Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 15. 13:34274201.

    Jaj drága Marika nem szűkszavú vagyok csak nagyon dogoooozok. Muszáj előre csinálni a képeket mert akkor elúszok. Mások is várják mindig nagyon. És közben mindig van valami közben. Macim tud ám ugráltatni.  


    Mindig felugrok valamiért. De itt vagyok veletek. Ha az NLC is úgy akarja akkor meg is fogom tudni mutatni Nektek mind. De ha nem akkor beteszek mindent egy albumba azt ömlesztve kapjátok.  


    Most is csináltam ép egy képet ami 5 órámat vett igénybe. Pepecs dolog a szerkesztés. Persze én élvezem, de sok energiámat kivesz. Pláne a szememnek nem igazán tesz jót. 


    Remélem nem hiába dolgozok velük annyit. 

    előzmény:
    Sacika44 (274198)
    2017-10-15  10:24
  2. 2017. október 15. 12:56274200.

    Felénk nincs semmi újság..még..amíg be nem robban valamelyik családtag.


    Marika ..kérdezted Alexáékat..ma talán tudok velük beszélni. Dolgoznak, Alexa jár az egyetemre is és későn ér haza..akkor a szokásos, mosás, takarítás, főzés..nem akarom zavarni.


    Borsika nem ma van Teca barátnőd névnapja? Igaz biztos több nap is van belőle.


    Egybesült fasírtot csinálok..még nem tettem be sülni, majd mindjárt. Levesem nincs..lehet nem is lesz!!!

  3. 2017. október 15. 12:48274199.

    Sziasztok!


    Nálunk nyár van..gondolom máshol is jó az idő.


    Macsi!!!


    Nagyon jó a használati utasítás...de még azt is megírhatnád..hol tud az illető a google fotókba bemenni!


    Én tudom..de valaki aki olvas minket most kérdezte skypen..mert a google oldalon kattogtatott a képekre..de hát ugye az nem az. És te olyan szépen érthetően elmagyaráztad..szóval ezt az első lépést is mond el a tanulni vágyóknak.


     

  4. 2017. október 15. 10:24274198.

    Szervusztok!


    "Hagyd, hogy jöjjön, ami jön, menjen, ami megy és figyeld meg azt, ami marad."


    Ramana Maharishi


    Én is így fogok tenni.


    Ez nagyon jó. Pont a tegnapi sirámaimra illik.Kicsit hiányérzetem volt, de már túljutottam rajta.


    Örülök, hogy Ildikónak és Erikának jól teltek a napok.


    Julika te is érezd magad jól a rendezvényen.Ne sokat dolgozz.Vigyázz a derekadra.


    Borsika a te derekad sem bírja a sok ugribugrit.Óvd.Hazajöttek már a lányodék?Kérdezted, hogy mit sütöttem.Semmit.Kettőnknek ritkán sütök.Adrikáék mindig fogyóznak, a többiek messze vannak.Nekünk meg árt a sok süti.Ha megyek vásárolni, néha veszek valamit amit éppen megkívánok.


    Sacinak is mozgalmas estéi vannak.A család biztos szívesen megy a Mama étterembe.


     


    Magdit nem láttam.Gondolom az uncsik otthon vannak és velük van.


    Annuska a jó idő ellenére ne nagyon erőltesd a térded.Tudom nehéz megállni.


    Pötyi, hogy vannak Alexáék?Rég írtál róluk.


    Macsi Dr. néni nagyon szűkszavú vagy ma reggel.Minden jó?


    Mindenkinek további szép napot!

    előzmény:
    Picivirág1 (274196)
    2017-10-15  09:11
  5. 2017. október 15. 09:56274197.

    Julika! Bizony hogy itt vagyok a gép másik felén. Vigyázó szemeimet rajtatok tartom. 


    Erika! Ha ez segít? Google fotó feltöltésének használata.  Csináltam képeket útmutatónak. 

    előzmény:
    erry (274191)
    2017-10-15  08:30
  6. 2017. október 15. 09:11274196.

    'Hagyd, hogy jöjjön, ami jön, menjen, ami megy, és figyeld meg azt, ami marad." 

    Ramana Maharishi


    Így fogok tenni

    előzmény:
    franci47 (274194)
    2017-10-15  09:03
  7. 2017. október 15. 09:09274195.

    Szervusz Ildi!


    Mindenki akkor jön, amikor tud, amikor a kedve van amikor van mondanivalója. Neked még ott van Anikó aki kapocs a Menedékházzal.. tudtok közös programot csinálni... Mivel vendégeid voltak persze, hogy ők az elsők. Olvastál minket, tehát érdekel mi történik velünk. Sokszor jó a csönd...a magány, elég tudni, hogy a többiek ott vannak a gép túloldalán.  Macsi mindig ott van,,ha valamire szükségünk van már el is van intézve...Szerencsére nagy dolgok nem történnek, mindenki éli a maga is hétköznapját. Amit ugye nálad megtör a fiad és Bence hazajövetele...Pötyinek váratlanul, bár már hozzá szokott, bejelentkeznek a kosztosok,  Magdi rója szorgalmasan a hivatalokat, segít J- nak...na meg Tómalmot is felügyeli, rendben tartja. Kicsit keseregnek Marikával, vagy csak nosztalgiáznak, a régmúlt , szép volt unokázós korszakon. Saci még nyakig benne van...de őt ez éltei. Borsika mostanában nyögdös, keveset sziporkázik..pedig arra ki vagyunk éhezvesajnos Annuska még nem tud 100% os sikerről beszámolni a térd injekciózásról..ki kell kezelni azt az izét...Erika is nyüzsög...nekem példaképem, én a törtedékét nem  takarítom amit ő..na meg nem sütök, főzök olyan intenzitással mint ő. 


    előzmény:
    franci47 (274193)
    2017-10-15  08:40
  8. 2017. október 15. 09:03274194.

    Mai nap gondolata:


     


    "Hagyd, hogy jöjjön, ami jön, menjen, ami megy, és figyeld meg azt, ami marad." 😉🤔

    Ramana Maharishi


     


    Az igazi ősz soha nem az, amelyet éppen megélünk,
    hanem az a másik, aranyfürtös, halálra érett és csodálatos, 
    melyre egy tavasszal emlékezünk.”

    (Márai Sándor)


     

  9. 2017. október 15. 08:40274193.

    Jó reggelt. 


     


    Két napig nem írtam, igaz olvastalak benneteket. 


    Láttam a történéseket, nem reagáltam, úgy is úgy történik minden ahogy a legjobb, nem befolyásolható, utólag már semmi esetre sem. 


    Itt szép idő van, tegnap is az volt. Jó ez a kis napsütés, úgy melengeti az embert, és már a reggeli ébredésben is benne van a fényesség. 


    Tegnap igazán  sok munkám volt. Bence is itthon van, Tomiék is jöttek, főztem, beszélgettünk.


    Temetőben is voltam, kicsi sír igazítás, virág elhelyezés, gyertya gyújtás, ma évfordulós ünnep is van. Próbálok emlékezni arra a "pillanatra", de már kicsit ködbe veszve látom. 


    Ma sétálni mennénk majd Anikóval, én gesztenyét is felszedném. Na majd meglátjuk mire futja az erőből, időből. 


    MINDENKINEK SZÉP VASÁRNAPOT KÍVÁNOK. 


     

  10. 2017. október 15. 08:33274192.

    Jajjj..de édes vagy Borsika! ha tudnád, én milyen kicsi inas vagyok..csak olyan lelkesen beszélek róla és így többet mutatokha láttad volna, hogy a Jani micsoda nemez munkát hozott a táborból? na, az én munkáim kicsit elpirultak


    A hangulatomtól függően tudok szépen is varrani..de van, hogy le kell tenni, mert nem úgy alakul ahogy szeretném. De szerencsére a varrás megnyugtat


    Most már megyek a dolgomra, eddig itt válogattam mintákat. 


    Bizony ülj ki a napocskára, egy jó kis pléddel a derekadon. Gyűjtsél össze annyi D vitamint, hogy tavaszik kitartson. ÍGY LEGYEN!!!!!!

    előzmény:
    BORS (274190)
    2017-10-15  07:41
  11. 2017. október 15. 08:30274191.

    Napsugaras szép reggelt!


     


    Két fáradtságos, de gyönyörű nap után végre idekerültem a gép elé. Még nem olvastam vissza,  előbb írni jöttem, mert tudatni akartam, hogy élek.


    Nagyon jól sikerült a családi összejövetel.....igaz sok munkámba került, de megérte, mert annyi szép élményt kaptam......


    Most rendezem a képeket, kár hogy ide nem lehet feltenni......


     


    Majd jövök délután (ha nem jön közbe senki, semmi) és mesélek....


     


    Legyen szép napotok!

  12. 2017. október 15. 07:41274190.

    Sziasztok! szép Vasárnapot!


    Julika, vállalod, ..nem vállalod, ..sztem úgy is kikérik a véleményed az árszabásról. Nagy ember vagy a szakában.Itt is szépidő lesz, jaj, mit kezdjek vele? elméletben a kertbe vágyom, ..megkérdezem a derekam, dolgozzunk, v. csak üldögéljünk majd a napocskán?!


    Macsi volt már? Mit hozott nekünk? Jaj de izgulok!  ..

    előzmény:
    Picivirág1 (274189)
    2017-10-15  07:24
  13. 2017. október 15. 07:24274189.

    Szervusztok!


    Nagyon szép lesz a mai nap is...egy picit talán kimegyek a kertbe, a tegnap felszedett paradicsomot gyömöszölöm a kukába. Holnap fürdés, utána nekem nincs kedvem fizikai munkát végezni. Délután táskákat drukkolunk Zsuzsival. Lesz valami kongresszus a Csaba Gyöngyében, arra kell vinni anyagot, kiállítás, árusítás. Én olyat nem vállalok, megvarrom, de árat meghatározni, eladni, nem tudok . A megyeri műv ház a Csaba Gyöngyéhez tartozik. nagy fejlesztés várható Megyeren, azért kell sokat mutatni magunkból, hogy érdemesek vagyunk rá. rajtam nem fog múlni. 


    Kellemes vasárnapot kívánok!!!!

  14. 2017. október 15. 06:22274188.

    Jó reggelt mindenkinek.

  15. 2017. október 14. 20:47274187.

    További szép estét, jó éjszakát mindenkinek. 

  16. 2017. október 14. 17:28274186.

    Szervusztok!


    Megjöttem a nemez klubból. Nem volt kedvem menni, majdnem el is aludtam, háromnegyed 2 kor ébredtem föl. kettőre már ott is voltam..kicsi ez a Megyer. nagyon jó mentem , egy férfi, a Medo Jani volt Domaszéken nemez táborban, annyi érdekességet, hasznos tanácsot mesélt. Hozott egy kis dongót, ott csinálták, azonnal kedvet kaptunk, mi is csináltunk...ki is marta egy kicsit a kezemet a szappan. Előtte a kert törte fel, de mindjárt bekenem. Olyan jó lenne veletek együtt járni ilyen helyekre...beszélgetünk, nevetgélünk, alkotunk. 


    Most kimegyek egy kicsit legelni, szőlőt...ilyenkor jön utána a slepp..a cicakaraván. 

  17. 2017. október 14. 17:23274185.

    Borsika köszönöm kérdésed. Meg, egy napig tartott. Sztem előző este túl ette magát és ez volt a baj. Volt már ilyen máskor is. Még orvost is kellett hívnom. Jó pénzért kijött. Ha nem ígérem be a lét nem jött volna ki. Remélem okult most már belőle. 

    előzmény:
    BORS (274184)
    2017-10-14  17:14
  18. 2017. október 14. 17:14274184.

    Én már csak köszönni jövök. Többre nem futja  erőmből. Haragszom is magamra. A tegnapi temetés soká tartott, rossz volt álldogálni, de vhogy kibirtam. Ma érzem a lábam, derekam. Ma csak egy almás pitét sütöttem és ki-, és elpakoltam edényeket, mostam egyet. Pedig kertezni, gereblyézni akartam a leveleket. Nagyot dolgoztál Julika, Magdika Te is  ám! Nem dícsérgetek, ..a a konyha és a család  hősei vagytok Valamennyien, én meg hátul kullogok. Mindenki kitesz magáért rendesen!!! Pötyike, jöttek Veszti és a barátok? Ildike olyan szép filmet láttam tegnap a Phil Collins volt a főszereplő. Imádom. Ma itt volt Szilim, mondja moziba mennek, a "AZ" c. filmre, ami nagyon jó, nekem is ajánlotta. Belenéztünk, hááát, ..kész gyermekhorror. Inkább nézné a Frédi és Bénit, szerintem. Vagy a Mr. Bean-t. Imádom. Szeretitek? Anikó hogy vagy kedves szőke tündérünk?  Sacika, halló, tedd le a kezedből a munkát és ülj ide, ok?.voltál-e a társajáték klubban? .Milyen ott? Felnőttek játszanak? 


    Marika, mit sütöttél? Mesélem:  végre tökéletes lett az almás rácsos pitém, ..már le is kentem a toj.sárgával, akkor látom: a legfontosabb :  a fahéj kimaradt!.. Ó egek. Hát rászórtam és szétkentem, megszurkáltam. Annuska és a Kis Haver! Amikor olyan autót látok, rögtön eszembe jutsz.Meg a fájós térded!  Erika, megnéztem azt a fotót, nahát.Ez igen! Nikikéd rád hasonlít teljesen. Nagyon tetszik nekem, amikor írod, h. "anya-lánya "     napot fogtok tartani!! Macsika mizújs? Meggyógyult-e már  Tesókád? 


    Én most a kwízeket nézem, egyik pont olyan, mint a másik. 


     

  19. 2017. október 14. 16:51274183.

    Szervusztok!


    Valamikor régen nekünk is volt birsalmafánk.Kompótot és sajtot is csináltam belőle.Anyukám nagyon szerette.Utáltam hámozni.Lehet én voltam a béna, de mindig hólyag nőtt az ujjamra.


    Nem tudok mit írni.Semmi különös nem volt.Szokásos hétköznapi program.Mostam kettőt, főztem sóskát, krumplival, tükörtojással.A sóska jó friss volt.11 órakor szedtem és 1/2 1 kor ebédeltünk.


    Nemrég leszedtem a ruhát.Hajtogattam, elrámoltam.Még a vasalni valót is.Ahhoz hangulat kell.


    5-kór kávézunk,1/2 6-kór hív anyósom.Hogy utána mit csinálok még nem tudom.


    Magdit, Julikát néha irigyelem.Mindig van valami jó dolog körülöttük, amire érdemes elmenni.


    Amíg a gyerekek és az unokák kisebbek voltak, mindig mentünk valamerre, vagy csak hozzájuk játszani, beszélgetni, vigyázni.


    A nagyok felnőtt emberkék, élik a saját kis életüket, a kicsik napközben iskolában vagy valami külön foglalkozáson vannak.


    Azt hiszem mindannyiunknak nehéz ez az időszak.Ezért jó ha van lehetőség a kikapcsolódásra.


    Na most jól megírtam.Hiányzik a nyüzsgés.


    Szép estét nektek.


     

  20. 2017. október 14. 13:06274182.

    Pici ahogy írod a fabrikettet eszembe jutott, hogy láttam napraforgóhéj briketett, olyan gurigákba össze volt préselve az is.


    Saci én a birsből csak befőttet akarok most csinálni..egy időben sok birsalma sajtot csináltam, csak hamar megpenészedtek. Ja, szoktam olyat, hogy felszeletelem sütőpapírra és megsütöm (aránylag hamar megpuhul) aztán kristály cukorba hempergetem és elcsemegézzük csak éppen nem kiadós!

    előzmény:
    Picivirág1 (274180)
    2017-10-14  12:10
  21. 2017. október 14. 13:03274181.

    Sziasztok!


    Tómalmon vagyok  isteni idő van.Most ebédszünetet tartok...és olvaslak benneteket.


    Julika..köszönöm a könyv címet...ezt nem olvastam ..szeretem az írásait.Sacihoz hasonlóan ...szerintem is egyre romlik a Nők Lapja színvonala...bár a hetilapok közül még mindig a legjobb ...eddig még elkerülték a pártcsatározások...sajnos azok az újságírók akiket én szeretek ritkán írnak.Ezer éve olvasom ....de minden előfizetés idején kétségeim vannak ....aztán csak befizetem.J.elolvassa...aztán adjuk tovább...és onnan még tovább...


    A birsalmáról...szerintem hús mellé kompótnak a legjobb /gondolom én /mert már sütöttem együtt...nem volt olyan finom mint gondoltam.Én hús mellett sütve a körtét szeretem legjobban.


    Gondolok mindenkire....elküldöm...mert hátha elszáll.

  22. 2017. október 14. 12:10274180.

    Sacikám!


    Én még nem mertem mézes csirkeszárnyat csinálni...de fogokBizony nagyon rám fért már, hogy kialudjam magam, nyugodtan, békében ébredjek. 


    Nagyon  nagy fába vágtam a fejszémet..illetve a paradicsomba. Olyan volt már az ültetvényem mint egy őserdő...hatalmas zöld paradicsomok, olyan gyökerek, mint egy fának...de kihúzgáltam, most arra vár, hogy kicsit össze essen, aztán zsákolom vagy gyömöszölöm szerdán a kukába. Ebbe és a fáskamrám rendbetételébe bizony nagyon elfáradtam. A fásba nagyon nagy rend volt, de legalul volt a maradék 2 és fél zsák fabrikett. Ezt ki kellett szabadítani, ha jön a hideg akkor már nem szeretek kint dolgozni. Amikor a sarokba tettem a zsákokat még nem gondoltam ennyi gezemicém, rőzsém lesz..amivel szépen beépítettem. 


    Voltam a temetőbe, elvittem a sógornőm unokájának Boldi fiús, kis kori játékait. Foglalja ott a helyet...ezek nagyon aranyos játékok, ezeket nem adtam oda senkinek...és milyen jól tettem.. számomra váratlan volt Balázs érkezése. A Pilisben laknak de gyakran jönnek...még nincs sok játéka, még olyan másfél éves körüli. 


    Ebédeltem és ledőlök egy kicsit mert nemez szakkör lesz...azt hiszem csak csendes figyelő leszek, nem kívánom most azt a másfél órás sodrást. 

    előzmény:
    silinga (274178)
    2017-10-14  11:20
  23. 2017. október 14. 11:54274179.

    Szervusztok!


    Kellemes és vidám hétvégét kivánok, bár láttom nem fogtok unatkozni és munkátok is lesz böven.


    Julika, az eséstől megvédett az angyalkád. Remélem nincs utóhatás?


    Macsi nagyon korán keltél, ugyan akkor belépsz a későn fekvők táborába? Vigyázz magadra, mert Te vagy közöttünk a legegészségesebb. Tudod egy kicsit önzőek vagyunk, ezért is óvunk.


     Orvoshoz hivatalosan 30.án kell visszamenni. Ha nem javul sebészetre  megyek a jövőhéten. Különben jól vagyok. Lehetőleg keveset mászkálók, csak a legszükségesebbet csinálom meg.


    Ti is vigyázzatok magatokra, mert a Macsi rendelője sok beteget nem fog tudni ellátni


    Remélem a többiek jó hirekkel fognak jönni.

    előzmény:
    silinga (274178)
    2017-10-14  11:20
  24. 2017. október 14. 11:20274178.

    Szép napot Mindenkinek!


    Beköszönök én is......tegnap nagyon lusta voltam...este meg elmentem a társasjáték klubba, így sok minden elmaradt, de nem bánom, nagyon jó volt...


    Ete hurkával várom a gyerekeket....azt mindegyik szereti....holnap halászlé és mézes-fűszer sült csirkecomb lesz,,,,sütök mellette birset...


    Pötyike ....én is ma kaptam egy nagy adag birsalmát és úgy nézem eléggé romlandó.....azért hétfőig ki kell, hogy bírja....van e valami jó recepted hús mellé valónak? Ahogy tavaly csináltam nem volt jó..


    Julik.....bizony az anya leves gyógyhatású....Örülök, hogy jobban /ha nem i jól / aludtál és a kedved is jó...


    Macsi...te ma még az átlagnál iskorábban ébredtél.....nagyon jók az FB-s képeid, kár, hogy ide nemlehet tenni...pedig látom mennyit dolgozol érte..


    Magdi...a S.E. írásait én is nagyon szeretem...nemkönnyű a sorsa.....csakúgy megjegyzem, hogy szerintem a Nők Lapja már egyáltalán nem a régi...mégkitartok mellette, de lehet, higy nem sokáig...


    Nem voltunk ma még sokan.....többiek merre jártok?Mit csináltok ebben az igazán szép szép asszonyok/vén asszonyok nyara időben?


     


     

  25. 2017. október 14. 10:38274177.

    Sziasztok!


    Csak beköszönök..tengek-lengek, még nem tudom mit csinálok a főzésen kívül.


    Milánói makaróni lesz az ebéd.


    Már előre félek..kaptam egy nagy láda birsalmát, még nem érkezett meg..de utálom pucolni..viszont a befőttjét meg nagyon szeretjük! Remélem nem ma hozzák!..Igaz nem sértődik meg ha nem ma főzöm be.

Címlap

top