Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősek előítélettel telve

Torolt_felhasznalo_413045
Torolt_felhasznalo_413045
Létrehozva: 2005. Április 13. 09:44
Következő történt ma reggel:

Bp-en egy rendelőintézetben voltam. A 4. emeletre kellett mennem. Felgyalogoltam, bár van lift, de nem túl gyors, meg különben sem árt egy kis lépcsőzés. Kaptam egy injekciót a fenekembe, majd indultam haza. Lefelé is elindultam gyalog, de amikor a harmadikra értem láttam, hogy jön a lift, gondoltam akkor már inkább lemegyek vele. A szuri miatt úgyis nehezen mentem, a lépcsőzés pedig csak szenvedés.
A történethez tartozik, hogy 26 éves vagyok, bár 18 sem szoktak nézni.
Szóval beszálltam a liftbe, ahol egy kb. 70 éves idős nő kezelte a liftet. Közben látta az öregasszony, hogy egy 45-50 éves nő lépcsőzik lefelé, erre odaszólt neki, hogy jöjjön, mert úgyis lefelé megyünk. Liftesnéni elkezdi mondani, hogy persze a fiatalok megnyomják a lifthívót. (Na, gondoltam magamban, itt az ismert szöveg arról a fiatalok mennyire neveletlenek, lusták, bezzeg ők...). Középkorú nő kifejtette, hogy ő lement volna a lépcsőn is. Erre az öregasszony megint rákezdett, hogy bezzeg a fiatalok lifteznek. Na itt szakadt el nálam a cérna, főleg azért, mert eközben lenézően nézett rám és az a hangsúly!
Itt a tudtára adtam, hogy az injekció miatt liftezek és felháborító, hogy az idősek mind azt hiszik, hogy egy fiatalnak semmi baja nem lehet. Különben is úgy tudtam a lift azért van, hogy használjuk. Egyébként is fölfelé lépcsőn mentem, és lefelé sem szálltam volna be ha nem mozognék nehezen. Persze a liftesnéni ki volt akadva, hogy beszélhetek így vele és miért veszekszem. Ez arra vonatkozott, hogy ugyan nem kiabáltam, de felemeltem a hangomat. Mondtam neki, hogy ő kezdte az egészet. És itt véget is ért a "kellemes" utazás.

Milyen alapon ítélkezik felettem? Mivel ez egy rendelőintézetben történt feltételezhetné esetleg, hogy nem szórakozni mentem oda, hanem talán azért, mert beteg vagyok. Tudom, hogy nem kellett volna így felhúznom magam rajta, de eleve feszült voltam a szuri miatt és másodszor azért már sok volt. Egyébként nem vagyok harcias típus, így még én is meglepődtem magamon. Ez van.

Muszály volt kiírnom magamból, mert kicsit elrontotta a reggelem. Most pedig nyugodtan lehet pálcát törni felettem, ha valakinek más a véleménye.
  1. 2005. Április 13. 11:47101.
    Nyugi, amikor az elso babamat vartam nagyon fiatal voltam (21 eves), de kb. 15 evesnek neztem ki, es akkor volt a villamos palya felujitas a 4-6 vonalon. Persze tomott busz (potlo), mire elkezdtek nyomni befele, en epdig udvariasan megkertem, hogy ne nyomjanak, mert a pocimtol nem tudok beljebb menni es feltem a pocim, erre megkaptam, hogy minek csinaltak fel engem 15 evesen, es hogy ha akkor tudtam elvezni, most is tegyem azt. Mindezt egy kulturaltnak kinezo idos holgy:(((
    Amugy nagyon szeretem az idos embereket, a hazunkban lakik jonehany es tunderiek:))))
    előzmény:
    Meara (97)
     
  2. 2005. Április 13. 11:45100.
    Es ez most nem azt jelenti, hogy nem szeretem az öregeket stb.
    De azt meg az en 80 eves nagyim is mindig elismerte hogy vannak idösek akik nagyon nem tudnak mit kezdeni magukkal :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:4499.
    Vajon mi volt előbb, tiszteletlen fiatalok vagy az idősek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 13. 11:4498.
    utálom azokat akik gondolatban a más pénztárcájában kotorászik. . . . .
    előzmény:
    szvetlana (96)
     
  5. 2005. Április 13. 11:4297.
    kissé korai lett volna. . azt sajnálom hogy nem hánytam le akkoriban ugyanis pont ez volt a problémám:-))) megérdemelte volna. .
    előzmény:
    Leyla69 (87)
     
  6. 2005. Április 13. 11:4296.
    en megertem, hogy nem tud mindent megvenni, de mi sem lopjuk a penzt, de azert azon ne akadjon mar ki, hogy egsezseges eteleket veszunk (tej, tejtermekek, zoldseg, gyumolcs) meg kulonben is mi koze hozza?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354914 (92)
     
  7. 2005. Április 13. 11:4295.
    A legjobbat el is felejtettem!

    Egyeszer egy bacsi az utcan mögulem ki akart jönni es kikerulni, de en nem hallottam az elsö felszolitasat, mert a bal fulemre teljesen suket vagyok.

    Ekkor megfog az öreg es felrelök, közben kijelenti (elnezést a szavakert): basszon meg aki csinalt! :)

    Nem tudtam mast reagalni csak elkezdtem hangosan nevetni, es utana kiabaltam : basszon meg teged!

    Eleg bunko megnyilvanulas volt tölem, tudom, de most erre mint lepjen az ember?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 11:4194.
    ugyanmár!!!
    mit is akar az, aki rendelés előtt 4 és fél órával már ott ül????
    ezt nem gondolod komolyan!!!!!!
    előzmény:
    foka (86)
     
  9. 2005. Április 13. 11:4193.
    Nekem is volt olyan, hogy idős hölgy maga elé engedett a patikában!
    (Mert nagy volt a pocakom)
    Persze, hogy vannak normálisak is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893765 (88)
     
  10. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:4092.
    Bizonyára neki már a gyümölcs is luxus, mert nem jut rá a minimálnyugdíjból.
    előzmény:
    szvetlana (84)
     
  11. Torolt_felhasznalo_911321
    Torolt_felhasznalo_911321
    2005. Április 13. 11:4091.
    remélem azt a vén banyát is fellöki majd valaki, de jó erősen.
    előzmény:
    szvetlana (84)
     
  12. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:3990.
    Szerintem meg mindenkinek meg kell adni a tiszteletet, aztán legfeljebb később rájövünk, hogy nem érdemli meg.
    előzmény:
    nagyimamma (79)
     
  13. 2005. Április 13. 11:3989.
    Termeszetesen vannak kedves idosebb"fajtarsaink" is. . . csak en olyan de olyan ritkan talalkozom ilyennel. Azt se allitom, hogy nincs paraszt fiatal, mert sok van. . :( De hogy egybol nekiugrani a masiknak, mer az fiatalabb. . . hat . .
    előzmény:
    nagyimamma (79)
     
  14. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 11:3888.
    jaj nagyimamma. . . .
    rengeteg szép élményem is van idős emberekkel!

    csak itt most a kellemetlen atrocitásokról írtunk. . .

    nagyon sok olyan idős embert ismerek, akiért tűzbe tenném a kezem, vagy éveket adnék az életemből, ha csak egy percre is láthatnám még őket!!!!!
    előzmény:
    nagyimamma (79)
     
  15. 2005. Április 13. 11:3887.
    Hú ez tényleg durva, én lehet, hogy lebabáztam volna ott helyben ha nekem ilyet mondtak volna.
    Engem egyszer az országból is ki akartak zavarni, 2 öregasszony, amikor babakocsival együtt leestem a busz lépcsőjére egy éles kanyarban, amit elég gyorsan vett be a buszvezető, persze én elkezdtem kiabálni a vezetőnek, a nyanyák meg velem, hogy én álltam rossz helyre. Hova kellett volna állnom leszállás előtt? Azt mondták, ha nem tetszik, mennyek másik országba lakni. Persze a fiatalok mennyenek a francba a gyerekeikkel együtt, mert még a látványunktól is rosszul vannak az öreg nyanyák. Na kezdek én is begurulni.
    előzmény:
    Meara (58)
     
  16. 2005. Április 13. 11:3886.
    Én már jártam úgy, hogy az 1-kor kezdődő rendelésre negyed 2-kor mentem, és már ki volt írva, ma több beteget nem fogadunk. Talán ezt akarták elkerülni, akik idejében odamentek.
    Az is előítélet ám, hogy azt feltételezzük másokról, csak unalmukban járnak orvoshoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893765 (74)
     
  17. 2005. Április 13. 11:3885.
    azaz:-))) alapvetően asztmásoknak találták ki gyógyprogramklént nem igaz??:-))) asszem ott patkoltam volna el. . . . .
    előzmény:
    Kokapu (81)
     
  18. 2005. Április 13. 11:3784.
    Sziasztok! Nekem is van egy "edes" boltos sztorim. Parommal es kisfiammal (2 eves lesz) havi egyszer megyunk bevasarolni az Auchanba. Ilynekor veszuk meg a hust, tejet, pelenkat, zoldseg-gyumit, stb. . . szoval elegge tele lesz a kocsi. Multkor szinten mar vegefele jartunk, toltuk a telekocsit, erre elenk all egy oreg neni es elkezd velunk kiabalni, hogy szegyeljuk magunkat, hogy megengedhetjuk mi ezt a sok luxus arut. . . Kopni, nyelni nem tudtam, foleg mivel semmi luxust-felesleges cikket nem veszuk.

    A masik: multkor kisfiammal utaztam, aki utkozben elaludt karomban, felszalltam a 4-6 villamosra, volt egy hely gondoltam leulok (7 honapos babas vagyok) hogy fiamat jobban tudjam fogni, erre egy agyon kikent-kifent 50-60 ev koruli, koldokig kivagott holgyike ugy lokott felre, hogy majdnem elestem. Na akkor kibuktam es sirvafakadtam. Szerencsere atadta mas a helyet, de olyan rosszul esett. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. Április 13. 11:3783.
    Nyilván felállok, ha észreveszek valaki rászorulót, vagy félreállok, ha a járdán két ember nem fér el a parkoló autók miatt, de azon felhúzom magam, ha ezt nem köszönik meg!! :-)
    Akkor egy hangos "szívesen"-t szoktam mondani, saját megnyugtatásomra. . .
    :-))
    előzmény:
    Ylva (71)
     
  20. 2005. Április 13. 11:3782.
    egyébként egyszer egy néni majdnem agyonutotte a botjával a bkv ellenort mert egy kiskutyát vittem magammal(nagyon pottom volt kosárkában) gondoltam neki azért nem kell jegy, és ezut teljesen normálisan mondtam az ellenornek is. . . . na mindegy a végén már majdnem orditott velem a krapek a néni meg megelégeléte és kozolte hogy ha nem hagyja békén azt a szegény kislányt az édes kiskutyusával itt helyben megkapja a magáét:-)))))
    na azt a nénit nagyon tudtam tisztelni:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. Április 13. 11:3681.
    Cooper teszt :-)
    előzmény:
    Meara (73)
     
  22. 2005. Április 13. 11:3680.
    Nagyimamma, ha még mindig olvasgatsz errefelé, láthatod, ugyanaz történt ezzel a topiccal, mint oly sokkal: mindenki jól kiírja magából a valós vagy vélt sérelmét és aztán minden megy újra, ugyanúgy. Ez nem az a hely, ahol meggyőzhetnénk egymást.
    előzmény:
    nagyimamma (63)
     
  23. 2005. Április 13. 11:3579.
    Kivánom mindannyiatoknak, hogy legyen kellemesseb élményetek az idősebb emberekkel kapcsolatba! Mi sem vagyunk egyformák, ahogy a fiatalabbak sem, de azést higgyétek el nekem, hogy aki idős korára agrassziv, tolakodó, szemtelen, az nem akkor lett olyan, hanem már fiatalabbnak is olyan volt. Mindig is az volt a jelszavam - pedagógus volam - hogy a tiszteletet nem kikövetelni kell, hanem kiérdemelni. Én mindenesetre igy próbálom élni az életemet!!
    előzmény:
    Ylva (71)
     
  24. 2005. Április 13. 11:3378.
    en is igy szoktam gondolni :)
    előzmény:
    hogomolya (76)
     
  25. 2005. Április 13. 11:3377.
    Elnézést, ha durva volt a "mindjárt meghalnak" kifejezés, de szerintem a halál is az élet része, és 60-70 éves koromban nekem is sokkal nagyobb esélyem lesz rá, mint pl. ma.
    Persze ma is meghalhatok.
    De az az élet rendje, hogy mindenki először fiatal, aztán meg megöregszik.
    A mai öregeknek is ugyanúgy kijárt a fiatalság, mint ahogy nekünk ma, és bizony ránk is az vár, hogy megöregszünk.

    Ez már csak így megy.

    És igen, a bunkóság nem kortól függ.

    Csak mivel a fiatalság mindenkinek kijár, nem kellene irigyelni. Ezzel együtt biztos én is öreg koromban majd úgy érzek, hogy de jó lenne fiatalnak lenni, nem betegnek lenni, stb. De kívánom, hogy majd akkor se irígykedjek a fiatalokra. Bárcsak így lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top