Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíjasok klubbja

kvÁgi
Létrehozva: 2005. Április 26. 08:06
Sziasztok Kedves Nyugdíjasok!
Mivel kort jelölő topicoc már vannak ,de a nyugdíj nemcsak kortól függ,gondoltam legyen egy ilyen is.
Jó beszélgetést kívánok mindenkinek!
  1. 2015. december 5. 15:5415176.

    Kovács Attila: Advent
     


    Az adventi koszorún a második gyertya
    Puha lobogással a szobát beragyogja.
    Karácsonyi zsolozsmák vigasztalják lelkem,
    Sérelmeim lassan elsüllyednek bennem.
    Pásztorok, pásztorok zengi már az ének,
    Együtt ünnepelnek fiatalok, s vének.
    Betlehem jászola benne a kisdeddel
    Karácsonyi ajándék, a szívedbe tedd el.


     


    Holnap advent  második vasárnapja


     

    előzmény:
    manyuska7 (15175)
    2015-12-05  07:12
  2. 2015. december 5. 07:1215175.

    szervusztok.


    rég jártam itt,sok a dolgom és lassan végzem a térdeim miatt,mintha egy kicsit enyhült volna a fájdalmam a fizikós kezelések után,de éjjel sokat fáj,nappal lassan elvégzem a dolgaimat,sütök-fözök,porszivozok,bevásárolok és avonozom.


    Havunk nincs,nekem nem is hiányzik,mert egyes tulajdonosok nem takaritják a járdájukat,rájuk nem vonatkozik a törvény,irtam is a helyi újságnak,hogy elöször figyelmeztessék,utána keményen büntessék,az ilyen emberekkel igy kell!


    Mit föztök-süttök az ünnepre?nálunk a hagyományos magyar ételek,húsleves,sültek és töltöttkáposzta,torta és sütemények.


    Legyetek jók,ha tudtoknefelejtsétek este kitenni a csizmákat

  3. 2015. december 1. 18:2715174.

    Szervusztok, kellemes estét Mindenkinek!


    Ma szedtem be az utolsó antibiotikumot, kicsit jobban vagyok, még várok ezen a héten és úgy megyek vérvételre, remélem a múltkorinál jobb lesz. Ha összejön dec.22-én lesz a műtét szintén Mohácson. Ehhez az kell hogy teljesen rendbe jöjjek és jó legyen minden eredményem. Bízom benne.


    Kívánok Nektek békés estéket és jó egészséget.

    előzmény:
    Nusimama (15172)
    2015-11-29  15:11
  4. 2015. november 29. 19:1615173.

    Szervusztok!


    Nem voltam itthon,ezért nem jelentkeztem.Végre elmentem Katáékhoz,mert több mint öt éve nem voltam náluk.Nagyon örült nekem Kata,és nekem is jól esett a kikapcsolódás.


    Úgy látszik ezek a panaszok mindegyikünknél előjönnek,nekem is többször meg kellett állnom a vasúti felüljárón.Ráadásul egyik nap nem volt villany,és gyalog mentem fel a 6.emeletre.


    Ibolya majd beveszlek a csoportba,mert a könyvek küldéséhez nem értek.


    Kellemes Adventi készülődést!

    előzmény:
    Nusimama (15172)
    2015-11-29  15:11
  5. 2015. november 29. 15:1115172.

    Szervusztok Meglepödtem, hogy Zsóka jelentkezett, de örülök , Annak viszont nem, hogy annyi baj jött össze. Remélem kilábolsz belőle.


    Ilike,  javulgatsz? Tul vagy a szem mütéten.?


    Zsuzsa, gondolom elolvadtatók az örömtől a kis Dóri szereplésétől.


    Ibolya,  a lábfájás sajnos állandóan velem van. Én nem próbáltam injekciót, s a gyogyszerekkel is csinján bánok. A protézisre meg nem gondolok, inkább kinlodok.

    előzmény:
    bubamama (15171)
    2015-11-29  10:20
  6. 2015. november 29. 10:2015171.

    Szerbusztok!


    Szép adventi hétvégét kívánok!


    Anna nővéremnek is ciszta van a térdében szegény ő is sokat kinlódik vele már kapott méregdrága injekciót gyógyszert nem igazán használt,kiváncsi vagyok hogy neked a sugárzás fog-e segíteni akkor fogom neki ajánlani.


    Ilike remélem már javult az állapotod és nem lesz akadálya szem mütétnek.


    Klári várom jelentkezésedet!


    Ibolya most éppen itthon vagyunk majd jövő héten megyünk ismét Sz-helyre,csak rövid időre mert itteni unokáknak különféle szereplésük programjuk van ahol várnak ránk.


    Ilonka látva képeidet csodás utad lehetett föleg hogy együtt a családdal voltatok!


    Zsóka remélem használni fognak a gyógyszerek.Már müködik az új fütési renszer?


    Tegnap gyertya gyújtási müsorban Dórikánk énekelt.Ma egy másik adventi müsorba megyünk barátokkal.


    Puszi  Zsuzsa

  7. 2015. november 29. 05:4415170.

    Szép jó reggelt Erdélyországból.


    kávéval inditjuk a napot


    mérleg


    úgy gondolom,hogy fent vagy a Facebookon,akkor privátban,légy szives ird meg az injekció nevét nekem.


    Ami sorbanállást illeti,gondolom fizetéses alapon nem kell sokat várni,150-2oo ezer ft a protézis,igy hallottam,de egyelöre nem akarom!,elöbb probálkoznék az injekcióval.


    Nusi


    te már probálkoztál injekcióval?


    ezek a változatos idők is megviselnek bennünket.


    Zsuzsa


    gondolom,ismét babázni vagytok,jól jön a segitség a gyermekeknek.


    Mi is várjuk haza öket,a nár óta nem voltak itthon,csak skypon látjuk őket.


    Legyen szép advent vasárnapunk.

  8. 2015. november 27. 13:1715169.

    Köszönöm a jó kívánságotokat. Soha nem jön rosszkor.


    Ilike, szívből drukkolok, hogy javuljon az állapotod mielőbb!


    Nekem 9s gondjaim vannak, kardiológushoz kellett mennem, koszorúér problémám van.új gyógyszereket kapta, Az első alkalommal beszedtem az előírt adagot, de majdnem kifeküdtem. Önként csökkentettem az adagot, így úgy tűnik, jó.Kaptam vízhajtót, minden másnap kell bevenni.Gyakran, látszólag minden ok nélkül, halálos fáradtság jön rám.A cukor is előjött, diétát javasoltak,amit tartok is.


    Szerdán a háziorvoshoz, 17.-én a kardiológushoz megyek kontrollra.Testmozgás, zsírszegény, cukorszegény, szénhidrátszegény és hülye szegény diéta javasolt.


    Rengeteg gondom volt, van a fűtéskorszerűsítéssel, segítséget nem kapok senkitől sem.Gyalázatosak a vállalkozók, szava hihetetlenek,borsos áron dolgoznak.


    Vigyázzatok magatokra, a betegeknek gyógyulást kívánok. Kellemes hétvégét!

  9. 2015. november 27. 13:0815168.

    Vigyázzatok! nehogy csalók karmaiba kerüljetek! a múlt héten telefonon felhívott egy csicsergő női hang, hogy telefonszámom kisorsolták, nyertem 20000 Ft-t, következő kedden egy vallási közösségi házban minden kötelezettség nélkül átvehetem.Vendégeim voltak,, mondtam ok. Ahogy elmentek, agyaltam ezen? MI van? A telefonszámom titkos, hogy sorsoltak ki? Hétfőn névre szóló meghívót kaptam, fel is hívtak a mobilomon - hívószám kijelzés nélküli hívás- megkérdezték, hogy nem felejtettem- el? Mondtam, nem, nem megyek, mert csalás az egész, elmagyaráztam, hogy miért. Mondták küldjek magam helyett valakit, eszembe sincs és letettem a telefont. Egy ismerősöm, annak ellenére, hogy elmondtam neki,hogy ezek csalók....elment. Be is fürdött, egészségmegőrző dolgokat árulnak horror árakon, azonnali szerződés, viharos sebességgel, azonnal kiszállítják...36 %-os kamatot számolnak fel, ha részletre vásárolsz, adják akár 48 havi részletre is. A gyanútlan nyugdíjasok pénzére utaznak, mert ki nem szeretne nyerni, és jó dolgokat vásárolni. A szerződésben benne van, hogy 14 napon belül a vásárlástól el lehet állni, de az árút a saját költségeden -az ország másik felébe - vissza kell szállítani. Nehéz megszabadulni tőlük és a szerződéstől! Legyetek óvatosak!

  10. 2015. november 27. 13:0615167.

    Boldog születésnapot, így utólag is! 


    Az injekció átmenetileg segít, 37000Ft. Ha műtétre kell menned, elég hosszú a sorban állás. Minden jót neked.

    előzmény:
    manyuska7 (15152)
    2015-11-13  15:49
  11. 2015. november 25. 15:3215166.

    szervusztok


     Ilike,  nem jó hirrel jöttél. Sajnálom, remélem a labor eredmény alapján kapsz valami olyan gyógyszert ami elmulassza a hasmenést. Szivből kivánom, hogy  muljanak el a bajok és sikerüljön egy kicsit össze szedni magad.


    Klárika, Ibolya, valóban idönként szüksége van az embernek egy kis társaságra, beszélgetésre, Aki egyedül él az igazán  tudja.


    Sajnos elég sokat kinlodók én is föleg a ciszta miatt. Már nagyon várom a dec. 21-ét a rtg besugárzást, remélve, hogy az használni fog.


     Készültök már az ünnepekre? Én már böngészem a sütis könyvem, hogy mit is süssek.


     

    előzmény:
    manyuska7 (15164)
    2015-11-24  15:32
  12. 2015. november 24. 23:0715165.

    Köszönöm szépen köszöntésed kedves Zsuzsa!Életem legszebb napja volt!Talán láttad Facebookon.Szeretettel Ilonka

    előzmény:
    bubamama (15154)
    2015-11-17  17:09
  13. 2015. november 24. 15:3215164.

    szervusztok.


    Klárika


    gondoltam,hogy azért irtad, a lábamért.


    Sok mindenról nincs mit irjak,a helyzet változatlan,még van 3 kezelés,ugyan zgy fájnak a térdeim,nem hagyom magam,d.u,pihengetek,de lassan,komotosan mindent elvégzek.


    klárika


    el tudnád nekem is küldeni ezt a e-kőnyvet.a cimet beirom a facebook privát üzeneteibe.


    legyen szép esténk.

  14. 2015. november 23. 19:0815163.

    Szervusztok!


    Ilike sajnálom,hogy nem javul az állapotod!Háziorvos nem írt fel gyógyszert a hasmenésre?Gondolom,hogy milyen gyenge lehetsz!Szorítok neked,hogy jobban legyél!


    Ibolya csak azért írtam,hogy ne Avonozzál,mert a lábfájásodra gondoltam.Igazad van,kell a társaság,a beszélgetés.Én is csak azért megyek be a csoportba,hogy ismerősökkel beszélgessek.


    Mostanában kevés filmet nézek,inkább olvasok.Feltették Frey Tamás legújabb könyvét,Agrárbárókat,azt töltöttem le.


    Anna hogy vagy?


    Zsuzsa majd kereslek!


    További szép estét!

    előzmény:
    hethegy (15162)
    2015-11-23  18:09
  15. 2015. november 23. 18:0915162.

    Szervusztok, csodás estét Mindenkinek!


    Hát sajna nincsenek jó híreim. A hasmenés még nem múlt el teljesen, pedig már szinte alig eszem mást mint krumplit, répát kekszet, teát. Ma hozott a férjen édes burgonyát, abból fogok főzni pürét vagy megsütöm.Egyébként szerdán megyek vérvételre, majd másnak a kemos dr.Nőhöz, de fogytam, így valószínűleg nem kapom a kemot. Jövőhéten elkezdem a szemműtéthez a vérvételt, EKG-t, remélem nem lesznek olyan rosszak az eredmények hogy nem mehetek a műtétre. Hát majd meglátjuk mi lesz.


    Nagyon keveset vagyok bent a neten, de nagyon gyenge vagyok és nem sokat tudok itt üldögélni. A gyerekekkel szoktam beszélgetni skypen leginkább.


     

    előzmény:
    bubamama (15161)
    2015-11-19  18:39
  16. 2015. november 19. 18:3915161.

    Zsóka!


    Boldog névnapot kívánok!


    Legyen egészséged, tudjál boldog lenni,
    és a szívedet soha ne bántsa meg senki!
    Napod is legyen örömnek napja,
    kívánjuk, hogy a sors ezeket megadja!


  17. 2015. november 19. 17:2815160.

    szervusztok


    Nusi


    sajnálom,hogy ciszta van a térdedben,nekem sosem  jutott eszembe,hogy azért fájna,igaz nemrég volt a röntgen akkor kimutatta volna.


    Klárika


    Nem tudom mennyivel volna jobb,ha nem avonoznék,nyilván csökkenteni kell.de én már nem kézimunkázom,sokat 2 személy után fözni és takaritani sem kell,milyen elfoglatságom lenne,egész nap csak az ágyban lennék és hiznék,meg elsatnyulnának az izmaim,nem beszélve arról.hohy beszélgetni kell az emberekkel.


    Valóban nem a pénz,bár jó,ha van,de a tétlenkedés mire vezet?A férjem nem szeret menni sehová,néha még beszélgetni sem.


    Mindenkinek meg van az ő élete,egyforma nincs.


    Legyen szép estétek.

  18. 2015. november 19. 16:5615159.

    Szervusztok


     Klárika mit vársz. A mai világ és élet teszi, hogy az emberek ilyenné válnak.


    A lábam továbbra is fáj, föleg akkor amikor a ciszta nöl benne. Már alig várom, hogy jöjjön a dec. 21 akkor kapok rtg sugarat ami állitólag elmulassza a cisztát.


    Vigyázzatók magatokra.


     


    Zsóka! te kis hütlen. Gondolom azért be be nézzel ide is.


    Névnapod alkalmából nagyon sok boldogságot és jó egészséget kivánok.

    előzmény:
    Klara46 (15158)
    2015-11-18  18:17
  19. 2015. november 18. 18:1715158.

    Szép estét kívánok Nektek!


    Ma még csodálatos idő volt,de a hét végére rossz időt jósolnak.Tegnap megint bent voltam Kisbéren,az ismételt ruhaosztáshoz csomagoltunk,de nagyon elfáradtam.Hazajöttem és ruhástól elaludtam,valamikor éjfél körül ébredtem fel.Nagyban és kicsiben is csalások mennek,az emberek nem tisztelik egymást,és azt hiszem a pszichés terhelés is hozzájárult a kimerültségemhez.Szerintem ezt a tevékenységet ki fogom hagyni.


    Zsuzsa szép helyen voltatok!


    Anna hogy vagy?Csökkentek a panaszaid?


    Nem tudom Ilikével mi lehet!


    Ibolya már többször említettem,hogy ha neked lennék,abba hagynám az AVONOZÁST.A pénz nem minden,többet költesz gyógyszerekre és a kezelésekre.


    Pihenjetek jól!


     

    előzmény:
    manyuska7 (15157)
    2015-11-18  13:57
  20. 2015. november 18. 13:5715157.

    -ne haragudjatok,hogy nem köszóntem meg a jókivánságokat,de annyira el vagyok foglava a magam bajával.


    Köszönöm minyájatoknak a sok szép szavakat-

  21. 2015. november 18. 13:4815156.

    szervusztok


    járok a fizikóterápiára,fájnak a térdeim,az ortopéd orvoshoz csak 26 -ra kaptam idöpontot,ö donti el,hog lehet injekciót a térdembe vagy már csak a protézis segit.Természetesen nem szeretném a mütétet,inkább adatnám  6 hónaponként az injekciót,kb.eddig van hatása.


    A medencében a tornánál nem fáj annyira,mit a talajon,szóval lányok sántikálok,nem tudom,hogy kerül haza a sok rendelés,csak kicsinként,lassan tudok járni.


    Legyen fájdalommentes szép délutánotok.

  22. 2015. november 18. 12:2815155.

    Szervusz Ibolya!


     Születésnapod alkalmából nagyon jó egészséget, sok örömöt és boldogságot kivánok.

    előzmény:
    bubamama (15154)
    2015-11-17  17:09
  23. 2015. november 17. 17:0915154.

    Ilonka!


    Nagyon boldog születésnapot kívánok!



    Szeretettel Zsuzsa

  24. 2015. november 13. 20:3815153.

    Kedves Ibolya!


    Itt is felköszöntelek!Születésnapod alkalmából szeretettel köszöntelek!

    előzmény:
    manyuska7 (15152)
    2015-11-13  15:49
  25. 2015. november 13. 15:4915152.

    Küldöm szeretettel ezt a képet

Címlap

top