Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 26. 17:24273676.

    Julika! Költöző madár a daru, de most költözik hozzánk. Ilyenkor jönnek.


    Magyarországon rendszeres átvonuló, nagyobb számban jelenik meg a HortobágyonKardoskúton ésMontágpusztán


    Neked is megy a pihe-puha puszika. Cuuuuuppppp

    előzmény:
    Picivirág1 (273674)
    2017-09-26  17:15
  2. 2017. szeptember 26. 17:17273675.

    Én nem használtam ki a jó időt...bent kúrálom magam, csökkent a köhögésem és a torok fájás is. A végén még holnapra meggyógyulok. 

    előzmény:
    ancsa46 (273673)
    2017-09-26  17:06
  3. 2017. szeptember 26. 17:15273674.

    Lányok!


    Nagyon aranyosak  vagytok, hogy azt hiszitek buli leszEz már olyan öreges beszélgetés...kinek mi fáj, ki hol csináltatta a  protkót, a csípő protézist...na jó, vicceltem. Mindig nagyon jó hangulatú a beszélgetés..most kicsit többen leszünk, de remélem jól fogom hallani a túloldalt is. 


    Macsi daru lesre megy.??? A daru nem költözik??? A versben Varjú Varga Pál azt mondja a cingének, aki csizmát szeretne varratni:   ,  nem ér most ő arra, mert varr a darunak, gólyának, a bölömbikának..kárr, kárr. nem ilyen akárki fiának. .


    Olyan puszis hangulatban voltatok tegnap...szinte csengett a fülem a sok cupptól

  4. 2017. szeptember 26. 17:06273673.

    Végre a földbe kerültek a hagymák, szép idő lett délutánra, de a föld még nem az igazi.


    Annuska, Te aztán nem bírsz magaddal, még hogy létrázás!!! Jó hogy csak utólag írtad meg amikor már túl vagy rajta, különben izgulhattunk volna.


    Ahogy olvasom, mindenki kihasználja a még jó időt. Nálam is maradt még feladat.


    Ildi, Bencének megy a drukk holnap.

  5. 2017. szeptember 26. 17:02273672.

    Magdika köszönöm szépen. Vegyétek meg most a libás dolgokat. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273671)
    2017-09-26  16:40
  6. 2017. szeptember 26. 16:40273671.

    Sziasztok!


    Most jöttem meg a kertből....jólesően elfáradtam .Sok mindent elvégeztem...pedig reggel menni sem volt kedvem olyan @ idő volt.Délfelé kisütött a Nap ....kellemes lett az idő.


    Most pihenésként olvastam amit írtatok.


    Ildi és Borsika  gondolata nagyon megfogott....bambultam is egy kicsit felette...ma egyébként is olyan "gondolkodós" napom van.


    Julika  "rúgd ki magad" holnapra ... a találkozón jó formában kell lenned.Már nézed az " ügyvédes" filmet?Én is szeretem az elgondolkoztató filmeket...de van amikor kimondottan laza , szerelmes filmre vágyom...most legutóbb még a lány bugyutaságát is elnéztem , mert a történet nem volt rossz/ Diamond/. Persze a nyerő  a Sunschine....csak sajna véget ér.


    Macsi jó utat ...kellemes találkozást.A libaárak itt is a csillagokban lesznek majd Márton nap táján.Judit olyankor csinál "libaebédet"....itt nagy hagyománya van.


    Annuska ...most én adok piros pontot....nem lehet már hősködni...ez van ...de sikeresen megoldottad.


    Sacikám ...jó kertrendezést.


    Gratulálok Gábornak a nagyapasághoz ....Bence meg nagybácsi lett...mindannyiótoknak sok öröme legyen a pici lányban.


     


    Gondolok mindenkire ...legyen szép a nap hátralevő része!!!

  7. 2017. szeptember 26. 16:31273670.

    Holnap csak egy napra megyek. Estére itthon vagyok. Köszönök mindent.


    Julika jobbulást kívánok. És jó bulizást az isi társakkal. 

    előzmény:
    Sacika44 (273669)
    2017-09-26  16:10
  8. 2017. szeptember 26. 16:10273669.

    Szervusztok!


    Itt is szép idő lett.Délelőtt borús volt. Kicsit izgultam nehogy essen, mert nekiálltam a kanapé és fotel takarókat és pár apróságot kimosni.Mire teregetem, ragyogó napsütés lett.Már csak két melegítőnadrág lengedezik.A többi a helyén.


    Hagymákat és pár magot szeretnék még elültetni, de elég sáros még a föld.Lehet azért megpróbálom.


    Ildikó mindkét idézeted nagyon jó.A mai és amit Borsika talált.Gratulálok Gábornak és kívánok sok örömöt a babához.


    Julika gyógyulj meg minél hamarabb.Mire fürdőbe mentek fitt, egészséges legyél.Muszáj mert az új fürdőrucid ki kell próbálni.


    Annuska azért még várhatott volna az az ablak.Ne nagyon létrázz.


    Macsi szép időt és jó utat a következő két napra és a továbbiakra is.Puszi!!!


    Sacika a szomszédaid nem szoktak magokat , gumókat kunyerálni?Sajnálom szegényeket, hogy kidobásra kerülnek.Lucsié és  a te lábad ,hogy van?


    Zavarjátok el a szembejövő munkát.Pihenjetek kicsit a napon.


     

  9. 2017. szeptember 26. 15:22273668.

    Ildikém!


    Nem gratuláltam Gábornak a nagyapasághoz. Most teszem..legyen sok öröm a kicsi lányban.


    Nekem nincs kedvem kint ténykedni....holnap értettségi találkozó...addig ki kell kúráljam magam. nem mentem a moziba sem..minek? Olyan jó filmjeim vannak..beszélhetnének lassabban is

    előzmény:
    franci47 (273664)
    2017-09-26  14:35
  10. 2017. szeptember 26. 15:19273667.

    Annuska!


    "Nem kellene doktorhoz menni?????"..mert te azonnal szaladsz???nem, nem kell doktor..vannak kenőcseim, amivel kenegetem magam...pénteken meg a fürdő miatt jelenésem van az ortopéd orvosnál. 

    előzmény:
    Nusimama (273663)
    2017-09-26  14:32
  11. 2017. szeptember 26. 14:50273666.

    Jó kertezést, majd amikor sütögetést kívánok. Te is vigyázz ne erőltesd meg magad. Cuppppppp, ugye hogy jóóóóóóóóóó????

    előzmény:
    franci47 (273664)
    2017-09-26  14:35
  12. 2017. szeptember 26. 14:46273665.

    Nusimama drága már repítem is. Cuppppppp.


    Köszi a beszámolót a gólyákról, kár hogy nem láttam. Holnapi utamra a jó kívánságot begyűjtöttem, köszönöm. 

    előzmény:
    Nusimama (273663)
    2017-09-26  14:32
  13. 2017. szeptember 26. 14:35273664.

    Drága Borsom, hogy mindig itt nyílik ki, az  biztos nem véletlen.  Köszönöm, hogy elhoztad most is ide, mert nekem is szükségem van rá. 


    Ma jeles,valamikor örömteli volt,  és szomorú nap van nálam, amin igyekszem túllépni. 


    Eddig itt bent ténykedtem,most ebéd után kimegyek, leszedem az almát. 


    Legalábbis egy részét.


    Vigyázz magadra, nehogy elszúrd, inkább egy nappal később állj neki valaminek,mint egy órával előbb. 


     


    Kedves Macskusz a puszi segített mára szárnyakat kaptam, pedig nem gondoltam volna. 


    Pötyikém a sütid nagyon jó volt, szombatra nekem is sütni kell valamit a nyomdász bulira, azt hiszem h ogy  Saci dióspogiját csinálom meg.  Majd valamikor megsütöm a sztársütit, amikor nem viszem sehova sem. 


    Holnap jön haza Bence,  kreszből /motor/ fog vizsgázni, aug-ban volt tanfolyamon. Ez még titok, de elárjulja majd az illetékesekben ha végzett. 


    Remélem jól sikerül. 


    Indulok ki, mert rám fog sötétedni. 


    Majd jövök. 


    Most is ajánlok egy sorozatot, fél órás részekkel.


    My Sassy Girl. /kosztümös, könnyen felismerhető szereplőkkel, és remek alakítással. Nagyon szórakoztató/. 


     


     

    előzmény:
    BORS (273662)
    2017-09-26  14:03
  14. 2017. szeptember 26. 14:32273663.

    Szervusztok Ma is hézagosan vagyunk csak


    Anikó, kösz a jótanács a rózsához. A kertezéssel ovatosan.


     Pötyike, a receptet én is leirtam, ki is próbálom kicsibe.


    Julika, gyógyulj meg. Nagyon megázhattál. A hátad nem fáj? Nem kéne dokihoz menned?


    Ildike, azért nem kell minden szembe jövő munkát elvégezni. Fő az egészség! A Müller idézet nagyon jó.


     Macsi nagyon ügyes voltál a vásárlással. Holnapra jó utat és kellemes időt. Tegnap a tv-ben láttam a fiatal gólyák Törökországi gyülekezőjét és rőptét. Csodás volt.


    Sacika, akkor jó sokat dolgoztál, ha ennyi hagymát kellett felszedned. Lábadon a foltók mulnak? Lucsia hogy van? Nem fáj a lába?


    Ma én is igyekeztem egy kicsit többet csinálni. Nagy a lemaradásom. Neki álltam az ablakokat megpucoltam, függönyöket cseréltem. Magdika létrázása jutott eszembe, ezért ugy oldottam meg, hogy a 4 foku létra mellé a hokedlit is oda tettem. Igy a kettővel  ment a dolog. Majd a csipke függönyöket ki is mostam, már száradnak. A sötétitők viszont még áznak.


    Itt szépen süt a napocska.


    Erika, vajon elutazott a barátnöjéhez?


    Borsikám, fogadj szót. Ha azt mondják, hogy még pihened kell,akkor türelem.


    Azokból a puszikból én is kérek!!


    Mindenkinek kellemes napot kivánok. Egy kis kávé délutánra!

    előzmény:
    macska54 (273661)
    2017-09-26  12:31
  15. 2017. szeptember 26. 14:03273662.

    Mindíg itt nyílik ki a topik, 2013-ban, amikor FranciIldikénk ezt a gondolatot hozta:


    "Minden valódi és teljes értékű öröm, mely elérhető az ember számára, valójában mindig is elérhető volt, hisz maga az ember a földből teremtetett, miként örömei is: s ezért a föld minden öröme az ember rendelkezésére áll.


    Figyelni a búza növekedését és a szirmok kibomlását; zihálva lélegezni az eke szarva vagy az ásó felett; olvasni, gondolkodni, szeretni, reménykedni, imádkozni – ezek azok a dolgok, melyek boldoggá teszik az embert.”


    (John Ruskin)


    Szép és okos ugye?


    Ma szépen süt a nap, nálatok is? Kívánok kellemes időt. Jó időtöltést Minden szeretett pajtásomnak.


     


    Nem látom az alját, amit írtam. Nem találom, h. megköszöntem volna Pötyikének a recit, amit küldött. Most megköszönöm. Majd túrót kell hozatnom hozzá. Egyébként eltolódott a szülizés vasárnapra, így alakult. Beteg a fele család. Fáj a torkuk és a fejük, rossz a közérzetük szegénykéimnek. 


    Vissza kell olvasnom, h. megtudjam Ti hogy vagytok? Csak most jutottam ide. 


     


     

  16. 2017. szeptember 26. 12:31273661.

    Köszönöm a jó szót a holnapi útravalóhoz. Anikónak is.


    Vigyázz a hajolgatással a kertben. Meg mindenki. Derekakat becsomagolni, csalóka az idő. 


    Daru lesre jövő hét szombaton, 7-én megyek/megyünk. És 8-án jövünk. 


    Jaj már alig várom. 

    előzmény:
    silinga (273660)
    2017-09-26  12:15
  17. 2017. szeptember 26. 12:15273660.

    Szép napot Mindenkinek!


    Végre itt is kisütött egy picit a nap...Délelőtt nagyon nagy munkám volt....felszedtem az írisz gumókat  ,  nem is tudom mikor volt utoljára.....leszedtem a fiatal hajtásokat és talán délután leültetem/vagy nem......kb 4 vödör régi és felesleges gumót dobtam ki...


    Anikó....sikerült e leraknod a hagymáidat?


    Ildikó......szép idézetet hoztál ma is..


    Pötyike....én is feljegyeztem a receptet, nem baj ha macerás...jó nagy adag...


    Borsika....a te almásodat is szeretném, gondolom a többiek már ismerik......majd egyszer ha jól leszel leírod ugye?Teljesen olyan volt , mint anyukámé...


    Julika....a cimzésben az irányítszám volt rossz, valahol a postán kijavították......


    Macsi.....jó utat neked holnap....azt hittem daru lesre mész..... a korai vásárlással egyetértek...én a kacsacombot vettem meg tavaly jó előre  és valóban később drágább lett.....ja és a sorban állás is így elkerülhető...


     


     


     

  18. 2017. szeptember 26. 11:02273659.

    Szervusztok.


    Ildi, nagyon jó a Müller P.idézet. Remélem nem túl sok mindennel találkozol szembe.


    Macsi, biztos felmennek az árak megint az ünnepek táján, tényleg akkor kell beszerezni amikor jobb áron van. Szép, kellemes utat kívánok holnapra.


    Mi messze vagyunk a ragyogó időtől, de ebéd után kimegyek, legalább a hagymákat elrakom, aztán majd kiderül mi lesz még.


    Pötyi, kösz hogy kitetted a receptet ide, el is mentettem.


    Julika, jó mozizást. Mi az a hatásos gyogyó ami ilyen gyorsan használ a köhögésre?


    Na most kisütött a napocska.

  19. 2017. szeptember 26. 10:04273658.

    Helló kedves topik társaim, barátaim! Remélem nevezhetlek így benneteket. 


    Voltam piacolni. Emlékeztek még a tavaly decemberi libacomb árakra? Amit egy albumban meg is mutattam nektek. Akkor már azt se tudták mit kérjenek érte.(7600 ft/kg volt az ára, a májnak 14000 ft körül) Na ma megláttam 1990 ft-ért. Gyorsan vettem belőle. Nagyon szép friss volt. Most kell megvenni az ilyen dolgokat akinek szüksége van rá. Én nálam hagyomány a libacomb karácsonyra. 


    Na még voltam kocsit is mosatni, de csak kívül. Nagyon retkes volt a sok eső miatt. Más nem történt velem idáig.


    Holnap meg megyek Győr mellé egy kicsiny faluba meglátogatni egy ismerősömet. Na majd még jövök. Mindenkinek legyen szép a napja. Ja... itt gyönyörű idő van. 

  20. 2017. szeptember 26. 09:45273657.

    Mai gondolat


     


    Azt mondod, látod és azt mondod, érted.
    De azt, hogy miért van, mégis újra kérded.
    Kerestél, kutattál, s feltártál sok csodát,
    De nem találtál többet, mint lábnyomaid porát.
    Mert szemeddel mindig a távolt kutattad,
    És a célokat mindig másoknak mutattad.
    Nem vetted észre, hogy a véletlen csodája
    Benned van elrejtve, s nem a nagyvilágban.
    Nem. Nincs az útnak vége, csak a tükrön át kell lépni,
    Meg kell tanulnod most önmagadra nézni.
    Te magad változz, hogy a Titok Örök Fénye
    Felragyogjon Benned és felébredjél végre.
    Légy a csend mestere, bírd Tudatod szóra,
    És a legmerészebb álmaid válnak valóra.


     


    (Müller Péter)

  21. 2017. szeptember 26. 09:20273656.

    Jó reggelt!


     


    Itt esett valami.


    Mai napomat nem terveztem meg, fogalmam sincs, hogy a sok tennivalóm közül mit is csináljak. 


    Majd "útközben" eldöntöm.


    Julika, annyi sok komoly sorozat van, de mindig könnyűt szoktatok kérni. 


    Ez eléggé harcos film,mármint az élettel. A női főszereplőt még nem láttam semmiben sem, legalábbis nem emlékszem rá, a férjét játszó már játszott  több filmben is. Meg kell majd néznem másban is, le is van töltve.  Ha érdekel,- majd a végén meglátod - elküldöm. Nagyon jó megnézni másban is a játékát.


    Most éppen könnyűt nézek, kicsit vicces,de nem  gügye film, mert azt nem szeretem én sem.


    Ma megcsinálja Rita a befejezést a Sunshine-hez.  Hiányozni fog, bár ezek az utolsó részek már eléggé unalmasak. 


    Elveszett a címlistád?  Én is most találtam meg a papírjaimat,amit ott leírtam. 


    Na megyek, már régóta itt ülök,ebből nem lesz semmi,h a itt ücsörgök.


     

  22. 2017. szeptember 26. 09:08273655.

    Szervusztok!


    Olyan őszi idő van, bágyadt napsugárral. Egész éjjel köhögtem, megyek valami gyogyiért, mert moziba "kell" mennem, ott nem köhöghetek. 


    Sacika!


    nem tudom, hol rontottam el a címzést? Sajnos elkallódott a címlistám..mi a csudának kellett elvinnem Baracskára? Gondoltam ott majd pontosítok, de csak annyi történt, hogy össze vizeztem. megszáradt, itthon még abból puskáztam és szőrén szálán eltűnt. majd mindenkitől egyénileg bekérem újra az adatait. Ott volt a lehetőség, Baracskán, de mi inkább csacsogtunk


    tegnap megfőztem mára és holnapra...úgy hogy csak tengek, lengek...na jó, filmezek


    Ildi!


    Szeretem az ilyen "nehéz" filmeket. Jobban, mint a csacska házaspárok butaságait nézni. Ilyen filmekre bármikor benevezek..meg arra amit Pötyi küldött. Most nincs mit varrni, ezzel ütöm agyon a szabadidőmet..


    Megyek fél 10 kor a gyógyszertárba. 

  23. 2017. szeptember 26. 08:41273654.

    De rendes vagy Pötyike! Már írom is ki, a rövid IKEA-s cerkámmal.  Csolkolom.

    előzmény:
    potymama (273647)
    2017-09-25  19:17
  24. 2017. szeptember 26. 08:38273653.

    jóóreggelt kívánok.

  25. 2017. szeptember 26. 03:10273652.

    Jó reggelt mindenkinek!

Címlap

top