Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 23. 09:24275126.

    Szijjjjjja Borsika. Most nincs semmi történés. Nem tudok beszámolni semmiről. Csendes szürke hétköznapok vannak. 

    előzmény:
    BORS (275125)
    2017-11-23  08:37
  2. 2017. november 23. 08:37275125.

    Jóreggelt!! Legyen megint olyan szép idő, mint tegnap. Nektek.Nekünk. Süssön a napocska, ..pont úgy, mint tavaszkor.


     


    Szia Ildike! Felismerni ám a Negrótokat, hiába van jelmezben! Nagyon békés, játékos lehet, ha így tűrte a felöltöztetést :-)))


    Annuska édes, általában hogy érzed magad? ..mert ugye hol itt, hol ott fáj az ember lányának sajnos. Derekad, térded? Te olyan hősiesen intézed a dolgaidat, írígylésre méltóan fegyelmezett vagy.  Említettem is: Ma akartam füldokihoz menni, hááát, ..ma már nem fáj. Nyomásra sem. Hálisten. Megijedt. 


    Macsi jóreggelt,szép napot kívánok Neked és Mindenkinek!    .. Milyen a mai hangulatod?   újság   Pesten és Budán? láttál valami érdekeset, szépet? ..Megsinylik az emberek a metrófelújítást, ..vajon meddig fog tartani? 


    Láttam a Tv-ben egy riportot, a magyar farmerek már vágják ki a fenyőket a karácsony miatt.Majd viszik a zöldpiacra.  Szegény fák. Majd ültetnek helyükre másikat. Én szoktam nagyon sajnálni a kidobott fákat. 


    Sacika kedves, ugye megnyugodtál már kicsit? Mesélj, ha ráérsz. Imádom a színes, jó humorú, hullámzó történeteidet. Ahogy leírod. Tudod, ez a családi forgatag, a történések megemésztése, tart minket toppon. Én is, Pötyike is ismerjük ezeket a Mézga-családi jegyeket,  ..bár olykor alig tudjuk a tempót tartani. 


    Én mikrót mostam gumikesztyűben, mégis kilyukadt pár ujjamon a bőr. Oda se neki!  ..mondaná egy igazi hős, ...de én nem vagyok az. 


    Jut eszembe,  Julikánknak gratulálunk a kiállításon való  sikeres szereplésükhöz. Nagyon derék dolog bizony egy ilyen neves eseményen saját kézi munkákkal kiállni, képviselni B.csabát, M.megyert. Jó kis beszámolót írtál. Köszönjük.


    Kérek elnézést a h.írási hibákért. Már olllan rosszul is látok sajnos.


     


     


     

    előzmény:
    franci47 (275120)
    2017-11-22  20:59
  3. 2017. november 23. 04:49275124.

    Jó reggelt mindenkinek.

  4. 2017. november 22. 21:49275123.

    Most kézilabda meccs van, aztán Aktuális, majd 22.50-kor lesz Hiradó. Elég későn. 

  5. 2017. november 22. 21:42275122.

    Julika, szia,most nézem a Csabai TV Híradót. Vannak videók a konfrenciáról.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (275118)
    2017-11-22  18:37
  6. 2017. november 22. 21:40275121.

    Julika csini vagy. Jól éreztétek magatokat. Az a lényeg. A szendvicsekből tudnék enni. 


    Mindenkinek további szép estét...

  7. 2017. november 22. 20:59275120.

    Mindenki lefeküdt a tyúkokkal. ??


    Jó éjszakát. 


    Minden szépet jót álmodjatok.


     


    Kép:Kutya játékkal és jelmezben. 

  8. 2017. november 22. 19:38275119.

    Julika, szép élményekkel jöttél.


    A munkáitok nagyon szépek, és sokfélék. Megnéztem a FB-os képeket. 


    Csinosak vagytok. A hajad nagyon jó. 


     

  9. 2017. november 22. 18:37275118.

    Szervusztok!


    Megjöttem. Jó hosszú nap volt de kellemesen telt. Tudjátok, a Csaba Gyöngyében voltunk ami Békéscsaba legnagyobb kultúrcentruma. Régen egy ifjúsági ház állott ott.  A maga korában az nagyon modern volt de kinőtte a város. A régi falakat meghagyva de új "dizájánnal" és modern épületrésszel kibővítve nagyon kellemes hely. Az első emeleten volt a konferencia, egy nagy előadó teremben. 10 kor berendezkedtünk, ettünk finom pogácsát, ittunk kávét, üdítőt...aztán jöttek a meghívottak akik először szintén falatoztak, kávéztak, kellett a muníció, mert kezdődött a konferencia, pergőn, két óráig. Akkor hozták a finom szendvicseket, ittunk kávét..nézegették, gyönyörködtek a munkánkban. Venni Irénke gyöngy ékszereiből vettek. Én nem is bántam, hogy nem adtunk el, maradt a karácsonyi vásárra, nem kell újat csinálni..és ha ott is marad majd lesz a népzenei találkozóraigazán az ilyen népművészeti dolgoknak ott van keletje. Aztán megint két és félórai előadások voltak amiből én egy szót sem értettem. nem volt bekapcsolva hátul a hol voltunk a hangszóró...de ugye más nélküle is hallott. Amikor Megyerről volt szó akkor előre mentem, azt meghallgattamKépeket akartam küldeni de a gmail valamiért vacakol, a FB ra tettem föl.


    Azért egy kis morzsát ide is hozok


    1. Irénkével. Ő a szembe szomszéd Irénke , ő volt az óvoda titkárom, a jobb kezem. Rendkívül ügyes, a gyöngyfűzés az erőssége .


    2. na , mit gondoltok, ki ez a fiatalember???Hát persze...egy volt óvodásunk a Csaba TV riportere. Ott voltunk óvodai dolgozók hárman, és azon kívül, hogy Ádámnak hívták, és mindent tudtunk róla, csak a családi neve nem jutott az eszünkbe..és ez annyira bosszantott minket, hogy fel kellett hívjam egy nyugdíjas kollégát,mert ott pusztultunk volna el...és persze hogy a homlokunkra csaptunk, tudtuk...csak nem jutott az eszünkbe. és semmi jelentősége nem volt, csak bosszantott minket. Biztostan oda súgta, láttukhogy ezek a nénik az óvodai gondozói voltak, mert az operatőr oda jött és hosszasan fotózott minket...meg kell nézzük a Csaba TV-t. 


    3. Kilátás a nagyteremből, mögöttünk volt az ablak, nehéz is volt fényképezni a világosság miatt. Ez a malam Magyaroszág legmagasabb malma volt. Már nem működik. Most gondolkodnak, hogya tudnák hasznosítani. A malom előtt egy  vasúti szerelvény látható. Régen Csabán ilyen járművel utaztak a hosszú utcán a vasútig. Most presszóként és idegenforgalmi hivatalként működik. 


    Gyermekkoromban "féltem" ettől a malomtől. Ha ide értünk tudtam, hogy mindjárt a kórházban vagyunk...kétszer voltam kórházban, a malom mögött van,. 


    4. Az ebédünk 

  10. 2017. november 22. 18:01275117.

    Akit érdekel Nánási Pál és Ördög Nóra  Nánázsia c.  utazása. 


    Van jó pár epizód. 


     

  11. 2017. november 22. 12:59275116.

    Szia Erika, meg Pötyike, és Macsi!


    Mindenkinek szia!


    Lányok, persze, h. van rajta beállító! Vaktában valami  jó hosszúra ráállítottam, majd lejár, amig zuhanyozok. Le is állt, de ez a fokozat elég volt neki arra, hogy megsüljön. Ha levegőt kapott volna, biztos begyúllad. Jó tanulság ez nekem. Én a csengést nem hallom. Mert csenget is. +-ban is vagy kettőt sípol. Azt sem hallom. 


    Köszi a gombócleves leírást, tényleg egyszerű. Majd megcsinálom, amikor lesz darált husom. Most borsólevest főztem, apró tésztával, kicsi zöldséggel. 


    Kimostam a mikrót. Eddig azt csináltam. 


    Olyan idő van, mint tavaszkor, ugye?


    Megint lepottyant az egyik  függönyke, ....már meg sem lepődtem, nem is omlottam össze! Gondolkodtam :  és  most egy kis kézi fúróval vájtam egy egy lyukat, és beletekertem egy kampós  végű csavart, és arra a ment vékonyka kis rúd. Na, ..most ess le!! ..gondoltam  ..Vág az agyam, ugye?


    Mára elég is a munkából, gondolok Rátok és utána alszom egy órácskát. Mindenkit szeretek. Olyan kis együtt érzők vagytok! Olivér megköszönte a gratulációkat, ...ime tolmácsoltam.

    előzmény:
    erry (275111)
    2017-11-22  11:09
  12. 2017. november 22. 12:13275115.

    Tudjátok mi az a sok zöldség a Google n? Kattintsatok rá...a kimcsi ( 김치) készítésről van benne szó.


    Akik nézik a koreai sorozatokat tudják mi az.

  13. 2017. november 22. 11:47275114.

    Pötyi örülök, hogy itthon vannak a lányodék. Gondolom rendbe volt minden kint. A kocsi kész? 


    Magdika remélem hamar befejezik a festést nálad. 2 hét múlva már el is felejted a felfordulást. 

    előzmény:
    potymama (275112)
    2017-11-22  11:12
  14. 2017. november 22. 11:45275113.

    Borsika drága azért ez már nem lenkeség. Ebből komoly baj is lehetett volna. Nekem már gyulladt ki mikró, pont só melegítés miatt. Én zokniba raktam és még sok időre sem ha jól emlékszem. Van annak már vagy 20 éve is. Na bizony kigyulladt. A sót lábosba kéne melegítened ott állva figyelni, nem ott hagyni. És utána bele tölteni abba amibe szoktad. Sajnos nagyon oda kell figyelnünk mindenre. 

    előzmény:
    BORS (275109)
    2017-11-22  10:14
  15. 2017. november 22. 11:12275112.

    Borsika!!! Minek van a mikrón az időzítő??? Miért nem állítod be 2 percre ? Gondolom annyi elég, hogy felmelegedjen a só.


    A frászt hozod rám!!! Ne ügyet lenke djél .


    Sziasztok!


    Reggel korán voltam meglegeltetni Diót, mert Dalma elutazott. Kellett neki valami beszámolót írni egy kutatásról amit végez és olyan jól sikerült, meghívták valami konferenciára, hogy ott számoljon be róla. Sík ideg volt, hogy a sok ismert kutató előtt kell neki előadást tartani, de ügyes..biztos megoldja.


    Diót nem hoztam el..majd délben átmegyek érte..nem akarom szegény cicát egész napra karanténba tenni.


    A lányomék késő este hazaértek, még nem beszéltem velük..azt tudom, mert Alexa írta..az apja akart hozni 8 doboz sört és elvették tőle a reptéren.


    Kíváncsian várom hogy sikerül Piciéknek a vásár.


     

  16. 2017. november 22. 11:09275111.

    Szervusztok!


     


    Jaj Borsikám sajnállak a bűz miatt....csak azt nem értem, hogy milyen a mikród, hogy nem tudod beállítani az időt, hogy automatikusan kikapcsol ha lejárt az idő....Esetleg hosszabb időre állítottad?


    Kérdezted a húsgombóc leves hogyan csinálom........egyszerűen....Volt itthon karalábé, zeller, sárga és fehérrépa, ezeket apróra kockáztam, fejes és kelkáposzta, ezeket csíkoztam......kevés zsíron (olaj is jó) megpároltam......felöntöttem maradék húslével, bele egy kis vegeta és hagyom félig megfőni. Addig összeállítom a gombócokat, darált hús, só, bors (nem te), egy tojás és rizs, úgy mint a töltött paprikához, apró gombócokat csinálok és beleteszem a levesbe. Már csak arra kell várni, hogy megfőjön és már lehet is enni......Leírni hosszabb mint elkészíteni....


    Ancsa te legalább látsz egy kis napot, itt szürkeség van.....


    Francika ezek szerint a csk. jót tett...tartson ki sokáig....


    Majdnem sikerült nekem is lenkéskedni.....fő a fokhagymamártás és alig kicsi hiányzott, hogy a kozma asszonyság meglátogasson....Mára még van gombóc leves (még talán holnapra is) fokhagymás sertés sült és mellé krokettet.....


     


    Legyen szép napotok!


     

  17. 2017. november 22. 11:09275110.

    Sziasztok!


    Olvasó üzemmódban itt vagyok.Jól halad a festés.


    Lenkeség:nem raktam ki  "kimenő" ruhámat.Mire átértem már le volt fóliázva a szekrény.Kell mennem a városba...még jó,hogy kéznél van a kutyás farmerom.


    Gondolok mindenkire....puszi


     


     


     

  18. 2017. november 22. 10:14275109.

    Igen, igen, szóval megint lenkéskedtem tegnap. 


    Csak velem, borssal fordulhat elő ilyen sűrűn ugyanaz. Beégettem megint a fülgyógyító sót a mikróba. Pedig a minap emlegettem, hogy ez már korábban megtörtént velem. Nem tudtuk, h. a mikróban van a baj, ..azt gondoltuk, h. valamelyikünk süt, és az égett oda. Aztán az ujjonan szerelt villanyvezetékre gyanakodtunk.   Csípős, ...karamell szagú bűz volt. Aztán Áron felfedezte a szét égett sós zsákot, ami már szinte izzott. Jaj nekem, ..a feledékenységemre fogok mindent. Meg kéne nézetni a karmámat, ..mi közöm nekem ennyire a tűzesetekhez? Mit szólsz Te ehhez Ildike?   Lányok?  ..mégis csak túlzás, amit művelek, egyszer leégetem a házat!


    Ennek a hatása alatt szellőztettem órákig,jól  be-bagyuláltam magam. A mikrót ki kell majd mosni. Ha kinyitom büdös.Nem nyitom ki. Ki sem dobom, mert nem ő a bűnös. Én vagyok az ügyetlen. Most azon dolgozom, h.mentségeket keressek magamnak. Ez is hiba. Tele vok hibákkal. Olyan szag van, mint egy pékségben. 


     

  19. 2017. november 22. 09:48275108.

    Szervusztok.


    Már elfáradtam, csak tudnám hogy mibe, ill. tudom, csak változtatni nem tudok rajta. No éppen kiviggyant a napocska, és mindjárt teregethetek, talán szikkad egy kicsit. Nagyon soká aludtam el, így egy kicsit megcsúsztam a felkeléssel, na de nem kéri számon senki.


    Főztem frankfurti levest, második maradék még elég lesz mára, aztán holnap meg majd a leveshez készítek valamit.


    Ildi, örülök hogy nincs romlás a szemednél, és hogy jó volt a csk. is. Jól beprogramoztad magad mára.


    Saci, elfelejtettem megköszönni a madársóska átteleltetési tanácsot, nem szoktam pihentetni, pedig biztosan jól esik neki is. Köszönöm.


    Magdi, hogy haladnak a festők? Meglátogatod közben őket, vagy majd a végén?


    Jobbulást a gyengélkedőknek, és szép napot kívánok.

  20. 2017. november 22. 08:39275107.

    Ildikó naon cukker a gif. Kösziiii. 

    előzmény:
    franci47 (275106)
    2017-11-22  08:22
  21. 2017. november 22. 08:22275106.

    Jó reggelt.


     


    "Hová lett a vaj?"======== megfejtés.


     


    Julika, keresni kellene egy népművészeti boltot és ott találsz irányadó árat.


    Mézeskalács az nem olcsó, Kláritól tudom, látom, minden drága hozzá, és még ott van a munka. Persze annyiért nem tudjátok adni, mint a profik, de egy irány lenne. A tűhorgolást még nem hallottam, csak  varrást.  Majd mutass egyet a  fényképeztél. 


     


    Tegnap itt eső volt. nem örültem neki. Ma a diófa leveleket szeretném eltakarítani, vagy holnap? Majd amibe belefér. 


    Tegnap a hűtőládát is kihúztam, ma kiszedődnék belőle egy takarítás erejéig. Szóval terv az van.


    Jól aludtam az éjjel. Nem emlékszem mikor aludtam végig a napot. 


    Sacika 5 rész filmet elküldtem, majd küldök hozzá feliratot is, ha nézni szeretnéd. 


    Macsi szépek a rókák. 


    Szép napot nektek. Kellemes ébredést,


     

  22. 2017. november 22. 08:04275105.

    Julika milyen cica fején?


    Érezd jól magad. Jó lesz az a kézműves tali. De azokat én sem tudnám beárazni, mert olyanokkal nem volt dolgom a kereskedői pályafutásom során. 

    előzmény:
    Picivirág1 (275104)
    2017-11-22  07:43
  23. 2017. november 22. 07:43275104.

    Macsikám!


    Én meg irigy vagyok...pedig rajtam múlikNa, majd....


    de legalább nevessünk: 


    Mi van a macska fején??????


    Cirmos cica haj....


     


    Szervusztok!


    Mára fel kell támadjak, 10 re megyünk a Csaba Centerbe..kiállítani, meg vásár lesz...hááát, én nem vagyok valami üzletasszony..most kellene Macsi, hogy beárazza a dolgokat, mert mi aztán nem tudjuk. Lehet, hogy senkinek sem fog kelleni


    "Bemutatózni" "játszó házazni" is kell. Irénke a frivolitást, a tű horgolást fogja nekünk az unalmas időben tanítani, aztán ha az előadás résztvevőinek tettszik , neki is. nem csak mi leszünk, a fazekas, a nemezes, a csuhés, a varró asszony, a mézeskalácsos..az egész kézműves gárda. Délután 4 ig vagyunk "nyitva". 

    előzmény:
    macska54 (275103)
    2017-11-22  03:07
  24. 2017. november 22. 03:07275103.

    Julika hát ha csokizni nem is szoktam csak néha, de én a fogyi alatt ami még most is tart bizony a coláról nem mondtam le. Most is megiszok napi fél litert vagy még többet is. Már 15,5 kg ment le. Nagyon büszke és boldog vagyok tőle. 


    Jó reggelt mindenkinek.

    előzmény:
    Picivirág1 (275102)
    2017-11-21  20:37
  25. 2017. november 21. 20:37275102.

    https://csokidieta.hu/


    Macsikám!


    Fogyózzunk együtt csokival


    Jó éjszakát!!!!

    előzmény:
    macska54 (275101)
    2017-11-21  20:22

Címlap

top