Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 28. 15:03273726.

    Szervusztok


     Itt is a reggeli boru után gíöníörű idő lett. Olyan jó volna ha legalább 1 hónapig kitartana.


    Láttom Julika, Macsi megérkezett sok sok élménnyel és emlékkel. Szép napotok volt.


    BENCÉNEK gratulálók, de az eredmény biztos volt. Olyan talpra esett és okos.


    Julika, sürü programod van. Meggyogyultál, vagy csak  lábadozol.


    Erika, az jó hir, hogy a kezed javul, de ha ilyen tempoban csinálod a dolgokat, akkor ujra baj lesz.


    Pótyike, láttod ilyen az eü. Ha azt akarod, hogy a bajon most segitsenek akkor jön a maszek keresés. Leona tényleg egy csucs. Ezek szerint már beilleszkedett és megszokta az új környezetet. A kis kocós  nagyon aranyos.


    Délelött én is elvoltam a postán, persze apasztottam a bukszát. Aztán tovább a kereszturi piacra. Sok sok baromfi és egyéb husok voltak. A kacsacomb 1800 Ft ért volt. Én egész csirkét meg csirke combokat vettem. Na meg tojást. Egész szépen kuszik annak is az ára felfelé 32-35 Ft. Ja vettem 2 cserép apró fejű krizantént a kertbe. Egy fehéret és egy rozsdabarnát. Egyenlőre ideiglenesen elültettem., majd ha kikerülnek a paradicsomok minden a helyére kerül.Várom a gázszerelőt. Már ez a második időpont amire igérte, hogy jön. Közben azért egy mosást én is elrendeztem, már kint száradnak.


    Nagyon gyéren vagyunk megint. Hol vagytok kedves Barátnők??????????????????

    előzmény:
    potymama (273723)
    2017-09-28  13:41
  2. 2017. szeptember 28. 15:00273725.

    Julika, az időjós Lajos a barátom, mert ilyen jókat ígér. Így most már azt is tudom, h. mikor vegyem elő az esőkabátom és az esernyőt. Gyanús, felettébb gyanús volt nekem ez a mostani kis kánikula! Mostam egyet, kint szárad. Ma már boltban is voltam, és főztem makarónit mindent bele szósszal és sajttal. Ildike,  akárhogy érzed magad, akkor vagy csak nyugodt, ha már becsomagoltál valami jóüféle hazait a kedves hazalátogató  szeretteidnek. De azt hiszem valamennyien így vagyunk. Annuska Ricsinek, Anikó Petiéknek, Magdika Barbiéknak. Sacika pedig Lucsiéknak.  Kit hagytam ki? Hát Pötyit. Ő a készenléti mama. Jobb, ha mindíg készít valamit, az tuti, hogy el is fogy!  Julika meg az utazó dobozokat tölti meg, de az is előfordult már ugy, h. megbontottad elébb valaki kedvéért, aztán lehetett újabbakat sütni. Erika, ..és az Ő pogácsái. Nahát, ..annak meg se vége se hossza, mondja is: akármennyit süt,  mind megeszik, elviszik. Mivel fájtam, minden virág hagymát mégis csak a lányomra bíztam. A magokat majd később megbszéljük. Igérte. Kapok műa.cserepeket, abba elvethetem, és lehetne az előszobában. Oda szoktam átteleltetni a növényeimet.Marikára, Macsira Magdikára is gondolok, ..most kapar megint Mici. Mit tehetek? kinyitok neki.


    Köszönöm a jobbulást kívánóknak a jóakaratot, ...mondtam, és küldtem is az enyémeknek. Sokat ért. Van már javulás. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273721)
    2017-09-28  12:48
  3. 2017. szeptember 28. 14:54273724.

    Tök jók. Leona is és a babák is. :)

    előzmény:
    potymama (273722)
    2017-09-28  13:37
  4. 2017. szeptember 28. 13:41273723.

    Sikerült időpontot kapnom a reumára november 30!!!!


    Nekem viszont most kéne..azonnal, mert most van bajom...nov.végére magamtól is meggyógyulok..de addig meg csak hagy fájjon az ember. Nem szeretek protekciót igénybe venni..de lehet muszáj lesz..


     

    előzmény:
    Picivirág1 (273719)
    2017-09-28  11:12
  5. 2017. szeptember 28. 13:37273722.

    Küldök egy képet Leonáról..ki lenne a csúcson..mint Leona.


    https://photos.app.goo.gl/DqnUg79nALFzxmbe2


    Meg befejeztem a selejtes babákat...egy kicsit paraszt fejük van


    https://photos.app.goo.gl/T4gLdYdBqc0QKPfR2

  6. 2017. szeptember 28. 12:48273721.

    A népszerű meteorológus elárulta, hogy most egy mini vénasszonyok nyarában vagyunk, nyugodt időjárással, körülbelül 18-20 fok körüli hőmérséklettel. Nem tart ez sokáig, Lajos azt tanácsolta, hogy mindenki használja ki ezt az időt, hiszen jövő héttől minden megváltozik: esőzés, borús idő váltja fel a mostanit

  7. 2017. szeptember 28. 11:44273720.

    Ildike édes, gratulálok B e n c é n e k !!! Nagyon ügyes, okos,  ..talpraesett fiú. Örülök, hogy ilyen sikeres  a tanulásban. 

    előzmény:
    franci47 (273710)
    2017-09-27  19:20
  8. 2017. szeptember 28. 11:12273719.

    Pötyike!


    Szerintem most mindenki beteg...mi is annyit szenvedtünk az időponttal...péntekre kaptam és hétfőn már mennénk Békésre..Timi még a nyáron beírt minket. Másfél hónapra lehetett csak időpontot kapni...most jött jól Timi kapcsolata...még a beutaló előtt helyünk van a kezelésnél. 

    előzmény:
    potymama (273718)
    2017-09-28  10:34
  9. 2017. szeptember 28. 10:34273718.

    Sziasztok!


    Nálunk szép idő van, a virágaim most kezdenek magukhoz térni az erkélyen..ezt az időt szeretnék szegények nyáron is.


    Nagyon pipa vagyok..szeretnék időpontot kérni a reumatológiára..két napja hívogatom őket..vagy foglalt vagy ha kicsöng..kinyomják.


    Kénytelen vagyok kiöltözni és átmenni Újszegedre, mert ott van a rendelő és személyesen kérni.


    Erika jó, hogy javul a kezed..de, hogy mitől lehet ez a dagadás?


    Arra nem adott választ a doki?


    Ebédet kell főznöm "mégnemtudom -mit"..

  10. 2017. szeptember 28. 10:01273717.

    Erika örülök, hogy jobb a kezed. De ha nagyon belendülsz újból fájni fog. Csak óvatosan.  A munkásokról meg jobb ha nem beszélünk. Csak gond van velük.


    Julika jó szakkörözést. 

    előzmény:
    erry (273716)
    2017-09-28  08:58
  11. 2017. szeptember 28. 08:58273716.

    Jó reggelt!


     


    Ma én is korán ébredtem, gyorsan beindítottam Juliskámat, dolgozzon most ő helyettem......Bár van jó hírem, ma sokkal jobb a kezem......tegnap nagyon erősen tornáztattam, kenegettem, borogattam.....fájdalmas volt, de jobb. Ma már használni is tudom.......ki is használom!


     


    Látom Macsi és Julika tegnap szép élményekkel gazdagodott!


    Bence sikeresen vette az akadályt, gratulálok! Ügyes ez a fiú....


     


    Most itt dühöngök..kiküldte végre a VAMÜSZ a munkásait, hogy helyre állítsák a felbontott járdát és elvégezzék a többi munkát.....Két ember jött, az egyik a telefonját nyomkodja, a másik fogja a lapátot, gondolom azért, hogy nehogy eldőljön.....már meghozta az egyik a reggelit....akkor az következik....Remek a munkatempó!Kint voltam, beszéltem velük, de még magyarul sem tudnak rendesen......kontárok. Fel kell hívnom a főnöküket, mert ha így végzik el, be fog süppedni...Le fogok mondani a közös képviselőségről, csak a gond van vele és persze még egy köszönöm sem.....


    Na jó nem morgolódok....süt a nap..a kedvem is jó lesz (pár perc míg magamhoz térek a munkamorál láttán)...megyek kiteregetek, felteszem a gulyás levest főni...bekeverem a palacsintát.......Takarítok......és énekelni fogok, szenvedjenek a munkások..


     


    Legyen szép napotok!

  12. 2017. szeptember 28. 07:36273715.

    Szervusz Macska!


    Én is ugyan azt kívánom...jó reggelt, szép napot. Sajnos átmentem Macska üzemmódba, nagyon nagyon korán..már nem is koránnak számító időpontban, kettőkor ébredtem fel. És nem tudtam tovább aludni. Kicsit ejtőztem még az ágyban, próbálkoztam, aztán felkeltem és befőztem a lecsót. 


    Szép idő ígérkezik...talán elrakom a tulipánt...de ma sem szabad összepiszkolni a kezem, mert megyek a műv házba, megbeszélésre. Megbeszéljük a szakkör jövőjét és a vasárnapi főzőversenyt.


    Ennyi a terv...a kert helyett lehetne szekrényt is rendezni...sajnos borult a rend...mert ugye ki kell húzogatni a dolgokat és vissza tenni már nem olyan...most káosz van benne...persze ha nagyobb figyelmet fordítanék rá, de nem, leveszem, összehajtom, benyomom...aztán csinálhatom újra a rendet. rendetlen vagyok, na...de belátom

    előzmény:
    macska54 (273714)
    2017-09-28  04:15
  13. 2017. szeptember 28. 04:15273714.

    Jó reggelt mindenkinek! 

  14. 2017. szeptember 27. 22:09273713.

    Gratulálok Bencének, mindenben nagyon ügyes srác!!!

  15. 2017. szeptember 27. 20:13273712.

    Én is benézek ...mielőtt ágyba bújok. Jobban elfáradtam a menéstől ma... mintha kerti munkát végeztem volna.


    Julika...Macsi  kellemes napotok volt .


    Ildikém ...gratulálok Bencének!


     


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Picivirág1 (273711)
    2017-09-27  19:25
  16. 2017. szeptember 27. 19:25273711.

    Látom megjött Macsi!!! Ildi is itt volt..én meg megyek, mert nagyon elfáradtam. Jó éjszakát kívánok!!!!

  17. 2017. szeptember 27. 19:20273710.

    Kedves Lányok, köszönöm a drukkot, nagyon jól csináltátok: 


    12 perc, és természetesen teljesen jó volt. Számítógépen vizsgáztak. 


     


    Csináltam rakott krumplit, mert Bence szereti, de kiderült nagy félreértés anyja részéről, mert nem szereti.


    Azért megette, mert nem volt más.


    Most csináltam én is gombócot, de barack lekvárosat, és nudlit, mindkettőt viszi. 3 h ét míg haza jön, majd anyja fog készíteni holnap de. husféléket. 


     


    Később visszatérek,most vacsorázok egy kicsit,mert nagyon éhes lettem.


     


     

  18. 2017. szeptember 27. 18:55273709.

    Most látom közben Julika is befutott. Puszi.

  19. 2017. szeptember 27. 18:53273708.

    Sziasztok, szép estét!


    Most értem haza.


    Julika szép a vers. A darvakról én is olvastam. Köszi, hogy ide hoztad.


    Erika jobbulást kívánok.


    Azért látom mindenki szorgoskodik valamit ebben a szép időben.


    Mezőörsön jártam. Meglátogattam egy kedves ismerőst. Májusban halt meg a férje, rá egy hónapra a kutyájuk bánatában, hogy nincs a gazdija.


    Ez a hölgy tanította meg a szerkesztést a tesókámnak, aki átadta nekem a tudását. Nagyon boldog volt, hogy meglátogattam. Nagyon egyedül van abba a kicsiny faluban. Sok mindenről beszélgettünk. Hálás volt a beszélgetésért. Megígértem máskor is meglátogatom. Ő is mozgás sérült. Nem igen tud menni. Nagyon kedves, bájos hölgy. Még sosem taliztunk csak skype-on. Most végre megismertük egymást. Szép napunk volt.


    Mindenkinek további szép estét.

  20. 2017. szeptember 27. 18:42273707.

    hahóóó..itt vagyok, ragyogok!!!


    Nagyon kellemes volt a találkozás..olyan fogyasztás volt mint a Keletiben, egy kapucsínó mellett mulattam. Olyan osztálytárssal találkoztam, akivel az 53  év alatt egyszer találkoztam. Egy nagyon kedves "fiú" professzor volt a szegedi egyetemen , aztán eltűnt a Bakonyban... és a FB. on rá bukkantam. Jött a feleségével..olyan kedves párosés jött egy egy nagyon nagyon kedves osztálytárs, aki nagyon "menő" volt, országos futó bajnok, anno, de lesérült, már Tokióba nem tudott kimenni...őt nagyon zavarta eddig, hogy már nem olyan, mint régen. Eddig két találkozót lemondott...ezt is próbálta...az étteremből felhívtuk...és eljött. nagyon örült, hogy eljött..ők hoztak kocsival haza is Szóval tele vagyok emlékkel..majd ülepedik..képet ugye nem lehet feltölteni, de majd Kanyó Feri fotóművész oszt társ küldi..remélem művész fotók lesznek, mondtam ha nem vagyok szép rajta javítsa ki fotó sopal

  21. 2017. szeptember 27. 16:35273706.

    Ildikém, igen ez kell "Merjünk álmodni

    előzmény:
    franci47 (273702)
    2017-09-27  14:11
  22. 2017. szeptember 27. 16:34273705.

    Szervusztok


     Nehezen, de bejutottam.


    Macsi remélem jól érzed magad, sok szép élményben van részed. Vigyázz magadra az uton Várunk haza.


    Ildike, Bencének megy a drukk. Bár biztos sikerülni fog. Te sem nyughatsz, Kaszálni.  Én biztos össze vágnám magam.


    Julika, hogy vagy? Gondolom a hajmosás meg volt és csinin felöltözve elmentél a talira. Érezd jó magad.


    Pötyike, még kimondani is sok. Ennyi gombocot megcsinálni. Ezek után csodálkozni sem lehet, hogy közben is megfájdult a gerinced.


     Erika, nincs ez jól, hogy megint megdagadt a kezed. Remélem a "csoda dokid" segiteni fog. Jobbulást.


    Sacika, még szép, hogy legalább szóban és gondolatban lazábbra veszed a napot.Valójában???????????,, Hogy van a lábatok?


    Magdika, akkor tegnap jól kidolgoztad magad a telken. Ma meg a paléacsinta készités. A Nagyi gondoskodott az uncsikról-


    Anikó is szorgoskodik mindig, pedig neki is lazábbra kéne venni.


     Borsika, gyógyulgas,


    Ma én is  lazábbra vettem. Egy csomó dolgot kimostam ami a tegnapi ablak pucolásból keletkezett. Ugy néz ki meg is száradnak. Jövő héten orvos látogatás. Gyogyszer ügyben. Na meg azt hiszem kérek egy rtg beutalót, mert az esés helyén valahogy nem akar gyogyulni.


    További szép napot kivánok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (273700)
    2017-09-27  13:02
  23. 2017. szeptember 27. 16:00273704.

    Hali hó

  24. 2017. szeptember 27. 14:16273703.

    Próbálkozom egy képpel.

  25. 2017. szeptember 27. 14:11273702.

    Sziasztok!


     


    Most tudtam jönni, millió dolgom van újabban, vagy én vagyok nagyon lassú.


    Jobbulást a betegeknek, gyógyuljanak kezek, lábak, derekak.


    Kellemes utazást az utazóknak, Macsinak, és szép élményeket.


    Jó szórakozást, emlékezést , kellemes találkozást  Julika. 


    Annuska, én örülök, hogy "feltámadtál", még ha nehezen is csinálod meg, amit akarsz, csak vigyázz, légy óvatos.


    Lehet, hogy álmos vagyok, de nem akarok ágyba menni. 


     


    Mai gondolat: 


    "Merj álmodni, mert az álmok álmodói meglátják a holnapot.
    Merj kívánni, mert a kívánság a remény forrása, s a remény éltet bennünket.
    Merj nyúlni olyan dolgokért, amit senki más nem lát.
    Ne félj olyat látni, amit senki más nem lát.
    Higgy a szívedben és saját jóságodban, mert ha így teszel...
    Mások is ezekben fognak hinni.
    Higgy a csodában, mert teli van vele az élet.
    De ami a legfontosabb, hogy higgy önmagadban, mert odabenn a lelkedben rejtőzik
    A Csoda, a Remény, a Szeretet és a Holnap Álmai."


    (Ron Cristian)


     


     


     

Címlap

top