Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 26. 19:38274451.

    Ma nem láttam Erikát és Sacit. Biztos sok a dolguk. reggel megyek Békésre majd a fürdés után megyünk a piacra. Délután kézimunka klub lesz. 


    Incikének a fején marad hétfőig a gallér. Mi mondtuk neki, hogy ez nem lesz így jó, de nem érti a szót

  2. 2017. október 26. 18:36274450.

    Macsi nagyon szép napotok volt, gyönyörűek a képek,  és hát a színek.Köszönöm.

  3. 2017. október 26. 18:03274449.

    Szép, jó estét mindenkinek. Megjöttünk a kirándulásból. Nagyon szép időnk volt úgy kb 10-től. Addig egy kicsit hűvös volt, de azért nem fáztunk. Jó kis nap volt. Én a várba nem mentem fel csak Karen.  De az oda vezető úton igen. Na az is épp elég volt. Szóval a várból a képeket Karen készítette. Hollókőről még átmentünk Szécsénybe is egy kicsi időre. Majd haza indultunk.


    Mai kirándulásunk Karennel.

  4. 2017. október 26. 17:54274448.

    Kedves Lányok, olvastalak benneteket. 


    Megjőve a koszorú kötésből, kicsit beszélgettem Anikóval, aztán kerti munka következett. 


    A szivattyút is kivettem a kútból, el is  szállítottam a helyére.


    Marikától kapott rózsákból 3 tövet beültettem oda, ahova eredetileg is szántam. 


    Megnéztem hány mécsest kell még vennem, holnap reggel piacra megyek. 


    Ezután fogom beízesíteni a  gesztenye masszát.


    Jártam aFb-on.


    ÁRPÁD NEVE ALATT  KÜLDÖTT VIDEÓT NE NYISSÁTOK MEG, MERT VALÓSZÍNŰ  VÍRUSOS. Nem ő küldte!  Én mát másodszor kaptam meg.


     


     

  5. 2017. október 26. 17:39274447.

    Igen Marika..arra a sütire gondoltál, kell bele méz. Egy időben nekem is sokat fájt a derekam nagyon rossz dolog! Remélem hamar meggyógyulsz.


    Magdi én is láttam a Facebookon a képeket..nagyon jók!!!


    Itt volt a lányom, hozott vizeket, hogy ne nekem kelljen cipelni. Ilyenkor hoz 1 karton simát és 1 karton szénsavasat.


    Idén nem megyünk a temetőbe Pestre..tavaly se voltunk halottak napján..csak idén a nyár elején amikor a sógornőm temetése volt.


    Újság is van;..a lányom és a vejem kimennek Alexához valamikor november közepén, amikorra rep.jegyet kapnak.

    előzmény:
    Sacika44 (274445)
    2017-10-26  16:46
  6. 2017. október 26. 17:12274446.

    Szervusztok.


    Jó soká értem ide, de ma is városban voltam, utána elmentem Ildihez, majd itthon még volt kint dolgom, mindig azt hiszem, hogy már elvégeztem mindent, aztán rájövök, hogy mégsem. Kint volt a hátsó szomszédasszony is, /a városban lakik/, jól elbeszélgettük az időt.


    Marika, vigyázz a derekadra, ez a változó idő annyi nyavalyát kihoz. A rózsák megkurtítása még nálam is hátra van, de amíg szépen virágzik, és nem jön a fagy, addig hagyom.


    Julika, ez a huncut Inci, csak megtalálta a vakarózás módját, most ráfázott szegény, azért az jó, hogy szépen gyógyul a seb.


    Magdit láttam Fb.-on jól megsétáltatják a nagyvárosban, de vidám társasága van.


    Macsi hollókői sétája is szép lehet. Talán lassan már haza is ér.


    Annuska, itt is nagy a forgalom a városban, szerintem még azért időben kikerültétek a nagy tömeget.


    Pötyi, nálunk ez a mindent egybe kókuszos süti nagy kedvenc még most is. Jó ez az újragondolásos felújítás, kár hogy nálam nem ilyen  hatása lenne, pedig rám férne.

  7. 2017. október 26. 16:46274445.

    Szervusztok!


    Julika vigyázz magadra.Lehet, hogy a hidegfrontot érzed? Szegény cicus.A tányértól is megszabadult, vagy még vissza kellett tenni?


    Annuska biztos megjártátok a temetőt.Ilyenkor még kevesen vannak, könnyebb mozogni.


    Macsinak elég jó ideje van.Nem is tudom merre járnak.Írta, de kiment a fejemből.


    Pötyi arra a sütire gondolsz, aminek a tésztájába méz is kell? Nálunk is  szereti a család.Még nem is dicsértem meg az angliai lányokat.


    Látszik Leonán, hogy jól érzi magát.Alexa csinos boldog anyuka, főleg, hogy együtt a család.


    Ma nem sokat csináltam.A kertben vagdostam a rózsákat, dáliákat.Kiszedésre kerültek a gumók és a sütőtök.


    Ebédet főztem, csak ötletnek, barna kalapú gombából leves és rakott karfiol volt.Most már pihengetek.Kicsit jobb a derekam.Lassan már egy fél tubus krémet elkentem.


    Többiek hol vagytok?


    További fájdalom mentes szép napot.


     


     

  8. 2017. október 26. 16:45274444.

    Én Incikével voltam az állatorvosnál. Sajnos nem vehetem még le a gallért mert a huncut kiscica a gallér szélével kiszakította az első, legalsó  varratot, ott egy kis seb van. Kivették a varratot , fertőtlenítették és hétfőn kell vele vissza menni. Olyan ravasz, a hátára feküdt és a gallérral szépen simogatta a pocakját az első görcsbe meg beleakadt. Így jártunk.

  9. 2017. október 26. 16:25274443.

    Továbbra is csak kong a Menedékház. Hiányoznak a többiek.


    Voltunk a temetőbe. Hü, de sokan voltak. ezek szerint más is ugy gondolja, hogy vasárnap csucs lesz és inkább most mennek.


    Pötyike, fincsi lehetett az a retró süti.

    előzmény:
    potymama (274442)
    2017-10-26  12:16
  10. 2017. október 26. 12:16274442.

    Sziasztok!


    csak úgy elmesélem...tegnap retró sütit sütöttem. Biztos emlékeztek rá..egy időben nagyon divatos volt. Egy mindent az edénybe és kikeverni..megsütni. Olyan piskóta féle lesz belőle..aztán ha kihűlt felszeletelni és a szeletek tetejét..vagy úgy félig belemártani egy olvasztott margarin, cukor, kakaó és RUM keverékbe aztán kókusz reszelékbe.


    Ezt vittem tegnap a barátainkhoz..nagy sikere volt..és tényleg finom volt.


    Felénk szép idő van, annyira hideg sincs mint tegnap.


    Most éppen azzal szórakozom, hogy szét szedtem egy rég készült babámat és "újratervezés"..átalakítottam a fejét..szerintem sokkal jobb lett.


    Megyek a konyhába..mert éhen halunk!!! Valamit főznöm kell.


    Borsika..annyira jó az a kép amit feltettél a Facebookra!!! El is mentettem. A kutya is gyönyörű.

  11. 2017. október 26. 11:21274441.

    Szervusztok ezen a borongós csütörtöki napon. Már megint  szinte karnyujtásnyira van a hétvége.


    Macsi bár borus az iső, de remélem az eső elkerül. Szerencsés utat, sok szép élményt- mert akkor mi is gyönyörködhetünk a fotokon keresztül- és várunk haza.


    Marika, ejnye, Te is beállsz a fájósok közé? Ildike, jó alkotást, a kezedre vigyázz. A du-i kertezéssel csak óvatosan.


    Julika, remélem a szédelgés csak átmeneti volt és elmult? Biztos finom lesz az ebéd. Incikéről lekerült a gallér?


    Mi történt alig alig van mozgás. Hol vagytok Lányok?


    Nálam délután nem kertezés, hanem temetőjárás lesz a fiammal. Minden virág meg van, gyertyák, gyufa összekészitve. Közben az ebéd is elkészült. Karfiol leves. pörkölt rizzsel. Ja Pötyi féle turós stangliból is volt még egy gomboc a hütőben azt is megsütöttem. Frissen nagyon jó.

    előzmény:
    Picivirág1 (274440)
    2017-10-26  10:50
  12. 2017. október 26. 10:50274440.

    Ildi!


    Ugye csináltál fényképeket a koszorú kötészeten? ha máshol nem az emailben elküldhetnéd, hogy haladsz? Miket alkotsz? 

    előzmény:
    franci47 (274438)
    2017-10-26  07:19
  13. 2017. október 26. 10:48274439.

    Szervusztok!


    Szédelgéssel kezdődött a napom. Begyújtottam a csempébe majd vissza feküdtem. lassan kezdtem kirúgni magam, elmentem a gyógyszertárba és csak "félpénzt" vittem magammal, haza kellett jönni pótlásért. Azért ide adták, fő a bizalom. Timi főzi az ebédet, halat süt, valamilyen  rozottó lesz hozzá. Ebéd után visszük Incikét varrat kivételre, venni kell porzsákot, egy messzi boltban ami az állatorvoshoz közel van és még egy fuvar fa brikettet is veszek, nagyon jól ég,Ennyi a terv mára. 

  14. 2017. október 26. 07:19274438.

    Jó reggelt. 


    elég hűvös areggel, tegnap 5 fok volt a kinti hőmérőn. Most valahogy mintha a lakásban is érezném, rosszabb  a helyzet.


    Még vannak kint virágaim a muskátlin kívül is. Ma délután be kell menekíteni őket.


    Macsikám, kellemes kirándulást.


    Én sem szoktam beoltatni magam. Azt hiszem egyszer kaptam oltást. Igaz tavaly eléggé súlyosan elért valami nyavalya, de az idén sem kérem az oltást.


    Ma még megyek koszorú kötőbe 4 óra időtartamra. Már elég jól tudom, legalábbis tegnap azt hittem. 


    Délután kertrámolás lesz, még az eső előtt szeretném megcsinálni. Végeztem a gesztenyével tegnap. Kóstolót ettem is belőle. 


    Borsika, nagyon élveztem az írásaidat.  Igaz üditő volt.  Írj sokszor. 


    Magdi, megnézted-e a  Hapymarit?  Nekem tetszett.  Jó kis rövidke, hol vidám, hol az élet dolgait bemutató sorozat volt. A szereplők is kellemesek voltak. 


    Megyek lányok, megittam a kávém, és a reggeli kajámat is megettem. Még teát kell készítenem. és  indulok. 


     


    Szép napot nektek. 


     

  15. 2017. október 26. 04:22274437.

    Jó reggelt mindenkinek. 


    Ma nem tudom mikor leszek. Kirándulni megyünk. Vigyázzatok a házra. 

  16. 2017. október 25. 20:50274436.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  17. 2017. október 25. 19:08274435.

    Szervusztok!


    Annuska kérdezted az oltást.Mi nem szoktuk kérni.Papa még soha nem kapott, én egyszer de csak azért mert a főnököm ragaszkodott hozzá.Jött az orvos és mindenkit beoltott.Nálam pont az ellenkezőjét váltotta ki.Nagyon beteg lettem.Állítólag előfordul.


    Borsika ma is formában vagy.Jó olvasni.


    A muskátli, leander és még pár virág nálunk is kint van.Délelőtt rendeztem őket.Lemostam a cserepeket, tálakat és a terasz asztalra hoztam.Innen könnyebb lesz berakni.A muskátlik olyan szépen virágoznak.Kapnak még pár nap haladékot.


    Tegnap délelőtt hirtelen elkezdett fájni a derekam.Semmit olyat nem csináltam ami kiváltotta, de majdnem be....úgy fájt.Ma kicsit jobb volt, úgyhogy direkt jót tett neki a mozgás.Délután piacra mentem.Most ugyan olyan mint tegnap.Mehetek Macsi rendelőjébe.

  18. 2017. október 25. 15:42274433.

    Szervusztok


    Sikerült mindent vissza olvasni. Itt délelött szépen sütött a nap, de most már beborult.Hüs van.


    Borsikám, megint sziporkáztál. Sajnálom T., hogy ilen lett a  várva várt talija. Mosolyogni kell és szeretettel gondolnk mind itt egymásra. Annó még én is mostam teknőbe. amikor a fiam megszületett az én keresztapám - asztalos- csinált egy teknöt a fiamnak, hogy abba kell fürdetni. Használtuk is, majd a mosás is abban történt. A ruhát mosófazékban főztem ki, föleg a pelenkákat.


    Julika, komoly, mély élményetek lehetett.Timike hogy van?


    Ildike, mi is kopogunk egymásnak.


    Kellemes szórakozást, szép koszorukat csináljatok.


    Macsi nagyon ügyesvagy, hogy már előre gondolkodol és beszerzel mindent.


    Sacika, nagyon szük szavú vagy. Ugye nincs semmi baj?


    Anikó, Te hagymástál én muskátliztam. Nálam is nagyon szépen virágoznak, de én behoztam öket. Nagyon hüvösek a hajnalok.


    Magdika, holnapra jó utat, sk szép látnivalót. Érezd jól magad.


    Nem láttam Erikát és Marikát-


    Pötyike, neked mindig vannak jó süti és föző ötleteid.


    Akinek fájó, vagy mütéti dolgasi vannak, biztos velem együtt érzi a közeledő időváltozást.


    fájdalommentes, kellemes napot kivánok.

    előzmény:
    harangvirag08 (274428)
    2017-10-25  14:52
  19. 2017. október 25. 15:38274432.

    De jó volt olvasni, hogy vannak sorstársaim. Eddig csak a rossz arc memóriám zavart, de most társult hozzá a nevek elfelejtése. Sokszor az nem jut eszembe hogy "nokedli szaggató"!!


    Az hab a tortán, hogy régen tudtam minden színésznek, híres embernek a nevét..most esetleg másnap ebéd közben esik le, hogy ki is volt az illető!


    Milyen teát kell inni? Veronika?..Utána nézek.

  20. 2017. október 25. 15:33274431.

    Szervusztok!


     


    Borsikám, ha nem lennél ki sem lehetne találni Téged.....a napom bearanyozod.......öröm olvasni......


     


    Nálunk semmi újság, olyan csendesen telnek a napok, hogy az már rémisztő. Erre szokták mondani, hogy vihar előtti csend.....


     


    Anikó még nálam is kint vannak a muskátlik.....teljes pompájukban virágoznak.....nyáron nem voltak ennyire szépek.


    Julika ez a Veronika tea jó az agyműködés serkentésére? Mostanában úgy vettem észre, hogy felejtek.....nekem sem jutnak eszembe nevek, aztán amikor nem is gondolok rá eszembe jut......


     

  21. 2017. október 25. 15:19274430.

    s Julika!! Úgy megnevettettél! Hát Te is fiam Butus? ..ajaj, ..az a jó, hogy vannak a barátok és segítenek nekünk emlékezni. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274425)
    2017-10-25  13:13
  22. 2017. október 25. 15:14274429.

    Én is, éééén is  A-ni-kóóó!!!    ......


     


    Megjöttem, voltam a szemüvegjavítóba,  holnapra kész. Aztán az Amplifonnál elemekért. Utána a szemben téren lévő mindenes áruházba,  ..kerestem függönyfehérítőt, ..de olyan drága, h.nem mertem megvenni, ..mert még várt rám a gyógyszertáros. Én ott már visszatérő vásárlónak számítok, ..ha meglátnak, már  kattog is a számológép, ..csak  úgy püfölik bele a borsos összegeket. A kancsó víz és a pohár elkészítve, ..hátha összeesek, amikor kijön a végeredmény. Széket is tolnak alám. Az utcánkban majdnem szemben lakik a főgyógyszerésznő. Még sincs semmi kedvezményem. : - (((  Néha előfordul, hogy rosszul tolat hátramenet, és akkor behorpad a kocsija. Olyankor Zs.-val javíttatja meg. Zs. autókarosszériás. 


    Már alig tudtam járni, ..ezért hazajöttem. Most stagnálok, ..ennem kéne, de megvárom, amíg irtó éhes leszek. Akkor bármit megeszem, nem válogatok. Volna még egy rövidke utam ..de elébb erőt gyűjtök. -tök. Láttam szép sárga sütőtököt. Majd tán szombaton veszek és sütök. Imádom, ..jól becukrozom, hogy karamellás legyen.

    előzmény:
    ancsa46 (274427)
    2017-10-25  13:57
  23. 2017. október 25. 14:52274428.

    Sziasztok!


    Borsika által küldött napfény ideért...szinte melegen éri az embert.


    Holnap nem jövök.Elvisznek a "nagyvárosba"....lássak világot.Reggel korán indulunk ...Barbarának fél kilenckor  már órája lesz.Pénteken reggel megy Keszthelyre ...mi meg Zsolttal jövünk haza.Annyi dolgom lenne még ....erre előkerült Vera régi szomszédasszonyom...évek óta nem tudtam róla semmit.Nemsokára jön értem....beszélgetni akar.Az időm azonban ma véges.


    Annuska ..jó ,hogy írtad a cukrot.Vettem ma ....mert az sem volt már tartalékban.


    Ildi gondolatát elmentettem ....majd nyugalmas időszakban újra olvasom ....megfogott.Köszönöm.


    Anikó ....az én virágaim is feltámadtak ....pedig Boscó jól letaposta őket.A muskátlikat szeretném a hétvégén elrendezni.Még a begóniagumók is bent vannak.Talán nem lesz fagy.


    Voltam reggel a piacon....lépni nem lehetett a koszorúktól.A krizanténos nem volt....mehetek szombaton újra.


    Annyi gondolatom volt még ...de olyan a fejem mint a rosta...lassan készülődnöm is kell.

  24. 2017. október 25. 13:57274427.

    Szervusztok.


    Borsika imádlak !!!!


    Menőkés napom volt, de kihasználtam a jó időt is mert elszöszmötöltem kint egy kicsit. A teleltető hagymákat tisztítottam meg és raktam le a pincébe. A muskátlik annyira virágoznak, mintha most lenne itt a szezonjuk, még kint vannak a teraszon. Összekészítettem a temetős dolgokat is.


    Annuska, nincs még semmi előrelépés, rossz ez a várakozás.

Címlap

top