Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. Torolt_felhasznalo_618723
    Torolt_felhasznalo_618723
    2007. október 5. 12:524201.

    Szia Barbi!

    Tervezem a dolgot, de elkövettem azt a hibát, hogy előtte csak videót csináltam. Majd megpróbálok valahogy képet kivágni belőle. Utána képem még nincs de fogok csinálni.

    Neked van képed?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4200)
    2007-10-05  11:32
  2. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. október 5. 11:324200.

    Szia!

    Nincs kedved közkinccsé tenni a "hasad képét"?)) Engem is pont ennyi ideje műtöttek...

    szia

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618723 (4198)
    2007-10-05  10:37
  3. Torolt_felhasznalo_618723
    Torolt_felhasznalo_618723
    2007. október 5. 10:494199.

    Ja és még valami.

    Valaki kérdezte, hogy pizsamát vagy hálóinget érdemes-e vinni.

    Én elkövettem azt a hibát, hogy inkább pizsamákat vittem,mert abban ugye csak rendesebben fel van öltözve az ember.

    Csak éppen arra nem gondoltam, hogy a dréncső kb a combtövemmel egy vonalban fog kikandikálni a haskötő alól. Mivel ez egy elég merev cső két lehetőség van a pizsihordásra. Egyik:  addig letolod a cső oldalán, hogy begyűrd a dréncső alá, ami elég idiótán fest még hosszú felsővel is, így én ezt csak akkor alkalmaztam, mikor a szobában voltam. A másik megoldás: a dréncsövet kicsit oldalt fektetve fölkunkorítod ("folcsapod") és a rendesen felhúzott naci felett jön ki. Ennek szerintem az a veszélye hogy megtörhet a cső, és akkor oda a vákumnak ami nem túl hasznos, mert nem szívja a váladékot.

    Tehát én a hálóinget választanám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_618723
    Torolt_felhasznalo_618723
    2007. október 5. 10:374198.

    Sziasztok!

    Tegnap este találtam ezt a topicot és ennek következtében fél 2-kor feküdtem csak le, annyi érdekes és hasznos dolgot találtam.

    Örülök, hogy a nagy többségnek abszolút pozitívak a tapasztalatai, mint nekem. Engem másfél hónapja műtöttek, és eddig nagyon szépen gyógyul. Remélem, hogy azoknak is hamarosan rendbejön a sebük, akik nem voltak annyira szerencsések.

    Úgy láttam a legtöbben terhesség után csináltattátok meg a hasatokat. Nálam az volt az ok, hogy elég sokat fogytam. Gyereket még nem szültem, de azt mondta a doki, hogy meg tudja úgy csinálni, hogy később beférjen. Sejtem, hogy a terhesség majd elrontja az eredményt, de az is biztos, hogy a régi hasammal biztosan nem találtam volna olyan pasit akinek gyereket is hajlandó lettem volna szülni .

    Én mindenkit csak bíztatni tudok, hogy vágjon bele, a dologba. Nekem sokkal de sokkal kevésbé volt fájdalmas, mint vártam, és hamar rendbe is jöttem. Igaz néha még nyom egy kicsit a hasam, és van a köldököm alatt egy jó tenyérnyi érzéketlen rész, de ezzel együtt tudok élni, ha esetleg soha nem jön rendbe akkor is.

    Most leginkább az foglalkoztat, hogy mi történik ha a műtét után még fogyok. Mikor az időpontot kértem, azt mondta az orvos, hogy utána már nem annyira jó fogyni. Akkor még úgy gondoltam, hogy nem is akarok majd de most rájöttem, hogy jó lenne még egy 5öst eldobni. Van köztetek valaki, aki többet fogyott műtét után? Nem lett csúnya a hasa?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_423980
    Torolt_felhasznalo_423980
    2007. október 4. 15:354197.

    Napsugi, klassz lettél!  

    Főleg a lelkednek kellett már ez egy év után.....

    Legolas, hóvégén megyek kontrollra s tájokozódok. jelentkezem.

    M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. október 4. 07:034196.

    Sziasztok Lányok!

    Zsóka!

    Ha jössz be a Balogh dokihoz, okvetlen hívj!

    Nekem is lyukas volt a hasam, én kaptam a kórházban egy speciális ragtapaszt, amit 3 napig sem kellett levenni, és valami fertőtlenítő trutymákot adagolt folyamatosan. Szeptember végén nyílt ki, (kb. 2 hetes voltam) és december elejére forrt össze. Előtte volt 3 nőgyógyászati műtétem, és mindig szépen gyógyult a heg. Szóval nem is tudom, hogy ez az egész mivel függ össze.

    Itt egy kép is, bár nem nagyon látszik rajta a varratom, illetve baloldalt kicsit kilóg a gatyóból. Ez a kép idén augusztusban készült. Majd csinálok "rendeset" is, ha rá tudom venni a gyerkőcöket.

    Mindenkinek szép gyógyulást!

    Ildi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466266 (4177)
    2007-10-01  01:29
  7. 2007. október 3. 21:304195.

    Szia Moncsi!

    Köszöntelek a mi kis közösségünkben. Örülök neki, hogy túl vagy rajta, annak pedig mégjobban, hogy minden a legnagyobb rendben van veled. Ha van időd légyszi rakjál fel előtte és utána képeket, nagyon kíváncsi vagyok rá.

    További szép estét!

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833925 (4192)
    2007-10-03  21:11
  8. 2007. október 3. 21:294194.

    Sziasztok Csajok!

    Túl vagyok a varratszedésen, és meg kell mondanom, hogy még véletlenül sem hasonlított a tavalyira. Ez a Drága orvos, olyan finoman húzta ki őket, hogy csuda, alig észrevehető volt. Hiába most legalább jól választottam. Nagyon kedves és becsületes, mindenkinek csak ajánlani tudom. Ritka az ilyen orvos, mert Ő úgy gyógyít, hogy közben ember is marad, és ez nagyon nagy szó. Nem tudok neki elég hálás lenni, azért, amit értem tett. 

    Legközelebb 17-én kell mennem hozzá utoljára, aztán már csak vigyáznom kell a szép új hasamra.

    Ha valakit érdekel a telefonszáma, akkor szívesen megadom, volt, aki már élt is ezzel a lehetőséggel. Biztos vagyok benne, hogy mindenki meg lesz vele elégedve, úgy, ahogy én is.

    Szép estét nektek!

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. október 3. 21:244193.

    Szia Barbi!

    Ne aggódj az a pukli le fog menni. Azért azt szem előtt kell tartani, hogy ez a műtét nem kis dolog, ezért is ilyen hosszú a gyógyulási idő. Ne aggódj fél év és már el is felejtetted az egészet.

    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4188)
    2007-10-02  20:38
  10. Torolt_felhasznalo_833925
    Torolt_felhasznalo_833925
    2007. október 3. 21:114192.
    Sziasztok!Moncsi vagyok.Én ma vagyok két hetes.Ma vették ki a varrataimat.Két szülés után nekem is lógott a hasam.de rászántam magam a műtétre és nem bántam meg.A műtét napját végigaludtam,csak hajnalban ébredtem fel iszonyú hányingerrel.Megpróbáltam felkelni és nem ment.Majd hajnalban bejött a nővér és kikeltett az ágyból.utána mást sem csináltam a kórházban töltött napok alatt csak sétálgattam.Nekem jót tett,a közérzetem javult,és nem fájt a hasam.a legrosszabb az volt mikor beindult az emésztésem.Akkor azt mondtam inkább szültem volna 5 nap után hazajöhettem.Azóta a sebemmel semmi bajom,a hegem szép.A haskötőt utálom mert kényelmetlen,de az orvosom azt mondta hogy hordhatok helyette szoritós bugyit már.én mindenkit csak arra tudok biztatni ha ilyen problémája van és teheti lépje meg ezt a lépést.Az eleje nehéz de túl lehet érni,és szerintem megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_336837
    Torolt_felhasznalo_336837
    2007. október 3. 10:554191.
    Szai Anh!
    Tényleg nem lehet tudni, hogy mitől van az, hogy vkinek szétnyílik, van akinek nem a sebe gyógyulás közben. Sz'tem sok köze van ennek ahhoz is, hogy milyen a kötőszöveted, mert nekem is nagyon striákos volt a 2 terhesség miatt, erre mondta még a nődoki, hogy kötőszöveti gyengeség.Tehát akkor vmennyire összefügghet a bőr állapotával, de ahogy Sida írta, neki is nagyon striákos volt a hasa és mégse nyílt szét, ellenben velem. Nekem is mondta a doki, hogy ez a zsírelhaéás miatt van, de ez a műtéti szövődmény. Viszont az nem 100%, hogy a striák egy az egyben el fognak múlni, nekem is maradt, de már azzal nem is foglalkozom, ahhoz képest, hogy milyen lelógó volt a hasam a műtét előtt.
    Szóval szövődmények bármikor előfodrulhatnak, de nem szabad ezzel a tudattal nekiindulni a műtétnek, nem biztos egyáltalán, hogy pont veled is megtörténhet.
    Amúgy én már csak akkor tudtam meg, hogy van ez a blog, mikor túl voltam a műtéten, így fogalmam se volt mi vár rám, de valószínűleg akkor sem mondtam volna le, ha tudom, hogy ilyen is lehet. Szóval mindenképp vágj bele!!!
    Legolas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979933 (4179)
    2007-10-01  17:46
  12. Torolt_felhasznalo_336837
    Torolt_felhasznalo_336837
    2007. október 3. 10:384190.
    Szia Laukft!
    SZerintem is mindenképp menj vissza a dokihoz, hogy miért van még ott ekkora lyuk. 5 hónap azért sok idő, nekem kisebb volt anno a luk, de azért magától olyan 4-5 hét alatt beforrt. AKkor annyit mondott az én dokim, hogy ez magától beforr, nem tudja újból összevarrni, de egyéni, hogy kinél mennyi időt vesz igénybe. Emlékszem, nekem akkor minden nap kétszer is kellett a haskötőt cserélni, úgy átázott a lyukból kijövő váladék miatt. Talán, hogy így a lyukon keresztül neked is jön a trutyi, az jó, mivel legalább kijön és nem fog begyulladni, mint napsugárnak, csak akkor is érdekes, hogy miért nem forr már be. Vagy esetleg nagyobb volt neked ez a lyuk, mikor felfedezted?
    Mielőbbi jobbulást neked!!
    Legolas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466266 (4177)
    2007-10-01  01:29
  13. Torolt_felhasznalo_979933
    Torolt_felhasznalo_979933
    2007. október 3. 00:564189.

    Sziasztok lányok!

    Mindenkinek köszönöm a priviket,nagyon jó és ritka dolog ez az összetartás.Örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra és,hogy ilyen karakán csajok vannak fent!! Most készülök bioptron lámpát venni,írjátok az sokat számít,hát ezen ne múljon(bár marha drága)Megpróbálom az összes dolgot betartani,amit írtatok,ti már csak tudjátok mi a tuti!Mindenkinek szép heget,akire ráfér,meg jobbulást!Holnapra meg szép napot:-)))) 

    Üdv:Anh

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. október 2. 20:384188.

    Szia Sida, Napsugár meg a többiek!

    Visszanéztem a képeidet (Sida) főleg a 6 hét körülit, de nálad nem láttam vagy csak szemből nem látszott...Neked be volt dagadva, ödémásodva a vágás felett...én most teljesen kétségbe vagyok esve, hogy olyan amorf lettem....vagy egy 4 cm széles pukliószógumi a vágásom felett...most úgy látom csúnyább a hasam mint a műtét előtt...

    ugye ez elmúlik?? nekem előtte nem nagyon volt sok zsír....akkor műtét után mitől lett a pukli...már sportolok is 3 hete, tuti nem híztam((

    nem nyíltam szét, nem volt semmi különös....csak sok sok véraláfutás, ami még nem szívódott fel:

    totál kivagyok emiatt:((

    tudom vannak itt gázosabb dolgok, dehát én csak saját magamhoz tudok viszonyítani ne haragudjatok..

    jóét

    Barbi

    előzmény:
    Sida (4186)
    2007-10-02  11:49
  15. 2007. október 2. 11:524187.
    Szia Zsóka! Kíváncsi vagyok mit mond majd az orvos, de szerintem sem ilyennek kellene lennie 5 hónaposan. Remélem, hogy nem lesz baj, és nagyon hamar meggyógyulsz! Vigyázz magadra, és feltétlen írd majd meg, hogy mit mondtak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466266 (4177)
    2007-10-01  01:29
  16. 2007. október 2. 11:494186.

    Szia Anh! Szerintem nem a bőr állapotától függ a műtét sikeressége, hanem az egyén adottságaitól, bár ez sem igaz minden esetben, hiszen Anginak soha nem volt gondja a sebgyógyulással, és ez a műtét után szegény a poklok poklát állta ki. Nekem nagyon striás volt a hasam, vacak minőségű bőrrel. Az egész olyan "kelttésztás" volt. Nekem is kijött egy adag stria a kukás bőrrel, de így is maradt szép számmal a köldök alatti részen, és a medencecsontnál. És mégsem volt gondom a gyógyulással, és szerencsére nagyon klasz lett a végeredmény. A szétnyílás az egy szövődmény, amit okozhat zsírelhalás, és a Napsugár esetében egy állandóan fenálló gyulladás. Állítólag aki hajlamos rá, azzal előfordulhat illetve ha több zsírszövet van az adott területen. Az emelgetéstől szerintem nem nyílik szét a seb, inkább a belső varratok szakadhatnak el (szerintem nekem ilyen volt egyébként). Azt pedig érzi az ember, hogy mikor tud kiegyenesedve járni. Egy a lényeg, hogy nem szabad emelgetni semmit, és az első pár hétben tartózkodni kell a hirtelen mozdulatoktól. És pihenni sokat.

    Szerintem ez a görcsféle a gyomrodban megmarad egészen a műtét napjáig! És igen ilyenkor nagyon nehezen telik az idő, és jó lenne túlleni rajta. De ha ez vígasztal, az idő nem áll meg, és eljön hamarosan a Te nagy napod is!!!! Kitartás!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979933 (4179)
    2007-10-01  17:46
  17. 2007. október 2. 09:414185.

    Szia!

    Hiszen az okt. 30. már itt van a kertek alatt. Nem is fogod észrevenni és úgy elsuhan ez a 28 nap, mint a szél. Ne aggódj, mi veled vagyunk!

    Minden rendben lesz, ebben biztos vagyok!

    Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979933 (4179)
    2007-10-01  17:46
  18. 2007. október 2. 09:394184.

    Szia!

    Ne haragudj, de most vettem csak észre, hogy írtál. Azt a mindenit, ez nem lehet igaz. Hogy a fenében van még mindig ennyire nyitva???? Látta orvos???? Ha igen, mit mondott?? Figyi, már nem azért, de szerintem ezzel sürgősen kell valamit kezdeni. Mindenképpen mutasd meg a dokidnak, és írj helyzetjelentést arról, hogy mit mondott. Az a baj tudod, hogy ha nyitva van a hasfal, nagyon vigyázni kell, nehogy valamit összekapj a lyukon keresztül. Nem megijeszteni akarlak hidd el, de ez nem normális, hogy 5 hónap után ekkora lyuka van.

    Feltétlen értesítést kérek, hogy mi a fene van!

    Puszi: A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_466266 (4177)
    2007-10-01  01:29
  19. 2007. október 2. 09:324183.

    Szia Drága Barátnőm!

    Én a helyedben egy pillanatig sem gondolkodnék a hegkorrekción. Az már nem olyan nagy valami, még akkor sem, ha kell kivenni némi zsírszövetet is. Biztos vagyok benne, hogy ennél sokkal szebbre is meg lehet csinálni a pocakodat, hiszen ezt az én példám már bizonyította, csak olyan orvost kell keresni, aki lelkiismeretes és nem a Ft jelek lebegnek a szeme előtt. Na az én orvosom pontosan ilyen, és én nem tudok neki elég hálás lenni azért, hogy ilyen szépen megoldotta a problémámat. Úgyhogy kislány uccu neki, tudom, hogy neked messze van, viszont az Ő munkáját, most láthattad. Valahogy oldjátok meg, hogy el tudjatok hozzá jönni, mert nagyon korrekt. Amiben tudok segítek, csak szólnod kell.

    Egyébként simán lehet, hogy az intubálástól fájdult meg annak idején a torkod, hiszen azzal felsérthetik a nyelőcsövet. Én ezért sem szerettem volna, ha altatnak, arról nem is beszélve, hogy rosszul viselem az ébredést. Ezért inkább a spinális mellett döntöttem.

    Velem egyébként minden rendben, annak ellenére, hogy kicsit félek a holnapi varratszedéstől, de szerintem nem lesz baj. Ha tavaly kibírtam, akkor most is ki fogom bírni.

    Vágj bele és én támogatlak! Azt is meg tudjuk oldani, hogy ha sűrűn kell menned a dokihoz, akkor pár napig itt maradhatsz nálunk, hiszen innét közelebb van, és én is el tudlak vinni, úgyhogy ne aggódj! Mindenre van megoldás!

    Puszillak! A.

    előzmény:
    ikresangi (4182)
    2007-10-02  04:18
  20. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. október 2. 04:184182.

    Most éjjel döbbentem rá, -hétfő éjjel fél négy van és köhögök-, hogy tavaly május óta nem köhögtem. Ez a döbbenés nagyon rémisztő. Ha köhögög úgy fáj, mintha szét akarna szakadni azon a részen a hasam, ahol le van tapadva a bőr. Akkor éreztem így utoljára, mikor műtöttek utánna. Azon a napon megfáztam. Azt hittem mostanáig, hogy valamit ledugtak a torkomba altatás közben és az sérthette fel a torkomat azért kapart két nap múlva, és köhögtem egy pár napig utánna. Kábé akkor kezdtem köhögni, mikor hazaengedtek, nem kötöttem össze a két dolgot. Hát lehet, hogy azért szakadtam fel? ...és azért lettem lázas, és azért alakult ki ez a zsírelhalásos gyullagásos dolog? Azért szenvedek már másfél éve, a következményektől? Teli van a "hócipőm"!!!! Anyámnak meséltem hétvégén, hogy visszamegyek a dokihoz, és újból nekifutok rendbehozatni a hasamat. Mondanom se kell padlót fogott. Ha Ő nincs, tavaly itt az elején egy hétig, nem biztos, hogy túlélem. Beszél le ezerrel, nehogy megint megengedjem felvágatni magamat. Mit csináljak ez a perverzióm! Imádom, ha felkoncolnak. De ahogy most mecsinálták, ennél 10X is szebben megcsinálta a nőgyógyászom a hegeimet. Már igen sajnos sok zárójelentésem van, igaz, mindíg a nőgyógyász műtött, most tavaly ez volt a végső érv tavaly. Soha nem volt szövődmény. Pedig elképzelhetitek, mikor az ikreket szültem, olyan volt a hasam, mint egy üres tarisznya, aminek az alját bevarták, ahol kikapták a srácokat. 85 kg-mal semmi szövődményem nem volt a nagy lelógó hasammal. Most mikor a plasztikai sebész műtőtt, hát lehet, hogy én magamnak is szebben megcsinálom.

    Más: Te hogy vagy? Ugye minden rendben? Nyugtass meg kérlek!!!!

    Angéla

     

    előzmény:
    napsugár70 (4175)
    2007-09-30  17:15
  21. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. október 1. 21:344181.

    SZIA!

    nekem kb 3 hétig nem engedte a doki hogy felegyenesedjek, mert akkor kisebb a sebfeszülés.., nem nyílik ki, vékonyabb heggel gyógyul..nagyon kell rá vigyázni, nem szabad emelni, szerintem 2 kg- nál többet. Felhúzott lábbal aludta (egy szoptatóspárnát tettel a lábam al&aacute kb 4 hétig. az első napokban nagyon fontos hogy ne egyenesedj fel..., alváskor ne fordul oldalra stb. varratszedésig egyáltalán ne egyenesedj ki, és ne feszítsd a sebet...

    hát nagyjából ennyi.

    nekem kb 2 hét után rohadtul fájt a hátam, és még három hét után is görnyedten mentem....

    most 6 hetes vagyok, még egy picit feszít amikor megyek, de már nem vészes..a 3. héttől én már elkezdhettem sportolni, nekem izmot nem varrtak..és kb attól kezdve javult a mozgásom is rohamosan..

    én aloe géllel kenem magam, meg eddíg zeradermet használtam, most olcsóbbra cseréltem..contratubexet vettem...anno a császáromkor is használtam és nem rossz....

    ja meg én szerencsés vagyok van bioptron lámpám, és lámpázom a heget..

    kb napi 1 órám elmegy ezzel...lehet, hogy hülye vagyok?? de legalább mindent megtettem..

    na szia..

    ha van még kérdésed..nyugodtan írj,

    szia

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979933 (4179)
    2007-10-01  17:46
  22. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. október 1. 20:274180.

    ismerem ezt a fajta haskötőt...marha gáz, én amúgy egy lájtosabatt hordok, de kaptam egy ilyet kölcsön...ebbe járok erobikozni, hát gondolhatod, milyen kb 10 perc után behajlik a hasamnál)

    még 3 nap és eldobhatom ezt a haskötőt..nagyon rühellem már(

    na sziasztok,

    joét,

    Barbi

    előzmény:
    mamamaci02 (4178)
    2007-10-01  17:43
  23. Torolt_felhasznalo_979933
    Torolt_felhasznalo_979933
    2007. október 1. 17:464179.

    Sziasztok lányok!

    Megvan az időpontom okt. 30,nagyon messze van,mondta a doki ,mikor beteg lettem,hogy hamar lesz másik időpont...hát ez nekem nem  igazán közeli.Na mindegy ez van.Annyi kérdés van bennem,azt sem tudom melyiket tegyem fel nektek.Gondolom a műtét sikere függ a bőr állapotától(striás vagy sem)már amit kifeszít.Azt mondta az orvos,hogy most ami kb.mell alatt és köldök között van az lesz a hasamon.Nekem az a terület feszes,nem csíkos.Mitől lehet,hogy valakinek szétnyílik és valakinek nem?Talán hamar emel vagy hajolgat sokat? Mit tegyek,sokáig kell hajolva járni?Ez segít?Remélem nem vagyok túl sok nektek,de megőrjít a bizonytalanság.Gondolom ti is így voltatok.Köszönöm,ha válaszoltok!

    Üdv:Anh 

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 1. 17:434178.

    Sziasztok!

    Ma vette ki a dokibácsi az utolsó varrataim is. Holnap leszek 2 hetes. Eddig nem volt problémám, de nem akarom elkiabálni. Szép a hegem is, sehol nem nyílt szét és nem is váladékozik. Ma lesz az első zuhanyzásom!! Már rettenetesen várom!! Azért félek, hogy le kell vegyem a haskötőt, ezért inkább megvárom vele a férjecském, nehogy összeessek.

    Nálatok nem volt olyan, hogy lepöndörödött a haskötő egy idő után? Néha nagyon rossz érzés. Ha kimosom újra visszaáll eredeti alakjára, de aztán ismét lepöndörödik. Most is kettőben csücsülök, mert a külső fogja a belsőt, hogy ne pöndörödjön. A doki szerint, ha valaki hasba akarna szúrni, lepattanna rólam a pengéje. ) Tiszta páncélzat. )

    Gyors gyógyulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_466266
    Torolt_felhasznalo_466266
    2007. október 1. 01:294177.

    Sziasztok. Én idáig nagyon elvoltam ,csak olvastalak benneteket. Most viszon írnom kell, különössen hozzád Napsugár. Nekem máj 5 volt a műtétem, szépen gyógyulgatott,bár egy kicsikét széjjel nyílt, ami egyre nagyobb lett, nagyon kicsit váladékozott is, Aztán kb egy hónapja szépen behegesedett ,és azt hittem ezzel vége. Sajnos tévedtem, a heg nagyobbik fele lejött magától, de a hétvégén nagyon elkezdett húzódni, és láttam van még egy kicsi heg rajta. Megprobáltam hátha le tudom venni, és azt hittem elájulok. Olyan volt, mint egy kicsi dugó,mint egy kicsike fülpiszáló.Ahogy kivettem egy csomó véres váladék csobban ki belőle, és azóta is váladékozik, de az a kicsi kis lyuk ma reggelre kb 20 ft nagyságú lett, mivel nem forrt be ezek szerint, csak egy hártya szerű volt a heg alatt.Igy mehetek vissza a dokihoz, fogalmam sincs mit fog velem csinálni. Csak remélni merem, nem a Te sorsodra jutok, mert már azt ki sem birom talán.

    Teszek fel képeket én is.

    1. műtét elött pár perccel

    2.tíz napossan még a kórházban

    3. 1 hónaposan

    4. és most ilyen a lyuk 5 hónapossan.

    Az igaz, hogy nekem volt egy hatalmas nagy sérvem, elsősorban azért csináltattam meg, közben kanyart  a lelógó pocakból is ki a doki,de valahogy még is sokallom, hogy nincs még begyógyulva, illetve ennyi idő után újra kilyukadt. Majd jelentkezek, mi a véleménye. Félek. Gratulálok a bátorságodhoz és a szép pocakodhoz Napsugár. Barbi, nekem is éppen úgy van a heg mint neked olyan felfelé nyúló a közepe a vágásnak. Azt hittem csak az enyém olyan, mert ott találkozik egy másik műtétem hegével, és így lehetett megcsinálni, de ezekszerint nem az volt az oka. Gyógyulgassatok, és ne gondolkodjatok,azért  bele kell vágni, mi úgy tűnik ilyen kivételes esetek vagyunk. Sziasztok Zsóka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_979933
    Torolt_felhasznalo_979933
    2007. szeptember 30. 23:344176.

    Sziasztok lányok!

    Megkaptam a priviket,ezer köszi-köszi....Hát láttam megdöbbentő képeket (most készülök a kés alá én is)Mos kérdezem magamtól,de miért is?Remélem minden rendben megy majd,csak most nagy félsz lett bennem,pedig olyan határozott voltam eddig.Húsz éve nézegetem a csíkjaimat,most húztam határt,hogy elég.Nekem is lapos,sima,csíkmentes has kell. Holnap kapom az időpontot,azt mondta a doki,hogy lesz hamar ne aggódjak.De csak akkor hívjam,ha teljesen meggyógyultam a náthámból.Ez 2 hete volt,még köhögök kicsit,de remélem meg lesz hamar.Mindenkinek pusza,jövök holnap is. 

    Üdv:Anh

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. szeptember 30. 17:154175.

    Szia Sidácska!

    Hát remélem, hogy ez volt az utolsó műtétem, mert már nagyon elegem volt a szűnni nem akaró fájdalomból és folyásból. Szerdán megyek varratszedésre, akkor veszik ki az összes varratom, kicsit tartok tőle, mert az első nekem nagyon fájt, de ez a doki 6 részletben szedi ki a varratokat, mert úgy varrt, hogy minél kisebb mértékben kelljen megkínozni a beteget. De azért gondolom nem lesz egy leányálom.

    Majd megírom, hogy mi volt.

    Puszi: A.

    előzmény:
    Sida (4163)
    2007-09-30  09:14
  28. 2007. szeptember 30. 15:384174.

    Szia Barbi!

    Sajnos az 1. és a 3. képen nem sok minden látszik, nagyon sötét a kép. De a 2. kép az tökéletes. Nem igazán értem, hogy miért így csinálták meg neked ott középen, én még ilyet nem is láttam.

    De ettől függetlenül szerintem nagyon szép a heged.

    Gyógyulgass!

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4158)
    2007-09-29  19:15
  29. 2007. szeptember 30. 12:334173.
    Szerintem biztos lehet még azon korrigálni, de azt megértem, hogy rettegsz tőle. Nem semmi amin te keresztülmentél. Kívánom Neked, hogy minden jól sikerüljön, ha majd belevágsz!!!!   Én drukkolok!  Puszi, S.
    előzmény:
    ikresangi (4171)
    2007-09-30  11:09
  30. 2007. szeptember 30. 12:304172.
    Szerintem le fog apadni. Kell idő míg megnyugszik a terület. Akinek teljes hasplasztikája van, ott egy év a végleges eredményig. Ahol "csak" a bőrt igazítják, ott nem tudom mikor áll be a végleges állapot, de biztos jónéhány hónap kell. Úgyhogy kedves Barbi, TÜRELEM!!!!!!!  Biztos nagyon csini lesz, csak hagyni kell időt, hogy meggyógyuljon. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4169)
    2007-09-30  10:44
  31. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. szeptember 30. 11:094171.

    Szia Syda!

    Örülök, hogy "találkoztunk"! Sajnos ilyen lett az eredmény. Asszem "utánozni" fogom a Napsugár barátnőmet.....Bár rettegek a gondolattól, nekem ez a műtét egybeforrt a kirúgással a -munkahelyemről-, nem pedig a sebem befforrása történt, ahogy képzeltem. Bízunk a jövőbe, hát újra megpróbáljuk.

    ikres

    előzmény:
    Sida (4165)
    2007-09-30  09:17
  32. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. szeptember 30. 11:044170.

    Szia!

    Már amikor szétnyílt a seb, akkor azzal nyugtatott a doki, hogy hegkorrekció...... Rálógni, meg azért lóg rá kicsit, mert így gyógyult be a seb. A vágás nem vizszintes, hanem hullámos. Tehát ahol, kiszakadt a seb, a hasam elején kb 25-30cm-es szakaszon össze-vissza nőtt a bőr. Ott a hasfalra tapadt rá az alsó bőrrész, és a fölső meg burjánzott, mit az állat, és "túl sok bőr nőtt felül", így mikor a két szél találkozott, már alul nagyon "fel" nőtt a hasfalra. Így bekunkorodva nőtt össze. Így érthető? szia:

    ikresangi

    előzmény:
    annesz (4164)
    2007-09-30  09:16
  33. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 30. 10:444169.

    Szia Szida!

    A középső rész nekem sem tetszik, de muszály volt így  csinálni, mivel nem lehetett előre tudni, mennyire fog feszülni a bőr, (nekem csak 9 cm-t vettek ki)..és nem akarta a doki, hogy elhaljon a bőr... de azt januárban korrekciózza azt a részt is...és kivágja még a háromszög alakú részt, és akkor remélem nagyon szép lesz...

    most csak az zavar, hogy a vágás felett olyan puffadt...főleg a jobb oldalon....szerinted ez még normális?? le fog menni?? mondjuk azon a részen, még nem teljesen szívódtak fel a véraláfutásaim..

    Barbi

    előzmény:
    Sida (4168)
    2007-09-30  09:27
  34. 2007. szeptember 30. 09:274168.
    Szia Barbi! Hogy-hogy így vágtak neked? Szerintem így feljebb van a heg, mint ahogy nekünk vágtak. Amúgy klasz lesz!!! Szép lapos a hasad!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4158)
    2007-09-29  19:15
  35. 2007. szeptember 30. 09:194167.
    Szia! Engem is a Kelemen műtött, szerintem meg leszel elégedve!! Én legalább is csak jókat tudok róla mondani! Írtam neked privit! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979933 (4159)
    2007-09-29  20:25
  36. 2007. szeptember 30. 09:194166.

    napsugár: nagyon szép lett a heged!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. szeptember 30. 09:174165.
    Szia Angi!!!!!!!!!!!! Jaj de régen "láttalak"!!!! Annyit gondoltam rád, hogy mi lehet veled? Akkor ezek szerint nem is jött helyre rendesen a hasad....  De azért jobb mint műtét előtt? Neked nem csinálnak valami korrekciót? Vagy nem is mernél belevágni? Puszi, A.
    előzmény:
    ikresangi (4162)
    2007-09-30  08:26
  38. 2007. szeptember 30. 09:164164.

    Szia!

    Húúú, hát nem irigyellek!

    Nagyon szörnyű még így képekben is, nem is tudom, hogy milyen lehet neked.

    Azt szeretném kérdezni, hogy még így műtét után is rálóg a bőr a hegre? Nem tudták megcsinálni vagy csak a szövődmény miatt van. (vagy én látok rosszul)

    Ahol letapadt a bőr, ott még helyre jöhet magától vagy korrekcióznod kell?

    előzmény:
    ikresangi (4162)
    2007-09-30  08:26
  39. 2007. szeptember 30. 09:144163.
    Szia Andi! Nagyon szupi lett a heged!!!!!   Végre már te is meg tudsz nyugodni, és ami a legfontosabb meggyógyulsz végre!!!   Te azért jól megszenvedtél érte. Továbbra is jobbulápst, és vigyázz magadra! Puszi
    előzmény:
    napsugár70 (4156)
    2007-09-29  18:32
  40. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. szeptember 30. 08:264162.

    Lányok!

    Ez egy sima szövődmény a "zsírelhalás", ami sokaknál előfordul. Ez így néz ki. Állítólag csak pár százalékban fordul elő. Én a kiválasztottak között vagyok. De ismerek sokkal vékonyabb lányt is, akinek úgyanez volt a sorsa. Persze aláírtam, hogy előfordulhat, de már vagy 10 műtétem volt előtte szövődmény nélkül. Ezért vágtam bele olyan bátran.

    Az előző hozzászólásaim sokkoló képeket tartalmaz, csak erős idegzetűeknek ajánlom.....

    ikresangi

    előzmény:
    ikresangi (4161)
    2007-09-30  08:21
  41. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. szeptember 30. 08:214161.

    folyt:

    egy hónapos has

    másfél hónapos

    gyógyulgat, de lassan

    4 hónaposan

    és az idei egy évvel a seb begyógyulása után:

    lelógva

    és ha felhúzom látszik, hogy le van tapadva a hasfalamra a hasam. Ott nagyon érzékeny....

    ikresangi

     

    előzmény:
    ikresangi (4160)
    2007-09-30  08:09
  42. Torolt_felhasznalo_692148
    Torolt_felhasznalo_692148
    2007. szeptember 30. 08:094160.

    Sziasztok!

    Az én másfél éves történetem képekben:

    has oldalról

    has előlről

    berajzolva

    műtét után itthon kicsomagolva

    szétnyíltam (csak erős idegzettel)

    varratszedés(csak erős idegzettel)

    folyt köv:

    előzmény:
    napsugár70 (4157)
    2007-09-29  18:34
  43. Torolt_felhasznalo_979933
    Torolt_felhasznalo_979933
    2007. szeptember 29. 20:254159.

    Szia napsugár és nektek is csajok!

    Láttam a képeidet szerintem nagyon jó lett,az előzőhöz képest,meg szuper.Nem régóta vagyok az oldalon,nekem te vál.egyedül a kérdéseimre.Köszönöm neked.Megkérdezhetem ki volt aki így elcseszte az előző műtétet?Agyon kéne ütni az olyan dokit.Nekem is már 2 hetes lenne,ha nem fázom meg úgy ahogy.Hétfőn kell hívnom a dokimat(Kelemen),új időpontért.

    Már készen áll a bőröndöm 2 hete ,de úgy a végén lennék már,mert parázom kicsit,nem szépen gyógyulnak a hegeim.Még valamit kérdeznék:Mennyit illik adni a dokinak és az altatósnak?A kórháznak 270.000-et kell fizetni,de a dokinak szóltam,hogy őt szeretném el is vállalta,csak nem tudom mennyit illik adni.Jövök holnap is,mindenkinek szép heget és gyors gyógyulást.DI.

    előzmény:
    napsugár70 (4151)
    2007-09-28  12:18
  44. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 29. 19:154158.

    sziszatok CSAJOK!

    Tettem fel képeket, ne ijedjetek meg)) 5 hetes vagyok)

    A középső részt kell korrigálni, ha minden igaz megcsinálja úgy a doki, hogy egyenes vonal legyen...meg még véraláfutásos vagyok sajna...

    sziasztok

    Barbi

    előzmény:
    napsugár70 (4157)
    2007-09-29  18:34
  45. 2007. szeptember 29. 18:344157.

    Szia Barbi!

    Sajnos nincs bioptron lámpán és most éppen nincs rá pénzem sem. Egyébként nekem azt mondta az orvos, hogy testápolóval kenegessem, semmi extra nem kell rá. De most még nem szabad, majd csak akkor, ha már kiszedte a többi varratot is.

    Gyógyulgass!

    Pusz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4154)
    2007-09-28  19:24
  46. 2007. szeptember 29. 18:324156.

    Ugye milyen szép lett???? Nekem is nagyon tetszik!

     

    Puszillak Aranyom!

    előzmény:
    floryka (4155)
    2007-09-29  15:47
  47. 2007. szeptember 29. 15:474155.
    Ha lenne füttyikon akkor fütyülnék is
    előzmény:
    napsugár70 (4151)
    2007-09-28  12:18
  48. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 28. 19:244154.

    Szia,

    Örülök, hogy javulgatsz....a szivacsos mosdást én is rühelltem, de az az idő is eltelik, és nagyon nagyon szép lesz...

    kend aloe vera géllel, nekem a dokim ajánlotta, és bioptron lámpázd az is szuper....

    egyébként januárban mikor csinálják nekem a korrekciót, már 6 hónapos lesz..., és valszeg nekem csak egy kb 7 centis részt kell megcsinálni..

    szia és jobbulást

    Barbi

    előzmény:
    napsugár70 (4153)
    2007-09-28  15:43
  49. 2007. szeptember 28. 15:434153.

    Szia Barbi!

    De volt egy enyhe sebfeszülés, de nem veszélyes. Lehet érezni, hogy mikor tud az ember lánya kiegyenesedni. Természetesen most is óvatosnak kell lenni, és a haskötőt is csak akkor vehetem le, ha zuhanyozom. Ma lesz az első alkalom, hogy szabad zuhanyoznom, annak ellenére, hogy még bent vannak a varratok. Már alig várom, mert ez a mosdási technika, amit ilyenkor lehet alkalmazni az agyamra megy.

    Még jövő héten itthon leszek, de az orvos azt mondta, hogyha fáradékony vagyok még, akkor nyugodtan maradjak itthon tovább. Majd még meglátom, de lehet, hogy ráhúzok egy hetet pluszban.

    Remélem, Te jól vagy! Azért csak óvatosan, mint már említettem hosszú a gyógyulási folyamat, úgyhogy legyél türelmes.

    Egyébként nem igazán értek egyet azzal, hogy ilyen hamar megcsinálják a hegkorrekciót, én úgy tudtam, hogy fél évet várni kell a műtét után, de az orvosod biztosan tudja, hogy miért ennyire sürgős a dolog.

    Most mennem kell.

    További szép napot!

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4152)
    2007-09-28  14:24
  50. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 28. 14:244152.

    Szia!

    Nagyon szép a heged...figyi..,most akkor egyáltalán nincs sebfeszülés, mármint arra gondolok, hogy teljesen kiegyenesedhetsz, nem kell annyira óvatosnak lenni mint az első műtétnél...

    mennyit leszel otthon vele?

    szia

     

    Barbi

    előzmény:
    napsugár70 (4151)
    2007-09-28  12:18
  51. 2007. szeptember 28. 12:184151.
    Sziasztok Csajok!

    Itt vannak a képek, a műtét előtti és utáni állapotról. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

    Puszi!

    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 28. 09:464150.

    Ja és szerintetek mikor  lehet, legkorábban hegkorrekciót csináltatni.. az mitől függ???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4149)
    2007-09-28  09:18
  53. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 28. 09:184149.

    Csajok!

     

    Nem tudja valaki véletlenül, ha hegkorrekciót csinálnak, akkor meg tudják azt is csinálni ha a heg felett kicsit kidudorodás van...

    Lehet szép sima területű dudorodásmentes valamit  létrehozni..??))

    barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336837 (4148)
    2007-09-28  09:05
  54. Torolt_felhasznalo_336837
    Torolt_felhasznalo_336837
    2007. szeptember 28. 09:054148.
    Moncsicicus!
    Akkor Neked is a Szt.Imrében csinálták a műtétedet? Nekem is, Jósvay volt a dokim. Sz'tem nekem is kellene majd egy pár centis hegkorrekció, de most se időm, se pénzem nincs rá. Ha esetleg rákérdezel, elmondod majd mennyi a hegkorrekció? Úgy hallottam attól is függ hány centit kell javítani.
    Előre is köszi, Legolas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423980 (4147)
    2007-09-27  14:15
  55. Torolt_felhasznalo_423980
    Torolt_felhasznalo_423980
    2007. szeptember 27. 14:154147.

    Napsugaram,

    örülök, hogy minden rendben veled. Sokat gondoltam rád! meglepődve olvasom mekkora műtéted volt ismét! na meg, hogy nm ugyanaz a doki csinálta.

    nekem is lesz szerintem hegkorrekcióm, mert a bal oldalamon a heg majdnem 1cm széles. Nem dudorodik ki, nincs sehol begyulladva, kinyílva és nem duzzadt már a szeméremdombom sem, de azért zavar az, hogy olyan vastag a heg. Október közepén lesz a 6 hónapos kontrollom és akkor meglátjuk mit javasol Kelemen doki.

    minden új pocakosnak nagy-nagy gratula!

    M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 27. 13:394146.

    Bocs még egy kérdés?? Kinél és hol voltál korrekción..Mennyibe került??? esetleg tel.-ot lehet kérni?

    szia

     

    Barbi

    előzmény:
    napsugár70 (4144)
    2007-09-27  12:14
  57. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 27. 13:374145.

    Szia Andi!

    Egy kérdés a hegkorrekcióval kapcsolatban..én ugyan csak most vagyok 5 hetes....de a vágás felett pukli van....egyre kisebb..de olyan mintha lehet, hogy képzelődök több zsír lenne mint az alatta lévő területen...tehát élesen elhatárolódik...azt mondja a dokim, hogy az le fog menni...

    Neked volt ilyen a műtét előtt???

    szia

    Barbi

    én is nagyon várom a képeket

    előzmény:
    napsugár70 (4144)
    2007-09-27  12:14
  58. 2007. szeptember 27. 12:144144.

    Szia Elektra!

    Ne félj a hegkorrekciótól, mert egyáltalán nem vészes. Főleg, ha helyi érzéstelenítésben végzik, akkor szerintem csöved sem lesz. Nekem egyébként kettő csövem volt és a szeméremdombon jött ki mindkettő, de nekem nem csupán hegkorrekcióm volt, kicsinyítő műtétem is, mert a begyulladt zsírszövetet is el kellett távolítani.

    Már össze is forrt a lyuk, ugyanis ott sokkal gyorsabban gyógyul, mint oldalt. Tegnap vették ki a vezető varratokat, kicsit féltem, de kibírható volt. Jövő szerdán veszi ki a többi varratot. Ez a doki úgy csinálta, hogy négy szakaszra osztotta a varratot így nem 20 cm-t húz ki egyszerre, hanem csak 10-et. Azért az sem mindegy, így legalább nem lesz annyira kellemetlen.

    El kell mondanom, hogy olyan szép a sebem, hogy csuda. Pénteken levehetem a ragasztót és akkor majd rakok fel képet is.

    Többen írták, hogy nagyon duzzadt a szemérem dombjuk, na lányok, nem elrettentésként, de nekem is duzzadt volt nem is kicsit, és mint kiderült azért, mert annyira be volt gyulladva, hogy csuda. Most már ez is megszűnt szerencsére, újra a régi.  

    Bár a páromnak így is tetszett, csak nekem nem.  

    További kellemes szépülést mindenkinek!

    Puszi: A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235299 (4136)
    2007-09-25  13:40
  59. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 26. 16:394143.

    SziA!

    Nincs képed a pocidról?? Neked is középen kell korrekciót csinálni?? Én is megyek 3 hónap múlva...azt mondta a dokim, hogy az már "semmi", nekem ambulánsan csinálja meg...

    Már alig várom...a két széle nekem szép lesz...

    kiváncsi vagyok a Tied milyen...

    üdv

    Barbi

    előzmény:
    lydyke (4140)
    2007-09-26  10:04
  60. Torolt_felhasznalo_235299
    Torolt_felhasznalo_235299
    2007. szeptember 26. 10:394142.

    Szia!!

    De jó neked!!Gratula!!

    Én is szívesen tartanék már itt!!  

    A hegkorrekcióhoz sok sikert!!Ne tessék sokáig halogatni!!

    Üdv,

    Eli

    előzmény:
    lydyke (4140)
    2007-09-26  10:04
  61. Torolt_felhasznalo_235299
    Torolt_felhasznalo_235299
    2007. szeptember 26. 10:324141.

    Szia!!

    Azt tudom,hogy nem kell elraknom,csak ugye nem tudom hol vezetik ki a csövet a hasamból és így nem tudom,hogy a pizsi gatya nem e  zavarja!!Vagyis tudok e felvenni egyáltalán gatyát....huuuu ezt most értelmesen leírtam.... 

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4139)
    2007-09-25  14:20
  62. 2007. szeptember 26. 10:044140.

    Sziasztok!

    Ma lett 1 éves a pocim  

    Andi!

    Mielőbbi gyógyolást kívánok!!!

    Sajnos hegkorrekciót nekem is kell csinálni, de egyre húzom-halasztom 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 25. 14:204139.

    Szia!

    A drain csövet nem kell elraknod, foghatod a kezedbe, bárhová mész..sajnos ez a személyes kellékeim egyike volt egy hétig(

    de hát ez van:

    üdv

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235299 (4138)
    2007-09-25  14:07
  64. Torolt_felhasznalo_235299
    Torolt_felhasznalo_235299
    2007. szeptember 25. 14:074138.

    Szia!! 

     

    Nagyon köszönöm válaszod!!

    Hát jobban örülnék a pizsinek,jobban szeretem.Azt nem tudtam,hogy a dréncsövet el e tudom úgy rakni majd,hogy ne zavarjon a gatya.De ezek szerint igen. 

    Hát az a három nap az nem sok.Furcsa,hogy így elengednek dréncsővel... 

    Megpróbálok nem izgulni.... 

    Még egyszer köszi!!

    Eli  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4137)
    2007-09-25  14:01
  65. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 25. 14:014137.

    Szia!

    Nem tudom hivatalosan van-e már fűtés, ha nincs akkor javaslom a pizsamát...nem legyen nagyon szűk, amúgy meg simán viselhető..nekem kényelmesebb mint a hálóing.

    Én 3 napot voltam bennt, (erzsébet kórház) és drain-nel engedtek haza....Na az volt az igazán kényelmetlen...(

    Ne izgulj, az orvosok biztos profik....itt szövődmény nem igazán jellemző, bár megmondom őszintén én is paráztam, de így utólag fölösleges volt....

    Az altatással is biztos minden rendben lesz!!

    na szia

    ÉS NO PARA,fő a pozitív hozzállás, szép lesz

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_235299 (4136)
    2007-09-25  13:40
  66. Torolt_felhasznalo_235299
    Torolt_felhasznalo_235299
    2007. szeptember 25. 13:404136.

    Sziasztok!!

    Látom azért szépen alakulnak a dolgok!!

    Mindenkinek gyors gyógyulást!!

    Napsugár,látom te is túl vagy rajta!! Neked is mihamarabbi gyógyulást és remélem a fájdalmak is csillapodnak!!

     

    Én most kezdek már igazán parázni.Hétfőn megyek az altatóshoz!! 9.-én meg befekvés..   

    Viszont lenne egy kérdésem!!Vagyis lenne több,de nem fárasztalak titeket!!   Pizsama,vagy inkább hálóing a jobb a korházban.És mennyit vigyek??Mennyit kellett lennetek a korházban??Köszönömköszönömköszönöm...

    (paragizi  )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 25. 03:414135.

    szia barbi,

    tegnap meg ma a gardrobban vagyok, ugyhogy a kabatkàk kozott jol erzem magam ( kimèlnek a fonokeim) most is innen irok..  19 èves koromtol elek itt (lassan 9 eve)egyenlore meg maradok, aztan dobbantok termeszetesen. en is polcolva alszom, de par napja hasra fordultam elfelejtettem ejjel , de arra ebredtem , hogy fura erzes, hogy alul "ures" vagyok es fàjt is egy kicsit.

    Mamamaci en eddig ritkan nyeltem felre , de amiota megmutottek allandoan, igy tudom milyen mikor szakadni erzeda hasad , orulok , hogy szep lettel.

    puszi megyek haza

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4134)
    2007-09-23  21:12
  68. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 23. 21:124134.

    Szia Ági!

    Az emelés nekem sem jó...néha elmegyek a boltba, és van hogy kicsit többet veszek mint amennyit lehetne, és akkor húzódik a hasam.., meg pld. ma egész délelőtt vasaltam( a teleshopos nehéz vasalóval, és hát mit mondjak a végén már le kellett ülnöm mert elfáradtam....

    de azért napról napra jobb, estére viszont még mindíg be vagyok ödémásodva, és azt vettem észre, ha nagyon puklis a vágás felett akkor jobban is húzódik..Nekem is bőrt varrtak csak, de azt mondta a dokim, hogy van egy jópár belső varrat....szerintem azok húzódnak mert még nagyon tartanak..olvastam a neten, hogy 150 - 300 nap a felszívódási idejük...

    nekem sem a lexebb középen, de azért akarom megcsináltatni, mert nekem van egy nem egyenes a vágásom, hanem középen van egy csúcsával felfelé néző hegy (háromszögféle), azt mondják ez a w alakú vágás, azért lett ilyen mivel kevés volt a bőrfelesleg, nem húzta teljesen le a doki, nehogy elhaljon a bőr. De jan. körül kiegyenesíti, mert azt mondja, úgy látja lehet még annyit rántani rajta...és akkor nem fog a háromszögem kikandikálni a bugyimból..

    olyan jó érzés, hogyha ülök, nincsenek bőrhurkáim, mint régen??

    Képzeld ma boboztam, be voltam sz...va nehogy az ütközések miatt szétmenjek..de hála ég, megúsztam))

    figyelj, nem tudom hogy alszol...de lehet, hogy még jót tenne , ha felpolcolt lábbal...én még úgy alszom...tudok oldalra is fordulni, de így valahogy jobb, és legalább nem feszül a heg,és nyugalomban van..

    régóta vagy kinnt? Haza nem jössz?

    vigyáz nehogy túlhajtsd magad!

    barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4131)
    2007-09-23  13:40
  69. 2007. szeptember 23. 20:174133.

    Szia!

    Most nem tudok sokat írni, mert annyira fáj a fejem, hogy mindjárt szétreped. Ma már kettő Cataflam van bennem, de semmit nem hatott, és már kezd az őrületbe kergetni.

    Örülök neki, hogy jól vagy, remélem holnapra nálam is elmúlik, mert iszonyúan kivagyok tőle.

    További szép estét!

    A.

    előzmény:
    mamamaci02 (4132)
    2007-09-23  17:19
  70. 2007. szeptember 23. 17:194132.

    Szia !

    A fekvési pozícióval teljesen egyet tudok érteni. Útálok és nem is nagyon tudok így aludni, de ez van. Valahogy a hátam is túléli. A múlt éjszaka is a férjem maszírozta, annyira fájt.

    Viszont meglepődtem, hogy nincsenek fájdalmaim és nem is voltak. Egyedül az fájt, amikor a műtét után 4* hánytam. Azt hittem, kiszakad a hasam. Kiderült, hogy az antibiotikumok váltották ki, így már a 2. naptól inkább semmilyen formában sem adták. Egyedül a szurit és a vitaminokat kapom. Tegnap voltam kötözésen és végre meg mertem nézni a pocim helyét.   Hát csodaszép.   Rózsaszín már most a heg és szép vékony. Sehol nem nyílt szét (vagy az csak később szokott?) és a csövek helye is beforrt. Rosszabbra számítottam. De lehet, hogy csak nekem szép ennyire!  Hétfőn átvágja a varratokat és rá 1 hétre kiveszi. Továbbra is diétázom és görbén megyek.

    Remélem, hogy Te is legalább ennyire elégedett vagy most már. Szorítok, hogy minden rendben legyen. Pihizz sokat és tuti nemsokára felerősödsz. Minden jót! 

    Mamamaci

     

    előzmény:
    napsugár70 (4128)
    2007-09-22  15:37
  71. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 23. 13:404131.

    na az en emberem sem indulhatott volna a pehelysulyu versenyen..a "nyakbateszemalaban" pozicio meg nem ment 

    nekem kozepen ahol szetment egy kicsit vastagabb lett a hegem azt mondta , hogy azon lehet korrigalni a kesobbiekben . neked is emiatt lesz korrekcio v nem ?

    par napja fajdogalok, foleg reggelre ment dolgozom napi 8 orat persze kotovel es szemelyzetet vàltottunk es meg nem tudnak semmit onalloan csinalni , egyik nem beszeli a nyelvet a masik panaszkodik, hogy nehez a talca stb stb. igy ràm hàrul minden sz@r  

    Milanoban lakom, mint vàros nem a legszebb, csak dolgozni jo ez a varos, meg szorakozas szempontjabol, de csaladot biztos nem itt fogok alapitani. kèsobb szeretnèk egy nyugodtabb varosba netalan faluba koltozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4130)
    2007-09-23  08:36
  72. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 23. 08:364130.

    Szijjja Ági!

    Örülök, hogy bejárattad az új pocakod... Az a baj, hogy az én férjem, legalább 106 kiló, az qva sok, ha rám telepedne... de majd csak valahogy alakul nálunk).

    Már csináltam képeket, csak új telefonom van és még nem sikerült átküldeni...de igyexem....

    Neked szép lett mindenütt a heg, sehol nem kell korrigálni?? Én három hónap múlva megyek még egy kis csinosításra, és utána jövő nyárra már szuper lesz...(még lehet, hogy cicit is csináltatok..)

    Napról napra jobb...de nekem még feszül amikor megyek..főleg este felé??? Neked is feszül??

    Szép lett nagyon a pocakod!

    Merre felé laksz Olaszországban???

    na puszi és vigyázz magadra!

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4129)
    2007-09-23  05:21
  73. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 23. 05:214129.

    sziasztok lyanyok, remelem mamamaci es napsugar jol vannak, pàr napja nincs idom gèphez ulni .

    Barbiiii,,sziaaa. Ki kell raknom most a 18 even aluliaknak tilos tàblàt... csak azt nem ertem miert nem lehet abban a pozicioban "kekszelni" amiben Te szeretsz tegnap delutan megjott a "nagytakarito " vàllalat embere. es mivel annyira ki voltam ehezve az a pozicio es ki lett probalva.szernitem ha "kekszel" az ember minden posicioban hasznalja a hasizmait.(bàr nekem bort varrtak csak )felul v alul bàr be kell valljam utaan nem birtam felallni, egy darabig nagyon fàjt. mert be lettek melegitve az izmok, meg a vgen "ràm tehenkedett " a nagy darab "csodor", ugy kellett lerugnom magamrol mikor mar fel oran at fùrt, mint Demszky a 4-es metrot.   na almodjatok szepeket es ha valaki huslevest fog nyamizni ebedre gondoljon ràm megyek aludni holnap visszaolvasok vagyis ma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4126)
    2007-09-21  11:41
  74. 2007. szeptember 22. 15:374128.

    Szia!

    Először is gratulálok, hogy végre túl vagy a műtéten. Most már jöhet a lábadozás és a szépülés. Ha rám hallgatsz, akkor otthon is azt a fekvési pózt használod, ami a kórházban volt. Ez nagyon jó arra, hogy ne feszüljön a sebed. Én hetekig úgy aludtam tavaly a műtét után, és most is úgy fekszem.

    Sajnos én nem vagyok valami jól. Hosszú volt a tegnapi nap, és ma egész délelőtt úgy éreztem, hogy megfulladok. Egy gombóc volt a torkomban, és egyáltalán nem volt kedvem kiszállni az ágyból. Most kicsit fent vagyok, de csak annyi ideig, hogy írjak nektek pár sort.

    Mindenkit puszilok és húzok vissza az ágyacskámba.

    További szép napot!

    A.

    előzmény:
    mamamaci02 (4125)
    2007-09-21  11:37
  75. 2007. szeptember 21. 20:584127.

    Szia Barbi!

    Nemrég értem haza, úgyhogy nagyon fáradt vagyok, nem is írnék most sokat. Elvileg 3 hétig kell hordani a haskötőt. Jövő szerdán veszik ki a vezető varratot, érdekes, nekem ilyen pesten nem is volt, aztán szépen sorban a többit.

    Nagyon remélem, hogy most már vége lesz ennek a tortúrának, mert kicsit elegem van. Viszont örülök, hogy reggel olyannak láttam a heget, amilyennek tavaly kellett volna lennie.

    Amint tudok írok!

    Szép estét!

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4126)
    2007-09-21  11:41
  76. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 21. 11:414126.

    GRATULÁLOK, hogy szép lettél.....látod megérte, még ez a kis plusz...ha már az ember valamibe belevág az legyen TÖKÉLETES))))

    Milyen lábadozási időt jelent ez?? haskötőt megint kell hordani???

    januárban nekem is lesz egy min. korrekció ambulánsan) addíg meg gyógyulgatok..., úgyhogy még én is sokáig itt maradok Veletek a fórumon...

     

    további gyógyulgatást

    Barbi

    előzmény:
    napsugár70 (4124)
    2007-09-21  11:13
  77. 2007. szeptember 21. 11:374125.

    Sziasztok!

    Végre itthon!!!!!  

    Egy nappal előbb eljöhettem haza. Az első nap, amíg fel nem kelhettem, az nagyon rossz volt, mert úgy állították be az ágyat, mint egy W-t. A térdem alatt is felemelték és a hátamnál is. Csaknem szétszakadt a derekam és a hátam. De túléltem. Viszont a csövek kiszedése a 3. nap az borzasztóan fájt. Aznap vacakul is voltam, de bezzeg ma! Vidáman kecmeregtem ki az ágyból.

    A móri kórház, még nincs felújjítva. 6 ágyasban feküdtem egy másik plasztikással (neki zsírleszívása volt a pocijáról és a sérvét műtötték meg)a többiek idős betegek voltak. A nővérkék előtt viszont kalapot emelek. Aranyosak, kedvesek és segítőkészek voltak.  Közel 4 órás volt a műtétem. Kérdezte a dokim, hogy meg szeretném-e nézni, de inkább nemet válaszoltam. Azt mondta a nővér is, hogy szerinte gyönyörű lett. Összesen 40 és 50 ml trutyi jött csupán le.

    Elsőre ennyit. Holnap megyek kötözésre és fizetni. Parázok előre. Én mindig a varratszedéstől félek a legjobban, soha nem a beavatkozástól. Jó, mi?

    Eltűntem pihenni.

    Jobbulást mindenkinek és köszönöm az érdeklődéseket!

    Mamamaci

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2007. szeptember 21. 11:134124.

    Sziasztok CSAJOK!

    Hát újra itt vagyok. Most jöttem ki a kórházból, és a sógornőmnél várom, hogy a párom délután értem jöjjön. Nagyon szépen köszönöm nektek, hogy igy aggódtatok értem, nagyon jól esett.

    Szóval a doki teljes egészében kivágta a régi heget, felszabaditotta a bőrt (nincs hosszú i betü és hosszú ü se ) eltávolitott némi zsirt aztán újra visszavarrt. A zsirszövet alatt talált egy damilt, aminek jó sok csomó volt a végén, az volt csúnyán begyulladva, ezért volt a sipoly a hasamon.

    Reggel láttam a hegemet, szerintem nagyon szép még csak nem is hasonlit a tavalyira, igaz, hogy kicsit hosszabb, mint tavaly volt, de a doki szerint muszály volt neki tovább vágni, hogy ne legyen csücskös a vége.

    Egyszóval jól vagyok, sokat gondoltam rátok, volt időm, hiszen már szerda reggel be kellett feküdnöm, csak azt nem tudom, hogy miért, mert aznap semmit nem csináltak velem. Nem igazán vannak fájdalmaim, talán lefekvéskor és felkeléskor kicsit fáj a derekam, viszont a fejem majd szét reped, úgyhogy lassan itt is hagylak benneteket és lefekszem picit.

    Nagyon köszönöm mindenkinek, aki aggódott értem, nekem ez nagyon sokat jelent.

    Mindenkit puszilok és ahogy lehet jelentkezem!  

    Andi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. szeptember 21. 08:274123.
    Kérdeztem Anditól hogy mit is csináltak vele tulajdonképpen, de nem tudta megmondani, csak annyit értettem hogy valami nem oda való valamit találtak a hasában és ez okozta az állandó gyulladást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4122)
    2007-09-20  20:44
  80. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 20. 20:444122.

    szia!

    Andinak most teljes hasplasztikát csináltak új köldökkel, vagy  csak a köldök alatti részt korrigálták??

    képzeljétek olyan  boldok  vagyok...ma voltam a dokimnál..és rákérdeztem hogy a w alakú vágásomnak a középső részét lehet e egy magasságba hozni a vágás többi részével és v-t csinálni belőle) és azt mondta, jan.ban már igen....ugyanis már nyúlt annyit a bőr, hogy egy kicsit még tud rántani rajta lefelé---) eddíg biztonsági okok miatt hagyta benne....nehogy túlfeszüljön és elhaljon a bőr...azt mondta azt már ambulánsan megcsinálja..)

    közben meg azon gondolkodom, hogy lehet hogy egyben ciciket is csináltatok...Szerintetek elment az eszem??) dehát a kislányom kiszopta az egészet...épphogy 75A..!

    Ági Veled mi van??? rég jártál itt ...már hiányollak:

    sziasztok,

     

    jóét

    Barbi

    előzmény:
    floryka (4121)
    2007-09-20  13:07
  81. 2007. szeptember 20. 13:074121.
    Andit most hozták ki a műtőből, mindenkit puszil, jól van csak nagyon ég a hasa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 20. 12:574120.
    akarom mondani Szia Szida
    előzmény:
    @vuka (1)
    2005-03-28  06:39
  83. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 20. 12:554119.

    Sziada, Ági!!

    Köszönöm a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok..csak az ember türelmetlen...Remélem a vágás feletti pukli fel fog szívódni....

    Tegnap voltam 4 hetes....)) telik az idő.. és olyan jó, hogy már óvatosan sportolhatok...

    sziasztok..

    Ági hogy bírod a melót???

    majd este még bejövök...

    szia

     

    Barbi

    előzmény:
    Sida (4116)
    2007-09-20  12:18
  84. 2007. szeptember 20. 12:224118.
    Szia! A Kelemen dokit én nagyon ajánlom, nekem szépen megcsinálta. A Budai egészségcentrumban van magánrendelése (vagyis volt, nem tudom, hogy még rendel e ott). A műtéttel nekem szerencsém volt, mert nekem még támogatta a tb....az utolsók között voltam. De egyébként a Szent Imrében is rendel, oda is el lehet menni hozzá. Üdv, Sida
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_207787 (4111)
    2007-09-20  09:04
  85. 2007. szeptember 20. 12:194117.
    Mamamacinak is drukkolok!!! Már rég túlvagy a műtéten. Móron műtenek???? Az nincs is messze tőlem....  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. szeptember 20. 12:184116.
    Szia Barbi!!! Ne keseredj el!!! Én sem hiszem, hogy csúnyább lett mint volt!!! Ennek idő kell, hogy meggyógyuljon! És osztozom Ági véleményén (nagyon jól írta!) menj el fodrászhoz, kapcsolódj ki!!!! Ha neked tetszik a végeredmény, akkor merj örülni neki! És igazából a végleges állapotát a hasad hónapok múlva éri el. Szóval TÜRELEM. Persze ez nem könnyű.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4108)
    2007-09-19  08:41
  87. 2007. szeptember 20. 12:154115.

    HAJRÁ ANDI!!!!! ÉN IS NAGYON DRUKKOLOK!

        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2007. szeptember 20. 11:024114.
    Tegnap Napsugártól kaptam sms-t. Ma kettőkor lesz a műtétje, drukkoljatok neki Ti is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 20. 10:424113.
    Szia!
    Én is januárban szeretnék menni. Ha idén befizetem, akkor még olcsóbb? Milyen összeg van a csekkedre írva? Melyik kórházban voltál?
    előzmény:
    annesz (4112)
    2007-09-20  09:19
  90. 2007. szeptember 20. 09:194112.

    sziasztok

    tegnap voltam Kelemen dokinál. Nagyon kedves, szimpatikus volt, ahogy írtátok.

    November elejére tudott volna időpontot adni, de nekem január előtt nem jó.

    Azt mondta, hogy a hasamból (5 ujjnyira vannak az izmok szétnyílva) csodaszépet tud majd csinálni.  Bár most úgy nézek ki mint egy 4 hónapos terhes. (át is akarta adni hazafelé egy idős néni a helyet a villamoson  )

    Megkaptam minden papírt, csekket, stb..

    Azt szeretném kérdezni, hogy a csekket mennyivel a műtét előtt kell befizetni? (Ja! azt is mondta, hogy jövőre felemelik a műtét árát) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 20. 09:044111.
    Tényleg nagyon szépen sikerült a műtét. Kelemen doki hol praktizál? Te mennyit fizettél a műtétért? Én januárban szeretném megműttetni a hasamat, meg lehet, hogy a cicit is, éppen orvost keresek. Segítsetek nekem, kérlek!
    előzmény:
    Sida (3990)
    2007-09-05  20:29
  92. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 19. 13:054110.

    Szia Legolas, igen jol latod ott szetnyiltam egy picit es Bactrobannal volt lekenve, most màr csak porkos szerencsere. en oldalt màr erzem , nekem is viszket, kozepen erzeketlen, de azt mondtak, hogy egy darabig olyan is lesz nem biztos , hogy mindenhol visszjaon az erzet.

    Barbi, ne keseredj el nekem is csak a bor logott a vakvilagba , engem ""csak" a sulyfelesleg tagitott ki nem a gyerek.. gyerek meg tervben sincs veve ilyen pasik mellett  Mondd meg ferfjuradnak, hogy legyen turelmes es ne csesztessen, most mar kivancsi vagyok a hasadra, de nem hiszem, hogy rosszabb lett mint volt. hogyha a csaszaros heged szep feher lett ez is ki fog fakulni , meg a bugyi el fogja takarni . Menj el fodraszhoz, vagy vegyel egy szep ruhat, igyal meg 1 kavet baratnokkel ( gyerek mellett nem tudom mennyire megoldhato-1x ferjed is otthon lehet veluk 1 orara&nbsp lègy vidàm, pasik vèlemenyère ne adjàl, azt sem tudjak mi fàn terem  VIRULJ KI ès o is eszre fogja venni, hogy jol erzed magad.

    Nekem 1 pasi fogja azt mondani, de ronda a vàgàs, kirakom az ajto elè a szonyegre."jol van szivem neked nem tetszik tetszeni fog masnak" De persze ez nàlatok csaladosoknàl màshogy van, tudom. en meg konnyen beszelek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336837 (4109)
    2007-09-19  10:11
  93. Torolt_felhasznalo_336837
    Torolt_felhasznalo_336837
    2007. szeptember 19. 10:114109.
    Szia Agne!
    Nekem tetszik a hasad, a köldököd is szép lett. Kicsit homályos és leeht, hogy azért nem látom jól, de a hasad kozepen nem nyilt ki egy kicsit? Vagy csak le van kenve vmivel?

    Nekem, másfél év után olyan érzésem szokott lenni, hogy viszket a hasam, próbálom megvakarni mondjuk közepen, ahol érzem és képzeljétek, nem történik semmi, mivel ott meg érzéketlen! Más is van így ezzel?
    Legolas
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4107)
    2007-09-19  00:47
  94. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 19. 08:414108.

    Szia Ági!

    Sajnos ilyenek a pasik, az én férjem is állandóan sms-zik, és féltve őrzi a telefonját...nem igazából korrekt egyik sem.. Egyik barátnőm mamája mondja mindíg, mindegyik egyforma csak más a neve))

    Én tegnap eléggé kiakadtam....a férjem mondta ugyanis, hogy elég szörnyen néz ki a hasam....és hát nem tudja milyen lesz belőle...

    most már tényleg lefotózom magam és én is és felteszek képet, (remélem Ti nem ilyedtek meg..!) csak addíg nem akartam, amíg kék-zöld a véraláfutások miatt....mert az sokat rombol az egészen......

    Most egy kicsit elszontyolodtam, sírdogáltam is.... lehet, hogy csúnyább lettem mint valaha...? (nekem előtte nem volt csúnya, csak a bőr volt kitágulva., és a császárom hege volt....(az szinte alig látható volt..)..most van egy nagy heg, (amit nem tom milyen lesz hónapok múlva) meg a felette lévő rész olyan, mint Mo domborzati térképe(

    este megpróbálok képet küldeni Nektek...remélem nem lesz rossz álmotok Tőlem...

    sziasztok

    Barbi

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4107)
    2007-09-19  00:47
  95. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 19. 00:474107.

    itt vagyok,

    1 kèpem van ami majdnem 3 hetesen kèszult, mint mondtam az ilyen volt foto meg a dokimnàl van. akkor fotoztam mikor ràjottem, ha ide irkàlok akkor kène. itt mèg làtszik ahol 1 kicsit szetnyiltam. ekkor mèg szarul voltam, ugyhogy lànyok meg lehet szamolni a szorszalakat a labamon mert nem csaptam le a bundat.

    ami a bugyit illeti nekem befedi de èn nem szeretem a nyakamigg èro bugyikat igy szerintem a vagas alatt fogom hordani.

    Megjottem a pizzazasbol ,engem ez az operacio megvàltoztatott, mar nem is tetszik a kiszemelt pasi, kènyes lettem? nweke olyan pasi nem kell aki egesz este a telefonjat nyomkodja es sms-zik mikozben velem van. vacsi vegen ki is toroltem a szamot a telefonybol. ugyhogy uj vadaszteruletre megyek  

    ez a spagetti pantos megoldas nem rossz. erre nem is gondoltam, a vegen màr vakaroztam , mint a bolhas kutya  plusz meg a bunda is nott a vàgàshoz kozel , màr csak a tokeim hianyoztak amit vakarhatnèk, mint Bèla bàtyàm kocsmàzàs utan.

    jo èjt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. Torolt_felhasznalo_139248
    Torolt_felhasznalo_139248
    2007. szeptember 18. 22:444106.

    Én a kici kínainál vettem  spagetti pántos fehér trikókat, aminek a vállpántját levágtam, és azt vettem fel a haskötő alá.

    A haskötő alól, és fölötte is kilógott, így a kemény anyag nem dörzsölte bőrömet. Lehet mosni fertőtleníteni,  a végén meg egyszerűen laza mozdulattal kidobni!

    Én is kínlódtam előtte a dörzsöléssel, iszonyú volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4104)
    2007-09-18  18:46
  97. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 18. 21:174105.

    Szia Ági!

    Én most jöttem meg a tornáról....nagyon nagyon lájtosan csinálom....de marha jól esik...azóta az étvágyam is megjött))

    Lassan kezd hasformájú lenni a hasamm...csak v közepe felett és a jobb oldalam még dombi.....meghát lilából pirosba váltott a vizihulla testem)

    figyi..Neked befér a bugyiba/fürdőruhába a vágásod??

    na jóét....megint jót mosolyogtam rajtad

    Barbi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4104)
    2007-09-18  18:46
  98. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2007. szeptember 18. 18:464104.

    most biztos hulyenek neztek , lehet szexelni...   majd vaalmit produkàlok  .

    Barbi, igen csutortokon leszek 6 hetes, nekem is pupos a vagas felett . ne izgulj, majd ha elkezdunk normalisan sportolni le lehet azt onnan varazsolni . Meg hàt nem vàrhatok csodat , hogy olyan hasam lesz , mint Demi Moorenak.  igen este dolgozom, de most csak pèntek szombat vasarnap es hètfon megyek  a tobbi napokon pihenek. en is erzek belso feszitest neha, majd elmulik.foleg este, mert ebben a dog fulledt melegben nem tok aludni rendesen a legkondi meg nem mukodik, remelem este esik, mert mar hisztis vagyok

    Nekem a scudotex onmagaban csikos tèpozaras vastag izè volt. 2 het utan megorultem le kellett vagni a csucskeibol, mert hol a mellemet irritalta, hol pedig a muffomat amikor leultem . de ez a klottgatya olyan kenyelmes, megfeleloen szorit.

    felvettem a melos gatyamat, derekban leesik, de seggben szuk, megnott a valagam otthon . most lefurdok, megszepulok, megyek pizzazni azzal a fiuval akivel mutet elott randiztam parszor de meg "tepjukosszealepedot" hadmuvelet meg nem volt..de mar alig vàrom. 

    szep estet kellemes vacsit, holnap jovok

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931473 (4103)
    2007-09-18  13:19
  99. Torolt_felhasznalo_931473
    Torolt_felhasznalo_931473
    2007. szeptember 18. 13:194103.

    Szia Ági!

    Nagyon örülök, hogy jelentkeztél....már kezdtem aggódni Érted...( Én a dokim megkérdeztem lehet-e már szexelni, erre ő: miért eddíg nem csinálták? Azt mondta, hogy ha lehet, nem én legyek alul...márpedig nekem csak így jó( na erről ennyit...

    Ági, már én is egyenesen járok, de még mindíg nagyon feszít...de valahogy nem kívül a bőr, hanem belül... valami...lehet, hogy a belső varrat?

    Te ilyet nem érzel??? Remélem ez nem marad így(

    Neked milyen haskötőd volt? olyan kombidressz féle, vagy az a fehér, önmagában csíkos, vastag valami...?

    nekem az a fekete vékony kombidressz...lehet, hogy azért van a varrat felet a kiemelkedés mert nem szorít eléggé a haskötő?

    Estére jársz melózni? Mert az a reggel 5-g elég húzós lehet...Biztos hulla lehettél az első napon....Nekem meg a sok ülés elég gázos(

    Már lassan 6 hetes leszel? Jól számolom???

    szia

    és puszi,

     

    Barbi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (4101)
    2007-09-18  12:21
  100. 2007. szeptember 18. 12:524102.

    Napsugár, mamamaci!

    Jobbulást kívánok és gyors gyógyulást! (no meg persze szép pocikat) 

     

    én még nagyon új vagyok itt, holnap megyek Kelemen dokihoz konzultációra.

    Ha már többet tudok, szeretnélek titeket zaklatni a sok kérdésemmel. persze ha csak nem bánjátok  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top