Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 20. 22:11273501.

    Most nálunk kezdett el esni az eső.


    Voltunk a barátainknál..el kellett mesélnem a talit..mutogattam a képeket..igaz, hogy nem ismernek senkit..de látták milyen jól éreztük magunkat.


    Megsütöttem a szilvást...nem volt rossz, de felejtős...marad a saját receptem.


    Még kártyázok egy kicsit..aztán lefekszem.


    Nektek is jó éjszakát!

  2. 2017. szeptember 20. 19:42273500.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  3. 2017. szeptember 20. 18:57273499.

    Örülök, hogy szép napotok volt. Továbbiakban is azt kívánom olyan legyen mint a mai. Szép estét. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273498)
    2017-09-20  18:46
  4. 2017. szeptember 20. 18:46273498.

    hahóóóó...most jöttem haza, csodálatos nap volt!!!!Készülődök a holnapra ....9 kor megyünk Csabára,  sok program van..étteremben eszünk, utána hozzánk jövünk, nálunk lesz a vendéglátás. Elfáradtam. de jóleső fáradtság. 

  5. 2017. szeptember 20. 16:04273497.

    Itt vagyok. Elvoltam az APEH-ba. Jött egy papirhalom, hogy túlfizetésem van. Már csak azt nem toom mi? Mind1, elintéztem, vissza igényeltem. Mondták majd kivizsgálják. Mondtam jó. Most már csak azt nem értem ha küldték hogy vissza jár pénz akkor mit vizsgálnak? Na ez is mind1. Mondták nézzem a számlámat meg egy hónap múlva. Mondtam: jó. Nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal?????

  6. 2017. szeptember 20. 15:49273496.

    Szervusztok


     Itt is borongós, hüvős idő van.


    Lányok köszönöm jókivánságaitókat. Ez mindig használ. Most is.A fiam is jobban van és én is lassan, de biztosan  helyre jövők.


    Ildike, örülök, hogy a csk jó munkát végzett.gondolom az egészséged és mogásképességed érdekében továbbra is menni fogsz. Lassan sikerül kiheverni a rossz éjszakát? Én még soha nem csináltam birslekvárt, de sajtot már ettem és az fincsi.


    Tetszik a mai gondolatok.


    Borsika, gyógyulgas.Teljen sok örömöd az unokákban. Ricsi most megy ki. Ujabb 2 évet kezd.


    Macsi ez borzalmas. Azt hinné az ember, hogy a bank a legbiztosabb , és stabil hely. Remélem a kártalanitás is meg lesz. Kérlek ne idegeskedj azzal nem tudsz segiteni a dolgok megoldásán.


    Anikó, szép és kellemes családi együttlét léehetett. Kedves ajándékokat kaptál. Persze elmentek a gyerekek, hajrá már ne is estél a munkának. Muszáj minden egy nap alatt megcsinálni?


    Magdika, örülök, hogy az ázást nem követte nátha. Azért vigyázz, mert most nagyon sokan betegek.


    Julika, kellemes készülödést és találkozást.


    Erika, tudom, hogy határozott vagy, de azért vigyázz magadra. Egészségetekre.


    Marika, nagyon ügyes és gondos párod van.


    Pötyike, kellemes baráti összejövetelt. Biztos fincsi lett a süti.


    Ti még nyitott ablaknál alszótok? Az éjjel én már becsuktam.


    Én még várom, hogy jöjjön a vénasszonyok nyara.

    előzmény:
    silinga (273494)
    2017-09-20  14:08
  7. 2017. szeptember 20. 15:49273495.

    Haza értem, már a vasútállomáson olvastalak benneteket.  Köszönöm a recepteket.  Én is közönséges almával együtt főztem ezelőtt lekvárt, de most elég sok van, és magában is megcsinálhatom. 


    A cukor mennyisége érdekelt volna legjobban. De majd kitotózom. 


     


    elszórtam a pénzt a postás kisasszony jóval kevesebbet számolt mint ami a valós, ezért szóltam, hogy  nem jó. 


    Nézett rám nagyon, talán egy pillanatra meg is bántam, hogy szóltam, kérdeztem milyen csekket hoztam? Azt hittem én számoltam el. Jó is lett volna. 


    Miután végeztünk, elkezdte ajánlgatni a sorsjegyeket, kiszámolja nekem a biztosításomat,  kössem meg nála, akkor ezt,vagy azt adhat-e a visszajáró helyett. Mondtam nem. Nem elég, hogy szóltam, a  rosszul számolás miatt, ami nekem lett volna éppen nyereséges.  


    Mondta így is úgy is rájött volna , ha  beüti  még egyszer a gépbe. De hát én még előtte szóltam, és nem is tudtam, hogy    még egyszer beüti. Na akkor mondta, köszöni szépen. Igen, elfelejtik ezt a szót. 


     


    Fő a víz, főzök a kutyának tésztát, és magamnak is. Na nem egy tálból esszük, ő hússal, és mákkal.


    Felteszem a babfőzeléknek valót, aztán mosogatás, és birsezés. 


     


    Puszillak benneteket. Sacikám, akkor nem kell messze menni, Hévíz közel van. 


     

  8. 2017. szeptember 20. 14:08273494.

    Szép napot Mindenkinek!


    Teljesen elveszi amunkakedvemet ez a pocsék idő....csak esik, esik......


    Anikó...az én hagymáim sincsenek elrakva és nem is tudom mikor lesz majd olyan a föld, hogy rá lehet lépni.....jó kis találkozásotok lehetett.....nem hiányoznak a cicák?


    Macs.....remélem rendeződnek a dolgaid....


    Ildikó....írtam az Fb-n birs ügyben....kár, hogy nekem nincs...lehet majd veszek kicsit..


    Magdi....majd még sokára megyünk...csak pár nap és Hévíz..


    Julika......tartson ki nálatok a jó idő és legyen sikeres a találkozás..


    Pötyike....megsütötted e a szilvást?A barátaid örülhetnek, hogy ilyen jó sütő vagy..


    Erika.....sikerült e az ügyintézésed....gondolom igen, ügyes, határozott vagy....én meg  ahol szükség lenne rá ott egy nyúl...


    Marika....dícsérd meg a párodat ....miután minden konvektort leszereltük, megtisztítottam és szóltam a gázosunknak.....kivételesen hangpósta jelentkezett ...hogy én ezt hogy utálom.....azóta is semmi, pedig azonnal jönni szokott, vagy jelezte ha később...


    Borsika...örülök, hogy jobban vagy.....vigyázz, hogy vissza ne essél....Azért a tieid nagyon gondosak és vigyáznak rád...


    Annuska....hogy vagy...és a fiad? Ricsi mikor megy vissza?

  9. 2017. szeptember 20. 13:39273493.

    Szervusztok.


    Zeg.-en voltam, megejtettem az éves bőrgyógy.kontrollt, kaptam javaslatot, valami fényvédős krémre, amit az arcomra is kell használni. Időpontom volt, hamar behívtak. Gyógyszertár, posta, bolt, csupa pénzszórás Ildiként. Mostam egyet, talán a szél szárít valamennyit. Porszívóztam is, még a kisszoba vissza van, de úgy elfáradtam, hogy főztem egy kávét, addig gondoltam benézek. A derekam rendetlenkedik, ez a porszívózós pozíció nem igazán jó neki, de a cicák után muszáj takarítani, igaz még szőr se látok, de az érzet megvan.


    Tegnap tényleg jó délutánunk volt, mintha csak a tali bábeli hangzavarában lettem volna, mindenki egyszerre mutogatott képeket, mesélték az élményeket.


    Macsi nem csodálkozom hogy nincs nagy kedved, ez dühítő ami történt. Remélem rendeződik minden.


    Julika, nagyon kellemes napot kívánok, remélem kegyes lesz az idő is, nálunk most is eseget.


    Nem is tudom mikor lehet kertezni, mert annyi eső esett, csupa sár minden, nagyon ráférne egy alapos rendezés, és a hagymákat is el kellene rakni.

  10. 2017. szeptember 20. 12:58273492.

    Én még..csupán birsalmából nem főztem lekvárt....sajtot csináltam jó pár éve.Egyik évben főztem lekvárt ...körtével kevertem...olyan gondolom formán.Botmixerrel / most felmondta a szolgálatot ...kell vennem egyet/ összecsapattam.Finom volt .Húsokhoz nagyon jó a kompót.


    Nagyon jó a gondolat


     


     


    Nem is igaz ....egy pillanatra megmutatta magát a Nap!

    előzmény:
    franci47 (273490)
    2017-09-20  11:38
  11. 2017. szeptember 20. 12:50273491.

    Sziasztok!


    Borongós,hideg idő van...olyan november közepi.


    A tegnapi ázást megúsztam ....szerencsére.Ma reggel megint esőben mentem a reumatológiára.Itt nem kellett sokat mennem....nem lettem vizes.Kaptam fürdőbeutalót.A drnő  nem dicsért meg amiért nem voltam az ortopédusnál  a kezem miatt...megnyugtattam...majd ha minden kerti munkával végeztem.....megcsináltatom.


    Közben J. telefonált ....berakott egy adag mosást.Bementem hozzájuk kiteregettem. Boscó úgy aludt a házában ...észre sem vett.


    Julikám ....kellemes találkozást!


    Évike...Annuska pihenni ....betartani az utasításokat!!!!


    Saci ....hova mentek pihenni? Örülök, hogy sikerült a foglalást elintézni.


     


    Marikához hasonlóan  dupla öleléssel gondolok mindenkire!!!!!

  12. 2017. szeptember 20. 11:38273490.

    Sziasztok.


     


    Olvastalak benneteket 8-ig. Aztán kimentem diót szedni, több mint 2 órás elfoglaltság volt. 


    Bejöttem, zuhanyoztam egyet, aztán elkészítette, a reggeli-ebédet, felét megettem. Tegnap vettem babot, most beáztattam, és majd megfőzöm, már  több hete babot ennék, főzelék lesz belőle. Kis füstölt is fő majd benne. 


    Lehet, hogy elmegyek a postára, pénzt szórni. Van aminek holnap lejár a bef. ideje.Remélem nem ered el az eső, és odaérek. 


    Erika, vigyázz magadra, vigyél egy kalapácsot, nagyobb hatása lesz, sőt a kezed sem fájdul meg. /vicc volt/.


    Jobbulást a betegeknek. 


    Julika jó vendéglátást. 


    Macsi esetén már tegnap elszörnyülködtem, ma is tart. 


    Magdi kirúgtad magad? 


     


    Ha valakinek van egy jó és egyszerű birsalmalekvár receptje, írja meg, ha haza jöttem meg kell csinálnom.


     


    Mai gondolat.


    "Sose kopogtass a lehetőség ajtaján. Csak rúgd be simán, mosolyogj és mutatkozz be szépen"


     


    "Az ember ne azt nézze, hogy az emberek mit tartanak normálisnak, hanem, hogy ő maga hogy maradhat meg önmagának." 

    Németh László


     


     

  13. 2017. szeptember 20. 11:22273489.

    Helló Lányok.


    Mindenkinek jó munkát, szórakozást, sütést, főzést, vendégvárást. 


    Nem tudok semmi fejleményt. Majd a bank hív ha úgy gondolják. 


    Én átküldtem mindent amit kértek. 


    Nincs jó kedvem. Bocsánat. 

  14. 2017. szeptember 20. 11:10273488.

    Csaó!


    Jöttem, hogy megnézzelek benneteket.


    Itt semmi újság, az idő olyan mint Julikáéknál, de holnapra megint esőt jósolnak.


    Délután megyünk a barátainkhoz..valamit sütnöm kell.


    Szoktam lesni a Fördös Z.recetjeit a Facebookon..ott láttam egy francia szilvás pitét.


    Lehet azt megcsinálom. Van minden hozzá.


    Macsi én is csak szörnyülködtem mi történt veled.


    És ilyenkor mi van? Kártalanít a bank téged?

  15. 2017. szeptember 20. 10:14273487.

    Szebb napot mint itt van!


    Olyan sötét hideg borult idő van, hogy az embernek nincs kedve kimozdulni.


    Még szerencse, hogy az uracskám ilyen előrelátó volt és amíg én veletek élveztem a szép napsütést, szolt a gázos fiúnak.


    Tegnap meg is érkezett és átnézte mind a három konvektort, így már nyugodtan fűthetünk.Az árát ne kérdezzétek.


    Mindenhol hallom, hogy heteket kell várni.Papa dicséretet érdemel.


    Magdi ugye nincs semmi baj.Nem fáztál meg tegnap.


    Borsika, Annuska gyógyuljatok meg minél hamarabb.


    Anikó szép délutánod volt.


    Julikának ma lesz jó napja a rég látott vendégekkel.


    Akit kihagytam dupla ölelést küldök.


    Legyen jó napotok a rossz idő ellenére.

  16. 2017. szeptember 20. 09:55273486.

    Jóreggelt, sziasztok!


    Döbbenten olvastam, mi történt Macsival. Nagyon dühítő, komolyan. Együttérzésemet küldöm és remélem mielőbb rendezik a pénzügyeit. 


    Erika, menj csak a hivatalba és csapj az asztalra!A kezecskédre vigyázz. 


    Julika jó készülődést kívánok ezekre a nagy eseményekre. Biztos minden a helyén lesz. Ha te egyszer valamihez hozzányúlsz, abból csak jó jöhet ki!!


    Anikó kedves, örülök, h. remekül sikerült a vidám rendezvény. Fáradt lehetsz, eljött talán a pihenés ideje is. Vigyázz magadra drága! 


    Annuska sajnálom, hogy még mindíg fájdogálsz. Bár segíthetnék. Jól olvasom? Hazajön egy kis időre Ricsid? 


    Sacika eszembe jut, milyen édesen mondtad a történeteidet a talin, ...nem győztük hallgatni! 


    Marikánk, hol vagy, mit csinálsz éppen? Mit is lehet ebben a szomorkás, esős időben tenni? Elfelejtettem mondani, hogy nagyon 


    kedves, rokonszenves a férjurad!


    Pötyike, ...kész lettek a félbehagyott babák? Az én kis egerem itt van mellettem az ágyban. Lajos hogy van? Nem bánkódott, h. a taliról soká kerültél elő?


    Köszönöm drágáim, hogy engem is említettetek. Már elég jól vagyok, de nagyon vigyázok magamra, nehogy visszaessek.Semmi ugra-bugra. A gyomrom sem az igazi még, csak könnyű ételek esnek jól.


    Most jön a lányom a keserű pirulával, ..jaj de útálom bevenni.


     


     

  17. 2017. szeptember 20. 09:25273485.

    Szép jó napot!


     


    Jól kezdtem a mai napot, a kávémat kiöntöttem, az egész a falra került....még jó, hogy festés előtt állunk.....


     


    Macsi olvastam milyen baj ért. Neked nem jelez a telefonod ha pénzmozgás van a kártyádon? Remélem sikerül orvosolni a banknak.


     


    Ancsa jó napod lehetett tegnap.......


    Julika neked jó szórakozást a vendégeiddel, egyetek finomakat és beszélgessetek jókat.


    Annuska nagyon finom a paradicsom......jobbulást a fiadnak. Remélem sikerül meggyőzni, hogy ne induljon útnak.


    Magdi nem lett következménye a tegnapi megázásnak?


     


    Tegnap próba fűtést csináltunk.......minden jól működött és kellemes meleg lett a lakásban.........elbírtuk.....Nekiállok ügyintézni......már annyira unom, hogy csak ígérgetéseket kapok, munka meg sehol......Azt hiszem be kell mennem és az asztalra csapni.


     


    Legyen szép napotok és vigyázzatok magatokra ebbe a randa időben!

  18. 2017. szeptember 20. 09:05273484.

    Jó piacolást, vendégvárást, finom kajálást, jó beszélgetést + minden szépet jót neked és az érkező vendégeidnek. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273483)
    2017-09-20  06:54
  19. 2017. szeptember 20. 06:54273483.

    Szervusztok!


    Lehuppanok...már fél 6 kor a boltban voltam, vettem a körözötthöz túrót, a sport szelethez valókat, ezeket meg is csináltam. ha sógornőm telefonál megyek segítek a főzés befejezésében..terítésben. Szerencsére tegnap este kieste magát az ég, igaz, egy órát késett az eső, 6 ra hiredették meg a köönyegen de 7 re ért ide. nagyon fájt minden izületem. Most tiszta  az égbolt,  csak olyan dekorációnak való felhőcskék díszítik a magyar égboltot. Piacozáshoz éppen jó lesz. Lássanak a vendégek igazi magyar piacot. 


    ma csak este jelentkezem..ha lesz erőm és kedvem. Már 2x kihagytam a barátokat mert 9 kor elaludtam. Persze kettőkor megébredtem, egy kicsit rejtvényeztem 3 ig aztán 5 ig aludtam. 


    Szép napot mindenkinek!!!


    Ja, Saci kérdezte mit főzünk? csodálkozom, hogy hol látta? A műv ház ad 3 kiló birka húst, azt főzzük és esszük meg közösen. 10 fős brigádnak kell lenni...vagyunk annyian

  20. 2017. szeptember 20. 04:42273482.

    Jó reggelt mindenkinek!

  21. 2017. szeptember 19. 21:32273481.

    Most olvasom mi történt Macsival.....Nagyon együttérzek veled.Most már biztonságban van a számlád?Elképesztő...milyen dolgok történnek.


    Ildikém ... most a Diamondot nézem....az elején és a végén elhagyom az " emlékezést". Az ügyvédest küldheted ...köszönöm...gyűjtök.


    Anikó ...örülök, hogy a családod... szép élményekkel....megérkezett.


    A gyengélkedőknek jobbulást kívánok....én nagyon  átáztam délelőtt..remélem reggelre "kirúgom" magam.


     


    Jó éjszakát kívánok!


     


     


     


     


     

  22. 2017. szeptember 19. 19:49273480.

    Magdikám elkészült az a sorozat amiről beszéltünk  az "ügyvédes"   A Good wife - Jó feleség. 


    Nem tudom már beleálltál- e valamibe? Már  végig lehet nézni. Én is azt fogom,de ma  a My Sassy Girl-t néztem meg, 3. rész,de még mindig nem fogott meg. Lehet,  hogy úgy jár mint a Diamond.... Dobásra ítélve. 

  23. 2017. szeptember 19. 19:44273479.

    Köszönöm Sacikám a jó tanácsokat. 


    Látod,csak felületesen jegyeztem meg a  lepkevirág vetési idejét, a másikban meg biztos akartam lenni. A tulihagymáttudom, hogy ősszel kell eldugni. Még várnom kell vele,mert a rózsabokrokat is szeretném elvinni  más  helyre, de lehet, hogy mégis két részletben kell megcsinálnom.


     


    Én soha nem vagyok visszarendelve a csontkovácshoz. Én határozom meg meddig járok. Múltkor beszéltük meg, hogy nem megyek kéthetente. A 3 hetes turnusokat is én kértem. Majd télen, ha bírom, akkor 4 hét lesz. Tudja, hogy ezek kemény Ft-ért  mennek, és nem akarja rám eröltetni, - de ha nem mennék,teljesen elmaradna  a kezelés nem tudom mi lenne velem. Tavaly ilyenkor  két db vágott fát, nem bírtam el,majd leszakadt a derekam. Ezt nem szeretném. Így csinálom,megyek, fogy a pénz,de  hát azért van. Ennyit  magamra költök, az orvos sokkal többe kerülne, és majdmeghalnék a sok méreggel átitatott gyógyszertől. 

    előzmény:
    silinga (273476)
    2017-09-19  18:35
  24. 2017. szeptember 19. 19:06273478.

    Elmentek a gyerekek, volt nagy mesélés, nagyon jól érezték magukat, jó barna mindenki, képeket csak a telóról mutogattak, de majd küldenek nekem,lesz videó is. Elvitték a cicákat is, nem akartak előjönni, már ismerik a helyzetet, hogy menni kell a kennelbe. Reggel indulnak vissza Bpestre.


     Kaptam ajándékot, 1 mazsolabort, kézműves aloe szappant, benne úszkálnak az aloe darabkák, az elmaradhatatlan hűtőmágnes, 1 három D.-s képeslap a szigetről, és a fáról lopott nekem Beatrix limot, szuper illata van. A legnagyobb örömöm, hogy egészségesen itthon vannak.


    Macsi, sajnálom,  elképesztő ami történt, remélem nem fog kár érni, rendezi a bank.


    Saci jobbulást kívánok Verának, a húsleves bizti gyógyít.


    Annuska Fiadnak is jobbulást kívánok, úgy látszik jönnek a betegségek ezzel a rossz idővel együtt. Ricsinek jó utat.

  25. 2017. szeptember 19. 18:37273477.

    Úgy vettem észre hogy megjött az új kártyám és be kellett mennem az online felületemre aktiválni. És ha már ott voltam ránéztem a pénzmozgásra. 

    előzmény:
    franci47 (273475)
    2017-09-19  18:17

Címlap

top