Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rontás?

Torolt_felhasznalo_529967
Torolt_felhasznalo_529967
Létrehozva: 2005. Április 19. 19:23
Hello!

A kérdésem lehet, hogy furcsa lesz: a cigányok ténylek meg tudnak átkozni valakit? És ha igen, hogy lehet ez ellen tenni?
  1. 2005. Április 20. 14:1526.
    Ha nincsen az ismerőseid körében olyan akinek vannak már hasonló témában bizonyos illetővel jó tapasztalatai, akkor kezdj el tapogatózni és nagyon figyelj a megérzéseidre.
    Ha valamelyik szimpatikusabb a telefonbeszélgetés, vagy emilezés után akkor oda menj. . . . és ne felejtsd el az árakat megkérdezni, csak annyit fizess a dologért, amennyit megér a számodra, ha többet kérnek keress tovább. . .
    előzmény:
    cs.emo (25)
     
  2. 2005. Április 20. 14:0925.
    Köszi, de honnan tudhatom, hogy nem sarlatán az illető?Egy kicsit félek, mert eléggé ránk jár a rúd
    előzmény:
    Zsólánya (24)
     
  3. 2005. Április 20. 14:0624.
    Vannak fehérmágiával foglalkozó emberek, akiknek megvan mind a maga módszere a rontás meglétének bizonyítására. Emész egyhez, ő megmondja, hogy az ami rajtatok van rontás-e, vagy átok. . . vagy vmi egészen más.

    előzmény:
    cs.emo (23)
     
  4. 2005. Április 20. 14:0023.
    Olvastam a boszorkányság nagykönyvét, de jó lenne ha valaki már levenné a családomról a rontást, mert a könyvből nem derült ki hogy kell. Azt érzem valaki rendesen megátkozott minket. Hogy lehetek biztos benne?
    előzmény:
    Zsólánya (22)
     
  5. 2005. Április 20. 13:5422.
    Ez így van!!!! :o)

    Viszont azt nem tagadható, hogy a környezetünk hatással van ránk, legyen az egy másik ember rosszindulata, vagy bármi más. . . . az már egy másik kérdés, hogy Te magad mit kezdesz az adott energiával. . . . felerősíted, elhárítod, áttranszformálod stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998720 (20)
     
  6. 2005. Április 20. 13:5121.
    Sziasztok!
    Nekem volt egy barátnőm, akit megrontottak, csak akkor történtek vele dolgok amikor egyedül volt, és mindig autóval, de sosem esett rajta egy karcolás sem.
    De az autók mindig ronggyá törtek. . . ez két évig tartott, sem előtte sem utána nem fordult elő vele baleset. . . . ő levetette a rontást!
    előzmény:
    senpenlamo (16)
     
  7. Torolt_felhasznalo_998720
    Torolt_felhasznalo_998720
    2005. Április 20. 13:4920.
    1. Szerintem a hite védi meg az embert legjobban. Ha a szíved legmélyéről elhiszed, hogy hülyeség az egész, a legerősebb átok se fog működni.
    Sajnos én hiszem (tudom) hogy működik, szenvedek is tőle néha, de azt is hiszem, hogy csak olyasmi "fogan" meg, ami az ember karmájával egybecseng. Csak azért, mert nem adott alamizsnát, nem lehet egy "ártatlan" embert nyomorúságba dönteni, bármilyen erős is az átkozó. Az átok gyakran visszaszáll a küldőjére.
    2. Ami a romákat illeti, más topicban, más népcsoporttal kapcs. már sokan átmentek raszistába, kár lenne, ha itt is eltérnénk a tárgytól.
    Mint ahogy nem minden kínai tud kung-fuzni (bár szívesen hisszük azt mi európaiak), úgy nem minden roma tud átkozni (se jósolni), csak az ő kultúrkörükben elfogadottab az okkult gondolkodás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 20. 13:3019.
    Alepelv, hogy mindig az allitast kell bizonyitani.
    A tudomanyban is, meg a jogban is.
    Kulonben sehova se jutnank.

    Azt, hogy valami nem letezik, nincsen, nem lehet bizonyitani, legfeljebb azt, hogy ekkor es ekkor itt es itt nincs. Attol meg mashol vagy maskor lehet.

    Van egy masik elv is, Occam borotvajanak az elve. Ez a borotva leborotval minden feleselegeset a gondolatokrol. :-)
    Lenyege, hogy ha valamire tobbfele magyarazat van, akkor az egyszerubbet kell elfogadni, azt amelyikhez kevesebb dolgot kell feltetelezni, hogy letezik.

    UFO-k vannak. Unidentified Flying Object = Azonositatlan Repulo Targy. Ha azonositod, meghatarozod, hogy mi az (pl idegen urhajo, szellem, meteorologiai fenyjelenseg stb) azzal megszunik UFOnak lenni. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_924959 (17)
     
  9. Torolt_felhasznalo_924959
    Torolt_felhasznalo_924959
    2005. Április 20. 12:5818.
    amugy meg nem minden roma josno meg nem minden roma tud atkot rakni rad. . . de ez is a verukben van evezredeken at igy eltek ezt "gyakoroltak" mint annyi mast is. . . sajnos. . . szoval tuti van benne valami. . . .
    előzmény:
    senpenlamo (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_924959
    Torolt_felhasznalo_924959
    2005. Április 20. 12:5717.
    en hiszek benne! velunk is hasonlo dolgok tortentek es voltak a kepben romak is. . . . en is ugy vagyok vele amilyen rendszeresen jonnek a "bajok" szinte szisztematikusan nem hiszem hogy ez veletlen oka. magyarazat nincs ra. miert nem lehetne rontas???
    honnan tudjatok hogy nincsenek ufok? honnan tudjatok hogy nincsenek szellemek? ugyanugy nem lehet bebizonyitani hogy nincsenek minthogy vannak. szerintem senki nem olyan muvelt tapasztalt es okos itt hogy igy kerek perec kijelentse valamirol hogy az marpedig nincs!!!!
    olyan keveset tudunk az emberi agyrol meg annyi "misztikus" dolog vesz korbe minket hogy aki ilyeneket mindenfele utannajaras tanulmany nelkul csak igy kijelent az egyszeruen csak a maga szuklatokoruseget biznyitja. mert lehet azt mondani en nem hiszek benne, vagy szkeptikus vagyok ebben a temaban ez mas, de azt kijelentei hogy nincs! az jonagy hulyeseg. mert akkor bizonyitsa be hogy nincs. azt meg nem tudja. . . . azert mert valakivel sosem tortentek meg ilyesmi dolgok nem azt jelenti hogy ilyen nincs is. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (14)
     
  11. 2005. Április 19. 22:4716.
    Az ember életében minden az agyban dől el. A jó és a rossz dolgok is.
    Ha hiszel benne, és gondolsz valamire, az előbb-utóbb bekövetkezik.
    Ha valamire szeretettel, vágyakozással gondolsz, akkor megtörténik a jó.
    Ha valamitől félsz, rettegsz, te magad vonzod a negatív energiákat magadhoz, és ennek következtében létrejön a rossz.
    Nincs átok, nincs szemmel verés, nincs rontás.
    Csak akkor tud működni, ha az áldozat (hogyan nevezzem?)hisz benne, az agyában tudja, hogy őt megátkozták, és fél, nagyon fél.
    A balesetek egészen más kategóriába tartoznak.
    Mindig valamire figyelmeztetnek. Közük nincs az átokhoz, meg egyebekhez, kizárólag ahhoz, aki a balesetet, betegséget elszenvedte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (14)
     
  12. 2005. Április 19. 22:0915.
    Itt olvashatsz bolcs tanacsokat:

    http://www. nlc. hu/forumkifejt. php?id=49&forumid=51720

    pl:
    Fokhagymafuzer az ajto fole?
    (Regen denevert is hasznaltak kiszogezve ugyanitt, de egyreszt az osszes denever vedett allat, tehat deneverenkent 50-100 000 Ft termeszetvedelmi birsagra, valamit az allatvedok es a biologusok atkara is szamithatsz, igy ezt ellenjavallom).

    Egy gerezd fokhagyma a nyaklancra?

    Teleholdnal szedett, temetoben, siron nott ibolya megszaritva az ablakba?

    Tomjenes fustolopalcika?

    Haromnapos bojt alatt almodban latott amulett viselese?

    Ujholdnal, ejfelkor fekete kakas levagasa, verebol rantotta keszitese, elfogyasztasa hajnalban, napkelte idejen (ez egy nagyon eros ellenvarazslat, csak komoly esetben alkalmazd).

    A lenyeg, hogy bizzal abban, barmelyiket valasztod, ha bizol benne mukodni fog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2005. Április 19. 21:4214.
    Azért vannak dolgok, amiket nem tudunk irányítani. Nem hinném, hogy rajunk múlik, hogy egy autóbalesetben (vétlen félként) lebénulunk, majd másfél éven belül két autót törünk össze totálkárosra szintén vétlen félként. És ez csak egy része a "sorozatnak". . .
    előzmény:
    plüssmackó (13)
     
  14. 2005. Április 19. 21:3713.
    mindenki a saját szerencséjének a pogácsa
    vagy nem

    ez a rontásos dolog pedig egy baromság !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2005. Április 19. 21:3612.
    Kedves dreamer26!

    1. , Azért pont a cigányok, mert köztudott, hogy átkozódnak, szitkozódnak, nem is akárhogyan. Persze nem mindegyik, de azért gyakran találkozni velük. Ez a család, akiről írtam pont "ilyen".

    2. , Ha nem tetszik, amit írtam, miért foglalkozol vele? Nem akarok itt veszekedni, vagy ilyesmi, de elég érzékenyen érint, hogy szimplán lehülyézel. Mint írtam is, én sem hiszek ilyesmikben, de amikor ennyi minden összejön az nem normális dolog, és az ember keresi a választ rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501074 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. Április 19. 21:0811.
    Én nem hiszek benne viszont egyszer rengeteg dolgom volt munka után, először is postára kellett mennem és még vagy millió mást is kellett csinálnom aznap. Az utcán egy cigány nő pénzt kunyerált de nem adtam neki erre mormogott vmit.
    Na azután csőstül jött a rossz: a postán vagy egy órát álltam sorba, a troli ami amúgy 5 percenként járt vagy fél óráig nem jött, a kutyát el kellett hoznom a nagymamámtól és a verőfényes napsütésből akkora zuhé lett, hogy ronggyá áztunk a kutyával együtt, pedig nálam még ernyő is volt, ráadásul annyi cuccom lett közben (mama adott kaját, könyvtári könyvek stb. ) hogy majd leszakadt a karom mire hazaértünk! Na jó kis délután volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_501074
    Torolt_felhasznalo_501074
    2005. Április 19. 21:0310.
    Miert pont a ciganyok???? Szerintem nagy hulyeseget kerdeztel. :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
     
  18. 2005. Április 19. 20:389.
    Én leveszem rólad!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (6)
     
  19. 2005. Április 19. 20:218.
    Nézd, lehet, hogy csak egy rossz periodusban vannak.

    Ha gondolod, menj el boszorkányhoz, de arra készülj, hogy rengeteg pénzzel levesznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (4)
     
  20. 2005. Április 19. 20:177.
    Szia!
    Úgy emlékszem van egy hasonló rontásos topic. Ott is ezt a témát feszegették, szerintem érdemes lenne rákeresned. Vészesen hasonlít a történeted arra. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. Április 19. 20:176.
    Én hiszek a rontás erejében!:( Sajnos tapasztalat!:(( Le lehet vetetni valahogy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (4)
     
  22. 2005. Április 19. 20:115.
    Engem egyszer elátkozott egy cigány asszony, mert nem adtam neki pénzt! :-))))))) Azt mondta ronda és boldogtalan leszek! Persze én jót röhögtem az egészen, nem vagyok se ronda, se boldogtalan azóta! :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_529967
    Torolt_felhasznalo_529967
    2005. Április 19. 20:104.
    Nem úgy gondoltam, hogy az utcán rámkiabál valamit (bár már erre is volt példa, ami be is jött neki, bár szerintem inkább csak véletelen volt). Volt a családomnak egy csúfondáros ügye egy cigány családdal. Azóta sorozatosan történnek bajok velünk. De nem olyasmi, hogy eltöröm a lábam. Autóbalesetek (súlyosak), betegség, kórház, csőd. . . Szóval elég durva. Szerintetek ez lehetetlen? Én sem hiszek ilyesmiben, de ennyi rossz egy családban, néhány (4) év alatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 19. 20:053.
    Szia

    Nem tudnak átkozni. Csak annyira, amennyire te tudsz.

    Volt ilyen film a tv-ben, a Sorvadj el Stephen Kingtől. . . nem kell bedölni minden ilyennek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
     
  25. 2005. Április 19. 19:432.
    Pl kiröhögöd :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_529967 (1)
     

Címlap

top