Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bőrkeményedés

Honey72
Létrehozva: 2005. Április 3. 21:25
Kiváncsian várom a válaszotokat: mivel lehetne eltűntetni a sarkon és a talpon lévő makacs bőrkeményedést.

Persze a habkövet, a reszelőt és a pedikűröst én is ismerem, de talán tudtok valami hosszabban tartó megoldást is javasolni.
  1. 2005. Április 3. 22:4926.
    Hm!!! És azon szoktál elmélkedni, hogy mindehhez még majd a rövidlátás okán kikenjük magunkat rúzzsal orraljtól állig? Persze szigorúan vérvörössel vagy bugyirózsaszínnel! :-)) Mellé kis rózsák az arccsontra és kész a make up!!! :-) Na, de addigra már nem fogjuk elérni a sarkunkat, fel a fejjel!
    előzmény:
    rebusbaba (23)
     
  2. 2005. Április 3. 22:4825.
    :-))))

    Én mindig olyan lábakat szeretnék, mit az újságokban, meg a katalógusokban van. . .
    előzmény:
    fuleskutya (22)
     
  3. 2005. Április 3. 22:4624.
    Nálam az is probléma, ha bekenem a lábam ( még a lábkrémmel is) csúszkálok a cipőmben, mint a koripályán:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_551837 (18)
     
  4. 2005. Április 3. 22:4623.
    Nekem már terhesen se lehetett körömcipőzni, mert sajna én a saját lábamban is képes vagyok elesni. . .
    Még 40 év, és kinő a szakállam is, látom az idősebb nőkön néha. . . . brrrr.
    előzmény:
    fuleskutya (21)
     
  5. 2005. Április 3. 22:4522.
    Szárazon? Azt a módszert még nem ismerem, de nekem mostanában valamiért olyan durva, hogy szerintem az egyszerűen kevés lenne. (Remélem egyetlen szerencsétlen agglegény sem téved ide, mert az tutira inkább a pasik felé fordul, ha ezekbe beleolvas! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (20)
     
  6. 2005. Április 3. 22:4221.
    A körömcipőzést én is feladtam (legalábbis egy időre biztos). A játszótéren nem annyira jön be, nehezebb a kölkök után rohanni, nem? (A homokozóban végképp nem ideális :-) Szóval passz, de ezt a biopapucs dolgot bizton állítom, mert mióta itthon vagyok a kicsikkel azóta súlyosabb és valóban a kislábujjam külső felén is kinéz egy tyúkszem :-))) Sz'r dolog ez a folyamatos harc a bőrfüggelékeinkkel (szőr, köröm, majd ez a bőrön függő keményedés is :-), de ez van. Csak ne kellene ennyire rendszeresen, nekem ez csak kampányszerűen megy!
    előzmény:
    rebusbaba (16)
     
  7. 2005. Április 3. 22:3920.
    A hámozótól én is félnék.

    Nekem a fekete "szárazonreszelö" jobban bejön, mint a kiáztatás utáni rücskös.
    De ha elhanyagolom, egy hét után megint van. . és a legrosszabb, ha sokat kell állnom, és kicsit bereped (na azér repedtsarkú nem vagyok . . . annyira)
    előzmény:
    fuleskutya (17)
     
  8. 2005. Április 3. 22:3719.
    A lábujjad egyértelműen cipő miatt olyan.
    Nekem most egy riekers cipőm van, nagyon kényelmes, és sokat javult a lábam.
    Azt mondják egyébként, jó hatású mézzel bekenni a lábat, és zoknit húzni rá, majd aludni. De sose mertem kipróbálni, félek, a lepedőhöz ragadok.
    előzmény:
    Honey72 (12)
     
  9. Torolt_felhasznalo_551837
    Torolt_felhasznalo_551837
    2005. Április 3. 22:3718.
    Én a bőrkeményedésemet úgy kezelem, hogy hetente ledőrzsölöm, naponta a Jonsons&Jonsons babaolajával(rózsaszínű vagy sárga) tusolás, fürdés után bekenem Nekem ez müxik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. Április 3. 22:3617.
    Én is láttam azt a Scholl "lábhámozót", de becsuktam a szemem. . . A horrorfilmeket sem szeretem. Viccet félretéve: biztos oké, ha valaki veszi a bátorságot, de én félnék, hogy "túlpucolom". Vagy nem lehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325664 (9)
     
  11. 2005. Április 3. 22:3516.
    Nekem pont terhesen javult meg, de végleg, én azt hittem, a zoknihordástól! Mert azóta nem járok körömcipőben.
    előzmény:
    fuleskutya (14)
     
  12. 2005. Április 3. 22:3415.
    :-))
    előzmény:
    fuleskutya (14)
     
  13. 2005. Április 3. 22:3314.
    Azért nem fogadom el a választ rebusbaba, mert én annyira rühellem a harisnyát, hogy amennyiszer én hordok, nem kellene, hogy itt beszélgessek veletek :-) Egyébként biztos, hogy valami hormonális dolog is lehet benne, mert terhesen végképp olyan volt mint ama repedtsarkúnak. . . s nem csak azért, mert a vége felé már nehezebben értem el a lábam :-)
    előzmény:
    rebusbaba (10)
     
  14. 2005. Április 3. 22:3113.
    Majdhogynem csak nadrág zokni cipöben járok, semmi harisnya, és nekem is van. . .
    előzmény:
    rebusbaba (10)
     
  15. 2005. Április 3. 22:2912.
    A "bio" papuccsal maximálisan egyet értek. Amíg a kórházaban dolgozatm, azalatt születtek meg a bőrkeményedéseim , a marha drága papucsoktól!

    De pl az egyes lábújjam külső szélénél is. . .
    előzmény:
    fuleskutya (7)
     
  16. 2005. Április 3. 22:2811.
    Vettem én is, de nem tudtam használni :-( Vagy féltem tőle, vagy rossz technikát alkalmaztam, de egy fia bőrfecnit sem tudtam lenyiszatolni vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325664 (9)
     
  17. 2005. Április 3. 22:2610.
    Ha nő jár állandóan zokni+cipő összeállításban, neki se lesz. A harisnya fejleszti szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801315 (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_325664
    Torolt_felhasznalo_325664
    2005. Április 3. 22:259.
    Szia!

    én ezt használom: Scholl -nál lehet kapni bőrkeményedésre egy penge szerűségű valamit. . . ne ijedj meg, van nyele(fehér színű) és nagyon biztonságos. . . 1500 körül vettem. . . nekem bevált. . . .
    előzmény:
    Honey72 (1)
     
  19. 2005. Április 3. 22:248.
    Férfin még nem láttam.
    előzmény:
    fuleskutya (7)
     
  20. 2005. Április 3. 22:237.
    Hahó! Az én tappancsaimmal is csak a gondok vannak! :-) Ellenben nekem - persze a kampányszerű reszelgetés után - bejön az Avonnak egy krémje amiben sheavaj van. Könyök és sarok szárazságra ajánlják egyébként. Megfigyelésem szerint egyébként határozottan fejlesztik a bőrkeményedéseket azok a biopapucsok (igazi bio-bőrkeményedés, mi? :-), amelyeknek "visszakunkorodik a sarokrésznél a belső talp részük. Hú, de hülyén fogalmaztam: szóval olyan öblösek, peremesek, vagy hogyan fejezzem ki magam. . . Hm? Egyébként ez női nyavalya, vagy a férfiakat csak nem érdekli??? :-))) - s ezért nekik nincs is? A csecsemőlábak imádatát osztom! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. Április 3. 22:106.
    Igen, ez így van.

    Én azt is tapasztalom, hogy minél gyakrabban reszelgetem, annál hamarabb nő vissza.

    Olyan jó lenne valami csodaszer, ami feloldaná ezt a bőrkeméynedést.

    Ezért is imádom a csecsemők lábait!
    előzmény:
    Giszka (5)
     
  22. 2005. Április 3. 22:025.
    Gyakorlatilag az állandó reszelgetés, pdikűr ami karban tart. Megfigyeltem magamon, ha jól kiáztattam a lábam (kb 1 órán keresztül) és utána jól leszedtem a bőrkeményedést és Synergie extra száraz, érzékeny bőrre való testápolóval olyan szinten bekentem a lábam hogy zoknit (pamutot!) kellett húzni szép lett a sarkam. DE!!! Ez után a kezelés után naponta akár többször is jó alaposan be kell krémezni a lábfejet, és hetente reszelgetni. Az a baj, hogy egy idő után megunom az állandó macerát és újra visszajön az a rettenetes bőrkeményedés illetve szárazság.
    előzmény:
    Honey72 (1)
     
  23. 2005. Április 3. 21:524.
    Már vettem. . . mind a kettőt vagy 2 éve.
    előzmény:
    skeet (3)
     
  24. 2005. Április 3. 21:503.
    Sarokblazsam nevű kenőcs, patika.
    Ami még jobb, de csak ritkán apni: Bársonyka krém - kis rózsaszín tégelyben.
    Még véletlenül se vegyetek avon vagy oriflame terméket ilyen célból, mert semmit sem érnek.
    előzmény:
    Honey72 (1)
     
  25. 2005. Április 3. 21:452.
    Pont az előbb olvastam eről a bőrgyógyász rovatában.
    Gyakorlatilag ő is ezeket javasolja, illetve még krémeket és ha nagyon súlyos az eset, menj el bőrgyógyászhoz.
    Ez nekem is gond, de tényleg csak reszeléssel lehet karbantartani. Illetve ha nem jársz sokat meztelen lábbal a lakásban.
    Nekem attól lett tök kemény a talpam, hogy sokat jártam papucs nélkül a lakásban és a kő és a padófűtés miatt teljesen kiszáradt a talpam.
    Persze alapjáratban is száraz, de ettől még rosszabb lett.
    előzmény:
    Honey72 (1)
     

Címlap

top