot szabtam a cserépre de csak egy mozdulat kellett, hogy ledobják róla. Most nehezéket tettem rá..jól meg is csodálták, csalódottan vették tudomásul, hogy a hálóban már ilyen  tevékenységre nincs mód. A nappaliban is beborítottam a kedvenc virágom, a kroton cserepét. 


    Pötyi hiányolta, hogy nem voltam a képen a FB.on Ott voltam, csak ültem a pult mögött. nem akartam én szerepleni, és elvenni a lehetőségeket a többiektől..kettő meg már sok lett volna. Olyan személyi kultusz íze lett volna. 


    1. nekem is van "márkás" kötényem.  A szegdi talit juttatja a sz eszembe.


    2. Vince  ennek a cserepét ásták föl...szeretik rágicsálni a virág végét..pedig ki is mehetnek legelni


    3. Incike és szépen nő


    3. A nappaliban lévő kedvencem kroton...itt is védem a cserepet, majd teszek rá itt is nehezéket

  23. 2017. november 23. 11:00275129.

    Szervusztok.


    Borsika kívánsága itt is teljesült, nagyon szép idő van.


    Reggel diót törtem, mert az is csak árválkodott, amióta a lányom meghozta, a pucolás majd közbe lassan meglesz.


    Julika, nagyon szép kiállításotok volt, rengeteg sok szép munka van benne. Gratulálok.


    Pötyi, de jó ilyen híreket hallani a családról, ha látják értelmét a munkájuknak, akkor nem lesz semmi gond. Jó hogy ilyen összetartó közösség veszi körül Őket.


    Lekevertem egy kis prószát, a tegnapi maradék leves mellé.


    Azt hiszem kimegyek egy kicsit ebbe a szép időbe, ma érzem úgy először, hogy nem akar szétszakadni a tüdőm.


    Vigyázzatok Magatokra.

  24. 2017. november 23. 10:48275128.

    Sziasztok!


    Hova "menőkézel" Marika?


    Borsika kívánságára itt szép idő van. Reggel bevásároltam egy kicsit, olyan reggeli féléket. Most meg megfőztem a céklát ami kb 1 hete egy szatyorban árválkodott a konyha sarkában.


    Írtam..tegnap itt volt a lányom és beszámolt Alexáékról. Nagyon örültem annak amiket mesélt, mert így a saját tapasztalatból lehet megítélni dolgokat. Annak örültem, hogy tényleg jól vannak, dolgoznak..gyarapodnak. Leona is jól érzi magát, gyönyörű helyen egy igazi angol kisvárosban laknak..mindenki ismer mindenkit. Leona nem ment iskolába 2 napig és már az osztálytársak anyukái jöttek érdeklődni..csak nincs valami baj? A múltkor meg Alexa hozta-vitte valakinek a gyerekeit az iskolából, mert az anyuka beteg lett.


    Pici..megnéztem a Facebookon is a képeket..hiányoltalak róluk, de aztán megtaláltalak az ide feltetten.

  25. 2017. november 23. 09:50275127.

    Szervusztok!


    Megvagyok.Menőkés napjaim vannak.Este jövök.


    Addig is mindenkinek cuppanóst küldök.


    Vigyázzatok magatokra.

Címlap

top