Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 22. 01:421126.
    Ha tudsz angolul, a Curezone.com, illetve az acne.org oldalakat is bogarászhatnád; illetve át tudom küldeni emailben a Your last acne solution című e-bookot - bár nekem is csak a szám jár, mert még nem sikerült végigolvasni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1125)
    2008-10-22  01:39
  2. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 22. 01:391125.

    Szia!

     

    Nem ismered véletlenül "Valtert"?  

     

     A táplálékkiegészítőkkel az a gond, hogy laikus a tájékoztatókat olvasva nem tudja eldönteni, hogy adott táplálékkiegészítő érdemtelenül reklámozott humbug-e, jól hangzó címszavakkal, mint "lúgosítás" és "méregtelenítés" avagy tényleg bír-e ilyen hatásokkal. 

    A végén pedig belefárad az ember, és abbahagyja a próbálkozást vagy elfogy az anyagi kerete... 

     

    Halolajat szedek -az omega 3 zsírsavak gyulladáscsökkentő hatása(dokumentált!) miatt, és látszik is némi eredménye...

     

     

    Mindenesetre ha a Roa mint megoldás felé fordulnál, feltétlen csináltass teljes vérképet! - érdekes dolgok derülhetnek ki, a pattanásoktól függetlenül, mint például esetemben vashiány, és az egyik pajzsmirigy által termelt hormon emelkedett mennyisége. 

    Amíg a fenti problémák kivizsgálásra nem kerülnek, addig valószínűleg nem kezdem el a kúrát... 

     

    Szerintem ha örökölted a kopaszodásra való hajlamot-ha örökölted - úgyis meg fogsz előbb vagy utóbb kopaszodni, és nem a Roaccutan miatt.  

    előzmény:
    Desmond (1124)
    2008-10-21  22:45
  3. 2008. október 21. 22:451124.

    Mostanra jutottam el odáig, hogy erősen gondolkodom abban hogy felirassam a roát. De először leírom, hogy miken vagyok túl:

     

    -Az összes külső kezelésben. Kozmetikusok, arccsiszolás, az összes gyógyszertárban kapható termékek, a drogéirában és egyéb netről megrendelhető krémek, paszták, arclemosók stb. Otthoni humbugok, úgy mint az élesztő pakolás, a citrom jughurt keverék stb.

     

    -Lúgosítás, méretelenítést 2007 tavaszán kezdtem el együtt az egészséges táplálkozással. Volt hogy 3 napos kúrát csináltam(léböjt, májtisztít kúra, sima méregtelenítés, vértisztító kúra stb). 15-18 kg fogytam.

     

    -Belsőleg használtam még béltisztító, lúgosító szereket és egyéb kitalált idiótaságokat. Ezüst kolloid, x2o, ilyne olyan csoda tea stb

     

    -Voltam Mora terápián is, beszedtem egy halom gyógyszert, 30 ezrem el is ment rá. Ez volt az utolsó dolog amiben bíztam. Ja és tovább fogytam. Közben volt egy candida diéta is.

     

    Az orvosok egyből felírnának valami kenőcsöt, de amikor ezeket a dolgokat elmondom, csak válat vonnak, hogy akkor nemtudják.

     

    Plussz a szám szélén már lassan 1 éve piros "folt" van, mintha belennék rúzsozva és szét lenne kenve. Eddig egy orvos sem tudott ezzel mit kezdeni csak a találgatások mentek. 

     

    Ami gátol abban, hogy felirassam a roát, az nem az hogy tönkre teszi a májamat, vagy nagyon kiszárad a bőröm, mert amiken én már keresztül mentem az arcom miatt. Szóval az a hajhullás. Apám is 45 éves, de teljesen kopasz és ez a roa még csak rásegítene szerintem.

     

    Szóval, ha van valami tippetek, azt szívesen venném. :)

    Egyébként 20éves fiú vagyok, szóval nincs havi, meg fogamzásgátló )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 21. 14:171123.
    Az az igazi, amikor már fonnyad a bőr(30+), de még mindig tiszta pattanás.
    előzmény:
    proudfoot (1121)
    2008-10-21  13:49
  5. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 21. 14:161122.

    Sehol se hallottam eddig erről a leállítótablettáról, pedig nem egy bőrgyógyásznál jártam már.  Inkább azt a metódust tapasztaltam, hogy a végefelé egyre csökkentik az adagot. lehet, ez valami újdonság.

     

    A kúra alatt csontszárazzá válik a bőr(amit jó zsíros krémekkel lehet kezelni), de utána elvileg visszaáll, nem?  

     

     

    előzmény:
    proudfoot (1121)
    2008-10-21  13:49
  6. 2008. október 21. 13:491121.

    Sziasztok!

     

    Néhány hsz-t visszaolvastam. Nem láttam említeni, hogy a Roaccutan-kúrát egy leállítótablettával kell abbahagyni. Nem emlékszem a nevére, de a Roa. után egy ideig ezt kellett szedni, épp azért, hogy tartós maradjon az eredmény.

     

    Egyébként úgy vettem észre, a bőrgyógyászok nem szívesen írják föl a Roaccutant. Saját tapasztalatból következtetem, hogy ennek oka lehet: nagyon öregíti a bőrt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. október 21. 13:101120.

    Nekem nem bántotta  a szememet a Roa, nem éreztem, hogy szárazabb lett volna. Nekem is kontaktlencsém van, erősebb a tiédnél.

    Én javasolnám a Roa kúrát, de itt annyian írjátok, hogy mennyi negatív hatása is volt, hogy már nem is tudom, mit gondoljak.

    Szerencsére mikor én kezdtem, még nem olvastam fórumot :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1119)
    2008-10-20  01:04
  8. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 20. 01:041119.

    A csajok fogamzásgátló mizériájába nem tudom beleélni magam, mert sose sikerült olyan hosszú kapcsolatot kialakítanom, ahol komolyan szóba került volna  a védekezés kérdése.

     

    Én se tapasztaltam szedés közben különösebb negatív hatást az enyhén megemelkedett koleszterinszinten és  a combomon megjelenő karfiolon kívül, csak az abbahagyás volt horror - az eredetihez képest több akne - de ez se törvényszerű.

     

    A hormonális fogamzásgátlókkal úgy hiszem, örökre végeztem - bár soha ne mondd, hogy soha - most a Roaccutan felé orientálódom..a kúrát már évek óta halogatom...

     

    Aggódok kicsit amiatt, hogy esetleg örökre szárazabb marad a szemem...nagyon nem mindegy, mert főleg kontaklencsét hordok, és a +3,5-ös és 5,5-ös szememmel szemüveget nem is nagyon szeretnék.... 

     

     

     


     

     

     

     

    előzmény:
    harlja_fenhora (1118)
    2008-10-20  00:52
  9. 2008. október 20. 00:521118.

    Tudom, hogy a Diane nem elsősorban fogamzásgátló. Azért írta fel az orvos, hogy jobb legyen a bőröm. (Nem lett jobb.)

    Nem azért szedem még mindig, mert ez a legolcsóbb, bár ami azt illeti, ezt sem bánom :) , hanem mert semmilyen negatív hatását nem tapasztalom. Itt is van olyan topic, ahol azért sírnak az emberek, mert egyszerűen nem találják a nekik való fogamzásgátlót, mert az egyiktől ilyen bajuk lesz, a másiktól olyan. Ezért inkább nem kísérletezem másikkal, még akkor sem, ha ez nem fogamzásgátlásra való, pláne, hogy az orvos sem erőltette.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1115)
    2008-10-20  00:19
  10. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 20. 00:281117.
    Egyébként én a Diane-t nem fogamzásgátlás céljából szedtem, mert a szedése alatt szűz voltam; kicsit abszurd, de akkor nem adódott más választásom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1116)
    2008-10-20  00:24
  11. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 20. 00:241116.

    Egyébként én is szedtem Diane 35-öt másfél évig : javult tőle a bőröm, de miután abbahagytam, napról napra csúnyult, egészen addig, amíg visszatért az eredeti állapot. (Abbahagyás után pár nappal kicsit zsírosabbá vált a bőröm, aztán megjelent néhány kósza pattanás a hátamon, majd a 6. hét végére újra a "régi fényében" pompázott a bőröm. , megspékelve menstruációs zavarral és szextra ronda aknékkal, amely azelőtt nem volt jellemző.

     

    Szerencsére később rendeződött a helyzet némileg.  

     

     

    előzmény:
    harlja_fenhora (1114)
    2008-10-19  23:00
  12. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 20. 00:191115.

    Az, hogy akarsz-e gyereket vagy nem, az nem kapcsolódik az akne témaköréhez, a te dolgod, és senkinek semmi köze hozzá. 

     

    A Diane elsődlegesen NEM fogamzásgátló :

     

    "A Diane 35 drazsét nők férfihormon- függő betegségeinek kezelésére alkalmazzák. Ide tartozik a pattanásos bőr (akne), főleg ennek súlyosabb formái, amelyek zsíros bőr (seborrhoea), vagy bőr alatti csomók képződése kísér, valamint a férfihormon eredetű kopaszság és a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái."

     

    Ha nálad ia fenti problémák nem állnak fenn, akkor nem biztos, hogy a Diane 35-öt érdemes szedni. Lehet, hogy olcsó, és hogy nincsenek mellékhatásai, de ha léteznek más tabletták, amelyek kevesebb hormont tartalmaznak, és arra találták ki őket, amire használni akarod -  fogamzásgátlásra; és ugyanúgy nincsenek mellékhatásaik.

     

    Lehet, drágábbak kicsit, dehát az egészség és  az, hogy az ember a saját igényeinek megfelelő gyógyszert szedje, biztos megér pár ezer forintot...

     

     

    előzmény:
    harlja_fenhora (1114)
    2008-10-19  23:00
  13. 2008. október 19. 23:001114.

    Ezt azért nem gondolom, mert amikor a Diane-t elkezdtem szedni, semmi változást nem tapasztaltam. Nem lett jobb a bőröm.

    Egyébként mikor már pár éve szedtem a Diane-t, kérdeztem a nőgyógyászt, hogy nem kellene-e változtatni. De azt mondta, nyugodtan szedjem csak, és ez a legolcsóbb. Hát gondoltam, nekem mindegy, és nem észleltem negatív hatását sem.

    Olvastam olyan véleményeket, hogy csak x ideig szabad szedni bla-bla-bla, de mivel nem akarok gyereket (jöhet a megkövezés...), az esetleges mellékhatások sem aggasztanak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1113)
    2008-10-19  22:50
  14. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 19. 22:501113.
    Előfordulhat, hogy a Diane abbahagyása után ugyanoda lyukadsz ki, ahol a Roaccutan kúra alatt tartottál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1112)
    2008-10-19  22:49
  15. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. október 19. 22:491112.

    Ha jól értem, azóta is a Diane 35-öt szeded.

    Annyira akkor ez a sikertörténet se sikertörténet....

    előzmény:
    harlja_fenhora (1111)
    2008-10-19  21:46
  16. 2008. október 19. 21:461111.

    Sziasztok!

     

    Én már jópár éve, hogy befejeztem a Roa-kúrát, kb. fél évig vagy talán háromnegyed évig szedtem, és nagyon-nagyon jót tett. Nagyon csúnya volt a bőröm, teli piros foltokkal, főleg az államon. De a Roa teljesen helyretett. Nagyon jó azóta is a bőröm, nem jött vissza semmi. Ja, kb. 25 éves koromban volt mindez.

    Mellékhatásokat én nem észleltem, hajam nem hullott, azóta sem hullik különösebben, mindössze annyi, hogy nagyon kiszáradt a bőröm a kúra idején, a szám, és valamiért az állam alatt a bőr. Azt a legzsírosabb Nívea krémmel kellett kencéznem egész nap. Szemem nekem sem száradt ki, legalábbis a kontaktlencse viselése nem okozott problémát.

    A kúra előtt a bőrgyógyász mindenféle egyéb - külső - módszerekkel próbálkozott, de nem jött be semmi, még a Diane-35 sem, egyébként azóta is azt szedem, egyedül csak a Roa maradt, és az használt. Én a szerencsések közé tartozom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_499163
    Torolt_felhasznalo_499163
    2008. október 6. 17:441110.

    sziasztok!

    én 16 éves koromban estem át egy féléves Roaccutan kúrán. nagyon pattanásos volt az arcom akkor már évek óta és semmi nem segített. fél évig szedtem, teljesen elmúltak, nagyon szép lett a bőröm. közben nagyon kiszárította a bőrömet és a számat, egy labello 2 hétig tartott kb. de szerencsémre a szemem nem száradt ki tőle, így a kontaktlencsémet nem zavarta. hálistennek nem jöttek vissza a pattanások. viszont napra tényleg nem ajánlott menni vele..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_585237
    Torolt_felhasznalo_585237
    2008. szeptember 12. 10:201109.

    Sziasztok!

     

    Én több éven keresztül(kúraszerűen)szedtem a Roaccutant.Valóban használt,szép lett az arbőröm és egyetlen pattanásom sincs..Korábban ezt elképzelni sem tudtam:(

    Nagyon szégyeltem,h olyan csúnya az arcom..És ez kihatással volt az egész tinédzser koromra is sajna..

    Azonban sajnos nem csak előnyöm származik belőle..

    A hajhullásom kívül,elég komoly mellékhatása is jelentkezett nálam:

    bélnyálkahártyagyulladás és repedés..

    Sajnos a mai napig szenvedek ezzel a betegséggel,pedig már jó 5-6 éve nem szedek Roaccutant..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. augusztus 28. 20:341108.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy hónapot kéne szednem a roaccutant bőrgyógyász előírására. Ezt akármikor szedhetem nem kell vele őszig várnom mert egy hónap alatt nem okoz olyan mellékhatásokat. Nincs sok pattim de makacsan van egy pár mélyről jövő és azt mondta, hogy ha semelyik krém nem használt idáig más megoldás már nincs. 

    Szóval ha valakinek esetleg van egy megmaradt doboz vagy abbahagyta és már nem kell neki én szívesen átvenném ugyanis a támogatást már igencsak levették róla. Ha van valakinek írjon privátban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416369 (1106)
    2008-08-27  13:01
  20. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2008. augusztus 27. 13:151107.
    Halolaj-kapszula.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818151 (1105)
    2008-08-07  23:35
  21. Torolt_felhasznalo_416369
    Torolt_felhasznalo_416369
    2008. augusztus 27. 13:011106.

    Sziasztok!

     

    Én szeptemberben fogom elkezdeni a Roa-kúrát, de eléggé tartok tőle. Hallottam már róla jót is, rosszat is. Sok mindent kipróbáltam már, de sajnos(?) már csak ez a lehetőség maradt, hogy megszabadulhassak a pattanásaimtól.

     

    Kérdésem annyi lenne, hogy a fogamzásgátló mellé kell-e vmilyen más védekezési mód is? Mert a tájékoztatóban az áll, hogy két hatásos fog.gátló módszer kell, hogy ne essem teherbe. Fog.gátlót már 3 éve szedek, úgyhogy ez nem probléma, viszont nem tudom, hogy szükséges-e mellé óvszer is. Mik a tapasztalatok? Ti hogyan csináltátok?

     

    Előre is köszönöm a válaszokat: Solycig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_818151
    Torolt_felhasznalo_818151
    2008. augusztus 7. 23:351105.

    na én elvégeztem egy kúrát,semmi bajom az arcom gyönyörű viszont a hajam már csak a fele,ugyanis hullik..nem kicsit,ha így marad fél év múlva ...ki sem mondom...

    mit tegyek,segítsetek 

     

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  23. 2008. július 18. 21:031104.

    Sziasztok!

     

    Nekem már semmi krém nem használt (Aknefug meg a létező összes ilyen) és akkor irattam fel a Roat. 

    Az elején nagyon szédültem meg akkor amikor abbahagytam. Közben az izomfájdalmon kívül semmi mellékhatás nem jelentkezett a vérképem is rendben volt szerencsére. Mondjuk a szőrtelenítés nem nagyon ment, nálam az amúgy is problémás.

    De inkább pozitív hatása volt, pl. amig szedtem gyönyörű, dús hajam volt, gyorsan nőtt és hetente, másfél hetente mostam, azt is azért, hogy na hát mégis. :) A bőröm száraz lett, de nem volt elviselhetetlen, sőt. Nagyon szép baba bőröm volt, amire csak egy kicsit zsírosabb krém kellett. 

    Azt csak úgy látja az ember szerintem, hogy miután abbahagyja drasztikusan elkezd hullani a haja. Csak mivel a kúra közben nekem pl. szinte egy szál nem hullott ki, gondolom az utána mind kihullott, aminek közben kellett volna, de akkor tényleg egyszerre az egész kijött. És sajnos azóta sincs olyan szép hajam, sem olyan szép bőröm. De azokat a ronda pattikat eltüntette.

    Kár, hogy nincs olyan formája, amit mindig lehetne szedni és nem is kellene tőle félni. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. július 14. 17:531103.

    a lubexyl nagyon jó arclemosó, én a Roa alatt is azt használtam és most is. Úgy kell használni, mint egy folyékony szappant, szerintem szuper. Egy mellékhatása, hogy a színes ruhát (törölköző) kifehéríti.

    Kb. 1700-1800 Ft-ért lehet megvenni gyógyszertárban recept nélkül.

    Én egyébként több, mint fél éve nem szedem a Roat, és ugyanolyan az arcom, nem jött vissza semmi.......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. július 14. 11:111102.
    sziasztok. a problémám ugyanaz mint mindenki másnak. a véleményeteket szeretném kérni vagy ha esetleg valaki biztosan tudja... háziorvos is felírhatja a roát? tehát kiterjed-e erre a hatásköre... persze a megfelelő vizsgálatokkal stb. nekem pl ő írja fel a fogamzásgátlót is. a bőrgyógyász akihez körzetileg tartozom mivel papíron vidéki vagyok, finoman szólva egy talpas paraszt, aki még eddig egy problémámon sem tudott érdemlegesen segíteni. magánrendelésre pedig ha nem muszáj nem akarok menni és kidobni ezreket az ablakon... a másik dolog a támogatás. sokan írtátok, hogy volt aki 90%osra kapta... jól gondolom, hogy ez nem az orvos jóindulatán múlik igaz? szóval jogosultnak kell lenned közgyógyra vagy ilyesmi. vagy szimplán csak a patik súlyosságától függ? nos előre is köszi a segítséget, Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top