Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 18. 22:13274276.

    Annuska..kérdezted a szemüveget, hát nem olcsó mulatság.


    A távolba látónál vittem a régi keretemet..ami egy nagyon drága és nagyon jó, könnyű, hordható keret.


    Kértem, hogy abba tegyék..mondanom se kell nem fogadták lelkesedéssel, de végül győzedelmeskedtem..ott csak a lencsét kellett fizetnem ami 8+8000=16 ezer Ft.


    És jött az olvasó..itt tényleg kellett új keret, ami most kedvezményes 50%...az fixum-fertig 18 ezer. És a kettő együtt 34 ezer.


    Van törzsvásárlói kártyám ..valamennyit még levonnak a végéből..péntekre lesz készen.


    És nagyon olcsón megúsztam, mert semmi extra nem kellett..mondjuk a páramentesség a távolba látónál azt kértem.


    Borsika én szoktam leveles tésztával krémest csinálni..mondjuk sokkal egyszerűbben, mert veszek Oetker krémesport amit hideg tejjel csak ki kell keverni (és mondhatom nagyon finom). Csak a szeleteléssel van bajom..töredezik minden felé..legtöbbször kanállal kell enni! De finom!!!

  2. 2017. október 18. 21:44274275.

    Macsi!


    Kicsit félre olvastam a hal árat.Nem csoda annyit írtatok a két napban.Puszi

    előzmény:
    macska54 (274268)
    2017-10-18  17:26
  3. 2017. október 18. 21:40274274.

    Kicsit félrevezettelek benneteket.Bocsi.


    Nem az elművel, hanem a Telekommal voltunk elégedettek, mivel az ő madzagukat vágta el a jó ember.

    előzmény:
    Sacika44 (274267)
    2017-10-18  16:36
  4. 2017. október 18. 21:34274273.

    Igen, meglett. Pötyike, engem is úgy kellett fellocsolni a meglepetéstől!


    https://www.topreceptek.hu/recept/kituno-kremes-leveles- tesztabol-r61


    ezt itt fönt találtam, meg kéne csinálni, olyan ecccerűnek látszik. Mit szóltok hozzá?


     

    előzmény:
    potymama (274270)
    2017-10-18  19:57
  5. 2017. október 18. 21:18274272.

    Jó éjszakát mindenkinek!

  6. 2017. október 18. 20:14274271.

    Hát én is elhűltem hogy meglettek. 

    előzmény:
    BORS (274269)
    2017-10-18  18:00
  7. 2017. október 18. 19:57274270.

    Borsika!!..Elájulok! Meglettek az igazolványaid? Látod erre nem volt ötletünk, hogy ott is nézd meg.

  8. 2017. október 18. 18:00274269.

    Anikó, ..kedves Lányok, akik hiányoltatok, köszönöm. Ha én főzök, akkor már más alig fér bele. Közben gondolok rátok, de hát azt nem tudom bizonyítani, meg bizony kevés is. Nos, ha még közben el is kell mennem, akkor végképp leamortizálódom. Lassan ott tartok, hogy már visszaolvasni sincs időm. Mert lassú vagyok irtóra. Ma sóskát főztem, na az csak fél óra, de voltam papának krizantémot venni és kiürítettem a porszívómat. Na, az kemény volt. Ilyesmikre megy el a drága időm, ahelyett, hogy veletek társalognék, vagy gyönyörködnék ebben a szép napocskás, őszi időben. Pirosak a levelek, ami befutja a teraszt.


    Adminisztráltam is, mennem kell házi dokihoz gyógyszert felíratni. Mi kell? ..mi nem kell? Szerintem ezektől vagyok én beteg! Meg az áraktól. Tapinthatóan mennek fel, ..igazatok van. Tényleg érdemes sürgősen megvenni a húsokat az ünnepekre. 


    Ildike, felszedtétek-e az összes diót? Csillagászati ára van annak is általában. Julika, gyógyulnak-e a ciccek?  Marika egy dráma lehetett, az áramralanság. Hála, ..már rendben vagytok. 


    Írtam, már, hogy meg lettek az "elvesztett" igazolványaim? ..Kerestem papír szatyrokat az elküldendő kajás lábasoknak, és az egyik összehajtott-ból kiesett a kis szütyő. Ennek még most is van haszna, mert az APEH kártyám használhatom, ..nem ígényeltünk újat.


    Most egy vegyes  kompótot főzök, úgy megkívántam. 


    Szép estét kívánok Mindenkinek!


     

    előzmény:
    ancsa46 (274259)
    2017-10-18  09:41
  9. 2017. október 18. 17:26274268.

    . Ma már 400ft volt drágább mint tegnap. ..


    Én ezr irtam. Amugy 3800 ft-os ha.


     


     


    ...és folytatom az olvasáat, mert itt mindjárt el is akadtam


     


     

    előzmény:
    Sacika44 (274267)
    2017-10-18  16:36
  10. 2017. október 18. 16:36274267.

    Szervusztok!


    Olyan sokat írtatok a két nap alatt, hogy nehéz lenne mindenhez hozzászólni.


    Úgy látom nincs olyan sok dolga Macsi Dr.néninek.


    Kertészkedtek vásároltok és meg vagytok rökönyödve az áraktól.


    Nem tudom Macsi milyen halat látott 400.-, de én KB. két hete vettem szeletelt halat.Eddig 18oo.- volt az ára és most 2ooo.-adták.


    Még gondoltam magamban, nem rég volt róla szó, hogy a halnak is leviszik az ÁFÁ-ját.Gyorsan emeltek, hogy nagyjából ott legyenek, nehogy veszteség érje őket.Utána szépen emelkedik mint a többi húsféle és a végén magasabb lesz a kg ára mint ÁFA előtt.Így kell ezt csinálni.


    Az elművel viszont elégedettek vagyunk.Aránylag gyorsan és jól dolgoztak.


    A szomszédék a múlt héten kezdték rendbe tenni a kertjüket az utcafronton.Nekünk kint van egy diófánk, amit még a nagypapájuktól kaptunk csemete ként.Az ő kertjükbe is belógott.Mondom A.szólj nekik, hogy ami útba van nyugodtan vágják le.Nem kell szólni levágják maguktól is.Hát nem így történt.Vasárnap kérdezik, hogy levághatják-e, mert hozzák a füvet.Persze volt a válasz, csak a telefon vezetékre nagyon vigyázzanak.Másnap jön a profi favágó, neki is mondjuk, hogy ott vághatja ahol akarja, csak a vezeték.Olyan ügyes volt, hogy csak egy hajszál tartotta, hogy ne szakadjon el.így jártunk. Két napig elvoltunk zárva a külvilágtól. Az a lényeg, hogy ma reggel megcsinálták. most már minden szép és jó.


    Most bepótoltam az elmaradást.írtam két napra valót.

  11. 2017. október 18. 14:56274266.

    Szervusztok


     Magdika, utközben, vagy már a rokonoknál vagy- nem tudom., de azért biztos elér hozzád az én jókivánságom is


    .Kivánom, hogy legyen jó egészséged,  családod körében sok sok böldogság és öröm érjen, s legyen hosszú élted, hogy még a déduncsinak is tudj örülni.


    Macsi minden visszaadott ft- jól jön. Ezek szerint Te már valakinek szép karácsonyt csináltál.


    Ildike, ügyes vagy, hogy még ezt is megtanultad.


    Anikó, sikerült a zipzárt megcsinálni?


    Julika, remélem a ciccek hamar meggyogyulnak és újra a régi vidámak lesznek.  Timi, nagyon karakán , csak dicsérni lehet .


    Pötyikém, kiváncsi vagyok Te mit fizetsz a szemüvegért. Én holnap megyek.


    Erika, kellemes napot Nektek.


    Itt ma is szép idő van. Ki is használtam, gyorsan lehuztam az ágynemüt . Már egy része meg is száradt. Most már csak a vasalás vár majd rám.


    Marika, gondolom milyen kellemetlen lehetett. Ami elromlik, mindig az hiányzik legjobban.


     

    előzmény:
    Sacika44 (274265)
    2017-10-18  10:42
  12. 2017. október 18. 10:42274265.

    Szervusztok.


    Nem tudtam jönni, a szomszédék favágás közben elvágták a vezetékünket.Nemrég ment el a szerelő.Visszaolvasok, délután jövök.Addig is szép napot.

  13. 2017. október 18. 10:41274264.

    Szépségesen-szép idő van!


    Délután megyek szemüveget csináltatni..azt se tudom hogyan öltözzek..állítólag 26 fok lesz..már elraktam a nyári cuccaimat.


    Olyan szépek az erkélyen a virágaim..egész nyáron csak senyvedtek a melegtől..most behozzák az elmaradásukat..mielőtt elfagynának.


    Én is csak ámulok..mindennek megy fel az ára..tényleg amit kapunk kis pénzecskét..fele már el is megy erre.

  14. 2017. október 18. 10:38274263.

    Magdi!


    Boldog születésnapot, jó egészséget és minden szépet kívánok amit csak szeretnél!


     

  15. 2017. október 18. 10:33274262.

    Magdi már elment biztos..de majd utoléri a jókívánság..


    MAGDI, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!


    Kép helyett csak ezzel szolgálhatok!

  16. 2017. október 18. 09:58274261.

    ÚrIsten, ..hogy rohantam, 


    hogy még


    utólérjelek, indulás előtt!


    ------------------------


    Drága Magdika, Boldog Szülinapot kívánok 


    sok-sok szeretettel. Ezt is tedd légyszives az uti tarisznyádba, szívből 


    küldte:


     


    borsévi.

    előzmény:
    harangvirag08 (274258)
    2017-10-18  08:05
  17. 2017. október 18. 09:47274260.

    Szép, jó reggelt újfent.


    Voltunk a piacon, sok mindent vettünk.


    Én is megvettem a rántani való halat. Ma már 400ft volt drágább mint tegnap. Horor, hogy emelik az árakat. Tudják a kereskedők, hogy már sokan előre gondolkodnak. Erika írta a füstölt húsi megvételét mára. Nosza én is megvettem. Jó, hogy írta. Még nem volt eszembe, de így legalább az is megvan. Közben már azt is láttam, hogy a kacsát megint megemeltél. Aki teheti vegyen meg mindent amit tud előre. Az egekben lesz mindennek az ára. Sőt, tegnap szembesültem avval is, hogy az a bolt a piacon ahol vásárolni szoktam a felvágottat mindent megemelt. Rá is kérdeztem. Válasz:igen emelkedtek az árak. Na az a kompenzáció amit ad kedves kormányunk pont sz@rt se fog érni. Én még a jövő héten megveszem a káposztát is és megcsináljuk a töltött káposztát. Sok hús nem kell, az van itthon elég a fagyóban. De amit tudok megveszek. 

  18. 2017. október 18. 09:41274259.

    Szervusztok.


    Magdikám nagyon boldog születésnapot kívánok, jó egészséget, minden jót.


    Akkora a köd nálunk, nem tudom, hogy a belső napunkon kívül látunk e más fényességet ma, bár törekszik erősen. Cipzár javításban jeleskedtem eddig, volt két felsőm is amiben tönkrement, és olyan cúgos volt a nyakam körül a levegő, már kezdtem köhögni.


    Tegnap elültettem az árvácskákat, még le kellene vágni az elnyílt virágokat ha kisütne a nap.


    Erika, jó vásárlást, diószedést, talán hagytak a gazdának is valamit.


    Marikát, Borsikát én is hiányolom.

  19. 2017. október 18. 08:05274258.

    Jó reggelt Mindenkinek !


    Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat és az "útba indítást" !


    Összeraktam a csomagomat...még nézelődök kicsit ...aztán indulok.


    Szombaton estére már itthon leszek.


    Gondolatban sokszor lesztek velem....sok puszi mindenkinek!

  20. 2017. október 18. 07:10274257.

    Jó reggelt.


     


    Magdikám, boldog szülinapot kívánok, és mindent, mindent amit szeretnél. Teljesüljenek kívánságaid. 


    Remélem gyönyörű szép napod lesz.


     


    Julika, örülök, hogy cicáid jól viselik a tegnapi nap eseményeit.


    Remélem én is, hogy szép napunk lesz.  Nálad is így legyen, külső belső napod süssön Rád és szeretteinkre. 


     


    Mindjárt készülődöm, csak megiszom a kávémat.  Délután majd jövök. 


     Vigyázzatok magatokra, Borsikát, és Marikát tegnap nem láttam. 


     


     egy szál virág mindenkinek.  


  21. 2017. október 18. 06:04274256.

    Miiinden jóóót Magdika!!!!!


    ja...hogy ez a nóta Mónikáról szól????ne baj, de  dalolva vidáman indul a reggel. 


    Fél 7 kor indulunk Békésre. A cicák jól vannak, Vincének kutya baja sem volt, csak az, hogy egyedül nem akart kint aludni...de kicseleztem. Incike bent aludt a fürdőszobában. nagyon elesett volt szegényke, már egy kicsit jobban van, etetésre leveszem a gallért..csalódott, mert vissza tettem. tegnap mindennek neki ment vele..talán már szokja. Szerette volna megtisztogatni magát de ugye így nem megy. majd ha itthon leszek magam mellé veszem, és vigyázok, hogy a műtött területet ne nyalogassa..már emlékeszem, Sziszivel is így csináltuk. 


    Akkor induljon mindenki számára kellemesen a nap. Mert Nap ma is lesz, melegen fog lesütni kicsi hazánk egész területért. Élvezzétek, raktározzátok el élető sugarait. 

  22. 2017. október 18. 04:40274255.

    Szép, jó reggelt mindenkinek!


    Magdika! Nagyon jó egészséget, minden szépet s jót kívánok ezen a szép napon. Jó utat, érezd jól magad. 


    Happy Birthday!

  23. 2017. október 17. 22:06274254.

    Magdi én is jó utat és kellemes időtöltést kívánok!!!

  24. 2017. október 17. 20:29274253.

    Sacikám,  mi csak megkötjük az alapot. A tulaj diszít, szépeket csinál.


    Nem lehet itt kreatívkodni,  de nem is vállalnám. 


    Még holnap de. elmegyek,  aztán talán csütörtökön nem, mert Zegre is kell mennem. 


    A Zegmenet felér egy délelőtti munkával. Főleg most, hogy a buszok más irányba mennek /eszembe jutott hogy iránba mennek/. 


    Tavaly is úgy vettem koszorút és az idén is így lesz.  Azt mondják itt meg lehet kötni a saját koszorút,  de lehet, hogy nem vállalom, hanem megveszem inkább.     Na majd meglátjuk hogyan is lesz. 


    Karácsonyra még semmit sem vettem, még a gondolatom sem szállt abba az irányba. 


    A jelen eseményei, dolgai fogva tartanak, teszem sorban, hátha majd beérem maga. 


    Keveset filmeztem, mint írtam, most leült a nektek ajánlott sorozat. Ha így marad,  nem küldöm el. 


     

    előzmény:
    silinga (274250)
    2017-10-17  19:29
  25. 2017. október 17. 20:22274252.

    Én is vettem már karácsonyra liba és kacsa combokat.


    Holnap meg találkozok egy számomra nagyon kedves, szerethető ( nagyon szeretem őt) barátnőmmel (ismeritek) és megveszem neki az összes karira való húsikákat. Minden évben 2x veszek neki. (húsvétkor is ). Már vettem neki is 10 kacsa combot egy hete. Ma beszéltem ép meg vele, hogy reggel a piacon talizunk és majd ő kiválassza a számára tetszetős húsikat. Nagyon nem áll jól anyagilag. Pedig a lelkét kidolgozza. Olyan jó érzés segíteni. Én sztem erre születtem. Én egy ilyen cica vagyok. Ugye nem baj???

    előzmény:
    erry (274251)
    2017-10-17  20:02

Címlap

top