Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. október 12. 16:49274126.

    Jobbulást Incikének. A cicák nagyon szívósak. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274125)
    2017-10-12  15:54
  2. 2017. október 12. 15:54274125.

    Most jöttünk meg az állatorvostól. Incikét kellett elvinni, neki is kötőhártya gyulladásos a szeme..és köhög is. nem lázas, szerencsére. kapott két szurit. Azt mondja a doki, hogy ez a köhögés őszi cica fertőzés, a kicsi cicákat ez el i viszi. Inci már nagy cica., mondta doki, pedig olyan kicsike cicácska de már nem pindur ..remélem megússzuk ennyivel. 

  3. 2017. október 12. 14:20274124.

    Nem válaszoltak. :(

    előzmény:
    potymama (274123)
    2017-10-12  14:01
  4. 2017. október 12. 14:01274123.

    Macsi..az előző leveledre nem is válaszoltak?


    Nagyon kíváncsi leszek erre most mit írnak..a szabadságolás ideje már lejárt

    előzmény:
    macska54 (274121)
    2017-10-12  12:50
  5. 2017. október 12. 13:08274122.

    A rakottashoz:


    Eddig  nem főztem előre..valahogy a patiszont olyan keménynek gondoltam, meg azt írta a recept..kipróbáltam. Jobban kellett volna fűszerezni, jobban megsütni. majd holnap átsütjük..jó volt, de valami fűszer hiányzott belőle. Holnap megyek a fürdőbe...ma csak "döglök" a főzés mellett...tegnap erősebbre kértem a tangentort és ma izomlázam van. gyönyörű idő van..megyek szőlőt legelni. 

  6. 2017. október 12. 12:50274121.
    Tisztelt Kisszékelyi Veronika!
    termékmenedzser
    Azzal a kérdéssel fordulok önhöz, hogy mikor kapjuk vissza az NLCafé funkcióit a topikokban? Hiába írók, telefonálok. Válaszok nem jönnek. A telefont nem veszi fel senki. Kérem mielőbbi válaszát és ha lehet akkor tájékoztassák a topik  felhasználókat. Ahogy tették akkor mikor közölték hogy ráncfelvarrás lesz/van immáron másfél hónapja. Több százan/ezren várjuk a válaszokat, a topik rendbe tételét, de hiába.

     


    Tisztelettel: Wágner Zsuzsa / Macska felhasználó.
     
    Ezt most küldtem el. 
  7. 2017. október 12. 12:23274120.

    Sacika ki mondta, hogy én kidobom a nyakakat? Én a húslevesből csak a zellert dobom ki. És a tölt. pap. -ból a paprikát. Főve nem szeretjük.


    A nyakat le fogom cincálni. A hús megy Macim tányérjába. A csont meg megy a nővérem "telekszomszédjának" mert nincs pénzük etetni a kutyát. Minek neki kutya??? Én szoktam sok kaját neki csinálni, lefagyasztom adagokban és küldöm le a tesóval.


    Meg amúgy se dobunk ki semmi maradékot. Mindig van kinek adjam ha marad. De oly keveset főzök, hogy szinte az el is fogy. Nem pazarolunk. Azt nem szeretem. A tali az más volt. Azért osztogattam szét, mert tudtam, hogy mi nem eszünk a fogyi miatt. Akkor már inkább ne vesszen kárba. Jó helyre ment. 

    előzmény:
    silinga (274118)
    2017-10-12  12:02
  8. 2017. október 12. 12:15274119.

    Na ez egy jó hír. Képeket kérünk szépen majd. 

    előzmény:
    potymama (274117)
    2017-10-12  11:33
  9. 2017. október 12. 12:02274118.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ragyogó...majdnem meleg idő van....akartam mosni, aztán elmaradt........egy  kedves ismerősünk volt itt és elbeszélgettük, kávéztuk az időt.......nem sajnálom....Nagyon szeretem ezt a..../ hozzám képest/..kislányt....30 éves és nagyon értékes emberke...korosztályában ritkán találkozom ilyennel........Talán a saját fiatalkoromat is látom a küzdelmében, amit azért folytat, hogy babája legyen...nagyon megérdemelné...


    Egy gyors ebéd  készült...zellerkrémleves és lecsós makaróni...


    Julika....a te ebédedet is szeretném.....én a patiszont, cukkinit, zöldbabot nem előfőzöm, hanem sütöm a rakottasokba....egyszer próbáld meg úgy is....ma már voltál fürödni?


    Macsi...nagy kár, hogy kidobod a nyakakat...nálunk a felnőttek mind szeretik csak a gyerekek pfujjolnak, a csirkelábbal  meg ijesztgetik egymást....


    Erika.....jó készülődést......valamit ünnepeltek /lemaradtam/, vagy csak úgy összejön a szép családod?


    Ildikó....kipihented e a tegnapi nap fáradalmait....ami éreztem, hogy nagyon kellemes volt?


    Mindenkire gondolok és csak jót kívánok a mai napra..is..

  10. 2017. október 12. 11:33274117.

    Sziasztok!


    Isteni idő van! A poloskák is szeretik..annyi van, hogy az csuda.


    Pici-Julika fincsi kaját csináltál..én még nem is tudom mit kéne..pedig mindjárt dél van!


    Azt hiszem halat sütök Lajosnak..magamnak meg rántott sajtot..van sült céklám, sült paprikám..valami kis köret kell és kész!


    A lányomék kész vannak a felújítással (ez nagy csoda!)majd a hétvégén átmegyünk megcsodálni..nagyon szép lett, már fényképen láttam.

  11. 2017. október 12. 11:04274116.

    előzmény:
    macska54 (274114)
    2017-10-12  11:01
  12. 2017. október 12. 11:04274115.

    Erika jó készülődést a holnapi? ... napra. 


    Csak szaladj... vár/várt a szőke herceged. 

    előzmény:
    erry (274112)
    2017-10-12  09:07
  13. 2017. október 12. 11:01274114.

    Julika ez a kaja nagyon jól hangzik. Én is megkóstolnám. A szőlő is jöhet.  . Vince cica egy huncut. 

    előzmény:
    Picivirág1 (274111)
    2017-10-12  08:59
  14. 2017. október 12. 09:40274113.

    Jajjjjjj,,,ha nyak leves van megyek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Imádom...de komolyan..Erika..ha nyak leves van a Keleti csomag megőrzőjében kérem betenni!!!!

    előzmény:
    erry (274112)
    2017-10-12  09:07
  15. 2017. október 12. 09:07274112.

    Jó reggelt!


     


    Szép idő ígérkezik, süt a nap, bár elég hűvös van.......de lesz ez még melegebb is.........


    Ma is elég sok dolgom lesz.....vásárolni kell pár apróságot a holnapi sütéshez........Családi összejövetel lesz......Ma előkészítem a salátákat.....holnapra a sütés marad......Magdi kifli, pogácsa, Pötyi féle sajtos tekercs.......édes sütiket Kisera süt........Nagy örömmel készülődök.......


     


    Olvaslak benneteket......kár hogy képeket nem lehet feltenni, pedig szívesen megnézném Francika képeit.....Macsi nagyon finom leves lesz a nyakból, szoktam csinálni, csak az a baj, hogy a húst nem esszük meg. Igaz a szomszéd kutyája ilyenkor nagyon örül.......Sacika nagyon tud vérezni a seb.....de ugye nem fáj?


     


    Megyek, szaladok, mert a sofőröm szokás szerint türelmetlen.......


     


    Vigyázzatok magatokra......kést, ollót eltüntetni.........keveset hajlongani és sokat pihenni! Ez parancs!

  16. 2017. október 12. 08:59274111.

    Szervusztok, szia Macsi!


    Már korán reggel írtam egy levelet de Vince hamarabb elküldte mint kellett volna..most valahol az éterben keres benneteket. Vince már csak ilyen. Nem szereti, ha mással foglalkozom...


    gyönyörű idő van...már majdnem készen vagyok az ebéddel. Volt a fagyóban hús leves...üres, párolok bele répát, vagy csak veszek konzerv borsót..Timi nem akar tésztát bele. Csináltam rakott patiszont. Előre megfőztem egy kicsit a csillagtököt, ételízesítős vízben..olíva olajjal kikentem a tálat, leraktam a patiszont, rá lila hagyma, lehet, hogy kicsit meg kellett volna dinsztelni, majd az étel próba eldönti, kefír fokhagymával, kaporral, került rá meg egy kicsi parmezán sajt. Az volt itthon...aztán megint egy sor patiszon. Még van parmezánom, de megyek és veszek füstölt sajtot, a végén azt teszek rá hogy rá süljön... rá..meg aki akar még tehet rá..és van a cékla saláta. 


    Azt hiszem kertezni fogok.Úgy adnék nektek szőlőt..annyira finom, des..és nagyon sok...sokat is dolgoztam vele. 

    előzmény:
    macska54 (274110)
    2017-10-12  08:29
  17. 2017. október 12. 08:29274110.

    Borsika! Köszönöm nagyon jól vagyok, jól is aludtam. Már bevásároltam. Pulyka nyakat vettem levesnek. Más nem lesz hétvégén csak leves. Nem eszünk, megy a fogyókúra ezerrel. 


    Jaj lányok tegnap vettem egy illatos nagy gyertyát, nagyon jó illatot csinál. Ma gyorsan vettem még 5 db-ot. El ne fogyjon. Nem is volt több. 1 gyertya 30 órát bír. Természetesen már Karácsonyi illat. Én már hangolódom. 

    előzmény:
    BORS (274109)
    2017-10-12  05:36
  18. 2017. október 12. 05:36274109.

    Jóreggelt Macsika! Hogy vagy? Jól aludtál??  Mész vásárolni valamerre? Vigyázzni magadra ám!!


     


    Hahó, mindenkit köszöntök, legyen szép időtök, kellemes napotok vidám, és hasznos elfoglaltsággal.


    A betegeknek mielőbbi jobbulást kívánok. 

    előzmény:
    macska54 (274108)
    2017-10-12  04:39
  19. 2017. október 12. 04:39274108.

    Jó reggelt mindenkinek. 

  20. 2017. október 11. 20:58274107.

    Neked is nagyon szép estét, és egyben...


    mindenkinek jó éjszakát.


     

    előzmény:
    otata (274106)
    2017-10-11  19:58
  21. 2017. október 11. 19:58274106.

    Jó estét kedves MENEDÉKES LÁNYOK! Köszönöm a Brigittának küldött jókívánságokat, sajnálom, hogy nem lehet képeket feltenni, talán már meg sem ismernétek a lányokat, na meg Banditát:-))) Kívánok mindenkinek további kellemes estét és jó éjszakát, Nagyszalontáról.

    előzmény:
    potymama (274098)
    2017-10-11  16:21
  22. 2017. október 11. 19:47274105.

    Nagyon szép napod volt..igazi jó kirándulás. Nem is baj, hogy nem fogtál nagy munkába...elmaradt volna a gesztenyeszedés  és a gombászás élménye.Ki kell használni a pillanatot...Jó lenne ha már lehetne feltenni fotókat.Gondolom szép őszi felvételeket csináltál.Sárgul már az erdő?


    A japán filmet ...köszönöm.Vera filmjéből  ma van fent egy új rész .Lehet nekiállt a fordító?Mindig gondolok rá , ha arra járok.Mennyire várta...


    Julika ...gondoltam rád. Egy kis konténernyi csomagolóanyagot hordtam ki ...milyen jó lett volna a csempe kályhába.

    előzmény:
    franci47 (274103)
    2017-10-11  19:20
  23. 2017. október 11. 19:37274104.

    Tudom, érzem hogy elfáradtál, de nagyon szép napotok volt. 

    előzmény:
    franci47 (274103)
    2017-10-11  19:20
  24. 2017. október 11. 19:20274103.

    Sziasztok Lányok!


    Köszönöm a tegnapi és a mai keresést.


    Tegnap kicsit elfáradtam, igaz nem sok történt, de nagyon fájtak a csontjaim.   Nem bírtam a gép előtt ülni, le kellett feküdni. 


    fájdalomcsillapító, stb. amit tudtam tettem. Reggelre jobban lettem.


    Délelőtt jött unokatestvérem Éva, és mivel jobban lettem elmentünk a hegyre.


    Előtte ebédet főztem, ettünk,  beszélgettünk, megnéztük Éva képeit a neten, /évfolyamtalálkozója volt/. 


    Hegyre fel..... a kis erdőben Éva meglátott egy gombát és elszabadult  a "pokol" ment, és talált,vargányát pereszkét, fenyőalját, stb. Én is lepakoltam és mentem, hátha meglátok egyet. Egy megtalálása után már megláttam a többit is. Találtam olyat is, amit eldobtunk, Éva szerint biztos jó gomba, mert a  szakértő jónak találta másnál, de ő nem szokta összeszedni. 


    Ott az erdő szélén egy rönkön ülve megválogattuk mit dobunk ki.  


    Ott már jól elfáradtunk. Nálunk megláttuk, hogy a gesztenyefán a fondorokból nevet ránk a  gesztenye. Szedtünk  pár kilót, diót is szedtünk. Közben még Éva elment lándzsás útifüvet is szedni. Nekem is szedett.


    Ettünk egy kicsit,nem mintha éhesek lettünk volna, de azért jól csipegettünk. /kis kolbi, sajt, hagyma, paprika....stb. / Vettem olyan kenyeret mint amit Macsi hozott Baracskára.  Eszegettünk. 


    Haza fele jövünk, és mit látunk a partoldalba /más úton jöttünk/ gomba,...tuskógomba....  ezt nem lehetett ott hagyni, leszedtük. Én nem hoztam, csak Éva. 


    Ott megint időztünk.


    Később leérve,,, már majdnem a faluban voltunk felnéz Éva a partoldalba,mondja szerinte itt is van gomba. 


    Mondom neki ne lesegessen oda,  mert lehet, hogy ott is lát gombát, és akkor nekünk annyi sötétbe érünk haza. 


    Most fáradt vagyok,de úgy éreztem, mintha ünnepnapom lett volna. 


    Kár, hogy Anikó nem jött velünk, gondoltam rá onnan is. 


    Örülök, hogy nektek is jól telt a napotok, finom céklasalátát csináltatok, Saci, szabadnapot vett ki, vagy csak az ujja miatt volt  betegszabin.


    Itthon is lett volna nekem is rengeteg dolgom, de még úgy indultam neki, hogy másodszori külső meszelés/festés lesz a hegyi házon. Nem nézett ki rosszul a múltkori munka nyoma, de nem álltam neki, mert elvitte az időt a gesztenye szedés. 


    Köszönöm, hogy hiányoztam nektek, millió puszi, és jó estét mindenkinek.


    Feltöltöttem egy  japán filmet, nagyon aranyos kis film, elküldöm majd. P T O a címe.  Nekem tetszett. 


    Macsi köszönöm a reklamációt a módik felé. Én is fényképeztem, jó lenne látni, megmutatni. 


     


     

  25. 2017. október 11. 18:11274102.

    Nusimama itt végig szép idő volt. Egész nap sütött a nap. Akkor holnapra is megvan a progid. 

    előzmény:
    Nusimama (274101)
    2017-10-11  17:41

Címlap

top