Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női karrier - létezik??

Juliette**
Létrehozva: 2005. Április 8. 19:59
A kérdés feltevésére az ösztökélt, hogy mostanában úton-útfélen visszaköszönnek olyam történetek, amikben általam is ismert csinos fiatal nők igen magas pozícióba jutottak. Hogy hogyan, majd elmesélem, akit érdekel.

De ami sokkal jobban érdekel, az az, hogy szerintetek ma képes-e önerőböl, csak a tanultsága, szakmai képességei alapján egy fiatal nő karriert csinálni?
Várom a történeteket, véleményeket.
  1. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 21. 07:07226.
    Szia,
    Nem 'ertektelen' a PhD, de egy adott palyara keszit fel, ez pedig a felsooktatas es a kutatas. Az uzleti elethez elegendo sok esetben, a masters' is. Ez alol talan kivetel, reszben, a fizika, kemia, biokemia es tsai - ezzel a PhDvel sokan elmennek az iparba, de ok is, ott is kutatomunkat vegeznek.

    En igy latom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101686 (225)
     
  2. Torolt_felhasznalo_101686
    Torolt_felhasznalo_101686
    2005. Április 20. 22:16225.
    Ez igy van. Szerintem egy rakas PhDt csak onszorgalombol vegeznek el emberek, de igazan gyakorlati tudast nem meritenek belole. Azert szerintem az nem mindegy, mi van a fejunkben, es az is nagyon szomoru, hogy ennek nincs nagy erteke a mai vilagban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (218)
     
  3. Torolt_felhasznalo_101686
    Torolt_felhasznalo_101686
    2005. Április 20. 22:14224.
    Szia rattan!

    Nekem ezt igy meg is mondtak otthon a szememben, amikor megkaptam az osztondijamat. Hogy mi a francoskarikat akarok en a PhDmmel majd?! En nem tudom, nekem volt ferjem, most nincs (gyerekunk nincs), ugyhogy egyelore bizakodom, de egyre kevesbe. Nem hiszem, hogy a ketto menne. Azaz a TheCity irta valahol, hogy klasszikus formaban nem.
    előzmény:
    rattan (213)
     
  4. 2005. Április 20. 21:30223.
    ha csinálsz magadnak karriert létezik, ha nem akkor nem, és ezen ne csodálkozzunk , mert mi nők akartuk csak nem tudtuk, hogy ennyire szar lesz a túlzott emancipáció. . . . mert ugye a civilizáció eltűnőfélben van csak emancipált nők futkosnak mindenhol, ja és iit a hely, hogy tisztelet a kivételeknek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 15. 11:44222.
    palyazz kitartoan, hatha szerencsed lesz es a palyazatod olyan fonok ele kerul, aki hozzad hasonloan gondolkodott anno :-))))
    előzmény:
    rattan (221)
     
  6. 2005. Április 15. 11:27221.
    Én is csak egy kis időhúzásank szántm. . . . amíg a párom végez az egyetemen:))))
    nem is akarom, hogy pluszba fizessenek érte, csak valahova vegyenek fel!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (220)
     
  7. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 15. 11:17220.
    Nem te (vagy en tartom) feleslegesnek, hanem a munkaltato. Kovetkezeskeppen nem is fizet erte (miert tenne?), nem is kell neki.

    A PhD zsakutca.
    előzmény:
    rattan (219)
     
  8. 2005. Április 15. 11:01219.
    de pont ez az, hogy ennyi ennyi év kutat után én már mást akarok csinálni! (nem ebszélve arról, hogy az egyetemeken leépítés van nem fel).
    És azért nem tartom teljesen haszontalannak, szükségtelennek, megtanultam rendesen agolul, cikket írni, konfeneciákon előadást tartani, egy konkrét problémát megoldani. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (218)
     
  9. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 15. 10:37218.
    A PhD-val az a legnagyobb gond, hogy a gyakorlati eletben nincs ra szukseg (a mogotte levo tudasra sem). Ez van. Irany a kutatas, felsooktatas, oda kerik. Az uzleti eletben untig eleg egy Masters is.
    előzmény:
    rattan (213)
     
  10. 2005. Április 15. 10:08217.
    Esetleg beírni: külföldön töltöttem rokonoknál 2 évet, nyelvtanulási céllal. Hazajöve alkalmi munkákat, megbízásokat vállaltam több területen, beugró jelleggel. A célom az volt, hogy minél több területre legyen rálátásom?

    Én annyit mondok, amikor páláyztam egy menedzser asszisztensi helyre, mert jó fizetés nézett ki, lazán beírtam, hogy a gazd. igazgató asszisztense voltam félállásban a munkaügyi e. adói munkám mellett, mert kis cég volt, kapcsolt feladatok stb.
    Egy csudát voltam asszisztens.
    De bevették, több körben felvételiztettek, a képességeimmel nem volt baj és helyt is álltam.
    Mondjuk már nem ilye munkakörben dolgozom, de azt mondom, az esélyt kell hogy az ember megkapja és akkor megbocsátható némi kis ferdítés.
    Mert a gond az, ha már a CV -szürésnél kiejtenek.
    Addig el kell jutni, hogy egyszer találkozz a cég képviselöjével és akkor már be tudod dobni magadat.
    előzmény:
    rattan (216)
     
  11. 2005. Április 15. 09:49216.
    De mivel az egyetem óta mást nem csináltam, mint a doktorimat, hamar rákérdeznének arra a 3 év űrre!!!
    előzmény:
    Juliette** (214)
     
  12. 2005. Április 15. 09:21215.
    Miért, te leszel a pap bácsi? :-)

    Apácának lenni amúgy nem karrier, hanem inkább hivatás. Föleg a betegápoló rendeknél, azért az nem semmi, magatehetetlen embereket mosdatni, ápolni meg lelket tartani bennünk. Oda olyanfokú alázat kell, ami a karrierre vágyó nökben sose volt :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138705 (211)
     
  13. 2005. Április 15. 09:19214.
    A lényegre tapintottál: egy ilyen tradícionális patriarchális társadalomban, mint a magyar, a férfiak - mint döntéshozó vezetök - ki nem állhatják, ha egy nö náluk okosabb.
    Nem, a nö legyen csak szép, szexi és max. föiskolát végzett, mert tudnia kell, hol a helye: a férfiak mögött :-DDDD

    De azért ne keseredj el, mi lenne, ha nem mondanád meg, hogy doktorid van? :-) Csak az egyetemi végzettségedet mutasd be és rizsázz.
    Hitesd el az állásinterjúnál, hogy kis kedves, átlagosan okoska, édi kis nöci vagy, aki 35-nél haamrabb nem akar szülni, mert még be akarja utazni a világot stb. stb. stb.

    Rájöttem, nem kell az öszintség a keresésnél. A lényeg, hogy nyerd el, aztán rájöhetnek utólag, hogy nem az a cicababa vagy, akire vágytak. . .

    Tényleg nem tudok jobbat. Én már a m. helyemen pld. elöadom sokszor a férfi fönökeimnél, hogy ha valami kérdésben dönteni kell, és bár kristálytisztán tudom, mi a jó megoldás, mégis úgy megyek be hozzájuk, hogy te, Tamás, mi a véleményed erröl és erröl? Ez a gond, vajon mi lehet a megoldás? El kezdenek fennhangon gondolkodni, aztán finoman bedobok egy két bizonytalannak tünö kulcsszót, hogy esetleg ez? esetleg az?
    Aztán fáradságos munkával rávezetem öket, hogy rájöjjenek, mi a megoldás. Aztán mikor diadalmasan végre kibökik azt, amit én rég tudtam, de magamtól nem tehettem meg és kész tényként nem közölhettem, mert akkor kapásból elutasítják, hisz egy nö honnan tudhatna ilyesmit, szóval mikor úgy néz ki, ök jöttek rá a megoldásra, akkor mosolyogva, hálásan kijövök és végre megcsinálhatom azt, amit én akartam.

    Házasságban, m. helyi kapcsoaltnál, mindenhol ez van: érd el, hogy a férfi azt akarja, amit te, de nem szabad, hogy rájöjjön, nem a saját ötlete volt, és akkor teljes szívvel támogat abban, amit kapásból elutasított volna hiúságból. De így, hogy ö javasolta, elégedett, hogy bebizonyosodott ismét, nélküle mi nök sehol se lennénk :-DDDD
    előzmény:
    rattan (213)
     
  14. 2005. Április 15. 08:35213.
    Sziasztok, nem olvastam végig a topikot. . . de!! Lehet, hogy létezik női karrier, de nekem lesz, mert elkezdeni se hagyják!!!! Most fejezem be a doktorimat, de sehol se kapok munkát (idáig csak teljesen szakmábavágó helyekre jelentkeztem), mert PhD-val képzettebb leszek a férfi főnökeimnél. . meg mert 26 leszek és úgyis minnyá elmegy szülni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_138705
    Torolt_felhasznalo_138705
    2005. Április 15. 08:08212.
    . . . MeNYország. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_138705
    Torolt_felhasznalo_138705
    2005. Április 15. 08:07211.
    hivatásos apáca. . . .
    ;-)
    higyjétek el, nem rosz dolog.
    1-2 ora ima, elmélkedées.
    egy kis tanitás
    néha meghallgatni a papbácsit. . . ;-)
    a kertben virágokat ültetni,
    énekelgetni, stb. stb.

    mindezekért ingyen lakás, eltartás és a végén garantált Mentország is!!!

    ;-))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 14. 02:21210.
    Mick Jagger lánya meztelenül a Playboy-ban



    Mick Jagger majdnem infarktust kapott, amikor 21 éves lánya, Elizabeth bejelentette, hogy hamarosan meztelenül lesz látható a Playboy címoldalán.
    2005. 04. 13 17:00 Spicy Press Hírügynökség



    A Rolling Stones énekese, annak ellenére, hogy szex- és drogbotrányaival hívta fel magára a figyelmet, ugyanolyan féltő apa, mint bárki más. A "The Sun" című brit napilap arról tudósít, hogy az énekes igencsak dühbe gurult, amikor meghallotta a hírt, ugyanis a zenész nagyon félti a showbiznisz világától kedvenc lányát. A Playboy szóvivője elmondta, hogy a meztelen fotósorozat nagyon elegáns lesz, és azt szeretnék, ha mindenképpen elkészülne.



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (209)
     
  18. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2005. Április 13. 15:34209.
    En mar annak is orulok, ha elvezem a munkam es kenyelmesen megelek belole. :) Nem kell fonokoskodni mindenaron, en nem ereznem magam fontosabbnak fonokkent. A nagy karrierrel nagy felelosseg is jar.
    előzmény:
    Juliette** (207)
     
  19. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2005. Április 13. 15:11208.
    Hat eppen ez az. De az ugynoksegnel leirtakhoz keves csalad tartja magat, sokkal tobb a munkaorat szabnak ki es nemcsak konnyu hazimunkat.

    Igen, en a masik oldalon allok es nem kotekedek. Sajnalom, hogy neked rossz szitterek jutottak. Nekem nem kell szitter semmi penzert.
    Legyen szep napod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245024 (203)
     
  20. 2005. Április 13. 14:55207.
    Ugyan, azt minden nQ tud csinálni, szerintem ennél jóval ambíciózusabb vagy :-))

    Én viszont asszem nem is akarok már karriert csinálni. Valójában sose akartam nagybetüs Karriert, csak egy olyan icipici, kis kás karriert :-))
    Azaz önálló munkakör, csak egy fQnök, némi erkölcsi és anyagi elismerés, és mellé még szabadidQm is legyen!Na ezt nehéz összehozni, de rajta vagyok az ügyön!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (206)
     
  21. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 13. 11:23206.
    p*inakarriert
    előzmény:
    Juliette** (205)
     
  22. 2005. Április 13. 11:05205.
    Le vagyok maradva mindenről. . .

    Szerintem ne tépjétek egymás haját ilyen apróságok miatt, inkább arról meséljetek, ti milyen karriert szeretnétek csinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 13. 10:23204.
    Szia nemaaa. . . jol emlekszem, hogy neked Juliette** 'kislanyom' valaszara mondtal valamit arrol, hogy ahhoz mikor kellett volna szuletnie? Jol latom, hogy eltunt? Vajon miert??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (198)
     
  24. Torolt_felhasznalo_245024
    Torolt_felhasznalo_245024
    2005. Április 13. 09:37203.
    A penzrol meg csak annyit, hogy nem a csalad donti el, hogy mennyit ad a sitternek, hanem az ugynokseg. A plussz munkakat lehet otthon kialkudni a pnezt. Egyebkent meg tisztaban vagy vele ugye, hogy ma 7. 61 euro/ora a minimalber, ami melle a gyar nem ad neked se szallast, se kajat es meg ki se mennek erted a repterre. Szoval en tenyleg nem ertem mi a bajod a 6. 80 -as sitter oraberrel, ami melle lakast es etelt is kapsz. Ugye nem klepzelted, hogy majd ebbol fogsz meggazdagodni??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (188)
     
  25. Torolt_felhasznalo_245024
    Torolt_felhasznalo_245024
    2005. Április 13. 09:30202.
    "Latszik amugy, hogy gozod sincs magarol a szitterkedesrol " Kedves Gina, te most ugye kotekedni akarsz??? Persze, en tudod egy buta liba vagyok, akinek egyaltalan fogalma sincs az eletrol, mert meg sose voltam es biztos hogy nem is leszek babysitter! Jaj, mirol maradtam le. . . . . most oda a karrieremnek. . . . Azert ha egyszer megis erre a palyara lepnek, akkor majd kerek toled tanacsot jo? Egyenlore csak a sitterekkel kapcsolatos tapasztalatomat mondtam el. Gondolom te sitter vagy, ugyhogy pont ellenkezo oldalon allunk. Majd meglatom, ha neked is lesz gyereked, akkor is igy fogsz e a kerdeshez allni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (188)
     

Címlap

top