Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2007. március 24. 23:0136301.

    Sziasztok!! Jó estét!!!    

    Mi még fent vagyunk Matyimmal!!!    apa ügyel, Berci alszik!! Délután anyuméknál aludtunk a jó kis ebéd után, fél3-fél6-ig!! Szerintem mi azért nem alszunk!!   Pedig ha azt veszem, mindjárt éjfél van!!! ...az óraátállítás miatt!!! Na majd holnap érdekes lesz!!!  

    csillanna tündériek a képek!! Látszik, hogy jól érezte magát a kiscsaj!!! ...meg persze a szülei!! Hol is voltatok?? ..bocsi 

    barab köszi a szorítást!!!      Anyudnak is!!! Milyen érdekes, hogy manóanyu-val együtt voltatok a kórházban!! Klassz, hogy itt összefutottatok!!! Kíváncsi vagyok ő megismer e téged!!   ...most nézem a hozzászólását, ezek szerint megismert???!!! Klassz!!

    Lassan ágyba kéne terelnem a Matyikámat!!! ...meg magam!!!

    Holnap jövök!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. március 24. 22:4236300.
    Sün Gabijának sok boldog névnapot!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. március 24. 20:1336299.

    Sziasztok!

    Sün Gabidnak boldog szülinapot!

    Csillanna nagyon jók a képek. Főleg a pancsizós kép etszik nagyon! Édes Anna!

    Megyek lekszek, félek ettől az óraátállítástól, ki kell aludnom magamat!

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 24. 19:4536298.

    Csilla, nagyon jók lettek a képek, el tudom képzelni, hogy mennyire jól éreztétek magatokat!

    Barab, nem semmi, tényleg nagyon résen kell lenni! Nálunk rendszeres a cumivadászat. 

    Pmarci

    előzmény:
    csillanna (36290)
    2007-03-23  18:22
  5. 2007. március 24. 19:4536297.
    Köszi szépen Neked is!
    Jól sikerült, csak nagyon kidolgoztam magam Anyósom korán érkezett Pestről, így tegnap éjjel fél 12-kor még felmostam, hogy ne reggel kelljen kapkodni........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36296)
    2007-03-24  19:41
  6. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 24. 19:4136296.

    Sziasztok!

    Sün, mi is nagyon boldog névnapot kívánunk Gabinak! Hogy sikerült a buli?

    Pmarci

    előzmény:
    Sün (36295)
    2007-03-24  19:34
  7. 2007. március 24. 19:3436295.
    Jaj, de nagyon aranyos vagy!!! Köszönjük szépen!!!
    Totál lefáradtam a névnapi sütés-főzés-vendéglátásban....
    előzmény:
    csillanna (36294)
    2007-03-24  17:41
  8. 2007. március 24. 17:4136294.
     Sün Gabijának nagyon boldog névnapot kívánunk! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_337118
    Torolt_felhasznalo_337118
    2007. március 24. 08:5636293.

    Hello!

    Csak megjöttem, de jobb később, mint soha :-).

    Nándi épp a babapiskótát majszolja, tegnap tanultuk meg enni, eddig nem nagyon vitte a dolgokat a szájába. Ma már annál inkább, csak, sajnos, nem csak a babapiskótát...  Egymás után szedem ki a távirányítót, a szivacsjátékot stb a szájából :-).

    No, megyünk, mert apának ma van a névnapja, veszünk neki cipőt, meg lesz ajtóvásárlás (mi is átalakítunk, pince falbontás, garázsajtó+kapucsere..., fincsi lesz), Obi...

    Sziasztok.

    előzmény:
    barab (36291)
    2007-03-23  22:41
  10. 2007. március 23. 23:0536292.
    Oda Gyuri vezetett, haza pedig én. Testvériesen osztoztunk .
    előzmény:
    barab (36291)
    2007-03-23  22:41
  11. 2007. március 23. 22:4136291.
    Sziasztok!

    Manóanyu, olvastalak, olvastalak, aztán amikor a képeket néztem bebizonyosodott a gyanúm, nó meg amikor Pocakmarci nevén szólította Manódat, akkor már mosolyogtam. Jó látni benneteket újra! 2006 második hetében találkoztunk az Újszülött osztályon, egy szobában, szomszédos ágyon töltöttünk el pár napot. Üdv. a fórumon.

    Nóri, pont a héten vettem Milánnak egy bilit. Néha jön, és mutat a pelusára, olyankor szaglászni kell kicsit, s rákérdezni: hol a büdi? És már megy is be a szobába tiszta pelenkáért. WC ügyben nincs tapasztalatom.
    Jösztök hétfőn úszni?

    Csilla!
    Édes Anna a képeken, és nagyon jól sikerült az ugrálós kép. Te vezettél? Nálatok is a férj pihen, ha utaztok?

    Pocakmarci, én mindenfélével le kell súlyozzam a wc-t, mert Milán is szeret arra pakolászni. Lesnem kell mit hova dob (volt már telefon a kukában), ezért megpróbálom a wc-t kiiktatni.

    Anikó! Szorítunk mi is családostul, még édesanyám is olvasgatja a fórumot. Látom beindult az indított topicod is. Édes a legfiatalabb "Maros". Várjuk az eredményt.

    Betegeknek gyógyulást, Tünde, nem tudom van e összefüggés a fogzás és hányás között.

    Nyugodt éjszakát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. március 23. 18:2236290.

    Sziasztok

    Délben haza érkeztünk szerencsésen. Naggyon-naggyon jó volt. Anna annyira élvezte, hogy már hihetetlen volt. Ha rajta múlt volna szerintem ki sem jött volna a medencéből egésznap. Amikor meg a szállodai játszó részben voltunk akkor is alíg bírta kivárni, hogy az apja levegye róla a cipőjét, mert már rohant volna többiek közé. Tündéri volt. Szerintem vissza megyünk ide még egyszer nyáron is.

    Anikó: én sem lazítok szorításilag, továbbra is drukkolok. Nem bírtam ki, hogy ne érdeklődjek, hogy mi volt a 4D-n, így szerdán telefonon kérdeztem Pocakmarcitól és Barabtól, hogy ugye ott mindent rendben találtak-e.

    Manoanyu: üdv köztünk, nagyon édes a kislegény a képeken .

    Pocakmarci: mennek a gyógypuszik Marci kis szájára .

    Arwen: Nektek is mihamarabbi gyógyulást kívánok. Kiváncsiságból megnéztem, hogy mennyi idő alatt érünk le Siófokra. Kereken 1 óra alatt ott voltunk. Csak a nyárra "gyúrok" .

    Biazsu: a lányoknak is küldünk a gyógypuszinkból

    Cherish: mi lett végül a labdával?

    Noraneni: annyira édes a megismerkedésetek története . Szerintem ezzel Blueme akkora "löketet" kapott, hogy igen is előbb-utóbb meg lesz az Igazi  és hogy csinálja csak tovább kitartóan.

    Blueme: nagyon tündéri Jázmin azzal a nagy bögrével 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 23. 16:5936289.

    Sziasztok!

    Manóanyu, üdv közöttük, örülök, hogy sikerült regisztrálni! Nándi nagyon cuki a képeken! Fogilag hogy vagytok? Van valamilyen adidas forrásotok? Épp ma vettünk Marcunak ugyanilyen kiscipőt.

    Rita, ez tényleg kemény meló, ugyanakkor nagyon kellemes is, főleg az eredmény! Kitartás!

    Hajcika, édes lehet Alexa, ahogy ezt a ladbás futkározós tevékenységet végzi. És persze a pisilős sztori is aranyos.  A múltkor úgy eltűnt az egyik cumi, hogy a szemetest is át kellett néznem, mert ugye nem csak a szemetet dobja ki. Vagyis mostmár talán...

    Blueme, el tudom képzelni, hogy reagáltál a kafa telefonra. Gondolom megértően mosolyogtál. 

    Csilla, írj, hogy milyen volt a pihenés!

    Többiek, nagyon sokan (nem akarok neveket sorolni) régen voltatok, hogy vagytok? Egy kis helyzetjelentést kérünk szépen.

    Marci reggel lázas volt, aztán hányt is egy kicsit. Ilyen még nem volt, szerintetek elképzelhető, hogy a foga miatt produkálta ezt?

    Pmarci

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337118 (36286)
    2007-03-23  11:37
  14. 2007. március 23. 16:3336288.
    Oké, újra működök!  

    Lenne egy kérdésem könyvelő-lányok: most, hogy 2 éven belül születik meg a második gyerkőc, mi lenne nekem a legjobb? Visszamenni papíron dolgozni, maradni gyeden, vagy mi? Köszi előre is! 

    előzmény:
    csuccsu (36287)
    2007-03-23  13:27
  15. 2007. március 23. 13:2736287.

    sziasztok!

    Engem utál az nlc... Sokadszorra szeretnék hozzátok szólni és nem enged... Remélem mostmár jó lesz!

    Én is zugolvasok ám rendesen!  

    Üdv a csapatban manóanyu! 

    Arwen: szerintem engem kihagytál a számolásból (gondolom flajarra és JVirágra gondoltál), de azért magamra veszem: köszi az érdeklődést, én részemről jól vagyok, a kispocak is, már 16+5-ök vagyunk, rohan az idő!!! 

    Ezt most elküldöm, remélem elmegy, aztán folyt. köv. (remélem...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_337118
    Torolt_felhasznalo_337118
    2007. március 23. 11:3736286.

    Sziasztok!

    Akkor küldök pár fotót, remélem, élvezhető minőségben megy át.

    Megyek, mert romokban a konyha...

    előzmény:
    Hajcika (36284)
    2007-03-22  17:39
  17. 2007. március 22. 19:1136285.
    Sziasztok!

    Üdv közöttünk Manoanyu14 ! Tök jó, hogy egyre bővül a csapat!

    Rita, Ti aztán folyton melóztok a házon, nem semmi! De tök jó, hogy ilyen vállalkozók vagytok, anno mi is így csináltunk, én nagyon élveztem..

    Cipős ügy kezd lehiggadni, azért köszönöm, hogy írtatok. Lehet buta kérdésnek találtátok, de tényleg ijesztő volt, amit először művelt Jázmin. Amúgy lehet, hogy kicsit vettem neki, mert a sarka bizony nem ment bele teljesen, ma engedte feladni.. jó kis kezdet!
    Pocakmarci, jó volt a tipped.. cipő ügyben és püré ügyben is.

    Cherish, majd kiírom, hogy labdaszelídítést vállalok

    Arwen kívánok egy alapos masszírozást Neked, ha még nem javult a helyzet!

    Noraneni, nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad. Amúgy van egy ilyen pasi is közöttük! Egyébként nem csupán arról van ám szó, hogy nem tetszik, akkor repül, hanem azért ami a randin történik. Pl most kedden a srác oda akarta adni a telefonját, hogy nézzem meg, neki milyen kafi készüléke van.. szóval nem voltunk egészen egy szinten

    Most hozták meg az új szőnyeget, megyek, kitalálom, hogyan kéne pakolni.
    Szép estét Nektek, üdv: Szilvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. március 22. 17:3936284.

    Sziasztok csajok!

     

    Vagyok én is,csak olvasó üzemmódban.

    Mindegyik gyerkő nagyon édes,és elég sokat változtak pár hó alatt.

    Alexám most a futást élvezi nagyon,mindenhova szalad a kis lábaival.Talál kisebb gumilabdákat,azokat futás közben hajítja el,majd usgyi utána,megint dobás,és ez megy nála egész nap.Megint fogtam egeret,de most megmutattam a kölyköknek,Alexám visított örömében az ugráló egérnek.Nagyon ari volt.Fogacska csak 6 van,majd lesz több is 

    Összehasonlítás:én szoktam hasonlítgatni a kölköket,de nem rosszból.Pl.van egy kiscsaj 2 volt novemberben,nappalra már egyáltalán nem visel pelust.Nagyon ügyes.Alízom 3 lesz májusban,és még kell alvásnál pelus.Én ebből nem csinálok problémát,szerintem ált isk korára már nem fog kelleni. Én el bírom viselni,ha más gyereke ügyesebb,okosabb,mint az enyém 

    Anikó nincs a bébidnek semmi baja,érzem!!!

    Pmarci nálunk még fordítva van,Alexa még a szemetet kiveszi,nem berakjaGondold el,hogy hogy néz ki a konyha,ha nem figyelek oda 

    Blueme jesszus   

    Noraneni mki a saját ízlésére neveli a gyerekét,de Alízomat először bilire szoktattam,vagyis magától szokott rá,mert mindig szem előtt volt.Majd szépen magától elkezdett a wc-re járni,mert a nagyok is ezt csinálják.Az inspiráció meglesz így is,úgy is.Tavaly nyáron Alíz(akkor volt 2)a fiúkat utánozta,akik az udvar hátsó sarkába jártak pisilni.Gondoljátok el:sorban a pasik,mellettük a csöpp lány állva pisil,mint ők  

    Manoanyu szia!Képet is kérünk a manóról!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36258)
    2007-03-20  08:01
  19. 2007. március 22. 14:4536283.

    Mostanában nem túl sokat jövök, nagy munka előtt állunk,most futkározunk,mint pók a falon. Először is teljesen újrajárólapozzuk a konyhát, majd jöhet az új konyhabútor,egyelőre sajnos még nem lesz teljesen kész a konyha, mert a kész konyhabútorhoz még kell két elemet pluszban rendelni, és az még 1 hónap, mire megjön, addig kényszerhelyzetben leszünk.

    Aztán veszünk jövő héten egy ágyat is, 180 cm széles, szóval biztos lesz rajta helyünk 

    Manó szobájába lerakjuk a szőnyegpadlót, aztán megcsináljuk ott is a festést (vagyis persze fordított sorrendben)

    Aztán tavasszal (tehát végülis heteken belül) nekiállunk a garázsnak, meg rendbetesszük a kertet (rotációzás már megvolt, füvesítés is), de még a kertitó-formát be kell építeni, meg homokozót is szeretnénk a Manócinak csinálni.

     

    előzmény:
    biazsu (36282)
    2007-03-22  13:15
  20. 2007. március 22. 13:1536282.

    Sziasztok!

    Anikó ne viccelj! Kitartó vagyok  Addig drukkolok amíg kell, és bárhogy lessz melletted állok majd mint egy kőszikla! Persze csak ha kell...

    Üdv manóanyu köztünk! Nálunk a ketteske és a hármaska született január 18-án.

    Tényleg csajok van valakinek egy teljesen friss táblázata?

    Szép napot!

    előzmény:
    marosanikó (36279)
    2007-03-21  23:37
  21. Torolt_felhasznalo_337118
    Torolt_felhasznalo_337118
    2007. március 22. 09:3036281.

    Na, hello, újra gépközelben.

    Némi info rólunk. Manó január 14-én született, már 14 hónapos nagyfiú. Nagyon magas, helyes, barátságos, vigyori örökmozgó, pakoló. Most is épp katasztrófasúlytotta övezet kialakításán dolgozik a nagyszobában :-).

    Én még itthon, és maradok is, amíg lehet. Jól elvagyunk, attól eltekintve, hogy az altatásával/alvásával mindig van macera, és tud hisztizni is, ha akar vmit. Kicsit korai, nem?? Aztán majd ha elmúlt 2 éves, jöhet a tesó...

    Sokat jövünk-megyünk, mindig ügyintézünk vmit, úszni, Mamavárba járunk mondókázni (a Ringató kicsit messze van, és a környékbeliekkel is jobb tartani a kapcsolatot), meg talizunk az uncsitesókkal (2 kislány), babásokkal, kirándulunk... És persze elvagyok a házimunkával is... Főzés, mosás, takarítás, pakolás egész nap, gondolom, ismerős.

    A héten elkezdtem járni egy masszőr-csontkovács orosz pasihoz is, mert 4 hónapja állandóan zsibbad a bal lábam, szúr a lapockám, ha emelem a babát, a fülem pedig jó pár éve cseng folyamatosan. Nem túl kíméletes a módszer (ropogtat, tornáztat, gerinc+tartásjavítás, ma épp 2 hetes tisztítókúrára fogott...), de hatásosnak tűnik, bízom benne. Majd meglátjuk. Meg persze reggel 7-kor már ott vagyok, addig apa az ügyeletes... Ezt is el kell kezdeni vmikor.

    Na, sziasztok, megyek. Majd jövök, ha tudok.

    előzmény:
    marosanikó (36279)
    2007-03-21  23:37
  22. 2007. március 22. 09:1536280.
    Sziasztok!
    Én lennék az első?
    Anikó, én továbbra is szorítok
    Szia új tag! Üdv köztünk. Sajna mostanában csak ritkán tudunk jönni, sztem mindenki a gyerek után lót-fut
    Mi megvagyunk, pici fogzási nyafik után, már azt sem tudom, hány foga van Gabinak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. március 21. 23:3736279.

    Jó estét!!...vagy éjszakát??? 

    Cherish2  a Kleopátra Ház-ban voltunk a Kárpát u. -Ipoly U. sarkán a XIII. ker.-ben! www.4dultrahang.hu !! köszi a drukkot, és még tartsd!!!

    biazsu jobbulást a csajoknak!!! Köszi, hogy velem vagy, még egy kicsit légyszi!!! Csak minden rendben legyen!!!

    manoanyu14 itt vagy közöttünk!! Sikerült a regisztrációd!!! Üdv, a csapatban!!

    na le kéne feküdnöm!! hajnali 4-től fent vagyok!!!

     

    előzmény:
    Cherish2 (36276)
    2007-03-21  15:02
  24. Torolt_felhasznalo_337118
    Torolt_felhasznalo_337118
    2007. március 21. 20:4636278.

    Sziasztok!

    Ha nem bánjátok, én is csatlakozom a fórumotokhoz. Már többször hallottam ám rólatok, babauszin, Ringatón..., csak valahogy a regisztráció nem jött össze. Most ismét megpróbáltam - már alszik manó, apa kimenőn :-), kipróbálom, sikerült-e.

    Sikerült?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. március 21. 15:2136277.

    Sziasztok!

    Bocs, nem nagyon jutok errefelé... csajok már megint betegek, antibiotikumot kapnak 

    Anikó, nagyon édes a legifjabbik... szorítok ezerrel... bízom abban hogy minden rendben lessz és az a fránya gép tévedett....

    Blueme meg a drukk neked is ezerrel, sajnos a pasik nehéz esetek... válogass csak nyugodtan, igényesnek kell lenni!

    Minden kis betegnek jobbulást.

    SZép napot!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2007. március 21. 15:0236276.
    Sziasztok!
    biazsu
    tökéletesen egyet értek veled!!!
    blueme
    Naggyon édes a Kis Jázmin azzal az óriási bögrével! és a majszolós képen is..
    Akkor küldjük mi is a Hipp labdát? K
    itartást a pasikhoz...
    Vivinek nincs gondja a cipőivel, egyáltalán nem zavarja ha a lábán van. Olyan neki, mint a többi ruhadarab. Így sajnos nincs ötletem...
    És noraneninek is nagyon igaza van!!
    marosanikó
    Nagyon aranyos a legifjabbik is. Megy a drukk továbbra is. Egy ilyen aranyos babócának biztos nem lehet baja. És a doki néni is mindent rendben talált.., de azért várjuk a biztosat!
    ui: a Praxisban voltatok?
    Kellemes napot mindenkinek!
    C.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. március 21. 14:5936275.

    Sziasztok!!     

    Ne haragudjatok, hogy nem reagálok semmire, csak az énvelem történtekről írok!!!   Pedig olvasom, hogy kivel mi van, csak annyira lefoglalnak az érzelmek!!!

    blueme örülök, hogy megint randiztál, biztos megtalálod nemsokára az igazit!!!  

    arven30 remélem hamar kiáll a nyakadból az a bizonyos!!! Nagyon jó, hogy szorítotok!!!! Nem tudom mi lenne velünk e nélkül!!!   

    szamóca27, norareni,pocakmarci és a többieknek is KÖSZI A DRUKKOT!!!!         

    ...még jövök!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2007. március 21. 14:1236274.

    Sziasztok!

    Csak Anikóék miatt ugrottam be egy pillanatra.

    Olvasni sem tudok mostanság. Beállt a nyakam meg az egész hátam. Hogy mindig történik vmi. Mindegy nem panaszkodni akartam, csak elmondani, hogy mennyire örülök, hoyg ilyen sok bíztatót mondtak az UH-n!

    És persze továbbra is szorítunk 100.000-rel!!!!! Mikor lesz meg a kromoszómavizsgálat eredménye?

    Másik 2 kismamink is jól van?

    Zalánnak tegnap felrepedt a szája, szó szerint ömlött belőle a vér. Olyan csúnya lett mára. Mindegy ebcsont befor r. Túllesz rajta remélem hamar.

    Sok-sok puszi mindenkinek.

    Jövök ha tudok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 21. 12:3036273.
    Nagyon örülök Anikó, hogy nem látott semmilyen elváltozást az orvos!!!!!
    Természetesen, továbbra is megy a drukk!!!!!!
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
    Puszi,
    Bea
    előzmény:
    marosanikó (36267)
    2007-03-20  22:58
  30. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 21. 09:5636272.

    Anikó: olyan jó, hogy a doki néni nem látott semmit!!! A szorítás továbbra is megy, de remélem te legalább egy kicsit megnyugodtál. Senkinek nem jó a folyamatos idegesség és aggódás, bár biztos én sem tudnék lazítani teljesen addig, míg ki nem derül 100%-osan az eredmény.

    Blume: a cipőben sajnos nincs tapasztalat. Mi itthon szandáloztunk már egy ideje (az nem annyira merev és meleg, szóval nem volt nagy gond vele, eleinte nézegette, de hamar megbarátkozott vele). Lehet, hogy ezután a kinti cipő már nem volt akkora váltás, mint elsőre kapásból kinti cipőt adni rá, nem tudom... Viszont akartam neked írni erről az ismerkedés dologról. Emlékszem, egyszer írtad, hogy jó hamar találkozni, mert kisebb a csalódás esélye, és különben is olyan sokan másnak állítják be magukat, mint amilyenek valójában. Én sem tudom mi értelme ennek, úgyis kiderül kapásból az elején. Valamikor hajdanában én is ismerkedtem így neten, és igazából ugyanezt a taktikát választottam. Egyetlen kivétel volt, egy fiú, aki akkor külföldön volt (én írtam neki, és visszaválaszolt, de írta is hogy nem keres most partnert, mert még hetekig kint lesz). Így lett, hogy az első találkozásunk előttig kb három hónapot leveleztünk, napi 10-15 levélváltás volt (mintha chatelnénk, nem is tudom hogy dolgoztam azon a nyáron, egyfolytában a neten lógtam a szerződésírás helyett). Bár külső alapján nem jött volna be ha rögtön találkozunk, annyira szimpatikus volt jellemre, hogy az első randi után lett második, aztán harmadik, és jövő nyáron össze is házasodtunk, azóta meg már Robi is megvan. Nem tudom, hogy véletlen-e, hogy ez egyetlen sokáig levelező fickó lett a férjem, és az összes hamar-első-randis kihullott mindjárt az elején, vagy eleve egymásnak vagyunk rendelve...? Na mindegy, gondoltam vázolok egy másik alternatívát is.

    Pocakmarci: Marci már a vécére is felmászik? Gondolom le volt csukva a teteje   A vécéülőkéről jut eszembe, szó volt róla korábban, hogy Esztergomban egy fürdőszoba szaküzletben lehet kapni felnőtt és gyermek számára is használható "hármas" ülőkét. Azt hiszem kéne venni egyet. Szerintetek kihagyható a bili azzal, hogy egyből a nagy felnőtt vécén próbálkozunk? Elvégre miért szoktassam rá a bilire, ha utána át kell szoktatni a nagy vécére is? Vagy jó az, hogy bent a szobában szem előtt van, amíg "küzd"? Különben sem bírná a derekam a vécében guggolást? Többgyerekes anyukáknak mi a tapasztalata?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 21. 07:5836271.
    Lemaradt: mi volt ennyire finom?  Krumplipüré?
    előzmény:
    blueme (36269)
    2007-03-21  07:45
  32. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 21. 07:5736270.

    Blueme, sajnálom, hogy nem jött be a srác, de legalább volt egy jó estéd. Egyébként meg igenis legyél válogatós! Cipő ügyben nincs tapasztalatom. Talán annyi, hogy az elején Marci is furcsának találta és emelgette a lábát, de aztán mutattuk neki, hogy nekünk is van, meg együtt vettük fel vele a cipőt. Ma már odahozza nekünk a cipőjét.  Nem lehet, hogy nyomja a lábát valahol a cipő és nem kényelmes neki? Vagy rá sem tudod adni?

    Pmarci

    előzmény:
    blueme (36269)
    2007-03-21  07:45
  33. 2007. március 21. 07:4536269.
    Szép jó reggelt!

    Anikó, örülök, hogy kaptál egy kis megnyugtatást. Bár tudom, ilyenkor ha jó hírt kap az ember, már akkor sem tud felhőtlenül örülni és száz százalékosan hinni. Mindenesetre ez nagyon jó kezdésnek és nagyon -nagyon drukkolok a kromoszóma vizsgálathoz is!

    Nálunk még egész tűrhető az idő, legalább hó nincs, máshol mi a helyzet?

    Pocakmarci, ez nagyon jó, hogy rá lehet bízni a pelust Marcira
    A labda amolyan közepes strandlabda és sötétkék. De nekem pl. van nagy kék labdám, amin ülni szoktam a gép előtt, Jázmin kifejezetten szereti, ha pattogtatom neki.
    A tegnapi randi jól sikerült, de folytatáshoz nem hozott kedvet azért a srác. Most lehet azt gondoljátok, milyen válogatós vagyok, először én is mérgelődtem ám magamon, de aztán rájöttem, hogy anno pl. a diszkóban sem mentünk el minden pasival táncolni. Az meg, hogy itt már direktebb a dolog, az ugye adódik az életkorból, meg keresés formájából. De még vannak lehetőségek, s nagyon bízom benne, hogy hamarosan lesz olyan ember, akivel tovább tudok jutni egy találkozásnál

    Noraneni, annyira igazad van.. emlékszem, a mi időnkben is ment már ez, hogy aki jó tanulónak indult, az utána szinte bármit megtehetett, aki meg rosszul indított, vért izzadhatott.. persze nem minden tanárnál. Sőt, olyan is előfordult, mondjuk már középiskolában, hogy mi szóltunk, hogy vegye már észre, xy mennyire megváltozott..(jó irányban)
    Vannak persze jó iskolák, csak sajnos olyan árakon, amit egyelőre én sem tudok elképzelni, hogy meg tudnám majd fizetni. De lehet ezért kell most elkezdeni félretenni, még ha keveset is?
    Ez a szivacsos dolog nagyon jó ötlet, bár emlékszem, J.Virág is írta már, hogy milyen hasznosak az egyensúlyt fejlesztő játékok, s én is olvastam, hogy már pocakban is jót tesz pl. a hintaszék.

    Cipő ügyben nincs senkinek tapasztalata akkor?

    Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_115098 (36268)
    2007-03-21  07:07
  34. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 21. 07:0736268.

    Sziasztok!

    Anikó, ezek nagyon jó hírek, nagyon örülök, hogy itt nem látott semmit a dokinéni! Persze, azért még mindig nagyon szorítunk, de őszintén remélem, hogy a kromoszómavizsgálatnál sem lesz semmi! Tündéri gyerkőceid vannak! És a legkisebb is jól kivehető a képen, olyan édes!

    Rita, Te vágtad Domi haját? Nagyon jó lett! Nálunk is folyamatban van az ágycsere, de nem táplálok hiú reményeket. Megmaradt nálatok a hó?

    Blueme, milyen volt a randi? Jázmin nagyon aranyos! Nem ismerem ezt a kék labdát, mekkora? Sötét színű?

    Csilla, jó pihenést nektek! Annát is viszitek?

    Biazsu, jól teszed, hogy nem veszed fel az ilyen dolgokat, semmi értelme.

    Összehasonlítgatás: én is azt gondolom, hogy ennek semmi értelme, a gyereket saját magához kell hasonlítani, akkor látszik csak, hogy mennyit fejlődik és ez a lényeg. Noranéni, sajnos igazad van, ami az iskolát illeti.

    Marci sem beszél, csak a szavak elejét mondja, illetve azt, hogy Anya, Apa, Mama, de ez nem mindig tiszta. Azt mondja még, hogy mit csinál a kutyus. Olyan édes, kis vékony hangon vauvau-zik.

    Vasárnap felmászott a wc-re, aztán le is esett. Sírt szegénykém, kinyitotta a száját és tiszta vér volt. Gyorsan letörölgettük, de úgy tűnik, csak a felső ajkát harapta el. Ezután elpilledt az ölembe, gyorsan megnéztük elemlámpával a száját, nyelvét. Szerencsére nincs semmi, viszont észrevettük, hogy jön 3-4 foga. Imád kint lenni a levegőn, az Apjával nagyon sokat játszanak. Kiviszi a pelust a szemetesbe, illetve a szemetet. Mostmár az ajtót is bezárja utána, már nem akar kivenni a kukából semmit. 

    Szép napot!

    Pmarci

     

     

    előzmény:
    marosanikó (36267)
    2007-03-20  22:58
  35. 2007. március 20. 22:5836267.

    Sziasztok!!!   

    Itt vagyok!! Ne haragudjatok, de először az S.O.S.AMNIO-ra kellett mennem!!!

    Szóval a dokinéni alaposan átnézte a babót, ő nem talált sehol eltérést, de természetesen azt mondta, hogy a kromoszóma vizsgálat a döntő!!! Így azért még nem tudunk teljesen ellazulni, de jó volt látni ŐT!!!   

    Tettem fel róla képet. Kicsit homályos, de azért talán kivehető!!

    Dokinő szerint tiszta Berci!!     A fiúk is ott voltak!!!  

    Azt mondta, hogy sajnos a nagyon enyhe Down baba sokszor a születés utáni második héten derül csak ki, hogy Down. Szóval 100%-ra nem állíthatta, hogy tuti nem beteg.

    A jelenlegi méretek szerint teljesen normális betöltött 20 hetes terhes vagyok. A combcsont sincs lemaradva!!!  

    - magzatvíz nem több a kelleténél, teljesen normális mennyiség!!

    - szíve rendben, jól látható a négy üreg, semmi rendelleneset nem talált!!

    - kezén az újjai nem tűnnek rövidebbnek, azt mondta a Down babák újjai rövidebbek általában.

    - nyakán már nincs is mérhető redő, nemhogy vastagabb lenne mint kéne  

    - orra is szépen megvan, nem tűnik abszolut laposabbnak az átlagnál

    ... szóval remélem a kromoszómák is rendben lesznek!!! 

    Köszönöm a drukkot, de még ne lezítsatok kérlek!!!  

    Jó éjt mindenkinek!!!! ...kimerített ez a nap!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 20. 22:2636266.

    Sziasztok! Látom ez az "elmaradás" téma még mindig sokunkat foglalkoztat   Én sem hiszem, hogy össze lehetne hasonlítgatni a gyerekeket, tényleg teljesen más a fejlődési üteme mindnek. Lehet, hogy a mozgás jobban megy, a pszichológiai fejlődés viszont várat magára, aztán majd az indul be. VIszont nem hiszem, hogy függetleníthetnénk magunkat az állandó összehasonlítástól, kezdve a beszólogatós kismamáktól egészen odáig, hogy általános iskolában ki futja 20 mp alatt a 100 métert. Na aztán majd jönnek a "jóindulatú" tanárnénik, akik már elsőben elkönyvelik, hogy bizony a gyermek kicsit "lassú", aztán hiába tanul meg a gyerek a többieknél hamarabb olvasni, a beskatulyázás már rajta marad. Nem utálok én minden tanárt (anyósom is tanít, és őt szeretem), de tény, hogy a mostani iskolai rend egyáltalán nem a gyerek fejlesztésére irányul, hanem csak hogy minél több adatot tömjünk a fejébe. Lassan már azt tanulják általános iskolában, amit mi még csak középben, anyáink meg csak főiskolán. Folyamatosan szembesülnek majd az iszonyú nagy elvárásokkal, amiknek valamilyen szempontból majd nem tudnak megfelelni. Vagy ügyes lesz tornán, vagy jól olvas és számol, de hogy minden területen jól teljesítsen, az csak egy-két kivételes jó nevelésű iskolában lehet. Azt meg már ne is említsem, hogy szerintem az iskolai megfelelés még véletlenül sem jelent az életben is jó helytállást. Tanul a szerencsétlen gyerek 21 évet diplomaszerzésig, aztán mindentől teljesen független lesz, hogy megállja-e a helyét az életben, vagy nem. Arra viszont jó az iskola, hogy egy matekból gyenge, de nagyon jól rajzoló gyereknek elvegye az önbizalmát, úgyse viszi ő semmire. Ezért aztán Robit amíg erőmből és időmből telik, minden létező "fejlesztésre" elviszem, amit még ő is élvez. Semmi tanítás, semmi "különórák", csak labdázás, csúszdázás, játék. Most legutóbb egy hatalmas U alakú szivacsban állt Robi, ami jobbra-balra dőlöngélt. Persze ő nagyon élvezte, az egyensúlyérzékének meg kifejezetten jót tesz (a hintánál passzívan elszenvedi a kilengést, itt viszont ő irányította a szivacsot). Én itthon ilyen lehetőségeket nem tudnék neki megadni. Nem érdekli a másik 10 millió embert, hogy az én gyerekem a legszebb és legokosabb a világon, mindenki csak a hibáját és gyengségét keresi majd. Szégyen, hogy ide "fejlődtünk"  

    Na jó, úgy látom a rossz idő nálam is megtette a hatását, megyek, hátha holnap napsütésre ébredünk.

    Anikó: neked meg nagyon megy a szorítás!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. március 20. 18:4336265.
    Sziasztok!

    Anikó, én is nagyon bizakodva várom a jelentkezésedet!

    Cherish, képzeld, a barátnőm lánya ugyanígy félt a hippes kék labdától, ezért nekünk adták!

    Biazsu, teljesen igazad van.. én tulajdonképpen úgy szántam Noraneni írására, hogy macskakörmökbe gondoltam az elmaradott szót.
    Én sem szeretem, hogy sokaknál annyit jelent a gyerek felől érdeklődés, hogy megy-e már és hogy mit mond..

    Szamóca, akkor jól belehúztatok, sok-sok erőt kívánok ezekhez a külön -külön is éppen nehéz feladatokhoz!

    Rita, Domi nagyon helyes így rövidre nyírt hajjal is, ezt Jázmin nevében is mondom, nagyon tetszett neki!
    Én is gondolkodom az ágycserén, mert csak játszótérnek használjuk, bár amíg ilyen jókat alszik velem, lehet az sem érdekelné..

    Anyanyul, jobbulást Ádinak! Róla sem tudok mást mondani, minthogy nagyon szép kisfiú és Jázminnak sem kevésbbé tetszik, mint Domi

    Csillanna, érezzétek nagyon jól Magatokat!

    Szép estét kívánunk: Szilvi és JÁzmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 20. 18:1836264.

    Sziasztok!!!!!

    Mostanában sajnos nem volt időm olvasni benneteket, mert Csenge szuperaktív lett mászva, és úszunk, tornázunk, lakást eladunk, lakás-házat tervezgetünk, mit, hogy lehet változtatni, mert megvan a választott... és persze itt vannak az egyetemi feladatok is.

    Ma mégis belenéztem az írásaitokba, de csak egyetlen eseményre szeretnék reagálni, amit visszakerestem.
    Gondolom, tudjátok, mi az.
    Szóval, Anikó, remélem jó híreket kaptál!!!!!!!!!!
    Kirázott a hideg, amikor olvastalak, és szívből kívánom, hogy ne legyen semmi baja a babátoknak!!!!!!!!!!
    Remélem, mihamarabb jelentkezel, és beszámolsz!!!! Várni fogom, akárcsak a többiek.

    Mindenkit puszilok!!!!!!
    CsengeBea

    előzmény:
    marosanikó (36216)
    2007-03-14  21:28
  39. 2007. március 20. 16:4136263.
    Csajok, Anikóék most kezdik a vizsgálatot! Szorítsunk nekik!
    előzmény:
    biazsu (36262)
    2007-03-20  15:48
  40. 2007. március 20. 15:4836262.

    Sziasztok!

    Igazából szerintem nincs olyan hogy elmaradt gyerőc, vannak olyan gyerekeke akik csak kb 1,5 évesen indulnak el. Fiam 13hósan indult el (lányok 11 hósan szaladtak), Bence 2 évesen kezdett el beszéni (addig csak a betűket, számokat, az autók márkajelzéseit mondta és az alap dolgokat anya, apa, inni, enni, kérek, pápá, tév&eacute viszont akkor folyákonyan és értelmesen (addig nem volt mondandója). 

    Lányok tök sok mindent mondanak (labda, lámpa, apa, Bence, bili, kutyus, vauvau, cica, maci, hápháp, hinta, autó, baba, enni, inni, pápá....) és imádnak csúszdázni. 

    Bocs ha valakit megsértek, de én nagyon nem vagyok az összehasonlítgatás pártján. AZ én gyerekeim mind "kicsik" engem nem érdekel mert egészséges, bolgog babák. Sajnos sok olyan anyuka van aki kinevet hogy még csak 9 kilósak a lányok, mert hogy az ő gyereke már 11-12 kg-os. (most nem azért írom mert ti ezt csináljátok). VAlamelyik nap kaptam egy beszólást a blogomon (na jó 2 hónapja volt) egy anyuka írta hogya 4,5hónapos kisbabája 4cm-el és (azt hiszem) 300gr-al kissebb az én 1 éves lányomtól..... (nem kérdeztem a fenébe) ilyenkor mindig elgondolkozok azon, hogy mit csinálhatok rosszul, de rájövök, hogy a gyerkőceim mindig csak annyit esznek amennyit kívánnak az hogy ők fél éves korukig egyszerre nem ettek meg többet mint 100-120 ml anyatej az nem az én bajom, én adtam volna többet is! Ekkora a kapacitásuk. Soha nem vettem el tőlöük ételt, csak ha már nem kérték. ÉS mégsem híznak, viszont a kötelező hízási normát hozzák!

    Bocs, kiöntöttem nektek a szívemet. De még egyszer hangsúlyozom, nem rólatok írom ezt!!!!

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2007. március 20. 15:0936261.
    Sziasztok!
    Nagyon régen írtam, de azért követem az eseményeket.
    Anikóéknak nagyon-nagyon szorítunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2007. március 20. 13:3336260.
    Sziasztok!
    Csak egy gyors bekukk... Tényleg nem sokat írtunk mostanában..,mindenki a jó levegőn van. hihetetlen, hogy néhány napja még rövidujjúban voltam kint a Vivivel.
    Képzeljétek! Van egy sötétkék felfújható labdája, amit még a Hipp küldött. Rettenetesen fél tőle. Néha-néha előveszem, megmutatom neki, közben beszélek hozzá, h nem bánt, labda, stb. De nagyon fél tőle és rettenetesen sír, ha meglátja és bújik hozzám. Fogalmam sincs mitől lehet, soha ijesztgetésre nem használtam, mutattam neki, hogy gurul, pattog. Ennyi. Szóval fogalmam sincs miért fél tőle ennyire. Egyébként mástól nem fél. A porszívóval is megbarátkozott már.
    Csak blueme és csillanna kislányától, birozsoltn és anyanyul kisfiától vígasztalódott meg. Akkor már mosolygott, addig meg csak szipogott az ölemben oda-oda tekintgetve a labdára.
    Búcsúzom, mert el kell intézni még egy-két dolgot
    Pusssz mindenkinek : C+V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2007. március 20. 09:3636259.

    Én is mégegyszer küldök ezer gyógypuszit Anikónak, reméljük, nem lesz semmi baj.

    Itt már reggel óta esik a hó, de azért szerintem a szánkót nem vesszük elő  Pedig már megvan vagy fél éve, még akciósan vettük a Tescóban (2780 Ft-ért), igaz, amilyen a mi szerencsénk, azóta már volt 700 Ft-ért is  De még egyszer sem tudtuk használni, mert mire elővettük volna, addigra elolvadt a hó 

    Most már azért egyre nagyobb pelyhekben esik, ki tudja....

    De azért felettébb érdekes, hogy múlt héten már majdnem rövidújjúban sétáltunk, most meg

    Jelentem, telefonálás nekünk is megy, volt rá példa, hogy 40 perc után vettem észre, hogy félre van téve a kagyló szóval, akárki keresett bennünket, nem ért el

    Domcsi most kezd beszélni érthetőbben, eddig nem volt a tetete-n kívül semmi, de most már érthetően kimondja szopizáskor, hogy tejci, ha kérdezzük hol van a tejci, már mondja is, hogy cici olyan édes, meg kell zabálni 

    Aztán ha mondom neki, hogy gyere megyünk a mamához, már megy is az ajtóhoz, hogy mamma-mammma.

    apa, és anya kimondása még nálunk sem megy, de meg tud bennünket különböztetni.

    Egyébként kiraktuk a kiságyát, úgysem aludt már benne, szerintem zavarták a rácsok Kaptunk egy szinte új fotelágyat, így most azon alszik, azt viszont imádja.

    Eddig ugye köztünk aludt, de most magától elalszik az új ágyon, tudja, hogy az csak az övé. Egyik nap még apját is letolta az ágyról 

    A haját is le kellett vágnom, pedig nagyon sajnáltam, csak hát éppen hátul már olyan hosszú volt, hogy hiába mostuk meg neki, meg fésültük, olyan volt, mint a drót, állandóan összegubancolódott.

    Fogak száma most már 8, egyelőre nem látok többet készülődni, habár ezek is szinte órák alatt jöttek elő.

    Rakok is fel képeket, aztán megyek könyvelni, kezdődik a nap.

    Mindenkinek millió puszi

    Rita és 14 hónapos Domcsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (36258)
    2007-03-20  08:01
  44. 2007. március 20. 08:0136258.

    Szép Reggelt- habár ugy tudom ehhez az időjárás az ország egész területén *aszik hozzájárulni ...:-((

     

    Bocsánat a trágárságért,de annniyra gyülölöm az ilyen pocsék időt, esik-esik-fúj a szél.... szürkeség egész nap!!!

    Már megint rég jutottam el idáig hogy irjak is, de pótolok...

    MAROSANINAK nagyon szurkolok , ha jol rémlik ma kiderül valami eredmény?? vagy? Nagyon szomorú,hogy az állapotos nőknek ilyenen kell aggódniuk- jó volna ha minden már rögtön a legelején tisztázódna,hogy oké vagy sem és akkor kevésbé lenne fájdalmas akár egy megszakitás is, mint amikor valaki már igazán érzi a kis manót a pocakjában.... Reméljük Anikónak ez csak egy rossz rémálom lesz idő mulva!

    Rólunk!: ádim most beteg éppen . Ez a 3 náthája mióta megszületett, de szerencsére még ez sem olyan vészes mert nincs láza, csak iszonyuan taknyos. Én már ebbe is bele tudtam betegedni,mert ugy sajnálom szegényt amikor éjjel aludna és nem kap levegőt a kis orrán! -szivomneki, és csöpögtetetek de hamar bedugul neki!

    Amugy olyan jókedvű és jóevő mint volt mindig is :-) és 13kg!!!

    Beszélni nem beszél, de már pár hablatyát megfejtettem :

    pa=lámpa, ta=ott(a)

    dász=vigyáázz, memme,mamma= hol a kajára gondol,hol a mama :-))

    nagyjából ennnyit mond. Az anya apa még várat magára!

    A jó időben sokat voltunk kinnt és 1,5 hete a mindene a csúszda és a kinti hinták lettek! Nagyon ügyesen felmászik bármilyen csúszdához, a frászt hozta rám amikor egyszer csak megindult, na és rötyögve csúszik le!

    Természetesen még mindig mindent a szájába vesz...a favorit a kavicsok...talán még egyet sem nyelt le (kopkopkop)

    Enni mindent adok neki (tejen kivül) de  tejes dolgokat bármit megeszik már 11hó óta.

    Most mennem kell....de próbálok még ma továb irni!

    puszi Minden  GYÖNYÖRŰ Babának és Nektek is!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2007. március 19. 21:3736257.

    Sziasztok

    Bejelentkezünk mi is. Jól vagyunk szerencsére. A hosszú hétvégét Anyuméknál töltöttük a telken. Annyira jó volt. Holnap meg elutazunk Alsópáhokra "wellnessezni". Még sosem jártam ilyen puccos helyen, pedig mi is 4 csillagos szállodában dolgozunk, de ennek köze sincs ahhoz ahová megyünk. Brutálisan drága egy ilyen "kikapcsolódás", ha nem lenne szállodai kedvezményünk (50 %) akkor attól tartok soha nem is jutnánk el ilyen helyre . Pénteken már jövünk is haza. Megpróbálok majd onnan is zugolvasni .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2007. március 19. 19:5036256.
    Sziasztok Anyukák!
    Látom, a szép időben akadozik a fórumozás Mi is sokat lógtunk odakinn a múlt héten, élveztük a szép időt
    Olvasgattam itt a "lemaradt" gyerekekről. Hááááát....az én fiam bizony barátságos az idegenekkel és csak nagyritkán hallok ki értelmes szavakat a kotyogásából (talán az én fantáziám a szegényes ), de egy percig sem jutott eszembe, hogy "alulfejlett" lenne..... Nem szeretem, ha fölöslegesen ijesztgetik az anyukákat. Egyszerűen minden gyereknek megvan a maga fejlődési ritmusa. Van egy ismerős kislány, aki tíz hónaposan már szaladt, amikor Gabi még csak mászott (11 hósan, aztán a kiscsajtól elleste, milyen jó is járni ), a kislány viszont még csak meg sem szólalt, amikor Gabi már folyamatosan halandzsázott. A másik egyidős kislány pedig ugyanekkor csak ülni tudott, de éjjel az anyját már úgy hívta, hogy "anya gyere".....
    Persze egy kis fejlesztő foglalkozás sosem árt, csak jót tehet, így én is kihasználnám...
    előzmény:
    blueme (36255)
    2007-03-19  10:40
  47. 2007. március 19. 10:4036255.
    Sziasztok!

    Remélem jól telt a hosszú hétvégen ebben a szép időben mindenkinek!

    Diverse, akkor a mi gyerkőceink hasonló szinten vannak mozgásilag, mert Jázmin sem akar még menni, csak meg-megáll, amúgy térden jár. Már krémeznem kell a kis térdeit, mert bizony keményebb lett ott a bőr. S járóka nálunk sem volt..

    Cipővel is nagy bajban vagyunk, mert vettem ugyan már keménytalpút, de nem akarja felvenni. Vannak/voltak másnál ilyen gondok? Van esetleg valami ötletetek ellene? (amúgy imádja a cipőt, hordozza magával, sokszor a babakocsiban is, de felvenni, azt nem.. egyből morog, sír)

    Noraneni,olvasom a Te soraid is, nos akkor szerintem mi is le vagyunk maradva, hiszen érthető beszéd nálunk sincs.. de abszolút sok hasonló korú gyerkőccel vagyunk kapcsolatban és bizony igen sokan "lemaradottak " akkor.. bár ettől függetlenül valóban jól teszed, hogy mentek foglalkozásra, ha van rá mód és lehetőség, s pláne, ha még a fiad élvezi is!

    pár szóban írom a legfrissebb pasi frontos beszámolómat: a pénteki randira még csak el sem jött a "kedves úriember", két nappal később adott magyarázatot... még jó, hogy tényleg igyekszem semmit nem várni előre a dolgoktól. A következő alkalom kedden lesz, remélem mostmár lesz valami sikerélmény is..

    Üdv: Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36254)
    2007-03-19  08:59
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 19. 08:5936254.
    Ááá, véletlenül elküldtem a hsz-t, pedig még nem fejeztem be!

    Anikó, nagyon remélem, hogy minél előbb nagyon jó hírekkel fogsz jönni!!

    Megnéztem a képeket és látom, hogy milyen nagyok és ügyesek már a babák! Ricsi még mindig nem megy egyedül, most ott tartunk, hogy elég sokáig álldogál kapaszkodás nélkül (ha olyanja van), megy 2-3 lépést is önállóan, de végül mindig lecsücsül. Nem erőltetem, majd eljön az ő ideje is. Több helyen is azt olvastam, hogy azok a babák később tanulnak meg járni, akik sokat vannak járókában. No, ez ránk egyáltalán nem igaz, mert Ricsinek nincs és nem is volt járókája.
    Úgy látom, hogy nem nagyon van félelemérzete, mert bárhová felmászik. Most a nagy kedvenc, hogy felmegy az étkezőben a székre, onnan az asztalra és a gyümölcsöstálból dobálja szét az almát, narancsot. És ilyenkor nagyon örül magának, fülig ér a szája.

    Az éjszakáink nagyon rosszak, többször felébred, nem alszik vissza, csak sír és mellé kell feküdni, hogy újra el tudjon aludni. Pár hete kivétel nélkül minden éjszaka ilyen. Szerintem a hátsó fogacskái jönnek, de még nem törték át az ínyét. Értelmes szavakat még nem nagyon mond, most a mammammma, a baba és az ejdejdej a sláger és ezek különböző variációi. Rólunk röviden ennyi.

    A kismamáknak boldog babaváró hónapokat kívánok!

    Tegnap este elolvastam ennek a fórumnak az elejét, amiket még szülés előtt írtunk, olyan furcsa volt... És meglepődtem, mert volt olyan nap, amikor 400 hsz is született. Azt hiszem, ez már képtelenség lenne.

    Szép napot mindenkinek! A mellékelt fotókat már az előbb véletlenül elküldtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_493770 (36253)
    2007-03-19  08:44
  49. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. március 19. 08:4436253.
    Sziasztok!

    Először is Marosanikónak szeretnék nagyon sok pozitív energiát küldeni! Olvastam a részleteket itt és és a másik fórumban is, nagyon szorítok, hogy semmi gond ne legyen és kiderüljön, hogy a gép tévedett!

    Nagyon nehéz ilyenkor még belegondolni is, hogy mi mit tennénk... Azt hiszem, ha előre tudnám száz százalékos biztonsággal, hogy beteg babám születne, akkor nem tartanám meg. Viszont ha csak a szülés után derülne ki, akkor biztos, hogy nem hagynám a kórházban, arra egyszerűen képtelen lennék. Azt hiszem, J.Virág írt hasonlót (bocs, ha mégsem ő volt), hogy amit ránk mér a sors, azt biztosan nem véletlenül kapjuk, hanem valami oka van, talán sokkal magasabb rendű oka, mint az pillanatnyilag tűnik. Ezzel a gondolattal én maximálisan azonosulni tudok, így talán könnyebb elfogadni az élet nagy próbatételeit is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2007. március 18. 10:5536252.
    Halihó!! Sziasztok!!!

    Jövök még, csak hátha Linos elmegy...

    LINOS: édes Viki!!! Nagyon helyes kislány!!!...én is akartam már kérdezi, hogy idén hol volt ekkora hó?? ...anyós....hát megértelek...nagyon nehéz lehet....ilyenkor látom, nekem milyen szerencsém van!!!....de az a lényeg, hogy a prod melletted áll!!!!.....sokkal nehezebb lenne, ha anyuci szoknyája mögé bújna.....Kitartás!!!...és gyere, amikor csak tudsz!!!!

    Most mennem kell.....de ma Gyuri itthon van, remélem délután lesz egy kis időm ideülni....Mindenkinek nagyon szép napot kívánok!!! ...és használjátok ki a jóidőt!!!!
    előzmény:
    Linos (36250)
    2007-03-18  04:49
  51. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 18. 10:5036251.

    Erika: Robi is ugyanezeket csinálja (igaz, néha mammammam-ok is mennek, de naponta csak kb egyszer, vagy tíz percig), mindenkire mosolyog, nem fél senki idegentől. Túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok a "lemaradós diagnózisnak", mert simán lehet, hogy a saját fejlődési ütemünk ilyen, de azért örültem, hogy megkaptuk az oep támogatást a foglalkozásokra. Ha Robi teljesen az élmezőnyben lenne mozgásban, beszédben, szocializáltságban, akkor sem ártana neki a foglalkozás, így viszont kifejezetten használ. Amíg Robinak nem megterhelő, és még én is bírom hordani, addig járunk. Aztán majd jön a bölcsi/ovi, jóval kevesebb figyelem és törődés, megy is majd a leépülés...  De legalább addig  "felturbózom" a gyereket  

    Linos: nagyon édes Viki, főleg a kanapé-mögé-elbújós képen. Hihetetlen hova be nem bújnak ezek a gyerkőcök   Örülsz, hogy visszamentek Debrecenbe?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 18. 04:4936250.

    a két alsó kép helyett teszek be ua sorozatból szebbet.
    A kergetőzésen anyósom meg akarta törölni Viki zsíros pracliját, de ő sikongatva elrohant,hogy nemnemnem...

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 17. 23:1436249.

    Holnap hajnalban megyünk vissza Debrecenbe...

    Anikó: Szorítok nagyon!

    Végülis kiderült, hogy nagyon naív vagyok fényképileg, hiszen, ha én vigyázok Vicusra, akkor hogyan fotózzam őt? De azért még teszek fel pár képet, köztük egy "borzasztó-/nekem/gyönyörűt": Viki 'közös szülése' után kb4 órával készült rólunk...(CD-t csinálok Picur eddigi fotóiból a reklamáló nagy családomnak.)

    Asszem felfedeztem a spanyol viaszt!Ha nem zabálnék folyton édességeket,lazán leolvadna rólam a súlyfelesleg, hiszen folyton rohangálok Viki után. De hát a bűnözési hajlam nagy úr...

    Viki a hosszú hétvégen kipróbálta a káposztás haluskát (hála anyósnak- másnaptól két napig vörös volt a feneke,hiszen borsos kaja volt...,de,mint lelkesen mesélte:olyan szépen ette...) és az Apu féle bográcsgulyást. Abban paprikán és són kívül nem volt fűszer, Vicus imádta. Nagy húsimádó a drága!

    Annyit írtatok a dm-s fogkefékről, hogy vettem én is.Imádja, úgyhogy köszi mindenkinek!

    Találkoztam egy régi ismerőssel, akinek van egy 2 éves fia. Igazi bűbájos,kedves és egészséges fiúcska. Mindössze 82 cm és 10 kg!Anyja,apja sem nagy -max 170 az apa és 160 az anya, de azért megdöbbentett, hiszen mi sem vagyunk nagy darabok, de Viki már most 9.5 kg,amiről azt hittem, kevés...ergo: mindenki egyéni ütemben fejlődik Viszont szegény gyerek fogai már tövig rohadva feketéllettek - a cukros kólát lelkesen adták neki, majd leszóltak, amiért én nem adok belőle Vikinek. 

     

    No, elég volt belőlem majd' ujabb fél évre...De lehet,hogy hamarosan jövök vissza!

    Mindenkinek sok + energiát küldök és rengeteg puszit babónak, mamának egyaránt:

    Lina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2007. március 17. 22:5436248.

    Köszönöm a szorításokat, a drukkot mindenkitől!!      JÓ, HOGY VAGYTOK!!!!    

    Jó éjt mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. március 17. 22:0836247.
    Sziasztok!
    Én is itt vagyok, ha nem is jelentkezem olyan sokszor.
    Anikó, sokat gondolunk rátok, nagyon szorítunk, remélem, hogy jól alakulnak a dolgok, mert ha gond van, bármilyen döntést hozzatok is, nehéz lesz. Kitartást.
    Milánnak párosával nő a foga, nyolc fognál járunk (6 fent, 2 lent). Akrobata hajlama a polcra, illetve létrára mászással is megnyilvánul. Résen kell lennem, mert másodpercek alatt az asztalra is felmászik.
    Nóri, Milán is mindenkivel barátkozik az utcán, oouuu, bö, ezeket mondja bármire (felnőtt, gyerek, kutya, villamos, troli, busz), miközben újjal mutogat rájuk. A játszótéren odamegy a felnőttekhez, rájuk mosolyog. De ha hozzánk jön valaki, megfogja a kezem, mintha kis szégyenlős lenne.

    Használjátok ki a holnapot, jön a hideg.
    Nyugodt éjszakát mindenkinek.
    Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_778937
    Torolt_felhasznalo_778937
    2007. március 17. 20:2536246.

    Sziasztok!

    Anikó: megy a szorítás ezerrel! Nagyon helyesen teszitek, hogy elmentek mindenhova, legalább nem idegeskedsz annyit (legfoglalod magad), minél több infót gyűjtsetek be, hogy megalapozott döntést tudjatok hozni, ha esetleg mégsem a gép tévedne. De bízzunk benne, hogy tényleg a gép téved. Nem ti lennétek az elsők, és különben sem tudom melyik kimenet tekinthető szerencsésnek (szerintem sincsenek véletlenek, talán kell ennyi izgalom most nektek, talán kell egy down kóros baba nektek, talán kell egy babát elveszteni most nektek). Csúnya dolog ilyeneket mondani, tudom, de biztosan nincsenek véletlenek. Akármi is lesz az eredmény, és ti akárhogy is döntötök, biztosan úgy lesz a legjobb mindenkinek! Kitartás!!!

    Mi már csütörtök óta anyósomnál vagyunk, kihasználjuk a négy napot, hogy kicsit több időt töltsünk mi együtt az emberrel, és anyósom együtt Robival. Úgyhogy ez egy kölcsönösön előnyös párosítás, mindenki jól jár. Robi ma megtett két lépést egyedül, és (mivel ugye mindenki lemaradt róla rajtam kívül) megismételte még egyszer. Azért mégiscsak alakul ez a gyerek! Voltunk szakdokiknál a lemaradás miatt (milyen területen és mennyi, hogy mostantól tényleg utólag is oep finanszírozásunk legyen a foglalkozásokra, amikre már járunk), sok újat nem mondtak, mozgásbeli lemaradás már nem nagyon van (most már az átlagot hozzuk), viszont beszédben járhatna előbb is, illetve még túl kedves az idegenekkel, ilyenkor már kicsit tartani kellene mindenki ismeretlentől. De legalább már ezen is túlvagyunk, most aztán jöhet a fejlesztés ezerrel  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 17. 14:5136245.

    Manómnak megint jön egy foga,most a bal oldalon.Nyűgösebb a megszokottnál és vörös, meleg a bal orcája.

    Az elmúlt napokban elővett az allergiám- folyton prüszkölölök. Viki ezt rettentően élvezi, utánoz. Nagyot bólint és mondja,hogy haaaci  

    Este még rakok fel képeket...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. március 17. 14:1636244.
    Sziasztok!



    marosanikó
    Megy a drukk ezerrel továbbra is. Nagyon helyesen teszitek, hogy mielőbb utánajártok a dolognak. De biztos az a fránya gép tévedett és nektek gyönyörű, egészséges kisbabátok lesz!!!!
    Mindenkinek szép és jó hétvégét kívánunk!
    C+V
    Nem tudom, ma kimegyünk-e, most indultunk volna, de fúj a szél és mintha beborult volna..., aztán meg süt a nap.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2007. március 16. 17:2236243.

    Nagyon örülök,remélem csak szépet és jót mondanak nektek!Huuu elég korai időpontot sikerült kapnotok,anno nekünk 1 hét mulvait tudtak csak adni.Remélem azt a hölgyet fogjátok ki akiről priviben is írtam,nagyon jó uhs,sas szeme van.Tényleg tudjátok már,hogy fiu vagy lány,tudom,hogy most ez a legkisebb gondotok...

    Mindenkinek nagyon kellemes hosszú hétvégét!Mi kettesben vagyunk apa Luxemburgban csücsül az elöbb beszéltem vele tiszta ideg szegénykém.

    Évi

    előzmény:
    marosanikó (36240)
    2007-03-16  15:30
  60. 2007. március 16. 17:0736242.
    Anikó, nagyon sajnálom, hogy ilyen híreket kaptatok. Én sem tudnék nyugton ülni két hétig. Mi voltunk az Istenhegyin, azon kívűl, hogy jól megkérik az árát.... az eredmény gyors, 1órán belüli, és jó az UH-s doki is.
    Az, hogy mit tennék, ha... ezt csak ti tudjátok eldönteni. Személy szerint én biztos nem tudnám megtartani, ha most derülne ki bármilyen rendellenesség a babánknál.
    Nálunk van a családban down kóros, bár náluk csak a születésnél derült ki, illetve bele szoktam nézni Szirka blogjába, ő egy down szindrómás kislány
    http://www.szirkababa.blogspot.com/

    Nagyon szorítok értetek, remélem, hogy a gép hibázott.

    megy a drukk

    Réka
    előzmény:
    marosanikó (36229)
    2007-03-15  13:52
  61. 2007. március 16. 16:3236241.
    Sziasztok!

    Nálunk gyönyörű az idő+ szét van szedve most már, vagy megint, a ház belülről is. Viszont hamarosan lesz új konyhánk
    Mivel a kert is egy nagy kupi, a teraszon játszunk délelőtt, amíg anap süti, délután pedig megyünk a játszótérre.

    Anikó, azért gondold meg a vasút felöli oldalt, szellőztetni is kell és ugye nyáron azért általában nyitva vannak az ablakok.

    most visszaolvasok...

    Réka
    előzmény:
    marosanikó (36206)
    2007-03-14  07:57
  62. 2007. március 16. 15:3036240.

    Köszi Horváthevi!!

    ...már be is jelentkeztünk!!! Kedd 16.40!!! Várom nagyon, de félek is egy kicsit, mi van, ha rosszat látnak????

    Tudom, csak semmi negatív hozzáállás!!   

    előzmény:
    Horváthevi (36239)
    2007-03-16  09:37
  63. 2007. március 16. 09:3736239.

    Sziasztok!

    www.4dultrahang.hu

    a többit küldöm priviben....

    Évi

    előzmény:
    marosanikó (36238)
    2007-03-16  08:01
  64. 2007. március 16. 08:0136238.

    Sziasztok!!

    Horváthevi Ennek a Kárpát utcai 4D-s rendelőnek nincs valami neve ami alapján megtalálom a neten? Telefonszám kéne meg hasonlók!!! Köszi az infót!!!

    Hát, sajnos nem álmodtam most valami jó dolgokat!! Meg kellett szülnöm korábban a babót, és arról álmodtam!!! Mit tehetek az álmok ellen???   Pedig próbálok semmi rosszra nem gondolni!!!

    Ma nagyon szép idő lesz azt mondják, remélem most már tele leszek pozitív gondolatokkal, a napocska is feltölt!!   

    előzmény:
    Horváthevi (36236)
    2007-03-15  21:06
  65. 2007. március 15. 21:0836237.

    Na egy mondat kimaradt...

    Igen,menjél és több szem többet lát,és minnél több véleményt hallasz szakembertől annál könnyebb lesz döntenetek.Sok erőt és kitartást    

    előzmény:
    Horváthevi (36236)
    2007-03-15  21:06
  66. 2007. március 15. 21:0636236.

    Sziasztok!

     Anikó a drukk még mindig ezerrel megy!  

    Van egy ismerösöm,aki a XIII.ker Kárpát utcai 4D rendelőben volt és ott azonnal észre vették,hogy Down koros a baba(20 hét körül).Csak jót hallottam,eddig róluk,mi is anno ott voltunk 4Dn,2szer is.Az Istenhegyiről nem akarlak lebeszélni egy véleményt hallottam még onnan,egy ikerterhes anyuka barátnőm(írtam már itt róla) na nálla csak annyit mondtak,hogy sok a magzatvíz,de,hogy mitől azt nem látták.Sajnos eléggé futószalagon megy a vizsgálat ha jól hallottam.Na a Timiék,voltak a Kárpát utcában is és ott az uhs nő kiszurta,hogy az ikreknek közös nem tudom milye van.Sajnos a 20héten vége is lett a terhességének.Remélem sikerült érthetően leírjam,de ugy fáj a fejem  

    Szép és nyugodt estét mindenkinek...

    Évi

    előzmény:
    marosanikó (36229)
    2007-03-15  13:52
  67. 2007. március 15. 20:5236235.

    Anikó szerintem jól teszitek, hogy utánajártok a dolgoknak (én is ezt tenném). Ha jobban beleláttok, több és célzottab kérdéseitek, véleményetek lehetnek! Több infót húzhattok ki a dokiktól! A közponról amit írtál nem tudok semmit mondani, nem ismerem. Én a te helyedben mindent megtennék hogy 100%-ig bizos legyek a dologban. Azért ide is írsz majd ugye?

    Jó pihit, gyógyulást mindenkinek!

    előzmény:
    marosanikó (36229)
    2007-03-15  13:52
  68. 2007. március 15. 19:0836234.
    Én se tudnék a fenekemen ülni, jól teszitek, hogy utánajártok! Az Istenhegyi klinikán járt az egyik barátnőm (neki azt mondták, hogy az AFP nem megbízható és menjen el erre a tesztre a biztonság kedvéért), ő azt mesélte, hogy rendesek és korrektek a vizsgálatoknál és állítólag 95%-os bizonyossággal meg tudják mondani, hogy mi a helyzet. A bnőm csak azt hiányolta, hogy nem elég beszédesen kedvesek, "csak" rendesen végzik a munkájukat, vagyis ő szerette volna, ha egy kicsit a lelkével is foglalkoznak, de nem tették, csak a tényekre szorítkoztak. Szerencsére vele minden rendben, remélem Veletek is minden rendben lesz!  
    előzmény:
    marosanikó (36230)
    2007-03-15  15:09
  69. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 15. 18:0836233.

    Anikó, szerintem is jól teszitek, hogy megpróbáltok utána járni a dolgoknak. Azért ide is írd meg, hogy állnak a dolgok!

    Pmarci

    előzmény:
    blueme (36232)
    2007-03-15  16:53
  70. 2007. március 15. 16:5336232.
    Sziasztok!

    Most jutottam csak géphez, s szomorúan olvasom az eseményeket.. nagyon drukkolok Anikó, azthiszem én is mennék minden lehetőség után, ha lehetséges, és nem okoz a babának sem túl nagy kockázatot.

    Horváthévi, mihamarabbi gyógyulást Dominak!

    További jó hosszúhétvégét, üdv: Szilvi
    előzmény:
    marosanikó (36230)
    2007-03-15  15:09
  71. 2007. március 15. 16:4836231.

    Szia Anikó!

    Nagyon-nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! Szerintem jól teszitek, hogy több helyen is próbálkoztok információt szerezni!!!

    Zsu

    előzmény:
    marosanikó (36230)
    2007-03-15  15:09
  72. 2007. március 15. 15:0936230.

     

    még valami...akit bővebben érdekelne a velem történő eseménysorozat, indítottam egy külön topikot, ott is olvasgathat:

    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid =142264

    Anyóspajti isteni ebédet csinált, tele a pocó!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2007. március 15. 13:5236229.

    Sziasztok!   

    Elég jól aludtam az éjjel, rémálmok sem gyötörtek!!! 

    Kicsit azért jobban érzem magam, már csak azért is, mert ilyen sokan szorítotok nekem, és gondoltok rám!!!! Ez óriási erőt ad!!!

     Horváthevi, Pocakmarci, biazsu, csuccsu, flajar, csillanna, birozsoltn, Linos, Hajcika, és mindenki más aki gondol rám! 

    Eldöntöttük apával, hogy nem ülünk és várunk két hetet az eredményre, hanem megnézetjük a babát egy-két helyen még. Holnap bejelentkezem az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba, hogy érdemes e megcsináltatni az integrált tesztet, és 4D-s uh-ra!! Van aki ismeri ezt a helyet?? Tapasztalat?? Vagy van esetleg jobb??

    A nőgyógyászommal is beszélek, ő is nézzen meg, mi a véleménye, stb.

    Több vélemény, több szempont remélem segít a jobb döntés meghozatalában. tudom, hogy a kromoszómavizsgálat eredménye elég adu ász, de hátha van valami még, ami a döntést segíti!!!

    Szerintetek? Jól teszzük, hogy próbálunk még kutakodni??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. március 15. 12:4436228.

    Sziasztok!

    Anikó nagyon-nagyon drukkolunk mi is,hogy minden rendben legyen és a gép tévedjen!!!Nem is tudom mit csinálnék a helyedben.2 hét hosszú idő,annyit várni,sok-sok erőt,kitartást hozzá.Remélem utánna jó hírt kapsz!!!

    Nem írtam mostanában,mert a lányom beteg lett  

    A babatali után én lettem beteg,utánna apa,most meg Domi.

    Soha nem volt még beteg amióta megszületett 2* volt lázas 1 éjszakára,de akkor is a foga miatt,és egyszer kellett 1 hétig szívni az orrát,akkor is a felső fogak kibujása miatt.Most szegénykém nem annyira beteg csak az orra folyik,meg köhög,de annyira furi neki ez az állapot hiper anyás lett.Még az apja kezében is sír ha hozzá nyúl.Remélem amint elmulik a takonykorja ez a nyügös anyás korszak is megszünik vele együtt.

    Megyek is mert alszik és gyorsan elmosogatok,hogyha felkelt mehessünk is sétálni,csak Anikó miatt akartam mindenképpen írni pár mondatot.

    Évi,Domcsa

    előzmény:
    marosanikó (36223)
    2007-03-14  23:07
  75. Torolt_felhasznalo_115098
    Torolt_felhasznalo_115098
    2007. március 15. 12:3036227.

    Anikó, nagyon sajnálom, hogy mindezt át kell élnetek és én is őszintén remélem, hogy a gép téved és minden rendben lesz! Két hét elég sok idő és hiába is mondanám, hogy ne idegeskedj emiatt, nehogy ezzel árts a picinek, ezt nyilván nem lehet megtenni. Én nem akarom írni, hogy mit tennék, hiszen egészen más, ha valaki átéli. Tényleg remélem, hogy vaklárma az egész és Te vagy az, akinél pont téved az amúgy néha tévedő gép! Ha megvan az eredmény, mindenképpen keresnek, vagy csak akkor, ha az eredmény rossz?

    Pmarci

     

    előzmény:
    biazsu (36226)
    2007-03-15  07:51
  76. 2007. március 15. 07:5136226.

    Anikó, nagyon sajnálom, és tiszta szívemből kívánom hogy a gépnek ne legyen igaza! Sok erőt kívánok neked.

    Véleményem flajaréhoz hasonló ha a szülésnél derülne ki hogy beteg a baba nem tudnám ott hagyni, de ha idő közben még a pocakban derülne ki nem tudnám megtartani (nem merném bevállalni már a meglévő 3mell&eacute, de egyébként se ha első baba lenne akkor se. Nevezzetek gyávának de félnék a feladattól. Anikó, ha kiderül, hogy mégis beteg a baba (ellene megy a drukk) megértelek ha nem tartod meg!

    Nagyon de nagyon szorítok! Remélem nemsokára jó hírt kaptok!

    előzmény:
    marosanikó (36216)
    2007-03-14  21:28
  77. 2007. március 15. 07:1736225.
    ANIKÓ! Nagyon drukkolunk!!!     
    előzmény:
    marosanikó (36223)
    2007-03-14  23:07
  78. 2007. március 14. 23:1336224.
    Sziasztok!!

    Holnap jövök majd részletesebben....ma nagyon elfáradtam...viszot Anikó miatt szeretnék írni....
    és mindenkinek megköszönni a dícséreteket!!!

    MAROSANIKÓ: nagyon-nagyon megy a drukk, hogy tévedés legyen!!!!...amikor ment a Down-os téma, akkor is akartam írni...szóval, én úgy vagyok vele...igen, hiszek benne, hogy nincsenek véletlenek....én sem hagynám ott a kórházban, ha megszületne és akkor derülne ki...de ha a terhességem során derülne ki...én nem tartanám meg....az sem véletlen, ha az ember megkapja a döntési lehetőséget.... Tiszta szívemből kívánom, hogy ne igazolódjon a gyanú!!! ...most nagyon át tudom érezni.....és kívánom, ha még sem jól alakul, akkor a lelketeknek, életeteknek legmegfelelőbb döntést tudjátok meghozni!

    Tapasztalatom nekem sincs ilyen esetekkel kapcsolatban....de hát a technika ördöge sosem alszik...bizzunk benne, hogy most is csak erről van szó!!!!

    Nagyon szorítok!!!!

    Jó éjt Mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. március 14. 23:0736223.

    Jó estét mindenkinek!!!

    Hát, ahogy csillanna is írja, remélem az a nyüves gép tévedett!!! És két hét múlva örömmel közölhetem veletek a jó hírt, hogy semmi gond a picurival!!!    

    Próbálok szépeket álmodni ma éjjel!!!!   

    Jó éjt mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. Torolt_felhasznalo_302247
    Torolt_felhasznalo_302247
    2007. március 14. 22:3936222.


    Sziasztok lányok

    Hát annyit írtatok, hogy alig bírtam utólérni magamat.
    Mi hála az istennek meggyógyultunk, de mostanában olyan sokat vagyunk a szabadba, hogy nem is volt időm írni.
    Nem tudom hogy írtam-e már de Tomika elkezdett magától menni. Nagyon ügyes.
    Ő is nagyon szeret fogócskázn, kukuccsolni, csipp-csipp csókázni és futkározni.

    Én tudok egy jó nőgyógyászt, a neve Lázár Erika, ő egy jó orvosnak mondott, szinte specialista a telefonszáma: 06-30-971-01-50. Minél hamarabb hívja fel a barátnőd vagy ismerősöd, mert elég sokan keresik és sokat kell várni az időpontra.

    Örülök amúgy hogy mindenki gyógyulgat

    Ma voltunk cini cini muzsikán és nagyon jól feltalálta magát Tomi, annyira aranyos volt.
    Na de majd mesélek, de most mennem kell.

    Sz+T


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. március 14. 22:3136221.

    Szia Anikó

    Nagyon-nagyon drukkolok, hogy tévedjen az a nyüves gép és hogy minden rendben legyen veletek. Ennek a vízvételnek mikor lesz eredménye?

    előzmény:
    marosanikó (36216)
    2007-03-14  21:28
  82. 2007. március 14. 22:0736220.

    Ó, Anikó, annyira sajnálom, reméljük tényleg a gép téved, de ha mégsem, akkor mit mondtak, mik a lehetőségek. Akkor biztos, hogy beteg lenne a babátok? Hiszen azt mondta múltkor a doki, hogy régen látott már ennyire tiszta és szép magzatvizet.

    Szorítunk ezerrel....

    előzmény:
    marosanikó (36216)
    2007-03-14  21:28
  83. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 14. 21:5036219.
    Tapasztalat nuku, csak drukkolni tudok, hogy a gép hibázott... 
    előzmény:
    marosanikó (36216)
    2007-03-14  21:28
  84. 2007. március 14. 21:4736218.
    Marosanikó kitartás,szorítunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2007. március 14. 21:4436217.

    Sziasztok!

     

    Remélem a betegeskedők már meggyógyultak,nálunk ma még volt hányás,köhögés az folyamatosan.Éjjel/hajnalban köhögés.Ez van.Majd kialszom magam jövő héten A kicsi kislányom fogócskázni nagyon szeret,birkózni meg pláne.Az utcán már nem marad meg a kocsiban,de arra megy,amerre akar,sokszor futok utána.Ha meg fölveszem,akkor megy a hiszti.

    Nem olvastam végig,csak pár hsz-t,de a képeket megnéztem.Mindegyik baba nagyon édes,és milyen találékonyak,Linos Vikije nagyon tetszett.

    Blueme csak így tovább.Előbb-utóbb eljön a nagy Ő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. március 14. 21:2836216.

    ...hát ma, pont egy héttel a magzatvízvétel után csörög a telefon de. 11 óra körül. Valami nem stimm, fel kéne menni újabb magzatvízvételre, ha lehet 13 órára. Természetesen elkapott a sírógörcs, hogy úr isten, mi lehet. Riasztom a férjem, hogy jöjjön haza, mert gond van stb. Már indul is, mamák jönnek a gyerekekre vigyázni, mi megyünk Pestre.  A forgalom katasztofális, de fél 2-re megérkezünk. Mondták nyugodtan fújjam ki magam, majd hívnak. Fél 3körül túl vagyok a 2. amnioentézisen, mivel A RH negatívos vagyok a második Anti-D-n a fenekembe , és ezután mondják el, hogy az első magzatvízmintát gép analizálta, és gyanús a Down szindrómára  az eredmény, mert a 21-es kromoszómából hármat talált. A most levett mintát ember fogja nézni mikroszkóp alatt, ő számolja a kromoszómákat, hátha a gép tévedett!??? Azt mondta a doki, hogy ez az eredmény felülbírálja a gépi eredményt, de nem akar minket hitegetni, nem sokszor téved a gép!!   

    Gondolhatjátok milyen idegállapotban jöttünk haza, hányszor kapott el a sírógörcs,  és gondoltam végig kisbabám elvesztését!!! Szóval nem tudom mi tévők legyünk, akik átéltek hasonlót kérem ossza meg velem "élményeit", tapasztalatait!!!

    Csajok!!! Aki tud valamit ezzel kapcsolatban írja le véleményét!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 14. 20:1036215.

    egyszerűen oldom meg a dolgot: nem nagyon találkozom vele,amíg itthon vagyunk...

    Igen, az a Beszterce lépcsője

    Ma sétáltunk egy nagyot a felújított központban.Viki kapott egy lábbal hajtós kutyust, de még fél,ha ráültetjük- inkább "sétáltatja".100%, hogy a napokban készül erről fotó is

    A mai adag:

    előzmény:
    luczazs (36214)
    2007-03-14  19:25
  88. 2007. március 14. 19:2536214.

    Linos:nem irigyellek, de próbálj meg felülemelkedni a dolgokon! A Beszterce tér lépcsője van a képen, ugye?

    Blume: Lili is magára rakja a ruhákat mostanában! Kedvenc elfoglaltsága, hogy leszedi a száradó ruhákat, zoknikat és a nyakába teszi! Nagyon cuki Jázmin!

    Pár napja meg fütyül! A fű szót ismételte, amikor rájött, hogy hogyan kell, azóta néha fütyülget, meg "énekelgetni" is szokott halandzsa szöveget. Imád játszani kis állatokkal, etetjük itatjuk a tevét, lovat, csacsit stb.

    Pocakosok, jól vagytok? Flajar, nagyon édes Lilike!

    Liz, ha jól emlékszem, Tamika sem eszik még mindig rendesen?

    Zsu

    előzmény:
    luczazs (36213)
    2007-03-14  18:56
  89. 2007. március 14. 18:5636213.

    Sziasztok Lányok!

    Ezer éve nem írtam, de azért hellyel-közzel próbálom követni a történéseket!

    Köszi Simisz, hogy hiányoltál! Valahogy mostanában nincs időm írni. Lili nem alszik napközben csak ha leviszem sétálni, egyébként is nagyon anyás, visít a lábamnál, ha mosogatok stb., úgyhogy csak este van egy kis szabadidőm. És így nincs lehetőségem kipihenni az éjszakai fáradalmakat (még mindig többször ébred éjjel).

    Lili 10 kg volt a legutóbbi mérésen, még mindig 8 foga van, de a kisőrlők közül egy-kettő jól be van dagadva. Eléggé szenved is tőle (meg persze mi is), jó lenne, ha kibújnának.

    Lili még nem megy önállóan, de folyamatosan gyakorolja az egyedül megállást (elengedi a bútorokat vagy a kezünket), gondolom, ezután lassan majd elindul.

    Olvastam, hogy téma volt a fogmosás és a ivás is: Lili reggelente mossa a fogát (Dm-es fogkefe, Elmex gyerekfogrém egy leheletnyi), nagyon édesen "súrlja", sajnos inkább azokat a helyeket, ahol nincs foga! Ja, és nem nagyon hagyja, hogy én mossam!

    Ő leginkább még cumisüvegből iszik (vizet, mást nem akar meginni), néha próbálkozunk pohárral, de legtöbbször huncutkodik és kiengedi a szájából a vizet, a varázsitatóból sem iszik csak keveset.

    Az evés változó: néha eszeget leginkább levest és Frutapurát, majszolgat zsömlét, túrórudit, gyümölcsöt, máskor viszont semmit sem hajlandó enni. Éppen ma volt az, hogy hajlandó volt kis "katonákat" eszegetni, persze ez örömünnep! Tápszert még mindig jó sokat iszik.

    Hétfőn megyünk Pesre a haemangiomával, áprilisban pedig a gastoenterológiára, megnézik végre, hogy van-e tejallergia vagy nincs (most már kimutatható lesz, mert 2 hónapja kap naponta 1 üveg tejalapú tápszert és tejtermékeket is próbálok etetni vele.).

    Hát, ennyit rólunk, teszek fel képeket is. Aztán próbálok reagálni egy-két dologra még.

    Zsu és Lili

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801811 (36212)
    2007-03-14  17:40
  90. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 14. 17:4036212.

    Húúú, Linos, nem irigyellek... anyóspajti sok fejfájást okoz, látom.
    34 volt?!! hmmm... hát igen...

    előzmény:
    Linos (36205)
    2007-03-13  22:18
  91. 2007. március 14. 15:0836211.

    Sziasztok!

    Linos nem irigyellek. Sajna nekem is hasonló anyósom van (nem is tartjuk a kapcsolatot), én amikor a Bencét 1,5 évesen szoptattam megkérdezte hogy mikor akaropm abbahagyni azt mondtam majd érettségi után! Na akkor abbahagyta a cukkolást!   Kitartás, az a baj, hogy a fiús anyukák azt hiszik, hogy mi elvesszük tőlük a fiaikat!   Pedig maguktól hagyják el őket 

    Szép napot

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2007. március 14. 13:1036210.
    Linos
    Az a sárkány, nem semmi....Nem csodálom, hogy ki vagy bukva-én is ki lennék az biztos! Huuuhhhh... Kitartást!
    előzmény:
    Linos (36203)
    2007-03-13  21:02
  93. 2007. március 14. 13:0236209.
    Sziasztok!

    Minden betegeskedő, fogzó babának mielőbbi javulást kívánunk!

    Úgy látom nagyon kihalt a topic, mindenki a szabadban van??!! Mi is megyünk nem sokára. Lassan utána kell néznem a játszótéri játékoknak. Van olyan bébi aki már homokozik?
    Vivi még csak furcsán nézegeti...
    Azért az durva, h ott figyel a macskakaki a fa alatt, a homokozó mellett. A kutyák nem tudnak bemenni a zárt játszótérre, de a macskának ki tíltja meg??? Na, mind1. Nem lehet minden tökéletes...
    Sziasztok, mentünk is a játszira!
    C+V
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. Torolt_felhasznalo_801811
    Torolt_felhasznalo_801811
    2007. március 14. 11:3036208.

    Sziasztok!

    Blueme: Igazából orvost akar váltani, mert ahova eddig járt, nagyon sokat kell várni és úgy érzi, nem kap elég figyelmet. Szóval, igazából csak egy jó nőgyógyász kell, mert, lehet, hogy nincs is nagy baj, sokáig szedett fogamzásgátlót és az orvos erre fogja, és nem sieti el a vizsgálatokat sem. Meg hát ugye türelmetlen, mert 31 éves lassan és több, mint egy éve próbálkoznak. De megértem.

    Nálunk is megy a ruhák magára aggatása de főleg apa nyakkendőit szereti kirámolni és próbálgatni (ezek elérhető magasságban vannak.)

    Úgy látom, nálatok is van nyakbaakasztó!!! Ha sétálni megyünk, én mindig valami hasonlóra akasztom az aktuális játékot, hogy ne dobja ki a kocsiból.

    Anikó, örülök, hogy jól vagy!!!!! Gondoltam ám rád!!!!!!!

    előzmény:
    blueme (36207)
    2007-03-14  09:24
  95. 2007. március 14. 09:2436207.
    Sziasztok!

    Hú, Linos, nem irigyellek, bár azthiszem ezt már korábban is megállapítottuk. Egyébként fújd csak ki Magad itt, az nem árt a családi légkörnek, Te pedig remélhetőleg megkönnyebbülsz egy kicsit!
    Még mindig gyönyörű szemei vannak Vikinek!

    Anikó, a vonat tényleg nem tűnik olyan vészesnek. Nekem is van ismerősöm, aki elég közel lakik sínekhez, s mikor több időt töltöttem
    nálunk, tényleg fel sem tűnt..

    Hajcika, lánykák hogy vannak? Javult már a helyzet?

    Flajar, szerintem ezerszer inkább dicsekedj és ömlengj, mint a negatív gondolatok, tettek a gyerek felé! Meg valóban tök jó olvasni is, így kisgyerekes anyukaként már teljesen át is tudom érezni, szerintem mindenkinél jönnek ilyen időszakok(ha nem folyamatos..)

    Liz, legalább valami hosszú suliba járásról van szó? Mennyi időt vesz el?

    Szamóca, én sem tudok segíteni. Viszont sok olyan helyről hallottam már, ami sokaknak segít meddőség esetén.. Pl. Erdélyben a Medve tó nagyon híres, de itthon is vannak azthiszem. Vagy csak kizárólag orvosban gondolkodnak? Bár nemrégen a tévében is volt egy magyar orvos, aki gyógynövényekből kevert ki valami olyan gyógyszert, ami segített több teljesen reményét vesztett párnak is. Csak nem emlékszem a konkrét infókra már..

    Nálunk a legújabb, hogy Jázmin mindent magára aggat. Tegnap reggel pl. kért kesztyűt és sapkát magára s úgy szaladgált (értsd: térden járt) a lakásban vagy egy órán át..

    Szép napot, üdv: Szilvi és Jázmin
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2007. március 14. 07:5736206.

    Jó reggelt!!!!     

    Ma is szép napunk lesz!!!!!! Aki tudja használja ki!!!!

    J.Virág rendezik a kerteteket??? Jól vagy?? A legkisebb is???

    Kívánok mindenkinek szép napot!!!     

    ...megyek, van egy-két elintéznivalónk!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 22:1836205.
    Jól sejted: egyke. Ráadásul 34 volt, mikor szülte, azt hitte meddő,de Kincsem jött,mint fény az éjszakába
    előzmény:
    marosanikó (36204)
    2007-03-13  22:02
  98. 2007. március 13. 22:0236204.

    Jó estét!!

    Linos ...hát nem egyszerű anyóspajtid, nem mondom!! Egyszem fia a párod??? Vagy van még ajta kívül gyereke? Nehéz dolog ez, örülök, hogy én jól elvagyok anyóspajtival. Remélem így is marad!!!

    Jó sokat voltunk ma kint, isteni volt az idő!!!!

    pocakmarci ma voltam arra sétálni, amerre költöznénk, vannak a vasúthoz még közelebb is lakások!! Azt mondták az ottlakók, hogy észre sem veszik már a vonatot, úgy meg lehet szokni!!!   ...mondjuk nagyon leszigetelik a vonat felé néző oldalt, az ablakok 3 réteg üvegből lesznek!!

    Jó éjt mindenkinek, lassan visszavonulok!!  

    előzmény:
    Linos (36203)
    2007-03-13  21:02
  99. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 21:0236203.

    Még valami- most vett új kávéfőzőt, aminek egy alacsony szekrényen talált helyet. Mondta Szívem, hogy az ott nem lesz jó, mert ne adj Isten Viki magára húzhatja a forró kávét. Mivel a dolognak semmi foganatja nem volt és Cicám mindig a gép felé vette az irányt,ha a szobába ment, fogtam és felraktam a magasabban lévő mikró tetejére. Kimntem wc-re,közben anyós duzzogva visszatette a kvfőzőt és véletlenül összetörte a kiöntőt. Elmntem venni egyet.Ezalatt páromnak morgott, hogy"ha nem rendezkedik más lakásában,nem fordult volna elő"- mire szívem halkan megjegyezte, hogy igazam volt. Hogy érezze igazunkat, hagytuk, hagy küzdjön Vikivel, mikor jött le a kávé és Cica mindenképp el akarta venni. Kétlem, hogy holnap a magasabban lenne a kvfőző.De,ha nem- lehet az utcán is unokázni, ha ilyen apróságra nem hajlandó.

     

    Bocsássatok meg,hogy nagyon bő lére eresztettem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_151175
    Torolt_felhasznalo_151175
    2007. március 13. 20:5236202.

    4. párom egyértelművé tette,hogy engem választ, hiszen követett 250km-re és vállalta Vikit, de mégis...

    még csak hétfő du. óta vagyunk itthon és össz. kb 2 órát töltöttem anyóspajti társaságában, de megkaptam a szurkákat. A gyereken látszik, hogy nem foglalkozunk vele eleget - mondja ezt az után, hogy a "hol a Viki pocakja?" kérdésre Cicám hasba böki magát,majd felhúzza a pulcsit és simogatja a pociját /  /...Meg hát egyébként is úgy viselkedik, mint egy végtelenül elhanyagolt gyerek   

    10 perc múlva közli,h el van kényeztetve!  bevallom, nekem ez kissé paradoxon, de sebaj.

    /Viki még soxor szopcsizik naponta...-/ Vicus nem volt hajlandó enni a húslevesből,mire megjegyzi,hogy persze,hiszen "már megint csöcsön csüngetett anyád" / Most,hogy leírtam, már  nem értem a dühöm okát, hiszen evidens, hogy értelmes és érzelmileg intelligens ember ilyet nem mond.../ - na ekmkor unta meg párom az egészet, elkezdte öltöztetni Vikit és bejelentette,hogy megyünk sétálni.

    No, egyelőre ennyi... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top