Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 17. 20:02274251.

    Jó estét!


     


    Jöttem egy kicsit benézni........


     


    Magdi jó utat holnapra, ha nem találkoznánk.......Érezd nagyon jól magad!


    Julika jobbulást a cicáknak....


    Francika az unokahúgommal találkoztunk a holnapi indulása előtt.......Ügyesek vagytok Beával......nem könnyű munka a koszorú kötés.....próbálkoztam én is.....


     


    Holnap reggel kinézünk a telekre.....megnézzük mennyi diót hagytak a bejárók.....Még a piacra akarok kimenni, megveszem a füstölt dolgokat (már karácsonyra), és még szalonnát is akarok venni. Ilyen finomat sehol nem találni......Nem maradunk sokáig, csak jövünk megyünk.....


     


    Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát!!!!!!!

  2. 2017. október 17. 19:29274250.

    Az új híreket megnézni jöttem én is..


    Julika.....jobbulást az összes cicának....


    Magdi......ha nem találkoznánk reggel, akkor most kívánok jó utat és érezd nagyon kellemesen magadat..


    Ildikó....nagyon ügyesek vagytok, biztos szép dolgok kerülnek ki a kezetek közül....pár éve még én is megkötöttem az összes koszorút, kosarat.....persze nem olyan szépet, mint amilyet ti csináltok.....de már nem vállalom


    mindenkinek jó, pihentető éjszakát...

  3. 2017. október 17. 19:11274249.

    "Reggel ...indulás előtt még benézek ..."


    okéééééééééééééééé


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát.


    Nem megyek még sehova csak beírtam ha már erre jártam. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274248)
    2017-10-17  18:48
  4. 2017. október 17. 18:48274248.

    Jöttem még egy kicsit....kellene összerakni a motyót ...de csak halogatok.


    Julika... gondolom Timi,hogy meglepődött a"fogadóbizottságtól". Ügyes stramm lány.


    Ildikém ..milyen jó elfoglaltságot találtatok...biztos sok fortélyát megtanuljátok...aki olyan kreatív mint te ..gyönyörű dolgokat fogtok csinálni.


    A holnapi úttól kicsit tartok: lesz ott minden vágányzár, vonat, autóbusz....na... de aztán  a megérkezés után  átmegyek egy másik dimenzióba...és félreteszek minden kellemetlenséget.Remélem marad a jó idő.


    Ma nagyon jó volt az előadás....Selmecbányát mutatták be. Az egyetem onnan költözött át 1919-ben.Nagyon tartják a selmeci hagyományokat.Az előadás tele volt érzelmekkel ...jó volt hallgatni.


    Reggel ...indulás előtt még benézek ...


     

    előzmény:
    franci47 (274246)
    2017-10-17  18:06
  5. 2017. október 17. 18:47274247.

    Drága Magdika! Nagyon jó utat kívánok. Mikor indulsz reggel? Bejössz még ide?


    Julika! Nagyon sajnálom a cicákat. A szívem vérzik. De ez muszáj volt. Az én cicám mikor meg lett műtve még az nap kiment a kertbe.


    Ildikó! Örülök, hogy segíthettem. Bármikor hívj, nem zavar ha segíteni kell. És ez vonatkozik az összes Macira. 


    Mindent olvastam, de a fejem szita... mindenkinek dupla puszi és ölelés. 


     

  6. 2017. október 17. 18:06274246.

    Jó estét. Már lassan sötétedik. 


     


    Olvastalak benneteket. 


    Megcsináltuk Macskával a képfeltöltést. Egy darabig mindent jól csináltam,csak a linket nem tudtam lekérni, mert ugye mint annyi más mindenki és sem láttam meg, hogy bizonyos szöveg hol van.  Nagyon köszönöm a segítségedet Macsi.


    Ma is voltam koszorúkötőbe. Most újat tanultam. Nem mondom.... nehéz a bányászok élete..... de bírtam 8-13-ig. Akkor haza jöttem,mert éppen most van annyi sok dolgom a kertben.  Holnap is megyek. /Ma a keretes koszorú kötést tanultam meg.Tegnap a rómait kötöttem. Kis zöld csokrocskát is  csináltam, ami a koszorú közepébe kell. Holnap is megyünk Beával. 


    Most tudtam ide jönni. Főztem magamnak és a kutyának, egyformát ettünk, mármint tésztát,más-más feltéttel.


    Zöldség zöldet válogattam, szárítottam, mostam, stb.


    Annuska, Bence jól van, bírja az ottani életet. Pénteken jön haza legközelebb, és hétfőn kell visszamenni. 


    A  fát nem sikerült még mind behozni, ahhoz nagyon sok, Gábor esténként szétfürészelte,azt betalicskázta, és a belső kertben vágta fel. Többet is felvágott,hogy ne kelljen minden nap fürészelni, na azokból a gurigákból tűnt el. Ha nem lett volna szanaszét, észre sem veszi.Most lefényképezte,nem mondta,hogy  kevesebb lenne.


    Kellemes utazást kívánok Magdikám, és  biztos csinos leszel. 


    Én csak azt a fajta nadrágot tudom venni, amilyenben  a keleti talin voltál, mert az jó nekem, hossza,szélte, dereka. /kínai, és egy kicsit sztreccses anyag/


    Erika, kivel lesz utolsó tali?  A külföldre menőkkel? 


    Julika, hogy vannak a cicák?


    Jaj nem is tudom még mit olvastam tőletek. 


    Legyen szép, nyugalmas estétek. Többiekre is gondolok, akiket nem nevesítettem. 


     


     

  7. 2017. október 17. 17:48274245.

    Itt vagyok. 1 kor telefonáltak, utána elmentünk a világ végére, ott vártunk vagy fél órát, aztán megkaptuk a cicákat. Aztán elmentünk fa brikettet venni és kimentünk az állomásra, Timit vártuk. Örült nekünk, mi voltunk a meglepetés..nyári meleg volt, atlétában, egy száll vékony blúzban volt mindenki. Reggel még pelerin kellett...jó hírrel jött, ügyesen elintézett mindentHolnap fürdő nap!!!!


    Ja, Incike nagyon megviselt, Vince eltűnt valahová...Incikének 10 napig a gallér a fején lesz, ne engedjem ki, mondták, nehogy felakadjon valamire. nagyon nehéz lesz. 

    előzmény:
    potymama (274244)
    2017-10-17  16:18
  8. 2017. október 17. 16:18274244.

    Várom Julikát..mi van a cicákkal?


    Vince biztos hamar elfelejti az egészet, de a lánycicáknál komolyabb a műtét.

  9. 2017. október 17. 13:23274243.

    Szervusztok.


    Városban jártam,jobbára piacon bámészkodtam, és végre megvettem az árvácskákat, majd este felé elültetem, mert nyárias meleg lett megint.Vettem még szőlőt, meg papucsot, már kezd behasadni a régi. A busz meg még mindig kerülővel jár a városban, ezért sikerült is lekésnem, 5 perc miatt várhattam 1 órát.


    Julika, aggódós napod van ma, de biztosan minden rendben lesz.


    Magdikám használd sokáig jó egészséggel az új holmikat, én már nehezen találok olyat ami úgy egyből a szívem csücske lenne, a nadrág hosszába meg nem számolják bele, hogy egyre földszintesebb a méretem. Jó utat, kellemes beszélgetést a rokonokkal. Most néztem, még szombaton is szép idő lesz.


    Annuska, köszönöm kérdésed, nem vagyok ideges, mindemellett nem bánnám, ha tudnék valami konkrétumot. Ezek szerint nem mutattad meg a térdedet orvosnak?


    Saci, nagyon szép a zöld krizantém, volt pár helyen a piacon, már érezhető a mindenszentek közelsége.


    Erika, jó kis mozgalmas napjaid voltak, csinosak, szépek vagytok.


     

  10. 2017. október 17. 13:09274242.

    Itt vagyok ám, mindent olvasok, csak hát... szóval vigyázó szemeim rajta van minden Macin. Már nem toom mit akartam írni... de végül is mind1. Csapongok.... mindenhol meg kell felelni. Sok a munkám a gépnél.   


    Azért mert nem válaszolok névre szólóan mind ott vagytok a közepébe. Kivétel nélkül. 


    Majd csak postára kell mennem. Kaptam 22 e ft a NAV-tól. Túlfizetésem volt. Miből?... fogalmam sincs. Már 9 éve nem dolgozok. Talán a kocsi cserénél lehet az adó túlfizetés. Nem közölték mitől. Talált pénz. Eljótékonykodom. Van bőven beteg állat a menhelyeken. És sok szegény is. Én tényleg arra fogom költeni. 


    Julika cicáknak jobbulást. Hamar rendbe kapják magukat. És mindenkinek fájdalom mentes szép napot. De jövök még...

  11. 2017. október 17. 12:48274241.

    Szép napot Mindenkinek!


    Én is megjöttem a bevásárló körutamról.Vettem magamnak a " rendes" boltban   egy fekete nadrágot, meg egy szép felsőt....mert megérdemlem. Már olyan elnyűtt volt a meglévő nadrágom .Szenvedek ha be kell mennem egy boltba ......ma gyorsan lezavartam..Persze el kellet vinnem a nadrágot a varrodába...mert hosszú.


    Kezdem összeszedni a cuccaimat a holnapi utazáshoz...remélem ilyen marad az idő.


    Délután megyek a Nyugdíjas egyetemre ....ma szívem szerint iskolát kerülnék , de megígértem a Zsófinak,hogy megyünk együtt.


     


    Erika ...jó hangulatú vendégség volt nálatok ....szépek vagytok.


    Ildikém ...sikerült elmenteni a megmaradt fát?


    Julika cicái már lassan ébredeznek.


    A jövés-menésen kívül semmi különös nem történik felém.

  12. 2017. október 17. 12:21274240.

    Sziasztok!


    Én is elmentem vásárolni..aztán hívott a futár szolgálat..teljesen elfelejtkeztem róla..hozta a porzsákot amit rendeltem. Úgy, hogy spuriztam haza.


    Azzal szórakozom, hogy töltögetek fel képeket a "felhőbe"..mert úgy jártam megint..nem mentettem le mindent és elvesztek az utolsó gépállításnál.


    Most éppen babaszabásmintákat és rájöttem hogy lehet szöveget is menteni hozzá..így már O.K.

  13. 2017. október 17. 11:35274239.

    Szervusztok


    Én is előkerültem. Itt ma is csodálatosan szép idő van. Azt hiszem ezt vissza fogjuk sirni.


    Olvastalak Benneteket.


    sacika, olya köralaku krizntént vettél.? Nekem olyat hozott a fiam, fehért.


     Julika, gyors gyógyulást a cicáknak. Milyen volt a forum?


    Ildike, ez kellemetlen. Ott is dézsmálják a más tulajdonát? Tegnap sok mindent csináltál. Gondolom el is fáradtál. Bence hogy érzi magát a koleszba ? Birja az újfajta életet?


    Magdika, nagyon elfáradtál az ásásba? gondolom a fürdő kicsit helyre hozott. A Csipés, vagy harapás  teljesen elmúlt?


    Macsi voltál kirándulni? A kép feltöltést én is eltettem, majd áttanulmányozom. Köszi.


    Anikó jó lett a hajad. Ugye nem vagy ideges?


    Erika, nagyon ügyes vgy. Csinik a lányok a képen. Ennyi hölgy, szegény fiúk birták?


    Pötyike, aranyoslehetett Leona, ahogy magyarázta. Okos kislány. Végső soron 3 nyelven kell beszélnie.


    Borsikám aranyos vagy.


    Nálam semmi különös nem történt. Vagyok.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274238)
    2017-10-17  11:19
  14. 2017. október 17. 11:19274238.

    Most jöttem meg, de majd ha telefonálnak megyek vissza. A cicákat ott hagytuk...szegények étlen, szomjan vannak, de majd csak kibírják. Voltunk a Lidlben, olcsó és nagyon jó dolgokat vettünk..kaja, zöldség félét...mentünk a fa brikettet is venni de egy kocsi éppen a kijáratnál robbant le, nem tudtunk beállni, majd ha megyünk a cicákért, veszünk. megebédeltem, mert nem lehet tudni mikor hívnak..meg ugye éhes is voltam, ettem a cicák helyett is

  15. 2017. október 17. 09:51274237.

    Szép napot Mindenkinek!


    Reggel nagy köd volt...lassan felszáll...Korán mentem vásárolni, 8-kor már itthon voltam........Megvettem a multkor elfelejtett céklát, és .. ....sütőtököt, brokkolit....és még két virágkosarat Mindenszentekre.....aztán kísértésbe estem és hoztam egy zöld virágú törpe krizantént, nagyon különleges, kár, hogy nem tudom megmutatni..


    Gondolom már ti is járjátok a köreiteket...esetleg pihentek még...

  16. 2017. október 17. 08:00274236.

    Jó reggelt!


     


    Gyorsan írok és el is küldöm, mert tegnap úgy jártam, hogy írtam egyet, de közbe jött egy hosszú telefon és nem küldtem el. Nem volt benne semmi érdekes, mert nem történt semmi. Most egy kis csend van körülöttem, elég furcsa a több napos nyüzsgés után. Holnap a húgom is visszautazik.


    Ma pénzköltést tervezek....recept felíratás.......gyógyszertár.....Hazajövet főzés, paradicsomleves, lassagna. Juliskám már dolgozik......van egy jó adag vasalni való.....Délután egy búcsú találkozás.....


     


    Mindenkinek szép napot!

  17. 2017. október 17. 07:27274235.

    Szervusztok!


    Kellemes ébredést, szép napot kívánok. Nemsokára megyünk az állatorvoshoz, szegény cicákra kellemetlen beavatkozás vár. Amíg műtik őket bevásárolunk. Vennem kell  a porszívóhoz porzsákot...az az üzlet éppen arra van, a világ végén, ahová visszük a cicákat. Valami baromfi húst is veszek, azzal várom Timit haza.  Amíg lábadoznak a cicák varrni fogok...nehéz mellettük, mert állandóan levadásszák a kezemet vagy ellopják a fonalakat. lehet, hogy ma nem lesznek annyira aktívak...ma már jól kiugrálták magukat, hatalmas rendetlenséget csináltak, falvédő, párnák lent hevertek. Ma nekem is aktívnak kell lennem, holnap fürdő, akkor én használhatatlan vagyok, csak kényeztem magam

  18. 2017. október 17. 04:43274234.

    Szép, jó reggelt kívánok. 

  19. 2017. október 16. 21:14274233.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát, macis álmokat. 

  20. 2017. október 16. 18:44274232.

    Jujjjjjjjjjj a fa... 

    előzmény:
    franci47 (274231)
    2017-10-16  18:25
  21. 2017. október 16. 18:25274231.

    Macsikám, már próbáltalak visszahívni, de én is sikertelen vagyok.


    Nem felejtettem el a 6 órát, csak közbejöttek dolgok és nem tudtam bejönni.


    Többek között  valakinek megtetszett a hátsó kertben lévő fa, és hiányos. 


    Most Gábor behordta egy részét, legalábbis azt  ami könnyen mozgatható.


    Lehet, hogy holnap kellene beszélnünk ezügyben.


    Köszönöm, hogy ilyen aranyos vagy. 

    előzmény:
    macska54 (274230)
    2017-10-16  18:09
  22. 2017. október 16. 18:09274230.

    Ki ne vedd, majd többször benézek oda. 


    Ildikó próbállak hívni. Nem nagy sikerrel. Csörögj rám.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (274228)
    2017-10-16  17:02
  23. 2017. október 16. 17:44274229.

    Sziasztok!


    Most értem a végére az olvasásnak ...dicséret


     ...szorgalmasak voltatok .....és mennyi esemény történt veletek.


    Az én napom ma még ásásból állt. Kisebbre akartam az egyébként is kicsi veteményest....valami oknál fogva nagyobbra sikeredett.A déli busszal haza jöttem. Fél háromkor elmentem a fürdőbe ....jól kiáztattam magam.


    Holnap reggel megyek a fodrászhoz ...utána vásárolni / húúú de utálom / szerdán reggelmeg indulok Ófaluba ....a szokásos szent Vendel napi ünnepségre.


    Gondolatban válaszoltam mindenkinek...vigyázzatok magatokra!

  24. 2017. október 16. 17:02274228.

    Macsikám!


    Nem tudom honnan van ez a cím, de a többieknek írtam, a címed is ott van..neked is elküldtem. . Akkor kiveszem, semmi gond. 


    Mindjárt megyek a műv házba, kíváncsi vagyok milyen lesz a fórum. Anno olyan sok kérdés, panasz volt..nem voltak utak, nem volt víz, nem volt szennyvíz, telefon. a busz csak ritkán járt...most ezek már mind megvannak...lehet, hogy  itt a kánaán::::

    előzmény:
    macska54 (274226)
    2017-10-16  14:15
  25. 2017. október 16. 15:09274227.

    Pihentem egy keveset. 


    Macsikám, neked küldtem el a linket, hogy mit szólsz hozzá. A feltett képeket mindnyájan ismeritek.


    Még annyit, hogy ha nincs link, akkor a  fotókat azok is láthatják, akikkel kapcsolatban vagyok? /én is látom Veráét és a tiédet is. 


     


    Csinálok egy kávét, aztán kertezek egy keveset. 


     

Címlap

top