Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

KICSI vagy NAGY esküvő!

Renniee
Létrehozva: 2005. Április 4. 10:17
Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményeitekre,hogy szerintetek a szűkkörben történő esküvő is lehet épp olyan jó,mint a hagyományos??

Lassan 4 éve vagyok 1ütt a párommal,aki már jó ideje az élettársam is.
Ő 24,én 22 vagyok.A minap közölte velem h nem akar már tovább keresgélni,hanem esküvőt szeretne.Már régebben is szóbakerült a dolog,és egyikünk sem akart nagy felhajtást.Most úgy vagyunk vele,hogy fognánk magunkat,azt 1-1 tanúval bemegyünk az önkormányzatba.Persze nem szólnánk sok mindenkinek csak aki számít!
Írjatok,hogy mit gondoltok az ilyen fajta esküvőről!!
  1. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. Április 4. 12:3176.
    71
    Lehet, hogy a túlöltözni nem a legjobb szó, de mindenképpen túl lehet sugározni a menyasszonyt. Nem tudom sajnos leírni, ezt érezni lehet és érzi is mindenki, aki ott van és van benne egy cseppnyi jóérzés. Nem kell ahhoz fehér ruha (bár láttam már olyat is, hogy az egyik vendég fehérebb ruhában jött, mint az ara :o( )
    előzmény:
    tranquille (71)
     
  2. Torolt_felhasznalo_780729
    Torolt_felhasznalo_780729
    2005. Április 4. 12:2975.
    Ne is törödj vele.
    Jól leírta magát a lány.
    A pasik meg minél kevesebb ruhában szeretnek, ez van.
    előzmény:
    darnette (70)
     
  3. Nik
    Nik
    2005. Április 4. 12:2874.
    No akkor még egyszer:

    "Szerintem Kata nem kötekedni szeretne, csak nem biztos abban, hogy ha valaki nem szeretne naaaaaaagy haccacárét, az rögtön lelkisérült :-)"

    Tehát, zanzásítva:
    Aki kicsi esküvőt szeretne, az se lelkisérült.

    Szerintem nem lelkisérülteztem le senkit :-) épp ellenkezőleg :-) tagadtam, hogy bárki az lenne :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (69)
     
  4. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:2873.
    Bocsi, tényleg összekevertelek, te vélemény nélkül kötekedsz.
    Ezer bocs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (67)
     
  5. Torolt_felhasznalo_780729
    Torolt_felhasznalo_780729
    2005. Április 4. 12:2772.
    Szombaton voltam esküvőn koszorúslányként. Harmadszor voltam abroncsos ruhában, de már nem tetszik annyira. Vagy nem emlékszem, vagy tényleg nem gondoltam esküvőre kiskormban.
    Aki nem az nagyasszony alkat, nem érzi magát jól habos-babosban.
    Messze vagyok még a nagy naptól, de kevés vendéggel, polgárival és nagy lakodalommal képzelem el.
    Ez kicsinek vagy nagynak számít?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. Április 4. 12:2671.
    miert? az a masik no is hosszu feher ruhaban volt? hogy lehet egy menyesszonyt tuloltozni az eskuvojen - marha a feher 'egyen'ruhaban van? Ugyis mindenki ot nezi!
    Ha viszont randa a menyasszony mar biztos hozzaszokott elete soran, h nem o a legszebb a balaban:)))
    na, viccen kivul, attol fugg ki mit szeretne, bar sztem nem is annyira penzkerdes, gyakran a gazdagabbak kevesebbet akarnak 'mutogatni' mint a szegenyebbek. . . szal nemfeltetlen gazdag aki meghivja a fel varost.
    Mivel itt tobbekhez hasonloan en sem kiralylany, hanem vadaszrepulogep pilota szerettem volna lenni kiskoromban, en sem szeretnek habos ruhat, sot, meg eskuvot sem persze ez mas tema. . . Szerintem ha valaha ferjhezmegyek akkor azt hirtelen felindulasbol fogom elkovetni, vagyis nem lesz idom szervezkedni:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (61)
     
  7. 2005. Április 4. 12:2670.
    erre én is tudok példát :-(((
    Pont tegnap mondtam a párom unakatesójának, hogy esküvő lesz. Erre hosszasan kifejtette, hogy ő milyen hiper-szuper anyagot kapott ajándékba, és az én (mi) esküvőnkre fogja megcsináltatni nagyestélyinek, és rögtön elkezdett parázni, hogy akkor smink és fodrász és fogyókúra (pedig csak szimpla vendég lesz, és még van 5 hónap az esküvőig)
    Kérte, hogy muntassam meg a ruhám képét. , erre, jól leblamálta és kiválasztott nekem a katalógusból egy bűnronda átlátszót. (nagy bánatomra a párom bőszen bólogatott, hogy az jó lesz)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (40)
     
  8. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:2569.
    Én csak önbizalomhiányról beszéltem, te már rögtön lelkisérültnek nevezed. Az már nekem is bántó lenne.

    Igen olvastam minden hozzászólásodat. Leírtad a véleményed én is az enyémet. Ez tiszta sor, csak te ne magyarázzál az enyémbe hülyeségeket. Köszi
    előzmény:
    Nik (64)
     
  9. 2005. Április 4. 12:2568.
    Szia Rennie!
    Szerintem nem kell nagy esküvő ahhoz, hogy az ember úgy emlékezzen vissza rá, mint élete nagy napjára. Viszont mivel ez egy nagy súlyú, szép esemény, nem árt megadni a módját. Mi vallásosak vagyunk, így az önkormányzati esküvőre tényleg csak két tanúval mentünk, sima utcai ruhában. A templomi esküvőre csak és kizárólag azokat a rokonokat, barátokat hívtuk meg, akikkel tényleg meg szerettük volna osztani az örömünket. Így jött össze 40 ember, ebből 12 volt hivatalos a "lagziba", amit nálunk, a lakásunkon tartottunk, olyan házibuli-jellegű volt, és rettentő jól érzetük magunkat. Nem voltak kínos, kényelmetlen, sikamlós szituációk (fúúj, azok a hülye lakodalmas menyasszony-szívatások!!!), nem kellett jópofizni, nem kellett félni, hogy Mari néni megsértődik, mert csak a 23. helyen ül, és Feri bácsi még öt év múlva is azt emlegeti, hogy milyen rossz volt a kaja.
    A ruhánkat varrattuk, így egyedi és szép volt, de nem került egy vagyonba.
    Gratulálok, és sok sikert!
    előzmény:
    Renniee (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 4. 12:2567.
    cicuka, olvassál már FIGYELMESEN a nagy önimádatodban.
    Nem néz le Nik, nem írtam, hogy elesnék és stb.

    Tudod miért válasz? Mert nem ismerem a topicindítót. . . gőzöm sincs, hogy kivel akarja megosztani az örömét, hogy érzi jól magát, mennyi pénzve van stb, stb. Úgyhogy a válasz még mindig az, hogy amilyet ők ketten akarnak. Nem amilyet Te akarsz, nem amilyet az anyós akar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (65)
     
  11. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 4. 12:2366.
    Te olvasol is vagy csak kalapálsz a billentyűzeten?
    Mert pont Nik írta azt, hogy fél, hogy elesik és nem érzi jól magát, ha bámulják. . . vagy szerinted lenézi saját magát????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (62)
     
  12. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:2265.
    Ez nem válasz. A kérdés. "KICSI vagy NAGY"

    Az, hogy lelkisérült lennél azt NIK akasztotta rád. Én csak annyit írtam, hogy lehet, hogy kevés az önbizalmad, de ha szerinted is egyenlő a lelkisérültel, az már a te bajod. Én egyáltalán nem rosszindulatból írtam, sokan vannak így, és attól még kedvesek, szépek, csak vmiért nem merik vállalni magukat. Ha te ezt ennyire sértőnek érzed, akkor bocsánat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (60)
     
  13. Nik
    Nik
    2005. Április 4. 12:2264.
    Ki írta, hogy én lenézek bárkit is?
    :-)))
    Kedves Noémi, kérlek szépen, olvass egy picit figyelmesebben. Mint említettem, jómagam még a két tanút is örömest kigolyóznám a mi kettőnk ünnepéről. . . :-) ha lehetne.

    Ami a topikindítót illeti, előfordulhat az is, hogy ő speciel ezt érzi magához közelállónak, csak a mitszólhozzáPirinéni-aggódás szól belőle. . . nem tudhatjuk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (62)
     
  14. Torolt_felhasznalo_432105
    Torolt_felhasznalo_432105
    2005. Április 4. 12:2063.
    Ne vitatkozzatok már.
    Hál'Istennek különbözőek vagyunk, valaki kicsi valaki nagy esküvőt képzelt el magának. Nincs ebben semmi rossz, sőt a másik véleményét tiszteletben kell tartani.

    Az a lényeg, hogy szépen házasodjanak össze, leygen olyan a NAGY NAP, amilyet elképzeltek és szeressék egymást, éljenek sokáig.

    Bár évről-évre csökken a házasulandók száma, nekünk azért mégis akad munkánk rendesen.

    Mindenkinek sok boldogságot.

    www. perfectdream. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:1862.
    Ha biztosra tudná nem tette volna fel a kérdést. Én is csak a véleményemet írtam, és egyáltalán nem lelkisérült aki nem akar ilyet, de, ha vki azt írja, hogy hülyén érzi magát, ha nézik, és fél, hogy elesik, ott azért van egy adag önbizalomhiány nem gondolod? És ez egyáltalán nem negatív tulajdonság, egyszerűen nem találta még meg magát. Hogy te ezért lenézed, az már rólad bizonyítvány.
    előzmény:
    Nik (57)
     
  16. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. Április 4. 12:1861.
    48
    Na, most jön az a duma, hogy én nem érthetem, mert fiú vagyok. Ez nem igaz szerintem. Pont a nők azok, akik iszonyú kritikusak egymással szemben a külsőre nézve. Felül kell emelkedni:?. . . . . mondd ezt annak az arának, aki szarul érzi magát a saját esküvőjén ilyenek miatt.
    Egyébként a megismételhetetlen mégsem az. Ismerek olyat, akinek a második esküvője sokkal szebb volt, mint az első. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (48)
     
  17. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 4. 12:1760.
    Én már leírtam, hogy csinálják úgy, ahogy ők szeretnék. Ez a véleményem, még akkor is ha a Te "aki nem álmodozik nagy esküvőről fél éves korától az lelkisérült" akaratoddal nem is egyezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:1459.
    Nagyon aranyos vagy. De nem az én véleményem az egyetlen igaz, de sajnos te még egyet sem adtál.

    Persze, hogy olyan legyen amit ők akarnak. Ez nem vélemény, ugyanis ezzel még válaszoltál a kérdésre. De vmiért fel tette a kérdést, és gondolom választ vár rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (53)
     
  19. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 4. 12:1458.
    Te honnan tudod, hogy melyik lány mit álmodott kislány korában?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (42)
     
  20. Nik
    Nik
    2005. Április 4. 12:1457.
    A topikindító hsz szerint "ott tartunk, hogy bemennénk az önkormányzatba 1-1 tanúval. . . " magyarán ők ezt szeretnék. És a véleményünket kérdezte. Én leírtam, hogy szerintem ha őszintén ezt akarja, akkor csinálja bátran (és ne érezze magát lelkisérültnek, mert nem szeretne habostortajelmezt). Ennyi :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (52)
     
  21. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. Április 4. 12:1356.
    45
    Nem gondolom komolyan, hiszen nem is írtam ilyet.
    előzmény:
    Nik (45)
     
  22. Torolt_felhasznalo_445861
    Torolt_felhasznalo_445861
    2005. Április 4. 12:1355.
    Akármennyire is nem beszélünk róla, de az hogy mekkora és miylen felhajtás van körülötte pénztárca függő, ha tetszik, ha nem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_432105
    Torolt_felhasznalo_432105
    2005. Április 4. 12:1254.
    Esküvőszervezőként nagyon különböző esküvőket szerveztünk már.
    A posh kastélyos esküvőktől kezdve, a csárdásos esküvőkig, a 20-30 főtől a 200 főig.
    Mind-mind a párok elképzelései alapján kerültek megszervezésre.

    De most nem is erről szeretnék írni, hanem a saját tapasztalatomról (ami ritka, mert általában még nem írtam a fórumokon a magánéletemről).

    Szóval volt egy angol vőlegényem, Angliában éltünk. Előtte én mindig elleneztem az esküvőt, sosem akartam férhez menni. És ott vele "csak" egy kéttanús esküvőt tudtam elképzelni. Nem éreztem, hogy vele egy nagy, lagziban kellene mulatnom. Bár nem lett belőle semmi, mert 2 nappal az esküvő előtt leléptem (MInt Julia Roberts az Oltári Nőben).

    Utána kb fél év múlva megismertem mostani férjemet. Viszont nála már rögtön az első pillanatban tudtam, hogyha lesz esküvőnk, akkor nagy lagzink lesz (80-90 fő), mert ő olyan természetű és a bennem szunnyadó lelkesedést kihozta belőlem.
    Azóta sem bántam meg, hogy ilyen típusú esküvőnk volt és tényleg elmondthatom, hogy életem legszebb napja volt.

    Azóta is minden hétvégén átérzem ezt az érzést és együtt örülök a párokkal. Ezért én inkább javaslom a közepes vagy nagyobb lagzikat.

    Üdv,
    Perfect Dream
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. Április 4. 12:1153.
    Nem, nem kötekedésnek szántam, csak gondoltam felvilágosítalak, hogy nem a Te véleményed az egyetlen igazság.

    A véleményem pedig az, hogy mindenki olyan esküvőt szervez, amilyet a párjával szeretne, és -akárcsak a véleményeknél ;))- itt is az a jó, ha nem erőltetjük rá másokra az akaratunkat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_442552 (35)
     
  25. Torolt_felhasznalo_442552
    Torolt_felhasznalo_442552
    2005. Április 4. 12:1152.
    Itt már nem kérdés az őszinte akarat. A kérdés, hogy kicsi vagy nagy.
    előzmény:
    Nik (50)
     

Címlap

top