Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősek előítélettel telve

Torolt_felhasznalo_413045
Torolt_felhasznalo_413045
Létrehozva: 2005. Április 13. 09:44
Következő történt ma reggel:

Bp-en egy rendelőintézetben voltam. A 4. emeletre kellett mennem. Felgyalogoltam, bár van lift, de nem túl gyors, meg különben sem árt egy kis lépcsőzés. Kaptam egy injekciót a fenekembe, majd indultam haza. Lefelé is elindultam gyalog, de amikor a harmadikra értem láttam, hogy jön a lift, gondoltam akkor már inkább lemegyek vele. A szuri miatt úgyis nehezen mentem, a lépcsőzés pedig csak szenvedés.
A történethez tartozik, hogy 26 éves vagyok, bár 18 sem szoktak nézni.
Szóval beszálltam a liftbe, ahol egy kb. 70 éves idős nő kezelte a liftet. Közben látta az öregasszony, hogy egy 45-50 éves nő lépcsőzik lefelé, erre odaszólt neki, hogy jöjjön, mert úgyis lefelé megyünk. Liftesnéni elkezdi mondani, hogy persze a fiatalok megnyomják a lifthívót. (Na, gondoltam magamban, itt az ismert szöveg arról a fiatalok mennyire neveletlenek, lusták, bezzeg ők...). Középkorú nő kifejtette, hogy ő lement volna a lépcsőn is. Erre az öregasszony megint rákezdett, hogy bezzeg a fiatalok lifteznek. Na itt szakadt el nálam a cérna, főleg azért, mert eközben lenézően nézett rám és az a hangsúly!
Itt a tudtára adtam, hogy az injekció miatt liftezek és felháborító, hogy az idősek mind azt hiszik, hogy egy fiatalnak semmi baja nem lehet. Különben is úgy tudtam a lift azért van, hogy használjuk. Egyébként is fölfelé lépcsőn mentem, és lefelé sem szálltam volna be ha nem mozognék nehezen. Persze a liftesnéni ki volt akadva, hogy beszélhetek így vele és miért veszekszem. Ez arra vonatkozott, hogy ugyan nem kiabáltam, de felemeltem a hangomat. Mondtam neki, hogy ő kezdte az egészet. És itt véget is ért a "kellemes" utazás.

Milyen alapon ítélkezik felettem? Mivel ez egy rendelőintézetben történt feltételezhetné esetleg, hogy nem szórakozni mentem oda, hanem talán azért, mert beteg vagyok. Tudom, hogy nem kellett volna így felhúznom magam rajta, de eleve feszült voltam a szuri miatt és másodszor azért már sok volt. Egyébként nem vagyok harcias típus, így még én is meglepődtem magamon. Ez van.

Muszály volt kiírnom magamból, mert kicsit elrontotta a reggelem. Most pedig nyugodtan lehet pálcát törni felettem, ha valakinek más a véleménye.
  1. 2005. Április 13. 11:1251.
    Sziasztok!
    En ha latom hogy valaki tenyleg raszorul mar ugrok is fel (kiveve ha vmi nyugom van) Sokan csak ulnek es neznek ki a fejukbol mintha eszre sem vennek hogy tenyleg van akinek kell az ulohely. (nem tudom eldonteni ki az akinek ulnie kell es ki az aki csak lusta ezert nem is itelkezek, csak tudom h vannak koztuk akik nem torodnek a masikkal). Azok az emberek akiknek ulohelyre van szukseguk sosem tortetnek, mert nem tudnak hanem 2 kezzel remegve fogjak a kapaszkodot. . . Viszont ha valaki reklamal en nyugodt szivvel elkuldom melegebb eghajlatra, mert azert en nem fogok senkit tisztelni mert oreg. (sok konfliktusom volt ebbol de ez van). En az EMBERT tisztelem, mindegy hany eves. Mindenkiben, idegenekben is, egeszen addig mig az allat ki nem jon belole. . .
    teljesen egyetertek az oregseg nem erdem, hanem allapot, mas kell hogy erdem legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. Április 13. 11:1150.
    Na erről is vannak történeteim. Amikor terhesen utaztam, azt sem tudták merre nézzenek, hogy ne kelljen észre venniük, vagy hogy bújjanak minél jobban az újságjukba. Amikor a baba már a karomban volt, olyan pofavágások közepette kelletlenül álltak fel, (ha felálltak) hogy filmre kellett volna venni őket. Korra és nemre való tekintet nélkül!
    előzmény:
    ardian (40)
     
  3. 2005. Április 13. 11:1149.
    Jaj, és a Piac-napok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2005. Április 13. 11:1148.
    Nos, hogy ki mikor hal meg, az sajnos nem függ mindig a kortól. . . és tudod, nehogy te is úgy járj, hogy 70 évesen csak akkor látsz embereket magad körül, ha a 5 után mész a patikába.
    előzmény:
    Ms75 (47)
     
  5. 2005. Április 13. 11:0847.
    Ó, ez tök normál :)
    Én is a minap az orvosi rendelőben így jártam, hogy mindenórás terhesen úgy nézett rám egy öregasszony, hogy miért nem engedem át a széket, hogy inkább felálltam, és átadtam.
    Pedig gondolhatja, hogy nekem se jó állni.

    De gondoljatok bele, ők mindjárt meghalnak, mi meg fiatalok és boldogok vagyunk :)))

    hadd pukkadozzanak, az a napi programjuk.
    Meg azt is bírom, hogy richtig du. 5 után mennek le pl. a patikába tolongani, amikor egész nap ráérnének ilyenekre. Ez is tipikus. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 13. 11:0546.
    Szervusztok:-) Nem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak.
    AZ ÖREGKOR NEM ÉRDEM HANEM ÁLLAPOT. . . . . . .
    46 éves koromban balesetből kifolyólag rokkant lettem, Busszal jártam kezelésekre, és mivel a gerincem beteg, igyekeztem mindíg ülőhelyet elfoglalni. Számtalanszor én is megkaptam, hogy miért nem adom át a helyem(fiatalabbnak néztem ki a koromnál) Rettentően szégyelltem magam, de mindenkinek mégsem magyarázhattam el, hogy miért ülök. . .
    Aztán volt, hogy átadtam a helyem, és meg sem köszönte az illető. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. Április 13. 11:0545.
    Azért, mert csak. Gondolom azért, mert 70 éves. Soha senki egy szót sem szól hozzá. Először meglepődtem. Aztán sajnáltam, ma már csak megmosolygom.
    Azt már csak lábjegyzetben írom, hogy néha fürödhetne is. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_594997 (43)
     
  8. 2005. Április 13. 11:0444.
    Velem az esett meg egy BKV buszon, hogy beszólt egy idős nő, hogy milyen sok helyet foglal el a babakocsim, bezzeg az ő idejükben nem hordták így a gyerekeket, és mégis felnőttek. Én pedig szemtelenül megjegyeztem, hogy persze, mert az ő idejében, még nem is volt busz! Bezzeg ha leülök a gyerekkel, akkor meg az a baj, hogy foglalom az ülőhelyet. Nagyon sok horror történetem van, szerintem az idős nők a kisgyerekeseket útálják a legjobban. Pedig nagyon soknak volt kisgyereke és van unokája.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2005. Április 13. 11:0343.
    Miért?
    előzmény:
    Detti (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2005. Április 13. 11:0342.
    Kicsit sablonos a válasz, de sajnos ilyen világban élünk. Bár attól nem lesz nekünk jobb, hogy piszkáljuk a másikat, de mégis . . .
    előzmény:
    Kokapu (29)
     
  11. 2005. Április 13. 11:0241.
    Nekem a kedvencem az a kb. 65-70 éves bácsi, aki reggelenként a 18-as villamosra kúszik fel és amikor felért, akkor őrült hangerővel szíd maga körül mindenkit (korra való tekintet nélkül) hogy mi a francért áll az útjába és egyáltalán húzzon arrébb. Persze nem ezekkel a szavakkal. Azokat nem merném leírni, mert kimoderálnák. Na neki pl. direkt érdemes átadni bármilyen helyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 13. 10:5740.
    Öreglányokról (tisztelet kivételnek) én is tudnék mesélni, főleg pocakos koromból. . . Bácsik rendesek. Nem egyszer én jöttem zavarba, amikor idős bácsi felállt és átadta nekem a helyét. (Egyébként összességében magaan a férfiak vezettek minden korosztályban. A nők 20-tól 50-ig ott pöffeszkedtek előttem, pedig ők tudják, milyen rossz állni terhesen. Hiába tudtam kilómétereket gyalogolni, 5 perc állástól elnehezedett a lábam, és lüktetni kezdtek az erek. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. Április 13. 10:5639.
    Jaj, kedveskéim, ne csináljatok már nemzedéki problémát a rosszhiszeműségből, minősítésből, faragatlanságból!
    Mostanság 40 éves vagyok és bármelyik korosztállyal kapcsolatban naponta egy tucat ilyen esetet mesélhetnék. De azon túl, hogy abban a pillanatban bosszant vagy felháborít, eszembe se jut foglalkozni vele. Pláne nem általánosítani. Lehet, hogy zsákutca, de néha azt gondolom, aki fiatalon az időseket (vagy mondjuk az anyósokat) utálja, az idősen (vagy anyósként) majd a fiatalokat (a menyeket) fogja.
    Legyetek szeretnivaló nénik már most!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. Április 13. 10:5638.
    Mert 15-20 éve egzisztenciális nehézségekben, összezavart társadalomban élünk és nincs senki, aki a konfliktushelyzetek feloldását elkezdené nyilvánosan. Sőt, a nyilvánosság szinte csak árokásásból áll, mint tudjuk.
    előzmény:
    Kokapu (29)
     
  15. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 10:5637.
    hát. . . nemtom. :)
    csaknem, legalábbis remélem :)

    felháborító egyébként, ez a kismama lökdösés egyik barátnőmmel történt, aki szegény eléggé nebáncsvirág. . . napokig sírt :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_594997
    Torolt_felhasznalo_594997
    2005. Április 13. 10:5436.
    Ahelyett, hogy örülne, hogy a nyugdíj mellett még dolgozhat, amikor sok aktív az utcán van . . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413045 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2005. Április 13. 10:5435.
    Igen ez nagyon "aranyos" és ahogy összetudnak kapni!!! :D Zeng a villamos az idős nők veszekedésétől. Mi meg nézünk ki a fejünkből nagy csöndben. Ez van, leszünk még mi is rambo nagyik meg rambo papik és harcolni fogunk, uff!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_893765 (33)
     
  18. 2005. Április 13. 10:5334.
    Értelek. Szerintem hagyd abba az eset miatti önmarcangolást és a jövőre nézz, vond le a tanulságot és cselekedj MAJD azserint.
    Üdv, M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413045 (20)
     
  19. Torolt_felhasznalo_893765
    Torolt_felhasznalo_893765
    2005. Április 13. 10:5033.
    nem értek egyet!
    talán el kellene azon gondolkodni, h miért nem állnak fel a fiatalok? (bár én mindig megteszem, kizárólag a békesség kedvéért!)
    lehet, hogy azért, mert a mélyen tisztelt idősek 20 éveseket meghazudtoló fürgeséggel és gyorsasággal, akár kismamákat fellökve nyomulnak fel a buszra??????

    mert persze a reggeli csúcsban muszáj menni a piacra, nem fél órával később. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (27)
     
  20. Torolt_felhasznalo_200244
    Torolt_felhasznalo_200244
    2005. Április 13. 10:4932.
    Mivel a szüleim idősebbek (közel a 60hoz és 70hez) így tudom milyen és átadom a helyet. Huh na most én megúsztam és tessék azt hinni, hogy rendes jól nevelt fiatal vagyok. :)))))
    Én máshogy tapasztalom, szerintem minden korosztályból vannak figyelmes emberek. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (27)
     
  21. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2005. Április 13. 10:4931.
    mert az fárasztó - ha már a főnökön/szülőn/tanáron/kormányon/ellenzéken nem vehetünk elégtételt, megtesszük egy idegenen. . .
    előzmény:
    Kokapu (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_671076
    Torolt_felhasznalo_671076
    2005. Április 13. 10:4830.
    én enm ezt tapasztalom - pont az ellenkezőjét :-)))lehet, hogy másfele közlekedünk?:-)))
    amúgy nem ritkán látom, hogy a 70 éves milyen nagy lelkesedéssel ugrik neki a 75 évesnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516372 (27)
     
  23. 2005. Április 13. 10:4729.
    Tudjátok, én azt nem értem ebben az egészben, hogy miért van szüksége az embereknek arra, hogy piszkálja a másikat?
    Miért van az, hogy a lifteshölgy szükségét érezte szaloncucu bírálásának?
    Miért van az, hogy sokan az eladón töltik ki a mérgüket a boltban?
    Miért lettünk érzéketlenek egymás iránt?
    És miért nem vesszük emberszámba a másik embert?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 13. 10:4628.
    Off: Mindegy, minek nevezzük: hiányos. Hiányzik belőle a másik szülő :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (24)
     
  25. Torolt_felhasznalo_516372
    Torolt_felhasznalo_516372
    2005. Április 13. 10:4527.
    Az idősebb korosztályhoz tartozom. Bevallom, fiatalabb koromban mindig nehezen vettem, ha ülőhelyet kaptam a villamoson és pár perc múlva demonstrativ szándékkal mellém cövekelt le egy idősebb valaki, hogy majd csak felállok. Mai helyzetemben sosem várom, hogy egy fiatalabb átadja a helyét. De minden egyes alkalommal felháborít, amikor együtt érkezem egy fiatallal az egyetlen szabad hely elé és a fiatal flegmán lecsüccsen az orrom előtt én meg hoppon maradok. Tudom, hogy egy fiatal is lehet fáradt, beteg. De 20-30 év múlva rá fog döbbenni, hogy egy idősebb még fáradtabb és betegebb tud lenni, mint ő. Egyébként meg azt tapasztalom, hogy a nagyon idős embereknek szinte kizárólag csak a mi 50-60-as korosztályunk adja át a helyét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_200244 (19)
     

Címlap

top