Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 16. 14:15274226.

    Julika most mentem be a gmailomra. Válaszoltam. Azért nem válaszoltam ezidáig, mert én nem is használom azt a levelezőmet. Nem is tudom neked honnén van az meg. Sosem azt adom senkinek, olyannyira hogy még fejből nem is tudom. De volt egy érzésem, hogy benézzek. Pláne úgy hogy Ildikó is írta küldi a linket levélbe. Persze az nem jött még sehová. Szóval én azt nem is használom. De azért időnként ezután befogok nézni oda is. 


    Ami a rendes levelezőm az azért jó mert oda be se kell néznem feljön egy napocska felhőbe burkolózva és kiabál hogy levelem jött. Azt ott rögtön tudom és már nézem is. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274225)
    2017-10-16  14:07
  2. 2017. október 16. 14:07274225.

    Tegnap könnyesre röhögtük magunkat. 


    Laci elhozta a fűnyírót, megcsinálta. Mondtam, hogy Nóri a templom után ne ide jöjjön, hanem Zsuzsihoz, ott fogunk drukkolni. Laci haza ment és átadta az üzenet: ne menj Julikához, Zsuzsinál lesz a banda, ott fognak drukkolni valami meccsnek, nem tudom, hogy kézilabda vagy foci? Nóri elhűlt, azonnal fogta a telefont és mondta: én nem akarok semmi meccset nézni, nem akarok veletek drukkolni..........................mondom, mi sem nézünk semmi meccset, mi mintát fogunk drukkolni. 


    Na, gondolhatjátok, hogy nevetett Nóri is. Persze Lacira kente a tévedést, Laci vezette félre, pedig tudja, mi az a drukkolás. 


    Marika ma le is vezette. A német drucken ,a nyom, szorít igéből ered. Előnyomás kézimunkán, drukkol, szurkol a meccsen..

  3. 2017. október 16. 14:02274224.

    Ildikó!


    Hallottam hogy most jött egy levél, mindjárt megnézem. Sajnos titkosítani nem lehet. De csak az látja aki a linket kapja. Tehát ha ide beteszed mindenki látja aki erre jár és rákattint. És a link is sajna tovább adható. Az a legjobb ha levélbe küldöd. Nem tőled jött a levél. Közben megnéztem. 

    előzmény:
    franci47 (274222)
    2017-10-16  13:26
  4. 2017. október 16. 13:36274223.

    Kicsit belecsaptam a lecsóba.


    A sorok összekeveredtek. A végére akartam írni, egy témát egymás alá.


    Nem így lett, megszólalt a telefon, aztán végem lett.


    Megyek, egy félórás szeánszra az ágyba. 

  5. 2017. október 16. 13:26274222.

    MAI MOTTÓ


    Annyira gyorsan tudok gondolkodni, hogy egy pillanat alatt elfelejtem,mit is akartam írni. 


    Kedves Lányok! 


    Tegnapi gesztenyézés megtörtént, még maradt a fán valamennyi. Nem lett olyan szép,mint tavaly, és talán nem is annyi mennyiségileg. 


    Tegnap reggel kimentem a kertbe, ott dolgoztam, hiába volt vasárnap. Kiszedtem azt a 4 m sárgarépát, a a 2 m zöldséget.  Felástam a helyét. Leszedtem a z.paradicsomot, és  behoztam,  valamint a karókat is kihuzigáltam. A még  megmaradt paradicsomot le akartam takarni, de aztán elfelejtettem.


    Később felmentünk Bencével  a hegyre és haza hoztuk még a fán lévő almát, amit előzőleg leszedtünk. Haza értem dél-fél 1-kor. 2 órakor elmentünk Anikóval, közben megnéztük a gombát. Hatalmas nagy meleg volt .  Kicsit megcsapkodtam a fát, háááát elég fárasztó a gesztenye szedés. 


     


    Bencém is itthon volt, segítettem "szélnek ereszteni", Bea egész két napban mosott, szárított, hajtogatott. Gyerek csavargott a barátaival, nem én voltam a kedvezményezett, akivel beszélget.  Azt azért nem gondoltam, hogy egy körző ilyen drága legyen. Még a középáras is sokba kerül. De hát kell. Szerdán haza jön, talán akkor jut egy kis idő öreganyjára is. Nem mondom,hogy semmit sem beszéltünk, mivel egy lakásban élünk elkerülhetetlen, nekem kevés volt.


    Szombaton délután  bejelentkeztek Tomiék. 


    Ez úgy müködik, hogy elmennek először valami boltba, és utána jönnek. Az én kisfiam kedvence a pörkölt - de majdnemmindent megeszik - akkor elő kell kapni a fagyasztott  húsokat és főzni, sütni kell. Úgy mint Pötyiéknél. 


    Nem unatkoztam egyáltalán.


    Pénteken szólt a koszorúkötő, hogy kivágja a 3 fenyőfát a ház előtt. Most alig várom, hogy megtörténjen. De még nem ért ide. Bár ma is megígérte, hogy jön. 


    Hívott bennünket munkára, van-e kedvünk koszorút kötni. Ma de. elmentünk, Bea ügyesnek bizonyult, és viszont nem. Megmutatták, csináltam, vannak fogások, amiket meg kell tanulni, drótot jól meghúzni, válogatni a fenyőágat, hogy milyen vastag legyen felül, és oldalt, a betűzéseket, mivel ezüstfenyő, így csak egyik oldalnak szabad látszania, mert a másik fele szürke.Csináltam pár darabot, majd holnap meglátom, ha nem megy gyorsabban, akkor jobb, ha itthon maradok. 


    Most jöttem meg, holnap is megyek, kis pihenés után a kertbe leszek.


    Macsikám,megcsináltam a tegnapi H.feladatot. Anikónak el is küldtem, de semmi nem ment át,  már tudom, hogy rosszul csináltam. 


    Elküldöm a linket, hátha sikerül megnézni. Nem ide, hanem levélben. Majd jelezzetek vissza.


     


    Üzenem Sacinak és  Pötyinek!!!! A film megkomolyodott, akkor is kéritek? Lassan akkor feltöltöm. Vagy vártok egy másikra. 


     


    Az utasításokat nem tudtam követni, csak saját kútfejemből mentem sorba rápillantva az ismertetődre. Sikerült feltenni pár képet  és címet is adni, de nem kellett linket kérnem, nem is  találtam meg, hogy hol lehetne. 


    Kérdésem, ezek mindig nyilvánosak? 


    Vagy valahogy titkossá tehetném?  Most ha felteszem a linket megnézheti bárki? Lehet, hogy majd lenne fent olyan fotóm, amit nem mutatnék meg mindenkinek, akkor  levélben küldöm  el a linket, annak, aki megnézheti?  De ha ott nyilvános, akkor az ismerőseim  mind megnézhetik, vagy hogy van ez? 


    A fenti mottó miatt, nem tudom,hogy mit akartam még írni. 


     


     

  6. 2017. október 16. 12:00274221.

    Jaj Pötyikém azt én is olvastam. Reméljük minden rendben lesz. 


    Én se tudok semmiről beszámolni, mert nem történik semmi.


    Megy a fűnyírás. Gondolom ez már az utolsó. Még a rózsákat kell jövő héten becsomagolni. Mindig beszoktuk, el ne fagyjanak. Bár nem tooom mit használ az a háló?... na de mind1.


    Du. "kocsmázok a barátosnémmal. Más ma nem fog történni.


    Majd szomb.-vas. megyünk kirándulni Nyíregyházára. Megnézzük az állatparkot. Igaz voltam 2 éve, de most is szívesen megyek. Addig semmi nem fog velem történni. 

    előzmény:
    potymama (274220)
    2017-10-16  11:36
  7. 2017. október 16. 11:36274220.

    Ne sírjál Macsika..látod gyülekezünk.


    Azt, hogy mit is írjak..nem tudom. Semmi nem történt...még főznöm se kell, tegnap csináltam egybesült fasírozottat..van belőle.


    Nagyon nézegetem az ablakaimat, de várok még vele..jó lesz az karácsony előtt is. Gondolom akkor is ilyen szép idő lesz, mert úgy szokott lenni.


    A hurrikán  megy Alexáék felé..de csak a széle..erős széllel és kiadós esővel.

  8. 2017. október 16. 10:57274219.

    De jó, hogy jöttetek. Olyan egyedül éreztem magam. .


    De most már nem sírok. 

  9. 2017. október 16. 10:55274218.

    Szervusztok.


    Jól elmaradtam, de annyira eseménytelen volt a szombat, hogy valóban nem lehetett róla mit írni, igaz délután volt egy temetőjárat Ildivel. Tegnap nyári időben mentünk a hegyre gesztenyét szedni, amiben én nem igen vettem részt, csak keveset hajladoztam, mert szedtem egy csomó lándzsás útifüvet, amit ma már el is rendeztem, és kint  szárad már, csak reménykedek, hogy nem lesz rá szükség. Este még telefonáltunk Petivel egyet, és jól esett az ágyikó, igaz az éjszaka nem sikerült az alvás. Délután 5-re megyek fodrászhoz, már nagyon rám fér.


    Olvastam mindenkit, de ne haragudjatok, ha elmaradt a reagálás.


    Macsi, köszi a képfelrakásos útmutatót, elmentettem, majd ki is próbálom, bár én nagyon nehezen tanulom meg ezeket az alkalmazásokat.


    Saci, még nem tudok semmi biztosat, várom a telefont, én úgy gondolom, hogy még ezen a héten nem aktuális, de sosem lehet tudni, igyekszem előre felkészülni.


    Nem tervezek munkát, van 1-2 virágom, amit az út szélén gyűjtöttem be, azt kellene elültetni, holnapra tervezek egy piacozást.

  10. 2017. október 16. 10:38274217.

    Szép napot Mindenkinek!


    Tegnap hosszú, de szép napom volt......csak olvasni volt időm, írni nem


    Erika.....nagyon aranyosak a képeid és ügyes vagy, hogy fel tudtad tenni....


    Maqcsi...nagyon jó tanítónéni vagy...


    Magdi.....nincs e utóhatása a csípéseidnek? Szép  elmaradt ünnepetek volt nektek is...


    Annuska....javulsz e vagy vissza kell menni?


    Pötyike....hát nagyon jó lehet a Leonával beszélgetned.....Megjött e a birsed?Én ma azzal tökölődök....elég nehéz tisztítani....tegnap sütöttem ebédhez.....finom lett, bár kicsit négerre sikerült.....a fasírtodért irigyellek...


    Marika....az én párom sem nagyon díjazza az ujdonságokat a főzésbe....főleg a gyümölcsös kombinációkat ellenzi.....bár van aztán amit elfogad....Sóska jó ötlet,előjegyeztem a hétre..... nekem is van szép friss, bár azutolsó levágásnál azt hittem nem hajt újra.Szeretem, ha írtok főzésről is.....mindig akad közte jó ötlet...


    Borsika....a társasjáték klubba járnak felnőttek és gyerekek is...mindenki abba kapcsolódik be amihez kedve van.....rengeteg a játék....én a már jól begyakoroltakat szeretem.....az újaknál néha azt sem tudom miről van szó, megyek a többiek után.....aztán közbe csak rájövök.....sajnálom, hogy annyit kell keresned az egészségügyi intézményeket, de ha muszáj, akkormenni kell...


    Julika....már biztos a jól megérdemelt pihenésedet töltöd fürdés után....bár nem vagyok benn biztos, hogy ez a ragyogó idő nem csábít ki...


    Ildikó....szép napjaid voltak, biztos elfáradtál.....lesz e ma gesztenye szedés? Vagy az tegnap volt?Bence hogy érzi magát Győrben?


    Anikó....tudod e már, hogy mikor mész?Kb mennyi idő lesz? Addig is vigyázz nagyon, ha kihasználod a jóidőt k8inti munkára...csak módjával...


    Megyek a konyhába....halászlémaradék mellé krumpliprószát/tócsnit sütök........az estére mégsem lesz gondom....Vera ragaszkodik hozzá , hogy ő oldja meg...


     


     

  11. 2017. október 16. 10:34274216.

    Szervusztok!


    Megjöttem a fürdőből...valami csodálatos idő van..szinte nyári meleg. Most pihenek egy kicsit aztán körlet rendet csinálok. Ebédünk van, majd kitalálom, hogyan ütöm agyon az időtFél 6 kor a polgármester jön ki ide hozzánk, beszámol  megyeri fejlesztési tervekről és kérdezni is lehet. megyünk "testületileg" Marika, Zsuzsi és én. 

  12. 2017. október 16. 10:29274215.

    Nem is akarok hinni a szememnek hogy fél 11 és még senki nem jött. Hol vagytok lányok?

  13. 2017. október 16. 04:04274214.

    ... ez aranyos. 


    Jó reggelt mindenkinek. 

    előzmény:
    potymama (274213)
    2017-10-15  21:54
  14. 2017. október 15. 21:54274213.

    Erika...tényleg jó kis családi buli lehetett..sokan voltatok. Jól nézel ki a képeken.


    Beszéltem Alexáékkal..jól vannak. Leona mondta az anyjának szeretne valamilyen állatot..Br.-ban volt 2 papagája..igaz nagy volt az amortizáció..mindig frissült az állomány.


    Mondta az anyja..papagájról szó se lehet, hangosak, piszkítanak..kicsi a lakás...esetleg egy "gyíkot" kaphat! Persze ez vicc volt..de azóta be van zsongva Leona, hogy lesz gyíkja.


    Mondtam.. majd foghatja a legyeket neki..olyan jó pofa volt..azt mondta...  nem mert férget eszik. de hogy mi a féreg azt már nem tudta elmagyarázni. Fél óra volt mire eljutottunk oda..le is rajzolta..rákérdeztem..kukac?..Az volt!!! Csak nem ismerte a szót!

  15. 2017. október 15. 20:55274212.

    Borsika jó volt olvasni. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

    előzmény:
    BORS (274211)
    2017-10-15  20:13
  16. 2017. október 15. 20:13274211.

    Ma van Pötyikém, ..voltam is nála,   kapott kis ajándékot tőlem, és egy  fényképét  Patim le is fotózta,  mertő magát nem engedte, mert kócos meg festékes volt a feje. A  kis unokával a padlón festettek. Ez után átmentünk  hazamentünk Patiékhoz(Ritámék) és ott töltöttem a délutánt. Nagy gépforgalom volt, én nem kaptam meg. Kaptam viszont finom marhapörköltet krumplival. Én vittem a tegnapi almás pitémet. Nem volt valami őrületes ováció, ..mert volt mákos gubájuk. Persze, ..abból már jól beettek. Nekem nagyon ürült a Rózy kutya (bordeuxi dog), nagy barátságban vagyunk. Még az ölembe is felmászna, .. aztán rám lehelget örömében. Csupa nyál meg szőr lettem tőle. Lefotóztak, Macsinak megmutattam. 


    Jó sokat írtatok, ..nagyon dícséretes, ugye Annuska maci o.főnökünk? Mindenkinek adj jópontot. Azért stréberkedem, ..hátha én is kapok. Végül is jöttem, és idepötyögtettem ami eszembe jutott. Ja, ..Macsika is kapjon pirosat, úgy, de úgy igyekszik a drágánk. Erika képeit is láthattuk, a jóvoltából. 


    Ildike neked egy szép (képzeletbeli)virágcsokor, h. ne szomorkodj. 


    Valaki elmehetne helyettem a közeljövőben egy csomó orvosi vizsgálatra!!  Tessenek jelentkezni. Lehet pl. körzetihez, ..fül-orr-gégére, ..vagy esetleg reumára. Bár oda későbbre van időpontyom.A csontsűt elvesztettem, ..nem is reménykedem, h. valaha valaki megmér. Aktuális még egy szemészet,  ..esetleg fogászat. Tessék csak kérem, ..tesssééék! ..


     


     

    előzmény:
    potymama (274200)
    2017-10-15  12:56
  17. 2017. október 15. 18:16274210.

    Jók a képek Erika. És jól is néztek ki.


    Máskor is nagyon szívesen. 

    előzmény:
    erry (274206)
    2017-10-15  17:59
  18. 2017. október 15. 18:14274209.

    Lányok! 


    Én is próbálkoztam...lehet, hogy valakik kapnak valamit, lehet, hogy nem...elég béna vagyok. csak úgy katt..és azt írta elküldte...azt sem tudom kire kattintottam.

  19. 2017. október 15. 18:14274208.

    Még jó hogy nem lett semmi bajod. 

    előzmény:
    harangvirag08 (274205)
    2017-10-15  17:39
  20. 2017. október 15. 18:04274207.

    Feltettem a linket, Macsi segítségével, amit itt is nagyon köszönök neki, Ő egy .....A képek a pénteki összejövetelen készültek........a szőke csajszi az unokahúgom.....                                                                                                         

  21. 2017. október 15. 17:39274205.

    Sziasztok!


    Ide értem én is.


    Kezdem a tegnappal.Elmentem a kertbe...egy jó ásás rendbe tett fizikailag és lelkileg is.Nagyon szép idő volt...éppen  nézegettem a munkámat ...igen elégedett voltam magammal ...amikor erős viszketést éreztem a bal oldalamon ...úgy a bordáim tájékán. Bementem ....de a tükör olyan magasan volt, hogy nem láttam semmit.Találtam egy calcium-sandozt  azt megittam. A viszketés elmúlt....nem foglalkoztam vele.Mikor indultam haza olyan felemásan éreztem magam.Itthon jobban megnéztem ..kb tenyérnyi helyen  volt egy tűzpiros folt és két nem csípés ...rágás. Bekentem Fenistillel ....reggelre eltűnt.Nem tudom mi csíphetett meg ...kullancs biztosan nem volt ,de szúnyogcsípés sem.Remélem nem lesz utóhatása.


    Marika ...az unokáim szokás szerint csak "megmutatták" magukat pénteken.Tegnap a szüleiknek  volt " láthatásuk".


     


     


    Julika ...nagyon mozgalmas élet van felétek....szépen fejlődik a városrész.


    Évikém ...ne dolgozz semmit ...ha teheted úlj ki ...és élvezd az őszi napfényt.


     


     


    Anikó és Ildikó már biztosan jönnek visszafelé gesztenyével megpakolva a hegyről.Jó lenne látni szép fotókat az őszi erdőről.


    Ma megtartottuk az elmaradt és a közeljövő ünnepeit , finom ebéddel, tortával és ajándékokkal ..aztán a gyerekek csomagoltak és mentek vissza ...én meg elmentem a temetőbe.Olyan meleg volt ....nyári ruhában lehetett volna lenni.


    Legyen szép az estétek!

  22. 2017. október 15. 16:55274204.

    Köszi Macsi a segítséget, de olyan buta vagyok, hogy linket sem tudok beilleszteni. Nem találom a füzetem, amibe le van írva...kellett nekem rendet rakni az íróasztalon......


    A többi sikerült!

    előzmény:
    macska54 (274197)
    2017-10-15  09:56
  23. 2017. október 15. 15:38274203.

    Ha van gmail-os fiókod akkor oda belépsz és már ott is vagy.  Az kell hozzá.


    https://photos.google.com/

    előzmény:
    Nusimama (274202)
    2017-10-15  15:07
  24. 2017. október 15. 15:07274202.

    Szervusztok


     Itt is ragyogó napsütés van, az ablakok tárva nyitva-. Kihasználom a kellemes időt.


     Julika, olyan gyesen foglaltad össze a dolgokat.  Tetszettek a gondolatok.  Igyekszem én is megfogadni a rám vonatkozót.


    Különben nálam nincs semmi ujság,  


    Macsi kép szerkesztését elmentettem, csak az első lépés hiányzik. Macsi olyan jó, hogy igy segitesz nekünk. köszi.


    Mindenkinek kellemes és szép vasárnap délutánt kivánok. A gyengélkedőknek és betegeknek mielöbbi gyógyulást.

    előzmény:
    potymama (274200)
    2017-10-15  12:56

Címlap

top