Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. 2006. február 19. 11:03101.

    hello!

    a Dokim áláíratott velem egy papírt, hogy fogamzásgátlót szedek, és nem leszek terhes a kúra alatt.

    Ez azért fontos, mert ha mégis terhes lennél, őt fogják elővenni. Ez előírás, hogy csak fog.gátlóval lehet csak felírni.

     

    Én egy dekát sem híztam a fog.gátlótól, a leggyengébbet írattam fel: Loette-et.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911249 (93)
    2006-02-02  10:37
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 18. 08:23100.
    Sziasztok!Elkezdtem szedni...egyelőre 10 napja szedem és semmi változás.Nem jobb és nem is rosszabb.Mellékhatás annyi,hogy a labello állandó kiegészítőm lett Ugyanolyan ronda vagyok,mint voltam(ha nem rondább) A pattanásaim mellett most a kirepedezett szám is isteni.Nagyon szexi vagyok Tudom 10 nap után nem lehet a csodát várni,csak már nagggyon elegem van.Üdv:Ani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665643 (98)
    2006-02-07  13:43
  3. Torolt_felhasznalo_804733
    Torolt_felhasznalo_804733
    2006. február 15. 10:2899.
    Bozoot! Fel a fejjel. En mar lassan 3 honapja szedem, de meg mindig jonnek a csomok. Tegnap voltam a dokimnal, o nagyon meg van elegedve az eredmennyel, mert ezektol a csomoktol eltekintve mar tenyleg lathato a gyogyulas. Mondta, hogy legyek turelemmel, latszik, hogy beindult a gyogyszer hatasa, de a nagyobb "falatokkal" nehezebben boldogul. Az allomon es az arcom also reszen vannak meg csunyasagok, de a tobbi reszen mar alakul. A lenyeg, hogy nem szabad bantani oket ( ezt en is nehezen allom meg, de muszaj ) es akkor maguktol szepen vissza is mennek, kulonben meg rondabb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (92)
    2006-02-01  00:23
  4. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2006. február 7. 13:4398.

    Hello!

     

    A mellékhatások miatt szerintem fölösleges félned. Valóban rendesen száritja a bőrt és a szájt, de ez (nálam) tűrhető. Lehet hogy valakinek sokkal erőssebbek ezek a mellékhatások, de sztem még mindig sokkal jobb az agyonszáradt bőr mint a nagy piros gyulladt pattanások. Amitől én tartok, az az hogy vmi maradandó kárososdást okoz mondjuk a májamban. Ezt pedig elvileg nézik vérvizsgálattal szóval tulajdonképpen ettől se kell tartani. Én azt tancsáolom neked hogy kezdd el szedni... persze nem akarlak rábeszélni. Egyébként elég kevésnek tunik ez az adag nekem, de arra gondolom elég, hogy elmulassza (ideiglenesen) a pattanásokat. Van akinek végleg elmulnak ilyen viszonylag kevés adagtól is. Ha meg nem, akkor szeptemberben visszamehetsz, hogy irja már fel normalis dozisban. Azért szeptemberben, mert nem szabad napra menni roa kura közben, mert fényérzékennyé tesz. Ilyen szempotnbol szerintem már eleve későn kezded a kurát. De ha a doki azt mondja hogy májusig kell szedned, akkor az még sztem belefér, csak vigyázz, hogy ne érjen közvetlen (erős) napfény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313204 (96)
    2006-02-07  13:23
  5. Torolt_felhasznalo_703632
    Torolt_felhasznalo_703632
    2006. február 7. 13:3297.
    Én is így voltam ezzel az emberek közé menni - dologgal. Ebben pl. nekem nagyon sokat segített a Roa, visszaadta az önbizalmamat, ami már szinte romokban hevert. Én is ua. kg. vagyok, és 20mg-ot szedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313204 (96)
    2006-02-07  13:23
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 7. 13:2396.
    Sziaszok!Itt a recept a kezemben és nagyon filózok,mit tegyek..Amiket olvastam,itt is meg más fórumokon is enyhén szólva is ijesztő volt Egy éve szenvedek már a rohadt undoritóbbnál undorítóbb pattanásokkal.Mit pattanások ezek már göbök meg nem is tudom mik Külsőleg semmi de semmi nem használt,aztán kaptam antibiutikumos kezeléseket az csak,mint halottnak a csók.1hónapja elkezdtem szedni a fogamzásgátlót(gracial)és most itt a roa recept..és félek elkezdeni,bár tudom ez sem állapot ami most van.Már emberek közé sem merek menni jóformán olyan ronda az arcom.A hátam is gáz nagyon és fáj nagyon nagyon fáj,szinte külön-külön mindegyik.Egyébként nekem 20 mg írt fel.Nem kevés az szerintetek?60kg vagyok.Az mondta a bőrgyógyász májusra elfelejtem az egész tortúrát.Hát nem tudom..Majd beszámolok mire alakulok Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2006. február 7. 00:5995.

    Hello!

     

    Hova jársz bőrgyógyászhoz? Hány kg vagy, ha szabad megkérdeznem? Neked kijön ez a 120 x -os szorzó?

    Nekem csak 20 mg-ot irt fel havonta, ezt 4-5 hónapig. Hat hete szedem, egyelore csak romlik a helyzet, azaz az elmult 1-2 két hétben mar talán javulásnak indult. Ha visszajönnek a patik, akkor ősszel elmennék más dokihoz, aki felirja nagyobb dozisra. Ezért kérdem, hogy te kihez jársz...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (90)
    2006-01-24  18:39
  8. Torolt_felhasznalo_854810
    Torolt_felhasznalo_854810
    2006. február 2. 15:2594.

    zsizsi01: az én orvosom light-osan kezeli a roa-tő nem kötelezte nekem a fogamzásgátlót,irj privit,ha kell a neve és tel.száma az uj kurádhoz!ja,megjegyzem én semmi képp nem szedtem volna fogamzásgátlót,én is hizok tőle.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911249 (93)
    2006-02-02  10:37
  9. Torolt_felhasznalo_911249
    Torolt_felhasznalo_911249
    2006. február 2. 10:3793.

    Sziasztok!

    Én hat éve szedtem roa-t. Nagyon jó volt..semmi mellékhatás, pedig a kúra vége belecsúszott a májusba, és én meg napimádó bolond voltam, és napoztam is.

    Egyébként tényleg nem tapasztaltam semmi olyasmit, hogy szárazság, sebesedés..hasonlók. Egyedül az volt a bajom, hogy a fogamzásgátló miatt híztam 12(!) kg-t!!

    Pedig három gyógyszert is kipróbáltam, de szörnyű volt a hatásuk. Csak híztam és híztam, pedig napi több órát sportoltam és diétáztam. Aztán abbahagytam a roa-t (babaőr-15 kg súlyfelesleg). És egy hét leforgása alatt lefogytam 4 kg-t. Ez addigra már csoda számba ment...aztán további három hónap alatt megszabadultam a többi hájtól is úgy, hogy kettőt nem mozdultam és nem is nagyon diétáztam.

    Most megint szeretném szedni a roa-t, de hiába adom elő szívszorító történetemet a dokinak, ragaszkodik, hogy szedjek fogamzásgátlót! Tényleg megteheti, hogy nem ír anélkül fel roa-t? Mégis mit gondolnak, hogy 21 évesen, a főiskola (egészségügyi) mellett gyereket akarok?? Egyrészt baromi biztonságosan védekezek (márcsak a betegségek miatt is) másrészt, ha becsúszna valami, úgyis elvetetném..szóval. A kérdésem, hogy ez most csak extra elővigyázatosság, vagy kötelező..úgy értem megbüntethetik az orvost, ha nem szedet velem fg-t?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_782556
    Torolt_felhasznalo_782556
    2006. február 1. 00:2392.

    S. O. S.!!!

    Mi a f*** van?? Már majdnem 2 hónapja szedem de most megint kijött vagy 4-5 óriási jósoknapos piros csomó!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (90)
    2006-01-24  18:39
  11. Torolt_felhasznalo_854810
    Torolt_felhasznalo_854810
    2006. január 31. 19:4891.

    sziasztok!

    Én most szedem 1 hónapja a Roát,20 mg-ot naponta,ehhez 22 éves vagyok és 58-60 kg.Már most tulvagyok az első tüneti rosszabbodáson,már el is kezdett szépülni a bőröm kb. 1 hete,tehát nálam már beindult,elég hamar a gyógyulás.Nem zsirosodik absolute a bőröm,sem a hajam.Persze nekem is száradt a bőröm az arcomon főleg meg a számon, de már az is jobb.Ja,azt tudni kell,hogy nekem nem volt sulyos acne-m,csak mitesszereim voltak jóformán,ahol gyulladt és mélyebb pattik voltak,az az arcom két oldalán az arcvonalnál volt.Már most nem látok ujakat jönni igy az első hónapban.Szóval eddig okés,de amit Bozoot irt,hogy állítólag akkor nem jönnek vissza a tünetek a kura után,ha beszeded a testsúlyod 100-120 szorosát mg-ban,ez elbizonytalanított.én ugyanis kiszámoltam,és ha 6 hónapig is szedem, csak 3600 mg jön ki összesen...ez baj?..30 mg-okat kéne szednem?..de hát annyira nem volt nagy a baj..szóval lehet h. nekem elég a napi 20 mg....

    köszi előre is a hozzászólásokat és tanácsokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (80)
    2005-12-29  21:24
  12. Torolt_felhasznalo_782556
    Torolt_felhasznalo_782556
    2006. január 24. 18:3990.

    Sziasztok!

    Eljött a következő beszámoló ideje . Na az a nagy helyzet h mintha 1 kicsit már kezdene javulni az arcom, nem akarom nagyon elkiabálni de olyan óriási nagyon nagy csomók már mintha nem akarnának kijönni. Néhány kisebb még van és ki is jön 1-2. Viszont az arcom még mindig egyátalán nem mondható szépnek, ugyanis: ott vannak ugye a hegek, amik nem tűnnek el, meg a rengeteg sok piros pötty. Azt mondta a doki, h a piros pöttök (amik igazából nem is pattanások, hanem azok után maradt nyomok) kb 1 éven belül elmúlnak. Ez zsír lenne, mer' kb 1 év múlva ott tartanék hogy beszedtem az adagomat, újak már nem jönnek ki, piros pöttyök nincsenek, csak a hegek maradnak. Arra meg találtam két kezelést, az egyik lézeres, 150 rugó, a másikat annyira nem vágom, de állítólag az is jó, bőrcsiszolásnak hívják, az 60 rugó. Ja, egyébként januártól már napi 60 mg-ot szedek, és összesen 9100 mg-ot fogok beszedni. Nagy gáz nincs, ajkam közepesen szárad, szemem viszont érzékenyebb a fényre és a gép előtt+gyakrabban kiszárad de nem vészes annyira ha az áldozat/eredmény arányt nézzük Majd még írok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665643 (89)
    2006-01-19  00:15
  13. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2006. január 19. 00:1589.
    Hát lehet ,hogy képbeen van. Nyilván elővigyázatosságbol emeli csak ilyen kcisivel az adagot, de ugy tudom hogy roát akár 60-80 mg os adagokkal is. Kérdezd meg tőle, hogy mennyit akar beszedetni veled. ÉN is rengetegszer hallottam, hogy visszajöttek a pattik, ha nem szedted be a normális adagot (120-150), olyan is volt hogy vkinek ugy is visszajöttek, de az ritka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_804733 (88)
    2006-01-17  10:44
  14. Torolt_felhasznalo_804733
    Torolt_felhasznalo_804733
    2006. január 17. 10:4488.
    Sziasztok! 27 éves lány vagyok. Én két hónapja kezdtem el szedni a Roaccutant, egyenlőre csak a káros hatásairól tudok beszámolni, de a bőrgyógyászom nagyon bizakodóan beszélt a gyógyszerről és egyenlőre még hiszek neki :-) Igaz, hogy nagyon sok csúnyaság jött az arcomra, de azt mondta, hogy ez az első időszakban normális. Először az apró miteszerek tűnnek el az orr környékéről, a homlokról, majd ezután a "nagyobb falatokkal" is megküzd az A vitaminsav. A hátam és a mellkasom is már nagyon szépen rendbe jött, azzal már meg vagyok elégedve. Ami a bőrszáradást illeti a kezem és a szám szárazabb a kelleténél jobban, de ez a téli időjárásnak is betutható, vagyis ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyira brutálisan nem száritja a bőrt. Az első hónapban napi 20 mg-ot szedtem, majd visszamentem hozzá, megvizsgált és felemelte az adagot 30 mg-ra. Szemben Bozoot orvosával, az én dokim úgy látszik képben van ezen gyógyszer helyes alkalmazásával. Sokat számit, hogy milyen orvost keresünk fel....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (80)
    2005-12-29  21:24
  15. 2006. január 16. 20:2487.

    szia!

    nemnem, egy hetet lehet kihagyni, ha abbahagyod, újra kezdődik a kúra. Szóval 7-10 nap még belefér.

    előzmény:
    bellavita2 (82)
    2006-01-06  23:13
  16. 2006. január 16. 20:2086.

    Szia!

    Hát..nem tudom. Sztem Neked mék korai volt szedned, mert még fejlődik a szervezeted. De ki tudja. Ártani nem ártottál vele, csak az a kérdés, érdemes volt e. Én nem írnám fel 18 év alatt, amig nem áll le a fejlődés, növekedés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764876 (85)
    2006-01-16  19:58
  17. Torolt_felhasznalo_764876
    Torolt_felhasznalo_764876
    2006. január 16. 19:5885.
    Sziasztok!
    Én 16 vagyok, és márciustól novemberig volt egy roa-kúrám.Most szép az arcom, be is szedtem a testsúlyom 120-szorosát mg-ban, de félek, visszajönnek a pattik. Eddig még tünetmentes, de már nagyon sok rossz véleményt hallottam, és olvastam. Remélem, nem valósul meg félelmem, mert nem tom még egyszer végigcsinálni. Szerintetek milyenek az esélyeim?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. január 7. 04:5184.
    ujra nem szednem, mert ugye no vagyok, es gondolnom kell az utodra.
    előzmény:
    petyka78 (83)
    2006-01-07  04:49
  19. 2006. január 7. 04:4983.

    Sziasztok!

    Jo a Roa. De sajnos csak par evig. Aki hajlamos a pattanasos borre, annak vissza fog joni a problema. en 10 evvel ezelott szedtem. ez ido alatt neha visszajottek, es elmultak. Most kulfoldre koltoztunk, kornyezet-valtozas, etrendvaltozas es a borom ujra tele van pattanassal. Ocsemmel ue. a helyzet, de neki eleg volt 5 ev. O egyebkent maradt otthon. Jo is egy darabig, meg nem is, mert nem eletre szol. De proba, szerencse, minden szervezet maskent reagal.

    előzmény:
    bellavita2 (82)
    2006-01-06  23:13
  20. 2006. január 6. 23:1382.

    Hát ugye én is újra elkezdtem, és igaza van Bozoot nak, hogy nagyobb dózist kell beszedni, erre  én is rájöttem. Hosszú hónapokig 10mg-okat szedtem és 3600mg-ig jutottunk. Most belevágok. Napi 40mg-ot szedek, de hamar vége lesz. Ennyi. Most érdekes, hogy a szám sem szárad annyira, csak nagyon sok folyadékot kell innom. Nagyon szeretném, ha a testsúlyom 120x-sát ha beszedem, akkor ne jöjjenek újra a a pattik:-))

    nem tudjátok, hogy a kumulativ hatást mennyi hónap kihagyás után kell újra kezdeni? Ha abbahagyom és 1 hónapig nem szedem, akkor újra kell kezdeni, vagy folytatólagosnak tekinthető?

    előzmény:
    Ildee29 (81)
    2005-12-29  21:52
  21. 2005. december 29. 21:5281.

    Hello!

    Én speciel beszedtem a testsúlyom 120-szorosát, sőt egy kicsivel többet is Mondjuk az én orvosomat szadistának tartják, de ez van 7 hónapja hagytam abba, írtó csúnya volt az arcom, nem mindig, de amikor kijöttek, az arcomhoz érni nem tudtam, annyira fájt.

    Én nem vagyok bőrgyógyász, de az én dokim megmondta, hogy nem elég a testsújy 65-szörösét bevenni, az kevés..felesleges szenvedés.

    Ma találtam egy pattanást a homlokomon jót vigyorogtam. Már csak egy rossz emlék a csúnya bőröm, és az, hogy utáltam tükörbe nézni))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782556 (80)
    2005-12-29  21:24
  22. Torolt_felhasznalo_782556
    Torolt_felhasznalo_782556
    2005. december 29. 21:2480.
    Sziasztok, én egy 20 éves srác vagyok, 2-3 hete kezdtem a második, de lényegében mégiscsak az első Roa kúrámat. (Az elsőt hanyagságom miatt abbahagytam de most végleg le akarok számolni a pattikkal). Ami az egészben röhejes hogy anno 2 éve az orvosom napi 30 mg-ot írt fel nekem, most meg amikor elmentem hogy jelentkezzem egy újabb kúrára csak 10 mg-ot! Éjszakákat töltöttem magyar és külföldi roás fórumok olvasgatásával, és összességében azt a tapasztalatot szűrtem le h Magyarországon az orvosok nem tudom milyen okból, de sokkal kisebb dózist írnak fel, és hajlamosak az egész kúrát 9-12 hónapig is elhúzni. Külföldön azt olvastam h a kúrák nagy része 4-6 hónapos, ott sokkal nagyobb adagokat szednek, és nem arra helyezik a hangsúlyt h mennyit szednek be naponta (jó, azért napi 60mg-nál többről én sem tudok), hanem arra h ezalatt az idő alatt beszedd a testsúlyod 100-120x-osát mgban. Én múlt héten saját magam javaslatára elkezdtem napi 20 mg-ot szedni, ezen a héten pedig már 30-akat szedek, januárban felkeresem az orvosomat és meg fogom neki mondani h 40 mgot szerertnék szedni. Én azt javaslom mindenkinek h ha a folyamatos vérvételi vizsgálatok nem hoznak rossz eredményeket mindenféleképpen törekedjetek a nagyobb dózis szedésére, hisz' nem mindegy  h 5 vagy 12 hónapig szenvedtek a mellékhatásoktól. Ja még annyit h eddig én csak a negatív mellékhatásokat érzem ugyan (olyan csúnyal lett az utóbbi hetekben az arcom h már utcára sem merek kimenni) de nagyon bízom  a jó eredményben, hisz köztudott h az első időkben romlik az állapot. Tisztában vagyok azzal h miután elmúlnak a pattanásaim még egy kicsit csúnya lesz az arcbőröm, hisz' sajnos 14-16 éves koromban sokat nyomkodtam az arcom, és eléggé heges maradt. Erre most találtam egy esetleges megoldást, létezik Budapesten egy Bársony nevű bőrgyógyászati magánklinika amelyik vállalja h 150 000 forintért lézeres kezeléssel el tudja tüntetni a hegeket. Most erre spórolok, mire vége lesz a kúrának pont meg is lesz a pénz :-). Én mindenféleképpen be akarom és be is fogom szedni a testsúlyom 100-120xosát akármit is mond az orvosom, nem akarom h 1-2 év múlva újra jelentkezzen ez a probléma, mint azoknál, akikkel az orvosuk csak mondjuk a testsúlyuk 60-70xesét szedette be. Aki esetleg hallott erről a klinikáról vagy van valami tapasztalata a hegesedés eltűntetésével kapcsolatban írjon nyugodtan ide vagy e-mail címre, szivesen várom. Később még beszámolok a fejleményekről. Minden roásnak üzenem h kitartás, csak a szép tiszta arcből lebegjen a szemetek előtt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. december 26. 01:0979.
    hát én nem is tudom, hogy volt. nekem az első pattik 18 éves kor után jöttek, egyre rosszabb lett a helyzet. Én úgy gondolom, hogy a fogamzásgátlókkal áll összefüggésben. Meg talán a stresszel....a legrosszabb a helyzet 20-egynéhány éves koromban volt, fősuli alatt....:-) és a munkehelyemen sem múlt el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (78)
    2005-12-25  23:19
  24. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2005. december 25. 23:1978.

    Én nem, de a 17 éves öcsém(60 kg) 2X is....első alkalommal kb. 4 hónapig szedte...bababőre lett, de a kúra után 2-3 hónappal visszajött az összes...ez volt 14 éves korában...

    aztán egyre csúnyább lett: a hátát, mellkasát+arcát vastagon elöntötték a pattanások, idén júniusban újabb kúrát kezdett...ezúttal is majdnem bababőre lett(ezért csak majdnem, mert már vannak apró hegecskéi)...persze megint abbahagyta 4 hónap után, amikoris letisztult az arc a, de persze kezdenek újra megjelenni a gyulladt pattik...

    a kúra NEM a tünetmentességig tart...hogy mennyit szedett be, azt nem tudom megmondani, mert eléggé össze-vissza szedte..

    te ugye tinikorodban nem voltál pattis?...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. december 25. 22:4077.
    Te is szedted? Te összesen hány miligrammot szedtél be?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333816 (76)
    2005-12-25  17:59

Címlap

top