Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 23. 20:51273576.

    Inkább csak vedd be a gyógyit ha fáj. Ne szenvedj. Az a  tuti.

    előzmény:
    potymama (273574)
    2017-09-23  20:46
  2. 2017. szeptember 23. 20:47273575.

    "JOBBULÁST NŐKLAPJA CAFÉ  talán valóra válik a kívánságom. Vagy valami professzort kellene hívni külföldről? Vagy a mostani doktoroknak valami továbbképzésen kellene részt vennie. "


     Nem tudom sírjak vagy nevesek. 

    előzmény:
    franci47 (273571)
    2017-09-23  19:26
  3. 2017. szeptember 23. 20:46273574.

    Már tényleg megjavulhatna ez az nlc..én is mondom!


    Kaptam képet Leonáról..lehet majd ide varázsolom.


    És vett autót Alexa!!!


    Örülök neki mert gyalog jártak át a másik kisvárosba dolgozni és ugye ott sokat esik az eső.


    Ezért se tudtak biciglivel menni, meg dimbes-dombos..kanyargós az út.


    Azért izgulok. meg kell neki szokni a jobboldali vezetést..igaz, amikor a fiamék hazajönnek a menyem is fiam is minden további nélkül tud vezetni, pedig ott is fordítva közlekednek.


    Ildikó ez nem vigasztal, de nekem is éjjel fel kellett kelnem valami bogyó után nézni..annyira fájt a hátam..az egész a derekam, combom is.


    Végül nem vettem be semmit, most a mozgástól javult..remélem az éjszaka nem látogat meg újra.

  4. 2017. szeptember 23. 20:04273573.

    Rita megcsinálta a 29. részt is. Mindjárt küldöm. 

  5. 2017. szeptember 23. 20:00273572.

    Szervusztok!


    Most jöttünk haza...nagyon jó volt...majd holnap mesélek. 

  6. 2017. szeptember 23. 19:26273571.

    Macsikám, köszönöm a rámgondolást, már ez is jól esik.


    Ne tégy semmit,  mi is csak próbálkozunk ezzel-azzal. Én most kivételesen Aglgopirinnel. Ez az egyetlen fájdalomcsillapító, amit elbírok. 


    Kicsit használt neki az ágy. Még szerencse, hogy elaludtam, mert  nem bírtam volna  feküdni. 2 órát aludtam. Mi lesz az éjjel? Álmodtam is, Apukámat és Anyukámat is láttam. velük volt valami közös dolgom. Jól esett. 


    Nagy felhők jöttek, aztán még kicsit itt vannak, de még nem  eredtek meg az égi csatornák.  Nem bánom, ha tovább mennek. Nagy terveim voltak ma, aztán  fuccs, végük lett. 


    Majd holnap.


     


    Tudjátok ez már igen nagy műtét ennél a nlc-nél. Itt már nagyon vágtak, véstek, beépítettek, kivettek, és még mindig lábadozik.


    JOBBULÁST NŐKLAPJA CAFÉ  talán valóra válik a kívánságom. Vagy valami professzort kellene hívni külföldről? Vagy a mostani doktoroknak valami továbbképzésen kellene részt vennie. 


     

    előzmény:
    macska54 (273569)
    2017-09-23  18:59
  7. 2017. szeptember 23. 19:19273570.

    Szép estét-


     Sajnálom Ildike és Anikó, hogy fájosak vagytok. Remélem a bogyók és az ágy nyugalom segiteni fog.


    Sacika, a lábad hogy van?Vigyázz magadra, ilyen balesetek nagyon tudnak fájni.


    Magdika, ne is bánkodj, hogy nem tudtad elvégezni amit terveztél. Állitolag lesz még szép idő, s akkor lehet pótolni. Legalább is én ezzel vigasztalom magam. 


    Itt nagyon szomorú az idő. Hol neki keseredik és esik, hol el áll, de hűs van.


    A ruhák itt bent száradnak, nagyon lassan.


    A betegeknek jobbulást, Mindenkinek nyugodalmas, pihentető jó éjszakát kívánok. 

    előzmény:
    macska54 (273569)
    2017-09-23  18:59
  8. 2017. szeptember 23. 18:59273569.

    Jajjjjjjjjj édes kislányok ne fájjatok, mert nem tudok rendelni. Az NLC még ezt is elvette. Lehet, hogy szaladnom kell hozzátok? megjavítani? Mindenkit nagyon sajnálok akinek fáj valamije. Drágáim mit tegyek, hogy ne fájjatok?


    Nagyon szép szombat estét, jó tévézést, ki mit... jó éjszakát. 

  9. 2017. szeptember 23. 18:39273568.

    Nem hiszem hogy vigasztal, de úgy fáj a derekam, hogy most jött el a gyogyó ideje.Jobbulást.

    előzmény:
    franci47 (273567)
    2017-09-23  18:14
  10. 2017. szeptember 23. 18:14273567.

    Sziasztok Lányok!


    Ha valaki esetleg előbb számított volna rám, az tévedett. Most tudok jönni. 


    Reggel derék, csípő fájdalomra ébredtem. Gyógyszer és felkeltem, délelőtt sütni kellett. Mivel ilyen nyavalya lakozik bennem, nem mondhatom, hogy nagyon jó lett, de meglett. Egy részét megettük,másrész megy Bencével együtt Győrbe. 


    Aztán csak nem múlt, lefeküdtem,  most sokkal jobb,talán nagy részét ki is aludtam. 


    Elaludtam a szép napfényt is, bár a lenyugvós változat most kicsit benéz az ablakomon. Ezt nagyon szeretem,  szép fényeket  kapok. 


    Látom Sacikám,sokat dolgoztál, Magdikám, te csak akartál, aztán valamiért nem annyira ment. A Diamond-ot nem nézem meg, annyira nem érdekel.Most találtam mást,amit nézek, egy vidám kosztümöset. 


    Eső nem volt  itt mint Erikánál, szépen száradtak a mosott ruhák. 


    Macsikám, jó futást, én is szívesen tenném, de mást kell helyette választani, nem halogathatom tovább. Megvárom míg kicsit elhagy a fájdalom. Kicsit félre olvastam a " ma csak szerkesztgetni fogok" szót. Csodálkoztam is, hogy megírod. 


    Annuska, ez a benti ruhaszárítás mostanság nagy divat volt nálunk.  Nagyon nem szeretem, több napi is itt díszelegnek a ruhák. 


    Pötyikém nagyon jó a fotód, Dezső egy boldog macska, látszik rajta. Az este nekünk is volt egy "kosztosunk" aki megette az összes fánkot egy kivételével. Máskor azt mondta nem szereti, bár most erre nem emlékezett. Az előbbiek miatt nem sütöttem sokat, nem is volt nehéz ennyit megenni. 


     


    Borsikám a dió nincs veszélyben,nincs egér a padláson ...... egyelőre..... csak nyugtával dicsérjük a napot. 


    Remélem jobban vagy.


    Én a Vikipédián  nem keresek soha, inkább a googleban.


     


    Régen a postát rabolták ki, most a posta rabol ki bennünket. 


     


     


    Más: nemrég írt Ida a nyomdász szervező, hogy süssünk. A sütőnk most éppen megbolondult,  még nem írtam meg neki,  de már a Rózsi szülinapjára sült pogik sütésével is gondom volt, és most is.


    Anikó, Marika, voltatok ma? Amig én itt irogatok, lehet, hogy befutottatok. 


     


     

  11. 2017. szeptember 23. 18:13273566.

    Ajaj..., megint megszakadt,pedig üdvözöltem Magdikát,és megdícsértem, h. ennyit dolgozott. Majd máskor befejezed kedves, ne idegeskedj, megvár az a munka. Csak ugye, ha esik, akkor nem lehet kint dolgozni. Pihenj, biztos rád fér. Emlékszel/emlékeztek? , régen az 5o-es évek után volt a műsor a rádióban, hogy "jó munkáért szép muzsikát"?? ..itt  a nagyon kíváló dolgozók kaptak zeneszámokat a munkáltatójuktól....ha-ha. Meg még volt a "Szív küldi szívnek szívesen" című. Ott egymásnak küldhettünk zenét, ha sorra kerültünk. Csak úgy eszembe jutott. Szép estétkivánok és jó pihenést. 

  12. 2017. szeptember 23. 18:08273565.

    Szervusztok.


    Mindent elvégeztem ami a mai napra rendeltetett, de nagyon elfáradtam. Holnapra már nem sok dolgom lesz, jöhetnek a vendégek.


    A kertezés sajnos a jövő hétre marad, ha az idő engedi.


    Pötyi, nagyon klassz a kép Dezsővel. Veszti esete nagyon ismerős.


    Ettem egy kis finom csokikát, mert az energiaszintemnek kell.

  13. 2017. szeptember 23. 17:37273564.

    Sziasztok!


    Kilincs-kuluncs  ....nyitva van a ház?   Megjöttem.


    Déle4lőtt ragyogó napsütésben mentem Tómalomra.Elterveztem mennyi mindent fogok csinálni....hááát ....nem jeleskedtem.A fele sem készült el ...közben lehűlt a levegő...beborult az ég stb. A hagymásokat sikerült elültetnem.....bár a ládák még vissza vannak.Hétfőn egész napra ki kellene mennem....remélem nem lesz eső.


    Pötyikém ..... csak elkészült az a rántott hús ....még jó, hogy van a közeledben bolt.Aranyosak vagytok Dezsővel..


    Ildikém ...köszönöm a feliratot.Befejeztem a Diamantot.


    Kislányok mindent elolvastam .....szóban reagáltam is ...gondolok rátok ....elfáradtam.

  14. 2017. szeptember 23. 16:57273563.

    Na helló mindenkinek. 


    Most jöttem haza, futottam egy-két kört.


    Erika nem tettem feljelentést, mert nem érek vele semmit. Majd a bank intézkedik. 


    Mikor feltörték a kocsimat akkor se történt semmi. Pont lesz....ják.


    Nálunk is beborult. Pedig olyan szép napsütésben indultam az utamra. Hát hiába....ŐSZ van. 


    Most már csak azon drukkolok, hogy október 7-8 szép idő legyen. Tavaly ue. napon az volt. Már a Hortobágyon vannak a daruk. 

  15. 2017. szeptember 23. 15:56273562.

    Szervusztok!


     


    Itt beborult és kicsit esett is az eső, így a kiteregetett ruhákat be kellett hozni.....de a szél jó kifújta nemsokára száraz lesz.....


     


    Sacikám jó sokat végeztél......a lábad hogy van? Már jártam én is úgy, hogy leesett a ragasz a fagyóba rakott húscsomagról....mondtam meglepi ebéd lesz.....


    Pötyi csuda jó a képetek......Dezső fenomenális!


    Macsikám sikerült valamit intézni bankügyben? Feljelentést tettél a rendőrségen?


    Annuska finom ebéded lesz ma is, holnap is........Már nekem is megfőtt holnapra a csontlevesem, csak holnap a húsgombócot kell belefőzni...A második Dubarry szelet lesz, ehhez is megfőztem a karfiolt......


    Julika jó pörgősek a napjaid.....lesz mit kipihenni....


     


    További szép napot!

  16. 2017. szeptember 23. 13:15273561.

    Szép napot Mindenkinek!


    Kihasználva a déli pihenőmet jöttem hozzátok..


    Az elmúlt napok egyikét  polcok, szerszámok mosásával töltöttem......nem lehet elvégezni...eddigi eredmény a  vegyszerek kimarták a kezemet és a lábfejemre esett egy dög nehéz vas....


    Tegnap a tulipán hagymákat raktam le, már ami fel volt szedve + az ajándékom..... nálam ez nem olyan egyszerű ehhez először fel kellett feszegeni az ültető kosarakat, friss földdel megtölteni és azután vissza....de megvan..Egy csomó elszáradt virágot is kihuztam, hogy teljen a bio kuka.....ebből is még sok van hátra....


    Mindezekhez jött, hogy a kutyára is én ügyeltem.....kezdünk megbarátkozni....olyan aranyos volt, mintha megköszönné, hogy vigyáztam rá.......ja és este kaptunk egy v..ag  csirkegombát, amit meg kellett tisztítani, aki csinált ilyet az tudja milyen macera az apró fejeket tisztogatni....ráadásul én nem is szeretem...


    Az este szellemileg sem voltam toppon...rossz húscsomagot vettem elő.....így holnapra nem az lesz amit akartam.....Lesz egy tyúkból leves, paprikás csirke és sült bőrös süldő....valamivel....ma főzős nap.....


    Borsika....örülök, gy végre Teca barátnőd foglalkozott veled....és annak is, hogy újra jó a hangulatod....ha jól érzem


    Annuska....talán a te csont eredményed is jó lesz...


    Pötyike....aranyosak vagytok a képen.......a póstáról  az én véleményem sem jobb.....sőt.....Julika küldött az elveszett szappanom helyett egy újat....potom 169o ft-ot fizetett a feladásért........ez már kész rablás...


    Julika...ide ért a csomag  és nagyon mérges vagyok magamra amiért megírtam a veszteségemet.....mégis jobb választás lett volna az én javaslatom...legközelebbi talira elhozni.....a lányok szerint zsugorborítékban eljött volna levélként, sokkal olcsóbban...igazán felajánlhatták volna a póstán......Mivel ideért nem gazdagodtunk.....csak én....bár a címzés rossz volt.....Nagyon köszönöm.......


    Macs...láttam ám a piacos képeidet.....imádom a piacot és ez nagyon szép....és micsoda árúbőség....szívesen csatangolnák ott egy kicsit..


    Befejezem még mielőtt regény lesz belőle....


    Mindenkinek szép hétvégét.....dolgosat vagy pihenőset....és jó időt mindezekhez..


     

  17. 2017. szeptember 23. 13:08273560.

    Szervusztok


     Itt reggel ragyogó napsütés volt. Igy gyorsan kimostam , de most már beborult. Igy kénytelen vagyok itt bent tovább száritani a cuccokat.


    Pötyike, nagyon jó a kép. Dezső egy csucs ahogy oda bujik.Megint volt egy rohanásod, de az eredmény siker, mivel Veszti mindent eltüntetett.


    Julika, akkor most pörögnek az események. Érezzétek jól magatokat.


    Macsi ezek szerint ma is megfutottad a köreidet. Láttod ez maga egy fogyókura.


    Ma megint igen gyéren vagyunk.


    Borsikám, most rendes volt a Teca, hogy kiszolgált és segitett. Gyógyulgas.


    Nálam is kész a mai és a holnapi kaja. gezemice leves és rakott burgi.


    Kellemes és vidám hétvégét kivánok.


     

    előzmény:
    macska54 (273559)
    2017-09-23  12:10
  18. 2017. szeptember 23. 12:10273559.

    Látszik. Cukik vagytok. LOVE 

    előzmény:
    potymama (273558)
    2017-09-23  10:51
  19. 2017. szeptember 23. 10:51273558.

    Sziasztok!


    Ezt a képet akartam küldeni reggel..csak más dolgom volt.


    https://photos.app.goo.gl/WqOaeJOiEGAdeUrQ2


    Lehet megint nem jól csináltam..ha nem nyílik meg szóljatok.


    Pici


    ez a posta egy rabló!!!Meg is állapítottam jobb lett volna ha személyesen elviszem neked a kis tartozásomat..az ingyen van.


    Tőlem elkértek 700 Ft-ot a 3000 ft feladásáért..tőled meg még 280-at...az már egy ezres!!!


     

  20. 2017. szeptember 23. 10:51273557.

    Jó reggelt. Lányok.


    Elküldtem a My Sunshine  28 feliratát. 


    Majd jövök később.

  21. 2017. szeptember 23. 10:34273556.

    Borsika!


    Voltam piacolni. Utána fodrász. Tegnap elmaradt. Beteg volt a jány. Aztán szaladtam a nővérem lakásába. Valamit meg kellett néznem. Most meg már itt vagyok. És ma már csak szerkesztgetni fogok+olvasni.


    Julika!


    Nagyon jó szórakozást kívánok a vendégeiddel és a családoddal együtt. 

  22. 2017. szeptember 23. 09:54273555.

    na....elment a netem. hülyéskedik velem.

  23. 2017. szeptember 23. 09:35273554.

    szia Pötyike, 


    egy pár sor e-mailt írtam ...csak úgy... neked, majd ha arra jársz,  megnézed? Hát, nem semmi a rántott husis eseted. Ez a Veszti gyermek, nahát,..még jó hogy előkerült és megette/elvitte a rántott húst! Zsuzsinak szerintem pont jó ez az idő a szüretre. 


    Édes lányok,


    elvagyok, de még nem 100-as, az biztos. Itt volt a barátnőm, ..haha, most ő főzte ám a kávét, sürgött forgott, készséges volt és figyelmes. Előbb meghallgatta az én történetemet,  csak aztán mesélt ő. A nappaliban voltunk, mellettem összehajtogatni való ruhák, még abban is segített.  Neki is meg van a maga baja, novemberben a másik lábába is beteszik a protézist. Ha az  is kész, talán nem lesz fájdalma és javul a járása. Jókat nevettünk, mert elemében volt, ...előadta, hogy mennyire értelmetlen a beszéde a szembe szomszédjának, ..ezért nem tud társalogni vele.


    Marika aranyos volt a beszámolód, ..szerettem.


    Anikó rengeteg volt a munka és az izgalom a vendéglátással. Kell most sokat  pihenned.


    Sacika, ne feszegesd a határokat, az egészség a legfontosabb.


    Julikának még javában tart az örömteli családi  hajrá. 


    Erika, jó barátnőzést kívánok. 


    Annuska nyugodt vagy már, az unokád visszajutott az iskolába. 


    Ildike, az  dió nincs veszélyben ott a padláson? Ha az egerek megtudják, ..jaj neki!


    Macsika, mondd majd el, ma miket  fogsz csinálni? 


    Amikor a Wikipédián akarok keresni, csak kriksz-krakszok jelennek meg, miért? 


    Ölel mindenkit borsévi.


     


     virág nektek, gyúrok a felépülésemre, kiolvasom a Nők Lapját, megreggelizem. Legyetek rosszak. (Eri szokta mondani) 

    előzmény:
    potymama (273533)
    2017-09-22  11:43
  24. 2017. szeptember 23. 06:16273553.

    Pötyi!


    A küldemény megérkezett, de a mi póstásunk szabadságon volt és a helyettesítő üzenetet hagyott, menjek be Csabára érte, vagy + díjért kihozzák. Felhívtam a postásunket és kértem, hozza ki, a szomszéd  Irénkének adja oda...280 Ft a második kiszállítás díja. este kérdezem Irénkét, hozta Bandi? Jót nevett, Bandi sűrű bocsánat kérések közepedte bevallotta, hogy elfelejtette. Azonnal telefonált a feleségének aki szintén a postán dolgozik, hogy tegye a hétfői küldeményéhez. Hétfőn itthon leszek. 


    Saci!


    Neked megérkezett a csomagocska????remélem, mert nem találom a szelvényt, és így nem leszünk gazdagok

  25. 2017. szeptember 23. 06:10273552.

    Szervusztok!


    Csak beköszönök, jelezem, hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindenki mindennel meg  van elégedve. Ma a finisbe érkeztünk, teljes létszámmal lesz jelen a család, jön Kriszti és Sanyi   a sógornőmnél  Mihály, a vő fog főzni bográcsban. Ebéd után Gyulára vonul át a társaság. Holnap viszik fel a rokonokat Pestre. 

Címlap

top