Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. 2007. Április 20. 13:431026.

    Hello, köszi a választ, sajnos, az a tapasztalatom, hogy az igazán jó, hatásos szerek vagy megszűnnek, vagy iszonyú áron lehet hozzájutni csak. A Skinoren krémről is  levették az eü. támogatást, háromezer valamennyi egy kis tubussal - de még így sem lehet mindenhol beszerezni.

    További szép bőrt kívánok: gamelady 

    előzmény:
    Szantálfa (1025)
    2007-04-20  10:18
  2. 2007. Április 20. 10:181025.
    Szia!
    Hát úgy emlékszem, hogy a kúra elején még nekem sem írta fel a doki ezt a pakolást, csak valamikor a kúra közben kezdtem el. Felírt egy rózsaszín gyógyszertári krémet (nem tudom miből áll), és abból egy pöttyöt kellett tennem a pattanásokra, aztán mindegyikre egy picike benedvesített gézdarabot, arra egy fóliadarabot és ezt leragasztani ragszalaggal. Gondolhatod milyen macerás volt, amikor tele voltam patikkal, minden este vagy fél órát ezzel pepecseltem, aztán mire kész voltam, úgy néztem ki, mint egy harci sebesült De a krémnek olyan a hatása, hogy az aknét vagy úgymond kiszívja, vagy ami nagyon mélyen gyökerezik, az felszívódik. Szóval nekem nagyon sokat használt. Csak egy bibi van vele: az unokahúgom most ugyanezt a kúrát csinálja és fel is írták neki ezt a krémet, de az egyik összetevőjét az egész országban nem lehet kapni, így egyik gyógyszertár sem tudja elkészíteni. Az egyik helyen valami olyasmit mondtak, hogy kivonták ezt az összetevőt a forgalomból a higanytartalma miatt. Hát ez kissé mellbevágott engem is Viszont a többi gyógyszertárban semmi ilyet nem mondtak. Szóval most nem tudom, mi a helyzet...
    előzmény:
    gamelady (1024)
    2007-04-20  09:15
  3. 2007. Április 20. 09:151024.

    Szia!

    Köszi, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat és igazán gratulálok az eredményért. A fiam is belevágott januárban, de sajnos, a Roaccutan helyett csak egy vacakabb utánzatot írnak már csak fel a szabályokat max. betartó bőrgyógyászok (a mellékhatások mindenesetre ugyanolyanok és az ára sem olcsóbb nagyságrendekkel). Amit szeretnék kérdezni Tőled: Milyen dunsztpakolást tettél fel éjszakára? Nekünk ilyet nem mondtak, de nagyon érdekelne, mert nem javul olyan mértékben, mint ahogy az első hónapban, mikor még Roát szedett.

    Üdv.: gamelady

    előzmény:
    Szantálfa (1023)
    2007-04-19  19:54
  4. 2007. Április 19. 19:541023.
    Sziasztok!
    Én mint öreg roaccutanos szólok Éppen két éve hagytam abba a kúrát, és nekem gyönyörűen rendbe hozta az arcom. Azóta is megcsodálják a régi ismerősök. (No nem azért, mert hűdeszép vagyok, csak épp a bőröm tényleg tiszta pötty volt, nem boldogultam a patikkal.) És még most is szép, csak menzesz idején jön elő egy-kettő, de a dokim azt mondta, hogy ez teljesen normális. Mellesleg azelőtt kétnaponta mostam hajat, annyira zsírosodott, de a kúra óta hetente mosom, és még így se a zsírosodás miatt.
    A kúra egyébként elég kemény, szóval nagy odafigyelést, szorgalmat és önuralmat kíván. Kezdve ott, hogy nem ehettem ezt-azt, nem mehettem napra, minden nap fel kellett tennem éjszakára egy dunsztpakolást a pattanásokra, állandóan kenegettem magam kiszáradás ellen stb. És hát nem is olcsó... De nekem megérte. Amúgy nekem is úgy ajánlotta egy ismerős srác, akinek szintén nagyon szép lett tőle a bőre

    A fogamzásgátlóról még annyit mondanék, hogy amikor szedtem, elmúltak a pattanásaim, de aztán amikor abbahagytam, szépen visszajöttek egytől-egyig. Viszont van, akinek beválik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_579363
    Torolt_felhasznalo_579363
    2007. Április 19. 17:541022.
    ööö... izé... ez tök rendi dolog, meg minden, de a dokinak nem kell elszámolni mindeninek, hogy mennyi gyógyszert írt fel xy-nak és ő annyit is szedett be?
    úgy értem, én pl. ha vettem volna (akárkitől) és plusz a doki is felírja és azt ugye 1.) beszedem, 2.) megmarad, mert azt szedem be amit valakitől vettem, akkor ugyanott tartok nem? :-)
    azt meg szerintem senki se meri bevállalni hogy pl. felír neki a doki napi 20mg-ot és ő meg 40-et szed be hogy gyorsabban elmúljanak a ragyái/mitteszerei/pattanásai/akármilyei és pont kijöjjön időben is, hogy ha pl. 3 hónap múlva megy vissza új adagot feliratni, akkor egyenesben legyen a doki által felírt mennyiséggel.

    érthető voltam valamennyire? :-)))))
    vagy... várjunk csak... BASSZUS!!!!!!!!!!!! hát persze... óóóóó denagymarha vagyok!!! DDDDDD

    oké, mindent értek.
    bocsika DDDDDDD
    megyek és iszom egy jó nagy adag -t
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_508909 (1020)
    2007-04-19  13:29
  6. Torolt_felhasznalo_185174
    Torolt_felhasznalo_185174
    2007. Április 19. 13:341021.

    Szia!

    A barátom szedte, neki gyönyörűségessen rendbejött a bőre - viszont: állandóan száradt a szája és vérzett az orra (pozitívum, hogy annyira kiszáradt, hogy még hajat sem kellett mosni, mert nem zsírosodott).

    Anyukája a bőrgyógyászaton dolgozik, a visszajelzések állítólag nagyon pozitívak, viszont lányoknál előfordulhat, hogy a nyálkahártya kiszáradása a hüvelyt is érinti, az meg piszok kellemetlen lehet...

    Sok sikert a kúrához!

    mormogo

     

     

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  7. Torolt_felhasznalo_508909
    Torolt_felhasznalo_508909
    2007. Április 19. 13:291020.

    sziasztok!

    még az ősszel szedtem a roát, sajnos abba kellett hagynom. Azóta elkezdtem yadine fogamzásgátlót, és helyreállt a rend!!! 

    most beleolvastam a topikba, eszembe jutott, és megtaláltam kiváltott, de fel nem használt gyógyszereimet!

    aki már szedi, annak olcsón átadnám szívesen! (szavidő 2009. 03.-ig) 2 bontatlan dobozzal van (jól betáraztam, mindennel így csinálok &nbsp

    üdv, és jobbulást mindenkinek!!!!  Ha kell valakinek szóljon!

    ancsi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_579363
    Torolt_felhasznalo_579363
    2007. Április 16. 18:151019.
    szia!

    én nem szedtem azt amit Te, csak annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy ha szerinted nem vészes, akkor inkább mondd meg a dokinak hogy ajánljon vmi mást és ne a Roa-t. Ha nem muszály, tényleg nem kell beszedni, főleg hogy ez egy hosszabb kúra... és most kezdődik a nyár... meg ilyenek. (a fényérzékenység miatt)

    üdv: ar.
    előzmény:
    Gina05 (1018)
    2007-04-12  17:57
  9. 2007. Április 12. 17:571018.
    Sziasztok, én egy 16 éves lány vagyok, és éppen két napja voltam a bőrgyógyászomnál, mert a karomon és az arcomon pattanásos vagyok, de szerintem nem durván, csak mivel piszkálom, a karomon hegesedett. A hegek miatt mentem hozzá, azt hittem, hogy majd valami lézeres dologgal eltünteti őket, mert zavarnak, de erre egyből azzal jött, h nekem Roaccutant kéne szednem.. Semmit nem mondott a mellékhatásról, csak annyit, hogy fényérzékeny leszek, és hogy majd akkor ezt szeptembertől elkezdhetem, és adott valami tájékoztató füzetet, ami gyakorlatilag semmiről sem szól, csak hatszor leírja, hogy ne essek teherbe, a gyógyszerről gyakorlatilag semmit sem tudok meg belőle. Egyelőre a nő Tetracyclin Wolff-ot írt fel, meg Acnefung-el kenegetőt, azt írta, hogy két hét múlva már látni fogom a változást, kidobhattam az összes dolgot, amit eddig az arcomra használtam, és csak az Acnefung-elt tolom...  Most azért , ahogy olvastam ezeket a lehetséges mellékhatásokat, kicsit elment a kedvem.. főképp, mert az arcomon sztem nem is annyira durva dolgok vannak, szal nem ilyen gennyes, kemény dudrok, vagy valami.. tényleg nem durvák, én azt hittem, hogy ezek nagyrészt ilyen tini-dolgok, erre a nő keményen megállapítja abból, hogy egyszer rámnéz, hogy ez aztán acne.. kicsit olyan érzésem van, h a nő random mindenkinek ezt a Roaccutant osztogatja.. Persze nyilván ért hozzá, de..
    Igazából még ugye ezt a Tetracyclin Wolff-ot szedem (2 napja, szóval semmi sem történt még), és azért írtam, hogy van errefelé valaki, aki esetleg ezt már szedte? Hatott? Mellékhatások? ilyesmik.. Jó lenne, ha tudna valaki segíteni.. köszi szépen 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. Április 2. 21:271017.

    Van igazság abban, amit írsz, de az fontos, hogy nem vágja tönkre a májat. Okozhat májkárosodást, ez benne van a pakliban, éppen ezért kell vérvételre járni, mert az nem ugy történik, hogy beszedsz egy havi adagot, és a májad kész...Hanem gondolom én rosszabbodik szép lassan a Gamma GT és a másik. Akkor kell abbahagyni.

    De azt hozzátenném, kb 50 emberrel beszéltem aki végigcsinálta a kurát, és senkinek nem lett kicsit sem rosszabb a laboreredménye. Miután kitisztul 3 hónap után, akkor meg már nem tud ártani.

    Ez így leírva helyes.

    előzmény:
    Malakh (1009)
    2007-03-26  08:39
  11. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2007. Április 2. 20:581016.
    Árulnak "belülről barnító" készítményeket is...de sztem azokban van bétakarotin(amely A-vitaminná alakul át)....vagyis kizárva
    előzmény:
    orsicsek (1015)
    2007-04-02  20:41
  12. 2007. Április 2. 20:411015.

    Júniusban lesz az esküvőm, május elején pedig Görögországba megyek! Hogy lehetne egy kis színt "összeszedni" a nyaralásra és hogy ne legyek fehérebb a menyasszonyi ruhámnál.Most kb. olyan vagyok...... 

    Segítsetek! barnítókrém kizárva, még soha nem tudtam úgy felkenni, hogy ne maradtam volna csíkos, uv mentes barnulás, biolárium?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_706541
    Torolt_felhasznalo_706541
    2007. március 31. 19:031014.

    Szia Remi73!

    Nos, én is valami hasonlótól félek. Egyszer próbálta a doki csökkenteni az adagot 30-ról 20-ra és rögtön rosszabb lett.   Én mindig ettől félek. A legtöbb dologra nagyon jó és szinte azonnal reagál a bőröm, aztán amint vége a szedésnek, vége a szép eredményeknek. De azért nagyon remélem, hogy most nem így lesz!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672949 (1008)
    2007-03-26  01:31
  14. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2007. március 27. 21:281013.
    pattanások ennek ellenére vannak dögivel

    Lehet, részletesebb hormonvizsgálatra lenne szükségem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1012)
    2007-03-27  21:24
  15. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2007. március 27. 21:241012.
    nekem nem cisztás a petefészem, és tökéletesek a hormonértékeim :SS
    előzmény:
    Malakh (1009)
    2007-03-26  08:39
  16. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. március 27. 21:191011.

    És még valamit kérdeznék!

    Mi lett a manduláiddal? Kivették? Ha igen, utána változott a bőröd?

    Köszönöm

    előzmény:
    Malakh (1009)
    2007-03-26  08:39
  17. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. március 27. 21:111010.

    Szia Malakh!

    Nagyon érdekelne, hogy az endokrinológus mit tanácsolt neked ( írt-e valamilyen gyógyszert, diétát ), és azóta látsz-e eredményt?

    Köszi

    Az én bőrgyógyászom is azt mondta, hogy ne is reméljem, hogy a mandula műtéttől, diétától szebb lesz a bőröm, mert ezt genetikai okok és hormonok okozzák.
    A Roát azért felírta, lassan befejezem a kurát.

     

    előzmény:
    Malakh (1009)
    2007-03-26  08:39
  18. 2007. március 26. 08:391009.

    Szia!

    Én 20 éves vagyok és olyan 17éves koromban kaptam a Roaccutant a bőrgyógyászomtól. Szedtem fél évig, rendbejöttem abbahagytam. Aztán megint kijödt. Nem volt vészes. Utánna fogamzásgátlót szedtem. Aztán amikor a fogigátlót abbahagytam rá 3hónapra televolt az arcom fekélyes, nagyon fájalmas pattanásokkal, kinyomhatatlanokkal. Nem bírtam megmosni az arcom, nem bírtam kimenni az utcára. Nagynehezen megtaláltunk egy endokrinologust Budán (vidéken is vannak) aki a hormonokkal foglalkozik. Ő csináltatott velem egy vérképet, hormonokkal és mindennel meg cukortesztet és kiderült hogy kicsit máshogy használja a cukrot a szervezetem.

    Na mindegy a lényeg az,hogy a ROACCUTANT csakis orvosi első és folymatos vérvételek mellett engedélyezt mert teljesen tönrevágja  a májad. A másik: nem gyógyít hanem elkendőzi a problémát. A problémád ott fog lenni belül a szervezetetben ott fog lappangatni és betegedni tovább míg az arcod a gyógyszertől először lehámlik, kiszárad a szemed és a szád aztán mikor leportlott a felső bőr akkor alatta szép lesz. DE későbbi életed során ki fog jönni a pattanás. 1000-ből 1000 eset ezt mutatja.

    Remélem hiszel nekem, remélem tudtam segíteni és inkább a problémádat fogod kikutatni az orvosokkal. És nem a bőrgyógyásszal. Menj el belgyógyászhoz, nőgyógyászhoz és endokrinológushoz. Kélrek hidd el, ezeket végig kell járni nem sok idő de a gyógyulásod maradandó leszel és egészsées. Jah és még valami nőgyógyász azért kell ott mondjad hogy pattanásaid miatt jöttél és PCO-t n éznél mert lehet hogy cisztás vagy nekem is van és attól is lehet de aztán azt majd az endokrinilógus gyógyítja egyben.

    Hhh...leírtam...nagyon remélem hogy nem mész vissz a abőrdokihoz...mert nagyon meg fogod bánni. :-(

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  19. Torolt_felhasznalo_672949
    Torolt_felhasznalo_672949
    2007. március 26. 01:311008.

    Sziasztok! Szia Toc!

    Én kaptam az orvosomtól egy részletes tájékoztató füzetkét, kb. 15-16 oldalas. Úgy nézem a gyógyszergyártó cég adja ki.
    Ebben szerepel, hogy a "javasolt összdózis a kezelés alatt:
    ......kgx120mg=.....mg/kg"
    Innen eredhet a 120-as szorzó.

    Szép bőrt mindenkinek!

    Nekem is mondta az orvosom, hogy legkésőbb május végére be kell fejeznünk a kúrát, de lehet, hogy hamarabb kéne, mert jön a napos idő. Félek a befejezéstől, mert már egyszer próbálta csökkenteni az adagomat, és pár nap múlva láthatóan kezdett romlani a bőröm. Akkor visszaemelte, de muszáj lesz megint csökkenteni, nem szedhetem a végtelenségig. Milyen kár pedig. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741880 (996)
    2007-03-23  11:28
  20. 2007. március 25. 23:361007.
    Kérlek írd meg, milyen a Normaderm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687146 (1003)
    2007-03-23  19:15
  21. Torolt_felhasznalo_706541
    Torolt_felhasznalo_706541
    2007. március 25. 20:341006.

    Szerintem nagyon nem is írna fel neked többet a dokid, bár ez függ az állapotodtól is. De ilyen "pehelysúlyhoz" nem hiszem, hogy passzolna a nagyobb adag.  

    Én 57 kiló vagyok, de én is 20-al indítottam és most is csak 30-at szedek és ez nem is lesz több, mert a dokim már az elején kijelentette, hogy nem fog nagyobb adagot felírni nekem. (Mondjuk nem is nagyon szeretném...  )

    És mikor akarod elkezdeni a kúrát?

    Egyébként nekem is a dokim mondta a 100-120-szoros mennyiséget. Azt mondta, attól függ, milyen súlyos az eset. Szóval szerintem ez a 120 sem egy szentírás.   Csak kb. ennyi egy kúra és a 3-4 hónapos szedés nem sokat ér, de a 130-140-szeres mamutadag (olvastam már ilyet is   ) sem használ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (1005)
    2007-03-24  02:14
  22. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2007. március 24. 02:141005.
    Szerintetek baj, ha valaki végig csak 20 mg-ot(49 kg-os testsúlyhoz) szed? Tehát beszedi a testsúlya 120-140X-esét, csak éppen nem nagy napi adagokban.
    ÉN még nem szedek Roaccutant, de 49 kghoz nem tudnék szerintem 30-40-60 mg-okat szedni, mert akkor lehetetlenség lenne kontaklencsét hordanom szerintem.
    előzmény:
    Ildee29 (999)
    2007-03-23  11:52
  23. 2007. március 23. 19:561004.
    Én nem szedem ezt a gyógyszert, a párom viszont igen. Én beszéltem rá, mint a kozmetikusa, neki muszáj volt valamit tenni. A bőre nagyon szép, remélem nem térnek vissza neki, vagy legalább nem annyi, mint volt.
    Már csak a következő péntekig van gyógyszere, de alig várja. Egy herpesz majd egy hónapig gyógyul. Most folyton kireped a szája sarka, borzasztó könnyen sérül a kezén a bőr és valósággal érdesre száradt a bőre.
    Szerencsére a vér eredményei jók és orrvérzése sem volt

    Most olyan szép, sajnálom, hogy nem örök garancia...

    Kitartás mindenkinek, aki szedi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_687146
    Torolt_felhasznalo_687146
    2007. március 23. 19:151003.

    sziasztok!

    pár hete írtam már ide tanács ügyében, ugyanis az egyik barátnőm arcával csodát tett, igazi álomszép bababőre lett, s ezen én is felbátorodtam, hogy a "nem ragyás csak mitteszeres" fejemet is biztos helyretenné. Nos talákoztam a bizonyos barátnőmmel, januárban hagyta abba a bogyót és most már kezd újra kipattogni a feje, zsíros, fénylő ismét a bőre, pedig majdnem 1 évig szedte! Mondta mennyire szenvedett a sok vérvételtől, szárazságtól stb... és hasztalanul.Úgyhogy letettem róla én is   Bánatomban beruháztam a vichy normaderm családjára nem kis pénzért, ez ha olyan csodát nem is tesz mint a Roaccutan, talán valamit mégis ér és nem teszi tönkre a májam

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. március 23. 12:481002.

    Igen, pont mindnkinek a saját súlya határozza meg a dózist. Egy 50 kilós lány sokkal kevesebbet szed be egy 120 kilós pasi adagjánál.

    Lehet kevesebbet is szedni, de sztem az csak illuzió. Mert amikor visszatérnek a problémák, az ember becsapva érzi magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741880 (1001)
    2007-03-23  12:35

Címlap

top