Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Remoska főző-sütőedény

Torolt_felhasznalo_262860
Torolt_felhasznalo_262860
Létrehozva: 2005. Április 15. 10:24
Kedves Mindenki!

Évekkel ezelőtt nagyon sokan vásároltunk Szlovákiában ilyen edényt, amelyet ma is lehet kapni Magyarországon pl. a Vasedény boltjaiban. Sajnos a régen, a vásárlásnál kapott szlovák nyelvű recept gyüjteményt azóta sem sikerült lefordítanom. Érdeklődnék, nincs-e meg valakinek ez magyar nyelven. Vagy esetleg kipróbált receptekkel segíthetnétek, ha van ilyen. Bármi jó ötletet hálásan fogadok.
  1. 2016. január 29. 23:1032.

     


     Vaterán szoktam látni akár egészben, akár csak darabokban is, még néha vasalózsinórt is.


    remoska


    Sok szerencsét!

    előzmény:
    duci666 (31)
    2016-01-27  17:41
  2. 2016. január 27. 17:4131.

    Kedveseim. 35 éve használom a remoskát. Ma leesett a teteje, és összetört a jénai üvegje, ami összetört. Valaki irta, hogy lehet vas- boltba kapni. Nálunk nincs ilyen, csak nagy bevásárló. Ki tudna segiteni? Vagy teteje kellene, vagy egészben. Köszönöm a válaszotokat addig is.

    előzmény:
    mártimami (30)
    2013-11-05  14:10
  3. 2013. november 5. 14:1030.

    A remoskában én már sütöttem kalácsot is, de leginkább kenyérsütésre használom. A savanyú káposzta, filézett csirke comb, felezett krumpli, hagyma, plusz fűszerek keveréke isteni!! A kenyér fél kg lisztből készül, ugyanúgy a kalács is, ami lehet kakaós csiga is, amit nem szeletelek, hanem csak csigába hajtok. Mindig meg kell kenni az alját egy kis olajjal, a kenyér esetében magát a tésztát hideg vízzel átkenni. Ki kell mindent tapasztalni.

     

  4. 2005. Április 18. 22:3629.
    Sziasztok!

    Aki tud angolul, annak ez egy kincsesbánya remoskaügyben:

    www. hoorayforhomecooking. co. uk/recipe. htm

    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 18. 22:0928.
    Jééééééé! Gyermekkorom imádott kajái mind remoskában készültek: a csőbensült zöldségmixek (sok tejföllel és sajttal rajta), a rakottkelkáposzta, a húsos palacsinta (ezt persze csak a végén piritottuk át egy kicsit), a rakott krumpli. . .
    A nagymamám mindig beszélt hozzánk a remoska nevében, hogy "jaj de köszönöm, hogy megeszitek a rakott zöldbabot, már olyan nehéz volt. . . ", én sokáig szerintem tényleg azt hittem, hogy élőlény:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_262860
    Torolt_felhasznalo_262860
    2005. Április 18. 21:0527.
    Szervusz kedves Mese!

    Jutottál valamire a hét végén a kutatómunkával? Mármint Remoska ügyben. Nem sürgetni akarlak természetesen, csak érdeklődöm.
    Üdvözöl: Panga
    előzmény:
    mese67 (12)
     

Címlap

top