Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női karrier - létezik??

Juliette**
Létrehozva: 2005. Április 8. 19:59
A kérdés feltevésére az ösztökélt, hogy mostanában úton-útfélen visszaköszönnek olyam történetek, amikben általam is ismert csinos fiatal nők igen magas pozícióba jutottak. Hogy hogyan, majd elmesélem, akit érdekel.

De ami sokkal jobban érdekel, az az, hogy szerintetek ma képes-e önerőböl, csak a tanultsága, szakmai képességei alapján egy fiatal nő karriert csinálni?
Várom a történeteket, véleményeket.
  1. 2005. Április 22. 12:21251.
    akkor nekem van egy macskakaparással írt 100 oldalam, 10 Ft-ért begépeled??
  2. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:53250.
    Velemenyed az lehet mas, persze.

    A korabbira - sok tanart kerdeztek - erdekelne, mibol is irod a PhD-dat? ha nem titok.
    előzmény:
    rattan (249)
     
  3. 2005. Április 22. 08:47249.
    ettől még nekem lehet más a véleményem nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (248)
     
  4. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:43248.
    Stress at work: who is affected most?

    20 December 2000 The Health and Safety Executive (HSE) has published research showing that teaching, nursing, and management and professional occupations report the highest levels of work-related stress.

    The scale of occupational stress: A further analysis of the impact of demographic factors and type of job is a report based on research carried out by Professor Andy Smith and his team at the University of Bristol. A previous report based on the same study stated that upto 1 in 5 of British workers reported being very or extremely stressed by their work.

    The present report outlines further analysis which breaks the data down into categories such as occupation, full-time or part-time hours, social class, ethnicity and sex. Professor Andy Smith (currently at the University of Wales, Cardiff) said:

    "Our previous research tried to give an indication of the scale of perceived occupational stress in the workforce as a whole. The new analyses show that there are clearly some sub-groups who reported higher levels of stress than others, and it is possible to relate these differences to demographic and job characteristics. Further research is now required to extend the findings of our secondary analyses of the Bristol Stress and Health at Work study and to determine what underlies individual differences in the reporting of stress at work. " The main findings are:

    In order, occupational groups reporting high stress most commonly were teaching, nursing, management, professionals, other education and welfare (including social workers), road transport and security (including police and prison officers). In each of these groups at least 1 in 5 reported high stress - 2 in 5 among teachers.

    Full-time workers were more likely to report high stress than part-time employees.

    High levels of stress were reported most frequently by people in managerial and technical occupations, those educated to degree level and those earning more than Ł20, 000

    Non-white employees reported comparatively higher levels of stress than white workers but it is pointed out that the numbers involved were small.

    Little difference was reported in stress levels between male and female workers.

    Gondolom a referenciakat megtalalod, kis szerencsevel, a scholar. google-ban.
    előzmény:
    rattan (247)
     
  5. 2005. Április 22. 08:40247.
    én nem ismerek ilyen felmérést. . . de talán azzal, hogy sok tanárt kérdeztek meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (246)
     
  6. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:39246.
    Ezzel nem valaszoltal a kerdesre. Mivel tudod magyarazni, hogy megis az oktatas jott ki az elso helyen?
    előzmény:
    rattan (244)
     
  7. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:36245.
    A baleseti sebesze.

    (de maximalisan megertem, aki 20-30 ev oktatas-kutatas utan asztalos akar lenni. . vagy barmi mas, olyan munkat akar vegezni, aminek latni a veget es kezzelfoghato eredmenyet)
    előzmény:
    rattan (243)
     
  8. 2005. Április 22. 08:30244.
    Én tudom, hogy az enyém nem az. De nem hiszem, hogy a tanáré lenne, mert ha egyszer rossz napod van és nem készülsz fel, mi van akkor??Semmi! A gyerekek hülyeségéhez meg egy idő után hozzá lehet szokni, lehet őket kezelni. Arról nem beszélve, hogy heti 20 óra csak a kötelező.
    De tényleg nem akarok ezen vitázni. Ugyan nem vagyok tanár, de vannak tanár ismerőseim, és mondták, hogy az elején folyton idegeskedtek, hogy ez rendetlen, az nem tanul. MA már nem. És bár kevesi a fizetésést, esze ágában sincs szakmát váltani, mert igy legkésőbb 3-kor szinte mindig (kivétel valami szakkör, rendezvény)otthon van, és délelőttönként is el tud intézni ezt azt lyukasórákban.
    előzmény:
    rattan (243)
     
  9. 2005. Április 22. 08:27243.
    szerinted melyik akkor a legstresszesebb szakma??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (241)
     
  10. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:21242.
    En a 233. beirasara valaszoltam. . . nagy onuralommal, ha lehetek oszinte.
    előzmény:
    Juliette** (240)
     
  11. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 08:20241.
    Nezd, minden mas, ha atkerulsz a masik oldalra. . . ha neadjisten ezen a palyan maradsz, majd megtudod.

    Nem igaz, hogy egyetemen tanitani mas. En is azt hittem, de megsem mas. . a tobbseg nem azert van itt, mert tanulni akar; nem azert van itt, mert erdekli, hanem azert, mert nincs jobb otlete es igy elodazza azt, hogy - reszben az allam, reszben a szulo penzen - hogy kikeruljon a nagybetus eletbe. Igen, van egy csoport, aki valoban tanulni akar, aki valoban erdeklodo, okos, szorgalmas es minden jo. . sajnos ra van a legkevesebb idod, mert az elmegy azzal, hogy e gyengeket es a nem odavalokat probalod valahogy ott-tartani. mert kiesni nem hagyhatsz tul sokat, mert az megjeleni a leauge tablaban, befolyasolja az egyetem minositeste, igy a jovo evi felvetelizoket, s ha nincs kibol valogatni, akkor kenytelen vagy a gyengeket is felvenni, hogy meglegyen a letszam, mert fejpenz alapjan kapjuk az allami koltsegvetest. . . s akkor kezdodik az ordogi kor elorol. Ez a valosag a [nyugati] felsooktatasban.

    Amugy: ha felmerest keszitesz es minenki a sajat szakmajat tarja a legstresszesebbnek, hogy lehet, hogy egy bizonyos szakma megis a rangsor elejere kerul?
    előzmény:
    rattan (239)
     
  12. 2005. Április 22. 08:18240.
    Viszont kQkemény igazság van sajnos abban, amit nemááá bevágott ide cikkrészletet.
    Nálunk is erröl szól a cégnél az élet. A készséges csajok minden végzettség nélkül vígan megélnek, föleg a korábbi helyemen volt ez jellemzö, számláztak több százezret fiktív tanfolyamok szervezéséért, de valójában a fönöknek tett szolgálatokat ismerte így el a góré :-(

    Másrészt a tisztességes, értelmes, intelligens ember M. on. túl fárasztóak sokak számára. Mert akit apuci benyomott az igazgatói székbe, az nem veszi jó néven, ha egy doktorált, tanult ember jobbat mond, mint ö, többet tud és ezért veszélyes lehet rá nézve.
    A tudást csak a kutatóintézetekben és talán a felsöoktatásban ismerik el.

    A vállalati szférában kökemény könyöklés, a fönök hátsójának nyaldosása és valódi képességeid eltitkolásával tudsz csak tovább jutni.
    Ugyanis nem az a lényg, hogy te mire vagy képes, hanem hogy mit várnak el töled, és ez gyakran a feladatok gondolkodás nélküli végrehajtása. A fönök azért fönök, mert öt benyomták oda. És mint ilyen hatalma van. A hatalmát meg arra használja, hogy éreztesse, ér ö annyit minden papír és tudás nélkül, mint a summa cum laude végzett beosztottjait. Azok lehetnek okosak, de nem a cégnél, mert ott csak a fönök lehet okos.
    Ez a nagy magyar valóság.

    Szerintem kell még néhány évtized nekünk, mire itt is szabadabb lesz a légkör és elismerik a tudást vállalati szférában is, föleg a nökét, mert a nökröl ma egyszerüen fel se tételezik sok helyen, hogy van agyuk :-DD
    Csak alacsony presztízsü, keveset fizetö, a férfiakt szolgáltó munkakörbe veszik fel öket elöszeretetettel.

    Múltkor írtam, hogy a diplomás, képzett, jól dolgozó 3 gyerekes kolléganöm fele annyit keres, mint a nála fiatalabb, ugyanúgy vagy még annyira jól se dolgozó kollégái, azoknak van céges kocsi, neki meg marad a saját költségen fenntartott kocsi.
    Hogy miért?
    Csak. Mert nö. Meg mert külföldi egyetemen végzett, és túl okos.
    Nem kellenek a túl okos emberek, föleg a túl okos nök, mert azokkal csak baj van, gondolják a középszerü férfi vzeetök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (235)
     
  13. 2005. Április 22. 08:09239.
    én sehol se tanítok, vagyis a PhD miatt kellett egy-két órát tartanom.
    De én ezen nem akarok veszekedni, mert úgyis mindig mindenki a saját szakmáját tartja a legstresszesebbnek, legnhezebbnek, legkevésbé megfizetettnek.
    Én csak a saját tapasztalataimból indulok ki, hogy mennyi gyenge tanárunk volt középiskolában, felkészületlen, pia szagú, fegyelmezni nem tudó. Persze nem ez volt az átlag, mert igen kíváló tanáraink is voltak.
    Az egyetemen tanítani meg azért más, mert ott a hallgatónak nem kötelező bemenni, ha meg bemegy, azért megy be mert érdekli és ezt akarja tanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (238)
     
  14. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 07:55238.
    Jo, legyen kozepiskola. A kozepsikolai oktatasban nalam nagyobb tapasztalattal rendelkezo kollegak azt mondjak, az egyetemi elsoevesek leginkabb a kozepiskolas korosztalyra hasonlitanak: ami ott folyik, az nem oktatas, hanem folyamatos tomeg-menedzsment, kontrol es fegyelmezes. En, ha lehetek oszinte, mar az elsoeveseket is 'tul soknak' tartom. . el sem akarom kepzelni milyen stresszes lehet kozepiskolaban minden nap ugyanezt csinalni.

    Te hol tanitasz es miota?
    előzmény:
    rattan (237)
     
  15. 2005. Április 22. 07:43237.
    én a középiskoláról beszéltem. Egyetem azért más, mert itt álatlában nincs pedagógusi diplomája a tanároknak, és ők a tudást akarják átadni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (229)
     
  16. 2005. Április 22. 07:20236.
    Ha látom, hogy egy baromi hosszú szöveg jön, nemáá felirattal, akkor azt automatikusan átugrom, mert tudom, hogy valami hülyeség egy pletykalapból, vadidegen emberekről. Csak azt sajnálom, hogy ilyenekkel megzavar egy témát és feleslegesen kell lapozgatni.

    Bárcsak én is ennyire ráérnék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (235)
     
  17. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 22. 07:07235.
    Gondolkoztam, hogy erre mit a fenet valaszoljak. Azt hiszem semmit.
    A baromsagra nem lehet ertelmes valaszt adni.

    Elismeressel adozom ellenben a prostihalozat felveteli felteteleiben valo jartassagodert. Gratulalok. Ezert erdemes volt neked is egyetemre jarni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784698 (232)
     
  18. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 22. 02:38234.
    Provokáló ünnepi beszéd friss diplomásoknak

    Lawrence Ellison, az Oracle cég vezetője mondta el a következő beszédet a Yale Egyetem végzőseinek. Nem tudta befejezni, mert lerángatták a színpadról:

    Ha előre tekintek, nem látok fényes jövőt, nem látok ezernyi kiemelkedő ipari vezetőt. Most fel vannak zaklatva. Ez természetes. Mégis, hogy jövök én, Larry Ellison, aki kibukott az egyetemről ahhoz, hogy ilyen módon ítélkezzem a nemzet egyik legnagyobb presztízsű egyeteme végzősei előtt? Megmondom.

    Mert én, Lawrence Ellison, a bolygó 2. leggazdagabb embere, kibuktam az egyetemről, és maguk nem. Mert Bill Gates, a bolygó leggazdagabb embere kibukott az egyetemről és maguk nem. Mert Paul Allen, a harmadik leggazdagabb ember, kibukott az egyetemről, és maguk nem. És azért mert Michael Dell, aki jelenleg a kilencedik helyen áll, is kibukott. És erősen tör felfelé.

    Most nagyon fel vannak zaklatva. De ez természetes. Hadd bátorítsam önöket azzal, hogy nem hiába szerezték meg keserves munkával a diplomájukat. Nem hiába töltöttek el 5 évet itt azzal, hogy jó munka morált tanuljanak, kapcsolatokat fejleszenek ki, és egy életre megismerkedjenek a terápia szóval. Mindez nagyon jó. Kell is majd a jó munkabírás. Kellenek is majd maguknak a kapcsolatok, és bizony, kell is majd a terápia. Mert maguk nem buktak ki, és sosem lesznek a világ 10 leggazdagabb embere között. És bele kell törődniük egy patetikus, évi 200 ezer dolláros állásba, ahol is a fizetési csekküket egy volt évfolyamtársuk írja majd alá, aki két éve kibukott.

    Most azon méláznak, hogy van-e még remény? Nincs. Maguk már végeztek. Túl sokat abszorbáltak. Már beépített sisakot viselnek. Most azokhoz szólok akik még nem végeztek: ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni. Pakoljanak össze! Menjenek el! Ne jöjjenek vissza! Valósítsák meg álmaikat! Mert bizton mondhatom, hogy az a beépített sisak úgy fogja lehúzni magukat, mint most ezek a biztonsági őrök engem. . . . . "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 22. 02:25233.
    Blikk-sorozat: Világnagyság a magyar szövetségi kapitány, 4. rész
    Lothar Matthäus és a nők
    Budapest - Lothar Matthäust (42) a 1980-90-es évek egyik legkiválóbb labdarúgójaként tartják számon. Most ő, az igazi világnagyság a magyar válogatott szövetségi kapitánya, aki soha nem tagadta, az életében mindig fontos szerepet játszottak a nők.

    Marijanától 42 évesen új esélyt kapott, Maren jelentette az édes életet, Lolitával volt a csúcson, és Silvia volt az első szerelem.
    Marijanától, mostani feleségétől új esélyt kapott Lothar Matthäus
    Ez a négy hölgy igen fontos szerepet töltött be Matthäus életében. Idén novemberben, az esküvőjük előtt Lothar azt mondta, Marijana Kosztics (32) lesz az utolsó felesége. Kettejük találkozása szerelem volt első látásra.
    - Egymásra néztünk, és összekötöttük az életünket, ilyen egyszerű volt az egész - indokolta a gyors házasságkötést a magyar szövetségi kapitány.
    A szerb szépség, Kosztics belgrádi milliárdos exneje három gyereket vitt a házasságba (egy 6 és egy 10 éves kislányt, valamint egy 13 éves fiút), s Matthäusnak is három gyereke van. Négy hónappal korábban Lothar még azt sem tudta, hogy Marijana létezik, véletlenül botlottak egymásba egy étterem előtt. - Társasággal voltunk, néhány szót váltottunk csupán - emlékezett -, de amikor a szemébe néztem, tudtam, beleszeretek. Amikor elköszöntünk, elkértem a telefonszámát, ő pedig odaadta… - Matthäusnak ez a harmadik házassága. Silviától, akivel 11 évig élt együtt, két lánya van (Alisa 17, Viola 15 éves), Lolitától - öt évig volt házas a szépségkirálynőből lett svájci tévéműsor-vezetővel - pedig egy fia, a 12 éves Loris.

    Beszélnek az exfeleségek
    - Mönchengladbachban, a pályaudvar közelében laktunk egy kétszobás lakásban, a WC a folyosón volt. Münchenben találtuk meg az igazi otthonunkat - emlékezett Silvia.
    - Nagyon szerettük egymást, aztán mégis okat veszekedtünk, szinte semmiben nem értettünk egyet. Lothar dühe egyszer tettlegességig fajult, s akkor azt mondtam, váljunk el, amilyen gyorsan csak lehet - nyilatkozta Lolita.
    - Bárkivel járhatsz, csak a focistákkal nem. Ezt mondta apám igen nyomatékosan. Ám, talán épp ezért, beleszerettem Lotharba - indokolt Maren Müller-Wohlfart, akivel két évet élt együtt Matthäus.

    Amikor Lolitától elvált, a Bayern világhírű csapatorvosának, Hans-Wilhelm Müller-Wohlfartnak a lányával élt együtt. Hiába szerették egymást, a doki nem nézte jó szemmel a kapcsolatot, s így nem házasodtak össze. Igaz, a Matthäusnál 17 évvel fiatalabb Maren ott volt Lothar New York-i kirándulásán, és igen boldog két esztendőt töltöttek együtt.
    Matthäus barátként vált el a két nejétől, a gyerekeivel pedig rendszeresen találkozik.
    - Már Marijana is megismerte őket, ezt nagyon fontosnak tartottam - mondta Matthäus. - De még egy gyereket már nem akarunk, e tekintetben igen gazdag a családunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (231)
     
  20. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 22. 01:12232.
    Jah, a firenzei prostihálozatba is csak 35ig vesznek fel:)te meg már 40 vagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (231)
     
  21. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 21. 08:25231.
    A vege: nem tudok olyan kollegarol, aki nem allt kozel, minden evben ahhoz, hogy odavagja a kretat es az ora kozepen kimegy a terembol. En hetfonkent (hosszu nap, elsoevesekkel a vegen) azon a ponton vagyok, hogy elmegyek inkabb gatornek. . .
    előzmény:
    rattan (228)
     
  22. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 21. 08:23230.
    Ismeros az a mondas, hogy 'publish or perish'? Ez is egy eleg jelentos stresszforras.

    USA - tenure rendszer? 6-7 ev abszolut stressz es hajtas, a teljesen bizonytalanert. (utana a 2-3 evenkenti review, ugye, hogy akkor se lehessen ucsorogni a baberokon)

    Van olyan (kutatoi statuszban) aki akkor kap fizetest, ha azt maganak es a laborjanak palyazati penzbol kitermeli.

    A minap dolt el, hosszas csatarozas utan, hogy az ETLE TTK-n megsem szuntetik meg a tud. tort. tanszeket (9 ember). Nagy csata volt, kemenyen kuzdottek az eletukert.

    Ha gondolkodom, talalok meg peldakat, azt hiszem. . .
    előzmény:
    rattan (228)
     
  23. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 21. 08:16229.
    Probald ki, csinald 5 evig es majd akkor beszelgetunk rola :-)))

    (amugy van teljesitmenykenyszer. . . Angliasban peldaul sorra zarjak be a hagyomanyos tanszekeket, mint fizika, biologia, kemia. . stb. , mert nincs elegendo hallgato)
    előzmény:
    rattan (228)
     
  24. 2005. Április 21. 08:11228.
    hát azértén nem az oktatást említném a legstresszeseb munkaként, ugyanis ott nem igazán van teljesítménykényszer. Ha egy gyerek se megy tanulmányi versenyre, vagy nem veszik fel, vagy csak rossz az osztályátlag, azért még egy tanárt se rúgtak ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (227)
     
  25. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2005. Április 21. 07:18227.
    Eddig ahol voltam es jol korulneztem, a kovetkezot lattam: A ferfi kollegak koreben sokszor van 'normalis' csalad, feleseg, 1-3 gyerek. A nok eleve kevesebben vannak (mondjuk 10 evvel PhD utan - vegzeskor nagyjabol fele-fele). Aki maradt, az vagy 1) fuggetlen, vagy 2) masik novel el, vagy 3) van csaladja, gyereke de reszidoben dolgozik - kovetkezeskeppen nem halad a szamarletran, de majdnem annyit dolgozik, mintha teljes idos lenne.

    Egy Angliai felmeres szerint az oktatasban dolgozok tuloraznak a legtobbet (kifizetetlen tulora), a menedzserek elott vezetik a listat heti kb 11 oraval. Ja es az egyik legstresszesebb munka - ugyancsak felmeres, de masik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101686 (224)
     

Címlap

top