Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyibe kerül a szülés?

ZoLivi
Létrehozva: 2005. Április 17. 15:53
Sziasztok!
Ugyan még csak a terhességem elején járok, de szeretném megtudni, hogy nagyjából mire számítsunk majd. Kinek milyen tapasztalatai vannak, mennyibe kerül manapság egy szülés? Köszönöm előre is az infókat.
  1. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 19:3526.
    su, el lehet menni az SZTKba terhesgondozásra ingyen van, lehet szülni az éppen ügyeletesnél ingyen, van. Ha gondolod nem kell fizetni, és a gyereket se fogják utána visszanyomni a pocidba!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Su
    Su
    2005. Április 17. 19:2725.
    Nem beszélve arról, hogy külön még az aneszteziológust is meg kell fizetni, ha EDÁ-t kérek. . . Eh, lassan 100. 000 Ft nem elég a szülésre. És előtte a magánrendeléseken már ennek legalább a felét kifizeti az ember lánya. .
    előzmény:
    Su (24)
     
  3. Su
    Su
    2005. Április 17. 19:2524.
    Nagyrészt igaz amit irsz, de mi van, ha nem éjjel kell bejönnie a dokinak, hanem pont az ügyeleténelk idején, esteleg munkaidőben jön össze a szülés???Akkor másokkal is foglalkozik közben, és én ugyanúgy kénytelen leszek kipengetni neki azt amit elkér a szülésért. Ugyanúgy a szülésznőnek is. Én a munkaidőmben elvégzett munkámért nem szoktam pluszpénzt kapni, ki szokott???
    Szóval ezért gondolom, hogy jobb lenne, ha nem kérne egy összeget, hanem rábízná a kismamára, hogy mennyit tud adni. . Más a magámnrendelés, ott azt kapom, amit megfizetek. Nem kell várni, nem jönnek ismerősök, akik beslisszolnak előttem, és azalatt az idő alatt amíg bent vagyok csakis velem foglalkozik. .
    előzmény:
    bébinyusz (22)
     
  4. Torolt_felhasznalo_390017
    Torolt_felhasznalo_390017
    2005. Április 17. 19:0323.
    Hatvanéves -diplomás 32EFt / 40év m. viszony- nagyapa vagyok, úgyhogy
    "Sajnos" engem ez a probléma már nem
    érint. Viszont két unokám van, ( két lányomtól ), de az
    ÚRISTENNEK nem akarnak többet szülni " nem az orvok
    miatt! Hagyne-mondjam mibe került a LOMBIK-unokám!
    Apámat okoljam, hogy " rosszhelyre" csinált?
    TÓNIBÁCSI
    Csak egy évet kellett volna még ráhúznom / az egyetemen/ és én is
    doktorálhattam volna. ( bár nem a villamosmérnökin!)
    Bocs, hogy nem- bírtam ki szónélkül!!! Gratulálok az
    "egészséges " jövevényhez! A Nagyszülők szeme-
    fényéhez! Puszi anyuka!
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     
  5. 2005. Április 17. 19:0222.
    A héten volt egy ugyanilyen topik és ott nagyon jól ltta a lényeget egy hozzászóló.

    "Kérdésem:

    Kinek mettől-meddig tart a munkaideje ?

    Mondjuk 8-17-ig.

    Ha felhívnak mondjuk a munkahelyedről éjjel kettőkor, hogy menj be, akkor vajon azért megvagy fizetve ?
    Szerintem aki orvost fogad, akár sztk, akár privát (ott legalább vannak árak), akkor azt azért teszi, mert ahhoz az orvoshoz ragaszkodik mármikor.

    Akár hivatása, akár nem, NEM KÖTELES éjjel kettőkor kiugrani az ágyból, mert szül egy páciense. . . . . . csak, ha erre külön megállípodást kötöttek, a külön megállapodás pedig külön pénzzel jár.

    mert mi van, ha minden nap szül valaki, éjjel 1, de 10 reggel 8 éjjel 3-kor, akkor mindig, minden időben pattanjon ingyé ? Ja és mellette természetesen a napi munkáját is végezze el munkaidőban. "

    azért ez nagyon igaz, nem??:))

    egyébként meg korrekt aki megmondja hogy mennyit kér , legalább el tudod dönteni hogy sok-e neked vagy meg tudod fizetni. . . és nem érzed magad kényelmetlenül ha fizetni kell. . . már mint hogy sok-e vagy kevés. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (10)
     
  6. Torolt_felhasznalo_892506
    Torolt_felhasznalo_892506
    2005. Április 17. 18:4821.
    én magándokihoz jártam magánrendelésre, ahol ki volt írva, hogy mennyit KÉR egy vizsgálatért, és mannyit egy szülésért. Vállalkozó orvos! tehát 5eft a vizsgálat 70eFt a szülés, mi itt a probléma?? megnéztem ki tudtam fizetni, hozzá jártam. Ennyi, tiszta ügy!
    Még egy étterem elött is ki van írva mennyi a bableves ára. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 17. 18:3820.
    2004 decemberében szültem császárral egy megyeszékhelyi kórházban. a doki akihez szinte végig (sajna szinte minden három hétben egyszer)terhesgondozásra jártam kb kért 18 ezret(összesen!!), úgy hogy minden alkalommal 2-3 és 4d uh-n vizsgálta a kicsit. tényleg kb 10 alkalom volt. a szülésért semmit nem fogadott el, de mi hálánk jeléül vettünk neki egy 37000 ft-os DOXA karórát, igazi elegánsat, és a doki könnyekig hatódott tőle. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 17. 18:3819.
    Sziasztok!
    Én 1998-ban az első gyerekem születése előtt megkérdeztem a dokimat, (akihez kb. 3 hetente mentem vizsgálatra magánrendelőbe ha jól emlékszem 3-4000 Ft-ért) hogy mennyit kér a szülésért, és azt mondta, hogy amennyit gondolok!:))) Császár lett, és utána 20. 000, -Ft-ot adtunk neki. 2002-ben a második gyereknél (magánrendelői tarifa 5. 000, -) már meg sem kérdeztem, hanem ekkor is 20. 000. -Ft-ot adtunk (nem követtük az inflációt:))))))szintén császár volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. Április 17. 18:2618.
    Na jó, hát akkor én olcsón megúsztam, 2003 októberében szültem és 20000Ft-ot adtam a dokinak, és 10000Ft-ot a szülésznőnek, egy vidéki megyeszékhelyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524606 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_524606
    Torolt_felhasznalo_524606
    2005. Április 17. 18:2317.
    Sose értem, hogy ha valaki feltesz egy ilyen kérdést, akkor miért nem válaszolnak neki, hanem inkább átmegy a topik valamiféle erkölcsi vitába. Nem azt kérdezte, hogy szerintünk helyes-e, hogy az orvos pénzt kér vagy nem. Bocsánat, hogy kifakadtam, de már ezer helyen láttam erre példát itt az nlc-n. Segítsetek a topikindítónak és mondjátok meg, hogy ha fizettetek akkor mennyit. Ennyi!
    Én tavaly októberben szültem. 40, 000-t adtunk a dokinak és 15, 000-t a szülésznőnek!
    A mellettem fekvő ágyon egy olyan lány feküdt, aki szintén az én dokimnál szült. ő rákérdezett a szülés előtt, hogy mennyit kér a doki, (én nem kérdeztem meg) neki azt mondta, hogy a mindenkori anyasági támogatás összegét szokta megkapni. Az akkor kb. 53, 000 forint volt, szóval az a lányzó 50, 000 forintot adott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 17. 18:1516.
    Egyébként meg nem éreztem kötelezőnek, hogy annyit adjak neki, amennyit mondott, vagy hogy egyáltalán adjak neki. A magánrendelésén már amúgyis otthagytam egy rakás pénzt, már azzal sem járt rosszul. . .
    előzmény:
    emone (15)
     
  12. 2005. Április 17. 18:0915.
    Hát épp ez az! Hogy ő nem szabott meg tarifát. Úgyhogy szerintem korrekt volt. Mint ahogy végig a terhességem és a szülés alatt is.
    előzmény:
    manocica (14)
     
  13. 2005. Április 17. 18:0414.
    Mi az hogy ennyit szokott?????? És ha Neked nincs annyi??? Szerintem örüljenek, ha kapnak, de ne szabjanak meg tarifákat. Úgyis annyit adsz, amennyit tudsz. Én nem kérdeztem meg, hogy mennyi, és nem is mondta a doki, mikor kértem, hogy ő legyen bent, de azért kapott persze a végén.
    előzmény:
    emone (13)
     
  14. 2005. Április 17. 17:5413.
    Hát, igen! Szerintem sem normális, hogy KÉRNEK. Ezért is volt diplomatikus az orvosom, aki NEM KÉRT, hanem azt mondta, hogy "ennyit szoktam kapni".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (10)
     
  15. 2005. Április 17. 17:4412.
    Szerintetek az ikres szülésért kétszer annyit kell fizetni? :))))
    na jó ez poén akart lenni, de azért van bennem némi kétség. . mint ahogy emone is írta, a császárért pl. többet kérnek, mint a "normál" szülésért. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 17. 17:4011.
    Köszönöm az eddigi infókat, hát azt hiszem majd megkérdezem a dokimat.
    Rozandi: köszi, de nekem két picurom van, :))) azért is aggódom. Szeretném, ha minden rendben lenne, még akkor is, ha ezt esetleg csak úgy tudom elérni, hogy fizetek, mint a katonatiszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. Április 17. 17:3910.
    Mi az, hogy KÉRNEK?!?!?!?!?! Nem hálapénzről van szó????
    előzmény:
    emone (8)
     
  18. 2005. Április 17. 17:349.
    Gratulálok a picurhoz, és ne a pénz érdekeljen. Sokba van egy szülés, és egy gyerek, de megéri. Én alkalmanként 5000 ft-ot fizettem és a szülés után 50. 000Ft-ot. ahol én szültem majdnem mindenki 40 - 50 ezret adott a végén a dokinak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 17. 17:148.
    Ja! Egyébként végül császár lett. Megkérdeztem, hogy ez módosítja-e az összeget. "Nem" volt a válasz. Nekem furcsa, hogy a császárért többet kérnek. Akkor gondolhatná azt is a kismama, hogy esetleg azért lett császár, hogy a doki többet kérhessen.
    előzmény:
    emone (7)
     
  20. 2005. Április 17. 17:117.
    Szia! Gratulálok!

    Én megkérdeztem a dokimat és ő úgy válaszolt, hogy "ennyit szoktam kapni". Az összeg egyébként 10-szerese volt az alkalmankénti vizsgálatok tarifájának.
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     
  21. 2005. Április 17. 16:526.
    Ja alényeget meg kihagytam:-))tőlük 40-et kért csak a szülésért. . . viszont hat hetes vizsgálatra ugyanúgy kellett 3 ezret fizetnie.
    előzmény:
    tonyné (5)
     
  22. 2005. Április 17. 16:505.
    Szia!! Ez egy nehéz kérdés szerintem nőgyógyásza válogatja(ha erre gondoltál)Én nme jártam magánrendelésre, csak szülésorvosnak adtunk pénzt(nem az volt akihez jártam, neki nem adtam volna:-(((). Nővéremnek választott nőgyógyásza volt, 3000 kért minden vizsgálatkor, vagy inkább találkozáskor, a szülésért szerintem irreálisan sokat, és nem is foglalkozott vele úgy ahogy azt ennyiért elvártam volna(8 óra alatt 2x volt bent nála és a végén is csak akkor ment be, amikor már kint volt gyerek feje. . . . Viszont hallottam/olvastam pozitív véleményeket is. Meg szerintem attól is függ hol szülsz vidék város. . .
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     
  23. 2005. Április 17. 16:454.
    Szia!
    Szerintem nézd meg az Otthonszülés! topicot is. Hátha! :-)
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     
  24. 2005. Április 17. 16:233.
    Gratulálok!!!
    A téma amúgy engem is érdekelne, bár nekem még nem sikerült a csikos. . .
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     
  25. 2005. Április 17. 16:192.
    Szia!

    Nézd meg a "Szülésért fizetni?" c. topicot, abban ugyanez volt a téma a héten. . .
    előzmény:
    ZoLivi (1)
     

Címlap

top