Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiatal nagymamák ide

Torolt_felhasznalo_191682
Torolt_felhasznalo_191682
Létrehozva: 2005. Április 18. 20:57
Sziasztok!Biztos sokan vagyunk fiatal / ötven alatti / Nagyszülők!
Néha nagyon nehéz megoldani , minél többet segítsünk gyerekeinknek
abban , Ők is tudjanak kimozdulni otthonról,nem beszélve saját magunk
"szabadságát"meg tartva oldjuk ezt meg.Nekem két unokám van,egy 6 éves kislány,egy3 éves kisfiú,és kb.egy héten belűl megszületik a harmadik kisfiú is.Két gyermekünk van 1 fiú,Ő az idősebb és eg lány,Ő
várja a második babáját.Velük együtt is élünk. A fiamék is közel laknak.
Szóval mindíg van nyüzsi.ÍRJATOK.Szerintem mindig van mit megbeszélni,vagy éppen (csúnyán írva)ki beszélni magunkból ,amit gyerekeinknek nem akarunk szóvá tenni,hisz Ők is külön család már
és akit az ember szeret azt még véletlen sem akarja megbántani.
  1. 2010. augusztus 23. 07:585976.

    Évi drága!

     

    Születésnapod alkalmából kívánok Neked minden jót és szépet, amire csak vágysz - teljesüljön !!! 

     

    Gyönyörű ősz lesz Toszkánában, meglátod .

     

     

    Sok szeretettel: Zsuzsa

    előzmény:
    vorii (5973)
    2010-08-20  23:22
  2. 2010. augusztus 23. 07:385975.

    Évikénknek nagyon Boldog Szülinapot kivánok, sok boldogságot, és minden elképzelhető jót.

    Kivánom hogy minden vágyad minél hamarabb teljesüljön.

    Puszi Márti l

    előzmény:
    vorii (5973)
    2010-08-20  23:22
  3. 2010. augusztus 21. 13:245974.

    Sziasztok, Lányok! Éva, gyönyörű helyeket-dolgokat láttál, élőben valszeg még szebb volt.

    Zsuzsa, gratulálok és nagyon örülök a jó hírnek. A lurkók szépek és rohamosan nőnek, amint látom a képeken, Piroska is már "öreg" nagyi.

    Én egy hete ki sem mozdulok, csak a kertbe merek kimenni , ugyanis letört az egyik koronám, aztán meg kiderült, hogy egy híd része, külön nem lehetett leszedni, mert elég régi volt, úgyhogy most négy fogam van elől lecsiszolva, gyönyörűen nézek ki és még szelypítek is. Készül már az új, de igy nem szívesen mutatkozok emberek között.  A nagyobbik unokámnak is hiányzik pillanatnyilag két foga elől, dehát neki nő az új, nekem meg rengeteg pénzbe kerül.

    Remélem, mindnyájan ünnepeltek ezen a szép hétvégén. További kellemes időtöltést mindenkinek!

    Most kaptam a lányomtól, szerintem jópofa.

    http://www.youtube.com/watch?v=zqfFrCUrEbY

    előzmény:
    vorii (5973)
    2010-08-20  23:22
  4. 2010. augusztus 20. 23:225973.

    Zsuzsám! Ilyenek:

     

     

     

    A Vár béli sétánkról most nem rakosgatnék be újra fotókat, mert nagyon küzdök a NLC-vel... de itt láthattok képeket :

     

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=120499

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=263719

     

     

    Puszi nektek és kellemes hosszú hétvégét a továbbiakra is!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 19. 14:265972.
    Nagyikák, megpróbálok képeket feltenni Nektek szeretettel .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. augusztus 19. 14:135971.

    Gabcsi, de jó Téged is látni végre , mondom én, aki szintén nem sűrűn forult elő errefelé mostanában .

     

    Végre-végre lesz Neked is hosszabb pihenőd, használd is ki minden szépre,jóra ! És ha lehet, gyere sűrűbben! Most már én is gyakrabban fogok írni, mert lesz miről, nem csak a nagy semmiről .

     

    Sok puszi Neked: Zsuzsa

    előzmény:
    gabcsimami (5970)
    2010-08-19  13:09
  7. 2010. augusztus 19. 13:095970.

    Szép napot Nagyikák!

    Megint itt vagyok.  Mindenkinek akinek kell, sok puszi, sok boldogság, már ha lemaradtam valamiről.

    Nálam minden rendben, dolgozom, mint a kisangyal, a helyzet változatlan.  

    Képzeljétek, ez az ünnep, nekem is három napos lessz!!!!

    Igaz, ma este vissza megyek, s ledolgozom a szombati napot.

    de, holnap, nem kell hajnalban kelnem!!!!!!!!!!!!

    Nagyon jó pihenést mindenki, puszi nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 19. 11:315969.

    Koszonom szepen lanyok!!!!

    Zsuzsa,nagyon orulok en is annak hogy vegre orulsz,tovabbi sok sikert!

    Evi,szoritok nagyon!!!!

    Marti,koszonom az iwiwen is a jo kivansagaidat!

    Mindenkinek szep hetveget es  kellemes pihanest,puszi

    előzmény:
    klari55 (5966)
    2010-08-18  23:21
  9. 2010. augusztus 18. 23:305968.

    Szia akkor jó hogy nem irtam oda.

     

    Mindegy nagyon örülök nektek, puszi és jó éjszakát. 

     

     

    előzmény:
    klari55 (5966)
    2010-08-18  23:21
  10. 2010. augusztus 18. 23:295967.

    Piroska, gyönyörű ez a kislegény ! Lefoglalom Júlia számára !

     

    Én most igazán nem panaszkodom, a hőséget és a frontokat is elég jól viseltem, pedig féltem mindig, amikor 10-15 fokos hőmérsékletcsökkenést jósoltak .Aztán azt vettem észre, hogy észre sem vettem . Igaz, hogy amikor nagy meleg volt, folyt rólam a víz rendesen még akkor is, amikor egy helyben ültem, de ez volt a legtöbb amit éreztem. 

     

    Gondolkodtam is, hogy milyen jó lenne ebből a melegből tartalékolni télre, mert fűtésünk még mindig nem lesz . Majd kibírjuk ezt is, mint az elmúlt telet.

     

    Holnap megpróbálok én is feltenni képeket, most már tényleg megyek aludni.

    előzmény:
    borsi piroska (5959)
    2010-08-18  08:43
  11. 2010. augusztus 18. 23:215966.

    Márti drága! Köszönöm szépen a gratulációt, de egyik névnapomat sem most ünneplem . Azért nagyon jól esik, hogy gondolsz rám! Éppen most olvastam, hogy a ZsuzsÁnnák névnapja a februári, és engem úgy anyakönyveztek. Ezt is idén tudtam ám meg, amikor a személyi igazolványomhoz kikértem a születési anyakönyvi kivonatom másolatát. Eddig abban a hitben éltem az életem, hogy én ZsuzsAnna vagyok. Hát most kiderült, hogy ott az a pici ékezet az a betűn... Meglepett

     

    Márti, a facebookon engem biztos nem láthatsz németül írni, annyira nem vagyok profi abban a nyelvben, lehet, hogy az egyik soproni rokonom ? Az unokabátyám lánya ugyanezt a vezeték és keresztnevet viseli mint én, talán ő lehet. Úgyhogy zavarj csak nyugodtan , ha rám találsz. Én nem igazán tudom, hogy kell ott keresgélni, még a farmomat is többnyire Daniella kezeli .

     

    Remélem, most végre Neked is jut egy kis pihenés, de azt is, hogy azért voltak vendégeitek nyáron. Lányomék mentek volna szívesen Balaton mellé, de későn jutott eszébe, hogy megkérdezzelek Téged szállás ügyben. Talán jövőre.

    előzmény:
    nagyika58 (5964)
    2010-08-18  23:07
  12. 2010. augusztus 18. 23:105965.

    Évi, biztos, hogy eljön még a "nagyŐ" , és azt akkor és ott fogod megérezni ! Jaj, de örülnék, ha végre erről tudósítanál. Esetleg Toszkánában ??? Neked ez az utazás pont olyan nehezen jött össze, mint nálunk a munka, tehát rajta ! Én érzek valamit ezzel az utaddal kapcsolatban, bár igazam lenne. Biztos kinevetsz, de férjem munkájával kapcsolatban is megéreztem amikor elküldtük a jelentkezést, hogy ez lesz az "igazi". És azóta állandóan vizualizáltam (most lehet nevetni), sőt erre bíztattam őt is. Lám, bejött .

     

    Azért jöttem csak ilyen későn vissza, mert még lenyomtam Daniellát aludni, sajnos holnap már megy haza . Vége a nagy nyári unokázásnak. A fiúk is voltak itt másfél hetet, néha a lánykám is jött picurkával, meg én mentem hozzájuk. Legutóbb - múlt héten - nagyon lestelek, hátha megtalállak skype-n, esetleg összefuthattunk volna, de nem jelentkeztél be. No de sebaj, megyek még, főleg, hogy most a férjem megint ritka vendég lesz itthon.

     

    Holnap megint jövök, most olyan felszabadult érzés van bennem, hogy csak úgy ömlik belőlem a szó . Azonban nagyon álmos is vagyok, ma fél ötkor keltem, mert a munkaügyi központban volt jelenésem, aztán jött ez a nagy öröm, kifáradtam rendesen.

     

    Jó éjszakát nagyikák: Zsuzsa

    előzmény:
    vorii (5962)
    2010-08-18  18:53
  13. 2010. augusztus 18. 23:075964.

    Szia Zsuzsa!

     

    Nagyon szégyenlem magam, hiszen neked most volt a névnapod, 

    Klári is meg Zsuzsanna nap is. Mindegy Nagyon Boldog Névnapot kivánok 

    utólag. 

    Én is nagyon örülök - látod ugye hogy végre sikerült, kivánok hozzá sok sikert.

     

    A Facebokon látlak, de mindig németül irsz, és igy nem akarlak ott zavarni.

     

    Évikém - kitartás, sikerülnie kell. látod Zsuzsának is sikerült, ne add fel

    neked is drukkolunk ezerrel. 

     

    Piroska fényképéhez az iwiwen irtam hozzászőlást nem lehetett szó nélkül hagyni nagyon szép a kicsi Márk.

     

    Én még holnap megyek dolgozni és én is jövök 1 hét szabira, persze be vagyok már táblázva , fodrász, savanyuság eltevés, és jövő    héten megy el az utolsó vendég és aztán spuri le a földszintre, nem pénzért   vettem,

    a lábamat hogy ezután is a lépcsőket járjam.

     

    Utálom ezt az időt már bocsi, de most is szakad az eső, napközben meg olyan meleg van hogy kibirhatatlan.

     

    Na jó éjszakát mindenkinek, további szép estét holnapra pedig szép napot

     

    puszi Márti 

    előzmény:
    klari55 (5960)
    2010-08-18  18:27
  14. 2010. augusztus 18. 18:565963.

    Egyébként kislányok pont úgy jártam, mit a viccben - (a műtét sikerült, de a beteg meghalt) : hát a randi sikerült,- jót beszélgettünk, de nem ő lesz "AZ"...

     

    Most egyszerre keresek munkát és párt... 

    Valaminek csak össze kéne már jönni!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 18. 18:535962.

    Zsuzsám, nem is gondolod, mennyir eegyüttörültem veled ennek olvastán!

    Annyira, de annyira rátok fért ez a szerencse!!! Vééégre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Mi van a család többi részével? Főként az aprónéppel, és mégfőkéntebb a picurkával??? Jól vannak?

    Várom, hogy írj!  Akkor is olvasom majd, ha épp este nem lennék itt.

     

     

     

    előzmény:
    klari55 (5960)
    2010-08-18  18:27
  16. 2010. augusztus 18. 18:495961.

    Szia Piroskám!

     

    Nagyon szép ez a kislegény! Micsoda szemek...!!!

    előzmény:
    borsi piroska (5959)
    2010-08-18  08:43
  17. 2010. augusztus 18. 18:275960.

    Drága Évi és Nagyikák!

     

    Nagyon köszönöm a jókívánságokat, örültem nagyon. Viszont kívánok én is utólag az összes szülinapos és névnapos unokának sok-sok boldog időt a szülők és nagyik körében !

     

    Most megírom őszintén, hogy miért hallgattam eddig: magamra rótt hallgatási fogadalom volt, és nagyon nehezen álltam meg sokszor, hogy ne írjak... Úgy gondoltam, hogy vagy jót írok, vagy semmit... Megpályáztunk egy állást a férjemnek még nyár elején. Kétkörös interjú volt, és múlt pénteken (a születésnapján) írt vissza megint a cég, hogy még egy kis türelmet kérnek és hamarosan jelentkeznek. 

    És ma: IGEEEEEEEN, megkapta az állást!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Egy német cégnél, és Ő lesz a magyarországi és közép-kelet európai szervíz szerelő. Korrekt munkaadó, nagyon szép fizetéssel . 59 évesen, el sem hiszem...

     

    Én most lebegek ég és föld között, nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy másfél év után végre kiderül felettünk a napocska .

     

    Nagyikák, este 10 után majd még írok, mert pillanatnyilag a drága párom a helyi zöldségesnél dolgozik éjszakánként és akkor férek majd a géphez.

     

    Addig is sok puszi Nektek: Zsuzsa

    előzmény:
    vorii (5958)
    2010-08-12  20:37
  18. 2010. augusztus 18. 08:435959.

    Sziasztok Nagyikak!!!

     

     

    Sajnos nem tudok kepeket feltenni,uresbe tolti fel,nagyon merges vagyok!Ez az egy sikerult,Mark 7 honapos.

    Hogy birjatok a hoseget,viharokat?En mint fiatal nagymama,nagyon nehezen viselem,vegre szabin vagyok,ez talan egy kicsit segiteni fog .(Megasztan megis csak ,,nagyi,,vagyok )

    Szep hetet Ngyikak!!!

    előzmény:
    vorii (5958)
    2010-08-12  20:37
  19. 2010. augusztus 12. 20:375958.

    Kedves "Klári"-Zsuzsánk!!!

     

    Boldog nick-névnapot kívánok...

     

    Hiányollak közülünk! Puszi! É.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 12. 16:395957.

    Köszönöm szépen.

     

    Randi ?  De jó!!!!!!!!!!!!!!

     

    Százezerrel drukkolok neked.!!!!!!!!!!

     

    De most futok takaritani, mert ma mentek el a vendégeim, holnap meg jönnek. 

     

    Puszi.!

    előzmény:
    vorii (5956)
    2010-08-12  10:57
  21. 2010. augusztus 12. 10:575956.

    Szió Kislányok!!!

     

    Mártikám, csak most láttam - bocccs! - és ezért utólagosan kívánok neked:

     

    SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!! 

     

    El vagyok foglalva általában, keveset ülök a gép elé. 

    Többek közt "randiztam" - de sikertelenül.

    A lányokkal is, a szülőkkel is kell foglalkoznom,

    Ma pedig jönnek az unokák és a "nagyok" 3-an itt is alszanak.

     

    Remélem, a nyár szépen telik nálatok!

    Nagyon jó lenne olvasni néha pár sort rólatok!

     

    Mindannyiótoknak 1000 puszi: É.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. augusztus 5. 13:365955.

    Szió Lányok!

     

    Hát a ház körül és utcán a fűnyírás 3 napomba telt, nem miattam, a gép állt le folyton túlmelegedés miatt...

     

    Most egész szépek vagyunk - már a ház körül

     

    Mutatok nektek valamit------>

    Ugye szép???

     

    Néha-néha adjatok hírt magatokról kedves TÖBBIEK!!!

    Zsuzsa főleg! De Gyöngyi, Piroska, Gabcsi is... mert ugye mi Mártival be-benézünk

    előzmény:
    nagyika58 (5954)
    2010-08-02  19:33
  23. 2010. augusztus 2. 19:335954.

    Csak vigyázz magadra!

     

    Egyébként bejelöltelek a FACEBOKON - ott meg tudod nézni a képeiket 

    az ismerőseim között.

     

    puszi Márti 

    előzmény:
    vorii (5953)
    2010-08-02  18:02
  24. 2010. augusztus 2. 18:025953.

    Áhh - nem - az enyémek Balcsin és Saca lányom is.

    Most épp készülök ki füvet nyírni, lassan hüsibb lesz  - meg hát nap közben próbálok ezt-azt a lakásban megcsinálni, ami rég óta vár rám, hisz kinn úgyis tombol a meleg...

    előzmény:
    nagyika58 (5952)
    2010-08-02  17:05
  25. 2010. augusztus 2. 17:055952.

    Szia Évi!

     

    Képzeld itthon voltak, a lányom azt mondta hogy nagyon kedvesek voltak  vele, és nálunk is mindenkinek nagyon szimpatikus ez a fiu.

    Remélem hogy végre boldog lesz, és ma már mentek egy munkát is nézni, most már tuti hogy lesz munka is . 

     

    Ugy látom hogy nagyon szeretik egymást, és nagyon nagy butaság lett volna a lányomtól ha tényleg ellök magától egy ilyen embert. 

     

    Egyfolytában a terveiről beszél és ebben a lányom is bent van, tök jó érzés volt ezt hallani és persze látni őket hogy boldogok. 

     

    Most meg a kis picurkáim is itt vannak szabadságon- és Virágocska ma 

    egyedül felment az emeleti külső lépcsőn ha lenne fényképem tennék fel róla, tehát egy isteni csoda hogy nem esett le.

    Egy percre ment be a kisházba a lányom és a vőm meg itt volt fent és feljött hozzá. Én mondtam nekik hogy ha én itthon vagyok biztos hogy elájulok.

     

    Szombatom az utcára szöktek ki   

    - ugyhogy egy másodpercre nem lehet őket egyedül hagyni.

     

    Most állok neki vasalni kb. 2 méter  vasalni valóm van, és kb. 4 adag mosnivaló. 

     

    Puszi neked és a többieknek is, mit csinálsz te is unokázol ?

     

     

    előzmény:
    vorii (5951)
    2010-08-02  16:51

Címlap

top