Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. november 9. 18:03274826.

    Holnapra nyugis ..kerti napot terveztem ...lombsöprés...elpakolás  stb.Erre változott a program. Jönnek kivágni a fenyőfát...el sem tudom képzelni a kertet nélküle...fáj a .A józan ész szerint viszont meg kell tenni, mert a nyári vihar kicsit megdöntötte.Tele van borostyánnal, vadszőlővel....lesz dolgom bőven.

    előzmény:
    harangvirag08 (274824)
    2017-11-09  17:41
  2. 2017. november 9. 17:41274825.

    nagyon cuki kiskutya..Pötyi


    Itt is ősz van, ronda, nyálkás. Holnap az utolsó nap a fürdőben. Eddig gyönyörű időben mentünk, igazi örömutazás volt. Békésre egy nagyon szép, hatalmas fákkal szegélyezett út visz. Olyan, mint ha nem is az Alföldön, hanem valami erdős vidéken lennénk. Azok az őszi színek minden utazás alkalmával elvarázsolt...visszafelé, fáradtan, olyan álomutazás volt. nem hagytam szó nélkül egyszer sem, már kórusban mondták. tudjuk!!!!

    előzmény:
    erry (274823)
    2017-11-09  15:55
  3. 2017. november 9. 17:41274824.

    Anikó nagyon drukkolok neked.


    Peti biztos szép élményekkel tér haza.


    Erika ....de aranyos a kis kölyök.


     

    előzmény:
    ancsa46 (274819)
    2017-11-09  14:15
  4. 2017. november 9. 15:55274823.

    Szervusztok! 


     


    Csúnya borongós idő van egész nap.....kellene egy kis napsütés.......na majd holnap.....


    Képzeljétek bővült a család......Kiseráéknál megszült Pötyi kutya.......egy pici maradt életben, kettő már halva született...a picur lány maradt meg. Itt van ő.....


    Reggel elmentem a dokihoz receptet íratni...még papír alapú volt, mert nem működött a leolvasó....sok baj van vele, mondta az asszisztens nő.


     


    Francika nagyon aranyos volt a reggeli meséd.....Negró egy csúcs......


    Macsi azok a húsok olyan szépek, mintha nem is valódi lenne, hanem festett......jó kis leves lesz belőle, főleg hogy még velős csont is lesz benne.....


    Ancsa reméljük, hogy már biztos elkezdik a kezelést.......Drukkolok neked teljes szívemből!


    Pötyikém azokat a kis ruhákat nem semmi megkötni.....a varrás még csak-csak, de kötni.....lesz öröm Leonának....


     


    További szép estét! Akiket most nem említettem dupla ölelést küldök, gyógyító simit pedig mindenkinek!!!!!!!


     

  5. 2017. november 9. 15:52274822.

    Anikó, ez nem a legjobb hir, de remélem ha elkezdik a kezelést lényeges javulás lesz.


     Én is kiváncsi vagyok a baba ruhákra, mi is gyönyörködjünk mielőtt Leona nagy öröme lesz.


     Julika igazad van Marikának, ill férjének szólt a dicséret.

    előzmény:
    ancsa46 (274819)
    2017-11-09  14:15
  6. 2017. november 9. 15:27274821.

    Sziasztok.


     


    Kint dolgoztam délelőtt. Zöld R. közben be akart h ívni Zegre, de mér késő, ilyenkor,mikor ennyit dolgoztam, már nem megyek el sehova sem. Nem tudom minek képzel Rózsi, annyira még nem vagyok roggyant, hogy ennyit ne tudnék. Majd ha nem tudok, akkor nem csinálom.


    Bejöttem, ettem. Múltkor félbe hagytam a Anna és a királyt, most befejeztem. Olyan  semmilyen hang volt hozzá, igaz kicsit vagy nagyon süket vagyok,de nehezen hallottam, a csatajeleneteknek meg annyira erős hangja volt, hogy le kellett venni. 


    Vége ....ez a kínai hapsi a szívemhez nőtt. Majd megnézem milyen filmjei vannak, akkor megnézem. 


    Negró kutya valamiért nagyon akarta a simit, ki kellett hozzá mennem. 


    Még lenne kint munkám, de nincs kedvem kimenni. inkább itt bent keresek,mit keresek, találok,  hisz szembe jön velem a munka.Pedig most az eső sem esik. 


    Kellene csinálnom céklás káposzta salátát.  Már több mint egy hete készülök rá. Talán majd most. 


     


    Mi még külön karácsonyra a halon /fogas/ kívül nem vettünk semmit sem. Esetleg ha a csomagolópapírt  számítom bele. Most,így a marhahúst látva, lehet, hogy egy pörkölt jó lenne. Levest most nem kívánom. 


    Na lépek egyet jobbra, arra van a konyha. 


     


     

  7. 2017. november 9. 14:52274820.

    Jaj, nagyon szép az a hús Macsi!!  Most látom,ott van mellette a jó nagy velőscsont is!!hát, már most kívánok jóétvágyat a finom marhahús leveshez!!

    előzmény:
    macska54 (274807)
    2017-11-09  08:47
  8. 2017. november 9. 14:15274819.

    Szervusztok.


    Megjöttem, már nem egészen most, de nagyon el voltam fáradva, le kellett feküdni. Nincsenek jó hírek, tovább romlottak az eredmények, talán jövő héten kapok időpontot a kezelés elkezdésére. A múlt hét végén megszúrta az ujjamat egy fenyőtüske, meggyűlt, most bekötöttem paradicsommal, talán rendbe hozza.


    Aki kérdezte, mondom: Peti maszekban utazott egy baráti társasággal, és vasárnap jön vissza, ragyogó idő van, fürdenek a tengerben. Az egyik barátnak az apukája oda nősült, ma lesz a látogatás.


    Pötyi, biztos nem is olyan egyszerű ekkora méretben kötni, varrni, de Te nagyon ügyes vagy, a várható öröm mindent megér, jó lenne látni Leona arcán az örömöt.


    Macsi nagyon szép húst vettél, igaz a képeken is mindig megcsodáltam a piaci bőséges és szép választékot.


    A buszon utazva hallom, itt is mindenki az elszabadult árakra panaszkodik, most meg ha drágul a fuvarozás, megint lesz ok a drágításra. A tojást én is 40 Ft.-ért vettem, és szép volt.


    Julika, örülök, hogy kirúgtad magad, a víz és a torna eleve lefáraszt, csak használjon.


    Ildikém, most néztem bele a bírósági párbeszédekbe. Negró egy cuki kedvenc.


    Még valamit akartam, de a rostán kihullott, majd talán eszembe jut, vagy nem.

  9. 2017. november 9. 13:41274818.

    Szép napot!


    Készültem a fürdőbe ....de lebeszéltem magam.Ma egyébként is voltam már a városban ....úgy érzem elfáradtam.


    Várom Anikót ....


    Gyönyörködtem Negróban.....olyan szép.Biztos hiányzik Bencének.


    Macvsi nagyon szép húst vettél .Itt a libaárak vannak a csillagos égben..Nagy hagyomány a Márton napi libaevés.A tojásárak változatlanok  kb. 5 éve veszem ugyanattól a gazdától 40 Ft.darabáron.


    Pötyi megmutatod majd a varrást meg a kötést?Mikor kezded a kezeléseket?


    Évikém ...sűrű napod volt. Teca megnyugodott már?


    Gondolok mindenkire .

    előzmény:
    potymama (274817)
    2017-11-09  12:48
  10. 2017. november 9. 12:48274817.

    Sziasztok!


    Nem írtam ma még?..Pedig olvastam mindent úgy 10 óra felé.


    Annuska a vérnyomásom alakul, ahogy elmúlik a becsípődésem, javul.


    Borsika én se mehetek meleg vízbe a visszereim miatt..sőt masszázst is csak deréktól felfelé.


    A vízi torna  a hidegebb medencében van, még nem voltam időpontokért.


    Nagyon elfoglalt vagyok..pulóvereket kötök a Barby babákra Leonának. Gondolhatjátok..olyan pici alkatrészeket kötni, de nagyon élvezem..visszatér a gyerekkorom..igaz nem Barby de sok babám volt.


    Játszani nem szerettem velük, csak varrni nekik, azt igen.


    Már sütöttem egy sütit is..nagyon egyszerű, és remélem nagyszerű. Régi recept, kavargatós és a tésztájába alma kell..őzgerincben sütöm és csokimázat teszek rá..így pofás is!

  11. 2017. november 9. 12:18274816.

    Édes Macsi,  úgy örültem, mert a CBA-ban 1650-ért sikerült 1-2 hete vennem. Most a múlt hét végén leengedték 1560-ra, de csak 1 db volt már. Ritka  szép és friss mindég a húsárújuk. Persze, nem biztos, hogy a piaci hentesével össze lehet hasonlítani. Ugye annál értékesebb, minél husosabb. A marhahúsok is szépek szoktak lenni. 


     

    előzmény:
    macska54 (274814)
    2017-11-09  10:38
  12. 2017. november 9. 12:10274815.

    Rátok gondolok 1000-el, ma pangok, mit sem érek, tudom, nem kell minden nap csinálni valamit, de úgy jobban megy a nap.Annuska jól vagyok köszönöm, amit Neked és Mindannyiunknak szívből kívánok. Anikóért én is izgulok, nagyon nagyon szeretném, ha jó tartalmú eredményt írnának neki. Erika tán pénteken kap írást. Pötyikém gyógyvízbe mehet, engem nem  küldenek, a visszereim miatt. Julika, szia! ..a  fürdőző gyógyulni vágyóknak a legjobbakat kívánom. Mindég jól burkolódzatok be, a kezelés után. Ildike nagyon szépséges a Negró. Én az elébb vittem ki csontot Micinek, halljátok: ..nem kéri. Talán fönt jobbat kapott! Sacika nekem az a tervem, hogy az előszobában tejfölös dobozokba vetem a virágmagokat és ha megerősödnek, átültetem nagyobba. Árpádom mindíg így csinálta. Persze, inkább a papríka palántáit dédelgette jobban. Magdikám, a reuma-napon akartam könyvet kivenni magamnak a helyi könyvtárba. Vittem is magammal a cetlit, a felírt cimekel,amit mondtál, de majdnem este volt már amikor végeztem. Tegnap   villódzós napom volt:1 órától 4-ig Teca volt nálam, aztán Patim átvitt hozzájuk kicsit beszélgetni. Így aztán jó napom volt. Ők sokszor főznek vegás kajákat. Megkínáltak brokkoli  szósszal.Napközben nem volt időm rendesen enni.Olyan éhes voltam már, hogy megkóstoltam. Háát, nagyon finom volt, pont olyasmi, mintha spenót lett volna. Van kérdés?? ..nincs!..OK. Akkor megyek. Keresek valami munkát. 1 hete várom a létrámat, hogy lehozza valaki, mert nélküle nem érek el semmi v magasat. -káim, vigyázzatok magatokra! 


     


     

  13. 2017. november 9. 10:38274814.

    Nusimama! Látványosan mennek fel az árak. Emlékeztek a kacsa combra ami 1800 volt?... na az már 2600 ua. árusnál. És ő e legolcsóbb a piacon. De minden, minden naponta megy fel. 

    előzmény:
    Nusimama (274812)
    2017-11-09  10:20
  14. 2017. november 9. 10:36274813.

    Köszi az aggódást, már jól vagyok..kirúgtam magam. Reggel voltam olyan bizonytalan. 


    Annuska!


    Marikára vigyáz a "párocskája", ahogy hívni szokta. Igaz, hogy Sacika név alatt jelentkezik be. Én már nagyon oda figyelek, de már a stílusáról tudom, melyik "Saci" szól . 

  15. 2017. november 9. 10:20274812.

    Szervusztok


     Itt is bubánatos az idő.


    Sacika, nagyon aranyos a párod,hogy ennyire óv. Vigyázz azért a hajlongással.


    Magdika ilyen is előfordul még a nagy séfeknél is. Boscónak biztos izleni fog. Egy kicsit elbizonytalakodtam, mert én is borzas katát akarok összegyurni, a Te eseted miatt.


    Macsi kösz figyelmes vagy. a gesztesésel. Aranyos a reggeli kép. Milyen volt a piac. Érezni az egyre felfelé kuszó árak hatását?


    Ildike, jó sokat végeztél. Tetszett a mese, az áthallásókkal és a kép is. A birósági... Negró aranyos, egy simi neki.


    Pötyikém, láttod mindent a kora és a kopásra fognak. Ez olyan ismerős szöveg. Remélem a fürdő és a torna segiteni fog. a vérnyomásod hogy áll?


    Julika, ha nem vagy jól, inkább pihiz egy kicsit.A munka megvár.


    Anikó, remélem ma döntés lesz . Várunk a hirrel.


    Borsika hogy vagy?


    Sacika, ma csendes napod van,vagy ?


    Erika, mára mit találtál ki. Te ugy sem nyughatsz.


    Nálam van még gulyásleves ebédhez. Kelkáposzta fözelék most készül.


    Eredményes, szép napot kivánok 

    előzmény:
    Picivirág1 (274810)
    2017-11-09  09:38
  16. 2017. november 9. 10:18274811.

    Pihenj egyet, hátha segít. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274810)
    2017-11-09  09:38
  17. 2017. november 9. 09:38274810.

    Szervusztok!


    Micsoda gyönyörűséges hús????Ebből aztán lesz finom étel


    Ma szabad napom van, nincs fürdő. Így gyorsan pótoltam az elmaradt dolgokat, befűtöttem, kivasaltam a füzet borítót. 22. én lesz egy konferencia és ott egy kis kiállítás lesz, prezenálni kell a munkáinkat. .  Arra dolgozom..majd lefényképezem, de most nem találom a gépet, biztosan Timinél van, ő meg Csabán van. csepereg az eső..ázott a kis, kétkerekű .a kiskocsim... egy szűk kis eresz alá sikerült bejátszani, remélem az idén már nem kell. Kicsit szédelgek,alacsony a légnyomás, de nem komoly, kifekszem.

  18. 2017. november 9. 08:57274809.

    Köszike. 

    előzmény:
    franci47 (274808)
    2017-11-09  08:53
  19. 2017. november 9. 08:53274808.

    Nagyon szép húst vettél. 

    előzmény:
    macska54 (274807)
    2017-11-09  08:47
  20. 2017. november 9. 08:47274807.

    Vettem persze. Nálam csüt. van a hétvégi kajához a bevásárlás. De nem lesz sok minden csak húsleves lábszárból és még ma elkészül a répa saláta. Imádjuk. Vettem tojást, szőlőt, citrom, kaliforn. pap., almát, hegyes papr., felvágottakat, meg a húsi levesbe valókat.

    előzmény:
    franci47 (274806)
    2017-11-09  08:12
  21. 2017. november 9. 08:12274806.

    Igen, ő Negro. Imádjuk. 


    Bea küldi a képet Bencének. 


    Ma láttál valami érdekeset, szépet. Vettél is valamit,vagy csak kávéztál? 


    Holnap nekem is el kellene mennem, rám jött a csavargás. 

    előzmény:
    macska54 (274805)
    2017-11-09  08:07
  22. 2017. november 9. 08:07274805.

    Helló Ildikó!


    Most értem haza. Nem kell pihennem, fitt vagyok (még). A kutyus a tiéd? Gyönyörű szép. 

    előzmény:
    franci47 (274804)
    2017-11-09  07:19
  23. 2017. november 9. 07:19274804.

    Jó reggelt. 


     


    Már korán felébredtem. Valahogy nem tudtam tovább aludni. 


    Kint eléggé furcsa idő van, esett az eső is. 


    Anikó már biztos elindult, remélem a lehető legjobb információval jön vissza. /ne legyen drasztikus/


    Tegnap behordtam a muskátlik egy részét. Nem tudom mi lesz  a többivel.


    Tegnapelőtt megérkezett a krumpli is,mivel az idén nem ültettünk. Egy mázsa biztosan kell.  Jóízű, tegnap már kipróbáltam. 


    Macsi már biztosan haza értél. Pihenj,


    Mindenkinek kellemes ébredést. 


    Aki kérdezte,  Bence meggyógyult. 


    Kép: Kutya mint fénykép alany. 


     

  24. 2017. november 9. 04:35274803.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  25. 2017. november 8. 21:49274802.

     


    Jó éjszakát


    Ha mégsem tudnál aludni

Címlap

top