Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 24. 08:1151.
    Szia!
    Én komolyan fogom venni :)) Sajnos kezdek türelmetlen lenni és lehet hogy ha lesz alkalmam/időm elmenni a bőrgyogyihoz, azonnal feliratom (ha hajlandó felírni). Így nem veszek fel sok olyan ruhát, amit szeretnék viselni. . . Télen kit érdekel, hogy milyen a háta??? :)))
    De nyáron. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309899 (49)
     
  2. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 23. 19:3450.
    Köszi a megértést. . . :)
    előzmény:
    Anne03 (48)
     
  3. Torolt_felhasznalo_309899
    Torolt_felhasznalo_309899
    2005. június 23. 15:3049.
    Én is szedtem. Nos, én nem vettem ennyire komolyan, hogy fényérzékeny és napoztam vele. Hiába minden naptej 2 napig utána tetőtől talpig folyamatosan viszkettem, pedig abszolút nem égtem le. Borzasztó volt, úgyhogy erre érdemes odafigyelni! Egyébként nekem is nagyon bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 23. 14:4148.
    Csak most kerültem újból géphez.
    Ha csak a hátadon van, tényleg nem biztos, hogy kéne szedned, persze attól függ mennyire sok és gyulladt. Jó kis napoztatás kéne neki, nem vinné le?
    No problem, te legalább tudod, hogy nem akarsz gyereket és kész, ez egyéni szoc. probl. , de még változhat ám a véleményed!

    előzmény:
    Katcsi (45)
     
  5. 2005. június 23. 08:2547.
    Sziasztok,
    privibne tudna nekem valaki ajánlani Bp-en bőrgyógyászt, aki nem csak a legújabb kenőcseit próbálná ki rajtam, hanem fel is írna valami gyógyszert? Itt már többen szedtetek, ezért gondoltam, talán tudtok segíteni. . .
    Előre köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_223176
    Torolt_felhasznalo_223176
    2005. június 22. 17:3746.
    Sziasztok segítségetek szeretném kérni!
    Aktuális/Havaianas papucsok topicban megtalálok minden infót az első hozzászólásnál!
    Bocs, hogy így írok, de a topic nincs igazán a toppon szóval nem sokan látják!
    Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 22. 17:0845.
    Nekem "látványos" patijaim nincsenek, mert inkább a hátam ami csúnya - legalábbis én ezt már csúnyának nevezem. . .
    A fél éves idő engem is meggyőzött, de soha nem lehet tudni. . . Én sem és ő sem akar gyereket (később sem) de ha egyszer csak "becsúszna" akkor - egészségesen vagy betegen - is elvetetném (köpjetek le, de így van, nem szeretnék babát)

    előzmény:
    Anne03 (44)
     
  8. 2005. június 22. 15:0144.
    A Roa mellé nagyon erőltetik a bőgyógyászok a fog. gátlót, de ha már fél éve nem szedsz semmit, az lehet, hogy magáért beszél? Nem?
    Én minden kétkedőt csak bátorítani tudnék, hogy vágjon bele. Persze mindenkinél egyéni, hogy hogyan tűri magán a pattanásokat, mármint lelkileg, de aki totál kivan, az szedje mert nagyon látványos változást hozhat. Úgy látom, hogy az az átlagos, ha napi 20 mg-ot szedünk, ettől több szerintem már tényleg gáz, a mellékhatásokat tekintve. Akkor inkább tartson tovább a kúra, de alacsony dózisban! igen van egy kis szem érzékenység, száj, torok szárazság, de hát ez van, akkor is jobb, mint szép érett pattanásokat nyomkodni, púderezni, igyekezni elrejteni - ami úgysem sikerül! Ja. Ezek a mellékhatások elmúlnak ahogy a gyógyszer idővel kiürül, tehát nem egy életen át lesz száraz a bőröd stb. , utána már nem kell annyi Labello!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 22. 08:3743.
    Van még egy dolog. . . a teherbe esés "veszélye". A barátomnak a tapasztalatok szerint nem lehet gyereke, legalábbis az előző kapcsolatában a lány nem szedett gyógyszert (több mint 5 évig voltak együtt). Én szeretnék azért biztosra menni, mert a lehetőség fennáll, vizsgálaton nem volt ilyen téren. Tegnap felvetettem neki, mi lenne ha elmennénk együtt egy ilyenre, de ő állítja, hogy kizárt, hogy terhes legyek tőle - egyébként cukorbeteg, kb. 5 éve.
    Tud valaki összefüggést a cukorbetegség és eközött? Mert ha már szedném a Roa-t, nem szeretnék még pluszba fogamzásgátlót is szedni. Régebben szedtem, 6 évig, az utolsó fajtát (Diane 35) már csak a patik miatt, de miután a barátom mondta hogy neki nem lehet gyereke, azt is abbahagytam (több mint fél éve).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 21. 21:5142.
    Én együtt dolgoztam egy lánnyal, aki szedte. Csak szőlőzsírt (spéci) használt, azt viszont rengetegszer, kb tízpercenként. Más nem volt, ami zavatra.
    Én - most - úgy gondolom, hogy nekem sem fognak nagy dózist írni, mert nem vagyok a "súlyos" kategóriába sorolható. 60kg körül vagyok, így ha jól számolok, kb 20mg naponta, amit szednem kellene. Persze lehet, hogy az a doki, akihez majd megyek fel sem akarja majd írni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_237562 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_237562
    Torolt_felhasznalo_237562
    2005. június 21. 19:0341.
    Korábban írtam már ide. . .
    Szóval már nemsokára egy hónapja szedem a gyógyszer és az bejött, hogy több pattanás jött ki az arcomra de már kezdenek elmúlni. Az egy nagy hátránya, hogy ahonnan eltűntek ott annyira kiszáradt a bőröm hogy hihetetlen. . .
    A szám széle is nagyon kidörzsölődött és kiszáradt. Ahol a bőröm szárad oda nagyon zsíros krémet kenek. . . . ez direkt ilyen pattanásos bőrre van. Az arcomon kívül igazán a bőröm nem száradt ki.
    Mindenki másnak aki még csinálja velem együtt annak kitartás. Kenegessétek a szátokat. . . én már vagy ezer ajakbalzsamot vettem, hogy mindig kéznél legyen. Nemsokára megyek vérvételre is e miatt.
    előzmény:
    Katcsi (39)
     
  12. 2005. június 21. 18:5040.
    Szia,
    Akkor én is leírom a tapasztalataimat.
    2x 2 hónapig szedtem, első héten minden nap 20 mg-ot, aztán már csak 10-et. Mivel ilyen kevés ideig szedtem és az adag is ilyen kicsi volt, nem jött rendbe az arcom teljesen, bár nagyon sokat javult, az tény. Azért nem szedtem tovább, mert a doki nem akarta felírni, helyette kaptam Skinorent (krém) ami viszont semmit nem ért, viszont kapartam tőle a falat olyan durván csípett:( Tervezem, hogy elmegyek másik dokihoz is, mert szeretnék mégegyszer belevágni a Roaccutan szedésébe. Nem voltak negatív tapasztalataim, talán csak annyi, hogy az első héten amikor a nagyobb adagot szedtem, kicsit kiszáradt a szám, de nem volt vészes, csak gyakrabban kellett kenni.
    Egy csomó ismerősöm is szedett Roa-t, az egyiknek nagyon durván pattanásos volt az arca és a testén is voltak, ő kb. egy évig szedte és gyönyörű bőre lett, borzasztóan irigylem. Ahogy észrevettem, nagyon száraz volt a szája, de nem voltak nála durva mellékhatások. Egy másik ismerősömnek meg a háta volt nagyon csúnya, ő is kb. egy évig szedte a Roa-t, 2 naponta egy 20 mg-os tablettát, és rendbe jött a bőre. Mivel fiú, nem kente semmivel mert utálja a krémeket, szóval száraz volt a bőre neki is meg minden, de ha használt volna valami krémet, szerintem ez nem lett volna probléma. Ennyit tudok hozzászólni. Szerintem érdemes belevágni.
    előzmény:
    Katcsi (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_245539
    Torolt_felhasznalo_245539
    2005. június 21. 17:5639.
    Sziasztok!
    Kb egy hete, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Sokmindent elolvastam, itt is és máshol is. Szinte mindenkinek ugyanaz volt jó és rossz, és csak kb. a hozzászólók 15%-a volt, aki nem ajánlja másnak. Ennek ellenére úgy döntöttem, belevágok én is, ősszel.
    Jó lenne, ha még több "tapasztalatot" szerezhetnék Tőletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_119883
    Torolt_felhasznalo_119883
    2005. június 10. 15:5438.
    Sziasztok!

    Nekem is roaccutant írt volna fel a dokinő, de ahogy elolvastam a tájékozatót, úgy döntöttem, én ezt nem szedem be. Több okból is.
    És ahogy így olvasom a fórumot, azért nem gyengén vannak itt mellékhatások, meg szenvedések, persze utólag biztosan jó, hogy szép az embernek az arca, de aztán meg egy életen át küzdjek a száraz szemmel - bőrrel, ráadásul ki garantálja, hogy nem kell még egy kúrát végigcsinálni, és ami a legfontosabb: kiürül e maradéktalanul a szervezetemből, és nem lesz e káros hatással a leendő gyermekemre. . . ???
    Állítólag A vitamin származék, na ezzel kapcsolatban lenne lkérdésem, hátha valaki tud válaszolni: az A vitamin szimplán, csak úgy önmagában nem káros? Mert azt viszont szedtem egy ideig elég nagy mennyiségben (reggel, este 3 hónapig). Az egyik bőrdooki írta fel, erre a másik meg azt mondja, hogy ez rengeteg. Most akkor kinek higgyek? Ráadásul az egyik (aki A vitamint írt) azt mondta, hogy nálam messze nem kell a Roaccutan, mert azt sokkal durvább esetekben használják. . . Na, erre az, amelyik Roa oárti, aztán nagy nehezen hajlandó volt felírni mást: differin. Valaki használta/ja? Én este kenem, de egyelőre semmi, (ok , még egy hete sincs. . . ), de eléggé hámlik a bőröm, mellette reggel este Effaclar K-val (Laroch-Posay) kenem, de ilyen kis dudoros, vagy mi, nem értem. . .
    a bőröm alatt vannak pici dudorok, és nem olyan régóta, és nem is értem mitől jöhettek ki.
    Elkezdtem szedni még pár hónapja egy vitamint: Merz Spezial, és arra gyanakszom, attól, de persze egyből abba is hagytam. Valaki szedte?
    Annyira türelmetlen vagyok, és elkeseredett, hogy tényleg, már nem tudom, mit kéne használni. Persze lehet, hogy a differin jó. De itt olvastam valakinél, hogy ugyanaz a hatóanyaga, mint a R -nak, de akkor az nem veszélyes?
    Köszi a válaszokat előre is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_846429
    Torolt_felhasznalo_846429
    2005. június 3. 08:5537.
    Én kétszer szedtem, de én nem olyan nagy adagokat, maximum 20 milit egy nap. Nem volt annyira húzós, 50/170 mellett, a szájam száradt, de találtam egy remek ajakbalzsamot, amit most már nem forgalmaznak Magyarországon; a szemem egyszer begyulladt, és mivel allergiás vagyok az állatszőrre, elég durva tüneteket produkált a szervezetem, amikor idetévedt hozzánk egy hörcsög. . .

    Most januártól szedtem május elejéig, azelőtt pedig előző év márciusáig szedtem az azelőtti év novemberétől. Az orvosom nem ajánlotta, hogy újra szedjem, de kezdett csúnya lenni az arcom, és jobb időben közbelépni. Remélem korom előrehaladtával megszűnnek ezek a dolgok, de nem tartom kizártnak, hogy harmadszor is el kell kezdenem egy rövid időre. Egyébként nagyon hatékony, és kellemes állapotot tud előidézni (nem zsírosodik az arcod, szinte tökéletes az arcbőröd. . . )

    Nálam kétszer csináltak vérképet, mindkettő jó lett. A következményektől én is tartok, de nincs más gyógyszer a Roac helyett :/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_237562
    Torolt_felhasznalo_237562
    2005. június 2. 22:0036.
    Sziasztok!
    Én holnap vágok bele ebbe a kúrába. . . hát tartok tőle. . . . de mivel eddig szinte semmi nem vált be nekem ezért nem tudok mást tenni.
    Eddig szedtem tenutant nagyon sokáig. . . Huh a szájszárazságtól nagyon félek mert most is száraz a szám szóval valamit be kell szerezzek rá. . .
    Nah meg napvédőket. . . huh kemény lesz ez a 4 hónap. . . nekem most 3 db 10 mg-osat kell szednem. . . . nyárra mikor elutazok nyaralni akkor le lesz csökkentve az adagom napi kettőre. . . remélem nem nagyon fog megterhelni a dolog. . . . de tuti én is nagyon sokat kell majd igyak meg minden. . . .
    Szóval remélem sikerül mert nekem nincs sok pattanásom de többnyire ilyen nagyok és gyulladtak. . . persze vannak kisebbek is. . . pl most a szám fölött jött néhány. De a hátamon is van néhány. . .
    A hajam nekem is zsíros remélem ezt a problémámat is sikerül ezzel megoldani. . .
    Én szerintem az elkövetkező 5 évben biztos nem vállalok gyereket szóval addig remélem kiürül a szervezetemből. . . .
    Nagyon tartok tőle. . . . de meg kell tegyem a szép bőrért. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_751757
    Torolt_felhasznalo_751757
    2005. március 27. 19:0535.
    Szia!egy ismerősöm szedte ezt a gyógyszert, mert elég patis volt a bőre.
    Elég drasztikus a dolog, mert nagyon hámlott tőle az arca és egyfolytában száradt a szája, meg mindig testápolóznia kellett, de meglett az eredménye!
    Mára már szép az arcbőre!
    előzmény:
    bellavita2 (1)
     
  18. 2005. március 27. 18:1034.
    Szia bellavita2!

    En pont egy hete hagytam abba a Roa kurat. 9 honapig szedtem, bar az orvosom 1 evet irt elo. . .
    Elvileg a testsulyod 120 szorosat kell beszedned mlg-ban. Az en orvosom azt mondta van, ahol a 200-szoros adag kell.
    Tavaly juniusban kezdtem szedni, pont nyaron, bar akkor csak napi 10mg-ot. Balatonon is voltam, igaz nem fekudtem ki a napra, meg a legmagasabb faktoru naptejet hasznaltam. Fokozatosan megy felfele a napi dozis, nekem a legdurvabb volt 3 honapon keresztul a napi 60mg. . Az eleg kemeny volt.
    A szad az elejen katasztofa lesz, nekem centikre berepedt, sot. . volt olyan hogy reggelre veres volt, ugy berepedt. A borod leheletvekony lesz, nekem a kezem tiszta seb volt, barhova bevagtam, mar sebes lett.
    Azonkivul nekem a kezfejem, a combomon, es a vallamnal jottek elo olyan szarazsagbol eredo pottyok, ami eleg zavaro, de ez ezzel egyutt jar.
    Nem akarok negativ peldat, de lehet, hogy nekem a szemgyulladasom a Roa miatt volt. . sot. A nyalkahartyakat elvekonyitja, valoszinuleg a szememnek ez nem tett jot, nem akarlak elriasztani, de ezeket bele kell kalkulalni.
    Szenvedessel jar, en folyamatosan mondtam, hogy decemberben abbahagyom, aztan januar. . es igy tovabb. . de gondoltam, ha mar ennyit szenvedtem, nem adom fel.
    130 szorosat szedtem be a testsulyomnak, nekem mar az elso honap utan latvanyosan javult az arcom, sot. . azota nem volt pattanasom, remelem nem is lesz.
    Arra figyelj, ha elkezded, nem lehet egy hetnel tovabb szuneteltetni, mert akkor ujra kell kezdeni a kurat.
    Vervetelen csak egyszer voltam, tokeletes lett az eredmenyem.
    Igazabol en szeptemberben szeretnek teherbe esni, ezert hagytam abba korabban. Elvileg egy honap alatt kiurul, de biztos ami biztos.

    Szoval akkor vagj bele, ha mas modszer nincsen, mert elegge drasztikus mellekhatasai vannak.
    En ha kellene, megegyszer belevagnek.

    szia:)
    előzmény:
    bellavita2 (32)
     
  19. 2005. március 27. 18:0533.
    Én még most is szedem ezt a gyszert. . Nekem fél év sem volt elég, újrakezdtem. .
    Szerintem túlzóak a napozással kapcsolatos intelmek, Végig napoztam vele és semmi gondom nem volt. .
    előzmény:
    bellavita2 (24)
     
  20. 2005. március 27. 17:4732.
    köszi csajok, h tanácsokkal láttok el!
    Hát tényleg borsos az ára, 8500Ft tényleg sok! És mennyi ideig elég egy doboz? 8500ft =az egy hónapos kúra?
    Hát nekem amugy is elég vékony a bőröm, remélem nem tűnik el teljesen!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 27. 17:3131.
    És mégegy fontos dolog, hogy gyantázni sem nagyon ajánlott mert letépheti a bőrt, mivel nagyon elévkonyodhat a gyógyszertől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 17:2330.
    Én is az egyik ismerősömtől hallottam róla és aztán mentem dokihoz felíratni. Ő 8 hónapig szedte, de azóta rendben a bőre, és nem kellett újra szednie.
    előzmény:
    bellavita2 (5)
     
  23. 2005. március 27. 17:2029.
    Én hallottam olyanról is, aki 2 évig szedte a gyógyszert!!
    előzmény:
    bkinga83 (28)
     
  24. 2005. március 27. 17:1928.
    Körülbelül hasonló arány, én 162/48. Amúgy mivel én jól bírtam, a legnagyobb adagom 50 mg volt. Fokozatosan föl, aztán fokozatosan le az adagok a végéig.

    Egyébként rengeteg embertől olvastam/hallottam, hogy 2 hónapig szedte, tehát lehet, hogy nem mindenkinek kell akkora adag, mint nekem, de az enyém nem gyógyult olyan gyorsan, mint szerettük volna.
    előzmény:
    bellavita2 (24)
     
  25. 2005. március 27. 17:1827.
    Próbáljátok ki a szolit, ott is le tudjátok mérni hogy jönnek-e elő újabb foltok. Mert ha arra is kijön akkor tényleg nagyon érzékeny a bőre. Egyébként régebben nekem is jöttek ilyen piros pöttyök a karomra, de mostanában már nem. Lehet hogy azért is mert azóta inkább szolizom mint napozom. Kívánom hogy tényleg rendbejöjjön!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882457 (25)
     

Címlap

top