Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiatal nagymamák ide

Torolt_felhasznalo_191682
Torolt_felhasznalo_191682
Létrehozva: 2005. Április 18. 20:57
Sziasztok!Biztos sokan vagyunk fiatal / ötven alatti / Nagyszülők!
Néha nagyon nehéz megoldani , minél többet segítsünk gyerekeinknek
abban , Ők is tudjanak kimozdulni otthonról,nem beszélve saját magunk
"szabadságát"meg tartva oldjuk ezt meg.Nekem két unokám van,egy 6 éves kislány,egy3 éves kisfiú,és kb.egy héten belűl megszületik a harmadik kisfiú is.Két gyermekünk van 1 fiú,Ő az idősebb és eg lány,Ő
várja a második babáját.Velük együtt is élünk. A fiamék is közel laknak.
Szóval mindíg van nyüzsi.ÍRJATOK.Szerintem mindig van mit megbeszélni,vagy éppen (csúnyán írva)ki beszélni magunkból ,amit gyerekeinknek nem akarunk szóvá tenni,hisz Ők is külön család már
és akit az ember szeret azt még véletlen sem akarja megbántani.
  1. 2010. május 28. 22:535901.

    Szió Lányok!

     

     

    Most csak egy rövid időre jöttem. Tegnap újra bevittem apukámat a kórházi sürgősségire a szívritmus zavarával,  benn is tartották

    Anyukámat pedig el kellett hoznom magunkhoz, mert ő sem egészséges, és nem maradhat egyedül. Nem csak gondoskodni kell róla, hanem kezelésre is hordani, stb. Szóval le van foglalva az időm...

     

    Majd jövök - valamikor

    Kellemes hétvégét mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 28. 21:465900.

    Drága Nagyikák!

     

    Itt vagyok, megvagyok . Ezen a héten rengeteg volt a dolgom itthon, holnap már végre visszaköltözhetek a szobámba. Jól elhúzódott a tapétázás-festés és az ajtókeretek még nincsenek is készen .

     

    Múlt hét pénteken fegyverszünetet kötöttünk az én kezdeményezésemre, mert jött Daniella és nem szerettem volna, ha puskaporos hangulatot lát nálunk. A törékeny béke azóta is tart, de nem kiabálok el semmit. 

     

    Tegnap elküldtem a jelentkezésemet egy németországi szállodai/konyhai munkára, ha lesz belőle valami, akkor most én megyek el egyedül . Igaz, hogy a gyerkőcöket iszonyú nehéz lenne itthagyni, de azzal bíztatom magam, hogy "csak" hat hónap az egész és jövök vissza. Igaz, hogy addig a legkisebb komoly fejlődési szakaszát nem láthatnám , de ennek ellenére nagyon mehetnékem van valamerre.

     

    Holnap már több időm lesz, akkor írok Nektek többet .

     

    Ditta nagyi vajon miért törölte magát az nlc-ről ??? Szerintem nagyon kedvesen fogadta mindegyikünk, de lehet, hogy mégse jöttünk be neki .

     

    Puszi Nektek szeretettel: Zsuzsa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 28. 13:455899.

    Sziasztok Nagyikak!!

     

    Gabika ,sajnalom hogy nem sikerult a telefon beszelgetesunk,de annak viszont nagyon orulok hogy jol erezted magad!!

     

     

    Zsuzsa!!!!!!!!hol vagy,mi van veled???????Irj mar egy par sort magadrol!!!

     

     

    Nagyikak,kellemes hetveget kivanok !

    előzmény:
    gabcsimami (5889)
    2010-05-25  20:39
  4. 2010. május 28. 12:135898.

    Szép napot Nagyikák!

     

    Remélem, mindenki élvezi, hogy végre, egy kicsit süt a napocska!!  Valamelyik nap, próbálkoztam képet feltölteni, de nem sikerült.  No, azért, majd még próbálkozok.

    legyen nagyon szép a délutánotok, puszi mindenkinek.

    előzmény:
    pégyöngyi (5897)
    2010-05-27  13:56
  5. 2010. május 27. 13:565897.

    Szia, Ditta! Szeretettel üdvözöllek én is a csapatban! Én vagyok a rangidős a nagyik között, bár lélekben nem igazán érzem magam öregnek. Szerkesztőségben dolgoztam én is boldog aktív koromban, szöveget vittem fel számítógépre, korrektorkodtam, nagyon szerettem azt a munkát, csak sajnos megszűnt a munkahelyem... találtam ugyan újat, de pár év múlva az is megszűnt, úgyhogy eljöttem előrehozott nyugdíjba.

    A kertünkben már kuruttyolnak a békák, hagymát eszünk hagymával (mint Kabos a régi filmben), az legalább nem rohad el, amúgy is nagyon szeretjük a zöldhagymát. Egyebet most nem tehetünk, várjuk a szárazságot... lehet, az izlandi vulkán miatt van ez a sok eső?

    Esőmentes, kellemes napot kívánok Nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5884)
    2010-05-20  08:36
  6. 2010. május 25. 21:525896.

    Szia kedves  Ditta!

     

    Én is üdvözöllek nálunk a fiatal nagyikák között. Jó kis csapat vagyunk , csak jelenleg mindenki tele van problémával.

     

    Ha van kedved akkor olvass vissza, hogy megismerj bennünket, és ha

    meg kérdésed van szivesen válaszolunk.

     

    amit irtál magadról itt a helyed, igazi nagyika vagy.

     

    puszi neked is. Márti  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5884)
    2010-05-20  08:36
  7. 2010. május 25. 21:495895.

    Drága Zsuzsám hogy vagy? Nem tudtatok beszélni a férjeddel?

     

    Egyáltalán otthon lakik, vagy elment máshová. 

     

    Nagyon sajnálom hogy nálatok is ez történt.

     

    Nálunk is a sógorom sajnos nagyon beteg, és a sógornőm is nagyon ki van  készülve, rossz igy  látni őket. Már nem lehet felügyelet nélkül hagyni.

    nagyon gyenge. 

     

    Puszi neked is :

    előzmény:
    klari55 (5881)
    2010-05-19  22:19
  8. 2010. május 25. 21:465894.

    Piroskám neked is kivánok jó egészséget, remélem már kipihented magad.

    Hát valami gyönyörü helyen volt a keresztelő. 

     

    Jól van a kicsi Márk és a szülei?

     

    Én egyre fáradtabb leszek, de hát valamit valamiért ugye szokták

    mondani!! 

     

    Puszi neked is. 

    előzmény:
    borsi piroska (5886)
    2010-05-20  11:55
  9. 2010. május 25. 21:445893.

    Szia Gyöngyike, neked is külön irok, mert sajnos szombaton elszállt az 

    üzenetem amit irtam. 

     

    Mi most kezdünk egy kicsit helyre jönni a felujitással, ha emlékszel, konyhát és étkezőt újitotttuk fel.

     

    Most már- nagyjából rend van, aztán nemsokára kezdődik az emeletre való pakolás.

     

    Igaz lefoglalt vendég még csak két hétre van, de remélem majd csak tudok szerezni . 

     

    Nagyon sokat fáztunk ebben a rossz időben, mert nem tudtuk füteni.

     

    De reméljük hogy most már jön a jó idő.

     

    Unokák hogy vannak?

     

    egészség- a lábad most nem fáj?

     

    puszi neked is. 

       

    előzmény:
    pégyöngyi (5887)
    2010-05-22  21:06
  10. 2010. május 25. 21:395892.

    Szia Évi!

     

    Én is nagyon sokat főztem, mert itthon voltak a gyerekek, unokák,

    Nagyon édesek, már Virágocska is kezd beszélni, és hát Sárikám is kb. 

    3 hete szobatiszta lett, egyik napról a másikra. Általában éjszaka is száraz a pelus, de volt 2 hét  amikor közölte hogy neki bugyi kell és aztán párszor történt egy kis baleset, ugyhogy inkább még ráadjuk a pelust. biztos ami biztos, nagyon sokszor elmegy magától nem is szól.

     

    Mi van a lánykáiddal, rég irtál felőlük.

    Szüleid jól vannak. 

     

    És a munka keresés?

     

    puszi neked is. 

    előzmény:
    vorii (5888)
    2010-05-25  17:16
  11. 2010. május 25. 21:345891.

    Sziasztok Gabikám itt is kivánok Boldog Szülinapot és nagyon örülök hogy jól érezted magad és kikapcsolódtál.

    Szombaton este megirtam egy oldalnyi üzenetet, és mire végeztem elszállt az egész, nekem meg a kedvem hogy ujra irjam,ugyhogy lehet hogy majd mindenkinek külön irok. 

     

    puszi Márti 

     

     

     

    előzmény:
    gabcsimami (5890)
    2010-05-25  20:46
  12. 2010. május 25. 20:465890.
    Köszönöm a jókívánságokat!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. május 25. 20:395889.

    Sziasztok Nagyikák!!

    Megjöttem!! Csodálotos volt ez a hétvége. Az időjárás is kegyes volt hozzánk. Igaz, a Csíksomlyói nagy mise alatt, volt egy kiadós esőnk, de ez, igazából, senkit sem zavart. Rengeteg szép dolgot láttunk, s nagyon sok élménnyel lettünk gazdagabbak.

    Piroska!

    valami baj volt a telefonszámmal, mert sehogyan sem tudtam elküldeni az sms-t. Tegnap, egész nap próbálkoztam, többször is, s nem sikerült.

    Akartam jelezni neked, hogy megint nem tudunk találkozni, mert 10 óra körül voltunk Váradon. Akkor, meg már, nem akartalak volna zavarni, meg hát, a busz sem állt volna meg. DE, azért nagyon lesekedtem, s integettem minden felé.  Képeket fogok feltenni, hiszen, 560-at, sikerült csinálnom. Minden nagyon szép, s jó volt. Lázárfalván laktunk, s onnan mentünk több felé. Az élményeket, még fel kell dolgoznom, mert most úgy érzem, hogy csak csapongok, össze-vissza.

    Lányok, azt tudom ajánlani mindenkinek, hogy ezeket a helyeket LÁTNI KELL!!!!!!!!!!!!

    Szépjóéjszakát nektek, sziasztok

    előzmény:
    vorii (5888)
    2010-05-25  17:16
  14. 2010. május 25. 17:165888.

    Szió Lányok!

     

    Remélem, nálatok jól telt az ünnep!

     

    A hosszú hétvége alatt nekem szinte mindenre jutott idő.

    Volt vendégünk, sütöttünk-főztünk, voltam misén - kétszer is - (ilyenkor ünnepen nagyon szép),voltunk egy helytörténeti jellegű kiállításon, meglátogattuk anyukámat, meg a keresztlányomékat, autót mostunk (sok értelme volt... néhány óra múlva jött a vihar és biztos olyan, mintha semmit nem csináltunk volna) és megnéztünk a tv-ben egy 2 részes filmet (ezt sem túl gyakran teszem).

     

    Ma próbálkoztam a kertben, de egyedül elég lassan megy, pedig ki kell használni az időt, mert nem tudni, mikor esik legközelebb...

     

    Most látom... Gabcsi én is szeretettel kívánok neked boldog szülinapot!!!

    Remélem, az utazás jól sikerült és hamarosan hozol képet is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. május 22. 21:065887.

    Sziasztok!

    Gabi, szülinapod alkalmából minden jót kívánok Neked!

    Bár gondolom, még nem érkeztél haza, "mifelénk" jársz éppen...

    Zsuzsa, igazán sajnálom a történteket, de annyi mindenen keresztül mentetek együtt, talán mégsem juttok el a válásig... Igaz, egyszer találkoztunk csak, de összeillő embereknek láttalak benneteket. Ahogy öregszünk, egyre többször megyünk mi is egymás agyára a férjemmel, de egy kiadós vita általában segít... legalábbis eddig.

    A kertünk sajnos szinte olyan, mintha semmit sem dolgoztunk volna benne, majdnem minden kirohadt, kezdhetnénk újra, de nem biztos, hogy lesz hozzá kedvünk... azt hiszem, legfeljebb bukfencet vetünk bele , majd talán jövőre több szerencsénk lesz. A fű viszont elég szép, egyelőre nem ártott neki a sok víz, majd focizással töltjük a napokat, ha nagyon unatkozunk, vagy kocogással, elvégre jó nagy kertünk van... De a tévében látottak után inkább nem panaszkodom, nekünk csak a kert ment tönkre, de sokaknak a házuk is, egy élet munkája... Remélem, Márti, nálatok minden rendben...

    Kellemes ünepeket kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. május 20. 11:555886.
    Zsuzsa,nagyon faj ennyire rosszat olvasni feloled.Tudod en is keresztul mentem ezeken a tavaly,de egy honapi elkoltozes utan megtudtam ugy eggyezni az ,,uriemberrel,,hogy hajlando valtozni o is es persze en is.A dolgokhoz ket ember kell...Kivanom neked is ,hogy ha meg lehetseges egy beszelgetesre,valtozzanak jora a dolgaitok.Ha megsem lehet menteni a mentenivalot,ne keseregj,bizz a gyerekeidben,csodalatos csaladod van.Es ami a legfontosabb, bizz onmagadban.
    előzmény:
    klari55 (5877)
    2010-05-19  20:50
  17. 2010. május 20. 11:395885.

    Szép napot Nagyikák!!

    Zsuzsám!! Nagyon elkeserít, amit írtál.  Nem momndod, hogy ti si, a mi sorsunkra juttok. Ez annyira gáz. Pár évvel ezelőtt, el sem tudtam volna ezt képzelni, hogy mi idáig jutunk.  Fel a fejjel, a gyerekek, nekem is sokat segítettek, s tudom, neked is fognak. DE azért, nagyon gondold meg, ha egy szemernyi esély van a vissza fordításra, hát próbálkozz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

    Nagyon nem jó egyedül, de viszont az utolsó hónapok rosszánál, jobb.

     

    Lányok, most búcsúzom, s kedden, vagy szerdán, feltétlen jövök.

    Nagyon szép hétvégét mindenkinek, sziasztok

    előzmény:
    klari55 (5877)
    2010-05-19  20:50
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. május 20. 08:365884.

    Hali, sziasztok! Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást :)) Ditta vagyok, budapesti, és egy szerkesztőségben dolgozom. A két nagy, családos gyerekemet már említettem, de van egy 15 éves fiam is - aki amúgy kamaszosan borzolja nap mint nap az idegeimet :)) - kis pasi, imádom:) Sok jó téma van itt - igazi női csicsergős oldalakat találok. Legyen szép napotok! (hétvégére itt a tavasz :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. május 20. 06:125883.
    En is szeretettel udvozollek kedves Fiatal Nagyi!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5872)
    2010-05-19  14:36
  20. 2010. május 20. 06:115882.

    Gabcsi,kuldom a szamomat,de ha nem is jonn ossze a talalka,barmiben szamithatsz ram!

     

    Kivanom hogy ez a kirandulas zokkenomentes legyen,erezd nagyon jol magad,kapcsolodj ki,rad fer!!!!!

    előzmény:
    gabcsimami (5871)
    2010-05-19  14:35
  21. 2010. május 19. 22:195881.

    Évi, nagyon-nagyon jó lenne! Csak sajnos most voltam két hétig lányoméknál, nem tudom mikor megyek megint.  Mennék már holnap szívesen, de ennek akadályai vannak .

     

    Hétvégére jön Daniella - először buszozik egyedül idáig -, nagyon várom

     

    Tudod az új telefonszámom? Megírom most, mert szerintem nem .

    előzmény:
    vorii (5880)
    2010-05-19  22:08
  22. 2010. május 19. 22:085880.

    Zsuzsám, valamikor találkozhatnánk...

     Meg kéne beszélni. Hm???

    előzmény:
    klari55 (5877)
    2010-05-19  20:50
  23. 2010. május 19. 21:165879.

    Kedves Swissgirl nagyi! Engem is nagyon megfogott az idézeted, érzem is az igazát így a hetedik unoka után .

    Saját "bőrömön" tapasztaltam meg, hogy mennyire nem jó beleszólni a fiatalok életébe, és azóta nem is teszem . És attól kezdve ideálisnak mondhatom a velük való kapcsolatot.

    Ha kicsit visszaolvasol, láthatod, hogy a lányom éppen egy hónapja szülte a negyedik gyermekét - otthon!!! Nagyon izgultam, féltettem Őt és a babát is, de NEM szóltam bele a döntésébe. Utólag is látom, hogy jól döntött és én is azt tettem, amikor elfogadtam ezt

     

    Gratulálok a kis családodhoz és remélem csatlakozol hozzánk, szeretettel fogadunk !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5872)
    2010-05-19  14:36
  24. 2010. május 19. 20:555878.
    Piroska drága, én biztos nem tudok ott lenni a Nálad lévő nagyitalálkozón idén. Az okokat láthatod az előző írásomban . Nagyon örülnék, ha össze tudnátok jönni abban a csodaszép környezetben még akkor is ha én csak a képeket látnám róla.  És arról tudni sem akarok, hogy finom sült halat esztek (annyira szeretem...)
    előzmény:
    borsi piroska (5869)
    2010-05-19  14:15
  25. 2010. május 19. 20:505877.

    Évi, mindig mindenkinek a kedvére tenni nem lehet, tudom már régen . Azért azt látom, hogy ügyesen oldod meg ezeket a vendégségeket .

     

    Sajnálom, hogy nálunk már elmúltak ezek az idők, néha nézegetem a képeket, amikor igazán együtt volt a család a kerti partikon és bizony megkönnyezem...

     

    Mostanában nagyon rosszul mennek a dolgaim, azt érzem, hogy az összes pozitív energiám kárba vész, mert annyi negatívot kapok . Azt hiszem, hogy 33 év után ennek a házasságnak is vége... Egyelőre még nem fáj igazán, talán meg kell élnem a fázisokat. Jó lenne beszélni, de itthonról kicsit problémás lenne skype-n, máshogy meg nem nagyon tudunk .

     

    Puszi: Zsuzsa

    előzmény:
    vorii (5867)
    2010-05-19  13:53

Címlap

top