Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2005. december 25. 17:5976.
    Te valami kontár kezébe kerültél...ha csak a testsúlyod 65X-ösét szedted be, nem csoda, hogy visszajöttek a pattik
    előzmény:
    bellavita2 (75)
    2005-12-25  00:40
  2. 2005. december 25. 00:4075.

    Szasztok, Én indítottam a fórumot.Túl vagyok a kúrán. Áprilisban kezdtem el szedni, egész nyáron, de a nappal vigyáztam nagyon, nyaralás alatt egy hétig nem is szedtem.De mivel a hatása kumulativ, egy hétnél tovább nem ajánlott kihagyni.Öszzesen 3600mg-ot szedtem be, ezt érdemes nézni, ez a testsúlyom 65szerese, nem 120szorosa.

    A fogamzásgátlót nem szedtem mellé, mivel azért jöttek a pattik valószínűleg, mert abbahagytam a Diane 35-öt, ami egy direkt pattis bőrre ajánlott fogamzásgátló. Szenvedtem egy ideig, nagy pattijaim jöttek, próbáltam másik fog.gátló gyógyszerrekkel, aztán úgy döntöttem, hogy 28 évesen leállok. Hiába mondta a dokinő, hogy szedjem, én nem akartam, mert akkor megint belenyúlunk a hormonrendszerbe, és abbahagyom a roát, vele a fog.gátlót, akkor talán nagy az esélye, hogy megint minden kezdődik előlről.

    Szép lett a bőröm, valóban. Pattik hamar elmúltak, a bőröm azonban elvékonyodott, a régi hegek sokkal jobban kezdtek látszani, elmélyültek az arcomon. Most kb egy hónapja hagytam abba, mindjárt megjön megint a menses és már jött is 4 db gyulladt patti....meg a mellkasomon is , hátamon is megjelent egy-egy gyulladás.  Hát én nem tudom, mit tegyek. Azt hiszem, elmegyek egy alapos kivzsgálásra, hormonvizsgálattal együtt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 18. 19:4474.

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy mennyire él még ez a téma, de azért leírom a saját tapasztalataimat:

    Én kb. 10 évvel ezelőtt, 17 éves koromban szedtem a Roaccutan-t, mert iszonyatosan pattanásos volt az arcom. Nekem kozmetológus írta fel, iszonyatosan erős gyógyszer. A doki azt mondta, hogy a szedése alatt szigorúan tilos teherbe esni, mert súlyos magzatkárosodást okozhat. Valszeg ezért is kötelezte más orvos a fogigátló szedését, sőt még a napozást sem javasolták. Nekem gyönyörű lett az arcom tőle, teljesen letisztult. Sokkal szárazabb lett a fejbőröm is, heti egyszeri hajmosás bőven elég volt. Elég sokáig tartott ez az egész kezelés, rengeteg pénzbe került a kúra, mert kellettek hozzá speciális arckrémek, ecsetelők, stb.. de szerintem megérte, mert azóta sem jöttek vissza olyan mértékben a pattanások, mint a szedés előtt.

    Mostani eszemmel viszont nem biztos, hogy szedném, mivel ennyire erős.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. november 15. 22:2273.

    szia!

    az utolsó mondatot azért nem kellett volna....

    kiszárítja a belső szerveket? na ezen a bőrgyógyászom hanyatt vágódna asszem. Pont az ilyen "véleményeket" nem kellene ide írni. Mert úgy néz ki, bár szedted a roát, nem vagy túl tájékozott.

    A  májat extrém esetben károsíthatja, ez igaz. Ennyi. De ilyennel még nem találkoztam. Én is voltam laboron nem egyszer, pont emiatt.

    Kiszárítja a bőrt, az orr nyálkahártyáját, a szem is szárazabb. A bőrön ekcéma foltok alakulhatnak ki, a szád kiszárad, kireped. tehát maximálisan elvékonyodik a bőr. Ezért nem szabad napozni sem a kúra alatt. Azonkívül hathat a kedélyállapotra, állítólag..de én ezt nem hinném.

    Ennyi a mellékhatás. Azt hogy kiszárítja a belső szerveket, nos..butaság. És így finoman fogalmaztam.

    8 hónapja hagytam abba a kúrát, max két pattanás, ha jön néha az arcomra.

    üdv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171918 (61)
    2005-10-03  08:43
  5. Torolt_felhasznalo_333816
    Torolt_felhasznalo_333816
    2005. november 15. 22:1572.
    A mellékhatások egy része a kúra befejezése után is fennmaradhat...osztálytársam nem tudott visszatérni a kontaklencsére, mert a szeme utána is száraz maradt... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 15. 22:1271.

    Sziasztok!

    Nem olvastam az egész cuccost, csak az utolsó pár hozzászólást. Szóval elmondolm a saját példám:

    Nagyon pattanásos voltam, súlyosbítva azzal, hogy hegesedő, lassan (vagy sehogy) gyógyuló a bőrőm. Több évig próbáltam mindent: csodakrémek, kozmetikusok, bőrgyógyászok, diéta. Semmi, de semmi hatása nem volt. Kutakodtak: hátha a fogam van gyulladásban, hátha nőgyógyászati, hátha ... Ezen kívül semmi bajom nem volt ("csak" az, hogy a családban Anyu, Nagyi, ... mind nagyon pattanásos volt, talán genetika).

    Ekkor kaptam Roaccutan-t. Nem akartam hinni a szememnek: 3 hónap alatt MINDEN pattanásom elmúlt. (A bőröm végre fellélegzett, és a sebek is lassan begyógyultak, a hegek halványodtak). Persze nem múlt el minden nyomtalanul, pl. a pórusaim viszonylag tágak maradtak, de azért a normál határértéken belül. De úgy összességében csoaszép lett a bőröm.

    És amiért most írok: ennek már több, mint 5 éve. Persze azóta van egy-két pattanás (főleg mensi elött, max. 2-3), de a kettőt össze se lehet hasonlítani. Nem jöttek vissza a pattanások.

    Na, visszaolvasgatok, ha van még valami mondanivaló, jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665643 (70)
    2005-11-15  21:43
  7. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2005. november 15. 21:4370.

    Örülök, hogy vannak pozitiv tapasztalatok is

    Nincs olyan  hozzászolló itt aki már rég hazsnálta a roát? Csak mert én attól félek (de nem akarok bárkire is ráijeszteni ), hogy néhány hónap tunetmentes időszak után újra visszajönnek a pattanások. Más forumon elég sokaknak van ilyen tapasztalatuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_389296 (69)
    2005-11-13  07:14
  8. Torolt_felhasznalo_389296
    Torolt_felhasznalo_389296
    2005. november 13. 07:1469.

    Csatlakozom az előttem szólóhoz.

    nekem mondjuk ennyire nem volt vészes, csak az arcomon volt, júliusban hagytam abba, azóta csak ciklushoz kötődően jelentek meg egy-egy nem kinyomható pattanás, ezek vissza is húzodnak hamar.

    azt tudni kell, hogy nekem kamaszkoromban se nagyon volt pattanásom és huszonévesen durrant be az arcom egy-két évre, míg már nem volt jobb ötlet, mint a roa...

    a hajam vmivel jobban zsírosodik mint a kúra alatt, de mégse annyire mint a kúra előtt...

    nekem kúra alatt a számat a patikákban kapható primus ajakápoló volt az egyetlen ami képes volt kordában tartani, labello, bebe, vichy nem...

    sajnos néhány heg visszamaradt, emiatt most kezdtem el egy mélyhámlasztásos kúrát, tegnap volt az első alkalom, ha vkit érdekel szívesen beszámolok róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665643 (67)
    2005-11-13  02:30
  9. Torolt_felhasznalo_688666
    Torolt_felhasznalo_688666
    2005. november 13. 02:4268.
    Én mielőtt elkezdem szedni a gyógyszert, már annyira durvák voltak a pattanásaim, hogy például a derekaim is tele volt olyanokkal, hogy sírni tudtam volna, ha le kellett ülnöm, annyira fájtak. Az arcomon, a dekoltázsomon,a karjaimon és a hátamon is rettenetesen sok volt Eléggé féltem ettőla gyógyszertől, de már tényleg semmi nem segített. Kb. fél évig szedtem. Nekem pár nap után hatott, aztán pár hónap után még csúnyább letta bőröm, mint előtte volt. Akkor abba akartam hagyni, de szerencsére anyukám nem hagyta, pedig ő volt legjobban ellene. Azt mondta, hogy a bőröm utoljára kitombolja magát, aztán annyi. És tényleg azóta nincs különösebb bajom. Hihetetlenül szép letta bőröm. Néha előjön egy-két patti, de azokról pontosan tudom, hogy miért. (menstruáció, emésztési gondok, stb.) De ezekkel már jól elvagyok, nem zavarnak, nem feltűnőek. Szóval én nem bántam meg, hogy szedtem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665643 (67)
    2005-11-13  02:30
  10. Torolt_felhasznalo_665643
    Torolt_felhasznalo_665643
    2005. november 13. 02:3067.

    Sziasztok!

    A ti tapasztalataitok alapján  mennyire jellemző hogy roaccutan kura után kis idővel visszatérnek a pattanások? Mert én eddig csak olyan forumokat olvastam, ahol az az "általános tapasztalat" hogy ugyan egy darabig tünetmentes az arc, de utána visszatérnek a bajok. Remélem csak "rossz" forumokat olvasgattam.  Én most szeretnék roaccutant szedni, mert már semmilyen  krém nem válik be, amit a bőrgyógyász felirt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. október 18. 15:4866.
    20 szemes egy doboz.
    előzmény:
    zsukabubus (65)
    2005-10-18  15:47
  12. 2005. október 18. 15:4765.
    csak A-vitamint szedek. Most tartok a 2. doboz felénél. Napi 1-et szedek. Már egy doboz után látszik az eremény. Tényleg hat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (64)
    2005-10-18  15:44
  13. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2005. október 18. 15:4464.
    Hm, hát nekem adtak recept nélkül A vitamint a patikában. Tudom hogy a Roa sokkal nagyobb dózisú, de épp ezért nem akarom szedni, mert nekem nem olyan vészes a bőröm, hogy felirnák a Roa-t. Na mindegy, most az lesz, hogy beszedem ezzel a dobozzal, aztán utána ha látok valami javulást akkor elmegyek dokihoz és akkor receptre iratom fel legközelebb. Te most akkor Roa-t szedsz vagy csak A vitamint? Ha A vitamint akkor mióta szeded és mennyi idő után kezdett látszani valami javulás? És naponta mennyit szedsz? Előre is köszike  
    előzmény:
    zsukabubus (63)
    2005-10-18  15:33
  14. 2005. október 18. 15:3363.
    szia!

    zaért ez kis túlzűs, valóban a Roaccutan A vitamin származék, de sokkal erősebb dózsiban. VIszont a gondoltam jó, mert az A viamin is hat,én a 2. dobozzal szedm és kezd renbdejönni az arcom, mnem jöttek ki nagy gübök, persze azért nem tökéletes. e ezen viszont csodálkozom, hogy csak "úgy2 megvetetted, mivelé az A vitamin vényköteles. És nem is lehet akármedig szedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185241 (62)
    2005-10-18  15:23
  15. Torolt_felhasznalo_185241
    Torolt_felhasznalo_185241
    2005. október 18. 15:2362.
    Szijasztok. Szerintetek ha csak simán A vitamint szedek, akkor annak lehet olyan hatása mint a Roa-nak? Ezt így a mult héten magamtól találtam ki, elmentem a patikába és vettem A vitamint, ott azt mondták hogy mivel a Roa A vitamin, ezért valószinüleg a sima A vitamin is ugyanazt csinálja. Roa-t nem szeretnék szedni, mert annyira szerencsére nem vészes a helyzet hogy az kelljen, ugyhogy gondoltam az ilyen enyhébb esetekben segíthet valamit a sima A vitamin. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban valami tapasztalata írja le lécci  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_171918
    Torolt_felhasznalo_171918
    2005. október 3. 08:4361.

    sziasztok

    5 évvel ezelőtt én is roacutános voltam, azóta pattijaim alig voltak és vannak, nekem bevált.

    DE! a bőröm eztrémen elvékonyodott. és jobb krémeket igényel azóta, minde3n kis nyomkodás 2 napig látszik rajta, mint pl. a barátomén néhány óra után semmi pirosság.

    A gyógyszer pedig ugy működik, hogy kiszáritja nemcsak a bőrt hanem az összes belső szervet/vesét, májat,.../ és nagyon nagy mértékben.

    Én többet nem vágnék bele.

    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  17. 2005. szeptember 10. 00:1560.

    Sziasztok,

     

    Köszönöm, hogy sokan hozzászóltatok a fórumhoz és segítettetek.

    Elkezetem végül szedni a Roa-t. Már hetek alatt szebb lett a bőröm, a pattik és miteszerek eltűntek. A börömis finomabb lett. Először 10mg-ot szedtem, nyáron kicsit óvatosabban szedtem, néha kihagytam egy-egy napot. Majd áttértem az egyik nap 20mg-ra majd 10 mg-ra a másik nap, így jött kia 15mg naponta. Viszont azt vettem észre, hogy jött egy fehér foltocska az arcomon. Aztán még1. És egyre több kicsi fehér, depigmentált folt jött. Kérdeztem a bőrgyógyit, azt mondta, hogy nem lehet a gyógyszertől. Hát belenyugodtam. Szedtem tovább.Bár vettem depigmentált területek kezelésére alkalmas krémet, a Vitixet. Nem segített. Sőt.  Megint egy kis folt,és már gyanakodtam. Utánaolvastam a neten ma. Láttam, hogy külföldi oldalakon részletesen irnak a mellékhatásokról, és említik a hipo- és hiperpigmentációt is. Most megijedtem, már nem szedem be 2 napja.... hát nem túl esztétikus.... jövő héten elmegyek a dokihoz, de most parázom ezerrel, mi lesz, ha nem pigmentálódik vissza?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_237562
    Torolt_felhasznalo_237562
    2005. szeptember 7. 10:2659.
    Hát én nekem mindjárt abba kell hagynom a szedését. Hát figyu kiszárad a bőröd de nagyon... a szád is... nagyon kell vigyázni vele mert nekem volt amikor elfelejtettem bekenni és már rögtön nagyon fájt...
    Szóval erre ügyelni kell. Nem égtem le de azért erre is kée vigyázni...meg a vérvétel... igaz nekem semmi baj nem volt vele de lehet valakinek lesz...
    Hát, hogy mennyire hatásos? Hm az arcomon már csak a hegek vannak... amit várok hogy tűnjenek el...újabb patti már nemnagyon jön...szóval tök örülök neki.. De persze én kentem mellette olyan izékkel amit a bőrgyógyász írt fel...
    előzmény:
    bellavita2 (1)
    2005-03-27  15:54
  19. Torolt_felhasznalo_425538
    Torolt_felhasznalo_425538
    2005. július 11. 17:3158.
    És az adagom sem túl nagy mert az orvos még kevesebbet írt fel nekem mint amennyit kellett volna.
    De ezen a héten mivel megyek nyaralni le is kell csökkentsem az adagot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (56)
     
  20. Torolt_felhasznalo_425538
    Torolt_felhasznalo_425538
    2005. július 11. 17:2957.
    Hát nem tudom nem hiszem, hogy aranyér lenne.
    A mellékhatások között ilyet én nem olvastam.
    Most még csak reménykedek, hogy nem jön megimt elő mert már nem tapasztalom.
    Ha megint előjön akkor megyek orvoshoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_703632
    Torolt_felhasznalo_703632
    2005. július 9. 14:3856.
    Hú, ez eléggé rosszul hangzik. Nincs valami erről a leíratban - mellékhatások ? Vagy aranyér probléma? Nem szedsz nagyon nagy adagot? Mindenképpen menj el az orvoshoz vele!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_425538
    Torolt_felhasznalo_425538
    2005. július 9. 13:4955.
    Sziasztok!
    Nemrég szedem a roa-t és a nem tom hogy ettől van e de a székletemben vért találtam. Úgy gondolom, hogy annyira kiszáradt a bőröm, hogy attól történt. Eddig ilyet még nem tapasztaltam és egy kicsit aggódom miatta.
    Ha tud valaki mondani erre valamit nagyon megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_703632
    Torolt_felhasznalo_703632
    2005. június 27. 13:1354.
    köszi
    akkor átnézek oda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507433 (53)
     
  24. Torolt_felhasznalo_507433
    Torolt_felhasznalo_507433
    2005. június 27. 13:0453.
    Anlier!

    Sajnos nem egyedüli eset a Tiéd! Már többen mondták, hogy visszatértek a pattik. Én is hasonló cipőben járok. :-((
    Bőrgyógyász szerint minden gond nélkül ismételhető a kúra. . . de egy második kúrának nem szívesen teszi ki magát az ember. Elég erős gyógyszer ahhoz, hogy minden további nélkül bármikor bekapkodja az ember.
    Szerintem nézz be a www. roche. hu-ra ott van Roaccutan fórum, már többen beírtak oda, h visszajöttek a pattanások a Roa után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_703632 (52)
     
  25. Torolt_felhasznalo_703632
    Torolt_felhasznalo_703632
    2005. június 27. 12:5152.
    sziasztok
    Van esetleg olyan köztetek akinek első körben nem használt a Roa, és belevágott egy újabb kúrába? A helyzet az, olyan mintha visszatérnének a problémáim, egyenlőre nem vészes, de nem szeretnék újra úgy kinézni, mint régen. Szerintetek nem káros egy második kúra, és azután is visszatérhetnek a gondok ? Jó lenne ha lenne ilyen tapasztalat, előre is thank you.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top