Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíjasok klubbja

kvÁgi
Létrehozva: 2005. Április 26. 08:06
Sziasztok Kedves Nyugdíjasok!
Mivel kort jelölő topicoc már vannak ,de a nyugdíj nemcsak kortól függ,gondoltam legyen egy ilyen is.
Jó beszélgetést kívánok mindenkinek!
  1. 2015. november 13. 13:2215151.

    szervusztok


    Ma péntek 13 a születésnapom.


    Reggel 8-tól most jöttem haza az orvostól,már nagyon fájt a térdem .Fizikos kezelést kezdek meg a jövühéttől.ma röngenen voltam a eérdwim és a  forgoim miatt,sokat kell várbi mindenhol.


    Az orvosnő azt mondta az ortopéd orvos dönti el,hogy elég hakapok 3 injekciót vafy protezis vár rám,amig lehet kerülöm a mútétet.


    Ortopédhoz a jövö héten megyek,mindenhol progremálni kell.


    Nem is beszélek a protézis  áráról,és amőtét áráról. ha tudjátok,irjátokmeg,nálatok mennyi az ár


    Legyen vdám és szép napunk.


    köszönöm a sok jókivánságot.

  2. 2015. november 12. 16:3315150.

    Ma időben végeztem,nem szeretnélek elhanyagolni benneteket.


    Anna szerintem a rendszertelen étkezéstől fájt a gyomrom.Tegnap is sokáig a kertben voltam,mert össze kellett szedni a gazt,illetve a növények elszáradt részét,mert csak ezt követően tudta a szomszédunk felszántani.Főzni már nem volt kedvem,és energiám sem,ezért gyorsan elővettem egy lecsót,azt ettem meg.Ma húslevest készítettem jó sok zöldséggel.Beszélgettük a nővéremmel,hogy nagyon hiányoznak a tyúkok,mert a sok mindent megettek,így a kuka hamar megtelik.Szerintem tavasszal ismételten fogunk tartani.


    Az egész faluban rengeteg a patkány,sokan nem védekeznek ellene,ezért gyorsabban szaporodnak.Mi legalább 30-40 ezer Ft-ot költöttünk egy év alatt.


    Kellemes délutánt!A betegeknek én is gyógyulást kívánok!


     


     

    előzmény:
    Nusimama (15147)
    2015-11-12  14:57
  3. 2015. november 12. 16:2715149.

    Szerbusztok!


    Anna még egész jól birom a strapát,szerencsére az utazás sem fáraszt ki annyira igy gyakran megyünk Sz-helyre,persze azért jobb lenne ha itt a közelben laknának a lányomék de hát ez van.Tündériek az unokáink és hogy szükség van ránk az embert még jobban karban tartja.


    Klári már nagyon várom hogy találkozzunk,majd egyeztetünk időpontot.


    Sajnálom hogy a jó filmekből amit felteszel keveset tudok megnézni,időhiány miatt.


    Ilike remélem javulnak az eredményeid,kitartást kívánok.


    Ibolya azért a dióval nem tudjuk az utazásainkat fedezni,de jó kiegészítés.


    Holnap Vonyarcvashegyre utazunk 3napra egy szállodában ahol disznótoros hétvége lesz wellnessel és eszem iszommal.Az evést majd probálom korlátozni mert van pár kg plussz!


    Szép hétvégét kívánok Zsuzsa

  4. 2015. november 12. 16:1015148.

    Kedves Ibolya!


    Nagyon boldog születésnapot kívánok!


     Szaladnak az évek, születésünk óta.
    Peregnek a percek, mint a homokóra.
    Évek száma csak szalad.
    Szívébe az ember fiatal marad.

    Születésnapodon köszöntelek téged.
    Isten vezérelje mindig a te élted.
    Légy sikeres, boldog egész életedben.
    Élj nagyon sokáig igaz szeretetben.


    Szeretettel Zsuzsa


        

  5. 2015. november 12. 14:5715147.

    Szervusztok


     Azt hittem jobb hirekre jövök. Ilike, sajnálom, hogy a labor eredményed rossz lett. Esetleg valamelyik gyogyszer nem zavar be? remélem a hasmenésed már elmult és sima utad lesz Mohácsra. Vigyázz magadra és jobbulást.


     Zsuzsa, gondolom jól ki unokáztad magad? Te olyan karakán vagy, s remélem nem fogsz ugy kinlodni mint mi.


    Ibolya, hátha kapsz valamilyen hatásos kezelést. Azért egy rtg nem ártana a térdeidről. Nálam is igy vették észre a cisztát.


    Klárika, remélem a gyogyszer használni fog. Sajnálom, hogy a baromfi állományt meg kellett szüntetned, bár ez elég sok munkát adott. Mi okozta a patkányok elszaporodását?


    Én is elég sokat kinlódok a lábaimmal, de tudomásul kell venni, hogy elszálltak az ifjú évek és elkopott sok  minden bennem is. Én dec. 21-re kaptam idöpontot rtg sugárra.Állitólag 6 alkalommal kell majd menni.


    Mindenkinek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    Klara46 (15146)
    2015-11-11  17:49
  6. 2015. november 11. 17:4915146.

    Szervusztok!


    Elnézést,hogy ilyen hosszú ideig nem jelentkeztem.Sok volt az elfoglaltságunk,vendégeink is jöttek.


    Ilike sajnálom,hogy rossz lett az eredményed.Hasmenésre a gyógyszerek mellett a birsalma és a sárgarépa nagyon jó.Nekem az édesítőktől is van ilyen problémám.Kitartást  kívánok neked.


    Ibolya mondanám,hogy kinyitom az ablakomat,és várom a finom ételeket,de sajnos a gyomrom még mindig rendetlenkedik.Írt fel a háziorvosunk gyógyszert,remélem az használ.


    Anna nekem is fáj mindenem,az orvosunknak mondtam,hogy megöregedtem.Kicsit megvigasztalt,de nem mondta,hogy nem íy van.


    Zsuzsa szép időben mentetek Szombathelyre.Nálunk ma csodálatos idő volt.Gondolom mennyire megfájdult a kezetek.


    Felszántották a kertünket,így már csak kisebb munkálatok vannak hátra.A baromfiálomlányt megszüntettük,mert nagyon elszaporodtak a patkányok,és megették a kukoricát.ó,venni pedig felesleges lenne.Az egész faluban rengeteg van.


    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    manyuska7 (15145)
    2015-11-10  17:29
  7. 2015. november 10. 17:2915145.

    szervusztok


    Ma vettem egy 4 kg-os libát,holnap márton napot tartunk,-nemrég sütöttem egy tortát,hájast is sütöttem leveles téstából,szépen felnöttek és finomak.


    Ilike


    sajnálom,hogy nem jó az erdméned,ezt még lehet javitani gyógyszerekkel,?


    Nusi


    elszántam magam és kértem egy küldö cédulát a fizikóterápiára,itthon nem tudtam a pihenéssel meggogyitanom magam,sokszor már elviselhetetlen a fájdalom a térdeimben.


    Zsuzsa


    örvendek,hogy a dioból kijött a jövö évi üdülés ára.


    Klárika


    mostanában nem volt idöm filmet nézni,az itthoni munka éa az avon is beindult igy ünnepek elött.


    Remélem,hogy délig elvégzem a dolgaimat,délután jönnek a fiamék,délben fodrászhoz megyek.


    legyen szép esténk.

  8. 2015. november 10. 15:5015144.

    Hát sajnos nincsenek jó híreim. A laboreredmények nagyon rosszak lettek, főleg a veséhez tartozó eredménye, de a legtöbbnél ott a csillag.Igy a kezelés elmarad, majd jövőhéten kell újból mennem vérvételre. És hogy más is legyen, csütörtök óta rendesen van hasmenésem, csak nem tudom mitől. Szedek mindent /Lopediumot, Normaflour ma pl. széntablettát szedtem be, mert holnap Mohácsra kell mennem  a szemészhez újból. Egyébként december 22-én csinálják meg a másik szememet, így a karácsonyi sütés főzés idén kimarad.Jönnek a gyerekek és ők fognak főzni.


    A gesztenyét előtte megfőztük és még melegen leszedtük a héját, majd pici hús darálon ledaráltuk.Tettünk hozzá mézet és rumot keveset, majd 25 dkg-os csomagokat csináltunk és a fagyasztóba tettük. Én mindig így csinálom és nagyon finom lesz.


    Legyen szép az estétek.

    előzmény:
    bubamama (15143)
    2015-11-07  18:35
  9. 2015. november 7. 18:3515143.

    Szerbusztok!


    Rohan az idő ismét itt a hét vége,mikor dolgoztunk alig vártuk,most csak azt érezzük hogy rohan az idő.


    Anna ez a nyirkos ködös idő föleg nem tesz jót az izületeknek.Nekem még eddig csak a bütyköm fáj néha,kényelmes cipőben még nem okoz gondot.


    Ma reggel még szépen sütött a nap de aztán beborult délután még az eső is szemerkélt.Remélem javul az idő mert hétfőn


    megyünk Sz,helyre szerdán jövünk haza .


    Jó hétvégét kívánok!

  10. 2015. november 5. 13:5915142.

    Szervusztok


     Zsuzsa csak gratulálni tudok. Sokat dolgoztatók, megérdemlitek, hogy a jövő évi tervetek is majd sikerüljön.


    Klárika, hogy vagy?


    Ilike, gondolom, lassan már Te is készülsz karácsonyra. biztos haza jönnek a gyerekek.


    Ibolya, a térd az egy átok számomra is. Kenegetem és szedem a glukozamint is, de sokszor ugy érzem, olyan mint a szentelt viz. Kivánom, hogy sikeresen tudj avonozni karácsonyra.


     Itt is a reggelek már nagyon hidegek, de napközben ki süt a nap.Aztán, ahogy alkonyodik a levegő is lehül. Most már folyamatosan kell füteni.


    Ilona, Te teljesen hütlen lettél hozzánl? Ugy mint Zsóka?

    előzmény:
    manyuska7 (15141)
    2015-11-05  12:29
  11. 2015. november 5. 12:2915141.

    szervusztok


    Pár napja szép idönk van,igaz a reggeli hideg van,délfelé már egész jó melegen süt a Nap.


    A reggel korán beinditottam a gépet és finom kenyérke sült,mostanában az is jól sikerül,mint az Avon,mert nagyon szép a karácsonyi katalogus,szépen gyül a rendelés 16-kára.


    Zsuzsa


    ügyesek vagytok,hogy diót árultok,minden munkát meg kell  fogni,én is az Avon termékek árulásából fedezem a nyári fürdözésemet.


    Nusi


    hogy vagy a térdeiddel?kenegeted még,vagy mr semmi sem használ,néha én is ugy vagyok,hogy semmi sem használ.bezzeg mikor nem fáj,akkor elbizom magam és nem kenegetem,pedig akkor is kellene a zselatinos kenegetés.


    Klárika


    köszönöm a filmeket amiketa FACEBOOKR teszel.


    legyen szép délutánunk jó egészséggel.


     


     

  12. 2015. november 3. 18:0915140.

    Szerbusztok!


    Dió befejezve holnap adjuk el az utolsó 8 kg-t ezt 1500ft/kg veszi meg egy cukrász de 20 kg -t sikerült 2000ft-t eladni a többit 1700-ért nálunk nagyon drága a piacon 2700-3500ft között adják kilóját.Közel az osztrák és aszlovák határ nekik pedig ennyiért is megéri.


    Anna bizony jövő évre nagy tervünk van Portugália és Észak-Spanyolországi körutazásra készülünk,ha az anyagiak is összejönnek-és egészségünk is engedi!


    Klári nagyon örülök az ötletednek jó lesz találkozni adventkor nagyon szép Győr.Remélem gyomrod helyre jön.Nálam is állandóan van Renni savcsökkentő.


    Ilike kívánom hogy jól sikerüljön a kemo kezelés .Gesztenye pucolást nyers állapotba csináljátok?


    Ibolya Avonozol láttam a mostani füzetet jó áruk vannak benne.


    Ilonka megint kezdődnek a hosszú téli esték,még jó hogy van az internet igy lehet kapcsolatot tartani gyerekekkel és unokákkal.


    Zsóka hogy vagy ?


    Remélem most már többször tudok jönni.Zsuzsa

  13. 2015. november 2. 14:0915139.

    Szervusztok


     Valóban  a z emlékezésé a hétvége és a hétfő is. Ilyenkor a megszokottnál is többet gondolunk mind azokra akiket szerettünk, vagy ismertünk. Nálam most is  ég a gyertya- 


    A régiek azt tartották, hogy az égő gyertya lángja az eltávozottak lelkének megnyugvást ad.


     

    előzmény:
    hethegy (15138)
    2015-11-01  09:59
  14. 2015. november 1. 09:5915138.

    Égjenek a gyertyák és emlékezzünk szeretteinkre.

    előzmény:
    bubamama (15137)
    2015-10-31  17:12
  15. 2015. október 31. 17:1215137.

    Szerbusztok!


    Ez a hétvége az emlékezésé !


    Schrenk Éva


    Halottak napi visszaemlékezés

    Halottak napján most visszaemlékezünk,
    sírokra a temetőben mécseseket teszünk,
    szomorúan hangzik fel a gyászoló ének,
    sírok köré gyűlünk mi: fiatalok, vének.

    Halottak napján menny és föld összeér,
    s imára kulcsolódik minden dolgos tenyér.
    Ki nem hisz Istenben, most nehéz annak lelke,
    a hiányt, a fájdalmat egyedül kell viselje.

    Halottak napján csendben lépünk, némán,
    szívünk fájdalmasan dobog, szinte bénán.
    Egymásra nézve megértjük most egymást;
    egyszer te is idekerülsz, embertársam, meglásd.



    2014. október 22.      Üdv. Zsuzsa


  16. 2015. október 31. 14:5615136.

    Szervusztok


    Megint egy hét elszaladt. Ma és holnap nagyon sokan mennek a temetőbe  Ezt meg is tapasztaltam, mert rokonlátogatáson voltam, s az olyan utvonalon mentem  ami közel van a temetőhöz.


    Én a mult héten rendbe tettem a sirokat. Nem szeretek olyankor menni amikor tömegnyomor van.


    Ilike, az unokahugom is egy csomo kemót kapot. az utolsó vizsgálat szerint javult, s a közérzete is jó. Most pihentetik.


     

    előzmény:
    Klara46 (15135)
    2015-10-28  21:23
  17. 2015. október 28. 21:2315135.

    Szervusztok!


    Anna a gyomrom még mindig fáj,most az étvágyam is csökkent.Szerdán elmegyek a háziorvoshoz,majd ő megmondja,hogy mi a a teendő.


    Ilike én is azt kívánom,hogy eredményes legyen a kemó kezelés.A nővérem középiskolai osztálytársa már több kezelésen túl van,és jó állapotban van.Akkor is,amikor iskolába jártak és most is,ő az osztály középpontja.Jó munkát a diópucoláshoz.


    Zsuzsa nagyon fájhat a kezetek,mert rengeteg diót megpucoltatok.A fiadék szép helyen voltak,Prága gyönyörű város.Advent körül találkozhatnánk Győrben.


    Ibolya a dió ára itt is hasonló.Én nem pucoltam vettem,majd karácsonyig megtöröm.


    A kertben még kint van a sárgarépa egy része,de nem lesz elálló.A paszternákból sok lett,de azt nem nagyon szeretem.Igaz mostanában kevés levest fogyasztok.


    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Nusimama (15134)
    2015-10-28  12:16
  18. 2015. október 28. 12:1615134.

    Szervusztok


    Ilike, remélem a kezelés után minden ok lesz.  Jó munkát a gesztenyézéshez.


     Ibolya, az unokám szerint  ott csend van. Ő egy kisvárosban van Bécstől 50 km-re. Itt főiskolák vannak.


    Zsuzsa, nagyon ügyesek vagytok. Már sejtem is ez a jövő évi utazásotok költsége lesz.


    Klárika, sajnálom, hogy ennyit kinlódsz a gyomroddal.  Sók a savad, akkor valami savlekötő kellene. pl.kétszersült. Nekem kevés és még is sokszor ég. Ilyenkor citromlé és szódabikarbona az orvosság.


     

    előzmény:
    manyuska7 (15133)
    2015-10-27  07:36
  19. 2015. október 27. 07:3615133.

    szervusztok odatettem a gépet kenyeret sütni,most lett kész,finom kenyérillat terjeng a lakásban,vasárnap sütöttem egy kisebbet,ezen felbátorodva,ma egy nagyobbat sütöttem.


    ilike


    tudom te nagy szakértő vagy,ha krumplipehellyel szeretném sütni ezt az adagot,akkor kevesebb lisztet kell tenni bele?


    Zsuzsa


    ügyesek vagytok,hogy dióval is foglakoztok,nálatok mennyi egy kiló dióbél,?nálunk 13oo ft kilója,kb ennyi átszámitva,nemrég vettem eg kilót,jól kiszáritottam és eltettem Karácsonyra,mert akkor nagyon drága lesz.


    szép,tartalmas napot kivánok jó egészséggel,nálunk szépen süt a NAP.

  20. 2015. október 27. 06:5115132.

    Szervusztok, jó reggelt és szép napot Mindenkinek.


    Anna köszi az érdeklődésedet, elkezdődött már az újabb kemo kezelés. Még 1 hét van belőle vissza. Ma szemészhez kell mennem Mohácsra, letelt az 1 hónap. Remélem minden rendben van, és kapok időpontot a másikra is.


    Elég nagy munkába kezdünk holnap. Hoztak a gyerekek 1 nagy szatyor gesztenyét, ebből készítünk gesztenyemasszát, Hát egy-két napig eltart majd. Sok kell mert a gyerekek nagyon szeretik a gesztenyés sütiket és ez finomabb mint a bolti.


    Legyen szép napotok, reméljük az idő is majd hozzájárul.

    előzmény:
    Nusimama (15126)
    2015-10-23  14:33
  21. 2015. október 26. 20:1315131.

    Szerbusztok!


    Köszönöm szépen a születésnapi köszöntéseket!


    Zsufolt volt a hétvégénk Fiamék Prágába kirándultak és Dórika és Balázska nálunk töltötte a hétvégét.Tegnap jöttek haza ,igy tegnap volt a szülinapi köszöntésem drágák volta k az unokák.


    Még mindig van dió pucolni való már 68 kg adtunk el,idén jó ára van.Menyünk szüleinél van egy nagy dió fa és mivel nekik csak nagyon kevés kell felajánlották ,hogy szedjük össze ha nekünk kell,igy még van mit pucolni.


    Remélem mindenki jól van majd jövök ám! Puszi Zsuzsa

  22. 2015. október 23. 17:4815130.

    Kedves Zsuzsa!A Facebookon felköszöntöttelek,de itt is szeretettel gratulálok születésnapod alkalmából.

    előzmény:
    Klara46 (15129)
    2015-10-23  17:46
  23. 2015. október 23. 17:4615129.

    Szervusztok!


    Anna itt vagyok,de ezen a héten nagyon sok volt az elfoglaltságom.Ma nem vagyok valami jól,mert vettem gyógynövényt teát gyomorégésre,és rossz lett tőle a közérzetem.Nem tudom milyen összetevőkből készül,de ez a harmadik gyógynövény tea amitől rosszul lettem.


    Rengeteg képet készítettem,megpróbálok egy párat feltenni.

    előzmény:
    manyuska7 (15128)
    2015-10-23  14:53
  24. 2015. október 23. 14:5315128.

    szervusztok


    Zsuzsa


    itt is kivánok boldog születésnapot, a facebookon már küldtem egy csokor virágot.


    Szép idönk van,bár kissé hüvös, a reggel nagy köd volt,d.e piacra mentem szöllőt vettem,meg 2 fej káposztát,vasárnapra töltöttkáposztát föznék.


    Ma kiprobáltam a csizmám,nagyon jó meleg és kényelmes.


    Szép ünneplést nektek a jó meleg szobában.


    Nusi


    mit mond az unokád,nagy a felfordulás ott a menekültek miatt?

  25. 2015. október 23. 14:3715127.

    Szervusz Ibolya!


     Akkor neked már meg van a hideg időre a jó meleg csizma. Bizony nekünk már nem könnyü megfelelőt venni. Még nekem is hátra van a vásárlás. Valami kényelmeset szeretnék én is találni. A glukozaminból a második doboz tartalmát fogyasztom, de eddig még nem vettem észre, hogy segitett volna.


     


     


    Klárika merre vagy???????????????????????????


    Itt elég változó idő van- Reggel általában hideg, borus, ködös az idő. Napközben hol kisüt, hol beborul. Viszont már kint tartozkodni csak jól felöltözve lehet.

    előzmény:
    Nusimama (15126)
    2015-10-23  14:33

Címlap

top