Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyibe kerül a szülés?

ZoLivi
Létrehozva: 2005. Április 17. 15:53
Sziasztok!
Ugyan még csak a terhességem elején járok, de szeretném megtudni, hogy nagyjából mire számítsunk majd. Kinek milyen tapasztalatai vannak, mennyibe kerül manapság egy szülés? Köszönöm előre is az infókat.
  1. Su
    Su
    2005. Április 19. 10:2351.
    A magánfogorvos a saját magánrendelőjében szab tarifát. . , saját maga szerzi be az alapanyagokat, és ő fizeti meg az asszisztensét is. Övé a berendezés, ő bérli a helyiséget.
    De a szülés állami intézményben zajlik, nem a szülész-nőgyógyász magán kórházában. . nem ugyanaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886887 (49)
     
  2. Su
    Su
    2005. Április 19. 10:2150.
    Nagyon elbeszélünk egymás mellett:-(
    Én azt az esetet nehezményezem, amikor egyébként is ügyeletes a doki, vagy éppen a munkaidejét tölti. Mert akkor , ha 100. 000 adok csak neki, akkor is törődnie kell másokkal, és dehogyis fog ott ülni velem.
    Ha ügyeletes, akkor mindenkivel foglalkoznia kell. Azzal is , aki nem fizet neki semmit, elvileg ugyanolyan lelkiismeretességgel, nem igaz? és ebben az esetben tőlem miért várják el, hogy ugyanúgy, ugyanazt a pénzt odaadjam?Természetes, hogyha értem, miattam túlórázik, vagy éjszaka, vagy netán a szabadságáról bejön, akkor azt én meghálálom neki- de látod, ez a hálapénz. Meghálálom, hogy rám szánja az ő pihenőidejét.
    Egyébként én úgy tudom, hogy minden betegnek joga van az éppen dolgozó orvosok közül a neki szimpatikushoz kerülni. Tehát , ha én az ő munkaidejében szülök, de ott van még 3 másik orvos, én akkor is kérhetem ingyen és bérmentve, hogy az ő betege lehessek, vagy tévednék ebben? valahol kifüggesztve, a betegek jogai között olvastam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892506 (47)
     
  3. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. Április 18. 21:3549.
    Ezert kell elore tisztazni az anyagiakat. Miert nem kerdezi meg a kismama az elso viziten, hogy mennyi lesz a szules? A maganfogorvosnal sem annyit adok a tomesert, amit gondolok, nekem a talaljam ki, mennyi halapenz nem szimpi, inkabb mondja meg nyiltan az elejen, tetszik, nala maradok, nem tetszik, keresek mast.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. Április 18. 16:0448.
    A legtöbb orvos még nem magánvállalkozós-bedolgozósrendszerben dolgozik egy kórházban. Ha viszont így van, és a betegeit csak szülni viszi és ő fizet utánuk, akkor ez teljesen nyíltan és világosan kiderül a terhesgondozás legeslegelején, a legelső alkalommal. Mint ahogy nálad is, hogy ki van írva a tarifa. Magánfogorvos-magánfogorvosdíjak. Magánszülész-magánszülésdíjak. Ez OK.

    Mi pont arról beszélünk, hogy sok orvos márpedig nem ilyen rendszerben van, hanem ott dolgozik a kórházban, az ő alkalmazottja, a betegeit az ottani terhesgondozás keretében látja el. És így állapít meg, közöl, "követel" előre tarifát, és a legtöbbször nem is az elején derül ki a dolog. Ilyenkor jön az, hogy a szűkebb pénzű kismama huszon-harminconhetes terhesen vált. Vagy ügyeletesnél szül (ami amúgy nem biztos, hogy feltétlenül hátrány egyébként, hiszen az ügyeletes orvos is más harminc-ötven-száz várandósnak az istenített felkért orvosa).

    De jogilag és főleg erkölcsileg ne szabja már meg nekem, hogy mennyire legyek hálás. Ha nem neki kell fizetnie utánam.

    Szerintem egyébként csak elbeszélünk egymás mellett. Nem a hálapénz vagy beugrasztási díj kérdéses.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892506 (47)
     
  5. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 18. 14:0547.
    na látom nem értjük egymást
    orvost akarsz felkérni, hogy ha idő van legyen ott veled?. . . arra van az ügyeletes, ügyeletes szülésznő anesztes. Én arra mondtam, hogy ha ragaszkodsz vkihez, akkor fel kell kérned és fizetned kell. Gondolom utána érdeklődsz úgyis név szerint a dokinak, és akkor megtudod, hogy ha éppen ügyeletes és akkor kér-e pénzt stb.

    Továbbá, miért ragaszkodsz ahoz, hogy nappal nem fizetsz?? lehet, hogy elötte 24 órát ügyelt, épp annyi ideje volt, hogy hazamenjen, megpuszilja a feleségét, feladja a fiára az iskolatáskát, és már mehet is vissza

    A vállalkozó magándokik fizetnek a korháznak a szüléseik után, mert ugye használnak eszközöket meg még mittoménmit

    Ha eltöröd a lábad, akkor az éppen ott ügyelő orvos sem közli veled, hogy mennyiért gipsszel ugye. Meg a háziorvosodnak rendelési idejében te sem fizetsz.

    Van egy másik ilyen topik is, ott a köv hasonlat hangzott el, ha megszületik a gyermeked és taníttatni akarod, megkapod az államilag fizetett tanítónőt. De ha azt szeretnéd, hogy a tanítónő külön is a szabadidejében foglalkozzon a gyermekeddel azért meg kell fizetned. Pedig ugye ebben az esetben is ugyanarról a személyről beszélünk.
    előzmény:
    Su (43)
     
  6. Su
    Su
    2005. Április 18. 11:3546.
    Örülök, hogy egyetértettél velem. Teljesen így gondolom én is:-)
    Kaphatok priviben egy jelszót? megnézném a piciket:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. Április 18. 11:2845.
    Pontosan! Tehát én magánrendelésre járok a dokimhoz, ott fizetem a magánrendelésért meghatározott, általam előre is ismert és nyíltan közölt tarifát. Magánrendelő, bérleti díj, adózás, mittudomén. De a kötelező vizsgálatokat (vérvétel, AFP, cukorterhelés, HbSAG, ultrahangok, anyámkínja) a TB által finanszírozott kórházban végzik el, a szülésem is ott lesz, a kórház kapja a pénzt utánam, amit böcsülettel perkáltam munkáséveim alatt. Ha ilyenkor ügyeletesnél szülök, annak kutyakötelessége mindenfajta előre bejelentett vagy nem bejelentett pénzpampogás nélkül a tőle telhető legszakszerűbben megoldani az ellátásomat.

    Mivel ma az a rendszer, hogy általában választ az ember szülészorvost, de csak rábökés szinten és nem szerződésben, és az orvosok átlalában kötődnek valamelyik TB-fizette kórházhoz, ott fizetést kapnak, ügyeletet vezetnek satöbbi, a magánpácienseiket is ebbe a kórházba terelik szülni. Ha éppen ügyeletes a választott dokim, akkor simán csak hálás lehetek vagy sem, ha viszont nem ügyel, hanem alszik-autót mos-moziban ül mittudomén, és én riasztom, hogy idő van, akkor valamilyen szinten "elvárható" a hálapénz, és ez részemről is így korrekt. De ha ilyen feltételekkel (TB-kórház + magánrendelés) odaáll elém vagy a szülés után, hogy márpedig nála ennyi a "TARIFA", hát kikértem volna magamnak. Viszont éppen azért járok hozzá, mert mind szakmailag, mind emberileg nagyra tartom, és ismeretségünk 4 éve alatt (közben 2, 5 gyereket potyogtattam nála, a harmadikat egy hónapon belül) a megbecsülésem és a bizalmam csak nőtt iránta.

    Cupp
    nad
    előzmény:
    Su (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2005. Április 18. 10:1544.
    Egyet ertek veled teljesen.
    Arra is gondoljatok, hogy manapsag elterjedt, hogy nem alkalmazottja a korhaznak a doki, csak szerzodeses es neki minden egyes szulesert fizetnie kell a korhaznak. Errol sokan nem tudnak. Igaz, az ilyen doki elore kozli, kiirja, mi mennyi, ha nem tetszik, nem mesz hozza es kesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (38)
     
  9. Su
    Su
    2005. Április 18. 10:0743.
    Na várjunk csak, nekem valszeg fogalomzavaraim lehetnek. . . A magánrendelés, az okés. . .
    De mitől lesz magándoki felkérés, ha egy állami intézményben ugyanahhoz az orvoshoz szeretnék kerülni???? Ott ő fizetést kap, a munkaidejét tölti! ha éjszaka megyek szülni, akkor is okés, hogy fizetek- DE AZ szerintem már hálapénz. A magánrendelőjében szabhat csak tarifát, nem abban a kórházban, amit az állam, vagy az önkörmányzat tart fent. .
    Pl. A Telki kórház más eset. Ott lehet a szülésnek ára, de milyen jogon van egy állami kórházban? Akkor mi a fenének fizetjük mi is, a munkahelyünk is a TB-t, ha mindenképpen újra pengetni kell a doki zsebébe? Akkor legyen magánkórház- és tudfomásul veszem a kötelező fizetést. Sokminden igaz amit irsz, de ebben szerintem nincs igazad.
    Még egyet tisztáznék: mindezt nem azért írom, mert én nem akarok fizetni a dokimnak. Igenis fogok, de az elv ellen berzenkedek. Nem mi, páciensek tehetünk arról, hogy az orvosi fizetés olyan amilyen, és nem rajtunk kéne ezt behozniuk, ha tetszik, ha nem! Én így gondolom.
    Ez most csak egy szülés, de ugyanez a helyzet bármilyen más műtétnél is. Igazságos az, hogy előtte közli a doki, hogy mennyiért műti meg azt a beteget???? nem hinném! Akkor mi a fenére esküdött fel?
    Bocsi, a vége kicsit off volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892506 (39)
     
  10. 2005. Április 18. 01:5342.
    hello mindenkinek uj es leendo anyukaknak
    eloszor is gratulalok mindenki pici babajahoz
    leanyzok: en mar oreg vagyok es boldog nagymama had szoljak en is a vitahoz:
    en 28 eve szultem budapesten
    azsztk ba jartam meg a korhazba veszelyeztetett terhes voltam sokszor a ferjem ment a felul viszgalatraakkor egy vizit volt 300 ft
    aszules ugy volt hogy a doki ugyelete valat mikor kivoltam irvapersze ejjel mentunk a szuleszno vagta a pofakat mikor kertukhogy keltse fela dokit a lanyom 1 ora mulva vilagra jott
    ez volt akkor 5000ft
    utanam jott egy nagyon szegeny holgy annak az ugyeletes doki csaj volt a hasat 10 koromel kikaparta masnap azt neztuk mert nem volt penze
    gyerekek nekem ez a budus rendszer nem tetsszet leleptem 20 eve
    19 eve canadaban elek a vilag legjobb orszagaban
    itt i NGYENES az orvos szegenynek gazdagnak minden es elso osztalyu elatast kapsz
    ahogy olvaslak beneteket ne is haragudjatok de: TI csinaljatok ezt az orvosokal
    mi az hogy az sztk ban 3000 a visit?
    miert fizettek?
    mikor lesz ennek vege?
    ha kapitalista orszag kent eltek akkor nincs boravalo
    en eltem svajcban is volt biztositasod nem fizettel csak 25 szazalakat a visitnek es kesz
    nincs kulon adakozas
    higyetek el az emberek hibaja
    na jol ki duhongtem magam
    mindenkinek sok sikert a jovoben
    udv irene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_625520
    Torolt_felhasznalo_625520
    2005. Április 18. 00:5041.
    Sziasztok!

    Számomra megdöbentően magas összegek repkednek itt. Nekem négy gyerkecem van, a legkissebb két éves és az ő születésekor adtam a dokinak 15 000-et, de eredetileg csak tíz volt neki szánva. De komplikációk léptek fel, és csak neki volt köszönhető, hogy császár nélkül megusztuk. Tehát tényleg hálám jeléül kapta. Minden gyerkőcöt nála szültem és soha nem fizetem túl, mégse éreztem azt, hogy emiatt bármi hátrány ért volna. A mai napig ő az orvosom és bármikor mehetek hozzá, nem nézz le vagy ilyesmi, csak azért mert annyi pénzt tudtam számára adni. Annak aki elindítota ezt a topikot, azt szeretném mondani, hogy nem a pénz nagyságától függ az, hogy milyen lesz a szülése, hanem csak és kizárólag saját magától. Ha nem avval foglalkozol, hogy a doki mit csinál vagy hogyan viselkedik, hanem a benned történő dolgokal akkor ingyen is csodálatosá tudod tenni a szülésedet. Én már négyszer átéltem ezt a csodát és a legnagyobb segítségem a párom volt aki tudta, hogy mikor mit kell csinálni és akkor is a kezébe tudta tartani a dolgokat amikor én már csak magamra tudtam figyelni. Tehát a legnagyobb segitség ingyen van ha a párod is veled van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. Április 18. 00:0440.
    Válasszuk, semmi kifogásom, de a topikindító csak úgy "natúr" kérdezte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892506 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 22:3139.
    na csak nem birom ki. . . könyörgöm válasszuk már külön a hálapénzt és azt mikor egy magándokit felkérsz a szülésed levezetéséhez és ezért neki fizetsz. . . naaa könyörgöm. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. Április 17. 20:4438.
    Én magánrendelésre járok/jártam mindhárom terhességemmel ugyanahhoz a dokihoz. A magánrendelésen ki van írva a tarifa, az teljesen és tökéletesen egyértelmű.

    Ha a doki munkaidőn kívül, ágybólugrasztva jön hozzám a szüléshez, tiszta sor, hogy adok neki "túlórapénzt". Ezzel semmi bajom, nem vagyok hálapénzellenes. De hálából adom, és nem azért, mert ő közli, hogy X forint alatt márpedig nem vállalja a szüléseim felügyeletét.

    Ha a magánredelésen eleve előre ki van írva a tarifa (rendelésé és szülésé is), ez tiszta sor, eldönthetem az elején, hogy oda szeretnék-e járni ahhoz a dokihoz ilyen feltételekkel vagy sem. . De sunyizni, meg a félidős terhesnek elkezdeni célozgatni, hogy mennyi az annyi, na ez pofátlanság. És én több ilyenről hallok, mint nem ilyenről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. Április 17. 20:4137.
    sziasztok!Szerintem bőven elég csak a dokinak fizetni és akkor ha te választotad. A szülésznőnek is elég egy doboz bon-bon-Elvégre ez a dolguk!Biztos mindenki igyekszik kedves lenni.
    előzmény:
    Su (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 20:1236.
    én októberben szültem, felesleges csörgökre meg mifenékre többet költöttünk már, de kit érdekel??? ezért élünk ezt akartuk, nem muszáj semmi se
    ha már most ezen görcsölsz hogy mi mennyi, csak az élménytől fosztod meg magad
    az meg a másik, hogy arra az ott töltött 3napra nem fogsz emlékezni, legalábbis nekem törlődött a fájdalommal

    pés az uccsó hozzászólásom, vagy fizetsz magánorvost, ha gondod van az ügyeleti idővel akkor olyat, aki a korházzal csak szerződik és akkor az a problémád is kilőve, hogy mi van ha ügyeletes:) Van olyan kh pesten is ahol ingyen van az EDA is

    Vagy bemész az sztkba és nem fizetsz

    Te döntesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 20:0035.
    su, akkor elöbb az intézmény felöl érdeklődj, és nyugi, ha beesel az utcáról senki se a pénzedet fogja keresni. DE ha ragaszkodsz valamihez, orvoshoz extrákhoz akkor fizetni kell. és én ezt helyesnek tartom
    előzmény:
    Su (32)
     
  18. Su
    Su
    2005. Április 17. 19:5834.
    No, én sem úgy gondoltam, hogy mindenki kap. . . De azt sejtem, hogy EDÁ-t muszáj lesz kérnem( sajna), az orvos tarifája fix lesz, a szülésznőnek sem adhatok 15-nél kevesebbet. . . nem rossz kórház ez, hidd el-csak hát itt ennyi az ára. Én is ismerek olyat, aki Pesten ennél kevesebbért szült, de én meg oda nem mennék. Pl azért, mert könyörgött a beöntésért, és mégse kapott, inkább hagyták bekakilni:-((
    Vagy éppen órák hosszat kéne autózni egy jobbnak vélt kórházhoz. . . Azért választottam ezt a dokit, mert mindent megtett, hogy kivizsgálja , hogy miért nem jön össze a babó, és utána a megfelelő helyre irányított. Nézd , a szülésért sem sokallom az 50-et, menniben éjszaka hívom be. . . De ha nappal, akkor már nem fair, sztem.
    előzmény:
    bébinyusz (33)
     
  19. 2005. Április 17. 19:5133.
    Hú ez nagyon alja kórház lehet! én itt sok lánnyal levelezek már évek ótaPestről, szinte együtt szültünk, és ilyet egyik sem mondott! ez melyik kórház ha nem vagyok indiszkrét? mert oda akkor nem megyek:))

    Én vidéken szültem(megyeszékhely)és senkinek sem adtam. még cska nem is ismertek, mert másik városból jöttem ide szülni, és olyan aranyos volt mindenki hogy csak na!ezt veled valaki elhitette hogy csak így lehet szülni? vagy rossz tapasztalatod van már? szegényke. . . hidd el hogy nem a pénzen múlik! inkább költsétek a babára!:) vagy gyerek le ide szülni, és nagyon szép élménnyel távozol! mint én!:)

    csecsemősnek adni??? tudod hányan lesznek körülötted egy hét alatt??? hát azért. . . .
    előzmény:
    Su (32)
     
  20. Su
    Su
    2005. Április 17. 19:4732.
    Nos, Budapesten egy normál szülés ára 50. 000 Ft-nál kezdődik, a szülésznő 15. 000 - ft-tól, az anesztes meg ( igaz, éjszaka!) 25. 000 ft alatt nem nagyon jön be. . . A többi meg elmegy a csecsemős nővérnek, meg mittomén. . . szóval ha azt akarom, hogy normális körülmények között szüljek, és ne hagyjanak a sorsomra, akkor bizony fizetnem kell. Még akkor is, ha nincs választott orvosom, csak éppen beesem az utcáról. . Nekem legalábbis fontos, hogy mi történik majd akkor velem, és nem rémálomként akarom megélni, hanem nyilván, életem meghatározó élményeként.
    előzmény:
    bébinyusz (28)
     
  21. 2005. Április 17. 19:4731.
    Én pl akkor vagyok hálapénz ellenes ha nem kapsz semmi extrát a pénzedért cserébe. itt is van olyan doki aki csak úgy hajigálja kifelé a magánrendeléséről a kismamika, öt percenkét, és 3000 Ft-os tarifáélt! hát én pl oda nem megyek. ennél még az SZTK is jobb.

    ez a doki min. !! 20 percig veled foglalkozik, de sokszor voltunk bent egy órát is, mert körbenézegette mindenét a picinek uh-val. a többi beteget úgy hivja hogy ne legyen ebből zűr, pici csúszás van ugyan de annyira jó doki hogy senki sem bánja:))

    hidd el su, nem kell százezreket szétdobálni azért hogy jó helyen jó kezekben szülj! a nagyja úgyis a te dolgod:))a többi csak asszisztál! és lehet hogy az ügyeletes doki kinyalja a . . . . (bocsi) egy fillér nélkül!
    előzmény:
    Su (27)
     
  22. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 19:4630.
    nem, pont ellnekezőleg, ha visszaolvasol, (21hsz) én szerződtettem a dokimat, és elvártam tőle 1 szolgáltatást. A szolgáltatást teljesítette, vagyis szerda hajnali 3/4 4kor ébresztettem a privi mobilján, a baba 15 26kor volt kint a baba

    Ügyeletes a szülésznőm volt, én neki nem adtam.
    előzmény:
    Su (27)
     
  23. 2005. Április 17. 19:4129.
    Hát azt a rizikót már be kell vállalnod hisz nem tudhatod mikor szülsz:) ha a melóidejében, akkor adj kevesebbet!:)
    előzmény:
    Su (24)
     
  24. 2005. Április 17. 19:4028.
    Én nem adtam senkinek csak a dokinak az órát, mert azt se tudtam hogy ki pörög körülöttem a császár közben. . . és? nem átkozott el egy sem, azt se tudták ki vagyok! hát nehogymár adjál az anesztezesnek amikor valszeg akkor látod először meg utoljára!! még jó hogy a takarítónőnek nem adunk ha utánunk feltakarít!

    ez már kicsit el van túlozva. . . . sztem:)

    Ha így számolgatjuk akkor tényleg nem fogsz kijönni százból! de nem csak olyan dokik, kórházak vannak ám ahol minden egyes beavatkozásért csengetned kell(lásd EDA) szóval sztem másik helyet kéne keresned, ha meg nem, akkor biza fizess!:)

    az tuti hogy akinél én szültem(vidék) nagy szaktekintély, és semmit nem kért, tök jóban lettünk a végére, kerülgetett minket , sosem hagyott egyedül vizsgálatokkor, bevitt soron kívül ha kellett, és még sorolhatnám mit köszönhetek neki és mégsem fizettem százat csak 37000-rt amibe az óra került, meg azt a kb 18 ezret amit a 9 hónap alatt elkért a maszek rendelésén és abban már fotózott , videózott 2-3-4 d uh-n:))
    előzmény:
    Su (24)
     
  25. Su
    Su
    2005. Április 17. 19:4027.
    Ezek szerint te hálapénz-párti vagy. Nekem sincs kifogásom ellene, ha megállapodom a dokival, no de azért a pénzért elvárásaim is vannak! Pl, hogy csak velem foglalkozzon, rám figyeljen.
    Vagy te úgy gondolod, hogy ez mind nem fontos?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892506 (26)
     

Címlap

top