Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 14. 07:55274176.

    Szervusztok!


    Macsikám, ez már a korral jár, hogy nem alszik úgy az ember, ahogy szeretne. Én most már jól alszom...bár még megébredek éjjel de megnyugodva folytatom. Viszont korán ébredek. és ez sem baj, sőőőt, így hosszabb a délelőtt..nyugodtan nézelődhetek korán reggel  itt a neten, időben készen vagyok az ebéddel. 


    Magdi!


    Igen, olvasom Erzsébet írásait. de most Kriszti elhozta Tóth Krisztina Párducpompa könyvét. Ő is a Nők Lapjában ír, hasonló a stílusa Erzsébethez. Olvasd el, nagyon jó kis írások. 


    Közben elmentem a boltba, vettem húslevesnek valót, tudjátok, az  anyuka húslevese gyógyír. Az holnapra lesz..mára van...megyek a kertbe. Nincs nagy kedvem a kerti munkához de az idő olyan szép, hogy ki kell használni. Fel is tettem a deréktámaszt

  2. 2017. október 14. 05:09274175.

    Jó reggelt mindenkinek! 


    Már 1/4 4-kor felébredtem. Kidobott az ágy. Gyorsan neki álltam csoda szép képeket csinálni a tesónak. Pedig nem is feküdtem korán. Kb 11 óra volt. Már egy hete ilyen későn fekszem. Nem tudom mi történt. Na nem baj. 

  3. 2017. október 13. 21:07274174.

    Jó éjszakát mindenkinek.

  4. 2017. október 13. 19:58274173.

    OLvasod a Nők lapjában a Schäffer Erzsébet folytatásos írását? Nagyon szeretem....de olyan ritkán ír.Mikor voltunk az író olvasó találkozón a dedikáláskor ,meg is kérdeztem tőle...mondta mostanában / akkoriban / könyvet ír. Akkor még vele volt a férje ....mindenhova elkísérte ....most már hosszú ideje kómában / jaj... de csúnya szó / fekszik ...olyan jó lenne ha felébredne.Csodálatos asszony.


    Dávidunk is megérkezett.Holnap családi programjuk lesz.Nem is tudom mikor volt itthon egyszerre mindenki.


    Nyugodalmas jó éjszakát kívánok Mindenkinek!

    előzmény:
    Picivirág1 (274170)
    2017-10-13  18:46
  5. 2017. október 13. 19:39274172.

    Neem, neeeeem.... akkooooooo megyek ápolni benneteket. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274171)
    2017-10-13  18:49
  6. 2017. október 13. 18:49274171.

    óóóó..Macsikám! Túl vagy terhelve....lányok..kapjuk össze magunkat, Macsi még "belénk betegszik"

    előzmény:
    macska54 (274167)
    2017-10-13  16:54
  7. 2017. október 13. 18:46274170.

    Timi évek óta ezekkel a számokkal játszik. A család születési dátumai...most a két nővére évszáma is benne volt a háromban. Mondtam, hogy ez az én érdemem is, hiszen én szültem ezekben az években 


    ma olyan meleg volt kint, ilyenkor nem fűtök a csempében, mert az meg túl meleg. Most kicsit rá kell húzni a gázt, mert elkezdtem fázni. Az ágyon fekve a két cica úgy felmelegített, most a nappaliban hideget érzek. megyek a hálóba, 8 kor viszem a cicákat lefektetni aztán én is ágyba bújok..vannak Nők lapja újságaim, azokat fogom lapozgatni a barátok előtt amin következetesen elalszom. Jó éjt gyerekek...

    előzmény:
    Sacika44 (274169)
    2017-10-13  18:14
  8. 2017. október 13. 18:14274169.

    Szervusztok!


    Anikó a macik között ott vagyok és tudod küldöm az energiát.Gondolom szeretnél minél előbb túl lenni. Ez a várakozás nagyon rossz lehet.


    Julika az angyalkád megmentett.Gratulálok Timinek a nyereményhez.


    Annuska nagyon sajnálom, hogy a térded nem javul.Szerencse, hogy eljutottál az autóig.Dokinak azért szerintem is meg kéne mutatni.


    Borsika kis háziasszony a fiúk sok finomságot kapnak tőled, de azért vigyázz magadra.


    Saci jó főzőcskézést. A kis családod örülni fog, hogy nálad ehetnek.Jókat tudsz kitalálni


    Pötyi ügyesek a lányodék, hogy egyedül ilyen hamar kész lettek a házzal. Jó kis munka lehetett.


    Macsi köszi az intézkedést és a macikat.FB. őszi képeidet öröm nézni.


    Ildikó a gombászást kicsit irigylem.Szívesen mentem volna veletek.Tegnap nagyon vágytam a masszírozásodra.Kicsit rozoga voltam, csak azt nem tudom mitől.Lehet múlnak az évek?


    Erika kiment a fejemből mikor lesz a buli.Jó sütögetés, de ne dolgozz azért nagyon sokat.


    Magdi olyan szép lesz a kertetek tavasszal.Sok virágmagot és gumót ültettél.Bosco nagyfiú lesz már jövőre, nem fogja bántani.


    Annuska ma nem kerteztem és a gyerekeknél  sem voltam.Délelőtt takarítottam, főztem.Ebéd után piac és bolt.Jó sokan voltak mindenhol. Az a rossz, hogy az oda vissza út, ha minden simán megy egy óra, de ha nem érem el azt a buszt amit akartam, fél óra múlva jön a következő.


    Legyen szép estétek.

  9. 2017. október 13. 16:57274168.

    Hát te sem unatkozol Sacikával együtt. Főzöl is a srácoknak? Sztem ahogy ismerlek valamit össze dobsz. ... nagyi.

    előzmény:
    potymama (274166)
    2017-10-13  16:39
  10. 2017. október 13. 16:54274167.

     De a virágra vigyázott..... hát ezen most én is jót mosolyogtam. Bocsánat.


    Julika tessék jobban figyelni. Nincs ennyi rendelési idő a földön amennyi az én Maciaimnak kéne. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274165)
    2017-10-13  15:26
  11. 2017. október 13. 16:39274166.

    Riasztva lettem!


    A Veszti telefonált haza, hogy jön és hozza 3 barátját is. Tíz óra felé érkeznek..alszanak egy kicsit és hajnalban indulnak tovább Horvát országba. Veszti nyáron nem volt szabin..részben, mert nem volt jogsija..meg a munkahelyről is nehezen szabadult volna el.


    Szóval ágyneműket kellett összeszednem, mert a Zsuzsi elvitte a koleszba ami kellett neki... amikor Dalma elköltözött elvitt két adagot, Veszti szintén..


    Végül is csak 1 garnitúra kellett. Aludni tudnak hol, mert üres az a dög nagy ház.

  12. 2017. október 13. 15:26274165.

    Az az esés szörnyű volt...nézni is, hát még átélni. De a virágra vigyázottRám meg az őrangyalom

    előzmény:
    potymama (274162)
    2017-10-13  14:42
  13. 2017. október 13. 15:12274164.

    Szervusztok.


    Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak az együttérzést, ekkora szeretetenergia mellett biztosan minden rendben lesz. Most azon a ponton vagyok, hogy jó lenne minél előbb. Még az este jól kibeszéltük a helyzetet minden családtaggal.


    Jól elment a napom, délelőtt főztem, mert semmi ehető nem volt már a hűtőben, közben jött szomszédasszonyom is érdeklődni. Az előbb ment el Ildi, vásárolt nekem a városban, és eligazított egy filmletöltős oldalon is. Az este még én is a városba készültem, de reggel akkora köd volt, hogy mégsem mentem, most már bánom.


    Borsika, sajnos ilyen események is közbejönnek, az még sajnálatosabb, hogy egyre gyakrabban. Vigyázz magadra.


    Annuska jobbulást kívánok, tényleg vissza  kellene menni a dokihoz.


    Julika az őrangyalod melletted volt, remélem nem rángatott össze ez a külön torna. Gratulálok Timinek a nyereményhez, használja egészséggel. Jó pihenést.


    Saci, mozgalmas napok várnak, de jó érzés, hogy be tudsz segíteni.

  14. 2017. október 13. 15:05274163.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma menős napom volt ....de most már egy tapodtatot sem.Reggel Judit elvitt a piacra, majd bementem a Sparba....annyi cuccom colt mint egy málhás lónak.Haza értem ...elrendeztem mindent ...mostam egy adagot....majd elmentem a fürdőbe.Hazaértem ...szárító felborulva .Mikor mentem szélcsend volt / ami itt ritka/ ...mire haza értem már megbolondult teljesen .Elmentem a kisboltba ....hazafelé megnéztem a családomat.Barbara akkor jött meg a fogorvostól ....minden összejön.Elhoztam  a javítanivalót....bambultam egy kicsit...most itt vagyok.


    Julika ...szerencséd volt, hogy nem estél...összetörted volna magad.Timinek szerencsés keze van ....örülök neki.


    Sacikám  bonyolult az élet felétek....de így a jó.Jó buli lesz ha az "ifjak" mind együtt lesznek.


    Pötyi ...szerintem felírják a dioptriát a szemészeten receptre ....de az  optikusnál már úgy kezdik, hogy a fizetőst ajánlják.Én legutóbb jól jártam ....mert a keretből annyit engedtek ahány éves valaki ...de a lencsével együtt még így is sok volt / szerintem /...aztán legtöbbet a táska aljában van.


    Annuskám vigyázz magadra...remélem már csökkentek a fájdalmaid.

  15. 2017. október 13. 14:42274162.

    Erről eszembe jut szegény Ilike, amikor Ildiéknél voltunk és Zegen sétálgattunk. Ő is megbotlott és már dőlt is el..olyan gyorsan történt segíteni se tudtunk..pedig ott álltunk mellette. Ő nagyon megütötte magát.


    Neked szerencséd volt Julika!

    előzmény:
    Picivirág1 (274161)
    2017-10-13  13:43
  16. 2017. október 13. 13:43274161.

    Szervusztok!


    Nem is mondtam, hogy amikor kiszálltam a kocsiból és elindultam, Békésen, a fürdő előtt, beleléptem egy gödörbe. Na, a térdem ugye nem akart elbírni, elkezdtem előre szaladni, az orrom majd a földet érte, nem tudtam megállni, vitt a lendület, csak azt néztem, ha elesek nehogy a kerékpár tároló vasába üssem a fejemet...aztán az utolsó pillanatban sikerült megállni, vissza nyerni az egyensúlyomat de remegtem mint a kocsonya...A többiek döbbenten nézték, nem tudtak segíteni...de minden jó ha jó a vége..megnyugodtam, a víz jól kilazította a begörcsölt izmaimat. 

  17. 2017. október 13. 13:06274160.

    Aha, megnéztem. Csak nem tudom a "beosztásokat"..azt hittem a modi már azóta "termék menedzser" lett


    Annuska remélem javult a lábad! Ha nem.. spuri az orvoshoz...főleg ha volt valami kis gennyes hólyag ott.


    Nem akarom ideírni Lajos hogy járt vagy 10 éve..nem ijesztgetlek!

    előzmény:
    macska54 (274159)
    2017-10-13  12:39
  18. 2017. október 13. 12:39274159.

    Nusimama nagyon sajnálom ami veled történt. Vissza kéne menni a dokihoz. Jobbulást kívánok. 

    előzmény:
    Nusimama (274158)
    2017-10-13  12:16
  19. 2017. október 13. 12:16274158.

    Szervusztok én is előkerültem. Igaz nyögdécselve.


     Az a térdem ahova az injekciót kaptam lerobbant. Ott volt egy gombostü fejnyi ciszta, ami begyulladt és még rálépni sem tudok annyira fáj. Szóval tegnap amikor a fodrásztól kijöttem, bementem a piacra. alig tettem meg 10 lépést amikor annyira belehasitott a térdembe, hogy ráéllni sem tudtam a lábamra. Ott vesztegeltem amig annyi erőt össze szedtem, hogy a kocsiig elvánszorogjak. Nagy nehezen haza hoztam a kocsit, közben szakadt rólam a viz. Kemény éjszakám volt, s most sem vagyok toppon, de remélem lassan lecsillapodik a gyulladás.


    Vissza olvastam mindent. Sok finomságot föztetek.


    Ildike, Évával szép és eredményes napotok volt a hegyen. A gomba szedés az vadászat, szinte szenvedéllyé válik. Ismerem, mert évekig jártuk a hegyeket és szedtük a gombát. A Konfucius bölcseség rám vonatkozó  megállapitása most nagyon aktuállis.


    Anikó sajnálom,hogy nem javultak az eredményeid és kezelésre kell menned. Ott leszünk, minden energiánka küldjük és vigyázzunk Rád.-


    Pötyike, Lányodéknak gratulálók, Ez nagy munka volt, s az eredmény annál nagyobb, mivel Ők csinálták,


    Macsi aranyos vagy. Amit Anikókan föltettél, valóban ugy is lesz. Kösz., hogy intézkedtél.


    Julika, Te olyan fitt leszel, hogy rád sem fogunk ismerni. Timinek gratulálók a nyereményhez, csak igy tovább a főnyereményig. Incike jóbban van?


    Sacika, elég huzós hétvégéd lesz. Jól megszerveztétek a dolgokat.


    Borsikám, nagyon vigyázz magadra.


    Erikáéknál vajon milyen apropoból jön össze a család. Kinek lesz valamilyen évfordulója?


    Marika,  Te kertezel, vagy unokázól?


    Minden betegünknek és gyengélkedőnknek jobbulást kivánok.


     

    előzmény:
    macska54 (274157)
    2017-10-13  11:13
  20. 2017. október 13. 11:13274157.

    Ez már nem a modinak ment, nézd csak meg!... az még nem is válaszolt. 

    előzmény:
    potymama (274155)
    2017-10-13  10:31
  21. 2017. október 13. 10:32274156.

    Szép napot Mindenkinek!


    Anikó....nagyon együtt leszünk veled....ahogy Macsi tüneményes képén.....


    Ildikó...ha másnak is küldöd én is kérem szépen a kosztűmöst..


    Borsika...vigyázz a temetésen és ne légy nagyon szomorú.


    Megjöttem én is a vásárcsarnokból.....sikeresen vásároltam....még négy kisebb koszorut is elhoztam, nem szeretném az utolsó napok tülekedésére hagyni......Azt sajnálom, hogy céklát elfelejtettem venni, pedig ahogy beszéltetek róla nagyon megkívántam...Ma csak egy rakott krumplit főzök...


    A hét vége elég bonyolult lesz....Saci szombaton Pestre megy pár napos konzultációra...a jövő évi vizsgáit előre hozták decemberre Szombaton itt alszanak a gyerekek és vasárnap is itt lesznek....jaj de jó...aztán Vera veszi át őket...hozzájuk közel az iskola együtt elmennek.....Misit Lucsi viszi majd gyógyúszásra......esténként én várok mindenkit vacsorára......hát kicsit bonyolult az élet..


    Használjátok ki a mai nagyon szép  őszi napot....kirándulás, kertezés....vagy csak pihenés..


     

  22. 2017. október 13. 10:31274155.

    Sziasztok!


    Ez is valami, hogy legalább válaszolt a levélre a modi..és nincs szabadságon..


    Mára nincs semmi feladatom..főznöm se kell..


    Jövő szerdán megyek szemészetre (maszek optika)..tényleg van még SZTK szemüveg?  Azt tudom szemészet az van a rendelő intézetben, de hogy írnak is fel szemüveget azt nem tudom.


    Gratula Timinek a lottó nyereményért!

  23. 2017. október 13. 10:22274154.

    Borsika vannak ilyen kötelezettségek is. Túl leszel rajta.


    Julika! Gratula a nyereményhez Timinek. Jó pihenést. 

  24. 2017. október 13. 10:04274153.

    Szervusztok!


    Most jöttem haza Békésről. Isteni volt a torna, el is fáradtam, de élveztem, hogy végig tudom olyan intenzitással csinálni ahogyan vezénylik. Most pihenek egy kicsit aztán megyek kiváltom Timi nyereményét. Hármasa volt a lottón, 25 300 Ft-ot nyert. Aztán egy kis takarítás, meg ilyesmi következik. Olyan gyönyörű az idő, hogy jó kedve támad tőle az embernek. És most jó a kedvemLegyen nektek is az. 


    Macsi!


    Köszi, hogy próbálsz intézkedni...

  25. 2017. október 13. 09:59274152.

    Szép napot kívánni jöttem,   aztán mennem kell:


    rengeteg ügyes-bajos dolgomat kell intézni.


    Köszönet Macsinak, Ildinek, hogy reklamáltakaz Nlc hibák miatt, és köszönet a készséges és udvarias Válaszadónak is. Így most már érezni fogjuk hamarosan, h. elmaradnak a hiányosságok.


    Temetésre megyünk. Egyik jó szomszédunk h.meg, hívtak, ..tiszteletből elmegyek.Ha elszomorít a szertartás,   ..akkor csak leteszem a virágomat és inkább eljövök.


    Mindenkit ölelek, olyan jó ide hazatérni a mi Menedékházunkba.


     

Címlap

top