Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiatal nagymamák ide

Torolt_felhasznalo_191682
Torolt_felhasznalo_191682
Létrehozva: 2005. Április 18. 20:57
Sziasztok!Biztos sokan vagyunk fiatal / ötven alatti / Nagyszülők!
Néha nagyon nehéz megoldani , minél többet segítsünk gyerekeinknek
abban , Ők is tudjanak kimozdulni otthonról,nem beszélve saját magunk
"szabadságát"meg tartva oldjuk ezt meg.Nekem két unokám van,egy 6 éves kislány,egy3 éves kisfiú,és kb.egy héten belűl megszületik a harmadik kisfiú is.Két gyermekünk van 1 fiú,Ő az idősebb és eg lány,Ő
várja a második babáját.Velük együtt is élünk. A fiamék is közel laknak.
Szóval mindíg van nyüzsi.ÍRJATOK.Szerintem mindig van mit megbeszélni,vagy éppen (csúnyán írva)ki beszélni magunkból ,amit gyerekeinknek nem akarunk szóvá tenni,hisz Ők is külön család már
és akit az ember szeret azt még véletlen sem akarja megbántani.
  1. 2010. augusztus 2. 16:515951.

    Szióóóó!

    Hogy sikerült a találkozás? Milyen a fiú anyukája, szimpi?

    Mesélj valamit - ha nem titok...

    előzmény:
    nagyika58 (5949)
    2010-07-30  22:01
  2. 2010. július 30. 22:135950.

    Óóóó, de jó volt ezt olvasni! Veletek örülök!

    előzmény:
    nagyika58 (5949)
    2010-07-30  22:01
  3. 2010. július 30. 22:015949.

    Szia Évi köszönöm a névnapi köszöntést,

     

    Sikerült a meglepetés, nagyon örült  neki, és egyébként ma megjöttek 

    haza hozzánk majd holnap mert a fiu anyukája is Márti és jöttek köszönteni. 

     

    Remélem hogy megnyugodhatunk. 

     

    Mindenkinek puszi 

     

    előzmény:
    vorii (5948)
    2010-07-30  21:56
  4. 2010. július 30. 21:565948.

    Mártikám, drága!

     

    A névnapodon nem voltam itthon, (elutaztam) most értem haza pár perce, és most szeretném pótolni, sok szeretettel:

    Sok boldog névnapot kívánok neked!!!

     

     

    Ami a lányzót illeti, szorítok neki nagyon, hogy jól sikerüljön a találkozás és a meglepetés a fiúnak... és végül a lehető legszebben, legjobban végződjön a találkozásuk.

     

    előzmény:
    nagyika58 (5943)
    2010-07-27  21:45
  5. 2010. július 30. 21:505947.

    Sziasztok! Lányok, nagyon köszönöm a jókívánságokat!

    Majd jövök még és írok bővebben, de most megyek pihizni, mert tegnap Váradon voltunk, reggel mentünk, este jöttünk, és nekem ilyen hosszú utazás után napokig fáj a hátam... Szép álmokat és kellemes hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. július 28. 23:015946.

    Marti,ezek a lanyok tunemenyek!! 

     

    Remelem hamarosan lesznek friss kepeim a Markrol,most nyaralni van Gyulan,mar egessz nagy fiu...es megennivalo!

     

    előzmény:
    nagyika58 (5944)
    2010-07-27  21:55
  7. 2010. július 28. 22:595945.
    Boldod Szuletes napot Gyongyike!!!!!!!!
    előzmény:
    nagyika58 (5944)
    2010-07-27  21:55
  8. 2010. július 27. 21:555944.

    Aztán most minden időmet lefoglalja az hogy még aug. 11-től aug. 22-ig

    vendéget szerezzek, mert pont a főszezonban nincs vendégem előreláthatólag. 

     

    A nagylányomét holnap  jönnek nyaralni a picikékkel.

    teszek fel képeket két kis zsiványról

     

    A lányom megy vissza télen dolgozni ugyhogy ősszel mennek bölcsibe, és oviba.

     

    Én szabadságot az idén még csak dolgozni vettem ki.

     

    A férjem már másfél hónapja arra vár hogy a Zalaegerszegi kórház felhivja és behivják szivkatéterezésre. 

     

    Gondolom szabadságolások vannak és ezért nem hivják.

     

    Ő is rettenetesen sokat dolgozik és féltem ne hogy gond legyen.

     

    Kislányok azt hiszem egy kicsit pótoltam az elmult két hónapot én azért olvastam rólatok csak egyszerüen nem tudtam magam rávenni hogy irjak és én tudom hogy veletek nagyjából mi van. 

     

    Remélem hogy mindegyikőtöknek jól telik ez a nyár.

     

    Sok puszi mindenkinek, majd jövök és mesélek.

     

     

     

     

    előzmény:
    vorii (5939)
    2010-07-27  17:47
  9. 2010. július 27. 21:455943.

    Folytatom:

     

    Most a hétvégén hazajött hozzánk, nem győztem bent tartani a lelket, 

    nem találta helyét, kint sem és megijedt és ezért jött haza. 

     

    Vasárnap este aztán beszéltek skypon- és a fiu mindent mondott neki 

    hogy mennyire szereti és nem akarja elengedni és ne lökje el magától a lányom, itt sirt egész éjjel. 

     

    A fiu azt kérte tőle hogy gondolja meg és adjon neki választ hogy tényleg mégsem akarja folytatni , vagy mondja meg hogy kibékülnek ő ad neki időt és  nem fogja hivni. 

     

    És az én kislányom holnap ismét utazik Bécsbe ugyhogy a fiu nem tudja, 

    meg fogja lepni, mindenféle meglepetésekkel készült neki.

    Ugy a tiszta idegbeteg vagyok hogy mi lesz holnap délután.??????

     

    Mondtam neki hogy filmet lehetne az életéből csinálni mert vele mindig történik valami.

     

     

     

     

    előzmény:
    vorii (5939)
    2010-07-27  17:47
  10. 2010. július 27. 21:405942.

    Legalább 100 helyre elküdte az Önéletrajzát, kettő helyre hivták be, egyik helyen mondták hogy mehet 90.000 ft-ot tudnak adni.

    Csak hát a lakásrészlete jelen pillanatban 60.000 ft. és akkor még a többi rezsi és kaja stb. Tehát nem tudta elfogadni a többi helyről mégcsak vissza sem  szóltak semmit. 

     

    Mindannyian tudjátok hogy mit éltünk át, mivel azt hiszem hogy majdnem mindenkinél volt már ilyen helyzet. 

     

    És másfél hónap után történt valami egy társkereső oldalon megtalálta egy fiu, aki kint él Bécsben és aztán találkoztak is, majdnem egy hetet együtt töltöttek,  én is beszéltem vele telefonon  is skypon is. nagyon szimpatikusnak tünt. Egyébként az is. 

     

    A lányom kiment hozzá, végre mindenki megnyugodott , mert  a fiu megigérte hogy szerez majd kint munkát, 5 napig dult a szerelem 

    és a hatodik napon az én gyerekem meggondolta magát és hazajött.

    Ez volt csütörtökön. Gondolom megértitek hogy miért is nem irtam mégsem.   

    előzmény:
    vorii (5939)
    2010-07-27  17:47
  11. 2010. július 27. 21:335941.

    Szóval szerintem azóta nem irtam mióta meghalt a sógorom!

     

    Nagyon fájdalmas dolog volt és ma is az egyébként most csütörtökön lenne 60 éves. 

    Ugyhogy azt hiszem ez megint nagyon fel fog zaklatni mindenkit. 

     

    Miután vége volt a temetésnek akkor nekiálltam költözködni az emeletre, 

    és hát ugye Márti nagyi sem 20 éves és nagyon  elfáradtam. Minden este

    éjfélig húztam az igát itthon miután ledolgoztam az irodában a 8 órát.

     

    Mert ugye nekem van munkahelyem nemúgy mint a kisebbik lányomnak aki egyedül él, május közepén elküldték a munkahelyéről. 

    A férjemnek nem is mertem egy darabig megmondani mert elég volt a baja igy is, és attól féltem ha megmondom kórházba kerül. 

     

     

     

    előzmény:
    vorii (5939)
    2010-07-27  17:47
  12. 2010. július 27. 21:285940.

    Sziasztok lányok!

     

    Amikor azt hittem hogy tudok jönni és mesélni akkor megint történt valami. 

    Nem biztos hogy egyszerre le tudom irni mert a gépem állandóan lefagy. 

     

    Szóval valószinü több részletben fogok irni. 

     

    Először is én is kivánok Gyöngyikénknek Boldog Szülinapot.

     

     

    előzmény:
    vorii (5939)
    2010-07-27  17:47
  13. 2010. július 27. 17:475939.

    Szia Gabcsi!

     

    Remélem, egyébként jól vagy!!!

    Azért azt a pár képet hozod?

     

    (A csípés helye sajnos még megvan, de már a var leesett róla, egy 5Ft-osnyi majdnem fekete volt rajta. Szóval nem volt bizalomgerjesztő. Mostmár sokkal szebb.)

     

    Kedves Többiek!

    Mi van veletek? Remélhetúőleg csak a nyári jövés-menés, elfoglaltságok miatt nem írtok!

     

    Drága Gyöngyikénk!!! 

    Születésnapod "előestéjén" kívánok neked sok örömet és boldogságot még az életed folyamán!

    Egy egész pipacsmezővel...

     

     

    Zsuzsánk kérlek jelentkezz időnként, hogy mi van veletek!???Jól vannak a Lányodék?

     

    Piroska! Írj 1-2  sort, hogy veletek mi a helyzet? Hogy van a picur?

     

    Márti, azt ígérted, hogy mesélsz... Várjuk!

     

    Itt nálunk is csak szokásosan zajlik az élet, unokák, gyerekek, szülők... Unatkozni nem szoktunk.

    Néha 1-2 napra kihúzom a lábam, hogy valami változatosság is legyen. Voltam ugye Gyulán, aztán 2 napot Gárdonyban, és most majd Érsekcsanádra megyek 2 napra látogatóba.

    Amúgy meg még folyik a lekvárfőzés időnként

     

     

    Puszi nektek! Jelentkezzetek!!!

    előzmény:
    gabcsimami (5938)
    2010-07-27  16:54
  14. 2010. július 27. 16:545938.

    Szép napot Nagyikák!!

    Megint régen voltam itt, de minden rendben van nálam.

    Nagyon jól éreztük magunkat baján.  Túl sokat nem fényképeztem, mert a beszélgetés, sokkal fontossabb volt most számomra. Tudjátok, már több mint két éve, nem találkoztam a rokonokkal, s sok minden volt, amit meg kellett beszélnünk.

    Évi!

    Nagyon el vannak korcsosulva, ezek a mai szunyogok.

    Sok ismerősömnek, ugyan így be gyulladt a csípésa.

    Hál istennek, én, eddig még megúsztam.

    Remélem, azóta, nyomtalanul elmúlt még a helye is.

     

    További szép napot mindenkinek, sziasztok 

    előzmény:
    vorii (5937)
    2010-07-21  13:54
  15. 2010. július 21. 13:545937.

     

    Szia Márti!

     

    Bocs, hogy azt hittem... Valami csak nem stimmel, mert több hozzászólásnál is azt írja ki, hogy +törölt felhasználó"...

    Az utolsó tippem, hogy amikor valami gubanc van a rendszerben, akkor az új hozzászólást írja be így - azért még nem egészen érthető ...  

     

    Írok magamról (remélem, más is követ):   napok óta van elfoglaltságom épp ölég.

     

    Voltak az unokák alvósra is.

     

    Előtte egy esti kürtőskalácssütésen megcsípett valami (szerintem csak egy mérgezett szúnyog) és el kellett mennem az ügyeletre, mert iszony-rondán nézett ki: férfitenyér nagy volt, dagadt, vörös,  forró,  és "könnyezett". Nos, a doki nem látott el a 38 fokban elküldött volna az Istvánba - a végén a gyógyszerésszel megoldottuk a problémát, és mostanra  egész tűrhető. Tegnap azért a bőrgyógyásznál voltam (cirka 3 órát...)

     

    Befizettük az előleget álmaink őszi útjára Saca lányommal megcéloztuk Toscanát, és Umbriát. 4 éve erről az útról csúsztunk le, nem indították el. Remélem, most utazunk!!!

     

    Napok óta lekvárgyártásban vagyok. A legnagyobb adagot meggyből készítettem,  ma az őszit, holnap a sárgabarackot. A lányoméknak is, mert az unokák nagyon szeretik.

     

    Ma anyukámat hoztam el hozzám, mert ha otthon van akkor túl sokat morfondírozik és ("érdekes") mindig rosszul lesz... Na, amikor ott vagyunk gyerekek, unokák, dédunokák- sem, meg most se!!!

     

    Hát - kb ennyi... Ti jöttök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Daniellának boldog névnapot kívánok!!!

     

    További kellemes nyarat mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    nagyika58 (5936)
    2010-07-20  22:30
  16. 2010. július 20. 22:305936.

    Sziasztok nem vagyok törölt felhasználó, csak nem nagyon volt időm irogatni.

    Csütörtökön itthon leszek szabadságon megigérem hogy irok nektek, annyi minden történt hogy egyszerüen nem is tudtam irni.

     

    addig is puszi mindenkinek. 

    előzmény:
    vorii (5935)
    2010-07-10  15:43
  17. 2010. július 10. 15:435935.
    Lehet, hogy az új hozzászólást az elsőhöz veszi, és akkor ő a törölt felhasználó??? Nem éééértem!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. július 10. 15:215934.

    Gabcsikám!

     

    Jó kikapcsolódást kívánok neked! - bár már kissé megkésve. Remélem, szép élményekkel térsz vissza, és hozod az ígért képeket is

    Egyél finom halászlét helyettem is!!!

     

     

    Kedves többi Lányok! 

     

    Remélem, ti is jól vagytok, és kellemesen töltitek az időt ebben a melegben!

     

    Nagyon meg vagyok döbbenve - ha jól látom, Márti itthagyott bennünket... Azt írja a rendszer, hogy "törölt felhasználó"

    Lejjebb még létezőként szerepel... Hmmm.. Mi a csuda ez????

     

    Most itthon vagyok, teljesen egyedül a hétvégén, a lányok mind "leléptek".

    Mártimék Rékát látogatják a balett táborban, a Balcsin. Sári is Balatonon az unokatesó és társaságával. Klári is Balcsin a párjával. Külön helyeken.

     

    Hétközben voltam majdnem 2 napot Velencefürdőn a barátnőmnél, nagyon jó volt pihentünk, sétáltunk, ettünk-ittunk Még bicikliztem is, felügyelettel - mert nem nagyon tudok - de élveztem. 2. nap jó idő volt, fürödtem is. 

     

     

    előzmény:
    gabcsimami (5933)
    2010-07-09  19:27
  19. 2010. július 9. 19:275933.

    Sziasztok Nagyikák!!

    Én is bejelentkezem.  Jelentem, holnap megyek Bajára, a halfőző fesztiválra!!!  Tudjátok rokonok vannak ott, s már vagy két éve, nem voltam náluk. Most is a nászékkal megyek, mert hát a rokonok, velencére járnak nyaralni, s az a nyaraló a nászéké. No, azt hiszem elég zagyván írtam le, de remélem értitek.  

    Évi!! Teljesen elérzékenyűltem. Imádom Gyulát, s tudod, szép emlékeket idéz. Utoljára, talán 4-5 éve voltam. Akkor lett kész épp a főtér, a sok sok vizzel.

    Lányok, remélem, én is hozok majd szép képeket, s sikerülni is fog, feltenni ide.

    Nagyon szép hétvégét mindenkinek.

    előzmény:
    vorii (5932)
    2010-07-02  11:41
  20. 2010. július 2. 11:415932.

    Szió Lányok!

     

    Jelentkezem. Megjöttem a 4 napos "nyaralásból". Nagggyon kellemes volt bár 2 napig nem volt jó idő, sőt, első nap zuhogott.

    A gyógyfürdő nagyon szép - természetvédelmi terület, a régi kastélykert.

    A város még szebb - csupa-csupa növény és virágNekem  a kanális környéke is tetszett.

    (Lásd képek...)

     

    Eddig az itthon elmaradtakat pótoltam - szüleimnél voltam, bevásároltam, főztem (előző nap a spéci olasz tésztámat mediterrán fűszerezésű pulykamell szelettel, aztán meg jó kis lecsót) meg mostam, mert ott minden nap más kellett,  vagy sáros lett, vagy alaposan beleizzadtam - áhhh csak a szélsőségek...

    Istenieket ettünk. Jóóóó magyarosan - Csülök-pékné, Rántott libamáj, stb. Csoda, hogy csak 1 kilót híztam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. június 25. 22:065931.

    Szióóóka!

     

    Csak beköszönök, - most csomagolok és holnap reggel irány Gyula. 

    Fotózni fogok, hozok majd képet.

     

    Nektek pedig kellemes hétvégét kívánok!

    Pusszantás: É.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. 2010. június 24. 14:135930.

    Gyöngyikém, szépek a képek, a klasszikus tearózsád

    Elgondolkodtam és azt hiszem, pl. az a hasonlóság tartja  össze a mi kis csapatunkat, hogy az ilyen kevésnek is tudunk örülni.

    Az unokákon kívül az ember-, állat-, növény-, és természet szeretet  is közös

     

     

     

    előzmény:
    pégyöngyi (5929)
    2010-06-24  08:40
  23. 2010. június 24. 08:405929.

    Jó reggelt mindenkinek, finom reggeli kávé!

    Nem bírom megállni, hogy ne mutassam meg nektek is az első rózsaszálamat, illetve csak ezen a bokron első. Szegény a sok víz ellenére is kivirágzott, ez a szín a kedvencem. A piros is szép, csak ő kisebb. Bár telefonnal csináltam a képeket, azért remélem látszik a lényeg.

    Ezzel kívánok kellemes napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. június 23. 10:455928.

    Sziasztok, Nagyik! Éva, már most szép a tavad, ez a tavirózsa váradi emlékeket ébreszt bennem. Én is "dicsekedhetek" tóval, nálunk ez teljesen ingyen van a kertben , most szinte egész nyáron, nagy ritkán kiszárad, akkor kicsit reménykedünk, hogy valami megmenekül a veteményesből, aztán megint jön az esős idő... Hát így "szórakozunk" mostanában. Ma reggel már apró  békák ugráltak a gumicsizmám körül, amikor kimentem szétnézni, talán rizset kellene termesztenünk.

    Zsuzsa, gyönyörű a kisbabátok és láthatólag szépen fejlődik, Daniella meg kész nagylány. Az utóbbi időben sokat gondolok Rád, főleg mikor keresztülmegyünk a falutokon Gödöllőre, oda kell járnom kezelésre, remélem, a körülményekhez képest jól vagytok.

    Piroska, ahogy a neten olvasom, Váradon nincs árvízveszély, hál' istennek, eléggé védett helyen van... Valószínűleg júliusban megint lesz oda utunk, ügyintézés végett.

    Márti is régen jelentkezett, remélem, nincs baj náluk.

    Puszillak benneteket, legyetek jók, de csak módjával.

    előzmény:
    vorii (5927)
    2010-06-22  17:54
  25. 2010. június 22. 17:545927.

    Köszi Lányok!

    Majd igyekszem kihasználni az időt és a lehetőséget. Nem ismerem Gyulát, kíváncsi vagyok rá.

     

    Zsuzsám,  a gyerkőcökről készült képek nagyon helyesek - főleg az tetszik, ahol a picurka hátra van kötve "batyuba"

     

    Az állásügyről: fütyülnek rám, ahová csak jelentkeztem nagyokat hallgattak nekem kellett még a nemleges válaszokat is kihúzni belőlük.

    Már mindegy lenne, nem támaszkodnak a lányomék annyira rám, most is elmennék dogozni, de nem kapkodnak a korombéliek után.


    Gabcsikám, fel a fejjel, próbáld átvészelni ezt a hülye időjárást! A szívbetegek és vérnyomás problémások nagyon megszenvedik... 

     

    Mártiéknál vajh mi lehet most? Balcsin ez az idő nagyon sokat ront a vendégforgalmon.

     

    Piroska! Jó, hogy néha "látunk" 1-1 sor erejéig, de veled mi van??? Ott milyen idő van?Jól vagy/tok?

     

    Gyöngyikénkkel mi lehet? Itt lakik pár kilométerre, és semmit nem tudok róla...

     

     

    Megmutatom nektek a kis tavamat - mostmár kezd jól kinézni, de persze egy év múlva lesz a körülötte levő kis növényekből nagyobbacska, és szép. Az első tavirózsánk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top