Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. 2006. március 25. 18:42126.
    jaj, azt elfelejtettem, hogy a gyógyszer érzékenyebbé teszi az ízületeket. egyszer nyáron megemeltem magam egy hatalmas bőrönddel, és kis csomó lett a karomon, bedurrant az izom, de pár nap alatt felszívódott. a gyógyszer miatt volt. de csak ismételni tudom, hogy nekem megérte. hormont semmiképpen nem akartam/akarnék szedni.
    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  2. 2006. március 25. 18:37125.

    szia!

    én megközelítőleg fél évig szedtem, mostanra elmondhatom, ogy szép a bőröm. le is kopogom gyorsan...

    20mg-ot szedtem naponta, ha jól emlékszem 2 hónapig, utána meg 4 hónapig minden második napon 20mg-ot. mire végetért a kúra, a pattanások teljesen eltűntek, de sajnos megmaadtak piros foltok, elszíneződések. ezek most kezdenek elmúlni. a bőrgyőgyázsz is azt mondta, hogy ezeknek,, kb 1 év kell, hogy elmúljanak, míg a bőr teljesen regenerálódik.

    míg szedtem a szám iszonyatosan száradt, de szerrintem ezt megéri elviselni a szép bőr érdekében, nekem iszonyatos koplexusai voltak emiatt.

    amióta abbahaygtam " normalizálódott" a bőröm, ami azt jelenti, hogy beállt  az "alaphelyzetébe, azaz vegyees/érzékeny. mitteszeriem vannak persze, de csak egy-két patti jön a menzeszem előtt, de az is egészen más jellegű, mint azelőtt, nem gyulladtak, kemények és hamar gyógyulnak, egy-két napon belül.

    szóval nekem megérte. azóta mániákusan vigyázok a bőrömre, rengeteg vizet iszok, csak olyan termékeket használok, amiket "szeret" a bőröm.

    úgy hallottam, hogy van, akinek visszajön a szedés befejeztével, nekem ezzel kapcsolatban a bőrgyógyász azt mondta, hogy az é bőröm nem olyan típusú, hogy visszaesne, úgy gondolta,hogy ez nem lehet probléma. szerintem te is kérdezd meg a bőrgyógyyászt. persze ez sem 100%os biztonság, de több, mint  a kétely.

    remélem tudtam segíteni.

    üdv.

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. március 25. 16:38124.

    Sziasztok

    Abbahagytam...5 hét után abbahagytam nem bírtam elviselni a mellékhatásokat.Pedig "csak"20mg-ot szedtem naponta.Már a 3.napon kiszáradtam,mondjuk ez a legkevesebb ezt simán elviseltem volna de az utlsó héten olyan iszonyú fejgörcsöm volt,hogy fetrengtem.3 napig nem tudtam semmilyen fájdalomcsillapítóval elmulasztani,pedig máskor ha fájt a fejem egy algopyrin megoldotta a dolgot.Mivel a tájékoztatón az van,hogy rögtön hagyjam abba,ha el nem múló fejfájásom van a 3.görcsös nap után feladtam.A másik, megduzzadtak a mirigyeim,a hónalji már visszahúzódott(egy hete nem szedem)egy másik még megvan.

    És ami a leginkább zavar és hétfőn megyek is a dokihoz,az a mellkasi fájdalom vagy gyomorszáj tájéki vagy a csontjaim fájnak már a tököm sem tudja,de ez  a 2.héten már jelentkezett.

    Ja!a bőrgyógyinak a tájékára sem megyek az tuti.Le se szart,mikor mondtam  a panaszaimat,annyit mondott:nem készerít arra,hogy szedjem!!!!!

    Sem egy vérkép nézése,nem foglalkozott azzal sem,hogy szedek-e fogamzásgátlót,leginkább tök közömbös volt.

    Hát ennyi..Nem tudom mi lesz,piros hegek vannak rajtam,a gracialt azt szedem tovább..és hétfőn házidoki,majd remélem ő kivizsgál.

    Nektek több szerencsét kívánok hozzá!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_603443
    Torolt_felhasznalo_603443
    2006. március 14. 16:18123.

    Azért írom le a tapasztalatomat, hogy pozitív példák is legyenek azok előtt, akik most kezdik el szedni a roat. Én 1 éve szedtem napi 20 mg-ot kb. 9 hónapig és rendbetette a bőrömet.  Azóta talán a nehéz napok előtt 1-1, de nem nagyok és nem olyan fájdalmasak és reménytelenek mint előtte. Visszaadta az önbizalmamat, alapozót, korrektort jó mélyen eltettem a fiók mélyére. Persze csak olyan dokihoz menjetek, aki lelkiismeretesen elküld benneteket vérvételre. A szám nagyon száradt, de a bőrgyógyász írt rá jó zsíros krémet amivel éjszakára bekentem, így a tünetek annyira nem viseltek meg. Persze nem annak kell szedni, akinek néhány kósza pattanása van, de akinél reménytelen a helyzet annak lelkileg is megoldás lehet. Gyógyulást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2006. március 12. 08:10122.
    Nekem hormonális problémák miatt jelentek meg az egyébként még kamaszkoromban is pattanástalan arcomon huszonévesen. Tavaly júliusban hagytam abba a kúrát és azóta is max ciklushozkötődően jön ki egy-egy pattanás... szóval nem fog visszajönni, ne félj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876343 (121)
    2006-03-11  21:45
  6. Torolt_felhasznalo_876343
    Torolt_felhasznalo_876343
    2006. március 11. 21:45121.

    Sziasztok!

    Október közepe táján kezdtem el szedni először a gyógyszert(16 leszek).Közepes súlyosságú akném volt. Borzalmasan megküzdöttem vele,évekig különböző méregdrága arcápolókkal kezeltem és egyre rosszabb lett.Kozmetikusohoz is jártam,mondanom sem kell:semmi eredménnyel.Végül elmentem bőrgyógyászhoz és ő felírta nekem, 20mg-t szedek.Egyből kaptam hozzá a Zinerytet,Effaclert,Hidranormet.A javulás egyből elindult,borzasztóan száradt,érzékeny lett,állandóan olyan volt a fejem mint a rák.A vérvételeken jó eredményket kaptunk,kivétel a vashiány miatt kialakult vérszegénység tényét,kaptam rá gyógyszert és végül egy végleges vad szédülés után az egész el is múlt. Az igaz h ezek mind a mellékhatások,főleg a papírvékonyságú bőr is de én mondhatom h megcsináltam,sikerült.Egy hónap van még hátra a kórából és a mérges hatalmas csomóim elmúltam az arcomról. A hegecskék napról napra szebbek és végre nem kell szenvednem miattuk.Mindenkinek ajánlom(igazábúl ez így butaság mert nem tudhatjuk h hogyan működik társunk szervezete&nbsph próbálja ki.

    Egyébként tényleg megéri nap,mint nap szenvedni a kenegetéssel,mert például ha én kihagytam a zineryt utáni krémet sírni tudtam volna a fájdalomtól annyira húzódott a bőröm.Nem kentem semmi mással csak,azokkal amiket a doki adott.A kúra után egy Isotrex nevű krémet fog adni.Mondjuk én nagyon félek tőle h vissza fognak jönni a patik.

    Nagy az esélyem rá h sokáig ilyen marad a bőröm netán addig is amíg valami fel nem borítja az  szervezetem?Vagy számíthatok rá h visszajönnek?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2006. március 11. 11:36120.
    köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (119)
    2006-03-10  22:46
  8. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2006. március 10. 22:46119.
    Sztem lehet a Zínerit mellett mást is használni...mpndjuk bekened a bőrödet valamilyen hidratálókrémmel, aztán rá a zynerit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2006. március 10. 22:09118.
    Sziasztok!
    Ez kicsit off lesz, de remélem, valaki tud segíteni. A zineryt mellé lehet használni valamilyen krémet? A tájékoztató szerint a kezeléssel egyidőben nem szabad használni semmilyen kozmetikumot, de nekem krém nélkül szétszárad a bőröm...
    Előre is köszönöm a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2006. március 8. 23:06117.

    Helló

    Te mennyit szedtél be hogy nem lett semmi eredménye? Börgyogyász mit szólt a dologhoz? Én ugy tudtam, hogy ennek mindenkinél mukodnie kell (a biológia "szabályai" miatt), csak van akinél visszajön a probléma.

     

    Egyébként roa tényleg ne mtúl egészséges finoman szolva, de csak egy anyag van benne az isotretinon, ez okoz minden bajt és "áldást"

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597885 (115)
    2006-03-07  13:04
  11. Torolt_felhasznalo_423227
    Torolt_felhasznalo_423227
    2006. március 8. 10:07116.

    Kedves bellavita2!

    Én is elkezdtem szedni a roat kb. egy éve. A bőröm el is kezdett javulni, de kb. egy havi adag beszedése után állandó rosszullét kerülgetett, hónapokig tartó migrénes fejfájásom volt tőle. Iszonyú volt, na és persze a szokásos mellékhatások (bőr-, ajakszárazság...). 2-3 hónapig bírtam, aztán abbahagytam a szedését.

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  12. Torolt_felhasznalo_597885
    Torolt_felhasznalo_597885
    2006. március 7. 13:04115.
    Szia Bellavita!
    Én is szedtem a roaccutant,egy teljes kurát végigszedtem.de őszinté semmivel nem lett jobb,igaz rosszabb se.sok mindent kiprobáltam már,gyógynövények,más gyógyszerek,bőrgyógyásztól bőrgyógyászig,de semmi.ugyhogy maradtam annál hogy rendszeresen járok kozmetiushoz,és szoliba is,nekem segit a hegeket halványitani.bár erre is van egy lézeres megoldás,ennek szeretnék majd utánna járni.de a roccutanról csak annyit,hogy tök felesleges,tele van nemkivánatos anyagokkal,jah és mellékhatásként,állandó fejfájás,stb.
    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  13. Torolt_felhasznalo_911249
    Torolt_felhasznalo_911249
    2006. március 3. 11:23114.

     

    Én vagyok az élő bizonyíték, hogy a spirál sem tökéletes  

    Én pl. mindne gond nélkül megfogantam..igaz, hogy az nem most volt, de a lényeg akkor is az, hogy egyik fogamzásgátló sem biztonságos. Mindenkinek más válik be. De aki tényleg nagyon parázik, hogy gyerek lesz az használjon két módszert. Pl. gyógyszert plusz gumit, vagy gumit plusz pesszáriumot...

    előzmény:
    Ildee29 (106)
    2006-02-22  11:49
  14. 2006. február 23. 21:02113.

    Ha nincs kapcsolatod, akkor persze nem kell szedni fogamzásgátlót De azért nagyon vigyázz, és ha esetleg mégis lesz kapcsolatod  a kúra alatt, mert az általában egy év, akkor mindenképpen beszél az orvosoddal, hogy mit ajánl.

    Sok sikert, és kitartást a szedéshez

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911249 (111)
    2006-02-23  17:12
  15. 2006. február 23. 21:00112.

    szia4

    Gratulálok a babóhoz

    Tudod, a hozzá nem értők, meg az itt hallottam, ott olvastam társai..na amiket ők leírnak.

    a két kedvencem:

    -ha roat szedtél, soha nem lehet gyermeked. ( 1 hónap a teljes kiürülése a szervezetből! )

    - a belső szerveid kiszáradnak, ezért a roát szedni életveszélyes.

    Ez csak kettő gyöngyszem a sok sületlenségből, de még sorolhatnám

    előzmény:
    Lag (109)
    2006-02-22  13:29
  16. Torolt_felhasznalo_911249
    Torolt_felhasznalo_911249
    2006. február 23. 17:12111.

    Köszi szépen a válaszokat!

    A Rókusba mentem végül, és tök aranyos volt a dokinő. Elmondtam, hogy nincs kapcsolatom, és valszeg nem is lesz, mert más terveim vannak most, és a fogamzásgátlótól pedig tényleg rengeteget hízok.Egyébként is ilyen típus vagyok, sportolok ezerrel, mégis..szóval nem vagyok hajlandó. Ráadásul olyan érzelmi hullámzásom van a gyógyszertől, amit még én is csak alig tudok elviselni, nemhogy a környezetem!!

    De ez a dokinő azt mondta, hogy ha így akarom, akkor nem kötelező szednem. Én is aláírtam egy papírt, hogy nem lesz semmi gyerek vagy ilyesmi, és havonta kell járnom terhességi tesztre. Egyébként nem roat kaptam, hanem aknenormint, ami álíltólag ugyanolyan, csak más :-) Ha valaki hallott erről a gyógyszerről valamit, akkor szóljon!

     

    Köszi

    előzmény:
    Ildee29 (101)
    2006-02-19  11:03
  17. 2006. február 22. 13:35110.
    Azt hiszem én is fél évvel biztosítanám be magamat. Nekem is végig rendben voltak a labor leleteim is a gyógyszer szedése alatt...de már egy ideje megint vannak rajtam, és a doki nem akarta, hogy megint szedjem, de ha így megy tovább, akkor szerinem jövő ősszel megint elkezdem. Néhol úgy írnak a roá-ról, hogy amíg nem szedtem kezdtem azt hinni, hogy aki roát szed, azt már messziről fel lehet ismerni, mert: depressziós, cafatokban hámlik a bőre, szárad a szája, itt fáj, ott fáj stb, szerencsére én semmi elviselhetetlent nem tapasztaltam, egyedül a hajam minősége sínylette  meg a kezelést.
    előzmény:
    Lag (109)
    2006-02-22  13:29
  18. Lag
    Lag
    2006. február 22. 13:29109.

    Én az orvosommal konzultáltam mikor neki kezdtem a kúrának, hogy hamarosan babát szeretnék... Azt mondta, hogy a gyógyszer kiürülési ideje 1 hónap! Több helyen is utána néztem ennek, illetve más orvosokat is megkérdeztem, és ők is ezt az egy hónapot mondták... Olvasgattam fórumokat, ahol mindenféle rémhírt és még olyat is olvastam, hogy 5 évet kell várni...

    Szerintem ez hülyeség... Kicsit túl van dramatizálva ennek a gyógyszernek a kiürülése, mellékhatásai.. stb...

    Én a biztonság kedvéért 7 hónapot vártam, utána estem teherbe. Szóltam erről a nőgyógyásznak is, és minden eredményemet, leletemet rendben talált most a terhesség alatt is...  

    előzmény:
    fiúsmama (108)
    2006-02-22  13:00
  19. 2006. február 22. 13:00108.
    És most kisbabát vársz? Mennyi idő után lettél terhes? Mert erről is nagyon megoszlanak a vélemények...a parázósabbak 2 évet mondanak, ami azért erősen túlzás.
    előzmény:
    Lag (107)
    2006-02-22  12:00
  20. Lag
    Lag
    2006. február 22. 12:00107.

    Sziasztok! Én végig csináltam tavaly egy fél éves Roa kúrát.. .a kezelés időtartama alatt ezerrel hámlottam mindenhol, száraz volt mindenem... De gyéb mellékhatásokat én nem tapasztaltam. Azóta nagyon rendben van a bőröm, nincsenek gyulladt és másmilyen típusú pattanásaim sem! Én nagyon elégedett vagyok és azóta is tart a hatás... Persze az orvos mondta, hogy ezt soha nem lehet elmulasztani, de ha esetleg pár év múlva jelentkezik megint, akkor megint egy fél éves kúrával évekre rendbe hozható a bőr!

    Szerintem kicsit túl van mindenki paráztatva ennek a gyógyszernek a mellékhatásaitól, meg hogy mennyire káros... Szerintem egyáltalán nem károsabb mint az összes többi gyógyszer amiket beszedünk... !!!

    Én úgy érzem nekem megérte! Most is szép a bőröm...

    előzmény:
    Ildee29 (106)
    2006-02-22  11:49
  21. 2006. február 22. 11:49106.

    szia!

    Mondanom sem kell, hogy persze, a spirál a legjobb. De 18 körüli lánykáknak ritkán van spiráljuk

    előzmény:
    fiúsmama (103)
    2006-02-19  11:46
  22. Torolt_felhasznalo_484994
    Torolt_felhasznalo_484994
    2006. február 22. 11:31105.
    Sziasztok mindenki! Én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz, és leírni a tapasztalataim. Én csak 10 napja szedem 10mg-ot naponta. Elég kevés igaz? (lehet azért kaptam ilyen kis adagot, mert 47 kg vagyok) Pedig ennyit írt fel a doki, és májusig kell szednem úgy mint GÉANI-nak. Már száraz a szám és a bőröm is. Remélem jó lesz, én csak attól félek, de nagyon, hogy a kúra után visszajönnek. Azt nem szeretném, így is egy csomót gondolkodtam, hogy beszedjem-e? Azért nem kis mellékhatásai vannak! Elég veszélyes, és nagyon szomorú vagyok, hogy nincs más kíméletesebb ugyanakkor hatásos gyógymód! Képzeljétek alig tudom megállni hogy ne nyomkodjam magam, pedig azt nem szabad mert megmarad a nyoma. Ez igaz? Mert erre nem figyelmeztetett a doki. Várom a beszámolóitokat és én is majd írok! Vigyázzatok magatokra! Orsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 20. 12:52104.
    Hello ujra.Képzeljétek a hónaljam környékén kijött egy borsónyi duzzanat,ilyen csomószerű valami.Teljesen betojtam mi lehet ez(vajon a roa egyik mellékhatása?)Mindenesetre kértem időpontot a dokihoz jövő héten tudnak fogadni.Nektek volt ehhez hasonló mellékhatás?Mert olvasom a gyógyszer tájékoztatóján,egyik mellékhatás,pl.mirigy duzzanat.Ez lenne az?Már elegem van,pedig az elején tartok nagyon.Ja és hétágra süt már a nap De hát nekem az elől is bujdokolnom kell/ene.Írjon légyszi akinek volt ilyen duzzanatszerű akármilye.Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. február 19. 11:46103.
    És ha nem szájon át szedhető gyógyszerrel védekezel? Nekem spirálom van, és nem is írattak alá velem semmit... 
    előzmény:
    Ildee29 (101)
    2006-02-19  11:03
  25. 2006. február 19. 11:45102.

    Szia!

    Én tavaly télen szedtem: 30 mg-mal kezdtük, de a 40-et is bírtam. Novembertől májusig roaztam. Mostanra minden visszajött   és az idén már biztos nem tudom elkezdeni, jön a tavaszi napsütés és az én dokim, ha csak lehet nyáron nem engedi. Nem tudom érdemes-e mégegyszer belevágnom. Egyébként én egyáltalán nem hámlottam, nem volt extra száraz a bőröm, a kúra vége felé a sarokcsontom fájt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313204 (100)
    2006-02-18  08:23

Címlap

top