Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 27. 13:18273701.

    Emlékeztek még a filmre?: Szállnak a darvak ....mennyit bőgtem rajta ....és milyen fiatal voltam abban az időben.


    A tollasokkal hasonló a viszonyom.Sok mindent megtudtam Macsi révén a gólyákról....a rigók meg a kertben jönnek egész közel hozzám.A városi galambokat kerülöm messziről...a Papréten / pedig ma is átmegyek rajta/ a platánok tele vannak varjakkal....ha nincs szerencséje az embernek és telibe találják megnézheti magát .


    Én is kisebbnek gondoltam a darvakat.Lassan jön a hideg ...időnként itt húznak el a vadlibák ...tényleg V alakban a Fertő felé.


    Ildikém ...drukk Bencének!!!!


    Felsőt nekem is vehetnél .Én vettem egyet a tali előtt ....rajtam is volt....nehezen barátkozom meg a nyakkivágásával.Sehol nem  találtam olyan " normális" nyakút.

    előzmény:
    potymama (273699)
    2017-09-27  12:03
  2. 2017. szeptember 27. 13:02273700.

    Szép napot Mindenkinek!


    Itt is szép napsütés volt ....amíg ki nem teregettem....most esőre áll.


    Ma ilyen menős napon  van. Reggel elmentem a piacra..megvettem a töltött káposztához szükséges anyagot.Péntek este megint jönnek az unokatesómék ...ezzel várom őket....na, meg jut az enyémeknek is.Miután megjöttem ...mostam, majd sütöttem palacsintát.Barbara tegnap haza jött fogorvoshoz, letört a foga .....szerencsére nem elől..Vittem neki ebédre .....de  már megy a városba ...onnan meg az állomásra.Így bedobozoltuk a palacsintát  ....és Jut belőle a Dávidnak is.


    Sajnos véget ért a szép film.Most tartok pár nap szünetet..aztán belekezdek az újba. Ildikém nagyon köszönöm ezt a szép élményt.Bekerül a csillagosok közé.A még visszalevő 4 rész is biztosan nagyon megnyeri a tetszésünket.Rita fordítása...király.


    Julika... érezd jól magad a találkozón.


    Pötyikém ....ennyi gombócot készíteni ....nem csoda ha elfáradtál....gondolom elfogyott mind.


    Erikám ....jobbulást kívánok.


    Még van egy utam délutánra...könyvtár, vásárlás ...stb.

  3. 2017. szeptember 27. 12:03273699.

     Pici de jó, hogy feltetted ezt a cikket a daruról.


    Öregasszony létemre mindig tanulok valamit!


    Engem a tollas jószágok nem érdekelnek igazán (kivéve Macsi jóvoltából a gólyák).


    És ne nevessetek...de eddig abban a tudatban éltem a daru..az egy liba!


    És most látom egy teljesen más jószág!!!


    Ismerem a nótát is "daru száll fenn az égen"..meg a filmet a "Szállnak a darvak"..tudtam, hogy elköltöznek..de a fene se látja innen lentről, hogy mekkora nagy madarak!

  4. 2017. szeptember 27. 10:58273698.

    de szép, de biztató, ..derűt hoz a lelkünkbe, kösz Lulika. : - ))


    R-ámnak 3 keresztneve lett valahogy. Kicsi voIt így kérkedett vele: Lita, Évi és Lulika vagyok.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (273695)
    2017-09-27  09:48
  5. 2017. szeptember 27. 10:48273697.

    A Hortobágyi Nemzeti Parktól kapott friss információink szerint tízezernél jóval több daru már megérkezett a Hortobágyra, számuk pedig naponta több ezerrel emelkedik a következő napokban, hetekben. A Hortobágyon átvonuló darvak száma másfél évtized alatt néhány ezerről 80-100 ezerre nőtt.


    http://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2017/09/2 7/100-ezer-darumadar-erkezhet-a-hortobagyra/

  6. 2017. szeptember 27. 10:35273696.

    Szegény hős barátnőnk, Erika, ..megint fáj? ..valami nincs jól, az biztos.Majd a csodadoki kideríti, ő kell ehhez. Annyira sajnálom tényleg, ..mit kínlódhatsz. Szerencsére ott van a kedves és lovagias férjed, ahogy mondod, a "jobb kezed". Ő olyan készséges, te irányítod, ő pedig igyekszik jól csinálni. Most majd nem lesz ideje "kertészkedni". : - ((  Drága Erka jobbulást, egy csomó simi megy a fájó kezedre, a férjuradnak üdvözlet és köszönet, hogy tartja a konyhafrontot.

    előzmény:
    erry (273693)
    2017-09-27  09:05
  7. 2017. szeptember 27. 09:48273695.

     





    Aranyosi Ervin: Ülj le itt a padra!


    Ülj le itt a padra,
    s gondolj önmagadra,
    s gondolj a lelkedben
    élő pillanatra!


    Mikor boldog voltál,
    mikor álmodoztál,
    lelkedben szép reményt,
    szép jövőt hordoztál.


    Tudd meg ez a módja a szép teremtésnek,
    mert a vágyak élnek, s örök nyomot vésnek.
    Álmok fénylő útján a forrásod látod,
    s eléred a mindent teremtő világot!


    Csak kaput kell nyitnod,
    s meglelned a titkot,
    melyet lelked hordoz,
    s meg is mutat itt-ott!


    Csak észre kell venned,
    mert ott él rég benned,
    megmutatja, hogy élj,
    hogy mit is kell tenned!


    Bizony, ez a módja a szép teremtésnek,
    lelkedbe a vágyak örök nyomot vésnek.
    Ha követed őket, világod kitárul,
    s minden csúf akadály előled elhárul.




  8. 2017. szeptember 27. 09:10273694.

    Szép napot Mindenkinek!


    Macsi már úton van.....térjél vissza sok szép élménnyel..és vigyázz az úton..


    Ildikó...gratulálok Gábornak az unokához... és sikeres vizsát Bencének...ügyes vagyalmaszedésben is....a miénk még a fán van..vagy alatta...senki nem ér rá....jó vásárlást..


    Marika....a kidobott gumó már a felesleg....állandó csere-berében vagyunk virág ügyileg....a föld itt sem volt az az igazán omlós, de a jó időt muszáj kihasználni...A lábaink jobban vannak.....bár Lucsi lehet kihasználja és kér még felmentést..


    Pötyike...köszönöm a Borsika-almás receptet....mennyi sok gombócot csináltál....biztos örültek a kosztosaid..


    Magdi...a könyvet olvastam.....minden elérhető írása meg van vagy nálam vagy Veránál....nagyon szeretjük...


    Annuska....nem korai még annyira belevetni magad a tennivalókba? Főleg neked , aki mindenkit olyan féltően tud óvni....magadra is vigyázz..


    Borsika.....nagyon tartsd be a szabályokat, ha azt mondják pihenjél még , akkor tedd azt....a családodnak jobbulást..


    Anikó...te is sokat tevékenykedtél....pihenjél is...


    Erika....hogy vagy? Kezed?Kicsit szűkszavuan írtál...tervezitek e az elmaradt barátnős találkzást?


    Julika...nehogy valamit is dolgozz ma.....Pihenjél és legyél nagyon friss és csini a találkozón....várjuk a részletes beszámolót...


    Mivel tegnap nagyon elfáradtam....ma kicsit lazábbra fogom....Olyan szép lett  az a rész amit megcsináltam.....íriszt is leraktam....egy csomó krizntémot felszedtem...azokat amik nem illettek a képbe, majd Saci elülteti.... igaz tele vannak bimbóval, amit ugye így már nem tud kinyítni...


    Tervezem lassan az őszi takarók elővételét....még nyított ablaknál alszunk...igaz már csak bukóra...és hajnalban fölé kell dobnom egy plédet..


     


     


     

  9. 2017. szeptember 27. 09:05273693.

    Szervusztok!


     


    Még mindig nem vagyok toppon. Nem tudom a jobb kezemet rendesen használni......az orvos sem mondott semmi okosat, mert a fájdalom miatt csak elmentem egy másik dokihoz. Várom a hétfőt, akkor jön vissza szabiról a szuper doki......Addig Ernővel közösen csinálunk mindent, Ő most a jobb kezem.......


     


    Macsinak jó utat! Julikának jó találkozást! Bencének sikeres vizsgát!


    Nektek ölelések mennek!

  10. 2017. szeptember 27. 08:32273692.

    jóreggelt, szisztok


    gyönyörűen süt a nap, 


    Julika figyeled? Azért jöttem, h. megbiztassalak, ..tényleg ma hagyd ki a


    kertezést,..hajlongást,  lazulj, ..már is dolgoztál, kész a leves.Idáig ér az illata! 


    Készítsd ki a ruhát, amit viselni fogsz, csinálj próba sminket és frizurát, fényesítsd ki a körmeidet, stb. .....te legyél a csajok közt a legszebb! Majd csak  úgy "pillog"   az


    osztály. 


    Macsi ma megy el ? félek, ..ha eltévesztem, ..bekavarok, inkább innen, csendben gondolok rá. Felderítem a terepet, miket írtatok még tegnap este? kimaradtam, mert mindenbe belealszom. Itt volt az egyik cs.tagom, hozott gyümölcsöt, azt sem vettem észre.Irt mellé egy jó hosszú levelet:  ...."Itt voltam: XY"  ...A levélnek örültem a legjobban. :- ))))

    előzmény:
    Picivirág1 (273691)
    2017-09-27  06:55
  11. 2017. szeptember 27. 06:55273691.

    Szervusztok!


    Hogy jártam? Fél 4 kor azt hittem, hogy fél 5 van..kibotorkáltam a cicákért, gondoltam főzök kávét, Timi is mindjárt felkel...és nem kelt fel. Akkor az órára néztem és láttam, mekkorát, egy órát tévedtem. Kicsit vissza feküdtem, Kriszti hozott egy kis novellás könyvet, fiatal írónő, Tóth Krisztina írásaival. Nagyon érdekes, tettszik a látásmódja. Aktuális, mai témákról ír,  hogyan látja Ő a  mai történéseket. 


    Aztán amikor Timi elment feltettem a levest..ma szárnyalni fogunk, szárnyból főzök levest. Sok zöldséggel, tormával esszük a húst. Le kell szednem a paradicsomot, el kell ültetni a hagymákat...hogy ebből mi valósul meg, még nem tudom. A leves az biztos mert már csak pár perc kell a befejezéshez. 


    meg a hajmosás, hogy délutánra szép legyek. Talán nem is piszkítom be a kezem nem gyötröm feleslegesen a derekam. Már el is döntöttem..ma nem dolgozok

  12. 2017. szeptember 27. 04:40273690.

    Köszi Ildikó!


    Mindenkinek nagyon szép reggelt kívánok!

    előzmény:
    franci47 (273688)
    2017-09-26  21:46
  13. 2017. szeptember 26. 22:10273689.

    Aha! értem..nem dobom ki...

    előzmény:
    franci47 (273688)
    2017-09-26  21:46
  14. 2017. szeptember 26. 21:46273688.

    Minden rendben van. Az utolsó négy rész az   arról szól, amikor még  nem fiatalok játszották el a fiatalkori szerepet, h anem ők maguk. Tehát velük a főszereplőkkel készítették el a fiatalkori egyetemista éveket. Aztán változott a helyzet erre külön fiatalokat kértek fel. Nem  változott semmi, az utolsó részben ebből a 4 részből is van bejátszás, ne dobd ki, mert Rita majd lefordítja, de kemény hónapja lesz a következőkben így minden lassabban fog menni. Október még nehéz hónapja lesz. 


    Jó szórakozást. 


    Macskusz jó utat, vigyázz magadra, és egyél is.


    Jó éjszakát.


     

    előzmény:
    potymama (273687)
    2017-09-26  21:23
  15. 2017. szeptember 26. 21:23273687.

    Ildikó..megkaptam, le is töltöttem...de..megdöbbenve nézem..a film amit letöltöttem 36 részes!!!


    Felirat meg 32! Most nézek utána mi lehet a gubanc.

  16. 2017. szeptember 26. 20:20273686.

    További szép estét, jó éjszakát mindenkinek. 

  17. 2017. szeptember 26. 20:20273685.

    elküldtem Pötyikém. Eléggé megkeveredtem rajtuk. Ha valami hiányozna írj. 


    Amikor ide másolom,nem látom a  számot, hogy hányas.


    A különálló 4  nem volt benne  a listában. EGyesével küldtem a lányoknak így akkor nem volt semmi kavar.


    Tehát 2 részletben van. 


    Jó szórakozást. 


     


     

    előzmény:
    potymama (273682)
    2017-09-26  18:12
  18. 2017. szeptember 26. 19:08273684.

    most már talán egyenesbe vagyok. Pötyike, jó sok gombóc lett!Nem csoda,h.A HÁTAD BÁNJA. Kidobom ezt a laptopot. Nem normális. Én is kell hogy menjek maj a reumára. 


    Köhögést hallottam. Julika meg kell h. gyógyulj holnapra. Égetett cukros tea, jó sűrún. Az tuti. 


    Én C-Vitamin szedek, hogy ne legyek beteg. R. mondta, mert náluk dúl a kór. A hasam már ollyan, mint egy gyógyszertár. 


    Köszi, h. feltettétek az almást. Megtisztelő. Közben én is rátaláltam, de elküldeni nem sikerült. Olyan konok, dacos lett ez a masina. Nem szeret már engem. Pedig ma is letörölgettem, és kiráztam. Lehet, h. az a baja? 


     

    előzmény:
    potymama (273682)
    2017-09-26  18:12
  19. 2017. szeptember 26. 18:58273683.

    Megnéztem a végét..olyan mint a többi vége...szinte az egész visszaemlékezés. de szép befejezés

    előzmény:
    franci47 (273681)
    2017-09-26  18:11
  20. 2017. szeptember 26. 18:12273682.

    Ildikó


    elküldenéd nekem a feliratát a Sunshine-nek?


    Köszi! Szeretném elkezdeni nézni. Annyi jót hallottam tőletek róla!

  21. 2017. szeptember 26. 18:11273681.

    Drágáim köszönök minden a gratulációkat, a drukkot. Lehet, hogy csak csütörtökön lesz ám az a vizsga. 


    Annyira nem tudom most mi van. Mindenki intézi, amit tud, ahogy tudja, néha változik, én is változtatok. Éljük az életet, a hogy tudjuk. 


    Hagyjátok el a bajaitokat, jó mélyre kell küldeni, elő se tudjon jönni.


    Én ma jól kidolgoztam magam, még kézi kaszáltam is. Lorcsika /Anikó kutyája/ sírja körül is rendet raktam, de még maradt munka. A  pincén túli világ az nagyon rendetlen, majd a jövő hétre marad fele. Az almát leszedtem, valahogy nagyon kevésnek találom, ezelőtt még mintha több lett volna a fán. Hát minden lehetséges, dió, alma,nagyon kelendő. 


    Holnap  lehet, hogy zegmenet lesz, még nem biztos. Valami felsőt kéne néznem, ma ki kell pihenni a fáradalmakat, hogy menetben legyek. 


    Küldöm a befejező részt  Lányok. 32 rész és VÉGE

  22. 2017. szeptember 26. 17:56273680.

    Macsikám!


    Köszönöm az infót és vettem a cupppanósat is

    előzmény:
    macska54 (273676)
    2017-09-26  17:24
  23. 2017. szeptember 26. 17:55273679.

    Elfelejtettem..nem lehet feltenni..hacsak másként nem...


    Saci elküldtem emailban az almás receptjét.

  24. 2017. szeptember 26. 17:50273678.

    Sziasztok!


    Mennyi mindent csináltatok..én meg csak lapítottam..nem éppen jó a hátam..fáj megint. előkerestem a reumás papírjaimat 4 éve voltam.


    Majd kérek időpontot..lehet csak jövőre adnak?


    Csináltam vagy 50 szilvás gombócot..na lehet csak 30 , de jó nagyok!


    Közben 3x lefeküdtem a padlóra kiegyenesíteni a lapockámat.


    Riasztottam a Dalmáékat, estére jönnek gombócozni.


    ki kérte a Borsika almást?


    Sacira emlékszem..mindegy, felteszem...

  25. 2017. szeptember 26. 17:26273677.

    Ildikó megy a drukk ezerrel Bencének.. A fenébe aláhúzta. 

Címlap

top