Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika

@vuka
Létrehozva: 2005. március 28. 06:39
Segítsetek kedves Sorstársaim! Terhességtől megnyúlt hasamat szeretném plasztikáztatni. Kérlek adjatok tanácsot, hova forduljak! Hallottam arról is, hogy bizonyos százalékát téríti a tb. Minden jótanácsot szívesen fogadok!
  1. 2008. augusztus 5. 16:385226.
    Szia lydyke! Tényleg nem feltűnő. Ügyesen megcsinálták. Jó egészséget neked! Reméljük már több problémád nem lesz!
    előzmény:
    lydyke (5225)
    2008-08-05  08:31
  2. 2008. augusztus 5. 08:315225.

    Sziasztok!

    Íme 2 hetesen a pocim, mármint a közepe 2 hetes, szerintem tök ügyesen vágta a nőgyógyász

    A "többi rész"márciusban készült. Most ugye elég friss mind a kétféle műtétről a tapasztalatom. Nem lehet összehasonlítani, annyira más.

    Viszont lányok aki előtte van a hasplasztikának,vizsgáltassa ki magát, nehogy így járjatok.

    Jobbulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. augusztus 4. 20:425224.
    és az utolsó adag....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. augusztus 4. 20:385223.
    És a többi.... 6 hetesen gyomortájban egy kissé olyan duzzadt volt....de aztán leapadt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. augusztus 4. 20:335222.
    Ezek a műtét előtti képek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. augusztus 4. 20:315221.

    Ha jól emlékszem, vagyis a férjem emlékszik (én már elfelejtettem), szóval ő azt mondja, hogy Herbáriás volt a körömvirág krém. Nem tudom a lámpázásnak mennyire volt benne szerepe. Az biztos, hogy genetikailag elég jó a heggyógyulásom.

    Az esetek nagy részében szorulás van, mivel lelassul a bélműködés, meg ugye főleg nőknél előjön az a gond, hogy idegen helyen nem mindíg sikerül ez a téma. És az tuti, hogy addig nem engednek haza amíg nem produkálsz valamit.....Fontos ennél a nagy hasi műtétnél megbizonyosodni róla, hogy beindult a bélműködés.

    A beöntést természetesen túléli az ember lánya. Nem kellemes egyáltalán, de nem fáj meg ilyesmi, nem kell tőle félni.

    5 napot gondolom mindenképpen bennt kell lenni ha a Szt. Imrében műtenek. Annyi ideig kapja az ember a vérlágyító szurit. És ugye függ attól, hogy a dréncsövön mennyi trutymák ürül. Ha minden gyorsan zajlik, akkor legkorábban hétfőn mehetsz, mert szerintem vasárnap nem biztos, hogy elengednek.....Ezt nem tudom. Az biztos, hogy egy nappal sem kell többet bennt lenned, mint amennyit muszály. Türelemmel ki kell várni, és az orvosnak szót fogadni, akkor is ha tovább kell bennt maradni, mert az a te érdekedet szolgálja.

    Engem a Szent Imrében műtöttek, a Kelemen Doktor.

     

    És még az ágytálazás....Ha pisilned kell, akkor szólsz a nővérnek, behozza az ágytálat segít beilleszteni, betakar, kimegy.....mikor végeztél visszajön, és elviszi. Ennyire egyszerű.

     

    És keresem neked a képeket.....

    előzmény:
    gyöngyi07 (5220)
    2008-08-04  15:27
  7. 2008. augusztus 4. 15:275220.

    Szia!

    Jaj, ez nagyon jó hír, hogy lapos lesz, akkor mindenképpen megéri. Olyan sz..., hogy pl. a strandon nem lehet forgolódni, vagy előre hajolni. Na de akkor ennek vége

    Hát igen, az ágytál. Elég ciki lesz mindig csengetni, hogy pisilni kell. Vagy elérem, és csak azért kell, hogy kivigyék? Jaj!

    Előtte beöntés lesz, attól is para. Amikor szültem akkor gyógyszert kaptunk, még nem volt beöntésem. Mondjuk állítólag túl lehet élni.

    Azt mondod vigyek szűztea kapszulát? Tehát szorulása van általában az embernek? Mondjuk én jobban örülnék ha inkább otthon, de hát tényleg az sem jó, ha ember több napig nem tud wc-re menni.

    Én szerdán megyek be, és csüt.-ön műtenek. Szerinted meddig kell bent maradni?

    Hol műtőttek? Melyik körömvirágot használtad? Van több féle! Szerinted a lámpázás segített, hogy ilyen szép lett?

    Nagyon szeretném látni a képeket, buzdítást add.

    Előre is köszönöm!

    Gyöngyi

    előzmény:
    adri*** (5219)
    2008-08-04  13:58
  8. 2008. augusztus 4. 13:585219.

    Szia Gyöngyi! A hasad lapos lesz az tökre tuti!!!!Az említett helyzetekben nem lóg. Engem is ez nagyon zavart mikor még megvolt a hasam. És most, hogy már azóta azért szedtem fel néhány kilót, így sem lóg, sehogyan sem. Csípőgatyát is hordok, bikinit is, és teljesen jó a hasam. Neked is nagyon szupi lesz, majd meglátod!!! Az természetes, hogy már beindult a zabszem reakció. Fürdetni nem fognak nyugi....Műtét napján nem kelhetsz fel, és akkor ágytálban kell pisilni, és ez kissé kellemetlen, de nem vészes. Nagydolgot akkor még úgysem tudsz művelni, és ha hashajtó nélkül megúszod akkor szerencsés vagy. Szóval másnap mindenképpen fel kell kelni, és akkor tudsz már egy kis cicamosakodást magad is rendezni. Persze ha kell segítenek. Nem tudom említették e már neked, de érdemes magaddal vinni egy kis szűztea kapszulát is, csak a biztonság kedvéért. Nekem pl. kellett......

    Mikor engem műtöttek csütörtökön mentem be, pénteken műtöttek, és hétfőn elengedtek a varrásokkal együtt. Zuhanyozni már lehetett elméletileg így, de én nem mertem, csak mosakodtam. Minden este leszedtük a haskötőt, és a sebről a gézt. A varrrást szépen betadinnal lekezelte a férjem, aztán vissza rá egy új steril gézlap, majd a haskötő. Amíg varrat van bennt, nem szabad rákenni semmit sem! Mikor megvolt a varratszedés utána már nem kellett betadinezni, akkor már kenegettem a körömvirágkrémmel. Én semmi mást nem használtam. A körömvirágkrém mellett 2 hétig minden nap lámpáztam (bioptron). És ennyi. Persze a doki mindent el fog majd magyarázni, úgyhogy ne izgulj, mindennel tisztában leszel majd!!!!Ha szeretnéd látni a folyamatot, majd este teszek fel neked képeket. Sokat fotóztuk a hasamat.

     

    Ne izgulj, minden rendben lesz!!!!!!!

    előzmény:
    gyöngyi07 (5217)
    2008-08-04  11:49
  9. 2008. augusztus 4. 12:365218.

    Timkóci!

    Dorina már tanácsolt egy pár krémet, hogy mik hasznosak a sebkezelésére (még egyszer köszi).

    -Betadin, Traumeel krém, Contratrubex, Aloe gél, Körömvirágkrém

    Te mire gondoltál, vagy mit mondott a doki, mivel kenegessd a sebet? Vettél már valamit?

    Én már elvesztem a krémek között. Tetszik az Aloe és a körömvirág, a hegre a contratrubex, de milyen sorrendbe kenegessem fel őket. 

    Először fertőtlenítek a Betadine- nal, várok, utána az aloé, és utána a körömvirág?

    Lányok tanács?

    Adri, te mivel kezelgetted a sebet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5215)
    2008-08-01  16:55
  10. 2008. augusztus 4. 11:495217.

    Akkor a kórházban is lehet fizetni? Jó, igazatok van, akkor majd az altatódoki után fizetek. Én már úgy izgulok. Most már szinte csak arra gondolok, hogy "úristen, jövő héten már befekszek és műtét"  Nem is a fájdalomtól félek (utána), hanem a műtéttel járó macerától (ágytál, fürdés, beöntés)

    Most már ott tartok, hogy markolászom a hasam, és arra gondolok, hogy pár nap múlva nem lesz ott (remélem), ezzel bíztatom magam. 

    Tényleg műtőtt lányok, ha előre hajoltok, vagy négykézláb, nem lóg a hasatok? Én emiatt megyek mert engem nagyon zavar ezekben a teshelyzetekben.

    Szóval? Kérlek írjátok meg!!!!

     

    Adri!

    Nagyon szép lett a heged, tényleg alig látszik. Engem sem érdekelne ha látszik egy csík, csak szép lapos legyen

    előzmény:
    jaccint46 (5216)
    2008-08-01  21:43
  11. 2008. augusztus 1. 21:435216.

    SZIA ANYUKÁDNAK IGAZA VAN CSAK AKKOR FIZESS MIKOR AZ ALTATÓ ORVOS AZT MONDJA MÜTHETÖ VAGY,AKKOR ODA SÉTÁLSZ A PÉNZTÁRHOZ ÉS FIZETSZ.

     

    ÉN IS ÍGY TETTEM.

     

     

     

    SOK SIKERT LÁNYOK.NO PARA.ITT MÉG MINDENKI TULLÉLTE 

     

     

    SZIASZTOK:JÁCCINT

    előzmény:
    gyöngyi07 (5213)
    2008-08-01  06:27
  12. Torolt_felhasznalo_833099
    Torolt_felhasznalo_833099
    2008. augusztus 1. 16:555215.
    Nem, én csak az aneszteziológus után fogom befizetnni. Illetve pontosan akkor, ha már úgy is ott vagyok (persze, csak ha rábólint a műtétre ő is). Kp fogok fizetni, nem csekken, mert számla is kell nekem róla.
    előzmény:
    gyöngyi07 (5213)
    2008-08-01  06:27
  13. 2008. augusztus 1. 10:355214.

    Szia Gyöngyi! Szépen halványodik a heg, tettem is fel képet róla, az 5181. hsz-nél megtalálod. Én abszolút elégedett vagyok vele. Szerintem nagyon jól dolgozik a Kelemen doktor. Nekem kissé feljebb van a hegem, mert így szépen el lehetett tüntetni a császár hegét is. Kicsit feljebb tudta összehozni a heget, de még így is tudok bikinit hordani. Épp eltakarja az, amelyik nem olyan túl csípő fazon. De amúgy ha kilátszik az sem zavaró, mert tényleg minimálisan látszik csak.

    Azért időnként benézek ám ide Úgyhogy ha bármiben segíthetek csak szóljatok. Amire tudok válaszolok.

     

    Nagyon drukkolok mindenkinek akit most fognak műteni!!!!

    Üdv, Adri

    előzmény:
    gyöngyi07 (5211)
    2008-07-31  17:46
  14. 2008. augusztus 1. 06:275213.

    Ezek pont jók (leletek). A hasi ultrahangra tényleg sokat kell várni, a többiek meg beleférnek az egy hónapba.

    Tényleg csajok, a befizetett csekket is vinni kell az altatódokihoz? Anyukám azt mondja, hogy már csak akkor fizessem be, ha az altatódoki rábólint a műtétre. Csak én meg nem tudom, hogy azt is vinni kell-e.

    Adjatok tanácsot!

    Timkóci, te befizeted előtte?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5212)
    2008-07-31  17:55
  15. Torolt_felhasznalo_833099
    Torolt_felhasznalo_833099
    2008. július 31. 17:555212.

    Hát most belém tetted az ideget!

    A hasi UH július 8.-án készült. Remélem nem lesz gond. Örültem, hogy kaptam egyáltalán időpontot, mert a körzeti azt mondta, hogy 2-3 hónapot kell várni, de mondjam meg, hogy műtétem lesz, hátha akkor hamarabb kapok. Megmondtam és a köv hétre meg már kaptam is az időpontot. Örvendeztem neki, nem is gondoltam, hogy esetleg ez probléma lesz.

    A tüdőszűrő nem számít, mert az csak egy évnél nem lehet régebbi, az EKG tegnapelőtti, a vérkép is tegnapelőtti, ill.tegnapi, mert elfelejtették a vércsoporthoz is levenni, úgyhogy kijöttek még aznap házhoz és kértek, hogy ne haragudjak, de legyek szíves másnap visszamenni még egy kémcsőnyit adni.

    Remélem ez lesz a legnagyobb problémám a műtéttel kapcsolatban... Igyekszem nem valami rossz ómennek titulálni.

    előzmény:
    gyöngyi07 (5210)
    2008-07-31  16:29
  16. 2008. július 31. 17:465211.

    Szia!

    Lehet, hogy már nem is nézel be ide, de nagyon érdekelne, hogy így két év után milyen a heged? Szépen kifehéredett? Nagyon látszik még? Bikini takarja?

    Olyan jó lenne látni, mindig is érdekelt, hogy ennyi idő elteltével vajon már milyen lehet?

    előzmény:
    adri*** (5167)
    2008-07-04  17:22
  17. 2008. július 31. 16:295210.

    Mikoriak a leletek? Vigyázz, egy havinál régebbit nem  fogadnak el. Legalábbis nekem ezt mondták.

    Én is így vagyok vele, várom is meg félek is. Legjobban a kórháztól félek, a műtét után, hogy mi lesz. Pisilés, felkelés, fürdés stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5209)
    2008-07-31  14:07
  18. Torolt_felhasznalo_833099
    Torolt_felhasznalo_833099
    2008. július 31. 14:075209.

    Ne is mond, tiszta zizi vagyok miatta! Minden nap eszembe jut. Várom is, szeretnék végre megszabadulni ettől a ráncos, fonnyadtalma kinézetű hasamtól, de azért bennem van az ideg rendesen. Eltántorítani persze most már nem nagyon tudna semmi A szükséges leleteket is beszereztem már. Remélem nem túl korai, de másképp nem nagyon tudom összehozni, mert még nyaralni is megyünk előtte...

     

    Öntsük egymásba a lelket!

     

    No para!

     

    előzmény:
    gyöngyi07 (5208)
    2008-07-30  17:49
  19. 2008. július 30. 17:495208.

    Szia!

    Látom 19.-én mész a Kelemen dokihoz. Én 13-án fekszem be és 14.-én fog műteni. Szerintem engem pont kiengednek mire te sorra kerülsz. Izgulsz? Már bennem érik a para

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833099 (5165)
    2008-07-04  15:40
  20. Torolt_felhasznalo_693561
    Torolt_felhasznalo_693561
    2008. július 26. 22:215207.

    Szia Dorana,

     

    Jól hangzik, most épp költözés alatt állunk. Majd az új helyen utánanézek nagyon érdekesnek hangzik es eddig nagyon jókat hallottam róla. 

     

     

    Még egy kérdés:

     

    Kenegette már valaki propolisz (remélem így írják) krémmel a hegeit?

     

    Egy bőrgyógyász ismerösöm ajánlotta. Azt mondja, hogy Ausztráliában már régóta használják és gyulladás gátló hatása is van. Szerinte el fogja mulasztani a pirosságot és szépen fog gyógyulni a seb, nem fog kidudorodni. Napi egyszer-kétszer kell bekenni, s rajta hagyni egy ideig majd lemosni. Azt mondta 40 %-osat vegyek. 

    előzmény:
    dorana (5206)
    2008-07-25  12:59
  21. 2008. július 25. 12:595206.

    Szia Malbec!

     

    Nagyon tudom ajánlani. Én már sokmindent csináltam, de szerintem ez az egyik legjobb mozgás. Összetett és ugyanakkor nem megterhelő.

    Nem tudom merre laksz, van-e lehetőséged rá, ha igen, próbáld ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693561 (5205)
    2008-07-25  02:28
  22. Torolt_felhasznalo_693561
    Torolt_felhasznalo_693561
    2008. július 25. 02:285205.

    Dorana,

     

    Köszönöm a gyors választ.

     

    Tegnaptól én is elkezdtem gyalogolni.

    Még sosem probáltam a vizigimnasztikát de nagyon jól hangzik.

     

    malbec 

    előzmény:
    dorana (5204)
    2008-07-22  16:13
  23. 2008. július 22. 16:135204.

    Szia!

     

    Én úgy 3 hét után kezdtem gyalogolni, előbb kevesebbet, aztán többet (a legnagyobb köröm 4,3 km), és 7 hetesen mentem először uszodába. Előtte is sokat jártam vizigimnasztikára, és most is főleg azt csinálom. Kicsit óvatosabb vagyok, finomabb mozdulatokkal végzem, de nem hagytam ki semmilyen gyakorlatot.

    Már szaunáztam is, és teljesen rendben van a sebem. 

     

    Nekem azt mondta az orvosom, hogy 6 hét után, és az úszás a legjobb. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_693561 (5202)
    2008-07-22  04:40
  24. Torolt_felhasznalo_693561
    Torolt_felhasznalo_693561
    2008. július 22. 04:505203.

    Szia,

     

    Szerintem ez is olyan mint minden műtét, teljesen személyfüggő, hogy mennyire fáj. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe.

     

    Pl. én szerencsés vagyok eléggé toleráns vagyok ami a fájdalmat illeti. Én pl. nem szedtem fájdalomcsillapítót műtét után. S már másnap járkáltam. Persze függ attól is, hogy mennyi bőrt kell kivágni és hogy nyitva van-e alatta a hasizom vagy nem. Nekem sajna a két terhességem alatt szétnyílt másfél ujjnyira, azt össze kellett varrni.

     

    De ha fájt volna is, akkor is belevágnék mégegyszer. Az eredmény megéri, mint ahogy mondják: A szépségért szenvedni kell.

     

    Malbec 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117335 (5193)
    2008-07-19  18:43
  25. Torolt_felhasznalo_693561
    Torolt_felhasznalo_693561
    2008. július 22. 04:405202.

    Sziasztok,

     

    Új vagyok itt a forumon. 4 hete volt hasplasztikám. Az orvosom röviden azt mondta gyógyult vagyok. Lassan elkezdhetek megint tornázni.

     

    A kérdesem: 

    Ti mikor kezdtetek el tornázni a műtétetek után?

     

    S mivel, hogyan kezdtétek a tornát?

     

     

    Malbec 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top