Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2005. Április 26. 15:20301.
    Asszem én is lépek lányok!
    szép estét nektek, holnap jövök. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 26. 15:04300.
    Az előbb behalt a rendszer, most meg már mennem kell a lányokért.
    Fél öt körül még benézek, hátha lesz még valaki.
    Ha nem, holnap találkozunk.
    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (299)
     
  3. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 14:35299.
    Na megpróbálom hasznossá tenni magam.
    Sziasztok holnap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 26. 14:28298.
    Igazgad van! A fiamra másfél évet vártam. Amikor már letettem róla, és a kapott kisruhákat bezsákoztam, és felvittem a padlásra, akkor 2 hét múlva terhes lettem:)
    Eddig simán bebeszéltem magamnak a tüneteket. De most valahogy más. . . .
    Most jóval a félidő után vagyok, és vannak tüneteim. Most például úgy érzem, hogy mindjárt megjön. . .
    Pedig 7-e még odébb van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (297)
     
  5. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 14:24297.
    :))))
    Azt hiszem a dokidnak igaza van, néha tényleg hülyét csinálunk magunkból. Itt szúr, ott fáj, hányinger stb még a peteérés előtt és találgatjuk a terhességet. Többet foglalkozunk a különböző tesztekkel, számolgatással mint a"gyártással". Van az utcánkban egy asszony aki zsinórban szüli az 5. -ket biztosan nem vett semmiféle tesztet. . . .
    Ha kivülről nézem magamat, nevetséges ez a probléma, hogy óránként a WC-re rohangálok, hogy mi újság odalent. De átélni sokkal rosszabb. Itt legalább kiírhatjuk magunkból, mert a párunk nehezen viselne ilyen hisztérikákat, így mire vele találkozunk itt a fórumon, már megnyugszunk. A fiúknak könnyű, ők csak teszik a dolgukat, aggódni nekünk kell, hogy. . .
    Na mindegy, talán értitek mit akarok mondani.

    Ja és egy élő példa. A lányomra 9 hónapig vártunk. Számolgatás, két naponta akció, doki, gyógyszer stb. erre amikor feladtunk geyetlen alkalomból, totál simán pozitív lett a teszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (295)
     
  6. 2005. Április 26. 14:11296.
    Szia Amaryll!
    Ez aranyos sztori volt:))
    Szerintem vessétek be a hálószobás dolgot, Norbinál bejött, hátha most is ez lesz a megoldás:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (295)
     
  7. Torolt_felhasznalo_513505
    Torolt_felhasznalo_513505
    2005. Április 26. 14:02295.
    Hú, itt is nagyo nagy a forgalom. . .
    Mi nagyon "tudományosak" vagyunk. Használunk mikroszkópot, meg LH tesztet meg minden sz@rt, mire a nőgyógyászom (nő) fülembe súgta, (még az előző terhességemnél), hogy a gyerek nem ezektől lesz ám. . . a megoldás a hálószobában keresendő. . . megvilágosodtunk, és ebből lett a Norbi
    (persze most megint mikroszkóp, meg LH teszt, lehet hogy bevetjük a hálószobás trükköt is, hátha tényleg attól lesz a gyerek)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 26. 13:55294.
    Na mégegyszer:)))
    Tehát NEM kívül érzed a feszülést, hanem belül:)
    Már írni se tudok:)))
    előzmény:
    Felícia31 (293)
     
  9. 2005. Április 26. 13:54293.
    Bocila figyel:))

    szia borcsika!
    Igen, nekem vannak méh összhúzódásaim. Mivel gondolom még nem voltál terhes, ezért valahogy laikusan kell elmondanom:)
    Valami olyasmi érzés, mintha keményedne a pocakod. De kívül érzed a feszülést, hanem belül.
    Persze nekem kívül is feszül és belül is, meg a cicim is, de ezt sem tudom be annak, hogy esetleg terhes vagyok.
    Mivel a 16. napnál jársz, esetleg lehet, hogy a peteérést érzed.
    Most húzzatok bele, mert a peteérés is szokott ilyesfajta tüneteket produkálni.
    Én most vagyok kb a 22. napon, és nekem is vannak tüneteim.
    Mellfájás, (szúrás) hasfeszülés, belül méh összehúzódás. . hát kiváncsi leszek, hogy mi lesz.
    De szerintem előfordulhat, hogy neked a félidő miatt vannak ilyen tüneteid.
    előzmény:
    bocila (292)
     
  10. 2005. Április 26. 13:46292.
    Szia borcsika!
    Örülünk, hogy idetaláltál!
    és nagyon szorítunk!!!

    Méhösszehúzódásokban Felícia van "otthon", szerintem mindjárt elmondja, mit érez:)
    előzmény:
    borcsika (290)
     
  11. 2005. Április 26. 13:43291.
    Nehéz volt idáig eljutni, hosszas küzdelem eredménye, úgyhogy én is nagyon (fogok) örülni a még pozitívabb teszt után!
    Az anyagi kérdések megoldhatók, én elvileg egyikkel sem kaphattam volna GYED-et, mégis kaptam mind a kettővel, csak a kiskapukat kell megtalálni.
    Ja, és ha most terhes vagyok, elvileg a kicsivel sem kaphatok, mert addigra lejár a munkanélküli (március végén küldtek ez az előző helyről, mert sokat voltam táppénzen:(().
    De ez legyen a legkisebb gond, megoldjuk, csak jöjjön a gyerkőc:))
    előzmény:
    Felícia31 (287)
     
  12. 2005. Április 26. 13:42290.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy rátok találtam. Pár hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Ebben a ciklusban a 16. napnál járok, és baromira fáj a hasam. Pont mikor meg szokott jönni. Eddig kb a 8. naptól 2 naponta próbálkozunk. Nagyon ingerült is vagyok, de lehet, hogy csak a hasfájástól. Még sosem volt ilyen. A 22. naptól szokott már fájni a hasam, aztán kb 25-26. jön meg. Szerintetek mi ez? Lehet, hogy jelent valamit! ?

    Valaki írta, hogy érzi a méh összehúzódásait. Az milyen érzés? Nekem nyom az alhasam, a petefészkeimnél néha erősebben. Érzett már valaki ilyet?? Olyan boldog lennék, ha jelentene valamit. . .

    Aki már tudja, hogy babája lesz annak gratulálok!!!
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 13:35289.
    Szorítok a még pozitívabb tesztedért!!!
    A gond nálunk csak az, hogy jelentős anyagiak is múlnak rajta ha május végéig terhes leszek. Kezdtem megnyugodni, hogy emiatt se kell már izgulnom. :(
    előzmény:
    bocila (286)
     
  14. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 13:31288.
    Igen, és végülis a gyerek igazat mondott, a kulcs a kocsiban volt a helyén, csak az ő szemszögéből. :))
    előzmény:
    bocila (284)
     
  15. 2005. Április 26. 13:30287.
    neked legalább már van egy pozitív teszted!:)) Tök jó neked, úgy irigyellek:)
    előzmény:
    bocila (284)
     
  16. 2005. Április 26. 13:30286.
    :)) Fő a pozitív hozzállás, látod, ez így sokkal jobban hangzik:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (285)
     
  17. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 13:28285.
    Ja és szegény gyereknek milyen rossz lett volna ha karácsonykor születik, bezzeg egy januári szülinappal nincs ilyen gond!!! :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 26. 13:27284.
    :)) Tényleg jó ötleteik vannak!
    Mi egyszer a kocsikulcsot kerestük két napig, és sehol nem találtuk, pedig még kukáztunk is, hátha kidobtuk. . . (Nem sok esélye volt, mert a kulcstartón vannak mindig a kulcsok, nem tudtuk összefogni semmivel véletlenül sem, dehát ki tudja alapon azért feltúrtuk még a kukát is. ) Aztán meg az egész lakást a pótkulcsért.
    Két napig a pótkulccsal jártunk, utána hétvége jött, és a lányok elővették a játék kisautójukat (az a fajta, amire rá lehet ülni, és lábbal hajtani, és az ülőkerész alatt van egy kis csomagtartó). Hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem a csomagtartót, mert hogy a gyerek folyton azt hajtotta, hogy a kulcs a helyén van, a kocsiban. . .
    És láss csodát, ott volt:))
    Szóval a keresős mókát ismerem:)

    Felícia, vegyél jó mély levegőket, az nekem néha segít hányinger ellen.
    Nekem most nincs hányingerem, meg szinte semmi tünetem. A hasam húzódik kicsit, de már sokkal kevésbé, mint tegnap (jót tesz neki az úszógumi:)), és ennyi. El sem hiszem, hogy esetleg terhes lehetek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (283)
     
  19. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 13:20283.
    Elaludt a nagylányom, visszanézek kicsit hozzátok.
    A legrosszabb amikor késik és már kezdem beleélni magam, akkor megjön. Ehhez képest a múltkor hamarabb jött, nem is esett annyira zokon.
    Na mindegy, fogjuk fel pozitívan: van két egészséges babám, egy fiú egy lány, aztán majd meglátjuk. Ha ők összejöttek, akkor a következő is csak idő kérdése. Bár jó lett volna, ha hasonló korkülönbséggel lesz a következő, de erről kezdünk lecsúszni. Hiába matematikus vagyok, le se tudnám tagadni, úgy imádom a szimmetriát!! :))))
    A vasalással elég jól haladtam, de a lányom valahová eldugta a nadrágját menet közben és sehol se találom. Bár igaz hogy felnőtt szemmel kerestem, na majd átmegyek gyerekbe és akkor megtalálom. . .
    Meg is van, most esett le, hogy egyfolytában azt hajtogatta, amikor megkérdeztem hol van, hogy " Árpi". Gondoltam a tesóján nem lehet, de végülis logikus, mert az Árpi bébihordozójának a hátába dugta. Hogy mennyi esze van egy két éves kölyöknek!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 26. 12:59282.
    Én most ettem, de azt hiszem, mindjár kijön belőlem. :((
    előzmény:
    bocila (281)
     
  21. 2005. Április 26. 12:52281.
    A legrosszabb az, hogy mindenki terhes. . .
    Ismerem én is az érzést. Mondjuk nálunk relatíve (a barátokhoz képest) korán megvolt a két gyerek, és mostanában, az elmúlt 2-3 évben született nagyon sok baba. Én meg majd' megőrültem, hogy én is-én is-én is babázni akarok. . . pedig mások azt gondolták, hogy nekem milyen jó, hogy már olyan nagyok a lányok.

    Eszter ezek szerint decemberben/januárban volt négy éves? Korban egész közel van a mi kisebbik lányunkhoz, Ő májusban lesz 4 éves, pont két hét múlva:))

    Most elmegyek kajálni, Ti már túl vagytok az ebéden?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406454 (279)
     
  22. Torolt_felhasznalo_977442
    Torolt_felhasznalo_977442
    2005. Április 26. 12:51280.
    Sziasztok!

    Bocsika, hogy csak így betörök, aki érintett szívesen várjuk a SZÉKESFEHÉRVÁRI BABAVÁRÓK topicban. Már több babás anyuka is van, Fehérvár és környékéről, szóval. . . . .

    Jó babavárást mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_406454
    Torolt_felhasznalo_406454
    2005. Április 26. 12:44279.
    Kívánom, hogy ilyen gyorsan legyetek babások, ahogy bocila kitalálta a keresztnevem!!!
    Hát, ami a ciklust illeti, tegnap múlt el. Azt hittem, hogy esetleg egy szülinapi ajándék összejön a lányomnak, mert már ő is mondogatja, hogy neki soha se lesz kistesója.
    Az a baj, hogy a babavárásba egy kissé bele is lehet dilizni. Jaj mikor lesz félidő, jaj ne jöjjön meg, stb.
    Volt olyan, márciusban, hogy félidőben jött meg! Nem hittem a szememnek! Amikor azt érzed, hogy hű de érzem a félidőt, na majd este remélem elalszik korán a kiscsaj, és akkor megváltjuk a világot, és erre elmész a wc-re és miku van.
    Ja, és ehhez hozzátartozik, hogy a környezetemben mindenki terhes!!!
    Azzal nyugtatom magam, hogy nekem van egy kislányom, valaki az elsőt várja, stb. . . De nem lehet mindig önpszichológiát végezni!!!
    Tehát megint várom a félidőt és gondolkodom ezen a MacaVibe-n, hátha használ valamit.
    előzmény:
    bocila (277)
     
  24. 2005. Április 26. 12:30278.
    Jól beszélsz:)) Szerény számításaim alapján nekem is ezek a dátumok jöttek ki.
    Már csak azt lenne jó megtudni, hogy a félidő és a leendő mensi között, kell e lenni valami tünetnek. . . . . Már olyanokra gondolok, amik nekem vannak:))
    előzmény:
    bocila (277)
     
  25. 2005. Április 26. 12:25277.
    Szia Ági! (a nicked alapján Áginak tippellek, ha nem, bocsánat!)
    Köztünk a helyed, örülök, hogy írtál, és hajrá második baba!:))
    Most hol tartasz a ciklusban?

    Felícia, szerintem igen, mindenképp túl vagy már rajta, de a legegyszerűbb, ha a közelmúlt legrövidebb és leghosszabb ciklusából is kivonsz 14 napot, és a kapott két szám között valamikor volt a középidő. Ha 31 napos általában a ciklusod, akkor nagyjából a 17. nap környékére tehető a dolog (azaz ebben a hónapban 5+17=22-ére vagy 8+17=25-ére). Azt mondják, az a biztos(abb), hogy a peteérés után 14 nappal jön meg, az bizonytalanabb, hogy a mensi után hány nap múlva lesz az embernek peteérése.
    Mondjuk nagyjából pontos ciklus esetén azért ez is elég fix:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_406454 (276)
     
  26. Torolt_felhasznalo_406454
    Torolt_felhasznalo_406454
    2005. Április 26. 12:17276.
    Sziasztok Babavárók!
    Olvastam a hozzászólásaitokat és úgy gondoltam, jó lenne a csapatotokhoz csatlakozni. Szinte az én gondolataimat és fizikai érzéseiment írtátok itt le.
    kb. 2004. októbere óta próbálkozunk mi is. Van már egy 4 éves kislányom és tök pozitívan álltam a következő babaprojekthez, mivel Eszter is kb. 2-3 hónap próbálkozás után megfogant.
    Hát erre ugyanazokon a dolgokon átmentem, mint Ti páran.
    Mindig pontos volt a mensesem, persze ilyenkor késik. . . . . teszt. . . . és megjön a "mikulás". Páffff!
    Nemrég vettem PG53-at, hű de jó, legalább tudom, mikor kell összejönni. Úgy örültem a páfrányleveleknek, mint egy pozitív tesztnek.
    Nosza, rajta. . . . , hát megint megjött.
    Szóval, ha bevesztek a csapatba, örüljün-szenvedjünk együtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2005. Április 26. 12:14275.
    bocila! Ugye akár 5-étől, akár 8-ától számolom a mensit, már mindenképpen túlvagyok a félidőn.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2005. Április 26. 11:09274.
    Lányok, sok pozitív tesztes kismamát szeretnék!:))
    Igaz, én is január legelején készülök szülni (:)))) de jó ezt leírni:))), és elég korán teszteltem, úgyhogy még csak eztuán várhatóak tömegével a januári babák!
    De én olyan türelmetlen vagyok:))
    Gogóci, merre vagy? Ugye, Te holnap tesztelsz?
    előzmény:
    Felícia31 (273)
     
  29. 2005. Április 26. 11:04273.
    Most kivárom, és nem tesztelek előbb. Nem akarok megint csalódni:)
    előzmény:
    bocila (272)
     
  30. 2005. Április 26. 10:24272.
    Tegnap utánaolvasgattam itt a neten, azt írták, hogy bár a tesztekre az van írva, hogy a beágyazódás 3-4 nappal (tehát kb. a várható mensi előtt 3-4 nappal) már kimutatja a terhességet, a nők többségének szervezetében még nincs akkor elég HCG ahhoz, hogy ezt a mezei gyógyszertári tesztek érzékeljék.
    A legtöbb helyen azt ajánlották, hogy a (nem) várt mensi után várjuk 3 napot, akkorra már azért illik minden tesztnek pozitívnak lennie, bár több helyen írták, hogy volt olyan, hogy a kismama csak két hét késés után tesztelt pozitívat. . . (én meg ugye élő példaként a nagyobbikkal csak két és fél hét után. . . ).
    Szóval szerintem leghamarabb tényleg max. a mensi napján érdemes, bár az ember időnként nem bírja ki:))
    Végülis az sem baj, csak tudni kell, hogy a korai negatív teszt még nem jelent semmit:)
    előzmény:
    Felícia31 (271)
     
  31. 2005. Április 26. 10:19271.
    Lehet, hogyha nem jön meg nekem, akkor jövőhét közepe körül én is csinálok egyet. Előbb úgysem mutatja ki. ugye?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2005. Április 26. 10:14270.
    A 28. -on. A második teszttel lehet, hogy várok csütörtök reggelig, jó lenne mostmár biztosra menni.
    előzmény:
    Felícia31 (269)
     
  33. 2005. Április 26. 10:08269.
    Bocila, te hányadik napon csináltad meg a tesztet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2005. Április 26. 09:36268.
    Sziasztok!

    Boccs, fel a fejjel, és lesz még harmadik babátok, hidd el!
    Sikerülni fog!!! A férjednek szerintem hagyj egy kis lélegzetvételnyi időt, szerintem nem jó úgy babát vállalni, ha ő nem akarja igazán. . .
    De ez csak időleges, hidd el, hamarosan pocakban lesz a harmadik babó!!!
    előzmény:
    Felícia31 (267)
     
  35. 2005. Április 26. 09:33267.
    Szerintem akkor se add fel. Ügyeskedj, hogy a következő hónapban teherbe ess. És hidd el, a férjed tuti nem fogja magát meggondolni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (266)
     
  36. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 09:29266.
    Igen csak most már úgy néz ki hogy a párom meggondolta magát és inkább nem akar, ha terhes lettem volna akkor meg már mindegy.
    Így jártam. . . .

    Na megyek hátha sikerül haladni legalább a kosár ruhával. JA hogy jobb legyen épp a gyerekruhák jönnek. Ahhoz most pláne van hangulatom. . .
    előzmény:
    Felícia31 (265)
     
  37. 2005. Április 26. 09:26265.
    boccs! ne keseredj el, majd sikerül legközelebb:)
    Ne legyen rossz hangulatod kiscsillag, mert az nem segít. Hamarabb jön az a baba, mint gondolnád:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (264)
     
  38. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 26. 09:19264.
    Úgy néz ki csak késett. . . :(((((
    Már épp kezdtem beleélni magam, ma lett volna 6. napja hogy késik, pedig általában nem szokott. Ezekután felesleges tesztet vennem. Már csak az érdekelne, hogy vetélés vagy sima mensi? Bár ez eredmény szempontjából mindegy.
    Abszolút sz*r hangulatom van. :((( Vasalnom kell, rossz az idő, baba sincs és még sok apróság.
    Azt hiszem ezen csak valami édesség segíthet vagy egy kiadós bőgés, sok bennem a feszültség. :((
    előzmény:
    bocila (262)
     
  39. 2005. Április 26. 09:16263.
    Jó reggelt kislányok!:)
    MI újság veletek?
    Örülök bocila, hogy még mindig semmi!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2005. Április 26. 08:33262.
    Jó reggelt mindenkinek!
    Metita, mi volt a dokinál? A - tesztet sajnálom, de hajrá következő ciklus, és még beleférhetsz a januárba:))

    Nálam minden Ok, mensi sehol (29. nap:))), barnázás tegnap este volt egy pici, de azóta semmi. Még mindig nem merem biztosra venni a dolgot. Csak reménykedem, de azt nagyon:))
    Lányok, ha valaki most látna, hülyének nézne: itt ülök egy félig felfújt úszógumin:))
    Hogy miért? Mert így nem fáj a hasam:)) A gátmetszés utáni tapasztalatokat felhasználtva ma reggel megkerestem a lányok úszógumiját, és így most jó:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533972 (261)
     
  41. Torolt_felhasznalo_533972
    Torolt_felhasznalo_533972
    2005. Április 25. 17:11261.
    Gratula Bocila! Nekem csak egy konzultáció jutott sajna a dokimmal holnap reggelre a hasfájás és hőemelkedés miatt. Reggeli teszt eredménye negatív sajna :(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2005. Április 25. 16:56260.
    Re, Anomari, köszönöm:))
    Néha beindul a petefészkem, és marhára fáj, de nem mensis görcsös fájás:)) Kicsit aggaszt, de emlékszem, hogy a lányokkal is így volt, és a tudat, hogy akkor sem lett belőle semmi baj, kicsit megnyugtat!
    Mensi sehol szerencsére:)) Még csak barnázás sincs:))))

    Megyek, vízszintesbe helyezem magam kicsit, ártani biztos nem fog:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. re
    re
    2005. Április 25. 16:16259.
    Bocsánat, elolvastalak ugyan benneteket, de képtelen vagyok írni, úgy el vagyok havazva! majd holnap! Üdv mindenkinek! És , ég egyszer GRATULA az új kismamának, bocilának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. Torolt_felhasznalo_529739
    Torolt_felhasznalo_529739
    2005. Április 25. 15:36258.
    HATALMAS GRATULAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))

    (Szerintem ez bizony egyértelmü jel, magától nincs halvány csík sem, nemde?!)
    előzmény:
    bocila (228)
     
  45. 2005. Április 25. 15:03257.
    Én mára elköszönök, indulok a lányokért, bevásárlás és társai. . .
    Holnap jövök, addig is mindenkinek szép napot, összebújós estét, és persze a mensit űzzétek messzire:))
    Holnap jövök!:)
    bocila
    előzmény:
    gogóci (256)
     
  46. 2005. Április 25. 14:53256.
    2-3-4. nap: horror (bocsánat, ma nyomi vagyok nagyon)
    előzmény:
    gogóci (255)
     
  47. 2005. Április 25. 14:52255.
    Érdekes dolog ez a női szervezet, nem véletlen, hogy családtervezéskor előbb a papát vizsgálják ki, az ő "működésük" nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a miénk.
    Nekem 28-31 nap között változnak a ciklusok, már évek óta. Az első nap alig valami, 2-3-4 horro, de tényleg, és 5-6 megint valami apróság. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2005. Április 25. 14:51254.
    Szerintem még akkor is korai lenne ez a beágyazódás nekem. . .
    Inkább elkönyvelem, hogy fáj a hasam és kész.
    Mindenesetre jövőhét végefelé eldől minden.
    előzmény:
    bocila (253)
     
  49. 2005. Április 25. 14:49253.
    A beágyazódás a "nagykönyv" szerint a megtermékenyülést követő 6-7. nap. A megtermékenyülés után a petesejt osztódni kezd, és vándorol a méh felé, kb. a 3. -4. napon el is éri, utána 2-3 napig még ott lebeg a méhűrben, és nagyjából a megtermékenyülés után egy héttel (tehát a valós terhességi kor 1. hetének végére, az utolsó mensi első napjától számított terhességi kor szerint meg a 3. hét végére) várható a beágyazódás.
    előzmény:
    Felícia31 (252)
     
  50. 2005. Április 25. 14:43252.
    nekem is szokott a mensi előtt 2 nappal pecsételgetni, de utána megjön rendesen még vagy 5 napig. Ebből 2 nap erős, a többi gyenge.
    De most 3-4 nap volt pecsételgetés, 2 nap erősnek nem mondható, aztán megint 3 nap pecsételés.
    A beágyazódás szerintetek mikor van pontosan? Mondjuk ha a múlt hét közepe körül sikerült volna összehozni. Mármint inkább az előző héten. Tehát kb. 15-17-e körül. .
    előzmény:
    bocila (250)
     
  51. 2005. Április 25. 14:39251.
    Nem is a múlt hónapban, már tök hülye vagyok, hanem most, áprilisban.
    előzmény:
    Felícia31 (248)
     
  52. 2005. Április 25. 14:39250.
    Na, ezekkel a pecsételésekkel én is bajban vagyok. . . Én ilyenkor általában a második napot veszem a mensi kezdetének, mikor már nem csak néha egy folt van, hanem valamivel azért több. De még ha így számolom, akkor is csak a 2-3. nap a csúcs nálam. . . utána némi lecsengés, és a 4-5 napon már csak kevés van. Szóval ha a legelső napot is beleszámolom, akkor nálam kb. 6 nap egy mensi:(

    És azzal sem tudok mit kezdeni, mikor pl. délután jön meg, mint pl a múlt hónapban. Igazából márc. 28-án du. jött meg, de csak 29-ét számoltam első napnak, merthogy a du. már csak egy fél nap. . .
    De lehet, hogy nem így kell, és akkor már a 29. napon vagyok, nem tudom. Ti ezt hogy szoktátok?
    előzmény:
    Felícia31 (248)
     
  53. 2005. Április 25. 14:35249.
    Igazad van, írtad már, csak valahogy ez a tényező kimaradt. . .
    Nem tudom, miért kalkulálok mindig 28 napos ciklusokkal. Akkor átcsoportosítom a drukkokat 7. -re:)))
    De a beágyazódások elméletem ettől még változatlanul fennáll:))
    előzmény:
    Felícia31 (247)
     
  54. 2005. Április 25. 14:33248.
    Ráadásul a múlt hónapban elég fura mensim volt.
    5-én pecsételés (kedd) ez tartott csütörtökig. Aztán csütörtökön jobban megjött és ez volt még pénteken is. Aztán szombat vasárnap megint szinte semmi.
    És nem tudom, hogy most akkor 5-étől számoljam a mensi kezdetét, vagy 8-ától, amikor kicsit jobban megjött?
    Ezért kitoltam inkább 7-ére a következő mensi várható időpontját.
    szerinted rosszul gondolkodom?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2005. Április 25. 14:31247.
    Mert nekem 31 napra szokott általában megjönni.
    előzmény:
    bocila (246)
     
  56. 2005. Április 25. 14:25246.
    A pocakfájás még nem jelent semmit, pont egy héttel vagy (papírforma szerint) a peteérés után, nem lehet, hogy épp most van a beágyazódás?:))

    És mi lesz 7-én? Nem jól rémlik, hogy a 21. napon vagy? Akkor a 28. nap pont egy hét múlva, tehát 2-án lesz, miért a hetedikét várod?
    előzmény:
    Felícia31 (245)
     
  57. 2005. Április 25. 14:10245.
    Jaj gyerekek. . . fáj a pocakom:( Mintha meg akarna jönni. Még a derekam is fáj tőle:(
    Dehát hol van még 7-e??!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2005. Április 25. 13:14244.
    Most mennem kell, úgy hallom Manó ébredezik. . . . Addig is kitartás:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2005. Április 25. 13:05243.
    Igen, ez igaz, és a dokik is elég eltérően állnak a dologhoz. Mondjuk az enyém pont elelvit-fan, ő is a szopicsi végéig ajánlja, mint bocila.
    Egyébként velem és a hugommal anyunak vas+folsav injekcióra kellet járnia hetente, úgyhogy inkább igyekszem lenyelni a tablettát. :))
    A paráról pedig igyekszem magam leszoktatni, senkinek sem használ. . . . .
    előzmény:
    gozo (242)
     
  60. 2005. Április 25. 13:02242.

    Én a szoptatás alatt maternát szedtem, mert abban kevesebb a folsav, én meg arra érzékeny vagyok. Kis extra hányinger:) Szerintem annak is jó az összetétele.

    Hát igen a vitaminszedést elég nehéz belőni, de régen nem volt még semmi ilyen hókusz-pókusz és mi is milyen szép, értelmes, ügyes felnőttek lettünk:))
    előzmény:
    bocila (240)
     
  61. 2005. Április 25. 13:00241.

    Ne izgulj, a para csak megnehezíti a dolgod:)
    előzmény:
    gogóci (239)
     
  62. 2005. Április 25. 12:57240.
    Még nem szedek semmit, de ha igaz a dolog, akkor hamarosan beszerzek egy doboz elevitet. A 12. hétig naponta, utána kétnaponta szedtem a lányokkal is, a szoptatás végéig.
    Nem lettek nagy babák egyáltalán, úgyhogy ettől nem félek. . .
    Tudom, hogy jó lenne a tervezett teherbeesés előtt egy hónappal elkezdeni legalább a folsavat, dehát ez nekem csak a középsővel sikerült. . .
    A nagy teljesen tervezetlen volt, a legifjabb meg félig-meddig, és így nehéz a vitaminszedést jól belőni:)
    előzmény:
    gogóci (235)
     
  63. 2005. Április 25. 12:52239.
    Úúú, kis vasgyúró!
    Ne ojesztgess, én állandóan azon parázok, hogy érik-e pete, meg tud-e tapadni, stb. Tudom, hogy semmi értelme, csak magunknak ártok vele, de mégis. . . . . . . . . . .
    előzmény:
    gozo (236)
     
  64. 2005. Április 25. 12:52238.
    Én 3 hete kezdtem el szedni az elevitet. Az én fiam elég picinek született (bár jól megnőtt) :)) , de vele nem szedtem semmit. Most megpróbáltam az elevitet, hátha nagyobb babám lesz, és hátha hamarabb teherbe is esem:)))
    A cicim nem feszül, hanem fájdogál. Ez mitől lehet? Úgy szurkál. . . .
    előzmény:
    gogóci (235)
     
  65. 2005. Április 25. 12:49237.

    Amúgy nem hiszem, hogy múlna ezen valami, már ha amúgy minden rendben van mindenki háza táján:)
    előzmény:
    gogóci (235)
     
  66. 2005. Április 25. 12:48236.
    Hát nem igazán, már a szokásos multivitaminon kívül, amitr amúgyis mindig szedek télen - tavasszal. Az első babával még szedtem Elevitet, kb. 1 hétig, de csak akkkor, amikor már tudtam, hogy bebabásodtam. Tovább nem tudtam szedni, mert így is annyira rosszul voltem, hogy azt mondta az orvosom, többet árt, mint használ:( Azért így vitamin nélkül is sikerült egy 4 kg, 62 cm-s "mini manót" a világra hozni. Mi lett volna vitaminnal:)
    előzmény:
    gogóci (235)
     
  67. 2005. Április 25. 12:44235.
    Én is szurkolok!
    Múlt hónapban késett 4 napot, már kezdtem reménykedni, de aztán mégis megjött. . . . . . . . .
    Ti szedtek vmilyen vitamint, készítményt, akármit?
    előzmény:
    gozo (234)
     
  68. 2005. Április 25. 12:41234.
    huj-huj-hajrá!!!!!!! Ez annyira izgalmas. Alig várom, hogy megint legyen pocaklakóm:) Nincs ennél jobb dolog, csak mikor már megdzületnek:)

    Szerda már pikk-pakk itt lesz, kiváncsian várom az eredményt:)
    előzmény:
    gogóci (233)
     
  69. 2005. Április 25. 12:38233.
    Ez a 2. hónap, próbáltuk volna korábban is, de találtak a számban egy kívűl-belül gyulladt fogat, ez kissé hátráltatta a babásodást. . . . . . . . :))))
    Ma van a 27. nap, ha nem jön meg, szerda reggel tesztelek. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2005. Április 25. 12:34232.
    Gogóci, Te mikor tesztelsz?

    Gozo, megy a drukk, teljesen jó lesz a II teszt május közepén is:) A január 31 napból áll, a hónap végére is kellenek babák:))
    előzmény:
    gogóci (229)
     
  71. 2005. Április 25. 12:32231.
    Felícia, neked is szurkolok, jó lenne egyre több babás jelet látni:)

    Jó titeket olvasni, ha nekünk összejön az legkorábban május közepén fog kiderülni:( dE azzal még január végére beférek:)

    Gogóci, ti mióta próbákoztok?
    előzmény:
    Felícia31 (226)
     
  72. 2005. Április 25. 12:25230.
    Köszönöm bocila!:)) És tökre örülök neked!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  73. 2005. Április 25. 12:22229.
    Igen, igen, remélem pár napon belül jelet válthatunk (már anyukák, nem tudom, ti is?)
    Össznépi drukkal mindenre képesek vagyunk!
    Első babánál azért nehezebb, igaz boccs, nem tudni, véletlen, hogy nem sikerül, vagy pl. szervi oka is van. . . . . . . . .
    Na mindegy, amíg nem jön meg, addig bízunk!:)))))))
    előzmény:
    bocila (227)
     
  74. 2005. Április 25. 12:18228.
    Gozo, köszönöm:))
    Igen, tényleg csík a halvány csík is. . . Kikukáztam a teszt használati utasístását, és arra is azt írták, hogy már a halvány csík is terhességet jelez:)))
    Ha ez igaz, most én vagyok a világ legboldogabb embere:))
    előzmény:
    gozo (225)
     
  75. 2005. Április 25. 12:16227.
    Drukkolunk nagyon!!!
    Én mindenkiért nagyon szorítok!:)))
    Csak a jobb oldali petefészkem ne fájna. . . Már kb. 10x elemeztem ki a második csíkot a teszten:)
    De ott van, még mindig:))
    Még mindig hihetetlen, de az nagyon bíztató, hogy mensinek semmi nyoma, és hogy émelygek. . .
    Lányok, együtt akarok Veletek émelyegni, hajrá mindenki!!!:)
    Szorítok nagyon, sikerülni fog!!:)
    előzmény:
    Felícia31 (226)
     
  76. 2005. Április 25. 12:12226.
    Én is szeretnék másfél 7 múlva pozitívat tesztelni, mert ha nem, akkor még a végén lemaradok a januárról:)) drukkoljatok nekem is ezerrel. lécci lécci lécci:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2005. Április 25. 12:00225.

    Nahát Bocila gratulálok! A halvány csík is csík, nekem legalábbis ezt mondta a nőgyógyászom anno. . . Én a ciklusom 30. napján teszteltem először és nagyon kis halványka lett:) utána a rákövetkező két hétben még vagy 5 tesztet csináltunk a párommal , mert nem akartuk elhinni, hogy ez lehet. (Ja, mert teljesen elsőre összejött. . . :)) Gondolom, másodjára nem lesz ilyen szerencsém.
    Mégegyszer ezer gratula, merjed csak elhinni, magától nem csíkozódik:)
    előzmény:
    bocila (222)
     
  78. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 25. 11:20224.
    Utálom a bizonytalanságot, jó lenne tudni, de hát ez van. . . Elvileg a héten lesz naálam az autó és akkor biztosan el tudok majd szaladni, addig meg próbálom lekötni magam.

    Ja ha igaz is akkor kiszámoltam és kb karácsony- szilveszter közé várható. De ha megengeditek szívesen maradnék a januáriak között. :))

    Na most mennem kell. Ebédidő közeledik.
    előzmény:
    bocila (222)
     
  79. 2005. Április 25. 11:08223.
    Megpróbálok nem gondolni rá. Hogy ne csalódjak olyan nagyot.
    előzmény:
    bocila (222)
     
  80. 2005. Április 25. 10:58222.
    Hát tényleg nem egy sétálós idő van, főleg nem két picivel. . .
    A szülés óta eddig mind a kétszer 21. napra jött meg? Mert ha igen, akkor szerintem jó esélyed van a harmadik gyerkőcre:))
    Szerintem a 16. napon nagyon korán van a teszt, látod, még a 28. -on is csak egy halvány vonalacskát produkáltam. . .

    Felícia, akkor még egy hét a ciklus végéig! Szorítok mindenkinek nagyon!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (220)
     
  81. 2005. Április 25. 10:39221.
    Én még csak a 21. napon vagyok:)
    Az én tesztem, ha nem jön meg addig, akkor még várat magára. Legalább jövőhét végéig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 25. 10:36220.
    Passzolok.
    A 26. napomon vagyok és 21-re szokott megjönni. A 16. napon teszteltem és negatív volt. Elvileg ki kellett volna mutatnia. Létezik olyan hogy eygszer csak kimarad a szülés óta kétszer jött meg, vagy csak korán teszteltem. A párom azt mondta felesleges tesztet venni, ő tudja hogy terhes vagyok. Én csak a tesztnek, de még inkább a dokinak hinnék. Dokihoz viszont csak pozitív teszt után akarok bejelentkezni. Gondoltam ma veszek egy újabb tesztet, mert nem bírok tovább várni, el is tettem reggeli első pisit, de modjátok meg ilyen időben hogy menjek két kicsi gyerekkel a gyógyszertárba? Ez nem az én napom!!

    De érdekes mert kb félidőben nagyon görcsölt a hasam, lehet, hogy a két szülés viselte meg ennyire a méhemet és ezért fájt a hasam?
    előzmény:
    bocila (219)
     
  83. 2005. Április 25. 10:26219.
    Szia boccs!
    Örülök, hogy másnak is volt halvány csíkja, és azóta már alszik/játszik az eredmény:))
    Remélem, nálunk is így lesz!:))
    Még soha nem teszeltem ennyire korán, valszeg ezért nem volt nekem ilyenem. . .
    De még soha nem is voltam ennyire türelmetlen, mint most:))

    Boccs, nálad mi újság? Ugye mensi sehol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118890 (218)
     
  84. Torolt_felhasznalo_118890
    Torolt_felhasznalo_118890
    2005. Április 25. 10:18218.
    Gartula Bocila!
    Az én két halvány csíkom közül az egyik alszik a másik, egy kincses dobozt pakol. :)) Azért a biztos az, ha a doki mondja véleményem szerint.

    Sajnálom Re, próbálj ne a babára koncentrálni, nálunk az szokott bejönni!
    előzmény:
    bocila (214)
     
  85. 2005. Április 25. 10:13217.
    Na majd meglátom mi lesz. Nem gondolok semmi jóra. Ha mégis az lesz, legalább meglepi lesz:)
    De szerintem csak a szokásos bebeszélés van. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2005. Április 25. 10:08216.
    Én is így voltam 1-2 nappal ezelőttig.
    Tünetprodukálásban pedig minimum dobogós lennék. . . . . . .
    előzmény:
    Felícia31 (213)
     
  87. 2005. Április 25. 10:07215.
    Felícia, méhösszehúzódásaim nekem nincsennek, viszont folyamatosan fáj már kb. egy hete a petefészkeim környéke. MOst is fáj. . .
    Abban bízom, hogy csak a méhtartó szalagok nyúlnak.
    A mensinél középen szokott fájni, és nem pont így.
    Nem jöhet meg!!!!
    előzmény:
    Felícia31 (213)
     
  88. 2005. Április 25. 10:05214.
    Szerintem most megpróbálom kibírni szerdáig, jó lenne erős vonalat látni, hogy el merjem hinni. . . :)
    előzmény:
    Felícia31 (212)
     
  89. 2005. Április 25. 10:05213.
    Hú gyerekek. . . úgy fel vagyok puffadva mintha legalább az 5. hónapban lennék. Ha így kimennék, biztos átadnák a helyet a metrón:))
    előzmény:
    Felícia31 (212)
     
  90. 2005. Április 25. 10:04212.
    bocila, a korai terhességet a legjobban az első vizelet mutatja ki. Holnap csinálj hajnalban egy másikat!:))
    előzmény:
    bocila (209)
     
  91. 2005. Április 25. 10:04211.
    Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok:))
    Gépelni is alig tudok, úgy remeg a kezem:)
    Na, most még idegesebb vagyok, mint eddig. . .
    Felícia, a teszt Discover névre hallgat, olyan lepisilős fajta.
    előzmény:
    bocila (209)
     
  92. 2005. Április 25. 10:03210.
    kb. 4 nappal vagyok túl a félidős korszakon. . .
    A fiamnál a köldököm fájt állandóan az első néhány héten. Azt most is érzem. De sajnos éreztem a múlt hónapban is, és mégse volt semmi.
    A méh összehúzódásokat érzem, és hogy úgy fáj, mint amikor meg akar jönni. De én már nem bízom semmiben.
    Kíválóan tudok tüneteket produkálni:)))
    7-e körül kéne hogy megjöjjön. Remélem nem fog:)
    Ha mégis, akkor következő hónapban ismét éles bevetés:)))
    előzmény:
    gogóci (207)
     
  93. 2005. Április 25. 10:01209.
    Köszönöm, de még mindig nem merem elhinni. . .
    Halvány vonalkám van csak. . .
    Igaz, nemrég pisiltem előtte, lehet, hogy csak nem termelődött elég HCG a két pisi között az erős vonalhoz, vagy nem tudom.
    Ilyet még nem produkáltam, pedig teszteltem már néhányszor.
    Azt hiszem, ha nem jön addig meg, hét közepén veszek egy újabb tesztet.
    Nem merek örülni, pedig olyan jó lenne!!!!

    Re, sajánlom, de a következő hónapban hajrá, és még a január végébe belefértek szerintem!!!
    Itt a helyed:))
    előzmény:
    re (206)
     
  94. 2005. Április 25. 10:01208.
    bocila!:)) nagyon gratulálok!:)
    Milyen tesztet vettél?
    előzmény:
    bocila (204)
     
  95. 2005. Április 25. 10:00207.
    Naná, hogy számít!! Gratula!!!
    Re, szurkolok, hogy a január azért még összejöjjön!
    Felícia, én ugyan még nem voltam terhes, de félidőtől ugyanezt érzem, a belső simaizom gyakor mozgását. Soha nem volt még ilyen korábban. . . . . .
    előzmény:
    bocila (204)
     
  96. re
    re
    2005. Április 25. 09:58206.
    Bocila Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nekem sajna hétvégén teljes gőzzel megjött. De nem adom fel!!!! Remélem, még beférek a januári topicban a következő projekttel. . . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2005. Április 25. 09:57205.
    Miért császároztak korábban? Valami gond volt, azért volt sürgős?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (203)
     
  98. 2005. Április 25. 09:55204.
    Lányok, nem bírtam tovább, megcsináltam: van egy halovány kicsi második csíkocskám:)
    De nagyon halvány, nem tudom, az számít-e. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513505 (203)
     
  99. Torolt_felhasznalo_513505
    Torolt_felhasznalo_513505
    2005. Április 25. 09:53203.
    Nekem a fiam az apja szülinapján született. Persze ő is császár volt (az első terhességem is) így kicsit "kirángatták. Nég 3-4 napja lett volna, de mindenki olyan ideges volt, hogy nem mertek tovább várni.
    Hajrá mindenkinek, sokcsíkos napot kívánok!
    előzmény:
    bocila (200)
     
  100. 2005. Április 25. 09:53202.
    Sziasztok lányok!
    Na mi újság? re, bocila, teszteltetek már??:)
    olyan izgatott vagyok:)
    nekem jövőhét végén nemkéne hogy megjöjjön.
    az még majdnem 2 hét. . mondjuk másfél.
    De úgysem bízom semmiben. Lányok, mitől lehet hogy méh összehúzódásokat érzek belül? Teljesen olyan, mint amikor a nagy pocak keményedett, csak ezt most belül érzem. . . Volt valakinek hasonló?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top