Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. május 11. 12:26151.
    Szia !
    Örülök hogy jól vagy! Jó hír hogy ilyen szép lett a hasad. Nekem is eléggé fenn van a vágás ahogy eddig láttam. (nekem csak holnap szedik ki varratokat)

    előzmény:
    kikitu (150)
     
  2. 2005. május 11. 11:33150.
    Sziasztok Lányok!
    Hát én is túléltem, sőt nem volt vészes, vágjatok bele nyugodtan.
    Én legjobban az altatástól féltem, de úgy látszik szerencsések voltunk, mert aznap senki nem hányt. Műtét előtti este kellett befeküdni (én a Szt. Imrében voltam) és akkor adtak beöntést és én már szinte inni sem mertem, nehogy hányjak. Másnap kb. fél 12-kor kerültem sorra, előtte kaptam 2 nyugtatót, aztán a műtőben betettek a kezembe egy kanült, amin keresztül nyomták az anyagot. A fejem fölé tettek egy maszkot, mondták, hogy lélegezzek mélyeket, aztán se kép-se hang.
    Délután ébredtem fel, kb. 5 percre, aztán egész hajnalig durmoltam békésen, amikor a nővérke mondta, hogy ideje kimenni pisilni. Az első felkelés nem volt leányálom, akkor vettem észre igazán a csövet és a tartályt. Nem volt szép látvány. A vágás egyáltalán nem fájt, inkább a has felső részén olyan nagyon erős izomlázszerű érzés volt. Na attól nem volt egyszerű felkelni eleinte. A műtét utáni nap már egyre többet sétálgattam, tényleg sokkal rosszabbra számítottam. Engem hétfőn műtöttek és pénteken engedtek haza. Akkor kivették a csövet (nem fájt, csak furcsa érzés volt). A Következő héten otthon voltam, elég sokat pihiztem, de már csütörtökön pl. elmentem moziba, meg ilyenek. Tegnap óta pedig már dolgozom. A varratokat hétfőn vették ki, az sem volt vészes. A vágás jó nagy, és mivel én elég vékony vagyok, túlzottan nem tudta a hasam aljára tenni a doki. És mivel borzasztó magasan tele voltam terhességi csíkokkal sajnos azért azok is maradtak, persze most már legalább a köldököm fölött nincs. És hát egyáltalán nem lóg a hasam! Szóval megérte, a vágásom pedig már most olyan szép, hogy biztos csak egy kis vékony csík marad. Nekem tavaly felvarrta a cicimet egy másik orvos (sajnos!!!) de azok az 1 éves hegeim csúnyábbak, mint a két hetes hashegem.
    Na ennyi most, mindenkit puszilok, kérdezzetek nyugodtan!
    A haskötőt baromira utálom, aki túl van rajta, meddig hordta? A doki azt mondta, hogy lehet helyette gumirozott bugyit is venni, szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. május 11. 08:37149.
    Kedves Erika! Gondolom már túl vagy a nehezén :)))))))) akárcsak én is. Remélem minden jól sikerült.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880262 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2005. május 11. 07:23148.
    Nekem tegnap szedték ki a varratokat. Tényleg nem fájt, csak egy kicsit furcsa érzés volt. Most látom milyen hosszú a vágás. Sajnos olyan sok volt a terhességi csík, hogy nem mindenhol tünt el. De a hasam az tök lapos, most már nem úgy nézek ki mint egy 6 hónapos terhes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. május 10. 22:41147.
    Szia another, örülök, hogy jeklentkeztél!
    Pontosabban hol lesz a műtéted? Nekem Romániában, Brassóban volt most egy hete.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294985 (124)
     
  6. Torolt_felhasznalo_302185
    Torolt_felhasznalo_302185
    2005. május 10. 22:36146.
    Sziasztok mindenkinek!
    Először is gratula anka00-nak, nlina-nak és inpala-nak is, örülök, hogy jól vagytok!
    Én is most jöttem haza a korházbol, majus 3-án volt a mütét. Brassóban, Romániában. Minden rendben volt, az első nap tünt nehezebbnek, én is sokat hánytam, meg köhögtem, 4-5 nap kivették egyenkén a csöveket, s a többi nap már hamar elrepült. Jövő hétfőn varratszedésre kell menjek és azután lesznek fotóim is. Végtelenűl boldog vagyok hogy túlvagyok rajta!!!!!! :))))))))))))
    Végtelenűl rendesek voltak (Arrafele nincs túljelentkezés). Igaz nálunk a TB nem támogatja a plasztikai műtéteket, így fizetnem kellett.

    U. I. : Drukkolok a következőknek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 10. 18:27145.
    Szia Inpala!

    Jó a neved:-)
    Képek készültek a műtét előtt meg után is, de a doki csinálta és azóta is küldi mailben. . . . .
    Tavaly augusztusban volt a műtétem és ha jól emlékszem októberben már nagyon szép volt a sebem, akkor már mehettem uszodába is, teljesen gyógyult volt és azóta is egyre szebb:-)
    Haskötőt akkor már nem hordod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_543599 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_543599
    Torolt_felhasznalo_543599
    2005. május 10. 13:51144.
    Szia Wintersun!
    Neked vannak képeid? ugye neked már több hónapja volt plasztikád? Nekem most 6 hetes, szeretném megnézni, hogy milyen lesz 2 hónap mulva.
    előzmény:
    Wintersun (142)
     
  9. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. május 10. 13:09143.
    Sajnálom ami Veled történt, megértem az érzéseidet. Nagy szerencse hogy végre jól vagy.
    Nekem csütörtökön szedik ki a varratokat, a hasam alig fáj már, úgyhogy néha el is felejtem hogy nem tudok úgy mozogni mint régen.
    előzmény:
    panpat (141)
     
  10. 2005. május 10. 12:20142.
    Az mindennek nevezhető csak jó orvosnak nem:((((
    Még jó hogy túlélted, amit az az örült elcseszett :(((
    előzmény:
    panpat (141)
     
  11. 2005. május 9. 20:32141.
    Sziasztok!
    Nekem is volt még febr-ban hasplasztikám, Pécsen csináltattam, és szörnyü volt. Nem a fájdalom volt nagy, csak a doki valami eret az izom alatt nem kötött el és másnap életmentö mütétem volt, a belsö vérzés miatt. Sőt még a cső kihuzása után is majd még 5 hétig váladékozott a sebem, újra kellet nyitni a heget, nem tudtam 2 honapig kiegyenesedni. De mára jól vagyok a sebem is szép lapos a hasam is. (végre) De egy életre elment a kedvem minden műtéttől. Remélem senki nem jár igy , nagyon megijedtem két kisgyerekem várt itthon.
    előzmény:
    Wintersun (135)
     
  12. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2005. május 8. 11:02140.
    Nekem szerencsém van nem vagyok elhízva, úgyhogy nem tudom mi az a fogyókúra. Különben a mérleg csak 1, 5 kg-mal mutat kevesebbet.
    Anyukám csinálta ezt a 90 napos diétát. Ő 50 éves de csak 9 kg ment le róla. Lehet, hogy idősebb korban már nem úgy müködik. Sok sikert hozzá. Akitől kapta a tippet róla 28 kg ment le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 7. 18:24139.
    Ne félj, mert egyáltalán nem fáj a varratszedés.
    Furcsa hogy valamit oldalt kihúznak belőled, de nem fáj.
    A kis varratok meg eleve nem fájnak, feltéve ha nincs begyulladva sehol a seb.
    Nekem egy sokkal kisebb sebnél fáj régen a varratszedés a köldökömben, mert egy ponton bevolt gyulladva, na az fájt, de ki lehetett bírni.
    Én is most ruhatárcserénél tartok, mondjuk óvatosan, mert havonta nem tudok új gatyákat venni. A 90 napos diétát csinálom és hálistennek beindult a fogyás:-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881690 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2005. május 7. 12:58138.
    Rajtam lóg minden ruha pedig haskötőstől hordom, most úgy néz ki ruhatárcsere. Tiszta anyagi csőd, pedig csak a hasamból vették el a fölösleget.
    Most engem a varratszedés érdekel. Egy kicsit félek tőle kedden lesz a nagy nap.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 7. 12:10137.
    Persze hogy kijött, ha nem jött volna ki akkor egyből összegyűlt volna a savó a seb mellett és csapolás lett volna vége.
    A doki másként néz mint te. Mi hiú nők azt szeretnénk, ha azonnal tökéletes lenne a seb is meg a hasunk is:-))))))))
    Én már a műtét után nagyon elégedett voltam, mert kb 6 kilóval lettem kevesebb és ezt éreztem is:-)))) A sebre meg sokáig rá sem mertm nézni, kenegetni is csak óvatosan mert a varratszedés után. A küldökömet még most sem tartom a magaménak, pedig tökéletesre sikeredett. Ez olyan hülye pszichés dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_881690 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2005. május 6. 19:52136.
    Nekem eddig nem volt semmi gond a sebbel. A doki mondta a kötözéskor, hogy szép én nem láttam annak. De Ő tudja. Nekem a műtét után 2 napjára húzta ki a csővet. Addig kb 2dl véres savó jött ki. Remélem kijött aminek ki kellet jönnie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 6. 15:34135.
    Nekem nem szívtak le váladékot, viszont nekem még egy hét után is bent volt a draincső, azzal engedtek haza és kétnaponta jártam vissza, hátha kilehet már venni. egy hét után teljesen tiszta volt a váladék, kivették a csövet. Attól kezdve semmi váladéknem jött.
    Sőt volt olyan, hogy éjszaka még a cső mellett is jött ki véres savó, volt olyan hogy éjszaka kétszer kellett mosakodnom meg átöltöznöm, ugyhogy elég rendese tisztult a sebem hálistennek.
    A férjednek üzenem, mert két hónap múlva csodálkozni fog milyen szép lesz a sebed és amikor lemennem már a duzzanatok, akkor fog igazán látszani, hogy eltünt a hasad:-)))))
    Mindig vigyázz a sebre, ne emelges, még akkor sem amikor úgy érzed neked már menne az emelés, minnél jobban vigyázol, annál szebb lesz majd később a sebed.
    Varratszedés után körömvirág krém, nagyon jót tesz. Naponta háromszor kentem vele sebet.
    Szoliba most több mint fél év után mentem előszőr, akkor már mertem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634152 (133)
     
  18. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. május 6. 11:21134.
    Szia !
    Köszi a gratulációt. Nemigen vagyok én bátor, viszont a hasam az ikerszülés után tényleg szörnyű volt, muszáj volt vmit csinálni. Sok sikert kívánok Neked is a műtéthez !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162010 (132)
     
  19. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. május 6. 11:18133.
    Sziasztok !
    Én is csodálkoztam, mikor mondta a doki hogy zuhanyozhatok. Azt hittem én is hogy csak varratszedés után lehet. A dologhoz hozzátartozik, hogy nem jutottam el a zuhanyzóig, mert amint levettem a haskötőt elkezdtem szédülni. Most sem tudom mitől, lehet hogy a látványtól. ( A férjem szerint úgy nézek ki mint egy háborús sérült)
    Bekentük a sebet és visszatettük a haskötőt.
    Neked kellett leszívni folyadékot ? Nekem alul eléggé feszül a bőröm a felgyülemlett váladéktól, de azt mondta az orvos, hogy ez magától fog felszívódni, amint a nyirokkeringés megindul. Varratszedéskor már biztosan okosabb leszek.
    előzmény:
    Wintersun (131)
     
  20. Torolt_felhasznalo_162010
    Torolt_felhasznalo_162010
    2005. május 5. 15:35132.
    Gratulálok, nagyon bátor vagy. Én még csak augusztusban megyek, ezért kicsit irigykedem is. Szerintem azért még legyél óvatos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634152 (129)
     
  21. 2005. május 5. 15:25131.
    Sziasztok!

    A haskötőt mindenféleképpen kell hordani 6 hétig, csak zuhanyozás erejéig lehet levenni.
    A 6 hét alatt tapad le az izom a hasfalra, ezért nagyon fontos a haskötő.
    Nekem személyszerint a 6 hét után szokatlan volt, hogy nincs rajtam haskötő, olyan volt mintha egy nagy lufi lett volna a hasam helyén:-))))
    A sebre vigyázni kell nagyon.
    Nekem furcsa hogy varratszedés előtt lehet zuhanyozni, elvileg akkor nem érheti még víz a sebet, a varratszedés után is csak éppenhogy a tisztántartás végett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_881690
    Torolt_felhasznalo_881690
    2005. május 5. 14:46130.
    Sziasztok, én még eddig nem olvastam ezt a fórumot. Nekem egy hete volt hasplasztikám a győri kórházban. 3 gyerekem van ebből 2 iker. Ennél e terhességemnél lett nagyon csúnya a hasam. Nekem az első nap volt nagyon rossz, mert az altatástól nagyon sokat hánytam, és erőltettem a hasizmomat.
    De ki lehetett bírni. Remélem az eredmény is jó lett. Igy haskötőn keresztül, nincs hasam. A kötözésnél ahogy láttam elég jó az eredmény. Már alig várom, hogy kivegye a varratokat, mert már nagyon viszked. Anka00 azt írta hogy Ő már levehette a haskötőt nem korai ez még?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_634152
    Torolt_felhasznalo_634152
    2005. május 5. 10:30129.
    Sziasztok !

    Egyre kevésbé fájdalmas, lassan látszik az eredmény is. Tegnap voltam kötözésen, elvileg már lehet zuhanyozni. Ma vettem le először a haskötőt, de álló helyzetben még duzzadt eléggé. Jövő héten megyek varratszedésre, remélem akkor már szebb lesz.
    Képeim nincsenek, majd esetleg a végeredményről. Így most még nem túl szép látvány.
    Én is drukkolok mindenkinek !
    előzmény:
    @vuka (127)
     
  24. 2005. május 5. 09:19128.
    Sziasztok

    Gratulálok anka00. Jön valaki július 3-án?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 5. 05:04127.
    Szia! Gratula neked anka00!! Milyen érzés? Vannak képeid?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634152 (122)
     

Címlap

top