Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Roaccutan-kúra? HELP

bellavita2
Létrehozva: 2005. március 27. 15:54
A bőrgyógyászom ajánlására hamarosan el kezdem szedni a Roaccutant, hogy szép és pattanásmentes legyen a bőröm. őszintén szólva kicsit tartok a kezeléstől, sok negatívumot hallottam, és a dokinő fogamzásgtáló szedése nélkül nem is engedi majd a kezelést. Kinek mi a tapsztalata a gyógyszerrel kapcsolatosan? Szedjem vagy ne szedjem? Milyen változást tapasztaltatok a kezelés alatt? Milyen negatív hatások léptek fel? Mennyire bizonyult hosszú távon is hatásosnak?A szedést megszüntetését követően is tart a hatása? Segítsetek! Köszi
  1. 2005. március 27. 17:1626.
    A gyógyszer amúgy 8500 Ft teljes áron, támogatással nekem 3500 volt, bátyámnak meg 800 Ft!! Ugyanis bátyámnak nagyon sok pattija volt és több helyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 17:1525.
    Idén arra is gondoltunk, hogy elkezdünk szolizni, persze csak egy héten egyszer és csak 5-6 percre, csak hogy hozzászokjon kicsit a bőre a naphoz, hátha akkor nem lesz olyan vészes.
    Jövő héten kezdjük, úgyhogy jövőre már okosabbak leszünk. :-)
    előzmény:
    lilu78 (23)
     
  3. 2005. március 27. 17:1324.
    Hát igen, nem egyszerű eset. De tudod, amikor az ember elkeseredett, minden szálba bkapaszkodi, meg hajlamos is túldimenzionálni a problémáit. . . . Hát jövő héten megyek a dokinőhöz, viszem a vérvétel-eredményt és majd megbeszáélem vele. De az olyan sorstársak tanácsa, akik ugyanezenm átestek, számomra többet ér. Szerintem, most két hónapot szedem, és nyárra szünet. Aztán meglátjuk. Vékony vagyok, 55kg és 174 cm.
    előzmény:
    bkinga83 (20)
     
  4. 2005. március 27. 17:1123.
    Szegénykém :-( Akkor marad a krémmel kenegetés, és bízzunk benne hogy tényleg később kinövi!! Ha más megoldás nincs erre. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882457 (21)
     
  5. 2005. március 27. 17:0922.
    Köszi Lilu a tanácsot, én is már nagyon hajlok rá, hogy belevágok. Ha 2 hónap is elég, akkor legfeljebb szünetet tartok a húzós nyári hőségre és a nyarlásra és ősszel folytatom.
    Évi 77 nek: egyszerűen megvásárolható a nagyobb gyógyszrtárakban. Photoderm Max a neve, van belőle 100as fényvédelem és 50-es is. Sokszor az a baj, hogy a pattanás helye depigmentálódik, ezért szükséges a fényvédelem. . Meg napkiütések ellen is ajánlják. Bp. -en én majdnem minden patikában kaptm. De sokáig kitart, azt hiszem 50ml-es.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 17:0821.
    Igen. egy darabig jó volt a magas faktor, de tavaly már az sem használt, pedig barna volt, mire a Balatonra mentünk. Két napig árnyék és póló volt. Megszenvedtük. :-( Viszotn a doki néni annyit mond, hogy ki fogja nőni, mert az apja is kinőtte és magas faktorral kenjük. Az oviban ez ment is, de a suliban nem tudom, hogy fognak hozzá viszonyulni. :( Minden napra menetel előtt be kell kenni.
    előzmény:
    lilu78 (19)
     
  7. 2005. március 27. 17:0720.
    Értem, akkor egyre bonyolultabbnak tűnik a dolog. . . Mindenesetre szerintem minden dologra, ami eszedbe jut, kérdezz rá a bőrgyógyásznál. Azok verejték és dörzsölésállók?
    Nagyon nem akarod megvárni az őszt?
    előzmény:
    bellavita2 (18)
     
  8. 2005. március 27. 17:0519.
    Ha kiütéses lesz akkor az inkább napallergia nem? Ja, amúgy a Roaccutane egy nagyon kemény gyógyszer , régebben több országban be volt tiltva!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882457 (17)
     
  9. 2005. március 27. 17:0218.
    Hát nekem hosszú a bőr-problámás történetem. . . Fogamzásgátló váltáskor kiderült, hogy bizonyos gyógyszertől pigmentfoltjaim lesznek, a mi napsugárzás hatására nagyon feltűnő lesz. Így tavaly nyáron kaptam mintákat, meg vettem is, és napsütésnél azt használom. Igen, van többféle krém is a családban: 50 es faktorú illetve "tinted", azaz szinezett. Szerintem jók.
    előzmény:
    bkinga83 (14)
     
  10. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 17:0017.
    Ez érdekelne, mert a lányom kiütéses lesz a napom. Kicsit bővebben írnál róla? Hol lehet beszerezni, fel kell-e íratni, és hogy mennyibe kerül? KÖszi
    előzmény:
    bellavita2 (12)
     
  11. 2005. március 27. 17:0016.
    Amikor régebben én is abbahagytam a fogamzásgátlót, nekem is tiszta ragya lett az arcom, és arra szedtem én is a ROA-t mert már semmi nem segített. Valószínűleg ezek hormonális dolgok (a pattanások), én ezt hallottam, vagy öröklött. Én is az elején féltem a sok mellékhatástól, de szerintem vágj bele, de mindent beszélj meg az orvossal.
    előzmény:
    bellavita2 (15)
     
  12. 2005. március 27. 16:5715.
    Szóval máj és vérzsír. Nekem elve magas a trigliceridem. . . . :-( Hát én nem akarok terhes lenni, de éppen azért lettek pattijaim és egyéb bőrpoblémáim, mert 10 év után abbahagytam a fogamzásgátlót. Most épp ezt akarom orvosolni, és ha lehet, ne megint fogamzásgátlóval, mert akkor épp nem jutok ki a kelepcéből. . . Így majd máshogy oldom meg a védekezést, annyi lehetséges alternatíva van, és pár évig még semmiképp sem szeretnék babát. . .
    előzmény:
    lilu78 (11)
     
  13. 2005. március 27. 16:5614.
    Már most is azt használod, vagy a kúra miatt ajánlotta? Nekem csak mintám volt abból, a színezett fajtából. . .
    előzmény:
    bellavita2 (12)
     
  14. 2005. március 27. 16:5313.
    Ja, és a gyógyszer hatása nem garantált, ugyanúgy visszaállhat a pattanásos dolog évek múlva sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 27. 16:5212.
    Köszi, nekem van speciális, Photoderm Max krémem, ami 100-as fényvédő faktorral rendelkezik, bőrgyógyász tanácsára. . . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882457 (6)
     
  16. 2005. március 27. 16:5211.
    A vérvételenél a májfunkciót nézik és a triglicerid szintet. Ha a triglicerid (foglalmam sincs mi az. . . ) nagyon megnő, lehet hogy abba kell hagyni. Ja, az vérzsír asszem. . És ha a májfunkció sem jó, akkor is abba kell hagyni, de elvileg mielőtt elkezded szedni az orvos elküld vérvételre, anélkül nem is írhatja fel. És fog. gátlót kell szedni mert nem lehetsz terhes a kúra alatt, mert kihat a babára :-( Meg még egy fél évig sem lehet utána terhes az ember.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. március 27. 16:5110.
    Májfunkció értékeit módosítja. Nekem nem volt vele semmi különös. A háziorvosom asszisztense vette a vért, és le kellett venni 5 fiólával ahhoz, hogy minden vizsgálatot el tudjon végezni, amit a bőrgyógyászom kért.
    előzmény:
    bellavita2 (7)
     
  18. 2005. március 27. 16:499.
    Sziasztok!
    Korábban nyitottam egy ilyen fórumot, mert annak idején én is szedtem és tanácsokat, tapasztalatokat vártam. :-)
    Én tavaly júniusban kezdtem szedni és decemberben hagytam abba. Attól függően hogy mennyire pattanásos az arcod, olyan mértékben írja fel neked a doki a bogyókat. Én 20 mg-ot szedtem naponta. Az első két hónapban semmit nem változott, sőt néha rosszabbodott a helyzet aztán napról napra egyre szebb lett. Ami lényeg, hogy nagyon ki fog száradni a szád és az arcbőröd, napra egyáltalán nem lehet menni, csak naptejjel bekenve. Nekem teljesen elvékonyodott a bőröm mindenhol, ha csak egy picit beütöttem véletlenül a kezem már le is jött róla a bőr :-( De én azt mondom, hogy megérte, csak pont nem jó hogy így tavasszal kezded el, mert amit az arcodra ír majd fel az orvos nappali krémet, attól izzadni fogsz mint egy ló. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. március 27. 16:498.
    Áprilisban fejeztem be a kúrát, és a 16-os fényvédő 2 órára nem volt elég. Szerintem, ha nyárra bevállalod, akkor hosszú ujjas, lenge felsőket tudnék ajánlani. . . Ha mondjuk bírja a napot a bőröd (fehér bőröd van?), akkor talán a magas faktorszámú fényvédő jó.
    De egy tengerparti nyaralást akkor sem tudsz megúszni nap nélkül, ha nem fekszel ki napozni.
    előzmény:
    bellavita2 (5)
     
  20. 2005. március 27. 16:497.
    Engem ez a vérvétel-dolog aggaszt. Volt már egyszer immunösszeomlásom, gyógyszertől, antibiotikumtól, és akkor megtanultam, hogy magamra kell vigyáznom mert az orvosok, még a magánorvosok is eszetlenk néha és meggondolatlanul irnak fel mindenféle gyógyszert. Véleményem szerint, ha havonta kell vérteszt, akkor az csak azért van, mert valamilyen szervre és annak működésére nagyon káros lehet, és ezt folyamatosan ellenőrzik. És honnan tudják, hogy hosszú távon mit tehet veled? Fú, ez gáz! Nem szeretnék májbeteg vagy pajzsmirigy-beteg lenni!
    előzmény:
    bkinga83 (3)
     
  21. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 16:466.
    A Hawaiin Tropicnak van 45-ös faktorú napteje, használd azt. és árnyékban napozz, ha már muszáj.
    előzmény:
    bellavita2 (5)
     
  22. 2005. március 27. 16:445.
    Á, én egyébként sem vagyok az a napozós fajtía! Már nagyon félek a napsütéstől, úgyhogy nem nagyon szoktam kimenni. Egyáltalán nem lehet napra menni olyankor?Mert azért lesz nyaralás meg ilyesmi!
    előzmény:
    bkinga83 (3)
     
  23. 2005. március 27. 16:424.
    Köszi!
    Szerintem az ember eljut egy olyan pontra idővel, hogy egyáltalán nem érdekli az anyagi vonzata, csak legyen újra szép és vonzÓ!
    Neked két hónapos kúra elegendő volt! EZ jó hír!

    K
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_882457 (2)
     
  24. 2005. március 27. 16:423.
    Én is szedtem. Testsúllyal arányosan határozzák meg a mennyiséget. Így nekem 7 hónapig tartott. A hatása kb. másfél évig tartott, azóta zsíros, és picit pattanásos az arcom, de messze nem annyira, mint volt.
    Akkor jársz jól, ha 90%-os térítéssel írja fel az orvos.

    A nyálkahártya szárazság mellékhatás elviselhető, ha nagyon kellemetlennek érzed, akkor csökkenthetik az adagot, akkor tovább tart a kúra. Vérvétel kb. havonta-kéthavonta.

    Egy kérdésem azért lenne. Köztudottan fényérzékenyít a gyógyszer. Miért most kezded el? Szenvedni fogsz egész nyáron. . . Ezeket a kúrákat (hámlasztókat is) ősszel-télen szokták végezni.
    előzmény:
    bellavita2 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_882457
    Torolt_felhasznalo_882457
    2005. március 27. 16:292.
    Szia, én majdnem három évvel ezelőtt és 2 hónapig szedtem, és tökéletesen rendbe hozta a bőröm. :-)
    Most már csak évente megyek kozmetikushoz, és akkor sincs sok dolga. Előtte kéthetente jártam és úgy is borzasztó volt. Mindenképpen megéri. Bár emlélkeim szerint elég húzos volt az ára.
    Ami negatívum, hogy a szád folyamatosan kenni kell valamivel, mert borzasztóan kiszárad.
    előzmény:
    bellavita2 (1)
     

Címlap

top