Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiatal nagymamák ide

Torolt_felhasznalo_191682
Torolt_felhasznalo_191682
Létrehozva: 2005. Április 18. 20:57
Sziasztok!Biztos sokan vagyunk fiatal / ötven alatti / Nagyszülők!
Néha nagyon nehéz megoldani , minél többet segítsünk gyerekeinknek
abban , Ők is tudjanak kimozdulni otthonról,nem beszélve saját magunk
"szabadságát"meg tartva oldjuk ezt meg.Nekem két unokám van,egy 6 éves kislány,egy3 éves kisfiú,és kb.egy héten belűl megszületik a harmadik kisfiú is.Két gyermekünk van 1 fiú,Ő az idősebb és eg lány,Ő
várja a második babáját.Velük együtt is élünk. A fiamék is közel laknak.
Szóval mindíg van nyüzsi.ÍRJATOK.Szerintem mindig van mit megbeszélni,vagy éppen (csúnyán írva)ki beszélni magunkból ,amit gyerekeinknek nem akarunk szóvá tenni,hisz Ők is külön család már
és akit az ember szeret azt még véletlen sem akarja megbántani.
  1. 2010. május 19. 20:415876.

    Gabcsi, nagyon szép utad lesz, bár csak elmondásból tudom , sajnos nem jártam még arrafelé. Csak a határ túloldaláig jutottam még akkor, mikor a férjem egyszer kiment valamit szerelni. Akkor még jól tudtunk vásárolni, de nem hoztunk túl sok mindent. A vicc az volt, hogy a határőr azt hitte, hogy csak tankolni mentünk át, mert annyira rövid idő múlva jöttünk vissza .

     

    Mégegyszer kívánok Neked és az egész csapatnak vidám, élményekkel teli kirándulást !

    előzmény:
    gabcsimami (5865)
    2010-05-19  13:01
  2. 2010. május 19. 17:005875.

     

    Szia te "svájci lány"!    

     

    Csatlakozom az előttem szólóhoz!

     

    Isten hozott köztünk!

    Mondhatni a legjobb helyre jöttél! Az unokák nálunk központi téma, de nem megyünk el egymás problémái, bánata mellett sem szó nélkül, no, meg persze a jót is megosztjuk egymással.

     

    Írj magadról pár dolgot, és ha érdekel valami, bátran kérdezz! Javaslom én is a visszaolvasást, amiből rengeteg minden kiderül a csapat tagjairól

    Ez a mondás, amit írtál, nagyon kedves

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5872)
    2010-05-19  14:36
  3. 2010. május 19. 15:585874.

    Szia! Légy üdvözölve körünkben. Légyszíves, egy keresztnevet adjál már, mert még sem szólíthatunk, Swissgirl-nek.  Amint látod, nekünk, mindannyiunknak van, neve, s sokkal egyszerübb, így beszélgetni egymással. Írj egy kicsit magadról, hol, merre élsz?? Mivel foglalkozol??? stb. Ha, kicsit vissza olvasol a topicba, akkor rólunk, sok mindent megtudhatsz. Persze, ha valami érdekel, akkor szívesen válaszolunk, kérdéseidre. Mi, egy elég jó kis csapat vagyunk, többen, már a kezdetektől ismerjuk egymást. Vannak, új csatlakozók is, de szépen, be tudnak illeszkedni hozzánk. Gyere, szívesen látunk. S mindannyian jól tudjuk, hogy az unoka, sőőőt, az unokák, milyen sok örömet okoznak nekünk.

    További szép napot neked, s családodnak. Gabcsimami

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_690482 (5872)
    2010-05-19  14:36
  4. 2010. május 19. 14:505873.

    Piroska!

    Most utánna érdeklődtem, Nagyváradon keresztűl megyünk ugyan, de holnap éjszaka. Valamikor hajnalban leszünk ott. Az lehetséges, hogy vissza felé, hétfőn, késő délután leszünk  megint ott, s akkor lehet, hogy meg is állunk egy kicsit. Nagyvárad, sajnos, nincs a programban, csak átutazás, cáljából. Viszont, ha priviben írsz egy telefonszámot, s ha még is megállnánk, akkor tudnék szólni neked.

    előzmény:
    borsi piroska (5869)
    2010-05-19  14:15
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. május 19. 14:365872.
    Sziasztok, új vagyok ezen az oldalon, ezen a fórumon, de a téma közel áll hozzám, így csatlakozom. Én is fiatal mami vagyok (40 + egy kicsi :)) az unokáim 2 1/2 és 1 1/2 évesek, egy kisfiú és egy kislány. Még régebben elhatároztam, hogy  igyekszem majd jó mama és anyós lenni. Mégpedig úgy, hogy nem szólok bele a gyerekeim nevelési elveibe - szerencsére nem áll messze attól, ahogy én tennék - nem bombázom őket kéretlen tanácsokkal, illetve tiszteletben tartom, hogy ő a szülő, tehát ahogy ő jónak látja, azt el kell fogadnom az esetek nagy többségében. Ráadásul mindig - amikor csak tehetem - készen állok a segítségnyújtásra, gyerekőrzésre stb. Nem könnyű mindezt úgy megvalósítani, hogy közben az ember ellássa a munkáját, törődjön a házastársával és nem utolsósorban ne tűnjön "rángatható bábunak", aki mindig haptákban áll. Az én gyerekeim is fiatalok (23 és 26 évesek) ha idejük engedi, ők is kiruccannak, vagy egyszerűen csak gyerek nélkül akarnak nagybevásárlást megejteni - megértő vagyok. Imádom a két kis prücsköt - és van egy kedvenc mondásom: "Egy anya a gyerekeihez lehajol - de az unokáit felemeli". Így van, ugye kedves mamatársak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. 2010. május 19. 14:355871.

    Piroska!

    Köszönöm a válaszodat, én is így gondoltam, de azért megkérdeztem, ha már, van egy beépített emberem, ott, a messzi távolban. Semmi esetre sem szeretnék, semmivel sem űzérkedni, tehát nem ilyenekre gondoltam. Az időjárás felelőssel, viszont beszélj már, hogy ne ázzunk, minden nap.   Persze, mi is kérjük őt, innen.  Mindjárt utánna nézek a pontos programnak, s ha megyünk arra is, akkor jelentkezem még.

    Puszika

    előzmény:
    borsi piroska (5869)
    2010-05-19  14:15
  7. 2010. május 19. 14:295870.

    Szia Évi!

    Igen, az egyik nap, az pont a búcsú. Nagyon várom már, s nagyon izgulok. A tesómék fizettek be, erre az útra, busszal megyunk, egy nagy családdal. Szó szerint, mert csupa rokon, barát lessz a buszon. Ők, minden évben mennek, s meg van a megszokott szállásuk, meg minden egyéb. Bérelnek egy buszt, meg két sofört, s így indulunk a nagy útnak, holnap, azaz csütörtök este. '10 órakor indul a busz, Miskolcról, a Búza térről. S ugyan oda ér vissza, hétfőn, valamikor éjszaka. Ígérem fotózok sokat, s majd láthatjátok, itt is, meg máshol is. (pl.iwiw) Gondolni fogok rátok, ott a messzi távolban.

     

    Még holnap jelentkezem, s utánna, igazoltan leszek távol, egészen keddig. (max.szerdáig)

    Sziasztok, puszi

    előzmény:
    vorii (5868)
    2010-05-19  13:58
  8. 2010. május 19. 14:155869.

    Sziasztok Nagyikak!

     

    A picur nagyon jol birta a gyurodest,szerintem mar el is felejtette.Igen a naszomek a terasz a toparton,szivesen meghivom a ,,nagyi csapatot,,nyaron egy halaszatra!!!Varom a valaszokat!!!!!!!!!

     

    Szivesen talalkoznak Gabival,meg akkor is ha o a tobbiekhez van kotve.Bisztos szetneznek Varadon is es En megkeresnem.

     

    Gabika,cigit minden keppen hozzal magaddal,viszont az en noverem semmit nem szokot mostmar innen vinni.Azt mondja nem eri meg.Az ido pocsek,esik egyfolytaban.Remelem meg idoben sikerult valaszolnom.

    előzmény:
    klari55 (5861)
    2010-05-18  21:51
  9. 2010. május 19. 13:585868.

    Gabcsikám, drága a Csíksomlyói Búcsú-ra fogtok menni??? Nem emlékszem, írtad-é?Az időpontból úgy nézem, igen.

    Nagyon irigyelek, azt tudod, ugye!? Voltam már ott, de nem eme jeles alkalmon - vágyam egy ilyen zarándoklat!

    Hát érezd magad nagyon jól, vigyázz magadra, és nézz-láss sokat ! Hozz fotókat!

    Jó utat - a Csíksomlyói Szűzanya vigyázzon rád!

    előzmény:
    gabcsimami (5865)
    2010-05-19  13:01
  10. 2010. május 19. 13:535867.

    Zsuzsám, de jó, hogy itt vagy!!!

     

    Ezt a sok ünneplést innen belülről meg lehet szokni, csak akkor zűrös, ha az ember barátai már unják, hogy mindig akad valami, ami miatt a család kerül előtérbe. Nem beszélve arról, hogy mások nem túlságosan hajlandóak  egy idő után hozzám igazítani a dolgokat... Pedig már össze is vonunk sokszor...

    Nálunk azért az "súlyosbít" a helyzeten, hogy az én családomat ( szülők, testvér) nem lehet összeengedni a (volt) férjemmel...

     

    A tagjaim már nem fájnak, ma már ahogy kisütött a napocsak szikla db-okat cipelésztem

     

    Te is vigyázz magadra! Meg a családra! Puszi! É.

    előzmény:
    klari55 (5860)
    2010-05-18  21:44
  11. 2010. május 19. 13:055866.

    Piroska!

    Remélem nem tartassz szemtelennek, de szeretnék, még egy-két dolgot kérdezni.  Szerinted, cigarettát vigyek magammal, vagy esetleg, ott olcsobban megkapom.  ís mi az, amit érdemes tőletek hozni, tehát hogy készüljek, anyagilag??? Van, egyáltalán, amit érdemes?? s persze lehet is???  Remélem, még tudsz válaszolni kérdésemre, mielött elmegyünk.

    Puszi mindenkinek.

    előzmény:
    borsi piroska (5859)
    2010-05-18  13:45
  12. 2010. május 19. 13:015865.

    Szép napot Nagyikák!!!

     Zsuzsám, de jó, hogy rólad is hallok.   Igen, természetesen viszem a gépemet. Remélem, sikerül majd egy-két-három (száz)képet csinálnom. nagyon várom már. Tele vagyok izgalommal.

    Millió puszi mindenkinek, sziasztok 

    előzmény:
    klari55 (5864)
    2010-05-18  22:14
  13. 2010. május 18. 22:145864.

    Gyöngyike, mi a helyzet a "szomszédban"? Mekkora a víz a kertben Nálatok? Gondolom a fű megnőtt nagyon, mert itt három hete nyírtuk, de már térdig ér .

     

    Sajnos a közeli és a távoli jövőben sem megyünk most már piacra arrafelé, mert az autónk április eleje óta a banké . Busszal meg oda nem nagyon van közlekedés... Ti sem jártok errefelé???

     

    Küldhetnél képeket a kertről, tavaly is olyan szép volt .

    előzmény:
    pégyöngyi (5795)
    2010-04-21  09:33
  14. 2010. május 18. 22:065863.

    Márti drága, ezek a lányok már igazi kishölgyek , nagyon szép mind a kettő!

     

    Én is aggódom miattatok, mert a Balaton déli partjáról borzalmas képeket láttam a hírekben . Remélem Titeket megkímélt ez az esőzés és nem ázott el az éppen folyamatban lévő munkátok.

     

    Itt nem volt annyira ijesztő, bár szakadt és a szél is fújt rendesen, de még egyben van a házunk... Bár a tapétát még nem mertem elkezdeni lefesteni, hátha a nedves fal ledobja az egészet. Talán holnap nekiállok.

    előzmény:
    nagyika58 (5839)
    2010-05-11  20:38
  15. 2010. május 18. 22:005862.

    Gabcsikám! Gyógyulást kívánok a picuroknak, jajj a skarlát nagyon "nemszeretem" betegség . A gyerkőcök nem igazán érzik rosszul magukat, de állítólag azért kell vigyázni, mert a szövődményei lehetnek durvák..., de ezt az orvos biztos elmondta. Régebben - még amikor a gyermekotthonban dolgoztam - a szigorú fekvés volt a protokoll, de elég nehéz kis gyerekeket ágyban tartani. Sőt, én még kórházban is feküdtem annak idején...

     

    Nagyon örülök, hogy kimozdulsz, szép élményeket szerzel az utazás alatt biztosan . Ugye viszed a gépedet és szép képeket kapunk majd az utadról???

     

    A rossz hírekről egyelőre annyit, hogy lehet, hogy becsatlakozom Hozzád és Évihez harmadiknak ...A válság nálunk is válságot okozott...

     

    Jó utat Neked és élvezd minden percét a kirándulásnak !

    előzmény:
    gabcsimami (5854)
    2010-05-16  20:25
  16. 2010. május 18. 21:515861.

    Piroska, köszi Neked is !

     

    A Ti kislegényetek hogy bírta a keresztelőt és a nagy nyüzsgést? Mert azért hetven vendég gondolom végignézegette, ha mindenki nem is fogta a kezébe. 

     

    Gyönyörű volt a helyszín is. Az az étterem a nászodéké a tóparton? Oda én is elmennék szívesen, csodálatos a kilátás .

     

    Kár, hogy nem tudtok találkozni Gabival, nem unatkoznátok abban biztos vagyok . Mi kétszer találkoztunk, de mindig kevés volt az idő, hogy igazán kibeszéljük magunkat . A másodig tali Évivel hármasban volt - amiről képeket is raktam fel -, no akkor meg pláne sokkal többet tudtunk volna csacsogni .

    előzmény:
    borsi piroska (5850)
    2010-05-15  12:56
  17. 2010. május 18. 21:445860.

    Évi drága! Ahhoz képest, hogy még nincs egy hónapos a picuri, tényleg elég sokat megy vele ide-oda a lánykám, már amikor az idő engedi... Talán akkor ettől van olyan jó színe .

     

    Sári lányodnak én is kívánok minden elképzelhető jót további életében szeretettel.

     

    Pont a múltkor gondoltam nagyon sokat Rátok - a lányoméknál az erkélyen ülve -. hogy Ti is nagycsalád vagytok és szinte hetente ünnepeltek valakit. Megpróbáltam összeszámolni, hogy nálunk mikor és kit ünnepelnénk, ha még mindig olyan összejárós lenne a család, mint voltunk régebben, háááát... nem jutottam a végére. Azért még nem adtam fel, valamikor csinálok "családi naptárt" .

     

    Remélem a zúzódásaid gyógyulnak/gyógyultak már és legközelebb jobban a lábad elé nézel

    Amikor két hete mentünk vissza Daniellával a lányomékhoz, én is akkorát estem itt kis falunkban, hogy szerintem kisebb földrengést okoztam . Nem volt semmi akadály, amibe beleütköztem volna, csak távozás előtt "megcsókoltam" az anyaföldet . Szegény unokám annyira megijedt, én meg azzal foglalkoztam, hogy milyen jó, hogy nem a fehér nadrágban indultam el . Azért fájt itt-ott pár napig....

     

    A torta nagyon ínycsiklandozó, bár a kukoricaliszttel én kissé hadilábon állok. De semmi nincs, amit nem kóstolnék meg, kivéve a tengeri herkentyűket.

    előzmény:
    vorii (5851)
    2010-05-15  14:46
  18. 2010. május 18. 13:455859.

    Szia!

     

    Igen itt is nagyon csunya ido van ,esik es hideg is van nagyon,de hetvegere mondjak a melegedest.Szep kirandulast kivanok neked,erezd jol magad!!!

    előzmény:
    gabcsimami (5858)
    2010-05-17  21:28
  19. 2010. május 17. 21:285858.

    Piroska!

    Csiksomlyóra megyünk. Illetve az  a cél. Persze nagyon sok hely van az útitervben. Tudod, busszal megyünk, úgy hogy nem valószínű, hogy tudnánk találkozni. A busznyi ember, nem fog csak rám várni. Egyébbként milyen idő van nálatok?? Ott is ilyen nagyon hideg van??? Annyira nem májusi.

    Nagyon szép estét mindenkinek. Sziasztok 

    előzmény:
    borsi piroska (5857)
    2010-05-17  19:10
  20. 2010. május 17. 19:105857.
    Gabika,merre messz? Varadra?Olyan szivesen behivnalak egy kavera!!
    előzmény:
    gabcsimami (5854)
    2010-05-16  20:25
  21. 2010. május 17. 11:405856.

    Szia Gabcsikám!

     

    Hogy bírjuk? Sehogy. Rémesen utálom alig megyek ki, csak, ha mussssz, de az a teteje mindennek, hogy a 8 fok (tegnap - lehet, ma még kevesebb) azt eredményezte, hogy újra fűtök. Biztosan szeretni fogja a pénztárcám!

     

    Mi lenne, ha mondjuk igazi május lenne? Mert megérdemeljük...

     

    előzmény:
    gabcsimami (5854)
    2010-05-16  20:25
  22. 2010. május 17. 10:525855.

    Szép napot Nagyikák!

    Hogy bírjátok ezt a borzalmas időt???????  Bevallom, én, már nagyon unom!!!  minden porcikám, hadakozik ellene. No, mindegy. Sajnos, mi, úgy sem tudjuk megváltoztatni.

    Nagyon jó hete kívánok mindenkinek.

    Sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. május 16. 20:255854.

    HÁÁÁÁÁT, Szebb estét Nagyikák!

    Szörnyűűű idő volt egész hétvégén. remélem, azért mindenki jól van.  Márti!! Remélem, nálatok minden rendben van, ott a balcsi parton???????

     Piroska!  Egyre közelebb az idő, hogy megyek felétek.  Nagyon várom már. Remélem nagyon sok jó képet sikerül csinálnom. Jövő hét csütörtökön indulunk.

    Évi!! Nagyon sajnálom, hogy ennyi minden össze jött neked is. Most már, csak jó jöhet!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ebben bízom csak én is.

    Zsuzsám! Azért várjuk a rossz híreket is.

    A hétvégén beteg lett a legkisebbem, s sajnos várható a nagyobbaknál is, mert együtt voltunk, sőt, a kicsi ott aludt a lányoméknál, s együtt fürdött a három kölök. Bodzám, skarlátos lett.Az oviból vitte haza. Igaz, már túl volt a lappangási időn, de hát ez van.

    No, nagyon szép hetet kívánok mindenkinek. Sziasztok

    előzmény:
    vorii (5853)
    2010-05-16  13:35
  24. 2010. május 16. 13:355853.

    Szió Lányok!

    Köszönöm a köszöntést a lányzó nevében is.

     

    A tortáról itt van kép. Azt mondták, hogy egészen jó... remélem, így is gondolták. Elég "érdekes" íze volt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. május 16. 07:055852.

    Boccsanat,igen igen tudom,csak rohanva olvastam bele es gyorsan irtam is.Hat igy...

    Szep vasarnapo mindenkinek,es ezzel a tortaval koszonton en is Sarit

    előzmény:
    vorii (5851)
    2010-05-15  14:46

Címlap

top