Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősek előítélettel telve

Torolt_felhasznalo_413045
Torolt_felhasznalo_413045
Létrehozva: 2005. Április 13. 09:44
Következő történt ma reggel:

Bp-en egy rendelőintézetben voltam. A 4. emeletre kellett mennem. Felgyalogoltam, bár van lift, de nem túl gyors, meg különben sem árt egy kis lépcsőzés. Kaptam egy injekciót a fenekembe, majd indultam haza. Lefelé is elindultam gyalog, de amikor a harmadikra értem láttam, hogy jön a lift, gondoltam akkor már inkább lemegyek vele. A szuri miatt úgyis nehezen mentem, a lépcsőzés pedig csak szenvedés.
A történethez tartozik, hogy 26 éves vagyok, bár 18 sem szoktak nézni.
Szóval beszálltam a liftbe, ahol egy kb. 70 éves idős nő kezelte a liftet. Közben látta az öregasszony, hogy egy 45-50 éves nő lépcsőzik lefelé, erre odaszólt neki, hogy jöjjön, mert úgyis lefelé megyünk. Liftesnéni elkezdi mondani, hogy persze a fiatalok megnyomják a lifthívót. (Na, gondoltam magamban, itt az ismert szöveg arról a fiatalok mennyire neveletlenek, lusták, bezzeg ők...). Középkorú nő kifejtette, hogy ő lement volna a lépcsőn is. Erre az öregasszony megint rákezdett, hogy bezzeg a fiatalok lifteznek. Na itt szakadt el nálam a cérna, főleg azért, mert eközben lenézően nézett rám és az a hangsúly!
Itt a tudtára adtam, hogy az injekció miatt liftezek és felháborító, hogy az idősek mind azt hiszik, hogy egy fiatalnak semmi baja nem lehet. Különben is úgy tudtam a lift azért van, hogy használjuk. Egyébként is fölfelé lépcsőn mentem, és lefelé sem szálltam volna be ha nem mozognék nehezen. Persze a liftesnéni ki volt akadva, hogy beszélhetek így vele és miért veszekszem. Ez arra vonatkozott, hogy ugyan nem kiabáltam, de felemeltem a hangomat. Mondtam neki, hogy ő kezdte az egészet. És itt véget is ért a "kellemes" utazás.

Milyen alapon ítélkezik felettem? Mivel ez egy rendelőintézetben történt feltételezhetné esetleg, hogy nem szórakozni mentem oda, hanem talán azért, mert beteg vagyok. Tudom, hogy nem kellett volna így felhúznom magam rajta, de eleve feszült voltam a szuri miatt és másodszor azért már sok volt. Egyébként nem vagyok harcias típus, így még én is meglepődtem magamon. Ez van.

Muszály volt kiírnom magamból, mert kicsit elrontotta a reggelem. Most pedig nyugodtan lehet pálcát törni felettem, ha valakinek más a véleménye.
  1. 2005. Április 13. 12:51176.
    ne legyél már kötekedő:-))))))))))))))))))
    előzmény:
    eprescsoki (174)
     
  2. 2005. Április 13. 12:50175.
    Szerencse hogy nem történt nagy baj. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834735 (168)
     
  3. 2005. Április 13. 12:50174.
    ez mondjuk metrón kicsit nehéz:)
    előzmény:
    helenhunt (170)
     
  4. 2005. Április 13. 12:48173.
    meg szerencse, hogy nem lett bajotok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834735 (168)
     
  5. 2005. Április 13. 12:48172.
    Én gyerekkel a belvárosba be sem merek menni. Egyedül is gáz!
    előzmény:
    eprescsoki (169)
     
  6. Torolt_felhasznalo_312027
    Torolt_felhasznalo_312027
    2005. Április 13. 12:48171.
    Igen vicces, hogy pocakos a pocakosnak adja át a helyét :-(( / :-))

    Tisztelet a kivételnek, de a fiúk, férfiak azok, akik a leginkább elfelejtették az elemi udvariasságot. Nem kérem én, hogy felpattanjanak az ülésből, ha megjelenek istennői mivoltomban legyek akárhány éves, nem kérem, hogy előre engedjenek a sorban! DE vannak szituációk, amikor nekik kellene udvariasnak, előzékenynek lenni. Sajna tapasztalataim szerint egyre kevesebben vannak az ilyenek.
    Lássuk be, mi nők rontottuk el őket! Igen kevés anyukát látok, aki a 15-16 éves fiának azt mondja "Állj fel magzatom és add át a helyedet annak a kismamának, pici gyerekkel utazó anyukának, idős néninek, bácsinak, törött lábú lánynak . . . . . stb. !"
    A férjem az egyik távolsági utazása alkalmával a lépcsőn tudott csak leülni. Fölszállt egy törött lábú lány, gondolom a meleg családi fészekbe igyekezett. A férjem adta át a helyét a LÉPCSŐN!!!!, mert a lány ugyan kérte, hogy valahová leülhessen, de a sofőrrel együtt a többiek is átmenetileg megsüketültek!

    Az egyik barátunkat irigylem a feleségétől! Olyan udvarias, hogy elolvadok! Ne értsétek félre előbbi mondatomat, de nekem imponál a srác jólneveltsége. Előreenged mindenhol, ugrik és felsegíti a kabátomat, kihúzza a székemet - gyorsabb, mint a társaság többi "férj tagja". Nem érzem magam kevésbé egyenrangúnak ettől. Sőt! Érzem, hogy tisztel engem, de kivétel nélkül minden nőt! Az édesanyját örök hála illeti!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (144)
     
  7. 2005. Április 13. 12:47170.
    Erre egy jo megoldas lenne, hogy csak az elsö ajtokon lenne felszallas, a többin meg le!
    előzmény:
    eprescsoki (169)
     
  8. 2005. Április 13. 12:46169.
    óóó, a leszállás nemcsak kocsival nehéz, pláne a deákon, ki se nyílt rendesen az ajtó, de a barom már száll fel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834735 (164)
     
  9. 2005. Április 13. 12:45168.
    A 8-as busz is szuper! Egyszer még a korlát is kiszakadt, amibe kapaszkodtam és persze a gyerek a kezemben volt közben. Apám kapott el minket. Persze a helyet senki nem adta át csak az eset után.
    előzmény:
    szvetlana (157)
     
  10. 2005. Április 13. 12:45167.
    En is leirom a mult heten velem tortenteket, szerintem idevalo, de nem olvastam vegig a topikot, csak ugy bele-bele.
    Szoval, BP-iek talan tudjak, hogy nemreg, 6-an nyilt Csomoron a Brico store. 590 ft-ert hirdettek muskatlit/10 db, gondoltam, elmegyek. Reggel nagyobb oviba, kicsi be a kocsiba, indulunk. Hat, nemcsak a Brico, de a kozeli Auchan parkoloja is tomve volt. Koroztem, vegul talaltam egy helyet, bealltam, kozben realizaltam, hogy a kicsit nem fogom tudni kiemelni a bebiulesbol, odebb kell alljak. Motor be, hatra, ujra elore, . kicsit jobbra. Kiszallok, hat latom, hogy egy tragacsban ul egy "nagyapa, nagymamaval", 100-100 kg-osak. Intek, hogy csak odebb alltam, mosolyogva, emelnem ki a kicsit, erre legordul az ablak, es egy olyan cifra karomkodast vagott le a "bacsi", hogy lemerevedtem, csak bamultam, o meg 100-al a tomott parkoloban elhuzott (b. . meg az anyadat, azt a k. . . -t, es meg sorolhatnam, amikkel engem illetett). Mit ne mondjak, egesz hetre elrontotta a kedvemet, a parom szerint en veszem tul "komolyan" az ilyesmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. Április 13. 12:44166.
    ha már a bkvt szidjuk:), én azokra a barom laffanytúkra vagyok ideges, amiket kapaszkodónak hívnak. Eleve tök magasan van. - nekem ez még nem akkor probléma. a másik, h csúszkál és ha csuklik a jármű, akkor egy kecses mozdulattal átúszhatsz pl a busz másik felébe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 13. 12:43165.
    tiszta sulyzozas, ha fel-leveszi a gyerek a taskat. Neha en is alig birom:((( altalaban a ferjem cipeli, de ha o nincs itthon akkor kenytelen a fiam vinni:(
    előzmény:
    liziantus (162)
     
  13. 2005. Április 13. 12:43164.
    Az a baj, hogy nekem a sarok után felveteti magát. Egyszerűen nem hajlandó gyalogolni. Így Apukám /nyugdíjas/ segít mindig, ha valahova menni kell. Nehéz dolgok ezek. Sokszor leszállni sem engednek, mert mire megemelem a kocsit már szállnak fel.
    előzmény:
    szvetlana (161)
     
  14. 2005. Április 13. 12:41163.
    mondjuk aki azt a képet rajzolta, nyilván sosem utazott még hátizsákkal, eleve, h csomószor annyi helyed sincs, h levedd!!! az más kérdés, h néhányan bazi hátizsákkal érdeklődve forgolásznak és közben kiütnek 4-5 embert. . .
    előzmény:
    liziantus (162)
     
  15. 2005. Április 13. 12:39162.
    . . . es miert gondoljak azt az idosek, hogy a gyerekek szorakozasbol cipelik a hatukon a mazsas taskat? Tobbszor tapasztaltam, hogy szegenyek le lettek cseszve, mert a taskajukat nem a kezukben fogtak, hanem a hatukon hagytak. Igaz, hogy sajnos a BKV jarmuveken van is egy ilyen kep, hogy a taskat kezben kell fogni, de iszonyatos sulya van idonkent. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. Április 13. 12:38161.
    en szegeny fiamat, amiota tud menni, babakocsi nelkul hordom, mert nehez felszallni a jarmuvekre es hely sincs. szegenykem annyit setal a csopp kis laban:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_834735 (159)
     
  17. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. Április 13. 12:35160.
    nemtom melyik busz meg föl a csopaki útra de egyszer voltam ott(télen). A busz ezerrel lefele én meg csak imádkoztam, hogy idelyében fékezzen. . na meg kapaszkodtam az elöttem lévő ülésbe. . kriminál
    előzmény:
    szvetlana (157)
     
  18. 2005. Április 13. 12:34159.
    Én még azt is bírom, amikor felszállok babakocsival és beül a babakocsi helyre a villamoson és odébb nem menne, hogy betoljam oda és ne bukjon keresztül rajta mindenki. Ilyenkor rátolom a lábukra. A keréktől jó koszos lesz a gatyájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 13. 12:33158.
    Még nem vagyok kihalófélben. Szerencsére. :))
    előzmény:
    Mamox (151)
     
  20. 2005. Április 13. 12:32157.
    Probald ki a 49-es buszt, megy mint a meszes a dombrol lefele, neha eszebe jut a sofornek es fekez, ilyenkor emberek egymas hegyen hatan. Na ilyenkor fiamat tuti leultetem, mivel a gyerek 22 kilo a sulitaska pedig 4-5 kilo es fekezeskor szegenyt eloreviszi:(((
    előzmény:
    eprescsoki (152)
     
  21. 2005. Április 13. 12:32156.
    ez hogy ne induljunk el nagyon jól hangzik, de a vizsgálatokra és egy két helyre kénytelen voltam elmenni mivel a férjem nem mindig ért rá. . és aki várt már babát tudja hogy simán van ugy hogy amikor elindul jol élrzi magát és utkozben rosszul lesz. . . esetemben ehhez a buszon, metron stb terjedo szagok is elegendoek, de nem tehetem meg hogy ne induljak el. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_316493 (124)
     
  22. 2005. Április 13. 12:32155.
    Igazad van.
    Csak én azt tapasztalom, hogy ez olyan közegben működik igazán, ahol eleve "többet" kap az ember otthon.
    Akik a nulla tolerancia és nulla tisztelet jegyében nevelkedtek(nek), azoknak nincs is igényük az effajta változásra (talán mert fogalmuk sincs, hogy mi újság van "odaát"). Kivételek itt is adódnak biztosan, nem róluk beszélek természetesen :)
    előzmény:
    foka (146)
     
  23. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. Április 13. 12:30154.
    na várjál akkor mégegyszer elolvasom a sztorit(sunyiba netezem:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_312027 (149)
     
  24. 2005. Április 13. 12:30153.
    :-))
    előzmény:
    eprescsoki (148)
     
  25. 2005. Április 13. 12:29152.
    Én nem vagyok terhes, beteg stb, de nem bírok stabil maradni, mert egy csomó sofőr kritikán alul vezet, az egyik kedvencem a piros lámpa után 110zel indulás, a fék néálküli kanyar és a hirtelen fékezés.
    előzmény:
    Mamox (143)
     

Címlap

top